USRowing NW Junior Regionals

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 16, 2008
1 Mens Varsity 8+
7
2 Womens Varsity 8+
10
3 Womens 3Varsity 4+
10
4 Mens Novice 4+
13
5 Mens Ltwt 2x
17
    Green Lake Crew (A)
K. Tseng/B. Skahan
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
C. Chard/W. Geller
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
R. Aikman/Z. Hakso
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Lakeside School (A)
A. Torrance/R. Diallo
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Dahlgren/M. Ponton
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
S. Parish/B. North
 
    Oregon Association of Rowers (A)
N. Stafford/W. Driscoll
 
    Pocock Rowing Center (A)
I. Wheeler/S. Pettet
 
    Sammamish Rowing Association (A)
B. Mickelson/N. Ajmera
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
C. Heffelfinger/B. Eastes
 
    Green Lake Crew (B)
D. Stewart/D. Garratt
 
    Lake Stevens Rowing Club (B)
S. Whittington/N. Brady
 
    Lakeside School (B)
A. Schlaepfer/C. Schlaepfer
 
    Pocock Rowing Center (B)
B. Woodcock/S. Skalbania
 
    Sammamish Rowing Association (B)
A. Hyder/B. Alvarez
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
G. Fisher/C. Wu
 
6 Womens Novice 4+
12
7 Womens Ltwt 2x
14
    Green Lake Crew (A)
M. Piper/K. Clawson
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
J. Lund/K. Smith
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
T. McLeod/D. Pringle
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
K. Thomas/D. Kleiner-Kanter
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
H. North/T. Thorson
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Brooks/M. Alyson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
M. Eyre/C. Kimsey
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Mozeleski/M. Samuelson
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
M. Aiken/C. Fransen
 
    Ashland Rowing Club (B)
K. Dammann/A. Barth
 
    Pocock Rowing Center (B)
N. Vonveh/T. Rudee
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
8 Mens Varsity 4x+
11
9 Womens Varsity 4x+
11
    Ashland Rowing Club (A)
M. Anderson/D. Black/T. Phillippi/S. Kistler
 
    Green Lake Crew (A)
H. Osbourne/H. Yeager/L. Christie/K. Beaty
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
M. Bartz/A. Barrington/G. Anderson/A. Berg
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
C. Whittington/R. Clogston/C. Robinson/L. Breuer
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Lakeside School (A)
S. Gardiner/T. Amy/C. Murphy/E. Drake
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
N. Armstrong/F. Canine/J. Laursen/S. Tidwell
 
    Oregon Association of Rowers (A)
I. Lewandowski/E. Free/S. Mosher/M. Hooley
 
    Pocock Rowing Center (A)
F. Sullivan/H. Adams/H. Lauth/B. Bradshaw
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
L. Corliss/M. Connors/A. Bosworth/A. Saathoff
 
10 Mens Novice 2x
14
    Ashland Rowing Club (A)
S. Smith/C. Bernard
 
    Everett Rowing Association (A)
N. Cardenas/A. Overland
 
    Green Lake Crew (A)
B. Howe/B. Steele
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
R. Toal/G. Foster
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
A. Barr/H. Clayton
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
M. Borman/N. Patty
 
    Oregon Association of Rowers (A)
R. Matthews/D. Shortreed
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. Johnson/B. Anderson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Saxby/J. Elder
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
T. Golberg/D. Mudge
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Stoffer/C. Hoffman
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
D. Crossman/L. Cook
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
J. Turner/K. Burton
 
11 Youth Mens 4x+
2
12 Youth Womens 4x+
5
13 Womens Novice 2x
13
14 Mens Varsity 2x
11
15 Womens Varsity 2x
11
    Ashland Rowing Club (A)
J. Wixon-Genack/I. Thorndike
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Molskness/A. Goss
 
    Green Lake Crew (A)
N. Greenwood/M. Sobba
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
K. Smith/M. Miller
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
L. Breuer/C. Robinson
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
J. Bates/N. Armstrong
 
    Oregon Association of Rowers (A)
I. Lewandowski/M. Hooley
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
C. Kimsey/R. Worthy
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
L. Corliss/M. Connors
 
16 Womens 3Varsity 8+
3
17 Mens 2Varsity 8+
5
18 Womens 2Varsity 2x
11
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kistler/M. Anderson
 
    Green Lake Crew (A)
M. Koewler/E. Hilton
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
R. Doherty/A. Haver
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
C. Whittington/R. Clogston
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Lakeside School (A)
N. Assumpcao/H. Page-Salisbury
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
F. Canine/S. Tidwell
 
