World Rowing Masters Regatta
- Sep 7, 2022 To Sep 11, 2022
- sprint
- Libourne, B (FRA)
- Hosted By: Comité d'Organisation des Régates Mondiales d'Aviron Masters 2022
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Wednesday, September 7, 2022 | |||||
101 | E 4+ | Mens E 4+ | 34 |
||
102 | WF 4- | Womens F 4- | 11 |
||
103 | H 2x | Mens H 2x | 53 |
||
104 | WA 1x | Womens A 1x | 34 |
||
105 | C 2- | Mens C 2- | 23 |
||
106 | WD 2x | Womens D 2x | 78 |
||
107 | F 1x | Mens F 1x | 138 |
||
A.S.D. C.C. Pro Monopoli |
C. Sabino
|
|
|||
A.S.D. C.C. Pro Monopoli |
C. Augusto
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
E. Godoy
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
S. Radosevic
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
G. Johnson
|
|
|||
ASS NAUTIQUE DES COMMUNES DU PAYS DE VITRE |
J. Le Ny
|
|
|||
Associação Desportiva e Cultural Juventude de Cerveira |
H. Baixinho
|
|
|||
Association Nautique Fontainebleau Aviron |
J. Zucca
|
|
|||
Aviron Club de Lyon Caluire |
G. Jean-Yves
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
P. Labrune
|
|
|||
Aviron Tours Metropole |
T. Cadoret
|
|
|||
Aviron Villenevois |
d. paul
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
H. Thorup
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Daemen
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
M. Fahlbusch
|
|
|||
Belfast Boat Club |
G. Gilpin
|
|
|||
Bentham Boat Club |
O. Tosic
|
|
|||
Bentham Boat Club |
I. Bates
|
|
|||
Berliner Ruder Club Ägir |
L. Hannig
|
|
|||
Berliner Ruder Club Ägir |
K. Stern
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
G. Hartkopf
|
|
|||
Bradford on Avon Rowing Club |
M. Harden
|
|
|||
Bradford on Avon Rowing Club |
R. Stephens
|
|
|||
Bremer Sport-Club e.V.-RA- |
M. Knoche
|
|
|||
Bremerhavener Ruderverein von 1889 e.V. |
H. Moye
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
S. Howie
|
|
|||
Buenos Aires Rowing Club |
J. de la
|
|
|||
C.D.E. Trasmerano |
A. Garay
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
S. Faber
|
|
|||
Canberra Rowing Club |
C. Raymond
|
|
|||
Cape Fear River Rowing Club, Inc. |
M. Basquill
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
Y. Morin
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
b. henri
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
N. Holland
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Riktor
|
|
|||
Circolo Canottieri Lazio |
A. De Palma
|
|
|||
City of Derry Boat Club |
G. D'Urso
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
P. Vassort
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
G. Le Flohic
|
|
|||
Club de Remo Lodosa |
L. Quaranta
|
|
|||
Club Deportivo de Remo Kaiku |
J. Crespo Hidalgo
|
|
|||
Club Deportivo Naútico Itsas Lagunak |
V. Llorente
|
|
|||
Club d’Aviron du Lac Bleu |
G. Pierre/
|
|
|||
Club montluçonnais d'aviron |
G. Valette
|
|
|||
club nautico sevilla |
E. Pérez de la Blanca
|
|
|||
Club Nautique de Château Gontier |
B. Ollivier Lamarque
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin
|
|
|||
Club San Fernando |
A. Gasparrini
|
|
|||
Club San Fernando |
M. Porta
|
|
|||
Clube de Regatas Aldo Luz |
I. Lemos
|
|
|||
Clube Naval Barreirense |
R. Faria
|
|
|||
Commercial Rowing Club |
D. Crowley
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
T. de Koekkoek
|
|
|||
CRO Orio AE |
p. javier/
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
N. Price
|
|
|||
Derwent Rowing Club |
R. Hancock
|
|
|||
DRC Rowers |
B. Kovacic
|
|
|||
Dresdner Ruderclub |
G. Luetzner
|
|
|||
Entente Nautique Aix-les-Bains |
A. Bouzid
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
B. Nugent
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
T. Juzefowicz
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
S. Allsop
|
|
|||
Floersheimer RV |
R. Axthelm
|
|
|||
Galway Rowing Club |
M. Breen
|
|
|||
Galway Rowing Club |
a. mccallion
|
|
|||
Ginásio Clube Figueirense |
M. Alloway
|
|
|||
Gloucester Rowing Club |
S. Lowe
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
M. Oliver
|
|
|||
Hereford Rowing Club |
A. Flood
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
K. Lawton
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
N. Price
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Strudahl
