USRowing Mid-Atlantic Youth Championships

  • May 8, 2021 To May 9, 2021
  • sprint
  • Lake Mercer
  • West Windsor, NJ (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2021 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 8, 2021
1 Mens Youth 1x
18
    Christian Brothers Academy Crew (CBA)
S. Alston
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
N. Roberts/
 
    Dwight-Englewood School
P. Philliou/
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore)
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore)
 
    Newport Rowing Club
S. Katz
 
    North Jersey Rowing
 
    Paramus High School
P. Nasto/
 
    Pegasus Rowing Club
W. McCormack
 
    Ridgewood Crew Foundation
M. Manevich
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
A. Deljanin
 
    Row New York - Manhattan
M. Liebman
 
    The Hill School
D. Chow/
 
    Upper Merion High School
G. Anderson
 
    Upper Merion High School
A. Chen
 
    Whitemarsh Boat Club
H. Hicks/
 
    Wilmington Youth Rowing Association
M. Sidlowski/
 
    Wilmington Youth Rowing Association
C. Manning/
 
2 Womens Youth 1x
14
3 Mens Youth 2-
6
4 Womens Youth 2-
7
5 Mens Youth 2x
25
6 Womens Youth 2x
22
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
M. McLoughlin/T. Gallo
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
G. Lanava/A. Tokatlioglu/
 
    Conestoga Crew Club (A)
R. Furtaw/A. Day
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
A. Sanchirico/S. Ortega/
 
    Haddon Township High School (A)
F. Gallagher/M. Eagan
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
 
    Navesink River Rowing (A)
P. Loh/M. McFadden
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
G. Young/I. Guzman
 
    Newport Rowing Club (A)
G. Koch/V. Carpe
 
    RFH Rowing (A)
L. Andersen/M. Ciardiello
 
    Ridgewood Crew Foundation (A)
S. Ali/S. Lee
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Zeuli/A. Hwang
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
K. Shipley/K. Duggan
 
    The Agnes Irwin School (A)
L. Morris/I. Ng
 
    The Hun School (A)
S. De Falco/H. Engel
 
    Upper Merion High School (A)
M. Sowinski/C. Scioli
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
A. DiChiara/A. Zarzycki/
 
    Bergen County Rowing Academy (B)
S. Fuentecilla/G. Schreitmueller/
 
    Germantown Friends School Rowing (B)
T. Peterson/M. Ramos
 
    Navesink River Rowing (B)
M. Catanese/H. Bates
 
    The Agnes Irwin School (B)
L. Hollander/L. Bisson
 
    Whitemarsh Boat Club (B)
G. Padula/A. Padula/
 
7 Mens Youth 4+
14
8 Womens Youth 4+
11
    Belleville High School (A)
G. Ayzanoa/H. Perez/K. Eaton/L. Teutonico/S. Asali (Cox)
 
    Blair Academy Crew (A)
A. Gamble/G. Higgins/D. Bentley/I. Dugan/M. Wang (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
M. Blanchard/L. Barratt/E. Andersen/I. Ritchie/H. Scott (Cox)
 
    Peddie School (A)
A. Creed/C. Middleton/O. Testa/A. Karagozoglu/R. Bakshi (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
M. Spunberg/E. Spencer/m. davis/C. Snyder Cox/D. Shearer (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
C. Dua/E. Rodriguez-Vazquez/A. Garikapati/E. Kupa/M. Mentzer (Cox)
 
    Row New Jersey (A)
E. Kilroy/A. Hermey/K. Kim/A. Nusbaum/K. Deitz (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
S. Williford/M. Wanzer/M. Gross/C. Huckel/P. Adams (Cox)
 
    The Lawrenceville School (A)
A. Brown/A. Brown/A. Gruber/M. Laws/D. Bajaj (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
E. Rawson/A. Neducsin/B. U'Selis/O. Gialdo/S. Eill (Cox)/
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
E. Ellis/P. Megaw/A. Socha/t. slicer/J. Aguirre (Cox)/
 
9 Mens Youth 4x
13
    Conestoga Crew Club (A)
A. Stern/D. Corr/A. McLaughlin/K. Connell
 
    Haddon Township High School (A)
O. Fitzpatrick/J. Savell/M. Kocher III/J. Weber
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Davis/C. Munyan/H. Hall/D. Ward/
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
K. Rudolph/J. Kropp/M. Iwanski/D. Levine
 
