World Rowing Masters Regatta
- Sep 7, 2022 To Sep 11, 2022
- sprint
- Libourne, B (FRA)
- Hosted By: Comité d'Organisation des Régates Mondiales d'Aviron Masters 2022
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Wednesday, September 7, 2022 | |||||
101 | E 4+ | Mens E 4+ | 34 |
||
102 | WF 4- | Womens F 4- | 11 |
||
103 | H 2x | Mens H 2x | 53 |
||
Composite: AVIRON BEAUCAIRE, Schelcher |
P. Monvoisin/A. Gohe
|
|
|||
Composite: Boulogne sur Mer, aviron agatois |
P. Guilbert/F. Dubus
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
J. Jacquemain/R. Lavy
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
C. Riley/w. pridham
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
r. galway/S. Smith
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
P. Rioux/O. Simanovsky
|
|
|||
Composite: Carlow, Lee Valley Rowing Club |
T. Corcoran/S. Keating
|
|
|||
Carrick rowing club cornwall |
A. Westcott/J. Poland
|
|
|||
Composite: Central Alberta, Gorge Narrows |
A. Nokes/F. Rudge
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
R. Glidden/J. Bracewell
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Olsen/G. Dürbeck
|
|
|||
Christiania Roklub |
I. Hoy/Ø. Brøymer
|
|
|||
Composite: C.C. Lazio, LNI Salerno |
A. De Palma/R. Grimaldi
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Crosby/F. Jimenez
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
A. Ferreccio/J. Sphilman
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
R. Stewart/P. Atkinson
|
|
|||
Composite: Delta Deas, Maple Bay |
R. Stout/M. Bates
|
|
|||
Derby Rowing Club |
M. Hunt/D. Wregg
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, Willamette RC |
B. Byrd/D. Sitek
|
|
|||
Drammen Roklubb |
P. Sandli/S. Hoff
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
C. Klaus/G. Moll
|
|
|||
Fana Roklubb |
E. Hop/T. Solberg
|
|
|||
Fana Roklubb |
J. Schjelderup/G. Foss
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
S. Nielsen/T. Jespersen
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
S. Heinrichsen/T. Jespersen
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
J. Paine/S. Vermegen
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
F. Verhulst/J. Bruijn
|
|
|||
Composite: Long Beach, RC Reuss Luzern |
B. Bachmann/C. Recharte
|
|
|||
Composite: Mosman, Bohemians Praha |
J. Newcomb/V. Burda
|
|
|||
Composite: Mt. Baker, Washington Rowing School |
L. Curran/D. Peschel
|
|
|||
Composite: Ormsund RK, Bestumkilen RK |
A. Punter/J. Giltvedt
|
|
|||
Composite: Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich |
D. Steiner/F. Wilkening
|
|
|||
Quintin Boat Club |
T. Bishop/G. Peel
|
|
|||
Composite: Sundern, Krefelder RC |
E. Putz/H. Koch/
|
|
|||
Riverside Boat Club |
J. Yasaitis/E. Cook
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
J. Colosimo/P. Francis
|
|
|||
Composite: Rocky Mountain, North Bay |
T. Murphy/P. Jonik
|
|
|||
Composite: RV Breda, poseidon |
W. Van Schelven/J. Bielderman
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
W. Muller/d. imkamp
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
K. Bruijn/P. Reimer/
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
N. James/A. Rousseau
|
|
|||
Ruder-Club Bergedorf e.V. |
H. Longinus/H. Schwarz
|
|
|||
Ruder-Club Favorite Hammonia |
J. Sengpiel/U. Frenzel
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Corbelli/T. Hausenbauer
|
|
|||
Rv Pampus |
P. Haan/F. Wittkampf
|
|
|||
Composite: Sarasota County, Dnipro |
B. Sukhruchenko/E. Bohn
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
C. Imbert/N. Henri
|
|
|||
Tees Rowing Club |
J. Lund/A. Stocking
|
|
|||
Tees Rowing Club |
R. BAINBRIDGE/R. Pickles
|
|
|||
Tideway Scullers School |
P. Watts/R. swift
|
|
|||
Composite: Tuebinger, WSV Meppen |
D. Wilhelm/W. Rehberg
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
C. Cooper/J. Dobbin
|
|
|||
Composite: Vesta, BRV |
I. Tucker/P. Mew
|
|
|||
104 | WA 1x | Womens A 1x | 34 |
||
105 | C 2- | Mens C 2- | 23 |
||
106 | WD 2x | Womens D 2x | 78 |
||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
M. Lacoste/L. Letic
|
|
|||
Alkmaarsche Roei-en Zeilvereeniging |
E. Corten/C. Eijskoot
|
|
|||
Composite: ASD Canottieri Monate, Cristoforo |
R. Marchisio/C. Piazza
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
S. O'Connor/J. Fitzwater/
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
S. Lucas-Conwell/R. Kindt/
|
|
|||
Aviron Club d'Angoulême |
M. Faucheur/I. Carman
|
|
|||
Aviron Club d'Angoulême |
f. lewden/F. Alaoui
|
|
|||
Aviron Grenoblois |
m. naumann/l. meli
|
|
|||
Aviron Marne & Joinville |
S. Boussoukaya/S. Hepp Hauteville
|
|
|||
Bremer Sport-Club e.V.-RA- |
B. Brüns/B. Lid
|
|
|||
Brut de Fleurs |
N. Boudet/M. Baillet
|
|
|||
Brut de Fleurs |
C. Becarie/O. Frering
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
i. Perozak/B. Heise
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
C. Hermansen/W. Murin
|
|
|||
Composite: Cappoquin, Exeter |
C. Gordon/J. Wood
|
|
|||
Carolina Masters Rowing |
A. Gregory/J. Swenson
|
|
|||
Composite: CN France, Derwent |
C. Auty-Jacklin/G. Lockhart
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/M. Riktor
|
|
|||
Christiania Roklub |
R. Bruusgaard/I. Lønning
|
|
|||
Club d’Aviron du Lac Bleu |
L. isabelle/C. Christine/
|
|
|||
Clydesdale ARC |
J. Irons/L. O'Hare
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. van der Pol/L. Klausen
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/G. Kremeier
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
L. Droog/M. Kampschuur
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
S. Arndt/G. Schulz
|
|
|||
Everett Rowing Association |
R. Porubek/C. Thomson
|
|
|||
Footscray City Rowing Club |
L. Richards/L. Bowes
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/L. Pinstrup
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Bruinings/M. van der Beck
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Ardingly |
U. Tanner/W. Saunders
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Dlf Chiusi |
U. Fuhrmann/D. belleri
|
|
|||
Composite: Københavns Roklub, Humlebæk Roklub |
J. Kaspersen/V. Skousen
|
|
|||
Composite: Køge, Roforeningen KVIK |
M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
J. McCumiskey/S. Ayers
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
Y. Kilby/J. Philipson
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
H. Richards/M. Cooke
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
D. Brace/M. Miller
|
|
|||
Composite: Mortlake, Tideway Scullers |
S. Kell/F. Betts
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
G. Mee/S. Heywood
|
|
|||
Nyborg Roklub |
L. Stolzenbach/C. Buchwaldt
|
|
|||
Poplar Blackwall and District Rowing Club |
M. Elizondo Flores/B. Reid/
|
|
|||
REGION GRAND EST |
I. Saint Antoine/K. Mercier
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
L. Aranha/a. puccetti
|
|
|||
Riverside Boat Club |
A. Verheul/C. Main
|
|
|||
RKV Bad Kreuznach |
T. Maus/V. Herr
|
|
|||
Composite: Daventria, AENGWIRDEN |
Y. Wolf/S. Hees
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
A. Russell/E. Hermans
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Korevaar/E. Pluim-van der Velden/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
P. van der Hoeven/N. Van Leest/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
M. Møller/I. Koch
|
|
|||
Roodeplaat Rowing Club |
P. Cooper/W. Hutton
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
V. Lubert/S. Morel
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
C. Couvez/S. Obegi
|
|
|||
Composite: RC Alt-Werder Magdeburg, RC Union 1861 Schönebeck e.V. |
A. Schumacher/b. Ragus
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, ARC Würzburg |
A. Freyeisen/J. Lolies
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
I. Bauer/S. Schulze
|
|
|||
Composite: RC Reuss Luzern, See-Club Luzern |
B. Reidy/K. Muff
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
E. Müsel/C. Bachmann
|
|
|||
Rüdersdorfer RV Kalkberge |
A. Buehnert/H. Opel
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
C. Ng/J. Hamer
|
|
|||
Composite: SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
M. Laaksonen/A. Lahtinen
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
J. Ossowska/P. Brisson
|
|
|||
Sportive Club Dinamo Bucharest |
D. Ignat/v. cochela
|
|
|||
Composite: StRCl, ruder club graz |
R. Zechmeister/M. Helbig
|
|
|||
Strathclyde Park |
R. McSwiggan/P. Hubens
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, Worcester |
S. Salter/E. Davidson
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
T. Moriarty/T. Muir
|
|
|||
Composite: Tees, Hexham |
C. Bowman/J. Lewis
|
|
|||
Composite: RV TOR, RV de Waal |
C. van Bunningen/M. Backx
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
A. Ogińska/G. Kanoniczak
|
|
|||
Tribesmen |
T. Moylan/M. Conway
|
|
|||
Tribesmen |
H. Sohlberg/A. Hartnett
|
|
|||
University Barge Club |
K. Cook/D. Eringis
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
A. Leemputten/J. Burne
|
|
|||
VADA |
M. Abma-Henkens/M. Lange
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Johnson/R. Brovelli
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Gush/S. Berrada
|
|
|||
Composite: WSV Waldshut, Nautic Tarragona |
A. Mazzanti/A. Priese
|
|
|||
107 | F 1x | Mens F 1x | 138 |
||
108 | WG-M 2- | Womens G-M 2- | 2 |
||
109 | I-M 8+ | Mens I-M 8+ | 10 |
||
110 | WB 4x | Womens B 4x | 28 |
||
111 | A 1x | Mens A 1x | 64 |
||
112 | WE 8+ | Womens E 8+ | 18 |
||
113 | D 2x | Mens D 2x | 105 |
||
Aalesunds Roklub |
J. Myklebust/T. Standal
|
|
|||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
T. Lahne/A. Holz
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Limburger CfW |
S. Heyde/M. Woortman
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
J. Warren/T. Fuller
|
|
|||
Associação Desportiva e Cultural Juventude de Cerveira |
J. Vasconcelos/H. Baixinho
|
|
|||
AVIRON CLUB 94 DU PARC INTERDEPARTEMENTAL |
A. Allal/J. Pascaud
|
|
|||
Aviron Club Biterrois |
O. N'Doye/P. Cadiot/
|
|
|||
Aviron Club d'Angoulême |
a. renoux/n. bruneau
|
|
|||
Aviron Stephanois |
G. Deshors/J. Lasserre
|
|
|||
Aviron Toulousain |
C. Emmanuel/B. Massimo
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
D. Samanjoul/S. McCarthy
|
|
|||
Bad Lobensteiner Ruderverein 1932 e.V. |
C. Spitzer/S. Wende
|
|
|||
Bradford on Avon Rowing Club |
R. Stephens/M. Harden
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
S. Billo/M. Swain
|
|
|||
Centro Natación Helios |
C. Millan/J. Calavia/
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
J. Lamy/A. Barthe
|
|
|||
Cercle Nautique de Melun |
D. Crétient/M. Loeillot
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
R. Wink/B. Ingleton
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Oldenburg/C. Kersten
|
|
|||
Composite: C.C. Lazio, The Core |
F. Tucci/L. Dell'Elice
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
J. Drew/I. Harding
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
P. Vassort/J. Fage
|
|
|||
Club de Remo Itsasoko Ama |
J. Alvarez Gutierrez/J. Román Campos
|
|
|||
Club Deportivo Naútico Itsas Lagunak |
G. Santin/J. Godino Hidalgo/
|
|
|||
Club Léo Lagrange Armentières |
E. Chérigié/P. Taffin
|
|
|||
Club Nautico Luanco |
B. Garcia Carreño/E. López Martín/
|
|
|||
Club Nautique de Château Gontier |
B. Ollivier Lamarque/d. liot
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
d. bouffard/j. doel
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
b. dymala/r. cassan
|
|
|||
Club Nautique de Limoges |
E. Bruneau/M. Bourdely
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
C. Maknis/N. Bodetto
|
|
|||
Clube Fluvial Vilacondense |
A. Sá/J. Sousa
|
|
|||
Composite: CRI, Pencoyd Boat Club |
J. Roberts/P. Sobieszczyk
|
|
|||
Emulation Nautique de Toulouse |
F. Le Hung/X. Walger/
|
|
|||
Composite: Exeter, Ginásio |
D. Byrnes/M. Alloway
|
|
|||
Composite: Brasília, Club de Remo de Brasilia |
A. Rangel/A. Maia
|
|
|||
Composite: Frankfurter RG Oberrad, Floersheimer RV |
E. Tinaz/N. Seiffert
|
|
|||
Hereford Rowing Club |
J. Lee/J. Williams
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
A. Barnett/K. Lawton
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Wellendorph/S. Mortensen
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Strudahl/C. Probst
|
|
|||
Irish Masters BC |
J. Morris/G. Quin
|
|
|||
Composite: De Hoop, De Maas |
S. Bon/J. Koster
|
|
|||
Karachi Boat Club |
A. Ali/A. Ali
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
M. Damm/K. Trampert
|
|
|||
Composite: Karlsruher Wiking 1879, Rheinklub Alemannia |
M. Lillotte-Siekora/J. Gravenhorst
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
P. Lojszczyk/R. Antonik
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, AZS Wroclaw |
D. Stefanowski/R. Borys
|
|
|||
Composite: Koblenz, RRC |
C. Anspach/L. Komorowski
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
V. Steinberg/D. Zimmer
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/O. Lykov
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
K. Chalk/T. Bull
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
M. Ruinet/B. Kent
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
M. Stewart-Woods/T. Male/
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
A. Barnett/L. Colling/
|
|
|||
Moss Roklubb |
J. Johannesen/P. Berg
|
|
|||
Moss Roklubb |
H. Evensen/J. Berg
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
B. Clarke/M. Murphy
|
|
|||
Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club |
G. Price/N. Price
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
C. Wohlfahrt/U. Haavind
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
G. Emblem/E. Asp
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
J. Koren/B. Saga
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
H. Stuart/D. Matthew
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
A. Bracun/S. Hughes
|
|
|||
Composite: Nyborg, Dragør |
M. Hansen/B. Sorensen
|
|
|||
Ormsund Roklub |
N. Bjønness/C. Grosse
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
M. Humbek/L. Rasche
|
|
|||
Composite: Peterborough, Crabtree |
C. Skuse/I. Palmer
|
|
|||
Reading Rowing Club |
G. Day/D. Coneybeare
|
|
|||
Composite: Castro Urdiales, Club Lago |
J. Rodríguez/J. Perez
|
|
|||
REGION GRAND EST |
T. RICHARD/s. rieth
|
|
|||
REGION GRAND EST |
D. SGARAMELLA/K. LOISON
|
|
|||
Composite: Riverside, London |
E. Grace/M. Boyd
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
S. Hamon/M. van den Born
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
T. Bavelaar/A. de Korver
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Link/F. Ruoff/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
M. Hansen/B. Hartz
|
|
|||
Royal Air Force Rowing Club |
M. Yeomans/C. Morrill
|
|
|||
Composite: RC Alt-Werder Magdeburg, WSF Burg |
T. Micka/H. Loch
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
J. Klingberg/M. Konieczek
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/T. Schulze
|
|
|||
Composite: RCO Hennigsdorf, Rostocker RK |
S. Breyer/A. Zimmermann
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
M. Gärtner/A. Garsuch
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Suter/T. Fankhauser
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
M. Staden/M. Hamer
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/K. Luebbert
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Erster Kieler RC |
