Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, November 21, 2020 | |||||
1 | 8:00 AM | MU198+ | U19 Mens 8+ | 7 |
|
3 | U19 Mens 2v 8+ | 4 |
|||
5 | U19 Mens 3v 8+ | 4 |
|||
2 | 8:10 AM | U19 Womens 8+ | 9 |
||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
|
||||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Rosenblat/J. Keith/T. Schneider/M. White/P. Wojtas/J. Keith/H. Salce/M. Salce/A. Vilendrer (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
L. Mantilla/I. Fassio Bazzi/R. Hardin/I. Martin-Jimenez/N. Perez/B. Veiga de Roovere/P. Gamallo/D. Hanna/K. Medina (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
M. Goldsmith/K. Semien/E. Hall/J. Kelsey/A. Biernat/J. Grisaffe/K. Giehl/E. McFarlane/V. Grieder (Cox)
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
N. Zinn/A. Derenthal/A. Seward/M. Dansby/A. La Sala/K. Wingerson/R. Olivero/T. Cirillo/C. Salisbury (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
|
||||
Space Coast Crew (A) |
R. Gilman/E. Marks/K. Macom/A. Devlin/M. Romesberg/M. Sink/R. Copeland/E. McCormick/S. Bittar (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
|
||||
TriStar Rowing (A) |
H. Barlow/O. Colston/A. Rausch/K. Anderson/A. McElhaney/I. Allison/A. Ward/K. Royse/L. Underwood (Cox)
|
|
|||
4 | U19 Womens 2v 8+ | 7 |
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
|
||||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Alsogaray/G. Shires/J. Betances/C. Rey/M. Murphy/A. Leone/O. Selwood/S. Triana/V. Gomez (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
I. Hall/J. Pujol/M. Czarnecki/A. Lekebusch/T. Russo/I. Romain/S. Marciano/G. Fay/A. Sizelove (Cox)
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
M. Cason/O. Steffee/M. Welker/E. Sher/M. Hilton/A. Phillips/M. Dansby/R. Bettger/E. Malatesta (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
|
||||
Space Coast Crew (A) |
C. Thomas/M. Lunceford/C. Scott/K. Ippolito/A. Connor/S. Houston/k. jackson/L. Cleasby (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
|
||||
6 | U19 Womens 3v 8+ | 7 |
|||
7 | 8:20 AM | U17 Mens 4x | 14 |
||
8 | U17 Womens 4x | 11 |
|||
66 | 8:25 AM | U23 Mens 1x | 6 |
||
9 | Mens Masters 1x AA | 2 |
|||
11 | Mens Masters 1x A | 0 |
|||
14 | Mens Masters 1x B | 0 |
|||
12 | Mens Masters 1x C | 1 |
|||
67 | 8:30 AM | U23 Womens 1x | 8 |
||
10 | Womens Masters 1x AA | 1 |
|||
13 | Womens Masters 1x A | 2 |
|||
15 | Womens Masters 1x B | 1 |
|||
16 | Womens Masters 1x C | 0 |
|||
17 | 8:35 AM | Mens Masters 1x D | 1 |
||
19 | Mens Masters 1x E | 4 |
|||
21 | Mens Masters 1x F | 5 |
|||
23 | Mens Masters 1x G | 0 |
|||
18 | 8:40 AM | Womens Masters 1x D | 3 |
||
20 | Womens Masters 1x E | 0 |
|||
22 | Womens Masters 1x F | 1 |
|||
24 | Womens Masters 1x G | 1 |
|||
25 | 8:50 AM | Mens Masters 1x H | 2 |
||
27 | Mens Masters 1x I | 2 |
|||
29 | Mens Masters 1x J | 0 |
|||
31 | Mens Masters 1x K | 0 |
|||
26 | 8:55 AM | Womens Masters 1x H | 0 |
||
28 | Womens Masters 1x I | 0 |
|||
30 | Womens Masters 1x J | 0 |
|||
32 | Womens Masters 1x K | 0 |
|||
60 | 9:25 AM | U23 Mens 8+ | 4 |
||
61 | U23 Womens 8+ | 3 |
|||
39 | 9:30 AM | U17 Mens 8+ | 15 |
||
41 | U17 Womens 8+ | 16 |
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
|
||||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Morales/S. Coombs/M. Reyes/A. Lord/N. Duggaraju/E. Ramos-Alvarez/M. Diaz/C. Markovich/N. Chang (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