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Wellendorph
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Probst
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
M. Lillotte-Siekora
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
A. Satas
|
|
|||
Koninklijke Roeivereniging Brugge vzw |
J. Verbrugghe
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
H. Timmerman
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
A. Vinckier
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
N. Cowan
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
G. Clark
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen
|
|
|||
London Western Rowing Club |
V. Nolte
|
|
|||
Ludwigshafener Ruderverein von 1878 e.V. |
J. Hock
|
|
|||
Maine Coast Rowing Association |
M. Totta
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
M. Parsons
|
|
|||
Neste Rowing Club |
T. Vuori
|
|
|||
Newark Rowing Club |
G. Price
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
B. Saga
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association |
G. Huang
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
V. Audinis
|
|
|||
Os Nabaters Do Flumen |
J. Embarba
|
|
|||
Pakistan Rowing Federation |
S. Muhammad
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
J. Bruger
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
A. Tretau
|
|
|||
Quintin Boat Club |
S. Aquilina
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
W. Behr
|
|
|||
Riverside Boat Club |
A. O'Brien
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
S. Verheugd
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
M. Pluim/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
O. Kongsbak
|
|
|||
Roklubben furesøen |
A. Borg
|
|
|||
Roklubben furesøen |
B. Hartz
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
J. Laforest
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Hilaire
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Coulloy
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
D. Devez
|
|
|||
Royal Club Nautique Tournai |
P. Leulier
|
|
|||
Ruder-Club Aken |
S. Mehl
|
|
|||
Ruder-Club Bergedorf e.V. |
H. Longinus
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
B. Sinzig/
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
F. Schulze
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
R. McDonogh
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
C. Seibel
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
T. Kraus
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
u. Lassen
|
|
|||
Ruderverein Ellida |
S. Podbrany
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau/
|
|
|||
Scuola di Canottaggio Caslano e Malcantone |
R. Bevilacqua
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
V. Meikaliss
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
G. Denis
|
|
|||
Société Nautique de Saumur |
G. Chauveau
|
|
|||
Sons of the Thames |
T. Whittle
|
|
|||
Sportclub Berlin-Koepenick e.V. |
S. Richter
|
|
|||
Sportive Club Dinamo Bucharest |
D. Stratan
|
|
|||
Stourport boat club |
D. Gwilliam
|
|
|||
The Auckland Rowing Club |
P. MacDonald
|
|
|||
Tideway Scullers School |
t. earnshaw
|
|
|||
Turkish Rowing Masters |
F. Orer
|
|
|||
TVK Essen |
A. Wesseling
|
|
|||
University Barge Club |
A. COOK
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
D. Hope
|
|
|||
UR Kirolak S.D.N. |
J. Biain
|
|
|||
Val De Seine Nautique |
A. tassy/
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
G. Nuskern
|
|
|||
Veslařský klub Slavia Praha |
J. Knopp
|
|
|||
Viana Remadores do Lima |
M. Fernandes
|
|
|||
Yacht Club Nowa Huta |
W. Jacek
|
|
|||
108 | WG-M 2- | Womens G-M 2- | 2 |
||
109 | I-M 8+ | Mens I-M 8+ | 10 |
||
110 | WB 4x | Womens B 4x | 28 |
||
111 | A 1x | Mens A 1x | 64 |
||
112 | WE 8+ | Womens E 8+ | 18 |
||
113 | D 2x | Mens D 2x | 105 |
||
114 | G 4- | Mens G 4- | 21 |
||
115 | WC 4+ | Womens C 4+ | 6 |
||
116 | B 8+ | Mens B 8+ | 7 |
||
Thursday, September 8, 2022 | |||||
201 | WC 8+ | Womens C 8+ | 13 |
||
202 | C 4- | Mens C 4- | 23 |
||
203 | WF 1x | Womens F 1x | 40 |
||
204 | F 2x | Mens F 2x | 108 |
||
205 | WI-M 1x | Womens I-M 1x | 5 |
||
206 | WA 4+ | Womens A 4+ | 7 |
||
207 | I 4x | Mens I 4x | 14 |
||
208 | A 2- | Mens A 2- | 16 |
||
209 | WD 4- | Womens D 4- | 10 |
||
210 | D 1x | Mens D 1x | 118 |