D. Illmann/M. Vogel
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
O. Kruschke/S. Witte
|
|
|||
Composite: Avignon, CN France |
n. blenet/L. Vannier
|
|
|||
Composite: Sorø, Lemvig |
C. Mølvig/J. Jensen
|
|
|||
Composite: StRCl, ruder club graz |
M. Helbig/W. Aigner
|
|
|||
The OAR |
Y. Royackers/I. Cleemput
|
|
|||
Tiber Rowing |
W. Van Ee/R. Siena
|
|
|||
Tideway Scullers School |
L. Burmester/B. Bridger
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Poropat/N. Tarle
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Ryšavý/M. Brabec
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
K. Spence/I. Johnson
|
|
|||
Villefranche Renneville - Aviron Club du Lauragais |
D. Becq/N. Darcos
|
|
|||
VIMK Zalgiris |
E. Marockinas/A. Ostapenka
|
|
|||
Composite: VK Argo Izola, VK “Tamiš” |
B. Bjelajac/I. Božeglav
|
|
|||
VOA Butry Sur Oise |
k. tassa viktor/d. garraud
|
|
|||
Warwick Boat Club |
G. Giles/S. Sidaway
|
|
|||
Wasser-Sport-Verein Düsseldorf Rudergesellschaft von 1893 e. |
P. Schulte-Zurhausen/M. Götz
|
|
|||
Composite: Western Reserve, Green Mountain |
W. Braun/A. Graham
|
|
|||
Composite: Worcester, Bentham |
c. llewellyn/M. Koepp
|
|
|||
114 | G 4- | Mens G 4- | 21 |
||
115 | WC 4+ | Womens C 4+ | 6 |
||
116 | B 8+ | Mens B 8+ | 7 |
||
Thursday, September 8, 2022 | |||||
201 | WC 8+ | Womens C 8+ | 13 |
||
202 | C 4- | Mens C 4- | 23 |
||
203 | WF 1x | Womens F 1x | 40 |
||
Ardingly Rowing Club |
U. Tanner
|
|
|||
Aviron Marne & Joinville |
G. Zeitoun
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
D. Cunnin
|
|
|||
Cappoquin Rowing Club |
C. Gordon
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
A. Baulier
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
T. Walters
|
|
|||
Clydesdale ARC |
J. Irons
|
|
|||
Daniel Rowing Centre |
R. Israely
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
C. Thorp
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
G. Moore
|
|
|||
Emulation Nautique de Toulouse |
M. Livinec/
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
M. Kampschuur
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
K. Ffrench-Constant
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
J. Wood
|
|
|||
Footscray City Rowing Club |
L. Richards
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
H. Johnstone
|
|
|||
Kettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V. |
S. Chavez Torres/
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
S. Sussman/
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
M. Kuner/
|
|
|||
Martha's Moms Rowing Club |
E. Runde
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association |
L. Stirton Aust
|
|
|||
REGION GRAND EST |
P. WENDEROTH
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
E. Kira
|
|
|||
Ridley Graduate Boat Club |
L. Krahulec/
|
|
|||
Riverside Boat Club |
A. Verheul
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
E. Tellegen/
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
A. Schulz
|
|
|||
Ruderclub Neumünster |
C. Anke
|
|
|||
Seattle Scullers |
A. Wopat/
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
S. Gosa
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
m. penerra
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
P. Fabienne
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
P. Brisson
|
|
|||
Steiner Ruder Club |
R. Zechmeister
|
|
|||
Strathclyde Park |
A. Ord
|
|
|||
SV Energie Berlin Abt. Rudern |
S. Winkler
|
|
|||
VADA |
A. Patist
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
A. McBlane
|
|
|||
X-Press Boat Club |
S. Brown
|
|
|||
204 | F 2x | Mens F 2x | 108 |
||
205 | WI-M 1x | Womens I-M 1x | 5 |
||
206 | WA 4+ | Womens A 4+ | 7 |
||
207 | I 4x | Mens I 4x | 14 |
||
208 | A 2- | Mens A 2- | 16 |
||
209 | WD 4- | Womens D 4- | 10 |
||
210 | D 1x | Mens D 1x | 118 |
||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
M. Woortman
|
|
|||
Aviron Club Manosque |
J. Talagrand
|
|
|||
Aviron Dijonnais |
P. guillemeney
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lille |
T. Cosson
|
|
|||
Aviron Union Nautique Villefranche |
F. Paul-Dauphin
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
D. Samanjoul
|
|
|||
AZS Wroclaw |
D. Stefanowski
|
|
|||
Bentham Boat Club |
M. Koepp
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
S. Billo
|
|
|||
cercle d'aviron du confluent |
J. Protois
|
|
|||
cercle de l'aviron de saint-chamas |
M. Jackson
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
J. Lamy
|
|
|||
cercle nautique pays d'aix |
J. Bernard
|
|
|||
Circolo Canottieri Lazio |
L. Dell'Elice/
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
I. Harding
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
J. Drew
|
|
|||
City of Derry Boat Club |
G. D'Urso
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
P. Vassort
|
|
|||
Club Aviron Vevey |
B. Chambers
|
|
|||
Club D'Aviron Sud Gresivaudan |
C. Rivier
|
|
|||
Club de Regatas Vasco da Gama |
M. Dalpiaz Payeras
|
|
|||
Club Léo Lagrange Armentières |
E. Chérigié
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Poch
|
|
|||
Club Nautico Luanco |
B. Garcia Carreño/
|
|
|||
Club Nautico Luanco |
E. López Martín/
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
j. meynard
|
|
|||
Clube Fluvial Portuense |
J. Agante
|
|
|||
Commercial Rowing Club |
D. Crowley
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
T. de Koekkoek
|
|
|||
Dormagener Rudergesellschaft "Bayer" e.V. |
U. Ladermann
|
|
|||
Dragør Roklub |
M. Hansen
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
M. Terry
|
|
|||
Emulation Nautique de Toulouse |
F. Le Hung/
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
M. Vogel
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes
|
|
|||
Frankfurter Ruder-Gesellschaft Oberrad |
N. Seiffert
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Heaney
|
|
|||
Galway Rowing Club |
M. Breen
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Breen
|
|
|||
Grasshopper Club Zurich |
B. Michael
|
|
|||
Hereford Rowing Club |
J. Lee
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
S. Bon
|
|
|||
Karachi Boat Club |
A. Ali/
|
|
|||
Karachi Boat Club |
S. Khan/
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
O. Kupin
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Antonik
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
J. Koster
|
|
|||
Kristiansand Roklubb |
J. Gailis
|
|
|||
Krns Oostende |
T. symoens
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Mactavish
|
|
|||
Landshuter Ruderverein |
O. Klein
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
K. Chalk
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
T. Bull
|
|
|||
Mainzer Ruder Gesellschaft |
I. Starck
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
D. Hardy
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
M. Murphy
|
|
|||
Neste Rowing Club |
C. Nyberg
|
|
|||
Nyborg Roklub |
B. Sorensen
|
|
|||
Offenbacher Rudergesellschaft Undine 1876 e.V. |
M. Bretschneider
|
|
|||
Offenbacher Rudergesellschaft Undine 1876 e.V. |
K. Hettler
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
M. Humbek
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
L. Rasche
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
B. Pott
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
A. Tretau
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
L. Komorowski
|
|
|||
Regionalne Towarzystwo Wioslarskie Bydgostia |
W. Malinowski
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
A. Madureira
|
|
|||
Riverside Boat Club |
P. Cannistraro
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
S. Verheugd
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
T. Bavelaar
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Link/
|
|
|||
Rostocker Ruderklub |
A. Zimmermann
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
A. Manoilov
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig
|
|
|||
Ruder-Club Aken |
S. Mehl
|
|
|||
Ruder-Club Favorite Hammonia |
P. Uhrig
|
|
|||
Ruder-Club Nassovia Höchst |
C. Brzeski
|
|
|||
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. |
S. Paulus
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
C. Dyck
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
T. Micka
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
J. Klingberg
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
M. Konieczek
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
B. Sinzig/
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
M. Fouque
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
P. Heszler
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
D. Krause
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
T. Schulze
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
S. Springer
|
|
|||
Seeclub Stäfa |
B. Soland
|
|
|||
Shandon Boat Club |
j. hurley
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
P. Gueret
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
d. didier
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
E. Dupont
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
R. Frederic
|
|
|||
Steiner Ruder Club |
W. Aigner
|
|
|||
Stirling Rowing Club |
N. McGuire/
|
|
|||
Stourport boat club |
D. Gwilliam
|
|
|||
Tatsumi Rowing Club |
K. Nakae/
|
|
|||
Tideway Scullers School |
R. O’Sulllivan
|
|
|||
Tideway Scullers School |
B. Bridger
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
D. Hope
|
|
|||
URV Viking |
J. Raysz
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Poropat
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
N. Tarle
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
A. Smilovic
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
Z. Kisic
|
|
|||
Veslački klub “Tamiš” |
B. Bjelajac
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Ryšavý
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Vesecky
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
I. Johnson
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
K. Spence
|
|
|||
VK Argo Izola |
I. Božeglav
|
|
|||
VOA Butry Sur Oise |
l. roquier
|
|
|||
VOA Butry Sur Oise |
c. verite
|
|
|||
Warwick Boat Club |
G. Giles
|
|
|||
Warwick Boat Club |
S. Sidaway
|
|
|||
Wasser-Sport-Verein Düsseldorf Rudergesellschaft von 1893 e. |
P. Schulte-Zurhausen
|
|
|||
211 | WG 4x | Womens G 4x | 14 |
||
212 | G 8+ | Mens G 8+ | 14 |
||
213 | WB 2- | Womens B 2- | 6 |
||
214 | I-M 4+ | Mens I-M 4+ | 11 |
||
215 | B 2x | Mens B 2x | 49 |
||
216 | WE 4x | Womens E 4x | 59 |
||
Aalesunds Roklub |
K. Bjorneseth/E. Rorvik/M. Kleive/K. Hansen
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, RC Aschaffenburg |
C. Bösinger/G. Kirsch/A. Freyeisen/C. Drewitzki
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
K. Bishop/C. Zurawski/P. Coyle/S. Faas
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
S. Lucas-Conwell/R. Kindt/J. Fitzwater/R. Or-Shahar/
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
B. Fabienne/B. Marie Pierre/V. Tundogan/C. Frigoli
|
|
|||
Composite: Bagsværd, Skovshoved Roklub |
L. Hendriksen/B. Leitner/R. Rønstrup/K. Skavin
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
C. Hermansen/W. Murin/i. Perozak/D. Cunnin
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
V. Dankiw/A. Baulier/g. severine/C. France
|
|
|||
Composite: CVK Brno, LS Brno |
H. Zemanova/L. Koelliker/Z. Ourednickova/D. Grexova
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
N. Staebler/C. Goodness/J. Moffat/C. Aguda
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/R. Bruusgaard/M. Riktor/I. Lønning
|
|
|||
Club d’Aviron du Lac Bleu |
L. isabelle/C. Christine/B. Andrieu/K. Mercier/
|
|
|||
Composite: Nogent, L'Aviron Clermont Aydat, Renneville VRAC du Lauragais, Rowing Club Marseille |
D. Hermier/J. Vielrecobre/E. Delmas/S. Lenne/
|
|
|||
Composite: Nogent, Boulogne 92, Renneville VRAC du Lauragais |
M. Maheut/F. Desgeorges/Y. de Givre/P. Dupre
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, RV de Waal |
H. van der Pol/L. Klausen/C. van Bunningen/A. Dekker
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
I. Middag/M. Fischer/A. Bom/N. Temming-Tap
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
S. Rutter/A. Dutton/G. Moore/A. Lund
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/G. Kremeier/M. Kampschuur/L. Droog
|
|
|||
Everett Rowing Association |
C. Thomson/K. Rice-Narusch/R. Porubek/T. Stemler
|
|
|||
Composite: Galway, Clydesdale |
R. Ennis/J. Irons/L. O'Hare/D. O'Hara
|
|
|||
Composite: Grêmio, Victoria Lake, Seattle Scullers, Aviron Sud Gresivaudan |
A. Wopat/F. Bonnay/P. Laydner/S. Johnson
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
R. Oliver/R. Blake/D. Horne/L. Olayos
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Rowing Club Port-Marly, Encou, Versailles |
R. Portsmouth/S. Morel/P. Barsanti/V. Noël
|
|
|||
Composite: Kingston UK, AZS-AWF Warszawa, Weybridge, Ardingly |
U. Tanner/L. Flavell/W. Saunders/U. Fuhrmann
|
|
|||
Composite: Københavns Roklub, Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/V. Skousen/E. Steen/J. Kaspersen
|
|
|||
Composite: Køge, Furesø, Roforeningen KVIK |
M. Møller/I. Koch/M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Leichhardt, Footscray, Bendigo |
L. Richards/V. Van Ewyk/M. Lister/L. Bowes
|
|
|||
Composite: Long Beach, Mile High, Duisburger, sport gent |
K. Rottiers/S. Gläser/H. Frykman/M. Oliver
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
V. Haines/J. Targett/N. Storey/E. Quinton
|
|
|||
Lucky Charms |
M. Zezza/A. Boucher/C. Reynolds/T. Glover
|
|
|||
Composite: Martha's Moms, Aviron Lachine, Mile High, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/G. Malacrida/T. Taylor/V. Necula
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
M. Brown/Y. Kilby/h. strickland/L. Cowan
|
|
|||
Composite: Mortlake, Strathclyde Park, X-Press |
A. Ord/S. Kell/S. Brown/E. Davidson
|
|
|||
Composite: PCRA, University Barge, Whitemarsh Boat Club |
D. Eringis/A. McBlane/L. Stirton Aust/K. Cook
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
K. Geffers/S. Wittig/E. Müller/A. Machoy
|
|
|||
Composite: Potsdamer Ruder-Club Germania, WSV Bürgel, RC Möve Grossauheim |
S. Thum/M. Damm/B. Wrede/B. Blanckmeister
|
|
|||
REGION GRAND EST |
c. gastaud/M. BOURQUEL/i. saint-antoine/A. BEL
|
|
|||
Composite: Riga, CN France, Derwent |
C. Auty-Jacklin/G. Lockhart/A. Teze/L. Kalnina
|
|
|||
Composite: Riverside, Minneapolis Rowing Club, Dart Totnes |
A. Verheul/C. Thorp/K. Miller/S. Imbert de Smirnoff
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
R. Pazmino/K. Franklin/G. Saxton/M. Aro
|
|
|||
Composite: Daventria, AENGWIRDEN, RV de Amstel |
A. Russell/E. Hermans/Y. Wolf/S. Hees
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
B. Nix/P. van der Hoeven/N. Van Leest/A. Haase/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Korevaar/W. Van der Weide/E. Lindeboom/E. Pluim-van der Velden
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Bremer Sport-Club e.V. |
B. Lid/B. Brüns/S. Obegi/B. Homsy
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Klaipeda Masters, Dnipro |
V. Stackute-Satiene/V. Rimkiene/O. Klokova/J. Lolies
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
A. Schön/S. Schulze/B. Fieck/I. Paddags
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Schneider/K. Scheuer/D. Zeller/F. Schmid
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, RC Alt-Werder Magdeburg, RC Union 1861 Schönebeck e.V. |
