Spring Sprints Regatta
- Hosted By: Lake Stevens Rowing Club
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 23, 2022 | |||||
1 | Novice Mixed Youth 8x+/8+ | 2 |
|||
2 | Mens Youth Novice 1x | 4 |
|||
3 | Mens Youth 4x | 4 |
|||
4 | Mens Open 2x | 7 |
|||
5 | Womens Youth Ltwt 1x | 0 |
|||
6 | Womens Open 1x | 4 |
|||
7 | Womens Youth Novice 2x | 7 |
|||
8 | Womens Youth Ltwt 4x | 0 |
|||
9 | Womens Open 2x | 4 |
|||
10 | Womens Youth 4+ | 1 |
|||
11 | Mens Youth 1x | 9 |
|||
12 | Womens Youth 2x | 6 |
|||
13 | Mens Youth Ltwt 4x | 0 |
|||
14 | Mens Youth Ltwt 1x | 5 |
|||
15 | Womens Youth Novice 1x | 3 |
|||
16 | Mens Youth Novice 2x | 8 |
|||
17 | Womens Youth Novice 4x+ | 1 |
|||
18 | Mens Youth Novice 4x+ | 5 |
|||
19 | Mens Open 1x | 2 |
|||
20 | Womens Open 4x | 0 |
|||
21 | Mens Open 4x | 1 |
|||
22 | Womens Youth 4x | 5 |
|||
23 | Womens Youth Novice 4+ | 1 |
|||
24 | Youth Womens Novice 8+ | 0 |
|||
25 | Womens Youth 1x | 3 |
|||
26 | Mens Youth 2x | 11 |
|||
27 | Mens Youth Novice 4+ | 1 |
|||
28 | Youth Mens 8+ | 0 |
|||
29 | Youth Mens 4+ | 4 |
|||
30 | Mens Open 2- | 0 |
|||
31 | Womens Open 2- | 0 |
|||
32 | Womens Youth 2- | 1 |
|||
33 | Womens Youth 8+ | 0 |
|||
34 | Mens Youth Ltwt 2x | 2 |
|||
35 | Womens Youth Ltwt 2x | 0 |
|||
36 | Youth Mens 2- | 5 |
|||
37 | Youth Mens Novice 8+ | 0 |
|||
38 | Womens Open 8+ | 1 |
|||
39 | Mens Open 8+ | 0 |
|||
40 | Mens Open 4+ | 4 |
|||
41 | Womens Open 4+ | 2 |
|||
Sunday, April 24, 2022 | |||||
42 | Mixed Masters 8x+ | 0 |
|||
43 | Mixed Masters Novice 2x | 4 |
|||
44 | Mens Masters Ltwt 4x | 0 |
|||
45 | Womens Masters 8+ | 10 |
|||
Conibear Rowing Club (A) |
B. Seaton/T. Vagen/K. Boudreau/N. Lockett/B. Morcom/r. newell/J. Hietter/I. Baker/N. Imbriaco (Cox)
|
24.5 (62)
|
|||
Green Lake Crew (A) |
M. Slavcheva/N. Lecher/S. Shaw/K. Draude/J. Emrich/P. Albert/L. Geddes/M. Owens/I. Moxey (Cox)
|
6.5 (45)
|
|||
Kitsap Rowing Association (A) |
A. Chymiy/J. Ahrndt/S. Lukins/D. Royset.Jones/C. Gunderson/D. Davies/K. Eberling/M. Salyan/T. Tripp (Cox)/
|
18.0 (57)
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
A. Varma/S. Peltier/M. Hornung/J. Prentice/S. Holt/L. Lomax/J. Burke/N. Kosmos/A. Reddy (Cox)/
|
2.0 (37)
|
|||
Lake Union Crew (A) |
L. Casal/A. Friedman/U. Deelstra/J. Mastrangelo/L. Heia/S. Hughes/B. Safarova/E. Blatter/A. Brown (Cox)
|
0.7 (33)
|
|||
Lake Washington Rowing Club (A) |
A. Thomas/R. Wong/T. McGuire/S. Kimmel/E. Dunigan/M. Northey/A. McGhee/H. Thieme/C. Krause (Cox)
|
0.2 (30)
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
M. Deering/L. Ernst/M. Olson/K. Wild/M. Glenn/M. Burns/S. Doi/A. Arvidson/L. Reitzes (Cox)
|
12.5 (52)
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
M. Graham/K. Neumann/M. Chartier/J. Martin/M. McDermott/M. Smith/P. Benton/C. Hotani/G. Carrillo (Cox)
|
2.9 (39)
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
M. Polis/A. Woolwine/s. bailey/K. Tollefson/J. Axelson/K. Winter/Y. Cote/P. Sandige/J. Moseley (Cox)
|
18.0 (57)
|
|||
Sammamish Rowing Association (C) |