    Northern Highlands Regional High School (A)
K. Wood/T. Cornacchia/R. Monagle/M. Bukosky/
 
    Ridgewood Crew Foundation (A)
A. Jones/P. Joseph/T. Clark/J. Hida
 
    Seton Hall Prep (A)
J. YARUSSI/J. Brockmeyer/C. Robinson/b. king
 
    South Jersey Rowing Club (A)
A. Manns/L. Denney/A. Farkas/E. Guermont
 
    Upper Merion High School (A)
A. Bransfield/R. Menke/A. Ramirez/D. Estock
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
J. Sayer/D. Boyle/A. Young/s. rawson
 
    Conestoga Crew Club (B)
 
    Ridgewood Crew Foundation (B)
W. Conde/F. Kamel/H. Hersperger/S. Boogaert
 
10 Womens Youth 4x
19
    Bergen County Rowing Academy (A)
S. Fuentecilla/I. Laddy/M. Abdelhak/G. Schreitmueller/
 
    Conestoga Crew Club (A)
S. Jacovini/L. Day/L. Jordan/K. Wiley
 
    Connecticut Boat Club (A)
P. Inall/I. Garrett/G. MacLean/S. Fishkin/
 
    Haddon Township High School (A)
F. Steele/M. Jacobsen/O. Hollingsworth/S. Ladik
 
    Navesink River Rowing (A)
P. Loh/M. Catanese/A. Williams/M. McFadden
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
S. Pardo/K. Shoemaker/T. Gabriele/A. Welton
 
    Ridgewood Crew Foundation (A)
L. Sudol/V. Hoy/V. Lyakerman/S. Wong
 
    Ridgewood Crew Foundation (A)
E. Galbraith/I. Lee/S. Shah/A. Mevissen
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Stack/H. Abdallah/A. Duff/G. Kennevan
 
    The Agnes Irwin School (A)
C. Saulnier/C. O'Mara/C. Lingle/J. van der Zwan
 
    Upper Merion High School (A)
J. D'Achille/J. Hickey/O. Rotondo/F. Campolongo
 
    Upper Merion High School (A)
K. Porcello/O. Eyer/M. Schoucair/M. Ledebur
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
J. Veith/J. Karten/S. Hulme/A. Kowalik/
 
    Conestoga Crew Club (B)
O. Budike/I. Han/A. Beirne/E. Caria
 
    Haddon Township High School (B)
Q. Johnston/S. Lex/A. Constantakos/M. Fitzpatrick
 
    Navesink River Rowing (B)
A. Belletti/V. Conrad/A. Mironescu/H. Bates
 
    Nereid Boat Club, Inc. (B)
A. Novero/R. McCarthy/E. Adamek/Z. LaBow
 
    Whitemarsh Boat Club (B)
K. George/J. Beyer/M. Durante/A. Olson/
 
    Navesink River Rowing (C)
S. Jensen/R. Nielsen/D. Massell/M. Harvey
 
11 Mens Youth 4-
4
12 Womens Youth 4-
3
13 Mens Youth 8+
7
14 Womens Youth 8+
3
15 Mens U17 1x
8
    Advanced Community Rowing Association INC.
R. Grin
 
    Conestoga Crew Club
 
    Germantown Friends School Rowing
A. Cusack/
 
    Newport Rowing Club
J. Reichner IV
 
    The Hill School
R. Liao
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
A. Weaver/
 
    Upper Merion High School
A. Chung
 
    Whitemarsh Boat Club
A. Decherney/
 
16 Womens U17 1x
8
17 Mens U17 2-
0
18 Womens U17 2-
0
19 Mens U17 2x
12
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
L. Redling/M. Cukrovany
 
    Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A)
T. McGuinness/M. Ferguson
 
    Conestoga Crew Club (A)
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
L. Bergamini/J. Cheung
 
    Haddon Township High School (A)
J. Fowler/J. Dykas
 
    Malvern Preparatory School (A)
H. Jones/C. Rooney/
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
K. Cengiz/C. Jordan
 
    Newport Rowing Club (A)
B. Lambiro/J. Fleitz
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Cathcart/M. Goshen
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
A. Jacoby/T. Hasty/
 