K. Tiedge/A. Schumacher/b. Ragus/D. Parschau
|
|
|||
Composite: Siegburger, Kettwiger RG |
E. Stöcker/A. Hoffmann/S. Chavez Torres/i. Ring
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, Bewl |
R. Tennant/R. Suthers/L. Graham/M. O'Toole
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, Erster Kieler RC, Neumünster |
S. Arndt/G. Schulz/C. Anke/S. Winkler
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Henley RC, Auriol Kensington, Worcester |
N. Hurley/K. Wade/D. Sargent/S. Salter
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, SUDBURY |
T. Moriarty/F. Betts/E. Fahey/R. Thom
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
R. Wasilewska/G. Kanoniczak/A. Ogińska/L. Szczepaniak
|
|
|||
Tribesmen |
A. Gormley/F. Larkin/N. Cahalan/N. McCambridge
|
|
|||
Tribesmen |
M. McAnena/c. joyce/m. connolly/e. curtis
|
|
|||
Tribesmen |
d. larkin/T. Moylan/M. Conway/H. Sohlberg
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
G. Toit/A. Kilian/S. Gush/S. Berrada
|
|
|||
Composite: VIMK Zalgiris, Jurmalas sports |
B. Gecauskiene/N. Graziene/S. Gosa/A. Dumsiene
|
|
|||
217 | E 2- | Mens E 2- | 30 |
||
218 | H 1x | Mens H 1x | 54 |
||
219 | WH 2x | Womens H 2x | 11 |
||
220 | C 4x | Mens C 4x | 40 |
||
221 | F 4- | Mens F 4- | 26 |
||
222 | WC 1x | Womens C 1x | 54 |
||
A.S.D.Canottieri Retica |
R. Stoytcheva
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
K. Perkins
|
|
|||
AVIRON CLUB 94 DU PARC INTERDEPARTEMENTAL |
E. Cam
|
|
|||
Aviron Club d'Angoulême |
c. boucheron seguin
|
|
|||
Aviron Club Manosque |
l. brissaud
|
|
|||
Bewl Bridge Rowing Club |
D. Rosenfeld
|
|
|||
Botafogo de Futebol e Regatas |
E. COSTA/
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
S. Schäfer
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
F. Marshall
|
|
|||
Brut de Fleurs |
L. Bredel
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
E. Avery
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
e. perin
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
J. Bosch
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Kremeier
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
L. Droog
|
|
|||
Grêmio Náutico União |
P. Laydner
|
|
|||
Hexham Rowing Club |
C. Bowman
|
|
|||
Karachi Boat Club |
W. Khan/
|
|
|||
Karlsruher Rheinklub Alemannia |
c. ciescholka
|
|
|||
Karlsruher Rheinklub Alemannia |
M. Kamplade
|
|
|||
Kingston Rowing Club (UK) |
W. Saunders
|
|
|||
Lübecker Frauen-Ruder-Klub |
B. Stender
|
|
|||
Maadi Sports and yacht club |
w. fawzy
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
S. Callaghan
|
|
|||
Nordiska Roddföreningen |
R. Nielsen
|
|
|||
Northwich Rowing Club |
Z. Hardisty
|
|
|||
Nyborg Roklub |
L. Stolzenbach
|
|
|||
Poplar Blackwall and District Rowing Club |
M. Elizondo Flores/
|
|
|||
REGION GRAND EST |
a. fey
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
L. Aranha
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
C. Jorna
|
|
|||
Roeivereniging de Waal |
C. van Bunningen
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
I. Timofei/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
L. Elsinga/
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
A. Bürger/
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
A. Sturm
|
|
|||
RV Wiking Bregenz |
U. Simma
|
|
|||
See-Club Luzern |
P. Limacher
|
|
|||
SV Energie Berlin Abt. Rudern |
S. Winkler
|
|
|||
Tideway Scullers School |
F. Betts
|
|
|||
Tralee Rowing Club |
P. Moloney
|
|
|||
University Barge Club |
D. Eringis
|
|
|||
University Barge Club |
K. Cook
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
A. Leemputten
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
N. Sharma
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Berrada
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
R. Brovelli
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Johnson
|
|
|||
Warwick Boat Club |
L. McEvoy
|
|
|||
Wasser-Sport-Verein Düsseldorf Rudergesellschaft von 1893 e. |
M. Thiele
|
|
|||
Wasser-Sport-Verein Düsseldorf Rudergesellschaft von 1893 e. |
A. Agez
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
A. McBlane
|
|
|||
223 | WF 4+ | Womens F 4+ | 10 |
||
224 | A 4- | Mens A 4- | 4 |
||
225 | WA 2x | Womens A 2x | 40 |
||
226 | D 8+ | Mens D 8+ | 20 |
||
227 | WD 4+ | Womens D 4+ | 13 |
||
228 | G 4x | Mens G 4x | 37 |
||
229 | J-M 2x | Mens J-M 2x | 6 |
||
230 | WB 4- | Womens B 4- | 8 |
||
231 | B 4+ | Mens B 4+ | 8 |
||
232 | WE 2- | Womens E 2- | 9 |
||
233 | E 4x | Mens E 4x | 73 |
||
Composite: Pro Monopoli, C.C. Lazio |
C. Sabino/L. Magnatta/C. Augusto/L. Dell'Elice
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
E. Godoy/T. Standal/S. Kleive/K. Almaas
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Koblenz |
C. Anspach/D. Zimmer/V. Steinberg/A. Holz
|
|
|||
Composite: Ardingly, Windermere Rowing Club |
D. Kidwell/J. Warren/M. Howe/T. Fuller
|
|
|||
Composite: Lyon Caluire, ELA |
B. Habba/L. Cotte/G. Jean-Yves/A. Ceccon
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
M. Sirlin/H. Ciandano/C. Folliet/P. Labrune
|
|
|||
Aviron Marmandais |
C. Tourenne/F. Peyraud/F. Carpene/L. Dufau
|
|
|||
Aviron Toulousain |
C. Emmanuel/B. Massimo/S. Christian/P. Robert
|
|
|||
Composite: Basler RC, City of Oxford |
P. Weir/D. Engelke/N. Stargardt/M. Fahlbusch
|
|
|||
Bentham Boat Club |
T. Bailey/O. Tosic/M. Maier/M. Koepp
|
|
|||
BRESSOLS AVIRON CLUB |
L. Fénié/D. Sabourin/G. Steunou/P. Bironneau
|
|
|||
Composite: Trasmerano, Buenos Aires, Vasco Da Gama, Cerveira Remo |
A. Garay/M. Dalpiaz Payeras/H. Baixinho/f. madero
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Swain/S. Billo/M. El-Beheiry/w. pridham
|
|
|||
Centro Natación Helios |
C. Millan/L. Barceló/J. Calavia/F. Millan/
|
|
|||
Cercle Nautique d'Annecy |
D. Sanchez/T. Tomiet/P. Louazel/P. Nous
|
|
|||
Composite: CN France, Cairow, Château Gontier Aviron |
H. Anwar/Y. Morin/B. Ollivier Lamarque/J. Lamy
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
P. Baulier/g. pascal/b. henri/s. laurent
|
|
|||
Châtellerault SNA |
V. Defrance/D. Christian/L. Besnault/L. Laurent/
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
R. Wink/B. Ingleton/G. Green/S. Shinder
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Riktor/L. Jensen/J. Helgeland/S. Eide
|
|
|||
Composite: Christiania RK, Kristiansand RK, Jurmalas sports |
C. Kersten/V. Meikaliss/J. Oldenburg/J. Gailis
|
|
|||
Composite: Bristol, Monmouth |
I. Harding/M. Stewart-Woods/S. Lee/J. Drew
|
|
|||
City Of Sunderland Rowing Club |
S. Adamson/K. Richardson/G. Hall/P. Harrison
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
M. Esnault/E. Saint André/F. Pelletier/L. Bourgeois
|
|
|||
Club d'Aviron de Saint-Cassien |
F. Andreoli/L. Masse/F. Durand/B. Pypos
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Spihlmann/K. Spihlmann/J. Spihlmann/A. Ferreccio
|
|
|||
Club d’Aviron du Lac Bleu |
C. phillippe/P. Cotton/P. GIRARD/L. Michel
|
|
|||
Composite: sevilla, Santurtzi, KAIKU |
E. Briones Perez de la Blanca/J. Crespo Hidalgo/J. Alvarez Gutierrez/J. Román Campos
|
|
|||
Composite: Regatas Rosario, Hersfelder, Rapid |
C. Maknis/G. Gavrilovic/A. Gädicke/N. Bodetto
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, RV De Laak |
S. Hamon/M. van den Born/R. van Oppenraaij/W. ten Have
|
|
|||
Composite: Crabtree, Marlow |
M. Parsons/C. Skuse/M. Ruinet/B. Kent
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
L. Nielsen/L. Jørgensen/S. Strange/H. Almegaard
|
|
|||
Galway Rowing Club |
P. Scully/N. Elwood/J. Elwood/J. Conneely
|
|
|||
Composite: Grasshopper, RC Reuss Luzern, Seeclub Stäfa |
A. Gurovits/A. Escher/B. Soland/B. Bachmann
|
|
|||
Hexham Rowing Club |
K. Oates/B. Haywood-Smith/O. Weightman/G. Wilson
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
N. Price/A. Barnett/K. Lawton/T. Booth
|
|
|||
Jönköpings Roddsällskap |
M. Jangefors/K. Alfelt/R. Sulinskas/J. Wretling
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
M. Damm/K. Trampert/M. Lillotte-Siekora/D. Rautmann
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Aviron Arcachonnais, Société Nautique de Lagny |
T. Povey/p. Taupy/E. Dupont/R. Brownlee
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
J. Cox/A. Storey/P. Corrigan/M. Targett
|
|
|||
Composite: Ludwigshafener RV, Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW, Floersheimer RV |
E. Tinaz/S. Heyde/J. Hock/N. Seiffert
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
I. Burdis/D. Hardy/R. Thomas/M. Melbourne
|
|
|||
Moss Roklubb |
J. Johannesen/P. Berg/H. Evensen/J. Berg
|
|
|||
Neste Rowing Club |
P. Teittinen/J. Lehtelä/J. Klang/A. Huhto
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
V. Audinis/C. Scott/M. Bond/R. Conway
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
H. Stuart/W. Edward/R. Robert/D. Matthew
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
U. Meischke/J. Butenschön/R. Benkenstein/J. Bruger
|
|
|||
Composite: Potsdamer RG, Berlin Ägir |
J. Thurley/K. Bartels/L. Hannig/K. Stern
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
P. Brito/A. Madureira/A. de Lima/J. Farah
|
|
|||
Composite: Riverside, CRI |
S. Kovacs/J. Senner/P. Sobieszczyk/P. Cannistraro
|
|
|||
Composite: Riverside, London |
R. Schreiber/A. O'Brien/E. Grace/M. Boyd
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Ijff/H. Link/F. Ruoff/M. Pluim/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
A. Borg/M. Hansen/B. Hartz/O. Kongsbak
|
|
|||
Rowing Club Plovdiv |
N. Boyadzhiev/G. Tabakov/M. Cherpokov/K. Payakov
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
V. Bontoux/V. Dagommer/A. Manoilov/P. Hilaire
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Avignon, CN France, AC Manosque |
n. blenet/d. liot/M. Sarrouy/L. Vannier
|
|
|||
Composite: RC Germania, WSVD 1893 |
P. Schulte-Zurhausen/R. Kuhn/S. Ebling/M. Götz/
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, RCO Hennigsdorf |
M. Jungermann/T. Schulze/A. Gehre/K. Malysch
|
|
|||
Composite: RG Speyer, Ormsund RK |
N. Bjønness/C. Grosse/P. Giltvedt/P. Gärtner
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
T. Kraus/T. Huesmann/u. Lassen/C. Seibel
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, RC Alt-Werder Magdeburg, WSF Burg |
T. Micka/H. Loch/P. Thomas/R. Einbeck
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Osnabruecker RV, Erster Kieler RC |
L. Rasche/K. Luebbert/M. Vogel/M. Stecker
|
|
|||
Composite: Avignon, Encou, Club d'aviron Annecy le vieux, Émulation nautique Bordeaux |
D. Neagu/G. Denis/M. Le Chevallier/b. guillemot
|
|
|||
Composite: SC Berlin-Koepenick, RC Tegel, RK am Wannsee |
I. Callies/A. Hoger/F. Borchardt/M. Andreowsky
|
|
|||
Tees Rowing Club |
M. Jones/J. Barker/P. Buckworth/J. Cooper
|
|
|||
The OAR |
I. Cleemput/K. Winter/B. Buvé/Y. Royackers
|
|
|||
Composite: Tiber, The Core, Canottieri Sanremo |
F. Tucci/W. Van Ee/A. Bosco/R. Siena
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Ginásio |
B. Bridger/M. Alloway/t. earnshaw/L. Burmester
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Bradford on Avon |
R. Stephens/D. Hope/m. frost/M. Harden
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Roodeplaat |
K. Spence/I. Johnson/J. Ingram/T. Hutton
|
|
|||
Warwick Boat Club |
S. Beard/J. Martin/C. Stratton/A. Speechly
|
|
|||
Composite: WSV Meppen, WSV Mülheim (Ruhr) e.V., Kettwiger RG, TVK Essen |
S. Klatt/A. Wesseling/A. Otten/R. Chavez Torres
|
|
|||
Composite: York City, Saint-Cassien |
A. Lyon/F. Pakin/R. Arlabosse/M. Porte
|
|
|||
234 | H 2- | Mens H 2- | 12 |
||
Composite: Château Thierry, CA Vichy |
J. Goerens/J. Fage
|
|
|||
AVIRON CLUB 94 DU PARC INTERDEPARTEMENTAL |
C. Cautain/B. Cam
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
r. galway/S. Smith
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
R. Glidden/J. Bracewell
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
J. Thuel/G. Belot
|
|
|||
Composite: Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich |
D. Steiner/F. Wilkening
|
|
|||
Riverside Boat Club |
J. Yasaitis/E. Cook
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
B. Luttikhuizen/H. Helle
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, SN Compiègnois |
A. Rousseau/P. Troivaux
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
C. Cooper/J. Dobbin
|
|
|||
Waatz Masters |
G. Noe/T. Nogradi
|
|
|||
Willamette Rowing Club |
B. Byrd/D. Sitek
|
|
|||
235 | WG-M 8+ | Womens G-M 8+ | 8 |
||
Friday, September 9, 2022 | |||||
301 | I 1x | Mens I 1x | 36 |
||
Aberdeen Boat Club |
R. Mathieson
|
|
|||
Aviron Arcachonnais |
C. Descot
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
R. Lavy
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
G. Davidson
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
r. galway
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
O. Simanovsky
|
|
|||
Carlow Rowing Club |
A. Dooley
|
|
|||
Carrick rowing club cornwall |
J. Poland
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
P. Gollnisch
|
|
|||
Christiania Roklub |
H. Refsum
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
G. Stanley
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
a. pyne
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
J. Harris
|
|
|||
Drammen Roklubb |
S. Hoff
|
|
|||
Fana Roklubb |
E. Hop
|
|
|||
Hellas Offenbach Composite |
W. Glock
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
B. Sukhruchenko
|
|
|||
Lee Valley Rowing Club |
T. Corcoran
|
|
|||
Lyngby Roklub |
H. Nohr
|
|
|||
Minas Brasília Tênis Clube |
R. Schneider
|
|
|||
Mt. Baker Crew |
D. Peschel
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
R. Soika
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club |
J. Merriam
|
|
|||
Old Collegians Boat Club |
S. Wilmer
|
|
|||
Quintin Boat Club |
T. Bishop
|
|
|||
Regionalne Towarzystwo Wioslarskie Bydgostia |
K. Paprocki
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
P. Reimer/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
D. D' Hoore/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
W. Haase/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
B. Luttikhuizen/
|
|
|||
Rowing Club Academija Remigum |
K. Nutautas
|
|
|||
Rudergesellschaft Heidelberg 1898 e.V. |
S. Lang/
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
J. Pestka
|
|
|||
Tübinger Ruderverein "Fidelia" 1877/1911 e.V. |
D. Wilhelm/
|
|
|||
Veslacki klub Jarun |
R. Grzunov
|
|
|||
Washington Rowing School |
L. Curran
|
|
|||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 8 |
||
303 | A 2x | Mens A 2x | 30 |
||
304 | WF 4x | Womens F 4x | 38 |
||
305 | D 4+ | Mens D 4+ | 29 |
||
306 | WI-M 2x | Womens I-M 2x | 2 |
||
307 | G 2- | Mens G 2- | 18 |
||
308 | WA 4- | Womens A 4- | 7 |
||
309 | B 4x | Mens B 4x | 30 |
||
310 | WD 8+ | Womens D 8+ | 26 |
||
311 | E 1x | Mens E 1x | 122 |
||
312 | H 4- | Mens H 4- | 13 |
||
313 | WG 2x | Womens G 2x | 29 |
||
314 | C 8+ | Mens C 8+ | 18 |
||
315 | WB 4+ | Womens B 4+ | 6 |
||
316 | F 4x | Mens F 4x | 52 |
||
317 | WE 2x | Womens E 2x | 70 |
||
Alkmaarsche Roei-en Zeilvereeniging |
J. Blackstone/M. Engel
|
|
|||
Aviron Arcachonnais |
N. Limouzin/F. Carreel
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
B. Marie Pierre/B. Fabienne
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
N. Malenfant/M. Vidal
|
|
|||
Composite: Bewl, Aviron Sud Gresivaudan |
F. Bonnay/S. Davies
|
|
|||
Bremer Sport-Club e.V.-RA- |
B. Brüns/B. Lid
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
