Dinos Sprints
- Sep 25, 2021
- sprint
- Glenmore Reservoir
- Calgary, AB (CAN)
- Hosted By: University of Calgary Rowing Club
- Sanctioned by RCA and Alberta Rowing Association (
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, September 25, 2021 | |||||
1 | 11:30 AM | M1x | Mens 1x (U19, Sr, Masters) | 12 |
|
Calgary Rowing Club (A) |
G. Salmon
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
A. Larochelle
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
h. cej
|
|
|||
Edmonton Rowing Club (A) |
J. Johnson
|
|
|||
Edmonton Rowing Club (A) |
S. Fitzjohn
|
|
|||
Lakeland Rowing Club (A) |
y. demirtas
|
|
|||
Saskatoon Rowing Club (A) |
C. Laycock
|
|
|||
Saskatoon Rowing Club (A) |
C. Pally
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
P. Milner
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
L. Foley
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
J. Perri
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
H. Holthuis
|
|
|||
2 | 11:45 AM | M2x | Mens 2x (U19, Sr, Masters) | 10 |
|
3 | 12:00 PM | W4x | Womens 4x (U19, Sr, Masters) | 5 |
|
4 | 12:15 PM | W2- | Womens 2- (U19, Sr, Masters) | 6 |
|
5 | 12:30 PM | W1x | Womens 1x (U19, Sr, Masters) | 13 |
|
6 | 12:45 PM | M2- | Mens 2- (U19, Sr, Masters) | 1 |
|
7 | 1:00 PM | M4x | Mens 4x (U19, Sr, Masters) | 3 |
|
8 | 1:15 PM | W2x | Womens 2x (U19, Sr, Masters) | 14 |
|
Calgary Rowing Club (A) |
S. Popa/o. baily
|
|
|||
Central Alberta Rowing Club (A) |
A. Nokes/B. seat
|
|
|||
Edmonton Rowing Club (A) |
S. Leitch/M. Varbanova
|
|
|||
Lakeland Rowing Club (A) |
S. seat/k. Mouly
|
|
|||
Saskatoon Rowing Club (A) |
Q. Babonich/M. Kelln
|
|
|||
Saskatoon Rowing Club (A) |
M. Kish/E. Lissel-DeCorby
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
F. Bossuyt/A. Bender
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
M. Morand/M. Rogers
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
E. Grove/A. Petryk
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
S. Uppili/A. Hoang
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
P. holder(F)/A. Currie
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
M. Larochelle/A. Hart
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
P. Holder(2)(F)/P. holder(f)(4)
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
M. Wilderdijk/B. Seat(F)
|
|
|||
9 | 2:30 PM | M4- | Mens 4- | 3 |
|
10 | 2:45 PM | NM8+ | Mens Novice 8+ | 2 |
|
11 | 3:00 PM | NW4x | Womens Novice 4x | 4 |
|
Calgary Rowing Club (A) |
P. Holder(2)(F)/C. Ferraro/P. holder(F)/S. Towes
|
|
|||
Edmonton Rowing Club (A) |
S. Leitch/M. Lastovka/A. Alexander/S. Hoskins
|
|
|||
Lakeland Rowing Club (A) |
S. seat(f)/M. Cargill/T. Seat(f)/B. seat(f)(1)
|
|
|||
Lakeland Rowing Club (A) |
s. seat(f)(2)/T. Seat(f)/T. seat(f)2/S. Bow
|
|
|||
12 | 3:15 PM | W4- | Womens 4- | 3 |
|
13 | 3:30 PM | NM4x | Mens Novice 4x | 5 |
|
Calgary Rowing Club (A) |
s. seat/P. holder (1)/p. holder(2)/p. holder(4)
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
S. seat(2)/P. holder(3)/H. Seitz/b. seat
|
|
|||
Edmonton Rowing Club (A) |
L. Robinson/A. Pederson/J. Johnson/E. Tsigozis
|
|
|||
Lakeland Rowing Club (A) |
y. demirtas/T. Seat(1)/T. Seat/b. seat(1)
|
|
|||
Saskatoon Rowing Club (A) |
s. seat/t. seat/C. Pally/C. Laycock
|
|
|||
14 | 3:45 PM | NW8+ | Womens Novice 8+ | 3 |
|
Lakeland Rowing Club (A) |
M. Cargill/k. Mouly/s. seat(f)(2)/T. Seat(f)/T. seat(f)2/T. Seat(f)/S. Bow/B. seat(f)(1)/C. seat (Cox)
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
S. Smith/I. Hunt/J. Burns/S. Dawson/L. Weiland/E. Arnell/E. Moumos/J. White/M. Feng (Cox)
|
|
|||
University of Calgary Rowing Club (A) |
U. Awan/E. Osness/H. Skelton/M. Middleton/M. Tejada/L. Weaver/K. Lee/L. Velazquez/A. Muruganandam (Cox)
|
|
|||
15 | Para1x | Para 1x | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change