||
211 | WG 4x | Womens G 4x | 14 |
||
212 | G 8+ | Mens G 8+ | 14 |
||
213 | WB 2- | Womens B 2- | 6 |
||
214 | I-M 4+ | Mens I-M 4+ | 11 |
||
215 | B 2x | Mens B 2x | 49 |
||
216 | WE 4x | Womens E 4x | 59 |
||
217 | E 2- | Mens E 2- | 30 |
||
218 | H 1x | Mens H 1x | 54 |
||
219 | WH 2x | Womens H 2x | 11 |
||
220 | C 4x | Mens C 4x | 40 |
||
221 | F 4- | Mens F 4- | 26 |
||
222 | WC 1x | Womens C 1x | 54 |
||
223 | WF 4+ | Womens F 4+ | 10 |
||
224 | A 4- | Mens A 4- | 4 |
||
225 | WA 2x | Womens A 2x | 40 |
||
226 | D 8+ | Mens D 8+ | 20 |
||
227 | WD 4+ | Womens D 4+ | 13 |
||
228 | G 4x | Mens G 4x | 37 |
||
229 | J-M 2x | Mens J-M 2x | 6 |
||
230 | WB 4- | Womens B 4- | 8 |
||
231 | B 4+ | Mens B 4+ | 8 |
||
232 | WE 2- | Womens E 2- | 9 |
||
233 | E 4x | Mens E 4x | 73 |
||
234 | H 2- | Mens H 2- | 12 |
||
235 | WG-M 8+ | Womens G-M 8+ | 8 |
||
Friday, September 9, 2022 | |||||
301 | I 1x | Mens I 1x | 36 |
||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 8 |
||
303 | A 2x | Mens A 2x | 30 |
||
304 | WF 4x | Womens F 4x | 38 |
||
305 | D 4+ | Mens D 4+ | 29 |
||
306 | WI-M 2x | Womens I-M 2x | 2 |
||
307 | G 2- | Mens G 2- | 18 |
||
308 | WA 4- | Womens A 4- | 7 |
||
309 | B 4x | Mens B 4x | 30 |
||
310 | WD 8+ | Womens D 8+ | 26 |
||
311 | E 1x | Mens E 1x | 122 |
||
A.S.D. Canottieri Sile |
L. Mestriner
|
|
|||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
P. Ehinger/
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
G. Johnson
|
|
|||
Arrabona Rowing Club |
P. Látrányi/
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
A. Bosco
|
|
|||
Aviron Club de Lyon Caluire |
G. Jean-Yves
|
|
|||
Aviron Club Manosque |
J. Talagrand
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
H. Ciandano
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
M. Sirlin
|
|
|||
Aviron Grenoblois |
j. saurin
|
|
|||
AVIRON MAUGUIO CARNON |
D. Menage
|
|
|||
AZS Wroclaw |
D. Stefanowski
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Daemen
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
M. Fahlbusch
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
L. Buol
|
|
|||
Belfast Boat Club |
G. Gilpin
|
|
|||
Bentham Boat Club |
M. Koepp
|
|
|||
Bradford on Avon Rowing Club |
M. Harden
|
|
|||
Bradford on Avon Rowing Club |
R. Stephens
|
|
|||
Bremerhavener Ruderverein von 1889 e.V. |
H. Moye
|
|
|||
cercle d'aviron du confluent |
J. Protois
|
|
|||
Cercle Des Régates de Bruxelles |
D. Verdeyen
|
|
|||
Cercle Nautique d'Annecy |
P. Louazel
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
L. Vannier
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
P. Baulier
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Riktor
|
|
|||
City of Derry Boat Club |
G. D'Urso
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
P. Vassort
|
|
|||
Club d'aviron Annecy le vieux |
D. Neagu
|
|
|||
Club d'Aviron de Saint-Cassien |
F. Pakin
|
|
|||
Club d'Aviron de Saint-Cassien |
F. Durand
|
|
|||
Club Deportivo Naútico Itsas Lagunak |
V. Llorente
|
|
|||
Club montluçonnais d'aviron |
J. Chabrelie
|
|
|||
Club Nautique de Château Gontier |
B. Ollivier Lamarque
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin
|
|
|||
Club Remo do Miño |
M. Gomez
|
|
|||
Club San Fernando |
A. Gasparrini
|
|
|||
Commercial Rowing Club |
D. Crowley
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
T. de Koekkoek
|
|
|||
CSA STEAUA BUCHAREST |
E. Curteanu
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
N. Price
|
|
|||
Dormagener Rudergesellschaft "Bayer" e.V. |
U. Ladermann
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
D. Heppell
|
|
|||
Emulation Nautique de Vernon |
e. ledoux/
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Heaney
|
|
|||
Galway Rowing Club |
M. Breen
|
|
|||
Galway Rowing Club |
a. mccallion
|
|
|||
Grasshopper Club Zurich |
B. Michael
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
K. Lawton
|
|
|||
Hollowell Scullers |
C. Galley
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Strudahl
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Probst
|
|
|||
Jönköpings Roddsällskap |
R. Sulinskas
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
S. Bon
|
|
|||
Karachi Boat Club |
A. Shahzad/
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
D. Rautmann