T. Stevens/J. Kovaly/K. Edelhertz/B. Bertram/S. Waltar/A. Taylor/P. Mazzuca/S. Freeberg/J. Moseley (Cox)
|
16.8 (56)
|
|||
46 | Womens Masters Ltwt 1x | 5 |
|||
47 | Mens Masters 2x | 14 |
|||
48 | Womens Masters Novice 4x | 4 |
|||
49 | Mens Masters Novice 1x | 4 |
|||
50 | Womens Masters Novice 2x | 3 |
|||
51 | Mens Masters Novice 2x | 3 |
|||
52 | Mens Masters 1x | 11 |
|||
53 | Mixed Masters 4x | 8 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
C. Johnson/K. Udbye/P. Wensley/A. Udbye
|
23.1 (61)
|
|||
Conibear Rowing Club (A) |
T. Vagen/J. Massman/S. Ellman/J. Hietter
|
24.5 (62)
|
|||
Green Lake Crew (A) |
A. Hossack/M. Slavcheva/K. Draude/P. Mahon
|
1.0 (34)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
E. Minor/G. Artim/B. Hall/M. Roehl
|
19.2 (58)
|
|||
Lake Union Crew (A) |
K. Cox/E. Reitz/A. Tran/B. Safarova
|
1.0 (34)
|
|||
Lake Washington Rowing Club (A) |
10.6 (50)
|
||||
Pocock Youth Rowing (A) |
D. Wilson/S. Korn/E. Sweeney/u. hellum
|
16.8 (56)
|
|||
Renton Rowing Center (A) |
C. Wong/S. Littlepage/J. Munger/P. Miele
|
9.7 (49)
|
|||
54 | Mens Masters 4x | 6 |
|||
55 | Womens Masters Ltwt 4x | 2 |
|||
56 | Mixed Masters 2x | 11 |
|||
57 | Womens Masters 4x | 14 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
J. Johnston/K. Thorson/H. Wong/A. Mahan
|
8.8 (48)
|
|||
Conibear Rowing Club (A) |
B. Seaton/N. Lockett/r. newell/B. Morcom
|
24.5 (62)
|
|||
Green Lake Crew (A) |
J. Emrich/N. Lecher/P. Albert/M. Owens
|
15.7 (55)
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
A. Varma/M. Hornung/T. Jung/S. Peltier/
|
1.0 (34)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
K. Smith/T. Andrus/J. Soler/E. Bramhall
|
20.5 (59)
|
|||
Lake Union Crew (A) |
A. Sullivan/K. Kaspari/A. Friedman/U. Deelstra
|
0.7 (33)
|
|||
Lake Washington Rowing Club (A) |
E. Dunigan/H. Thieme/A. McGhee/A. Thomas
|
0.7 (33)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
J. Chow/P. Crutcher/B. Pailthorp/M. Ellis
|
24.5 (62)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
S. Monroe/M. Pailthorp/K. Lavacot/E. Runde
|
21.8 (60)
|
|||
North Cascades Crew (A) |
M. Rigdon/R. Rigdon/A. Simnowitz/D. SALO
|
15.7 (55)
|
|||
North Cascades Crew (A) |
K. Johann/M. Neary/P. Zenteno/K. Runyon
|
27.4 (64)
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
C. Suzzarini/S. Cameron/G. Colonius/J. Aylsworth
|
12.5 (52)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (B) |
B. Townsend/R. Horner/J. Stocker/M. Lobitz
|
18.0 (57)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (C) |
S. DICKERSON/C. Paskan/P. Parslow/a. lewandowski
|
7.2 (46)
|
|||
58 | Mens Masters Ltwt 2x | 0 |
|||
59 | Combined Masters Novice & Mixed 8+ | 6 |
|||
60 | Womens Masters 1x | 6 |
|||
Conibear Rowing Club |
I. Baker
|
40.0 (67)
|
|||
Lake Union Crew |
A. Sullivan
|
0.4 (31)
|
|||
Lake Union Crew |
J. Hanna
|
0.4 (31)
|
|||
Lake Union Crew |
K. Sternberg
|
25.6 (59)
|
|||
Lake Washington Rowing Club |
M. Northey
|
0.6 (32)
|
|||
Whatcom Rowing Association |
K. Faust
|