C. Hermansen/W. Murin
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
i. Perozak/D. Cunnin
|
|
|||
Composite: Cappoquin, Exeter |
C. Gordon/J. Wood
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Goodness/A. Moore
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Aguda/J. Moffat
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/I. Lønning
|
|
|||
Christiania Roklub |
R. Bruusgaard/M. Riktor
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
r. mezzano/l. santos
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
N. Temming-Tap/H. Nieuwe Weme
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
L. Klausen/A. Dekker
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
J. Gerves-Keen/C. Easton
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
A. Dutton/G. Moore
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/G. Kremeier
|
|
|||
Everett Rowing Association |
R. Porubek/T. Stemler
|
|
|||
Everett Rowing Association |
C. Thomson/K. Rice-Narusch
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
K. Ffrench-Constant/D. Parish
|
|
|||
Composite: Footscray, Bendigo |
L. Richards/M. Lister
|
|
|||
Galway Rowing Club |
R. Ennis/D. O'Hara
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/J. Kaspersen
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Buchheister/M. van der Beck
|
|
|||
Composite: Dnipro, Jurmalas sports |
O. Klokova/S. Gosa
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
V. Stackute-Satiene/V. Rimkiene
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
U. Fuhrmann/M. Gnojek
|
|
|||
Composite: Køge, Roforeningen KVIK |
M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Lee, Ardingly |
U. Tanner/S. Cudmore
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
R. Ballough/S. Caffrey
|
|
|||
Composite: Lucky Charms, RV Ister Linz |
I. Stekl/M. Zezza
|
|
|||
Lucky Charms |
T. Glover/C. Reynolds
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
J. Philipson/L. McIssac
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
S. Kell/H. Cook
|
|
|||
Mulhouse-Aviron |
A. Gerber/V. Tyrand/
|
|
|||
Composite: PCRA, Whitemarsh Boat Club |
A. McBlane/L. Stirton Aust
|
|
|||
Composite: Port Chalmers, Claouey |
C. Sullivan/A. Sullivan
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
K. Beiersdorf/K. Fischer
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
P. Brum/A. Levin
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Roforeningen KVIK |
A. Haastrup/L. Krahulec
|
|
|||
Composite: Daventria, AENGWIRDEN |
Y. Wolf/S. Hees
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
A. Russell/E. Hermans
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Korevaar/E. Pluim-van der Velden/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
M. Møller/I. Koch
|
|
|||
Roodeplaat Rowing Club |
P. Cooper/W. Hutton
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
B. Homsy/F. Guissé
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
A. Schulz/C. Couvez
|
|
|||
Composite: Royal Air Force, Newark |
D. zalas/L. Elkington
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
S. Assmann/K. Hirning
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
D. Zeller/F. Schmid/
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Schneider/K. Scheuer/
|
|
|||
Société d'Encouragement du Sport Nautique |
D. dolores/L. sylvie
|
|
|||
Composite: Encou, AC Manosque |
l. brissaud/P. Barsanti
|
|
|||
Composite: StRCl, ruder club graz |
R. Zechmeister/M. Helbig
|
|
|||
Strathclyde Park |
A. Ord/E. Davidson
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
T. Moriarty/T. Muir
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
S. Schulze/S. Winkler
|
|
|||
Tideway Scullers School |
R. Thom/F. Betts
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Auriol Kensington |
N. Hurley/D. Sargent
|
|
|||
Tribesmen |
m. connolly/e. curtis
|
|
|||
Tribesmen |
d. larkin/H. Sohlberg
|
|
|||
University Barge Club |
K. Cook/D. Eringis
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
H. Mangan/J. Burne
|
|
|||
VADA |
M. Abma-Henkens/M. Lange
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
G. Toit/A. Kilian
|
|
|||
Warwick Boat Club |
H. Thomas/Y. Vinogradova
|
|
|||
Composite: Weybridge, West End |
M. DeLong/L. Flavell
|
|
|||
Windermere Rowing Club |
J. Cleary/T. Kidwell/
|
|
|||
318 | I-M 2- | Mens I-M 2- | 11 |
||
319 | WH 1x | Womens H 1x | 7 |
||
320 | A 4+ | Mens A 4+ | 5 |
||
321 | D 2- | Mens D 2- | 38 |
||
322 | WC 4x | Womens C 4x | 37 |
||
Aalesunds Roklub |
K. Devold/K. Hansen/I. Berset/K. Bjorneseth
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Longva/B. Vegsund/M. Kleive/S. Devold
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
K. Andreassen/K. Jordal/M. Giørtz/B. Eriksen
|
|
|||
Composite: ASD Canottieri Monate, Cristoforo |
E. Anderle/F. Ribolla/C. Piazza/C. Fiori
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
C. McGuire/K. Perkins/S. Lanken/B. Owens
|
|
|||
Aviron Grenoblois |
s. dogor/l. meli/m. naumann/a. bitsch
|
|
|||
Brut de Fleurs |
S. Perrot/A. Pegaz/L. Bredel/M. Gentin
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk/K. Morianos/P. Young/B. Heise
|
|
|||
Composite: Cristoforo, Canottieri Retica, Dlf Chiusi |
F. Postiglione/D. belleri/R. Stoytcheva/C. Sacco
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
F. Veronique/N. Marion/C. Desplanche/D. Françoise/
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
P. Kozak/N. Variot/C. Guichard-Favrin/S. Chappaz/
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
C. Auty-Jacklin/A. Lacarelle-Gasse/A. Teze/V. Hazebroucq
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
K. Persley/C. Forrester/C. Kolling/A. Moore
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, RV de Waal |
H. van der Pol/L. Klausen/C. van Bunningen/A. Dekker
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/J. Bosch/M. Kampschuur/L. Droog
|
|
|||
Composite: Grêmio, RC-Hamm, Peterborough, Tideway Scullers |
K. Read/V. Meyer zu Westrup/E. Fahey/P. Laydner
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Buchheister/A. Pieters/S. Claudia/M. van der Beck
|
|
|||
Composite: Lea, Daventria, Horsens, Seattle Scullers |
A. Wopat/C. Jorna/z. erarslan/L. Kærgaard Nielsen
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
D. Brace/S. Smith/A. Williams/S. Dean Lucas
|
|
|||
Composite: Nottingham, Derwent |
K. Walker/G. Mee/G. Lockhart/S. Heywood
|
|
|||
REGION GRAND EST |
A. BEL/D. DUTAU-BUHLER/S. CHARPENTIER/C. LHOTE
|
|
|||
Composite: Nautic Tarragona, Club de Rem Badalona |
M. Vilallonga Olesti/A. Mazzanti/L. Torrell/E. Vallbona
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Nyborg, Roforeningen KVIK |
C. Buchwaldt/L. Stolzenbach/A. Haastrup/L. Krahulec
|
|
|||
Composite: Riverside, Minneapolis Rowing Club |
A. Verheul/C. Main/K. Miller/S. Imbert de Smirnoff
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
G. Doepker/M. Aro/R. Pazmino/L. Steavpack
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
L. Elsinga/W. Van der Weide/E. Lindeboom/A. Vaes/
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Encou |
V. Lubert/C. Guyonnaud/P. Barsanti/S. Morel
|
|
|||
Composite: RC Germania, WSVD 1893 |
A. Agez/A. Bürger/G. Zündorf/M. Thiele/
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Siegburger, Wiking |
E. Stöcker/A. Hoffmann/U. Simma/J. Lolies
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
I. Bauer/A. Schön/B. Fieck/I. Paddags
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, RG Speyer, RC Aschaffenburg |
C. Bösinger/S. Roller/K. Martin/E. Müsel
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
f. stephanie/S. Radko/b. straub/m. penerra
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, Tees, Hexham |
G. Connal/E. Waterman/C. Bowman/J. Lewis
|
|
|||
The OAR |
N. Peersman/E. Verhaeven/A. Simperl/G. Janssens
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Roodeplaat |
R. Brovelli/S. Johnson/P. Cooper/W. Hutton
|
|
|||
Composite: WSV Bürgel, Erster Kieler RC, RC Möve Grossauheim |
S. Thum/M. Damm/S. Arndt/B. Wrede
|
|
|||
Composite: X-Press, Bristol Ariel |
F. Marshall/S. Brown/L. Sargeant/K. Wilson
|
|
|||
323 | G 2x | Mens G 2x | 87 |
||
A.S.D. Canottieri L. Bissolati |
M. Varesi/G. Superti
|
|
|||
A.S.D.Canottieri Moto Guzzi |
C. Fasoli/E. Cantoni
|
|
|||
Composite: Aberdeen, Bewl |
M. Maunsell/R. Mathieson
|
|
|||
agde |
f. dubus/o. lapointe
|
|
|||
Composite: Athlone, Carlow |
P. Gallen/S. Keating
|
|
|||
Aviron Agenais |
d. romieu/p. drape
|
|
|||
Composite: AVIRON BEAUCAIRE, ASSOCIATION |
A. Gohe/J. Zucca
|
|
|||
Composite: Boulogne sur Mer, Aviron St Omer |
P. Guilbert/D. Taine
|
|
|||
Aviron Château-Thierry-02 |
J. Goerens/G. Bullot
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
C. Folliet/C. Bianchi
|
|
|||
Composite: Baltimore, RC Bergedorf |
M. Daemen/H. Longinus
|
|
|||
Belfast Boat Club |
G. Gilpin/S. Lockwood
|
|
|||
Bentham Boat Club |
O. Tosic/M. Maier
|
|
|||
Composite: Bernburger RC, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
D. Carell/G. Hartkopf
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
G. Davidson/J. Tavener
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
R. Nelson/S. Howie
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. El-Beheiry/w. pridham
|
|
|||
Cape Fear River Rowing Club, Inc. |
J. Bell/M. Basquill
|
|
|||
Composite: Central Alberta, Gorge Narrows |
P. Hardy/A. Nokes
|
|
|||
Cercle Des Régates de Bruxelles |
R. Polspoel/D. Verdeyen
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
D. Little/R. Glidden
|
|
|||
Christiania Roklub |
I. Hoy/Ø. Brøymer
|
|
|||
Composite: C.C.Piediluco, CUS Milano |
C. Giampietri/e. consolandi
|
|
|||
Circolo Nautico Posillipo |
P. Taddei/R. De Falco
|
|
|||
Composite: City of Derry, Lee Valley Rowing Club |
G. D'Urso/T. Corcoran
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
G. Le Flohic/S. Seguineau
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Castillo/L. Garcia
|
|
|||
Composite: Nogent, Cercle nautique de lanvallay Dinan |
D. Renault/E. Boyer
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
R. Stewart/P. Atkinson
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
N. Price/A. Langmaid
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
R. Stout/S. Mccall
|
|
|||
Composite: Durham, Lakeland |
N. Cowan/A. Jaggard
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
C. Klaus/G. Moll
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
M. Williams/T. Juzefowicz
|
|
|||
Composite: Essendon, Schelcher |
G. Bottrell/b. Laigner
|
|
|||
Composite: Brasília, Club de Remo de Brasilia |
R. Schneider/A. Rangel
|
|
|||
Ginásio Clube Figueirense |
P. Watts/M. Alloway
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
J. Paine/P. Desjardins
|
|
|||
Hereford Rowing Club |
M. Price/A. Flood
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
S. Mortensen/C. Probst
|
|
|||
Composite: Hürther, RVg.Dessau |
N. Kunze/K. Janke
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
K. Opitz/D. Zimmer
|
|
|||
Composite: Posnania, TW Masters Poznań |
P. Szczepaniak/J. Pestka
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
A. Fehér/M. Szabados
|
|
|||
Composite: Limburger CfW, TurkishRM |
F. Orer/W. Gläser
|
|
|||
Composite: Limburger CfW, Krefelder RC |
H. Koch/K. Schuy
|
|
|||
Composite: Lincoln Park Boat Club, Dallas |
P. Hamner/T. Conway
|
|
|||
Composite: Lyngby, Lemvig |
J. Jensen/J. Knudsen
|
|
|||
Composite: Lyngby, Bagsværd |
H. Thorup/H. Nohr
|
|
|||
Mainzer Ruder Gesellschaft |
I. Starck/A. Daniel
|
|
|||
Composite: Metro Paris, Clube Naval Barreirense |
M. Robert/R. Faria
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
J. Ringer/P. Rutter
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
C. Scott/R. Conway
|
|
|||
Composite: Palm Beach, Chinook |
J. Green/N. Holland
|
|
|||
Composite: Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich |
D. Steiner/F. Wilkening
|
|
|||
Composite: poseidon, De Maas |
W. Van Schelven/F. Verhulst
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
U. Meischke/G. Schmitz
|
|
|||
Quintin Boat Club |
S. Aquilina/T. Bishop
|
|
|||
Composite: Sundern, RRC |
E. Putz/W. Behr/
|
|
|||
Reading Rowing Club |
S. O'Regan/P. Symons
|
|
|||
Composite: RTW Bydgostia, BTW |
S. Zajdenc/K. Paprocki
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
W. Muller/d. imkamp
|
|
|||
Composite: RV Breda, De Maas |
J. Bielderman/J. Bruijn
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
B. Smit/J. Stumphius/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
K. Bruijn/W. Handels/
|
|
|||
Roodeplaat Rowing Club |
J. Ingram/T. Hutton
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Coulloy/M. Sarrouy
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, SN Compiègnois |
P. Troivaux/A. Rousseau
|
|
|||
Composite: Wiking Berlin, Jurmalas sports |
V. Meikaliss/O. Lukasz
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Suter/R. Corbelli
|
|
|||
Ruderverein Ellida |
S. Podbrany/F. Hansi
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Floersheimer RV |
M. Ursprung/R. Axthelm
|
|
|||
Rv Pampus |
P. Haan/G. Hissink Muller
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters |
L. Cardone/E. Bohn
|
|
|||
Skovshoved Rowing Club |
J. Skavin/J. Tarp
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
P. Denis/A. Guy
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
V. Dominique/V. Jean-Marc
|
|
|||
Composite: Avignon, Aviron Carcassonne |
A. Frédéric/A. Dominique
|
|
|||
Tees Rowing Club |
R. BAINBRIDGE/R. Pickles
|
|
|||
Tideway Scullers School |
R. swift/B. Bridger
|
|
|||
Trentham Boat Club |
P. Summers/W. Bevan
|
|
|||
Composite: Tuebinger, WSV Meppen |
D. Wilhelm/W. Rehberg/
|
|
|||
Composite: TVK Essen, London Western |
A. Wesseling/V. Nolte
|
|
|||
Composite: University Barge, Maine Coast Rowing |
M. Totta/A. COOK
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
C. Cooper/J. Dobbin
|
|
|||
Composite: Vesta, BRV |
P. Mew/I. Tucker
|
|
|||
Viana Remadores do Lima |
M. Fernandes/R. Sousa
|
|
|||
324 | WF 2- | Womens F 2- | 4 |
||
325 | J-M 4x | Mens J-M 4x | 5 |
||
326 | B 4- | Mens B 4- | 17 |
||
327 | WA 8+ | Womens A 8+ | 9 |
||
328 | WD 1x | Womens D 1x | 52 |
||
A.S.D.Canottieri Retica |
R. Stoytcheva
|
|
|||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
M. Lacoste
|
|
|||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
L. Letic
|
|
|||
Aviron Club Manosque |
l. brissaud
|
|
|||
Aviron Lachine (Club d'aviron Lachine) |
V. Necula
|
|
|||
Base Nautique de Sciez |
I. Defromont
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
S. Schäfer
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
P. Young
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
B. Dagan-Taufflieb
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
C. Auty-Jacklin
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Aguda
|
|
|||
College Club Seattle |
a. wright
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
J. Gerves-Keen
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Kremeier
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
J. Wood
|
|
|||
Karachi Boat Club |
S. Faisal/
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
U. Fuhrmann
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
K. Rottiers
|
|
|||
Køge Roklub |
A. Gravad
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
S. Ayers
|
|
|||
Leander Boat Club |
D. Larocque
|
|
|||
Lee Rowing Club |
S. Cudmore
|
|
|||