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
J. Koster
|
|
|||
Kristiansand Roklubb |
J. Gailis
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Mactavish
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
S. Milosevic/
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
M. Targett
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
K. Chalk
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
T. Bull
|
|
|||
Maine Coast Rowing Association |
M. Totta
|
|
|||
Malta Boat Club |
T. Trocky
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
M. Ruinet
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
M. Parsons
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
M. Stewart-Woods/
|
|
|||
Mulhouse-Aviron |
J. TALAMONA/
|
|
|||
Newark Rowing Club |
G. Price
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
J. Koren
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
B. Saga
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
M. Bond
|
|
|||
Offenbacher Rudergesellschaft Undine 1876 e.V. |
M. Bretschneider
|
|
|||
Parrs Priory Rowing Club |
A. Forczek
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
J. Butenschön
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
K. Bartels
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
J. Thurley
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
A. Tretau
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
S. Verheugd
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
J. Bielderman
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
T. Bavelaar
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
R. van Oppenraaij
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Link/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
A. Borg
|
|
|||
Roklubben furesøen |
B. Hartz
|
|
|||
Roklubben furesøen |
M. Hansen
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
J. Laforest
|
|
|||
royal sport nautique bruxelles |
M. Demey
|
|
|||
Ruder-Club Aken |
S. Mehl
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
T. Micka
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
J. Klingberg
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
M. Konieczek
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
B. Sinzig/
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
F. Schulze
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
R. McDonogh
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
D. Krause
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
T. Schulze
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
S. Springer
|
|
|||
Sandy Bay Rowing Club |
D. Fisher
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau/
|
|
|||
See-Club Luzern |
M. Doets
|
|
|||
Seeclub Stäfa |
B. Soland
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
E. Dupont
|
|
|||
Steiner Ruder Club |
W. Aigner
|
|
|||
Stourport boat club |
D. Gwilliam
|
|
|||
Tatsumi Rowing Club |
K. Nakae/
|
|
|||
Tideway Scullers School |
t. earnshaw
|
|
|||
Tideway Scullers School |
R. O’Sulllivan
|
|
|||
Tideway Scullers School |
B. Bridger
|
|
|||
Turkish Rowing Masters |
F. Orer
|
|
|||
Union Nautique Cambrai |
E. Thomazeau/
|
|
|||
University Barge Club |
A. COOK
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
D. Hope
|
|
|||
Val De Seine Nautique |
A. tassy/
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
A. Smilovic
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
I. Johnson
|
|
|||
VOA Butry Sur Oise |
d. garraud
|
|
|||
Warwick Boat Club |
S. Sidaway
|
|
|||
Wassersportverein Meppen e. V. |
A. Otten
|
|
|||
Windermere Rowing Club |
D. Kidwell
|
|
|||
312 | H 4- | Mens H 4- | 13 |
||
313 | WG 2x | Womens G 2x | 29 |
||
314 | C 8+ | Mens C 8+ | 18 |
||
315 | WB 4+ | Womens B 4+ | 6 |
||
316 | F 4x | Mens F 4x | 52 |
||
317 | WE 2x | Womens E 2x | 70 |
||
318 | I-M 2- | Mens I-M 2- | 11 |
||
319 | WH 1x | Womens H 1x | 7 |
||
320 | A 4+ | Mens A 4+ | 5 |
||
321 | D 2- | Mens D 2- | 38 |
||
322 | WC 4x | Womens C 4x | 37 |
||
323 | G 2x | Mens G 2x | 87 |
||
324 | WF 2- | Womens F 2- | 4 |
||
325 | J-M 4x | Mens J-M 4x | 5 |
||
326 | B 4- | Mens B 4- | 17 |
||
327 | WA 8+ | Womens A 8+ | 9 |
||
328 | WD 1x | Womens D 1x | 52 |
||
329 | E 4- | Mens E 4- | 33 |
||
330 | WG-M 4+ | Womens G-M 4+ | 9 |
||
331 | WB 2x | Womens B 2x | 46 |
||
