USRowing Mid-Atlantic Youth Championships
- May 8, 2021 To May 9, 2021
- sprint
- Lake Mercer
- West Windsor, NJ (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2021 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 8, 2021 | |||||
1 | Mens Youth 1x | 18 |
|||
2 | Womens Youth 1x | 14 |
|||
3 | Mens Youth 2- | 6 |
|||
4 | Womens Youth 2- | 7 |
|||
5 | Mens Youth 2x | 25 |
|||
6 | Womens Youth 2x | 22 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
M. McLoughlin/T. Gallo
|
|
|||
Bergen County Rowing Academy (A) |
G. Lanava/A. Tokatlioglu/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
R. Furtaw/A. Day
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Sanchirico/S. Ortega/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
F. Gallagher/M. Eagan
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Navesink River Rowing (A) |
P. Loh/M. McFadden
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
G. Young/I. Guzman
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
G. Koch/V. Carpe
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
L. Andersen/M. Ciardiello
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
S. Ali/S. Lee
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
M. Zeuli/A. Hwang
|
|
|||
Swan Creek Rowing Club (A) |
K. Shipley/K. Duggan
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
L. Morris/I. Ng
|
|
|||
The Hun School (A) |
S. De Falco/H. Engel
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
M. Sowinski/C. Scioli
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
A. DiChiara/A. Zarzycki/
|
|
|||
Bergen County Rowing Academy (B) |
S. Fuentecilla/G. Schreitmueller/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (B) |
T. Peterson/M. Ramos
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
M. Catanese/H. Bates
|
|
|||
The Agnes Irwin School (B) |
L. Hollander/L. Bisson
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
G. Padula/A. Padula/
|
|
|||
7 | Mens Youth 4+ | 14 |
|||
8 | Womens Youth 4+ | 11 |
|||
9 | Mens Youth 4x | 13 |
|||
10 | Womens Youth 4x | 19 |
|||
Bergen County Rowing Academy (A) |
S. Fuentecilla/I. Laddy/M. Abdelhak/G. Schreitmueller/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
S. Jacovini/L. Day/L. Jordan/K. Wiley
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
P. Inall/I. Garrett/G. MacLean/S. Fishkin/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
F. Steele/M. Jacobsen/O. Hollingsworth/S. Ladik
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
P. Loh/M. Catanese/A. Williams/M. McFadden
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
S. Pardo/K. Shoemaker/T. Gabriele/A. Welton
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
E. Galbraith/I. Lee/S. Shah/A. Mevissen
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
L. Sudol/V. Hoy/V. Lyakerman/S. Wong
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
M. Stack/H. Abdallah/A. Duff/G. Kennevan
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
C. Saulnier/C. O'Mara/C. Lingle/J. van der Zwan
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
K. Porcello/O. Eyer/M. Schoucair/M. Ledebur
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
J. D'Achille/J. Hickey/O. Rotondo/F. Campolongo
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
J. Veith/J. Karten/S. Hulme/A. Kowalik/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (B) |
O. Budike/I. Han/A. Beirne/E. Caria
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
Q. Johnston/S. Lex/A. Constantakos/M. Fitzpatrick
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
A. Belletti/V. Conrad/A. Mironescu/H. Bates
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (B) |
A. Novero/R. McCarthy/E. Adamek/Z. LaBow
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
K. George/J. Beyer/M. Durante/A. Olson/
|
|
|||
Navesink River Rowing (C) |
S. Jensen/R. Nielsen/D. Massell/M. Harvey
|
|
|||
11 | Mens Youth 4- | 4 |
|||
12 | Womens Youth 4- | 3 |
|||
13 | Mens Youth 8+ | 7 |
|||
14 | Womens Youth 8+ | 3 |
|||
15 | Mens U17 1x | 8 |
|||
16 | Womens U17 1x | 8 |
|||
17 | Mens U17 2- | 0 |
|||
18 | Womens U17 2- | 0 |
|||
19 | Mens U17 2x | 12 |
|||
20 | Womens U17 2x | 8 |
|||
21 | Mens U17 4+ | 6 |
|||
22 | Womens U17 4+ | 5 |
|||
23 | Mens U17 4x | 8 |
|||
24 | Womens U17 4x | 8 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
R. Rasmussen/N. Lau/M. Ohta/C. Appleberry
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
M. Dunn/J. Weber/B. Bazulis/G. Gerber
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
R. McCarthy/E. Woroniecki/V. Lombardo/B. Ragauckas
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
K. Jasinski/L. Rendulich/C. Quirk/M. Jodz
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
C. Walsh/M. Harder/L. Hewitt/A. Dash
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
K. George/G. Padula/A. Padula/A. DiChiara/
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
v. xu/A. Newdeck/E. Justman/A. Strom/
|
|
|||
25 | Mens U17 4- | 0 |
|||
26 | Womens U17 4- | 0 |
|||
27 | Mens U17 8+ | 5 |
|||
28 | Womens U17 8+ | 2 |
|||
29 | PR1/PR2 Mens/Womens Youth 1x | 0 |
|||
30 | Mens/Womens/Mixed Youth Inclusive 2x | 0 |
|||
31 | Womens Youth Novice 4+ | 6 |
|||
32 | Mens Youth Novice 4+ | 8 |
|||
33 | Womens Youth 2V 2x | 4 |
|||
34 | Mens Youth 2V 2x | 9 |
|||
35 | Womens Youth 2V 4+ | 10 |
|||
36 | Mens Youth 2V 4+ | 15 |
|||
37 | Womens Youth Novice 8+ | 9 |
|||
38 | Mens Youth Novice 8+ | 18 |
|||
39 | Womens Youth 2V 8+ | 3 |
|||
40 | Mens Youth 2V 8+ | 7 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change