Mulhouse-Aviron |
A. Gerber
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
S. Callaghan
|
|
|||
Poplar Blackwall and District Rowing Club |
M. Elizondo Flores/
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
B. Blanckmeister
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
L. Torrell/
|
|
|||
RKV Bad Kreuznach |
T. Maus
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
R. Pazmino
|
|
|||
Roeivereniging de Waal |
C. van Bunningen
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
N. Van Leest/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
M. Møller
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
S. Obegi
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
A. Sturm
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
S. Schulze
|
|
|||
Rüdersdorfer RV Kalkberge |
A. Buehnert
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
C. Ng
|
|
|||
See-Club Luzern |
P. Limacher
|
|
|||
SMARK |
M. Laaksonen
|
|
|||
Sport nautique de Bergerac |
N. Villechenaud
|
|
|||
Strathclyde Park |
P. Hubens
|
|
|||
SV Energie Berlin Abt. Rudern |
S. Winkler
|
|
|||
Tees Rowing Club |
J. Lewis
|
|
|||
Tideway Scullers School |
F. Betts
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
L. Szczepaniak
|
|
|||
Trentham Boat Club |
S. Satchithananda
|
|
|||
University Barge Club |
K. Cook
|
|
|||
University Barge Club |
D. Eringis
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
N. Sharma
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
A. Leemputten
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
A. McBlane
|
|
|||
329 | E 4- | Mens E 4- | 33 |
||
330 | WG-M 4+ | Womens G-M 4+ | 9 |
||
331 | WB 2x | Womens B 2x | 46 |
||
Composite: Dlf Chiusi, SN Neuchâtel |
C. Sacco/D. Refay
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Wiking |
A. Freyeisen/U. Simma
|
|
|||
Aviron Marne & Joinville |
S. Boussoukaya/P. Raveau
|
|
|||
Aviron Villenevois |
f. coralie/f. claire
|
|
|||
Bewl Bridge Rowing Club |
D. Rosenfeld/L. Allen
|
|
|||
Composite: Botafogo, Clube de Regatas Curitiba |
E. COSTA/L. Lima
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk/K. Morianos
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
A. Lacarelle-Gasse/V. Hazebroucq
|
|
|||
Cercle Nautique de Melun |
c. bernard/É. Maurin
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Danielsen/K. Hansen
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
I. Nijhuis/E. Veraart
|
|
|||
Composite: Daniel, Club nautique de Libourne 1876 |
l. lyat/R. Israely
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
H. Arrowsmith-Tosley/K. Sowden
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
M. Kampschuur/L. Droog
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
S. Arndt/G. Schulz
|
|
|||
Everett Rowing Association |
J. Raab/A. Ruja
|
|
|||
Hexham Rowing Club |
C. Bowman/E. Waterman
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/E. Steen
|
|
|||
Karlsruher Rheinklub Alemannia |
c. ciescholka/M. Kamplade
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Bruinings/S. Claudia
|
|
|||
Kölner Ruderverein von 1877 e.V. |
S. Schoeps/W. Gebauer
|
|
|||
Composite: Københavns Roklub, Humlebæk Roklub |
V. Skousen/L. Pinstrup
|
|
|||
Nyborg Roklub |
L. Stolzenbach/C. Buchwaldt
|
|
|||
Pasai Donibane Koxtape A.E. |
A. Leon Guereño/B. Guereño Omil
|
|
|||
Peterborough City Rowing Club |
G. Singleton/K. watson
|
|
|||
Reading Rowing Club |
M. Boucher/A. Aubin
|
|
|||
REGION GRAND EST |
i. saint-antoine/a. fey
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
L. Steavpack/K. Franklin
|
|
|||
Composite: RV Rijnland, Delftsche Sport |
I. Timofei/M. Dubbeldam
|
|
|||
Rowing Club Lausanne |
K. Edmunds/N. Hornes
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
K. Tiedge/S. Hupfeld
|
|
|||
Composite: RC Germania, WSVD 1893 |
A. Agez/L. Thiem/
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
S. Roller/K. Martin
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Lübeck |
B. Stender/K. Pingel
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
C. Nathalie/L. Lorette
|
|
|||
Société Nautique du Perreux |
C. Safinia Naini/S. Hocdé
|
|
|||
Composite: WSAP Hamburg, Hamburger Ruderinnen-Club von |
L. Jahnke/n. Becker
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Tralee |
S. Wallace/P. Moloney
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Strathclyde Park |
M. Walsh/G. Connal
|
|
|||
Stirling Rowing Club |
S. Brett/S. Sellars/
|
|
|||
Tideway Scullers School |
N. Hurley/E. Fahey
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
M. Bielska-Fabrykiewicz/A. Ogińska
|
|
|||
Composite: Upper Thames, City of Cambridge |
M. Dubois-van Slageren/A. Leemputten
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
R. Brovelli/S. Johnson
|
|
|||
Walton Rowing Club |
h. guigan/c. shaw
|
|
|||
Warwick Boat Club |
K. Meisa/P. Scurrah
|
|
|||
332 | H 4+ | Mens H 4+ | 8 |
||
333 | C 1x | Mens C 1x | 114 |
||
334 | WE 4- | Womens E 4- | 12 |
||
335 | F 8+ | Mens F 8+ | 29 |
||
Saturday, September 10, 2022 | |||||
401 | D 4x | Mens D 4x | 74 |
||
402 | WC 4- | Womens C 4- | 12 |
||
403 | G 4+ | Mens G 4+ | 17 |
||
404 | J 1x | Mens J 1x | 16 |
||
405 | WF 2x | Womens F 2x | 67 |
||
Composite: ARC Würzburg, Münchener RSV Bayern |
C. Haßmann/C. Drewitzki
|
|
|||
Alkmaarsche Roei-en Zeilvereeniging |
J. Dragt/P. Taams
|
|
|||
Composite: Atlanta, Karlsruher Wiking 1879 |
S. Buchheister/P. Coyle
|
|
|||
Composite: Auriol Kensington, Bewl |
S. Davies/D. Sargent
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
R. Kindt/S. Lucas-Conwell/
|
|
|||
Composite: Aviron St Omer, Gravelines |
L. Flandrin/M. Laude
|
|
|||
AVIRON CLUB DE BOURGES |
B. Blaise/D. Bardary
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
C. Frigoli/V. Tundogan
|
|
|||
Aviron Marne & Joinville |
S. Boussoukaya/G. Zeitoun
|
|
|||
Aviron Tours Metropole |
S. Chausfoin/A. Bernard
|
|
|||
Bair Island Aquatic Center (BIAC) |
L. Retelny/R. Perry
|
|
|||
Composite: Bendigo, Schelcher |
C. Pagnoux/M. Lister
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
C. Hermansen/D. Cunnin
|
|
|||
Composite: Cappoquin, Exeter |
C. Gordon/J. Wood
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
A. Baulier/C. France
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Aguda/B. Plon
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
A. Moore/K. Goforth
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Kolling/T. Walters
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/R. Bruusgaard
|
|
|||
Composite: Nogent, Renneville VRAC du Lauragais |
M. Maheut/E. Delmas
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
A. Bom/H. Nieuwe Weme
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
N. Franx/H. Hingstman
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Victoria Lake |
C. Thorp/S. Johnson
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
J. McCall/C. Easton
|
|
|||
Composite: Delta Deas, Maple Bay |
S. Macdonald/H. Healey
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
S. Gauvin/K. Williams
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
G. Moore/A. Lund
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
M. Kampschuur/G. Klok
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
K. Ffrench-Constant/D. Parish
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Lyngby Dameroklub |
H. Brusch/A. Joergensen
|
|
|||
Composite: Galway, Clydesdale |
J. Irons/D. O'Hara
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
L. Ramsay/H. Johnstone
|
|
|||
Greenbank Falmouth Rowing Club |
L. Wills/C. Almond
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
L. Olayos/R. Oliver
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
J. Kaspersen/E. Steen
|
|
|||
Composite: L'Aviron Clermont Aydat, Renneville VRAC du Lauragais |
D. Hermier/P. Dupre/
|
|
|||
Composite: Long Beach, Newport |
S. Caffrey/M. Elder
|
|
|||
Composite: Lübeck, Kettwiger RG |
K. Kaschke/S. Chavez Torres
|
|
|||
Lucky Charms |
C. Reynolds/A. Boucher
|
|
|||
Lyngby Dameroklub |
E. Sørensen/T. Christensen
|
|
|||
Martha's Moms Rowing Club |
E. Runde/T. Taylor
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
Y. Kilby/M. Brown
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
S. Kell/H. Cook
|
|
|||
Composite: PCRA, University Barge |
D. Eringis/L. Stirton Aust
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
K. Geffers/E. Müller
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
A. Levin/a. puccetti
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Roforeningen KVIK |
M. Becker/L. Krahulec
|
|
|||
Composite: Riga, Lucky Charms |
M. Zezza/L. Lapina
|
|
|||
Composite: Riga, Seattle Scullers |
A. Wopat/L. Kalnina
|
|
|||
Riverside Boat Club |
J. Hayes-Cha/A. Verheul
|
|
|||
Composite: Rocky Mountain, Rowing Club Port-Marly |
J. Thuez/E. Hamann
|
|
|||
Composite: Daventria, RV de Amstel |
A. Russell/Y. Wolf
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
N. Van Leest/A. Haase/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Korevaar/E. Pluim-van der Velden/
|
|
|||
Composite: Rv Pampus, VADA |
A. Patist/J. Schotman/
|
|
|||
Skovshoved Rowing Club |
L. Hendriksen/K. Skavin
|
|
|||
Composite: SN Compiègnois, Aviron Arcachonnais |
N. Limouzin/C. Maymil
|
|
|||
Sport nautique de Bergerac |
J. Barthorpe/D. Poulain
|
|
|||
Strathclyde Park |
R. Tennant/M. O'Toole
|
|
|||
Strathclyde Park |
S. Dancer/A. Ord
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, X-Press |
P. Peel/S. Brown
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Weybridge |
R. Thom/L. Flavell
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
R. Wasilewska/A. Ogińska
|
|
|||
Tribesmen |
M. McAnena/G. Carolan
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
H. Mangan/J. Burne
|
|
|||
Wassersportverein Waldshut |
M. Lauer-Kopcsanyi/A. Priese
|
|
|||
Weybridge Rowing Club |
J. Brady/R. Kornberg
|
|
|||
406 | WH-M 4x | Womens H-M 4x | 7 |
||
407 | B 1x | Mens B 1x | 63 |
||
408 | E 8+ | Mens E 8+ | 36 |
||
409 | WA 2- | Womens A 2- | 15 |
||
410 | H 4x | Mens H 4x | 24 |
||
Aalesunds Roklub |
B. Refsum/K. Almaas/A. Kleven/H. Refsnes
|
|
|||
Composite: Boulogne sur Mer, Aviron St Omer, AVIRON BEAUCAIRE, aviron agatois |
P. Guilbert/F. Dubus/A. Gohe/D. Taine
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
r. galway/C. Riley/M. El-Beheiry/S. Smith
|
|
|||
Composite: Cambridge, Athlone, Carlow, Lee Valley Rowing Club |
P. Gallen/T. Corcoran/H. Hamilton/S. Keating
|
|
|||
Composite: Christiania RK, Drammen |
I. Hoy/Ø. Brøymer/P. Sandli/H. Refsum
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Mortlake, Quintin |
R. Stewart/T. Bishop/L. Brown/P. Atkinson
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, Willamette RC, WRC Lia |
B. Byrd/R. Haberl/R. Sitek/D. Sitek
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, Sundern, RRC |
G. Moll/E. Putz/W. von Behr/C. Klaus
|
|
|||
Fana Roklubb |
J. Schjelderup/G. Foss/E. Hop/T. Solberg
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Lyngby |
S. Nielsen/H. Nohr/S. Heinrichsen/T. Jespersen
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
F. Rudge/P. Hardy/S. Vermegen/J. Wrinch
|
|
|||
Composite: Limburger CfW, Hassia Gießen, Krefelder RC |
K. Schuy/E. Pawlowsky/H. Koch/W. Gläser
|
|
|||
Composite: Lincoln Park Boat Club, Dallas, Baltimore |
M. Daemen/P. Hamner/D. Tanhauser/T. Conway
|
|
|||
Composite: Marin, Potomac, Vesta, Palm Beach |
J. Green/D. Spencer/P. Mew/J. Manfredi
|
|
|||
Composite: Norwich, Durham, Tyne |
J. Ringer/D. Matthew/D. Gordon/I. Boyd
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
P. Stasiuk/A. Lorrimer/S. Cuthbert/D. Wregg
|
|
|||
Composite: Rocky Mountain, Tallahassee Rowing Club, Portland CRA, WSV Godesberg |
A. Heyne/R. Budell/C. Rogers/P. Francis
|
|
|||
Composite: RV Breda, poseidon, De Maas |
W. Van Schelven/F. Verhulst/J. Bielderman/J. Bruijn
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
K. Bruijn/B. Smit/P. Reimer/W. Handels/
|
|
|||
Composite: Favorite, RC Bergedorf |
R. Meyer/J. Sengpiel/U. Frenzel/H. Schwarz
|
|
|||
Rv Pampus |
P. Haan/F. Wittkampf/B. Geul/G. Hissink Muller
|
|
|||
Composite: Sarasota County, Dnipro |
E. Bohn/R. Johnson/A. Osinovski/G. Kupin
|
|
|||
Tees Rowing Club |
A. Stocking/R. BAINBRIDGE/J. Lund/R. Pickles
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Maple Bay |
C. Cooper/J. Dobbin/L. Hancock/M. Bates
|
|
|||
411 | C 2x | Mens C 2x | 87 |
||
412 | WD 2- | Womens D 2- | 10 |
||
413 | F 4+ | Mens F 4+ | 24 |
||
414 | WG 1x | Womens G 1x | 29 |
||
415 | I-M 4- | Mens I-M 4- | 8 |
||
416 | WB 8+ | Womens B 8+ | 11 |
||
417 | A 4x | Mens A 4x | 11 |
||
418 | WE 1x | Womens E 1x | 41 |
||
419 | D 4- | Mens D 4- | 34 |
||
420 | WC 2x | Womens C 2x | 76 |
||
Composite: Canottieri Retica, Dlf Chiusi |
R. Stoytcheva/D. belleri
|
|
|||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
M. Lacoste/L. Letic
|
|
|||
ASD Canottieri Monate |
E. Anderle/C. Fiori
|
|
|||
Composite: ASD Canottieri Monate, Cristoforo |
F. Postiglione/C. Piazza
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
S. Lanken/S. Faas
|
|
|||
Aviron du Bocage |
c. perraud/E. Battersby
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
A. Blasco/N. Jugla
|
|
|||
BELLEVILLE 55 AVIRON |
G. Annabelle/J. Fleur
|
|
|||
Composite: Boulogne 92, Rowing Club Marseille |
Y. de Givre/S. Lenne
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk/P. Young
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
K. Morianos/B. Heise
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
C. Hermansen/W. Murin
|
|
|||
Composite: Cambridge, Chinook |
C. Forrester/E. Avery
|
|
|||
Carolina Masters Rowing |
E. Jenista/K. Kyle
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
N. Marion/C. Desplanche
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
P. Kozak/N. Variot
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
S. Chappaz/C. Guichard-Favrin/
|
|
|||
cercle de l'aviron de saint-chamas |
c. rolando/s. couzi
|
|
|||
Cercle Nautique d'Annecy |
A. Pralus/M. Boemare
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
A. Lacarelle-Gasse/V. Hazebroucq
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
K. Persley/C. Kolling
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Danielsen/K. Hansen
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
e. leconte/m. granet
|
|
|||
Composite: Nogent, Boulogne 92 |
F. Desgeorges/J. Vielrecobre
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. van der Pol/L. Klausen
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
R. Kraakman/E. Veraart
|
|
|||
Composite: Daniel, Club nautique de Libourne 1876 |
l. lyat/R. Israely
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
L. Droog/G. Kremeier
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
S. Arndt/G. Schulz
|
|
|||
Footscray City Rowing Club |
L. Richards/B. Cooper
|
|
|||
Composite: Galway, Clydesdale |
R. Ennis/L. O'Hare
|
|
|||
Composite: Horsens, Loughborough BC |
K. Senior/L. Kærgaard Nielsen
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/L. Pinstrup
|
|
|||
Karlsruher Rheinklub Alemannia |
c. ciescholka/M. Kamplade
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
A. Pieters/S. Buchheister
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Claudia/M. van der Beck
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
P. Hradecká/Z. Valsova
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
H. Devos/K. Rottiers
|
|
|||
Composite: Københavns Roklub, Humlebæk Roklub |
