Mercer Lake/ISA Sculling Championships
- Hosted By: Princeton National Rowing Association/Mercer
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 23, 2022 | |||||
1 | WN4X | Womens Novice 8+ | 17 |
||
2 | W2/3N8+ | Womens 2nd/3rd Novice 8+ | 9 |
||
3 | WN4+ | Womens Novice 4+ | 11 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
O. Huse/E. Thuillier/K. Huse/S. Madarang/N. Green (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
S. Shah/V. Ross/R. Bacinski/H. Mathews/K. Bryant (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
I. McCoy/B. Lawrence/I. Khamish/Z. Kaye/C. Volz (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
F. Krywosa/S. Hopson/L. Ploog/F. Keszti/E. Woo (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
K. Garbien/L. Goldman/A. Patel/E. Jable/T. Cotronis (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
E. Kovalick/M. Scaturo/S. Hanewald/O. Chila/V. Thejaswi (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
H. Swistak/S. Kilcoyne/A. Siminsky/D. Zeiner-Morrish/C. Bourneuf (Cox)
|
|
|||
Row New York - Queens (A) |
C. Penales/T. Li/A. Keane/J. Flores/C. Dinozo (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Cottone/K. Jackson/H. Collins/C. McCord/M. Zeuli (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
H. Gable/P. Barnhart/N. Lake/C. Thomason/A. Short (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
O. Wakeman/M. Flicker/G. Pinter/S. Bojja/J. Aguirre (Cox)
|
|
|||
4 | M1N8+ | Mens Novice 8+ | 18 |
||
5 | M2/3N8+ | Mens 2nd/3rd Novice 8+ | 11 |
||
6 | MN4+ | Mens Novice 4+ | 17 |
||
D.C. National Rowing Club (A) |
A. Cardno/Z. Li/B. Lee/C. Sisson/O. Tutnjevic (Cox)
|
|
|||
D.C. National Rowing Club (A) |
A. Puri/W. Jauch/M. Ozman/A. Hwang (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
P. Giannakopoulos/C. Sernick/G. Raabe/J. Berrett/B. Campos (Cox)
|
|
|||
Iona Preparatory School (A) |
|
||||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
J. Ruben/J. Hetz/R. McCurdy/J. Heilman/C. Grove (Cox)
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
R. Schulde/G. Round/K. Pennington/A. Grivner/H. Harlow (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
|
||||
Notre Dame Crew (A) |
C. d'Errico/D. Rodriguez/L. Perrelli/C. Jeffrey/E. Palyo (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
A. Swenson/T. Vaezi/H. Gindi/B. Ollendorf/E. Parodi (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
M. Newman/N. Zhu/r. jonson/S. Vivek/V. Thejaswi (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
J. Andriuk/A. Bacro/C. Cohen/R. Donohue/R. Seeliger (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
N. Coston/S. Horwath/T. Horwath/W. Klaus/S. Fisher (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
I. Lamken/N. Santaniello/T. McGovern/E. Holmes/C. Miller (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
O. Spodin/A. Kakani/C. Bloch/G. Shore/K. Borgstrom (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
R. Davis-Booth/B. Martin/K. Leung/J. Kern/M. White (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
P. Finnerty/P. Giangiordano/J. Kaness/R. Kaness/M. Kain (Cox)
|
|
|||
7 | WN4+ | Womens Novice 4x | 18 |
||
8 | MN4X | Mens Novice 4x | 17 |
||
9 | W2V8+ | Womens 2nd Varsity 8+ | 12 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
A. Cook/E. Thuillier/O. Huse/S. Madarang/K. Huse/S. Green/C. McGlone/N. Green/C. Eacker (Cox)
|
|
|||
City Island Rowing (A) |
A. Sewell/S. Demopoulos/M. Szamrej/O. Levi/C. Siegel/F. Byhovsky/R. Baez/B. Sim/R. Hewson (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