27.2 (60)
|
|||
61 | Mens Masters Novice 4x | 2 |
|||
62 | Womens Masters Novice 1x | 5 |
|||
63 | Mens Masters 8+ | 1 |
|||
64 | Womens Masters 2x | 23 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
K. Udbye/A. Mahan
|
28.0 (63)
|
|||
Conibear Rowing Club (A) |
B. Seaton/K. Boudreau
|
26.5 (62)
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
J. Prentice/S. Peltier/
|
1.1 (34)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
K. Smith/E. Bramhall
|
25.0 (61)
|
|||
Lake Union Crew (A) |
A. Sullivan/J. Hanna
|
0.3 (31)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
M. Ellis/B. Pailthorp
|
25.0 (61)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
S. Monroe/L. Normand
|
18.2 (56)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
M. Pailthorp/K. Lavacot
|
20.8 (58)
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
L. Ernst/M. Deering
|
19.4 (57)
|
|||
North Cascades Crew (A) |
K. Johann/M. Neary
|
31.2 (65)
|
|||
North Cascades Crew (A) |
P. Zenteno/K. Runyon
|
29.6 (64)
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
E. Sweeney/M. Radford
|
19.4 (57)
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
C. Hotani/G. Andaker
|
4.9 (42)
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (B) |
J. Johnston/K. Thorson
|
7.0 (45)
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
J. Burke/N. Kosmos/
|
0.0 (22)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (B) |
B. Townsend/M. Lobitz
|
25.0 (61)
|
|||
Lake Union Crew (B) |
E. Jallinger/K. Pratt
|
7.8 (46)
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
P. Benton/M. McDermott
|
1.4 (35)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (C) |
E. Minor/M. Roehl
|
14.6 (53)
|
|||
Lake Union Crew (C) |
K. Roach/O. Treciokas
|
36.3 (68)
|
|||
Sammamish Rowing Association (C) |
S. Blake/C. Suzzarini
|
1.1 (34)
|
|||
Composite: Lake Union, College Club Seattle (D) |
A. Wopat/J. Schelter
|
31.2 (65)
|
|||
Sammamish Rowing Association (D) |
S. Cameron/M. Keck
|
18.2 (56)
|
|||
65 | Mens Masters Ltwt 1x | 0 |
|||
66 | Womens Masters 2- | 4 |
|||
67 | Mixed Masters 8+ | 4 |
|||
68 | Mens Masters 2- | 1 |
|||
69 | Womens Masters 4+ | 12 |
|||
70 | Womens Masters Ltwt 2x | 9 |
|||
Conibear Rowing Club (A) |
I. Baker/J. Hietter
|
31.2 (65)
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
S. Holt/M. Huizing/
|
15.8 (54)
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
E. Bramhall/J. Soler
|
26.5 (62)
|
|||
Lake Union Crew (A) |
K. Kaspari/B. Safarova
|
0.8 (33)
|
|||
Lake Washington Rowing Club (A) |
S. Jacobson/K. Swinski
|
9.5 (48)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
B. Smith/J. Smith
|
65.3 (82)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
P. Crutcher/J. Chow
|
28.0 (63)
|
|||
Renton Rowing Center (A) |
J. Munger/P. Miele
|
12.4 (51)
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
A. Creighton/M. Keck
|
19.4 (57)
|
|||
71 | Mens Masters 4+ | 6 |
|||
72 | Combined Masters Novice & Mixed 4+ | 9 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change