J. Kaspersen/V. Skousen
|
|
|||
Composite: Køge, Roforeningen KVIK |
M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Lea, Tribesmen |
m. conneely/G. Maguire Conneely
|
|
|||
Composite: Lee, Tralee |
P. Moloney/S. Cudmore
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
S. Isherwood/N. LaValley
|
|
|||
Composite: Nottingham, Grosvenor |
L. Overvoorde/D. Moore
|
|
|||
Nyborg Roklub |
L. Stolzenbach/C. Buchwaldt
|
|
|||
Poplar Blackwall and District Rowing Club |
M. Elizondo Flores/B. Reid/
|
|
|||
Composite: Port Chalmers, CN France |
B. Dagan-Taufflieb/C. Sullivan
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
M. Vilallonga Olesti/A. Mazzanti/
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
R. Pazmino/G. Doepker
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
L. Elsinga/E. Lindeboom/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
A. Vaes/I. Timofei/
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
K. Tiedge/S. Hupfeld
|
|
|||
Composite: RC Alt-Werder Magdeburg, RC Union 1861 Schönebeck e.V. |
b. Ragus/A. Schumacher
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
A. Bürger/G. Zündorf/
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
S. Assmann/K. Hirning
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
E. Müsel/C. Bachmann
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
S. Roller/K. Martin
|
|
|||
Composite: Wiking, Dlf Chiusi |
U. Simma/C. Sacco
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Lübeck |
B. Stender/K. Pingel
|
|
|||
See-Club Luzern |
K. Göller/P. Limacher
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
m. pennera/b. straub
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
S. Radko/k. toht
|
|
|||
Sport nautique de Bergerac |
Z. Lewin/S. Farmer
|
|
|||
St. Andrew Boat Club |
S. Simpson/S. Wallace
|
|
|||
Strathclyde Park |
A. Ord/G. Connal
|
|
|||
The OAR |
N. Peersman/K. Looveren
|
|
|||
The OAR |
G. Janssens/A. Simperl
|
|
|||
Composite: RV TOR, RV de Waal |
M. Backx/C. van Bunningen
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
L. Szczepaniak/A. Ogińska
|
|
|||
Composite: Trentham, Hexham |
N. Ellis/C. Bowman
|
|
|||
Université Nantes Aviron |
C. Moriceau/F. Stévenin
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Runcorn |
A. Leemputten/J. Hamer
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
R. Brovelli/S. Berrada
|
|
|||
Warwick Boat Club |
H. Harper/S. Wesley
|
|
|||
Warwick Boat Club |
L. McEvoy/R. Lewis
|
|
|||
Composite: X-Press, Bristol Ariel |
F. Marshall/S. Brown
|
|
|||
421 | G 1x | Mens G 1x | 91 |
||
Aalesunds Roklub |
K. Almaas
|
|
|||
agde |
p. weiss
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
S. Radosevic
|
|
|||
Association Nautique Fontainebleau Aviron |
J. Zucca
|
|
|||
Athlone Boat Club |
P. Gallen
|
|
|||
Aviron Majolan |
J. Mascart
|
|
|||
Aviron Majolan |
P. Bresson-lavigne
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Daemen
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
M. Fahlbusch
|
|
|||
Belfast Boat Club |
S. Lockwood
|
|
|||
Belfast Rowing Club |
P. Griffith/
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
G. Hartkopf
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
A. Punter
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
I. Tucker
|
|
|||
Caderousse SN |
R. Simonian
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. El-Beheiry
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
C. Boit
|
|
|||
Carlow Rowing Club |
S. Keating
|
|
|||
Circolo Canottieri Lazio |
A. De Palma
|
|
|||
Circolo Canottieri Piediluco |
C. Giampietri
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
J. Fage
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
P. Denis
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
G. Le Flohic
|
|
|||
Club de Remo Lodosa |
L. Quaranta
|
|
|||
Club des Sports Nautiques de Brive |
A. Whitwell
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Castillo
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
R. Lluis
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin
|
|
|||
Club San Fernando |
A. Gasparrini
|
|
|||
Clube Naval Barreirense |
R. Faria
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
P. Hamner
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
L. Nielsen/
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
R. Stewart
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
P. Atkinson
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
A. Langmaid
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
J. Harris
|
|
|||
Derwent Rowing Club |
R. Hancock
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew |
R. Sitek
|
|
|||
Dresdner Ruderclub |
G. Luetzner
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
A. Jaggard
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
M. Williams
|
|
|||
Floersheimer RV |
R. Axthelm
|
|
|||
Ginásio Clube Figueirense |
M. Alloway
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
J. Paine
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
P. Desjardins
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
W. Olayos
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
N. Price
|
|
|||
Hürther Rudergesellschaft |
N. Kunze/
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
O. Kozmenko
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
A. Satas
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
F. Verhulst
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
J. Bruijn
|
|
|||
Koninklijke Roeivereniging Brugge vzw |
J. Verbrugghe
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
A. Fehér
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Jack
|
|
|||
Lee Valley Rowing Club |
T. Corcoran
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen
|
|
|||
London Western Rowing Club |
V. Nolte
|
|
|||
Metro Paris |
D. Abbou
|
|
|||
Metro Paris |
M. Robert
|
|
|||
Neste Rowing Club |
A. Kela
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
B. Saga
|
|
|||
Palm Beach Crew |
B. O'Connell/
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
G. Schmitz
|
|
|||
Quintin Boat Club |
T. Bishop
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
W. Behr
|
|
|||
RC Sorpesee |
E. Putz/
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
J. Farah
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
J. Bielderman
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
F. Ruoff/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
B. Smit
|
|
|||
Roklubben furesøen |
O. Kongsbak
|
|
|||
Roodeplaat Rowing Club |
J. Ingram
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Coulloy
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
D. Devez
|
|
|||
Royal Club Nautique Tournai |
P. Leulier
|
|
|||
royal sport nautique bruxelles |
A. Wheeler
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
F. Schulze
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
M. Ursprung
|
|
|||
Rv Pampus |
G. Hissink Muller
|
|
|||
Santa Cruz Rowing Club |
R. Williams
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau/
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
V. Meikaliss
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
B. Hokmayan
|
|
|||
Tideway Scullers School |
R. swift
|
|
|||
Tideway Scullers School |
P. Watts
|
|
|||
TJ Lodní sporty Brno |
I. Klemeš
|
|
|||
University Barge Club |
A. COOK
|
|
|||
Viana Remadores do Lima |
M. Fernandes
|
|
|||
Wassersportverein Meppen e. V. |
W. Rehberg
|
|
|||
Yacht Club Nowa Huta |
W. Jacek
|
|
|||
422 | WF 8+ | Womens F 8+ | 12 |
||
423 | I 2x | Mens I 2x | 29 |
||
Calgary Rowing Club |
r. galway/C. Riley
|
|
|||
Composite: Cambridge, WRC Lia |
R. Haberl/C. Zezza
|
|
|||
Carrick rowing club cornwall |
A. Westcott/J. Poland
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
P. Gollnisch/J. Pignot
|
|
|||
Composite: Christiania RK, Drammen |
S. Hoff/H. Refsum
|
|
|||
Christiania Roklub |
B. Lundin/T. Rekkedal
|
|
|||
Christiania Roklub |
M. Flood/J. Bengtson
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Ronne/T. Lysdahl
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
F. Ferrand/F. Jimenez
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
G. De La Puente/J. Velasco Gonzales
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
A. Ferreccio/J. Spihlmann
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
a. pyne/G. Stanley
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
R. Stout/M. Kuchenmuller
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, Ulmer Donau |
K. Karok/D. Sitek
|
|
|||
Composite: Durham, Tyne |
D. Gordon/I. Boyd
|
|
|||
Fana Roklubb |
J. Schjelderup/G. Foss
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
S. Nielsen/K. Boergesen
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
J. Wrinch/S. Vermegen
|
|
|||
Kent Mitchell Rowing Club |
J. ALBERTI/W. Hume
|
|
|||
Composite: Koblenz, Germania Köln |
K. Opitz/D. Norrenberg
|
|
|||
Composite: Lagan Scullers, Lee Valley Rowing Club |
S. Smith/T. Corcoran
|
|
|||
Composite: Maple Bay, Nottingham |
M. Bates/A. Lorrimer
|
|
|||
Composite: Marin, Palm Beach |
J. Green/D. Spencer
|
|
|||
Composite: Mt. Baker, Washington Rowing School |
L. Curran/D. Peschel
|
|
|||
Composite: North Bay, Fredensborg |
P. Jonik/T. Jespersen
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
T. Murphy/M. Shonstrom
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
W. Haase/D. D' Hoore
|
|
|||
Composite: Favorite, RC Bergedorf |
R. Meyer/H. Schwarz
|
|
|||
Ruder-Club Favorite Hammonia |
J. Sengpiel/U. Frenzel
|
|
|||
424 | WA 4x | Womens A 4x | 13 |
||
425 | B 2- | Mens B 2- | 23 |
||
426 | E 2x | Mens E 2x | 116 |
||
427 | WD 4x | Womens D 4x | 54 |
||
Aalesunds Roklub |
B. Eriksen/K. Hansen/I. Berset/S. Devold
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
B. Vegsund/M. Giørtz/M. Kleive/K. Bjorneseth
|
|
|||
Alkmaarsche Roei-en Zeilvereeniging |
E. Corten/C. Eijskoot/J. Blackstone/M. Engel
|
|
|||
Composite: AS Mantaise, SNO |
B. Christine/G. Christelle/F. Eleanor/T. Valerie
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
C. McGuire/K. Bishop/C. Zurawski/B. Owens
|
|
|||
Aviron Club d'Angoulême |
M. Faucheur/c. boucheron seguin/f. lewden/I. Carman
|
|
|||
Aviron Grenoblois |
h. jegou/m. naumann/l. meli/a. baillot
|
|
|||
Aviron Marmandais |
B. Peyraud/F. Vogeleer/J. Garnier/C. Laymond
|
|
|||
Aviron Marne & Joinville |
a. tollard/V. Tollard/S. Boussoukaya/S. Hepp Hauteville
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
A. Blasco/N. Malenfant/N. Jugla/M. Vidal
|
|
|||
Brut de Fleurs |
C. Becarie/D. Vincent Genod/M. Baillet/O. Frering
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk/P. Young/i. Perozak/B. Heise
|
|
|||
cercle de l'aviron de saint-chamas |
j. delmas/m. chausi/g. siebenhaar/c. darson
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
C. Auty-Jacklin/B. Dagan-Taufflieb/A. Lacarelle-Gasse/V. Hazebroucq
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/I. Lønning/R. Bruusgaard/M. Riktor
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
V. Therias/C. Michon/M. Gad/R. Falaise
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
l. fardel/a. piquot/c. gantch/r. mezzano
|
|
|||
Club nautique Libos Fumel |
D. Sylvie/L. Geraldine/S. Emmanuelle/M. Fabienne
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. van der Pol/L. Klausen/I. Middag/A. Dekker
|
|
|||
Composite: Deutscher RC, RVW |
S. Diener/S. de Vries/A. Gerlach/S. Siegmund
|
|
|||
Composite: Duisburger, Weybridge, Lucky Charms |
T. Glover/C. Reynolds/E. Ferlez/S. Gläser
|
|
|||
Everett Rowing Association |
C. Thomson/K. Rice-Narusch/R. Porubek/T. Stemler
|
|
|||
Composite: Karlsruher Wiking 1879, Rheinklub Alemannia |
c. ciescholka/S. Buchheister/S. Bruinings/M. van der Beck
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Victoria Lake, Aviron Tours |
R. Portsmouth/A. Bernard/S. Johnson/L. Feldman
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Cristoforo, Canottieri Retica, Dlf Chiusi |
D. belleri/U. Fuhrmann/R. Stoytcheva/D. Bialetti
|
|
|||
Composite: Københavns Roklub, Humlebæk Roklub |
V. Skousen/E. Steen/L. Pinstrup/M. Porsmose
|
|
|||
Composite: Køge, Furesø, Roforeningen KVIK |
M. Møller/I. Koch/M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Leichhardt, Footscray, Bendigo |
L. Richards/V. Van Ewyk/B. Cooper/M. Lister
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
J. Targett/N. LaValley/S. Isherwood/E. Quinton
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
H. Richards/E. Puzey/K. Hayes/L. McIssac
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
D. Brace/A. Williams/M. Miller/L. Lewis
|
|
|||
Composite: Nottingham, Derwent |
K. Walker/G. Lockhart/G. Mee/S. Heywood
|
|
|||
Composite: PCRA, University Barge, Whitemarsh Boat Club |
D. Eringis/A. McBlane/L. Stirton Aust/K. Cook
|
|
|||
Red Star Club Champigny |
N. Sandrine/v. Sophie/S. Laurence/B. Béatrice
|
|
|||
REGION GRAND EST |
c. gastaud/M. BOURQUEL/i. saint-antoine/a. fey
|
|
|||
Composite: Maritim, Hondarribia A.E., Itsas Lagunak |
M. Mariscal/I. Ruiz/V. Tejerina/A. Elosegui
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Nyborg, Roforeningen KVIK |
C. Buchwaldt/L. Krahulec/A. Haastrup/L. Stolzenbach
|
|
|||
Composite: Riverside, Ardingly |
A. Verheul/C. Main/U. Tanner/S. Imbert de Smirnoff
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
L. Elsinga/W. Van der Weide/E. Lindeboom/A. Vaes/
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
V. Lubert/S. Morel/C. Couvez/S. Obegi
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Encou, Versailles, Aviron Arcachonnais |
C. Guyonnaud/F. Carreel/P. Barsanti/V. Noël
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, ERV Thyro |
G. Klok/V. Meyer zu Westrup/M. Kampschuur/G. Kremeier
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, ARC Würzburg, Siegburger |
E. Stöcker/A. Hoffmann/A. Freyeisen/J. Lolies
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RCO Hennigsdorf |
A. Buehnert/H. Opel/A. Schön/I. Paddags
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, RG Speyer, RC Aschaffenburg |
C. Bösinger/S. Roller/K. Martin/C. Bachmann
|
|
|||
Composite: AENGWIRDEN, RV TOR, RV de Amstel, RV de Waal |
C. van Bunningen/M. Backx/S. Hees/E. Hermans
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Siegburger, Lübeck |
K. Pingel/i. Ring/K. Karin/S. Schoepp
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
f. stephanie/S. Radko/k. toht/b. straub
|
|
|||
Strathclyde Park |
A. Ord/S. Dancer/L. Graham/E. Davidson
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
I. Bauer/S. Schulze/B. Fieck/S. Winkler
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
L. Szczepaniak/G. Kanoniczak/M. Bielska-Fabrykiewicz/A. Ogińska
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Old Eds |
G. Toit/A. Kilian/S. Gush/S. Hudson
|
|
|||
Warwick Boat Club |
L. McEvoy/R. Lewis/H. Thomas/Y. Vinogradova
|
|
|||
Composite: WSV Bürgel, Erster Kieler RC, RC Möve Grossauheim |
S. Thum/M. Damm/B. Wrede/G. Schulz
|
|
|||
428 | WG-M 4- | Womens G-M 4- | 7 |
||
429 | H 8+ | Mens H 8+ | 12 |
||
430 | C 4+ | Mens C 4+ | 18 |
||
431 | WB 1x | Womens B 1x | 34 |
||
Altınboynuz Spor Kulubü |
E. Basaran
|
|
|||
Associazione Nazionale Marinai Italia |
G. Aslan
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
K. Perkins
|
|
|||
AVIRON CLUB 94 DU PARC INTERDEPARTEMENTAL |
C. Gerardin
|
|
|||
Aviron Sedanais |
C. Averlant
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
K. Carlyle
|
|
|||
Botafogo de Futebol e Regatas |