S. Rule/A. Fox/M. Montero Johnson/I. Martin-Jimenez/A. Tamer Burbano/A. Miller/I. Rubio Pozuelo/C. Besler/G. ARIZMENDY (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
I. Hall/J. Pujol/A. Lekebusch/I. Romain/M. Fitch/A. Favret/N. Stewart/V. Goldsmith/A. Sizelove (Cox)
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
N. Zinn/A. La Sala/R. Olivero/O. Steffee/M. Welker/K. Wingerson/M. Cason/R. Bettger/E. Malatesta (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
|
||||
South Orlando Rowing Association (A) |
M. Flo/A. Negron/P. Wallace/C. Terry/R. Tibbs/L. Hoffmann/G. Shaw/G. Valentin/M. Borges (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
R. Copeland/E. Marks/C. Scott/C. Draper/S. Houston/A. Connor/k. jackson/E. McCormick/S. Bittar (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
|
||||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
K. Vail/L. Valdovinos/G. Hernandez/I. Menoyo Kossick/J. Penza/C. Veiga de Roovere/O. Guevara/E. Baxter/N. Narvaez (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (B) |
K. Torres/H. Marinaccio/C. Hester/S. Reinhart/J. Reed/P. Menendez/E. Meena/Y. Li/B. Corcia (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
|
||||
Space Coast Crew (B) |
C. Buchanan/K. Walls/S. Norman/M. Otis/A. Walkup/A. Makridakis/A. Lapp/K. Spoeri/A. Rudloff (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (C) |
H. Head/S. Roddy/s. davis/M. D'Amico/S. Lalljee/C. Stratigeas/M. Megnauth/K. D'Amico/P. Spadaccia (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (C) |
|
||||
Sarasota Crew (D) |
|
||||
40 | 9:40 AM | U15 Mens 8+ | 6 |
||
42 | U15 Womens 8+ | 5 |
|||
33 | 9:50 AM | U19 Mens 4+ | 12 |
||
34 | U19 Womens 4+ | 14 |
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
|
||||
Hollywood Rowing Club (A) |
M. White/J. Keith/H. Salce/M. Salce/A. Vilendrer (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
L. Mantilla/I. Fassio Bazzi/P. Gamallo/F. Audisio/K. Medina (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
M. Goldsmith/K. Semien/J. Kelsey/A. Biernat/V. Grieder (Cox)
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
T. Cirillo/A. Derenthal/A. Seward/A. La Sala/C. Salisbury (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
|
||||
South Orlando Rowing Association (A) |
R. Croft/A. Kissinger/S. Lita/D. Diaz/G. Arnold (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
|
||||
TriStar Rowing (A) |
H. Barlow/O. Colston/A. Rausch/K. Anderson/L. Underwood (Cox)
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (B) |
|
||||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (B) |
K. Giehl/M. Czarnecki/S. Marciano/G. Fay/E. Tyrcha (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
|
||||
St. Andrew Rowing Club (B) |
|
||||
TriStar Rowing (B) |
A. McElhaney/S. Auker/I. Allison/K. Royse/A. Ward (Cox)
|
|
|||
44 | 10:00 AM | U19 Mens 2- | 4 |
||
45 | 10:05 AM | U19 Womens 2- | 3 |
||
37 | 10:15 AM | U15 Mens 4+ | 1 |
||
43 | 10:25 AM | U15 Womens 4+ | 1 |
||
Hollywood Rowing Club (A) |
N. Elbahri/G. Gramanzini/C. Masias/A. Grasso/A. Shires (Cox)
|
|
|||
68 | 10:30 AM | U23 Mens 4x | 2 |
||
69 | 10:32 AM | U23 Womens 4x | 3 |
||
54 | 10:35 AM | U17 Mens 1x | 20 |
||
55 | 10:45 AM | U17 Womens 1x | 17 |
||
46 | 11:00 AM | U19 Mens 2x | 17 |
