USRowing Mid-Atlantic Youth Championships
- May 8, 2021 To May 9, 2021
- sprint
- Lake Mercer
- West Windsor, NJ (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2021 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 8, 2021 | |||||
1 | Mens Youth 1x | 18 |
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) |
S. Alston
|
|
|||
Conshohocken Rowing Center Inc. |
N. Roberts/
|
|
|||
Dwight-Englewood School |
P. Philliou/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) |
|
||||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) |
|
||||
Newport Rowing Club |
S. Katz
|
|
|||
North Jersey Rowing |
|
||||
Paramus High School |
P. Nasto/
|
|
|||
Pegasus Rowing Club |
W. McCormack
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation |
M. Manevich
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. |
A. Deljanin
|
|
|||
Row New York - Manhattan |
M. Liebman
|
|
|||
The Hill School |
D. Chow/
|
|
|||
Upper Merion High School |
G. Anderson
|
|
|||
Upper Merion High School |
A. Chen
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
H. Hicks/
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association |
M. Sidlowski/
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association |
C. Manning/
|
|
|||
2 | Womens Youth 1x | 14 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. |
A. Svensson
|
|
|||
Belleville High School |
G. Ayzanoa
|
|
|||
Conestoga Crew Club |
|
||||
Conestoga Crew Club |
W. Jacovini
|
|
|||
Connecticut Boat Club |
P. Inall/
|
|
|||
Connecticut Boat Club |
S. Fishkin/
|
|
|||
Hackensack HS Crew |
K. Gotrell/
|
|
|||
Pegasus Rowing Club |
H. McCormack
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer |
E. Kupa
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation |
L. Riedel
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. |
C. High
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. |
H. Hely
|
|
|||
Swan Creek Rowing Club |
E. Winters
|
|
|||
The Hill School |
A. Lehneis/
|
|
|||
3 | Mens Youth 2- | 6 |
|||
4 | Womens Youth 2- | 7 |
|||
5 | Mens Youth 2x | 25 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
B. Heenan/T. Ahmed
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
M. Chapman/A. Lynch/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
B. McHugh/T. Joyce
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
J. Barausky/G. Caria
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
R. Soong/O. Harrison/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Solomon/N. Fireman
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Buan/B. Moser
|
|
|||
Kent School Boat Club (A) |
W. Mills/I. Lehman
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
C. Delaney/M. Miller/
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
J. Corliss/L. Zaslow
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
D. Longley/R. Jerstroem
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
W. Donovan/K. Rohrbacher
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
T. Woods/M. Lepis
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
A. Lawlor/A. High
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
M. Miller/H. Timberlake
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
D. Maffei/A. Reese
|
|
|||
Swan Creek Rowing Club (A) |
M. Henderson/N. Alicandri
|
|
|||
The Hun School (A) |
J. Dougherty/C. Stowe
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
T. Poff/Z. shields/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (B) |
S. Welsh/Q. Prado Roberts
|
|
|||
Conestoga Crew Club (B) |
g. margossian/P. Young
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
W. Hicks/V. Ramakrishnan/
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
P. Kane/C. Morale
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (B) |
J. Swartz/I. Darby
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (B) |
C. Ricci/I. Sipp-Alpers
|
|
|||
6 | Womens Youth 2x | 22 |
|||
7 | Mens Youth 4+ | 14 |
|||
8 | Womens Youth 4+ | 11 |
|||
9 | Mens Youth 4x | 13 |
|||
10 | Womens Youth 4x | 19 |
|||
11 | Mens Youth 4- | 4 |
|||
12 | Womens Youth 4- | 3 |
|||
13 | Mens Youth 8+ | 7 |
|||
14 | Womens Youth 8+ | 3 |
|||
15 | Mens U17 1x | 8 |
|||
16 | Womens U17 1x | 8 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. |
C. Wiley
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing |
S. Levy
|
|
|||
Haddon Township High School |
G. McHugh
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation |
O. Kim
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. |
E. Deljanin
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. |
E. Gilroy
|
|
|||
South Jersey Rowing Club |
C. Leimkuhler
|
|
|||
The Hill School |
E. Lee/
|
|
|||
17 | Mens U17 2- | 0 |
|||
18 | Womens U17 2- | 0 |
|||
19 | Mens U17 2x | 12 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
L. Redling/M. Cukrovany
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
T. McGuinness/M. Ferguson
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
L. Bergamini/J. Cheung
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Fowler/J. Dykas
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
H. Jones/C. Rooney/
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
K. Cengiz/C. Jordan
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
B. Lambiro/J. Fleitz
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
A. Cathcart/M. Goshen
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
A. Jacoby/T. Hasty/
|
|
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (B) |
P. Burke/I. Fraevich
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
C. Joyce/S. Brogan/
|
|
|||
20 | Womens U17 2x | 8 |
|||
21 | Mens U17 4+ | 6 |
|||
22 | Womens U17 4+ | 5 |
|||
23 | Mens U17 4x | 8 |
|||
24 | Womens U17 4x | 8 |
|||
25 | Mens U17 4- | 0 |
|||
26 | Womens U17 4- | 0 |
|||
27 | Mens U17 8+ | 5 |
|||
28 | Womens U17 8+ | 2 |
|||
29 | PR1/PR2 Mens/Womens Youth 1x | 0 |
|||
30 | Mens/Womens/Mixed Youth Inclusive 2x | 0 |
|||
31 | Womens Youth Novice 4+ | 6 |
|||
32 | Mens Youth Novice 4+ | 8 |
|||
33 | Womens Youth 2V 2x | 4 |
|||
34 | Mens Youth 2V 2x | 9 |
|||
35 | Womens Youth 2V 4+ | 10 |
|||
36 | Mens Youth 2V 4+ | 15 |
|||
37 | Womens Youth Novice 8+ | 9 |
|||
38 | Mens Youth Novice 8+ | 18 |
|||
39 | Womens Youth 2V 8+ | 3 |
|||
40 | Mens Youth 2V 8+ | 7 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change