    Advanced Community Rowing Association INC. (B)
P. Burke/I. Fraevich
 
    Malvern Preparatory School (B)
C. Joyce/S. Brogan/
 
20 Womens U17 2x
8
21 Mens U17 4+
6
22 Womens U17 4+
5
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
V. Bigga/S. Chakraborty/V. Mitra/L. Krigeris/D. Sen (Cox)
 
    Row New Jersey (A)
A. Maloney/V. Nicely/e. tierney/C. Kalia/C. Stolarski (Cox)
 
    The Hill School (A)
E. Lee/L. Richter/S. Gill/M. Jacobs/A. Short (Cox)/
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
B. Busk/A. Zarzycki/J. Collins/D. Diskin/T. Frisch (Cox)/
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
M. Dawson/W. Rust/S. Dyer/E. Klein/J. Aguirre (Cox)/
 
23 Mens U17 4x
8
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
R. Grin/R. Maguire/G. Giakouminakis/N. KROKHMAL/
 
    Conestoga Crew Club (A)
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
L. Lendler/L. Katowitz/N. Robinson/J. Cappiello
 
    Malvern Preparatory School (A)
G. Graham/B. Kyle/G. Galiffa/G. Bannon/
 
    Ridgewood Crew Foundation (A)
M. Lyakerman/C. Sullivan/M. Aguilar/H. Rivera
 
    South Jersey Rowing Club (A)
B. Yang/D. Lin/C. Palfy/A. Evans
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
C. Nichilo/J. Ritchie/C. Potts/b. rhodes
 
    Conestoga Crew Club (B)
 
24 Womens U17 4x
8
    Conestoga Crew Club (A)
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
R. Rasmussen/N. Lau/M. Ohta/C. Appleberry
 
    Haddon Township High School (A)
M. Dunn/J. Weber/B. Bazulis/G. Gerber
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
R. McCarthy/E. Woroniecki/V. Lombardo/B. Ragauckas
 
    The Agnes Irwin School (A)
K. Jasinski/L. Rendulich/C. Quirk/M. Jodz
 
    The Agnes Irwin School (A)
C. Walsh/M. Harder/L. Hewitt/A. Dash
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
K. George/G. Padula/A. Padula/A. DiChiara/
 
    Whitemarsh Boat Club (B)
v. xu/A. Newdeck/E. Justman/A. Strom/
 
25 Mens U17 4-
0
26 Womens U17 4-
0
27 Mens U17 8+
5
28 Womens U17 8+
2
29 PR1/PR2 Mens/Womens Youth 1x
0
30 Mens/Womens/Mixed Youth Inclusive 2x
0
31 Womens Youth Novice 4+
6
32 Mens Youth Novice 4+
8
33 Womens Youth 2V 2x
4
34 Mens Youth 2V 2x
9
35 Womens Youth 2V 4+
10
    Blair Academy Crew (A)
P. Csanyi/H. Bazylevsky/O. Mohlmann/C. Johnson/A. Leonardo (Cox)
 
    Peddie School (A)
C. Eldredge/M. Hardiman/J. Zhao/D. Hennings/M. Goldstein (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
E. Krist/G. Brown/I. Cardinali/S. Talukdar/I. Jaffe (Cox)
 
    Row New Jersey (A)
N. Collins/E. Enriquez/A. Timoney/C. Fabiano/E. Gutowski (Cox)
 
    The Lawrenceville School (A)
A. Devine/B. Georgieva/C. Sutter/S. Harf/M. Ma (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
A. Navarro/E. Creighton/N. Ridall/S. Obrien/M. Chung (Cox)/
 
    Blair Academy Crew (B)
R. Tracey/C. Craig/A. Zawoiski/P. Schreiber/M. Hayes (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
y. tur/C. Adams/Y. Qiu/C. Darcy/A. Sasne (Cox)
 
    Row New Jersey (B)
A. VAN EPPS/A. Eversfield/N. Sturman/A. Blandon/K. Deitz (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (C)
N. Mercora/A. Yu/S. Chakraborty/A. Bansal/S. Paxton (Cox)
 
36 Mens Youth 2V 4+
15
37 Womens Youth Novice 8+
9
38 Mens Youth Novice 8+
18
39 Womens Youth 2V 8+
3
40 Mens Youth 2V 8+
7
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change