E. COSTA/
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
S. Schäfer
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
K. Wilson
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
F. Marshall
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
R. Souavin
|
|
|||
Clydesdale ARC |
L. O'Hare
|
|
|||
Daniel Rowing Centre |
N. Levenshteyn
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
J. Bosch
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
L. Droog
|
|
|||
Hexham Rowing Club |
C. Bowman
|
|
|||
Horsens Roklub |
L. Kærgaard Nielsen
|
|
|||
Idealtepe Amatör Balıkçılar Derneği Rowing Club |
S. Algan SOFYALI
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
S. Alicja/
|
|
|||
Lee Rowing Club |
S. Cudmore
|
|
|||
Lübecker Frauen-Ruder-Klub |
B. Stender
|
|
|||
Maadi Sports and yacht club |
d. bahaa
|
|
|||
Peterborough City Rowing Club |
K. Read
|
|
|||
Port Chalmers United Rowing Club |
C. Sullivan
|
|
|||
Reading Rowing Club |
M. Boucher
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
C. Jorna
|
|
|||
RV Wiking Bregenz |
U. Simma
|
|
|||
Società Canottieri Ichnusa |
V. Lama/
|
|
|||
Strathclyde Park |
G. Connal
|
|
|||
Tideway Scullers School |
E. Fahey
|
|
|||
Tralee Rowing Club |
P. Moloney
|
|
|||
Upton Rowing Club |
D. Thompson
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
R. Brovelli
|
|
|||
432 | F 2- | Mens F 2- | 28 |
||
433 | WE 4+ | Womens E 4+ | 13 |
||
434 | K-M 1x | Mens K-M 1x | 9 |
||
435 | A 8+ | Mens A 8+ | 8 |
||
Sunday, September 11, 2022 | |||||
501 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 56 |
||
Aviron Arcachonnais |
F. Carreel/D. Carus
|
|
|||
Aviron Club Biterrois |
C. Gout/J. ribeiro da fonseca
|
|
|||
Aviron Club Biterrois |
P. Cadiot/C. Delor/
|
|
|||
Composite: Sevrier, Montpellier Aviron Universite Club |
P. Labrune/I. Gamicheva
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
H. Ciandano/B. Fabienne
|
|
|||
Aviron Toulousain |
X. Smith/L. Pauline
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
L. Jugla/N. Jugla
|
|
|||
Composite: CUS Milano, Cristoforo |
R. Marchisio/d. Loro
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
S. Smith/K. Morianos
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Swain/i. Perozak
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
B. Dagan-Taufflieb/A. Barthe
|
|
|||
Club d'Aviron de Saint-Cassien |
F. Pakin/G. Marchand
|
|
|||
Club D'Aviron Sud Gresivaudan |
F. Bonnay/C. Rivier
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Poch/A. Presto
|
|
|||
Club Nautic Betulo |
I. Barriga/C. Portes/
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
j. meynard/e. perin
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin/R. Souavin
|
|
|||
Club Remo do Miño |
M. Costas Gonzalez/M. Gomez
|
|
|||
Club Remo Lago |
J. Rodríguez/M. López
|
|
|||
Composite: Everett Rowing Association, ASD Canottieri Monate |
R. Wallace/C. Piazza
|
|
|||
False Creek Rowing Club |
D. Darling/E. Dolphin
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
E. Heinrichsen/A. Joergensen
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
H. Timmerman/H. Devos
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Mactavish/J. McCumiskey
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
K. Senior/M. Targett
|
|
|||
Composite: Mainzer, RKV Bad Kreuznach |
I. Starck/V. Herr
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
M. Melbourne/L. Cowan
|
|
|||
Composite: Nyborg, Furesø |
L. Stolzenbach/M. Hansen
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sorensen
|
|
|||
Composite: Old Eds, Roodeplaat |
S. Hudson/J. Ingram
|
|
|||
Composite: Osnabruecker RV, Roforeningen KVIK |
M. Becker/M. Humbek
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Sorø |
C. Mølvig/L. Krahulec/
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
J. Colosimo/G. Doepker
|
|
|||
Composite: Furesø, Dlf Chiusi |
A. Borg/C. Sacco
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Émulation nautique Bordeaux |
S. Morel/F. Faure
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
C. Couvez/A. Manoilov
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig/M. Helbig
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/I. Bauer
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
R. Burkhardt/M. Peltzer-Lehr
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
J. Hamer/M. Hamer
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
C. Ng/M. Ng
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Køge |
D. Illmann/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Avignon, AC Manosque |
l. brissaud/n. blenet
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
P. Gueret/G. Christelle
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
v. berger/f. stephanie
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
J. Ossowska/P. Gay
|
|
|||
Stirling Rowing Club |
S. Sellars/N. McGuire/
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, CN France |
E. Davidson/F. Monastério
|
|
|||
Composite: The Core, Canottieri Retica |
R. Stoytcheva/F. Tucci
|
|
|||
The OAR |
Y. Royackers/N. Peersman
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, C.C. Lazio |
L. Dell'Elice/F. Betts/
|
|
|||
Composite: Upper Thames, City of Oxford |
N. Sharma/D. Engelke
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Putney Town |
E. Boileau/A. Leemputten
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Berrada/K. Berrada
|
|
|||
Composite: VIMK Zalgiris, Klaipeda Masters |
E. Marockinas/V. Rimkiene
|
|
|||
Warwick Boat Club |
K. Meisa/S. Beard
|
|
|||
502 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 20 |
||
503 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 7 |
||
504 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 65 |
||
A.S.D. Canottieri Sile |
L. Mestriner/F. Manente
|
|
|||
agde |
i. cadilhac/j. boudou
|
|
|||
Composite: Albert Pk - Sth Melbourne, Antwerpse |
M. Lacoste/D. Van Cleemput
|
|
|||
Composite: Auriol Kensington, Helios |
L. Barceló/D. Sargent
|
|
|||
Aviron Audomarois |
L. Flandrin/Y. Lemor
|
|
|||
Aviron Château-Thierry-02 |
G. Bullot/a. solaz
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
C. Frigoli/M. Sirlin
|
|
|||
Composite: Aviron Lachine, Club d'aviron Annecy le vieux |
D. Neagu/V. Necula
|
|
|||
Aviron Marmandais |
B. Peyraud/F. Peyraud
|
|
|||
Composite: Marne Joinville, Royal Club Nautique Tournai |
P. Leulier/S. Boussoukaya
|
|
|||
AVIRON MAUGUIO CARNON |
D. Menage/z. dali
|
|
|||
Composite: Bagsværd, Københavns Roklub |
V. Skousen/i. Baumann
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
S. Billo/C. Hermansen
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
C. Auty-Jacklin/Y. Morin
|
|
|||
Cercle Nautique de Versailles |
N. Dimich/T. Louvet
|
|
|||
cercle nautique pays d'aix |
F. Navacchia/e. tassy
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Aguda/S. Shinder
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Riktor/M. Riktor
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
d. bouffard/c. combrieux
|
|
|||
CN LAVAL AVIRON |
v. peyon/l. journeault
|
|
|||
Emulation Nautique de Vernon |
e. ledoux/C. Coudeville/
|
|
|||
Federação de Remo de Brasília |
A. Rangel/K. Martins
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
M. Oliver/R. Oliver
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
S. Mortensen/E. Steen
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
L. Pinstrup/C. Probst
|
|
|||
Kingston Rowing Club (UK) |
R. Portsmouth/R. Brownlee
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
H. Timmerman/K. Rottiers
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
N. Cowan/S. Ayers
|
|
|||
Composite: Lee, Annecy |
P. Louazel/S. Cudmore
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
H. Richards/J. Fox
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
M. Brown/R. Thomas
|
|
|||
Mulhouse-Aviron |
J. TALAMONA/A. Gerber/
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
S. Callaghan/M. O'Shea
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
M. Bond/B. Bond
|
|
|||
Composite: Osnabruecker RV, Kettwiger RG |
R. Chavez Torres/W. Warnken
|
|
|||
Composite: Philadelphia Girls, Malta |
T. Trocky/T. Savard
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
J. Thurley/K. Beiersdorf
|
|
|||
REGION GRAND EST |
c. gastaud/F. Crepel
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
P. Brum/A. de Lima
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, RC Nassovia Höchst |
C. Brzeski/L. Krahulec/
|
|
|||
Composite: Roforeningen KVIK, Dragør |
M. Becker/M. Hansen
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Hilaire/S. Obegi
|
|
|||
royal sport nautique bruxelles |
V. Horta/M. Demey
|
|
|||
Composite: RC Bergedorf, TW Masters Poznań |
H. Longinus/L. Szczepaniak
|
|
|||
Composite: R.G.Hansa Hamburg, Monmouth |
F. Medinnis-Leach/L. Colling
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
T. Schulze/S. Schulze
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Schneider/R. Suter
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, RRC |
S. Roller/W. von Behr
|
|
|||
See-Club Luzern |
J. De Graaf/M. Doets
|
|
|||
Siegburger Ruder Verein |
E. Stöcker/W. Stöcker
|
|
|||
Société d'Encouragement du Sport Nautique |
G. Zeitoun/O. Allart
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
g. jerome/b. straub
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
E. Dupont/P. Fabienne
|
|
|||
Composite: SN Neuchâtel, Isabelle Defromont |
I. Defromont/P. Schucany
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
G. De Mattos/S. Mattos
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
P. Brisson/P. Debaye
|
|
|||
Sportive Club Dinamo Bucharest |
D. Stratan/v. cochela
|
|
|||
Steiner Ruder Club |
W. Aigner/R. Zechmeister
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e. |
J. Klingberg/S. Winkler
|
|
|||
The OAR |
K. Winter/A. Simperl
|
|
|||
Composite: Tribesmen, Neptune |
m. connolly/G. Murphy
|
|
|||
University Barge Club |
J. Boericke/K. Cook
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
Z. Sieberova/J. Vesecky
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
I. Johnson/S. Johnson
|
|
|||
Wiener Ruderclub Lia |
R. Haberl/V. Bogdanov
|
|
|||
505 | Mix H-M 4x | Mixed H-M 4x | 8 |
||
506 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 5 |
||
507 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 56 |
||
agde |
c. bailles/f. farenc
|
|
|||
Composite: Avalon, CA Vichy |
P. Vassort/V. Rostas
|
|
|||
Aviron Arcachonnais |
N. Limouzin/p. Taupy
|
|
|||
AVIRON CLUB 94 DU PARC INTERDEPARTEMENTAL |
E. Cam/B. Cam
|
|
|||
AVIRON CLUB DE BOURGES |
C. Smith/B. Blaise
|
|
|||
Aviron Club de Lyon Caluire |
G. Thérèse/G. Jean-Yves
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
A. Chappaz/J. Jacquemain
|
|
|||
Aviron Marmandais |
C. Tourenne/C. Laymond
|
|
|||
Aviron Tours Metropole |
T. Cadoret/S. Chausfoin
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lille |
f. pascal/f. Viviane
|
|
|||
Composite: Barnes Bridge, Putney Town |
J. Darling/E. Boileau
|
|
|||
Belfast Rowing Club |
S. Garrett/P. Griffith/
|
|
|||
Bewl Bridge Rowing Club |
R. Suthers/M. Maunsell
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
I. Tucker/S. Schäfer
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
w. pridham/W. Murin
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
i. Perozak/S. Smith
|
|
|||
Composite: Canberra, Auriol Kensington |
C. Raymond/D. Sargent
|
|
|||
Cercle de l'Aviron de Lyon |
Y. Desplanche/A. Guevel-Thonet
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
P. Baulier/A. Baulier
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
J. Péchin/I. Simonnet
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
J. Pardas Grau/E. Herrera Fulginiti
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
b. dymala/a. monseigne
|
|
|||
Composite: Dallas, Chinook |
P. Hamner/C. Goodness
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
J. McCall/S. Mccall
|
|
|||
Derwent Rowing Club |
S. Grant/G. Lockhart
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
S. Rutter/P. Rutter
|
|
|||
Composite: Galway, Tribesmen |
a. mccallion/A. Gormley
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
P. Hardy/H. Johnstone
|
|
|||
Gravelines Union Sportive Aviron |
M. Laude/E. Decriem
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
N. Price/P. Price
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Wellendorph/M. Porsmose
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Strudahl/J. Kaspersen
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
M. van der Beck/M. Lillotte-Siekora
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
G. Clark/K. Clark/
|
|
|||
Composite: Lyngby, Furesø |
I. Koch/J. Knudsen
|
|
|||
Maastrichtsche Watersport Club |
A. Cramwinckel/M. Cramwinckel
|
|
|||
Newark Rowing Club |
G. Price/R. Price
|
|
|||
Composite: Ormsund RK, TW Masters Poznań |
N. Bjønness/G. Kanoniczak
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
S. Fabricio/J. Farah
|
|
|||
Roklubben furesøen |
M. Møller/O. Kongsbak
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
A. Schulz/J. Laforest
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
M. de Brionne/M. Sarrouy
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Corbelli/F. Schmid
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
M. Ursprung/C. Juergens
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
V. Meikaliss/S. Gosa
|
|
|||
Skovshoved Rowing Club |
J. Skavin/K. Skavin
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
h. royer/m. penerra
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
T. Moriarty/S. Moriarty
|
|
|||
Composite: SUDBURY, Bewl |
J. Milbank/S. Davies
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
S. Winkler/K. Peukert
|
|
|||
Tees Rowing Club |
J. Lewis/R. BAINBRIDGE
|
|
|||
University Barge Club |
D. Eringis/A. COOK/
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Ginásio |
A. Leemputten/M. Alloway
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
L. Hancock/N. Sharma
|
|
|||
Val De Seine Nautique |
A. tassy/O. Lahonde
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
S. Salter/S. Murch
|
|
|||
508 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 6 |
||
509 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 10 |
||
510 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 42 |
||
agde |
p. weiss/p. weiss
|
|
|||
Association Sportive de Fontaine |
P. Vincent-Sweet/J. Vincent
|
|
|||
Composite: Auriol Kensington, Bentham |
T. Bailey/D. Sargent
|
|
|||
Composite: Sevrier, Mulhouse-Aviron |
V. Tyrand/R. Lavy
|
|
|||
Composite: Aviron Majolan, Brut de Fleurs |
N. Boudet/J. Mascart
|
|
|||
Composite: Marne Joinville, CA Vichy |
J. Fage/G. Zeitoun
|
|
|||
Composite: BIAC, Kent Mitchell |
R. Perry/W. Hume
|
|
|||
Composite: Baltimore, PCRA |
M. Daemen/L. Stirton Aust
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
C. Riley/D. Cunnin
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
r. galway/C. Hermansen
|
|
|||
Composite: Cambridge, San Diego RC |
P. Rioux/L. Roth
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
b. dymala/c. gantch
|
|
|||
Composite: Clydesdale, Carlow |
S. Keating/J. Irons
|
|
|||
Composite: Crefeld, Kettwiger RG |
H. Koch/S. Chavez Torres
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Exeter |
P. Atkinson/J. Wood
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Ardingly |
R. Stewart/U. Tanner
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
