Philadelphia Youth Regatta

  • Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 19, 2003
1 Boys J16 4+
3
10 Girls J16 Single
3
    Sagamore Rowing Association (A)
K. McCaffrey
 
    St. Josephs University - Men (A)
S. Madden
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Dormans
 
11 Boys J16 8
2
12 Girls 4+
10
13 Boys J18 Double
9
14 Boys J16 Double
8
15 Boys Eight
2
16 Girls J18 Double
14
    Unaffiliated (USA) (..)
A. Bowler/G. Collins
 
    Unaffiliated (USA) (..)
K. Clifford/L. Leverington
 
    Bachelors Barge Club (A)
M. Gonnelli/C. Hakanson
 
    Crescent Boat Club (A)
J. Lamont/M. Lamont
 
    Interscholastic Sculling Assoc. DBA Sandy Run Scullers (A)
C. Kim/A. Highfill
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
E. Chesten/A. Deardorff
 
    Philadelphia Girls' Rowing Club (A)
M. ONeill/C. Stotesbury
 
    Sagamore Rowing Association (A)
J. Dicke/T. Izumi
 
    Springside School (A)
L. Sorensen/L. Fernandez
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Hayden/C. Durkin
 
    Vesper Boat Club (B)
A. Holdsworth/M. Berry
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (B)
D. Holcomb/B. Kirby
 
    Vesper Boat Club (C)
B. Jone/V. Dandar
 
    Vesper Boat Club (D)
M. McShea/A. Boya
 
17 Girls J16 Double
7
18 Girls Eight
5
19 Boys J18 Quad
4
2 Boys J16 Quad
3
20 Girls J18 Quad
9
    Bachelors Barge Club (A)
K. Karr/R. Popeck/K. VanBuskilk/M. Gonnelli
 
    Navesink River Rowing (A)
A. Dolan/C. Palo/S. ODonnell/E. Menacol
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Janicz/A. Latshaw/L. Grzybbowski/O. Holdsworth
 
    Sagamore Rowing Association (A)
E. Koenig/A. Tate/J. Solar/H. Armstrong
 
    St. Josephs University - Men (A)
L. Sullivan/M. Sharbaugh/J. Fasy/M. Quinn
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Hayden/M. Berry/A. Holdsworth/C. Durkin
 
    St. Josephs University - Men (B)
A. Hrycho/J. Mcclatchy/D. Toland/M. Jaramillo
 
    Vesper Boat Club (B)
M. McShea/A. Boya/V. Dandar/B. Jone
 
    Vesper Boat Club (C)
E. Stern/M. McShea/E. McDevitt/M. Clark-Jones
 
21 Boys Single Dash
8
    Unaffiliated (USA) (..)
B. Cooley
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
B. Patterson
 
    Interscholastic Sculling Assoc. DBA Sandy Run Scullers (A)
J. Ambs
 
    Mainland Regional High School (A)
L. Edwards
 
    Sagamore Rowing Association (A)
A. Cheesman
 
    St. Josephs University - Men (A)
T. Owston
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
C. Klotzbach
 
    West Potomac Crew Boosters (A)
R. Flint
 
22 Girls Single Dash
4
    Philadelphia Girls' Rowing Club (A)
J. Tarbox
 
    Sagamore Rowing Association (A)
A. Batista
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Durkin
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
E. Ten Eyck
 
23 Boys Eight Dash
2
24 Girls Eight Dash
4
3 Girls J16 Quad
5
4 Boys Pair w/o
2
5 Girls Pair w/o
1
6 Boys 4+
4
7 Boys J18 Single
7
    Unaffiliated (USA) (..)
B. Cooley
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
B. Patterson
 
    Interscholastic Sculling Assoc. DBA Sandy Run Scullers (A)
J. Ambs
 
    Mainland Regional High School (A)
L. Edwards
 
    Sagamore Rowing Association (A)
A. Cheesman
 
    St. Josephs University - Men (A)
J. Mccriwdle
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
C. Klotzbach
 
8 Boys J16 Single
14
9 Girls J18 Single
8
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
N. Cyr
 
    Columbia Rowing Club (A)
K. Kraintz
 
    Hampton Roads Rowing Club, Ltd. (A)
L. Hochman
 
    Navesink River Rowing (A)
A. Dolan
 
    Philadelphia Girls' Rowing Club (A)
J. Tarbox
 
    Rivanna Rowing Club, Inc. (A)
M. Pitts
 
    Sagamore Rowing Association (A)
A. Batista
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
E. Ten Eyck
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change