332 | H 4+ | Mens H 4+ | 8 |
||
333 | C 1x | Mens C 1x | 114 |
||
334 | WE 4- | Womens E 4- | 12 |
||
335 | F 8+ | Mens F 8+ | 29 |
||
Saturday, September 10, 2022 | |||||
401 | D 4x | Mens D 4x | 74 |
||
402 | WC 4- | Womens C 4- | 12 |
||
403 | G 4+ | Mens G 4+ | 17 |
||
404 | J 1x | Mens J 1x | 16 |
||
405 | WF 2x | Womens F 2x | 67 |
||
406 | WH-M 4x | Womens H-M 4x | 7 |
||
407 | B 1x | Mens B 1x | 63 |
||
408 | E 8+ | Mens E 8+ | 36 |
||
409 | WA 2- | Womens A 2- | 15 |
||
410 | H 4x | Mens H 4x | 24 |
||
411 | C 2x | Mens C 2x | 87 |
||
412 | WD 2- | Womens D 2- | 10 |
||
413 | F 4+ | Mens F 4+ | 24 |
||
414 | WG 1x | Womens G 1x | 29 |
||
415 | I-M 4- | Mens I-M 4- | 8 |
||
416 | WB 8+ | Womens B 8+ | 11 |
||
417 | A 4x | Mens A 4x | 11 |
||
418 | WE 1x | Womens E 1x | 41 |
||
419 | D 4- | Mens D 4- | 34 |
||
420 | WC 2x | Womens C 2x | 76 |
||
421 | G 1x | Mens G 1x | 91 |
||
Aalesunds Roklub |
K. Almaas
|
|
|||
agde |
p. weiss
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
S. Radosevic
|
|
|||
Association Nautique Fontainebleau Aviron |
J. Zucca
|
|
|||
Athlone Boat Club |
P. Gallen
|
|
|||
Aviron Majolan |
J. Mascart
|
|
|||
Aviron Majolan |
P. Bresson-lavigne
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Daemen
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
M. Fahlbusch
|
|
|||
Belfast Boat Club |
S. Lockwood
|
|
|||
Belfast Rowing Club |
P. Griffith/
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
G. Hartkopf
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
A. Punter
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
I. Tucker
|
|
|||
Caderousse SN |
R. Simonian
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. El-Beheiry
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
C. Boit
|
|
|||
Carlow Rowing Club |
S. Keating
|
|
|||
Circolo Canottieri Lazio |
A. De Palma
|
|
|||
Circolo Canottieri Piediluco |
C. Giampietri
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
J. Fage
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
P. Denis
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
G. Le Flohic
|
|
|||
Club de Remo Lodosa |
L. Quaranta
|
|
|||
Club des Sports Nautiques de Brive |
A. Whitwell
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Castillo
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
R. Lluis
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin
|
|
|||
Club San Fernando |
A. Gasparrini
|
|
|||
Clube Naval Barreirense |
R. Faria
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
P. Hamner
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
L. Nielsen/
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
R. Stewart
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
P. Atkinson
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
A. Langmaid
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
J. Harris
|
|
|||
Derwent Rowing Club |
R. Hancock
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew |
R. Sitek
|
|
|||
Dresdner Ruderclub |
G. Luetzner
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
A. Jaggard
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
M. Williams
|
|
|||
Floersheimer RV |
R. Axthelm
|
|
|||
Ginásio Clube Figueirense |
M. Alloway
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
J. Paine
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
P. Desjardins
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
W. Olayos
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
N. Price
|
|
|||
Hürther Rudergesellschaft |
N. Kunze/
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
O. Kozmenko
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
A. Satas
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
F. Verhulst
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
J. Bruijn
|
|
|||
Koninklijke Roeivereniging Brugge vzw |
J. Verbrugghe
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
A. Fehér
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Jack
|
|
|||
Lee Valley Rowing Club |
T. Corcoran
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen
|
|
|||
London Western Rowing Club |
V. Nolte
|
|
|||
Metro Paris |
D. Abbou
|
|
|||
Metro Paris |
M. Robert
|
|
|||
Neste Rowing Club |
A. Kela
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
B. Saga
|
|
|||
Palm Beach Crew |
B. O'Connell/