    Oregon Association of Rowers (A)
L. McAllister/H. Emory
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Michaels/J. Klimes
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
A. Williams/M. Samuelson
 
19 Womens Ltwt 8+
5
20 Mens 2Varsity 2x
11
21 Mens Ltwt 8+
3
22 Womens 2Varsity 8+
6
23 Mens Varsity 1x
10
24 Mens 4Varsity 4+
4
25 Womens Varsity 1x
8
26 Womens 2Ltwt 4+
4
27 Mens 3Varsity 4+
6
28 Womens 4Varsity 4+
8
29 Mens 2Ltwt 4+
2
30 Mens 3Varsity 8+
2
31 Mens Novice 8+
9
32 Mens Ltwt 1x
12
    Ashland Rowing Club (A)
A. Quadrini
 
    Lake Union Crew (A)
 
    Lakeside School (A)
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
S. Parish
 
    Oregon Association of Rowers (A)
N. Stafford
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Pettet
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
G. Fisher
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Turner
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
C. Seaman
 
    Orcas Island Rowing Association (B)
B. North
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
C. Wu
 
    White Rock Boathouse, Inc. (B)
B. Johnson
 
33 Womens Varsity 4+
12
34 Mens Varsity 4+
13
35 Womens Novice 8+
10
36 Mens Novice 1x
12
    Everett Rowing Association (A)
M. Baker
 
    Green Lake Crew (A)
N. Sechena
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
B. Dickson
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
M. Borman
 
    Oregon Association of Rowers (A)
R. Matthews
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Norman
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
M. Fuchs
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Hoffman
 
    Lake Stevens Rowing Club (B)
T. Tweedie
 
    Oregon Association of Rowers (B)
D. Shortreed
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
D. Dynes
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
C. Burkart
 
37 Womens Novice 4x+
11
38 Womens 2Varsity 4+
8
39 Womens Ltwt 1x
5
    Lake Stevens Rowing Club (A)
T. Cuadra
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
H. North
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
M. Eyre
 
    Orcas Island Rowing Association (B)
T. Thorson
 
40 Womens Novice 1x
10
    Ashland Rowing Club (A)
A. Chapman
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
S. Frederick
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
T. Lowry
 
    Oregon Association of Rowers (A)
A. Murphy
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Yuse
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
M. McNamara
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
A. Bosworth
 
    Lake Stevens Rowing Club (B)
L. Rincon
 
    Oregon Association of Rowers (B)
P. Maretich
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
A. Koenig
 
41 Mens Novice 4x+
14
42 Mens 2Varsity 4x+
8
43 Womens 2Varsity 4x+
8
44 Mens 2Novice 4+
11
45 Mens Ltwt 4+
10
46 Womens Ltwt 4+
7
47 Womens 2Novice 4+
13
48 Mens 3Varsity 2x
8
49 Womens 5Varsity 4+
6
50 Womens 2Novice 8+
6
51 Mens 2Varsity 4+
7
52 Womens 2Varsity 1x
4
53 Womens High School 8+
10
54 Mens 2Novice 8+
5
55 Womens 3Varsity 2x
8
56 Mens 5Varsity 4+
4
57 Mens 2Varsity 1x
6
58 Mens High School 8+
8
    Lake Oswego Community Rowing (A)
P. Waites/J. O'Leary/T. Cameron/R. Bruss/W. Geller/W. Foster/J. Brosy/S. Irvine/C. Bass (Cox)
 
    Lakeside School (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
R. Cappelluto/C. Johnson/T. Ehlers/B. Lee/W. Voit/L. Kloss/N. Beckett/R. Cappellutto/P. Schroedl (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
M. Ponton/A. Dahlgren/D. Finch/D. Finch/A. Booth/R. Tibbits/D. Phillips/W. Ruth/M. Healy (Cox)
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
S. Parish/B. North/J. Glasser/M. Borman/N. Armstrong/F. Canine/J. Laursen/S. Tidwell/G. Thompson (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
E. Robinson/D. Helgeson/N. Henry-Darwish/J. Siblia-Young/L. Mehlum/R. Ruddell/W. Driscoll/D. Niemi/M. McRae (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Vu/S. Johnson/E. Herman/P. Dow/K. Klauer/T. Andrews/A. Hyder/N. Ajmera/A. Shimizu (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Amstrup/S. DeWalt/W. Hankin/W. Kicinski/C. Hoffman/M. Stoffer/C. Turner/A. Brooklyn/O. Sayvetz (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change