Ohio Governors Cup Regatta

  • Hosted By: Central Ohio Rowing

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 1, 2004
1 1:00 PM Boys Varsity 8
5
2 1:10 PM Girls Varsity 4
12
    Cleveland Foundry Juniors (A)
S. Zdankiewicz/K. DeRocco/L. Fattlar/V. Myhal/C. Tamas (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (A)
T. Aldrich/P. Tobin/B. Doenier/A. Cisler/T. Grady (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
M. Liesenfeld/A. Johnson/B. Hall/W. Osterhout/A. Racher (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
K. Carlson/D. Newberry/L. Arney/J. Closser/E. Reed (Cox)
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
C. Sieminski/J. Johnson/E. Sopkovich/A. Cameron/B. Laing (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Roewe/S. Tinsley/K. Campbell/A. Wunderli/B. Adrio (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Simonsen/B. Harp/J. Leidecker/E. Desmond/L. Everett (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
S. Schulz/S. Jones/E. French/J. Stoner/K. Dodson (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (B)
E. Paxson/B. Grimes/S. Toothman/G. Leach/L. Nourse (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
A. Feutz/C. Henry/M. Poe/G. Nardie-Warner/K. Bryan (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
K. Danko/S. Brandenburg/T. Fischbach/N. Merz/K. Allen (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
A. Zarrilli/S. Parrish/C. McGann/S. Humphrey/C. Smith (Cox)
 
3 1:20 PM Boys 2nd Varsity 4
4
4 1:30 PM Girls 2nd Varsity 8
5
5 1:40 PM Boys Novice 8
6
    Central Ohio Rowing (A)
C. Sicker/J. Holderness/J. Batte/M. Valles/A. Kivior/N. Duckworth/N. Estep/C. Burd/K. Hayes (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
T. Borek/B. Fischer/J. Taylor/J. Schildmeyer/N. Leish/K. Zaki/R. Ostman/D. Fittie/T. Alessi (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (A)
C. Chapin/J. Jachim/T. Kuzma/T. Lee/P. Daraill/C. Belcher/F. Tobin/S. Eyk/A. Grady (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
J. Wall/W. Haley/B. Walz/B. Downey/M. Little/M. Smith/K. Tienda/A. Baron/A. Myers (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
T. Edwards/D. Fogle/J. Glenn/D. Henry/P. Hering/C. Hill/J. Juchau/T. Killian/J. Wagner (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
G. Motz/B. Haines/L. Hearn/B. Neihaus/Z. Smith/J. Talmage/J. Stein/A. Wozniak/J. Stoots (Cox)
 
6 1:50 PM Girls Novice 4
15
    Central Ohio Rowing (A)
K. Norris/C. Piotrowski/K. Pilkington/E. Willford/M. Lee (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
L. Farina/M. Ucci/D. Engelaender/A. Kwong/B. Skidmore (Cox)
 
    Clearfork Rowing Association (A)
H. Oak/H. Hoffman/L. Yoder/A. Burton/J. Hire (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
K. Dahlhausen/R. Ashford/L. Dietz/J. Groh/J. Kaput (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (A)
E. Boruta/C. McCorry/B. ORouke/K. McGee/C. Clark (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
K. Ramsey/D. Ewart/V. Polk/T. Hardymon/A. Racher (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
C. Wenzke/A. Montavan/A. Lockhart/R. Wenzke/F. Gomez (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
M. Sloan/M. Hanel/L. Marks/L. Neiman/E. Faddis (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
D. Anasis/K. Williams/M. Gresham/J. Danforth/E. Benford (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
K. Adams/M. Duffy/L. Morin/A. Newman/C. Philpott (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (B)
N. Hilaire/S. Hilaire/L. Hurley/L. Lederer/A. Roberts (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (B)
A. Tzemos/S. Crook/L. Bevilaqua/M. Milburn/L. Nourse (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
J. Fehr/A. Rusk/T. Williams/S. Wallace/J. Trick (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (C)
S. Ruppert/S. Talbert/C. Stewart/M. Van Duyn/C. Solimine (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (C)
K. McDermott/A. Megyesi/J. Michael/E. Peterson/A. McBride (Cox)
 