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
G. Schmitz
|
|
|||
Quintin Boat Club |
T. Bishop
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
W. Behr
|
|
|||
RC Sorpesee |
E. Putz/
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
J. Farah
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
J. Bielderman
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
F. Ruoff/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
B. Smit
|
|
|||
Roklubben furesøen |
O. Kongsbak
|
|
|||
Roodeplaat Rowing Club |
J. Ingram
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Coulloy
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
D. Devez
|
|
|||
Royal Club Nautique Tournai |
P. Leulier
|
|
|||
royal sport nautique bruxelles |
A. Wheeler
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
F. Schulze
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
M. Ursprung
|
|
|||
Rv Pampus |
G. Hissink Muller
|
|
|||
Santa Cruz Rowing Club |
R. Williams
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau/
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
V. Meikaliss
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
B. Hokmayan
|
|
|||
Tideway Scullers School |
R. swift
|
|
|||
Tideway Scullers School |
P. Watts
|
|
|||
TJ Lodní sporty Brno |
I. Klemeš
|
|
|||
University Barge Club |
A. COOK
|
|
|||
Viana Remadores do Lima |
M. Fernandes
|
|
|||
Wassersportverein Meppen e. V. |
W. Rehberg
|
|
|||
Yacht Club Nowa Huta |
W. Jacek
|
|
|||
422 | WF 8+ | Womens F 8+ | 12 |
||
423 | I 2x | Mens I 2x | 29 |
||
424 | WA 4x | Womens A 4x | 13 |
||
425 | B 2- | Mens B 2- | 23 |
||
426 | E 2x | Mens E 2x | 116 |
||
427 | WD 4x | Womens D 4x | 54 |
||
428 | WG-M 4- | Womens G-M 4- | 7 |
||
429 | H 8+ | Mens H 8+ | 12 |
||
430 | C 4+ | Mens C 4+ | 18 |
||
431 | WB 1x | Womens B 1x | 34 |
||
Altınboynuz Spor Kulubü |
E. Basaran
|
|
|||
Associazione Nazionale Marinai Italia |
G. Aslan
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
K. Perkins
|
|
|||
AVIRON CLUB 94 DU PARC INTERDEPARTEMENTAL |
C. Gerardin
|
|
|||
Aviron Sedanais |
C. Averlant
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
K. Carlyle
|
|
|||
Botafogo de Futebol e Regatas |
E. COSTA/
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
S. Schäfer
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
K. Wilson
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
F. Marshall
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
R. Souavin
|
|
|||
Clydesdale ARC |
L. O'Hare
|
|
|||
Daniel Rowing Centre |
N. Levenshteyn
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
J. Bosch
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
L. Droog
|
|
|||
Hexham Rowing Club |
C. Bowman
|
|
|||
Horsens Roklub |
L. Kærgaard Nielsen
|
|
|||
Idealtepe Amatör Balıkçılar Derneği Rowing Club |
S. Algan SOFYALI
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
S. Alicja/
|
|
|||
Lee Rowing Club |
S. Cudmore
|
|
|||
Lübecker Frauen-Ruder-Klub |
B. Stender
|
|
|||
Maadi Sports and yacht club |
d. bahaa
|
|
|||
Peterborough City Rowing Club |
K. Read
|
|
|||
Port Chalmers United Rowing Club |
C. Sullivan
|
|
|||
Reading Rowing Club |
M. Boucher
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
C. Jorna
|
|
|||
RV Wiking Bregenz |
U. Simma
|
|
|||
Società Canottieri Ichnusa |
V. Lama/
|
|
|||
Strathclyde Park |
G. Connal
|
|
|||
Tideway Scullers School |
E. Fahey
|
|
|||
Tralee Rowing Club |
P. Moloney
|
|
|||
Upton Rowing Club |
D. Thompson
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
R. Brovelli
|
|
|||
432 | F 2- | Mens F 2- | 28 |
||
433 | WE 4+ | Womens E 4+ | 13 |
||
434 | K-M 1x | Mens K-M 1x | 9 |
||
435 | A 8+ | Mens A 8+ | 8 |
||
Sunday, September 11, 2022 | |||||
501 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 56 |
||
Aviron Arcachonnais |
F. Carreel/D. Carus
|
|
|||
Aviron Club Biterrois |
C. Gout/J. ribeiro da fonseca
|
|
|||
Aviron Club Biterrois |
P. Cadiot/C. Delor/
|
|
|||
Composite: Sevrier, Montpellier Aviron Universite Club |
P. Labrune/I. Gamicheva
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
H. Ciandano/B. Fabienne
|
|
|||
Aviron Toulousain |
X. Smith/L. Pauline
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
L. Jugla/N. Jugla
|
|
|||
Composite: CUS Milano, Cristoforo |
R. Marchisio/d. Loro