N. Price/C. Thorp
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club |
R. Stout/K. Williams
|
|
|||
Composite: Essendon, Footscray |
L. Richards/G. Bottrell
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
L. Ramsay/S. Vermegen
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
P. Desjardins/D. Morris
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
L. Olayos/W. Olayos
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Windermere Rowing Club |
D. Kidwell/B. Sims
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
A. Satas/V. Stackute-Satiene
|
|
|||
Lagan Scullers |
C. O'Brien/S. Smith
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Jack/C. Whittam
|
|
|||
Composite: Loch Lomond, Bohemians Praha |
V. Burda/E. Rankin
|
|
|||
Composite: Lübeck, Hassia Gießen |
K. Kaschke/E. Pawlowsky
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club |
S. Macdonald/M. Bates
|
|
|||
Composite: Metro Paris, Neptune |
M. Robert/J. Ni Ghormain
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
R. O'Farrell/A. Cameron-Dawe
|
|
|||
Composite: Philadelphia Girls, Malta |
T. Trocky/T. Savard
|
|
|||
Remo Brasília |
R. Schneider/K. Martins
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
J. Colosimo/M. Aro
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Aviron Saintais |
G. Le Flohic/J. Thuez
|
|
|||
Rv Pampus |
G. Hissink Muller/J. Schotman
|
|
|||
Composite: Saugatuck, Norwalk River |
G. Huang/L. Mandel
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
C. Maymil/P. Troivaux
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, Quintin |
A. Ord/T. Bishop
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, Bentham |
M. Maier/M. O'Toole
|
|
|||
Vesper Boat Club |
J. Franklin/A. Franklin
|
|
|||
Composite: Vikings, Alfred |
C. Cassar/M. Cronin
|
|
|||
511 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 18 |
||
512 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 13 |
||
513 | Mix H-M 2x | Mixed H-M 2x | 24 |
||
514 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 26 |
||
AVIRON CLUB DE BOURGES |
B. Blaise/D. Bardary/N. Teddy/C. Banse/
|
|
|||
Composite: Marne Joinville, Rowing Club Port-Marly, ELA |
S. Hepp Hauteville/R. Pfaifer/S. Point/C. Guyonnaud
|
|
|||
AVIRON SPORT CHOLETAIS |
a. merlet/j. leroux/p. andiveau/n. deloge
|
|
|||
Aviron Tours Metropole |
P. Villette/L. Labrousse/D. Renaud/M. Andrieux
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Swain/S. Billo/K. Morianos/B. Heise
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
P. Geloen/S. Julien/C. Auty-Jacklin/A. Teze
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
V. Therias/C. Michon/M. Meunier/B. Renaux
|
|
|||
Club d’Aviron du Lac Bleu |
C. phillippe/A. Massicard/B. gervaise/P. Cotton/
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
A. Serra/A. Tura/J. Lluis Gallifa/I. Magriña
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
t. retiere/e. lecomte/m. granet/a. bulteau
|
|
|||
Composite: Everett Rowing Association, ASD Canottieri Monate, America |
C. Piazza/C. Fiori/E. Moretti/R. Wallace
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
M. van der Beck/C. Seck/M. Damm/K. Trampert
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Pałuckie Towarzystwo Wioślarsk, TW Masters Poznań |
P. Lojszczyk/A. Ogińska/W. Urbanowski/L. Szczepaniak
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
R. Hradecky/A. Jakoubek/P. Hradecká/Z. Valsova
|
|
|||
Composite: Kölner, Germania Köln |
S. Schoeps/N. Moritz/G. Gebauer/D. Norrenberg
|
|
|||
Composite: sport gent, Monmouth |
H. Devos/H. Timmerman/K. Rottiers/T. Male
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/O. Lykov/N. Mykhaliuk/A. Lykova
|
|
|||
Pasai Donibane Koxtape A.E. |
A. Leon Guereño/P. Leon Guereño/A. Guereño Omil/B. Guereño Omil
|
|
|||
Composite: Castro Urdiales, Club Lago |
J. Perez/M. López/J. Rodríguez/M. Pérez
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
L. Steavpack/K. Dotkov/J. Colosimo/G. Doepker
|
|
|||
Composite: Baden, Basler RC |
E. Wiktorowicz/M. Stelljes/L. Buol/P. Weir
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
A. Fürst/A. Bürger/G. Zündorf/T. Sämel/
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
L. Lorette/L. Gael/L. Davy/C. Nathalie
|
|
|||
Sport nautique de Bergerac |
F. Dejos/C. Crespy/S. Farmer/Z. Lewin
|
|
|||
Composite: The Core, Dlf Chiusi |
C. Sacco/F. procaccianti/D. belleri/F. Tucci
|
|
|||
Composite: Warwick, Abingdon |
G. Giles/S. Mercer/H. Harper/S. Wesley
|
|
|||
515 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 6 |
||
516 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 18 |
||
517 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 34 |
||
518 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 5 |
||
519 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 25 |
||
520 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 36 |
||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
T. Lahne/A. Freyeisen/A. Holz/C. Drewitzki
|
|
|||
Composite: Ardingly, Windermere Rowing Club |
J. Warren/T. Fuller/T. Kidwell/J. Cleary
|
|
|||
Association Sportive Mantaise |
J. Francois/B. Christine/C. Talamona/T. Valerie
|
|
|||
Aviron Arcachonnais |
N. Limouzin/p. Taupy/D. Carus/F. Carreel
|
|
|||
Composite: Aviron St Omer, Gravelines |
Y. Lemor/L. Flandrin/M. Laude/E. Decriem
|
|
|||
Aviron Bayonnais |
e. hualde/J. MATHIEU/d. poulain/s. girard
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
M. Sirlin/H. Ciandano/V. Tundogan/C. Frigoli
|
|
|||
Aviron du Bocage |
B. Lespine/c. perraud/E. Battersby/J. Saulière
|
|
|||
Aviron Marmandais |
C. Tourenne/F. Vogeleer/M. Daunes/N. Areil
|
|
|||
Composite: Marne Joinville, FRV Freiweg, VSN Sévres |
A. tassy/O. Lahonde/S. Hepp Hauteville/T. Benner
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Swain/S. Smith/P. Young/B. Heise
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
C. Auty-Jacklin/B. Dagan-Taufflieb/Y. Morin/A. Barthe
|
|
|||
Composite: Vasco Da Gama, Universidade de Sao Paulo, Cerveira Remo |
M. Dalpiaz Payeras/H. Baixinho/a. puccetti/S. Koplewski
|
|
|||
Club d’Aviron du Lac Bleu |
L. Michel/L. isabelle/G. Pierre/C. Christine/
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
t. retiere/b. dymala/l. fardel/a. suhas
|
|
|||
Club Nautique de Limoges |
m. Forst/J. Montazaud/C. Lemery/S. Cazeau
|
|
|||
Émulation nautique Bordeaux |
r. lhuillier/r. laheurte/c. mauricet/s. sarraute
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
L. Pinstrup/K. Strudahl/S. Mortensen/M. Porsmose
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
P. Lojszczyk/R. Antonik/U. Fuhrmann/M. Gnojek
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
S. Ayers/N. Cowan/G. Mactavish/J. McCumiskey
|
|
|||
Composite: Lee, Galway, Exeter, Annecy |
S. Cudmore/R. Ennis/D. Byrnes/P. Louazel
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
M. O'Donnell/R. Ballough/S. Caffrey/S. Milosevic/
|
|
|||
Composite: Minerva Bath, Rowing Club Port-Marly, Encou, Toulouse Aviron |
P. Barsanti/J. Philipson/J. Laforest/X. Smith
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
J. Thurley/K. Bartels/K. Beiersdorf/K. Fischer
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Thames, Bohemians Praha, ARC Würzburg |
M. Woortman/G. Kerr/L. Krahulec/Z. Sieberova
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
A. Manoilov/P. Hilaire/C. Couvez/S. Obegi
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
D. Leroux/S. Reynier/B. Homsy/F. Guissé
|
|
|||
Ruder-Club Aschaffenburg von 1898 e.V. |
C. Bösinger/A. Stegmann/G. Kirsch/T. Braeutigam
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Siegburger, WSV Mülheim (Ruhr) e.V., Kettwiger RG |
S. Klatt/A. Hoffmann/R. Chavez Torres/J. Lolies
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
S. Winkler/A. Gehre/S. Breyer/I. Paddags
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
P. Gärtner/R. Burkhardt/E. Müsel/M. Peltzer-Lehr
|
|
|||
Siegburger Ruder Verein |
W. Stöcker/E. Stöcker/E. Ring/i. Ring
|
|
|||
Composite: SC Dinamo Bucharest, CSA STEAUA BUCHAREST |
D. Ignat/D. Stratan/v. cochela/E. Curteanu
|
|
|||
Composite: StRCl, ruder club graz |
W. Aigner/M. Helbig/M. Helbig/R. Zechmeister
|
|
|||
Composite: Tribesmen, Bentham |
O. Tosic/H. Sohlberg/d. larkin/M. Koepp
|
|
|||
Warwick Boat Club |
Y. Vinogradova/H. Thomas/J. Martin/C. Stratton
|
|
|||
521 | Mix H-M 8+ | Mixed H-M 8+ | 5 |
||
522 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 55 |
||
A.S.D. Canottieri Dlf Chiusi |
M. Rossi/D. belleri
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, RV TOR |
M. Woortman/M. Backx
|
|
|||
Composite: Athlone, Clydesdale |
A. Kenny/L. O'Hare
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
C. Yeager/C. Yeager
|
|
|||
Composite: Lyon Caluire, Brut de Fleurs |
M. Gentin/L. Cotte
|
|
|||
Composite: AC Manosque, CHOLET AS |
d. liot/n. deloge
|
|
|||
Composite: Aviron Energie, Brut de Fleurs |
S. Perrot/A. Perrot
|
|
|||
AVIRON SPORT CHOLETAIS |
A. martin/C. airaud richard
|
|
|||
Aviron Tours Metropole |
M. Bouteiller/T. Cadoret
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
N. Malenfant/R. Chastel
|
|
|||
Aviron Union Nautique Villefranche |
K. Mercier/V. Perret
|
|
|||
Bewl Bridge Rowing Club |
L. Allen/M. Maunsell
|
|
|||
Calcutta Rowing Club |
S. Shetty/S. Purkait
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk/S. Billo
|
|
|||
Composite: Cantabrigian, City of Derry |
G. D'Urso/L. D'Urso
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
V. Hazebroucq/S. Julien
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
F. Monastério/A. Lacarelle-Gasse
|
|
|||
Club Nautique de Château Gontier |
p. rocher/a. blanchard
|
|
|||
Club Nautique de Château Gontier |
B. Ollivier Lamarque/r. boulay
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin/R. Souavin
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
K. Forster/D. Muse
|
|
|||
France |
F. Jacotey/C. FERRIER
|
|
|||
Grupo Corvera de Remo |
J. Fernandez/a. Rodriguez/
|
|
|||
Composite: Hollingworth Lake Rowing Club, Aviron Tours |
A. Barnett/L. Feldman
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
E. Steen/C. Probst
|
|
|||
Composite: Idroscalo, Cristoforo |
M. Ciapparelli/F. Ribolla/
|
|
|||
Karachi Boat Club |
J. Ahmed/W. Khan/
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
C. Seck/M. Damm
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
R. Hradecky/P. Hradecká
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/N. Mykhaliuk
|
|
|||
Composite: Posnania, TW Masters Poznań |
M. Bielska-Fabrykiewicz/K. Fabrykiewicz
|
|
|||
Composite: MIRC, Bewl |
E. davies/S. Davies
|
|
|||
Composite: Mainzer, RKV Bad Kreuznach |
T. Maus/I. Starck
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sorensen
|
|
|||
Parrs Priory Rowing Club |
A. Forczek/J. Eddie
|
|
|||
Composite: Port Chalmers, CN France |
C. Sullivan/F. Fenard
|
|
|||
Real Club Náutico Castro Urdiales |
J. Perez/M. Pérez
|
|
|||
Rowing Club Akademik - Sofia |
S. Ivanov/V. Dimitrova
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
V. Lubert/j. lubert
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
A. Fürst/G. Zündorf/
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
R. Burkhardt/M. Peltzer-Lehr
|
|
|||
S.D. Remo Astillero |
A. Campuzano/S. Vazquez
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/S. Schoepp
|
|
|||
Composite: Avignon, AUNV |
C. Chausson/A. Imbert
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
o. chatainier/S. Radko
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
f. hendrick/k. toht
|
|
|||
Composite: Sorø, Køge |
A. Gravad/C. Mølvig
|
|
|||
Sport nautique de Bergerac |
N. Planque/N. Villechenaud
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Neptune |
M. Walsh/B. Clarke
|
|
|||
Université Nantes Aviron |
G. Tiberghien/S. Desgranges
|
|
|||
Université Nantes Aviron |
C. Moriceau/O. Louradour
|
|
|||
Uralsk rowing club |
M. Shvedov/N. Yushko
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Berrada/K. Berrada
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
R. Brovelli/K. Spence
|
|
|||
Warwick Boat Club |
G. Giles/S. Wesley
|
|
|||
523 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 33 |
||
agde |
i. cadilhac/o. lapointe/c. bailles/f. farenc
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
C. Folliet/B. Fabienne/B. Marie Pierre/C. Bianchi
|
|
|||
Composite: Marne Joinville, CA Vichy |
P. Vassort/J. Fage/G. Zeitoun/S. Boussoukaya
|
|
|||
Composite: Baltimore, PCRA, University Barge |
D. Eringis/M. Daemen/L. Stirton Aust/A. COOK/
|
|
|||
Caderousse SN |
J. Coffigniez/M. Coffigniez/M. Condomines/C. Pieroni
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
W. Murin/i. Perozak/M. El-Beheiry/w. pridham
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
r. galway/C. Hermansen/C. Riley/D. Cunnin
|
|
|||
Composite: Cambridge, Riverside, Cornelis Tromp Hilversum |
T. de Koekkoek/C. Egan/J. Hayes-Cha/R. Schreiber
|
|
|||
Composite: Canberra, Grosvenor, Auriol Kensington |
C. Raymond/D. Sargent/D. Moore/K. Fisher
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
r. lionelle/b. henri/m. michel/s. laure
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
D. Davis/T. Walters/N. Holland/G. Green
|
|
|||
Composite: Lodosa, regatas union, Skovshoved Roklub, BETULO |
L. Quaranta/B. Leitner/I. Barriga/C. Reategui
|
|
|||
Composite: Dallas, Atlanta, Chinook |
S. Shinder/P. Coyle/S. Fass/P. Hamner
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Cappoquin, Exeter |
R. Stewart/J. Wood/C. Gordon/P. Atkinson
|
|
|||
Emulation Nautique de Vernon |
e. ledoux/e. Perret/D. Bourhy/C. Coudeville/
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
L. Ramsay/P. Hardy/S. Vermegen/H. Johnstone
|
|
|||
Hawthorn Rowing Club |
M. Oliver/W. Olayos/L. Olayos/R. Oliver
|
|
|||
Composite: Lyngby, Furesø |
M. Møller/I. Koch/J. Knudsen/O. Kongsbak
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
J. Fox/h. strickland/L. Cowan/R. O'Farrell
|
|
|||
Composite: Minneapolis Rowing Club, Château Thierry |
a. solaz/G. Bullot/K. Lund/J. Goerens
|
|
|||
Composite: Norwich, Durham, Tees |
S. Rutter/G. Moore/P. Rutter/J. Ringer
|
|
|||
Composite: Philadelphia Girls, Malta, University Barge |
T. Trocky/T. Savard/J. Boericke/K. Cook
|
|
|||
Composite: REGION GRAND EST, Ginásio |
c. gastaud/M. Alloway/F. Crepel/i. Saint Antoine
|
|
|||
REGION GRAND EST |
M. BOURQUEL/h. bourquel/P. Bredy/P. WENDEROTH
|
|
|||
Composite: Riga, Sons of the Thames, Jurmalas sports |
V. Meikaliss/S. Gosa/L. Kaufmane/T. Whittle
|
|
|||
Riverside Boat Club |
A. Verheul/A. O'Brien/C. Main/E. Cook
|
|
|||
Composite: Rocky Mountain, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e., Frisco Rowing Center |
J. Klingberg/M. Konieczek/E. Hamann/P. Bailey
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
G. Ortmann/D. Zeller/K. Scheuer/T. Hausenbauer
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Suter/B. Melchior/R. Schneider/F. Schmid
|
|
|||
Schelcher Aviron Club Saint Maur |
P. Monvoisin/M. MONVOISIN/l. françois/g. isabelle
|
|
|||
Composite: Canottieri Caprera, LNI Salerno |
R. Grimaldi/A. Sereno/P. Cammarota/F. Luca
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
h. royer/b. straub/w. gareth/m. penerra
|
|
|||
Composite: VRL, Weybridge |
J. Brady/R. Sousa/M. Fernandes/R. Kornberg
|
|
|||
524 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 1 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change