||
47 | 11:10 AM | U19 Womens 2x | 13 |
||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
|
||||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
|
||||
First Coast Rowing Club (A) |
M. Murphy/A. DiMauro
|
|
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
J. Betances/P. Wojtas
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Perez/D. Hanna
|
|
|||
Orlando City Boat Club (A) |
A. Thakker/C. Oakes
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
|
||||
South Orlando Rowing Association (A) |
K. Helton/L. Van Malleghem
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
|
||||
Tampa Preparatory School (A) |
A. Mosbaugh/A. Solomon
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
A. Tamer Burbano/A. Miller
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
|
||||
St. Andrew Rowing Club (B) |
|
||||
52 | 11:20 AM | U19 Mens 1x | 29 |
||
53 | 11:30 AM | U19 Womens 1x | 24 |
||
72 | 11:45 AM | Mens Masters 2x | 5 |
||
73 | 11:55 AM | Womens Masters 2x | 6 |
||
56 | 12:15 PM | U15/U13/U11/U9 Mens 1x | 13 |
||
57 | 12:20 PM | U15/U13/U11/U9 Womens 1x | 14 |
||
35 | 1:20 PM | U17 Mens 4+ | 17 |
||
36 | 1:30 PM | U17 Womens 4+ | 17 |
||
Hollywood Rowing Club (A) |
T. Schneider/J. Keith/G. Shires/A. Rosenblat/A. Vilendrer (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
K. Vail/L. Valdovinos/G. Hernandez/I. Menoyo Kossick/N. Narvaez (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
E. Hall/J. Grisaffe/E. McFarlane/V. Goldsmith/B. Corcia (Cox)
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
N. Zinn/K. Wingerson/R. Olivero/M. Welker/S. Hurst (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
|
||||
Sarasota Crew (A) |
|
||||
South Orlando Rowing Association (A) |
K. Helton/B. Maccini/H. Hassell/H. Perry/G. Arnold (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
|
||||
TriStar Rowing (A) |
A. Rausch/A. McElhaney/A. Ward/O. Yeager/L. Underwood (Cox)
|
|
|||
Hollywood Rowing Club (B) |
A. Alsogaray/C. Rey/S. Triana/M. Murphy/V. Gomez (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
C. Veiga de Roovere/J. Penza/O. Guevara/E. Baxter/K. Multach (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (B) |
M. Fitch/N. Stewart/A. Favret/L. Snyder/P. Spadaccia (Cox)
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (B) |
M. Flo/P. Wallace/A. Negron/R. Tibbs/H. Croft (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (B) |
|
||||
Hollywood Rowing Club (C) |
N. Elbahri/G. Gramanzini/A. Morales/C. Masias/N. Chang (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (C) |
|
||||
Hollywood Rowing Club (D) |
A. Grasso/M. Nosowicz/G. Botsford/C. Markovich/A. Shires (Cox)
|
|
|||
58 | 1:40 PM | U17 Mens 2x | 24 |
||
59 | 1:50 PM | U17 Womens 2x | 21 |
||
76 | 2:05 PM | Mens Masters 4+ | 3 |
||
77 | 2:10 PM | Womens Masters 4+ | 1 |
||
70 | 2:25 PM | U23 Mens 2x | 4 |
||
71 | 2:30 PM | U23 Womens 2x | 2 |
||
64 | 2:35 PM | U23 Mens 2- | 2 |
||
65 | 2:40 PM | U23 Womens 2- | 3 |
||
74 | 3:00 PM | Mens Masters 4x | 1 |
||
75 | 3:10 PM | Womens Masters 4x | 1 |
||
78 | 3:25 PM | Mens Masters 8+ | 0 |
||
79 | 3:30 PM | Womens Masters 8+ | 1 |
||
62 | 3:40 PM | U23 Mens 4+ | 1 |
||
63 | 3:45 PM | U23 Womens 4+ | 4 |
||
48 | 3:55 PM | U19 Mens 4x | 11 |
||
49 | 4:05 PM | U19 Womens 4x | 10 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change