7 3:00 PM Boys Varsity 4
8
    Central Ohio Rowing (A)
B. White/D. Savoie/J. Batte/T. Pilkington/R. Subbarayan (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (A)
C. Dickinson/N. Schumann/J. Ball/M. Toth/B. Bacon (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
K. Komiensky/M. Sullivan/B. Little/T. Attenweiler/H. Carrig (Cox)
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
J. Wilkowski/A. Gausted/E. ORourke/J. Appelhaus/H. Szozda (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Geltman/M. Curran/D. Cleveland/V. Bijanki/B. Adrio (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
L. Brandt/B. Sobiech/M. Freado/A. Roush/M. Pasternack (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
D. Wolsfeld/R. Davis/D. Baeder/B. Pandora/E. Hayes (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
T. Gray/D. Liston/A. Mohar/J. Peterson/L. Martindale (Cox)
 
8 3:10 PM Girls Varsity 8
6
9 3:20 PM Boys 2nd Varsity 8
1
10 3:30 PM Girls 2nd Varsity 4
9
11 3:40 PM Boys Novice 4
12
    Central Ohio Rowing (A)
N. Estep/N. Duckworth/C. Sicker/C. Burd/K. Hayes (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
T. Borek/D. Fittie/N. Leish/K. Zaki/T. Alessi (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (A)
C. Chapin/J. Jachim/D. Purnell/T. Fasel/A. Grady (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
J. Heuser/W. Haley/B. Downey/B. Walz/A. Myers (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
T. Edwards/D. Fogle/P. Hering/C. Peterson/J. Wagner (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
J. Holderness/A. Kivior/J. Batte/M. Valles/T. Betz (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
B. Fischer/J. Schildmeyer/R. Ostman/J. Taylor/J. Stoots (Cox)
 
    Clearfork Rowing Association (B)
J. Riddle/T. Hanneman/P. Lux/A. Hubbard/J. Hire (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
M. Little/M. Smith/J. Pierce/A. Baron/S. Busch (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (C)
S. Baknru/J. Hirte/A. Burgess/J. Greenlee/Z. Murphy (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (C)
L. Foster/B. Hershey/J. Beust/D. Crooke/E. Reed (Cox)
 
    Burning River Crew (A)
B. Ballard/M. Dahlhausen/K. Bjorn/M. Pierce/A. Crouch (Cox)
 
12 3:50 PM Girls Novice 8
14
    Central Ohio Rowing (A)
D. Anasis/K. Williams/M. Gresham/A. Staursky/K. Norris/C. Piotrowski/K. Pilkington/J. Danforth/E. Benford (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
L. Farina/K. Adams/M. Duffy/M. Ucci/D. Engelaender/A. Kwong/A. Newman/L. Morin/C. Philpott (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
J. Wolanin/R. Ashford/L. Dietz/J. Groh/S. Hilaire/N. Hilaire/J. Michael/E. Peterson/J. Kaput (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (A)
E. Boruta/C. McCorry/B. ORouke/K. McGee/K. Lang/N. Weighrer/M. Stein/K. Grady/C. Clark (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
A. Tzemos/K. Ramsey/V. Polk/S. Crook/L. Bevilaqua/T. Hardymon/D. Ewart/J. Hunt/A. Racher (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
C. Wenzke/A. Montavan/A. Lockhart/R. Wenzke/T. Williams/A. Rusk/S. Wallace/J. Fehr/F. Gomez (Cox)
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
S. Bureau/T. Sherman/S. Berry-Heller/A. Murphy/M. Leung/A. Veller/L. Grinstead/S. Zajac/H. Szozda (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
M. Portwine/J. Lindenblad/M. Sloan/M. Wolferding/M. Lottenbach/M. Hanel/L. Marks/L. Neiman/M. Krusing (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. Armstrong/H. Barcus/K. Cole/A. Fisher/S. Hamburger/C. Kehres/D. Machuta/K. McDonough/S. Hughes (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
A. Weis/C. White/D. Haley/E. Willford/K. Whaley/S. Szymanski/S. Walker/K. Avery/M. Lee (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
S. Ruppert/S. Talbert/S. Rabourn/K. Ibberson/J. Gutowski/J. Philippo/K. McDermott/M. Landsberry/B. Skidmore (Cox)
 
    Grand Rapids Crew (B)
J. Niewiadomin/A. Widerski/M. Harmon/L. Zielnski/L. VanHammen/S. Zachow/B. Reynolds/M. Schmieder/J. Niedzwiecki (Cox)
 
    Greater Columbus Rowing Association (B)
A. Davis/A. Kate/R. Sale/K. Wisloff/J. Deibel/M. Willer/M. Seguin/B. Drake/C. Caligiuri (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
K. Pierpoint/K. Sadler/C. Sawich/B. VanDevelde/C. Zvansky/N. Zvansky/A. Conkey/C. Davis/J. Vermeire (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change