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
S. Smith/K. Morianos
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Swain/i. Perozak
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
B. Dagan-Taufflieb/A. Barthe
|
|
|||
Club d'Aviron de Saint-Cassien |
F. Pakin/G. Marchand
|
|
|||
Club D'Aviron Sud Gresivaudan |
F. Bonnay/C. Rivier
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Poch/A. Presto
|
|
|||
Club Nautic Betulo |
I. Barriga/C. Portes/
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
j. meynard/e. perin
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin/R. Souavin
|
|
|||
Club Remo do Miño |
M. Costas Gonzalez/M. Gomez
|
|
|||
Club Remo Lago |
J. Rodríguez/M. López
|
|
|||
Composite: Everett Rowing Association, ASD Canottieri Monate |
R. Wallace/C. Piazza
|
|
|||
False Creek Rowing Club |
D. Darling/E. Dolphin
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
E. Heinrichsen/A. Joergensen
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
H. Timmerman/H. Devos
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Mactavish/J. McCumiskey
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
K. Senior/M. Targett
|
|
|||
Composite: Mainzer, RKV Bad Kreuznach |
I. Starck/V. Herr
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
M. Melbourne/L. Cowan
|
|
|||
Composite: Nyborg, Furesø |
L. Stolzenbach/M. Hansen
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sorensen
|
|
|||
Composite: Old Eds, Roodeplaat |
S. Hudson/J. Ingram
|
|
|||
Composite: Osnabruecker RV, Roforeningen KVIK |
M. Becker/M. Humbek
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Sorø |
C. Mølvig/L. Krahulec/
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
J. Colosimo/G. Doepker
|
|
|||
Composite: Furesø, Dlf Chiusi |
A. Borg/C. Sacco
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Émulation nautique Bordeaux |
S. Morel/F. Faure
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
C. Couvez/A. Manoilov
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig/M. Helbig
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/I. Bauer
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
R. Burkhardt/M. Peltzer-Lehr
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
J. Hamer/M. Hamer
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
C. Ng/M. Ng
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Køge |
D. Illmann/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Avignon, AC Manosque |
l. brissaud/n. blenet
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
P. Gueret/G. Christelle
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
v. berger/f. stephanie
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
J. Ossowska/P. Gay
|
|
|||
Stirling Rowing Club |
S. Sellars/N. McGuire/
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, CN France |
E. Davidson/F. Monastério
|
|
|||
Composite: The Core, Canottieri Retica |
R. Stoytcheva/F. Tucci
|
|
|||
The OAR |
Y. Royackers/N. Peersman
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, C.C. Lazio |
L. Dell'Elice/F. Betts/
|
|
|||
Composite: Upper Thames, City of Oxford |
N. Sharma/D. Engelke
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Putney Town |
E. Boileau/A. Leemputten
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Berrada/K. Berrada
|
|
|||
Composite: VIMK Zalgiris, Klaipeda Masters |
E. Marockinas/V. Rimkiene
|
|
|||
Warwick Boat Club |
K. Meisa/S. Beard
|
|
|||
502 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 20 |
||
503 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 7 |
||
504 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 65 |
||
505 | Mix H-M 4x | Mixed H-M 4x | 8 |
||
506 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 5 |
||
507 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 56 |
||
508 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 6 |
||
509 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 10 |
||
510 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 42 |
||
511 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 18 |
||
512 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 13 |
||
513 | Mix H-M 2x | Mixed H-M 2x | 24 |
||
514 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 26 |
||
515 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 6 |
||
516 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 18 |
||
517 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 34 |
||
518 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 5 |
||
519 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 25 |
||
520 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 36 |
||
521 | Mix H-M 8+ | Mixed H-M 8+ | 5 |
||
522 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 55 |
||
A.S.D. Canottieri Dlf Chiusi |
M. Rossi/D. belleri
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, RV TOR |
M. Woortman/M. Backx
|
|
|||
Composite: Athlone, Clydesdale |
A. Kenny/L. O'Hare
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
C. Yeager/C. Yeager
|
|
|||
Composite: Lyon Caluire, Brut de Fleurs |
M. Gentin/L. Cotte
|
|
|||
Composite: AC Manosque, CHOLET AS |
d. liot/n. deloge
|
|
|||
Composite: Aviron Energie, Brut de Fleurs |
S. Perrot/A. Perrot
|
|
|||
AVIRON SPORT CHOLETAIS |
A. martin/C. airaud richard
|
|
|||
Aviron Tours Metropole |
M. Bouteiller/T. Cadoret
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
N. Malenfant/R. Chastel
|
|
|||
Aviron Union Nautique Villefranche |
K. Mercier/V. Perret
|
|
|||
Bewl Bridge Rowing Club |
L. Allen/M. Maunsell
|
|
|||
Calcutta Rowing Club |
S. Shetty/S. Purkait
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk/S. Billo
|
|
|||
Composite: Cantabrigian, City of Derry |
G. D'Urso/L. D'Urso
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
V. Hazebroucq/S. Julien
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
F. Monastério/A. Lacarelle-Gasse
|
|
|||
Club Nautique de Château Gontier |
p. rocher/a. blanchard
|
|
|||
Club Nautique de Château Gontier |
B. Ollivier Lamarque/r. boulay
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin/R. Souavin
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
K. Forster/D. Muse
|
|
|||
France |
F. Jacotey/C. FERRIER
|
|
|||
Grupo Corvera de Remo |
J. Fernandez/a. Rodriguez/
|
|
|||
Composite: Hollingworth Lake Rowing Club, Aviron Tours |
A. Barnett/L. Feldman
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
E. Steen/C. Probst
|
|
|||
Composite: Idroscalo, Cristoforo |
M. Ciapparelli/F. Ribolla/
|
|
|||
Karachi Boat Club |
J. Ahmed/W. Khan/
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
C. Seck/M. Damm
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
R. Hradecky/P. Hradecká
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/N. Mykhaliuk
|
|
|||
Composite: Posnania, TW Masters Poznań |
M. Bielska-Fabrykiewicz/K. Fabrykiewicz
|
|
|||
Composite: MIRC, Bewl |
E. davies/S. Davies
|
|
|||
Composite: Mainzer, RKV Bad Kreuznach |
T. Maus/I. Starck
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sorensen
|
|
|||
Parrs Priory Rowing Club |
A. Forczek/J. Eddie
|
|
|||
Composite: Port Chalmers, CN France |
C. Sullivan/F. Fenard
|
|
|||
Real Club Náutico Castro Urdiales |
J. Perez/M. Pérez
|
|
|||
Rowing Club Akademik - Sofia |
S. Ivanov/V. Dimitrova
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
V. Lubert/j. lubert
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
A. Fürst/G. Zündorf/
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
R. Burkhardt/M. Peltzer-Lehr
|
|
|||
S.D. Remo Astillero |
A. Campuzano/S. Vazquez
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/S. Schoepp
|
|
|||
Composite: Avignon, AUNV |
C. Chausson/A. Imbert
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
o. chatainier/S. Radko
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
f. hendrick/k. toht
|
|
|||
Composite: Sorø, Køge |
A. Gravad/C. Mølvig
|
|
|||
Sport nautique de Bergerac |
N. Planque/N. Villechenaud
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Neptune |
M. Walsh/B. Clarke
|
|
|||
Université Nantes Aviron |
G. Tiberghien/S. Desgranges
|
|
|||
Université Nantes Aviron |
C. Moriceau/O. Louradour
|
|
|||
Uralsk rowing club |
M. Shvedov/N. Yushko
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Berrada/K. Berrada
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
R. Brovelli/K. Spence
|
|
|||
Warwick Boat Club |
G. Giles/S. Wesley
|
|
|||
523 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 33 |
||
524 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 1 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change