C. Ruf/P. Wayne/C. McKee/B. Bordier/L. Sutter/I. Blackburn/M. Jhamb/M. Bidwell/J. Fullington (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
M. Madoff/A. Gnagy/S. Twomey/K. Twomey/E. Rolfs/M. Weiland/G. LeVasseur/J. Hutton/A. Rezvi (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
|
||||
Row New York - Queens (A) |
A. Perez Robles/C. Biswas/J. Perez/N. Obregoso/C. Palomino/H. Khan/K. DeBenedetto/C. Sit/C. Machuca (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
E. Chadwick/D. Halky/K. Kennedy/H. Clemens/V. Bazarko/C. Banks/M. Freeman/L. Sun/M. Kirkorsky (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
S. Harf/A. Deshpande/R. Abromavage/J. Van Meter/H. Irvine/A. Zhou/M. Kumar/N. Cisneros/M. Keller (Cox)
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
S. Levensten/I. Fisher/N. Barth/B. Busk/A. Cubit/G. Conroy/S. Obrien/A. Crandell/I. Godin (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
|
||||
Princeton National Rowing Association/Mercer (B) |
Y. Tur/T. Jones/E. Kupa/N. Devine/L. Krigeris/M. Anderson/N. Mercora/C. Darcy/J. Qin (Cox)
|
|
|||
10 | M2V8+ | Mens 2nd Varsity 8+ | 14 |
||
11 | WV8+ | Womens Varsity 8+ | 16 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
e. aherne/E. Fowler/R. Ondatje/H. Klein/K. Gordon/A. Lens/A. Cabucana/J. Miranda/L. Batrouni (Cox)/
|
|
|||
City Island Rowing (A) |
G. Ismael/S. Tuck/K. Hoesterey/A. Jaffe/C. Russo/H. Clark/R. McLean/S. Bouvard/C. Creutz (Cox)
|
|
|||
D.C. National Rowing Club (A) |
M. Gaughan/C. Steinki/H. Gaughan/S. Mo/C. McClellan/C. Seigel/E. Rabineau/J. Dell'Ariccia/K. Dian (Cox)
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
|
||||
Greenwich Crew (A) |
E. Krywosa/P. Wise/L. Koester/K. Alexander/W. Wise/L. Barratt/E. Andersen/B. Legenzowski/F. McKenzie (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
M. Spunberg/C. Snyder Cox/C. Van Praagh/L. Brail/E. Spencer/E. Langhoff/G. Arovas/K. Dicker/D. Shearer (Cox)/
|
|
|||
Port Rowing (A) |
J. Di Costanzo/N. Granovsky/R. Katz/F. Fraim/A. Woodside/S. Lucas/J. Franklin/N. Siff-Scherr/D. Seidman (Cox)/
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
E. Rodriguez-Vazquez/S. Sullivan/E. Johnson/G. Brown/S. Fong/A. Rohloff/S. Talukdar/Y. Qiu/S. Vemula (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (A) |
A. Williams/N. Charland/G. Cabrera/S. Wojcik/M. Alschuer/F. Jennings-Brown/C. Monroy/E. Pelegano-Titmuss/E. Schaer (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
L. Schramm/C. Chadwick/R. Lundberg/O. Hankey/M. French/I. Furman/M. Seibert/J. Moore/K. Obsitnik (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
E. Sobieski/C. Leimkuhler/M. McDonnell/F. Gallagher/J. Eattock/M. Deegan/M. Zeuli/E. Jenkins/A. Ciano (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
A. Reigner/A. Gaither/K. Monzingo/M. Keane/N. Lake/L. Richter/E. Fairfield/I. Di Liberti/B. Wang (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
A. Gruber/A. Brown/A. Brown/V. Teeley/C. Sutter/A. Jahn/M. Laws/H. Croddick/B. Georgieva (Cox)
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
J. Karten/A. Padula/E. WARDEN/K. George/S. Dyer/M. Durante/G. Padula/A. DiChiara/M. Avalos (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
M. Dawson/R. Graveline/H. Fagioli/A. Foresta/L. Kalish/G. Moore/E. Klein/K. Lincke/S. Finney (Cox)
|
|
|||
12 | MV8+ | Mens Varsity 8+ | 19 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
R. Lakhanpal/S. Merriam/L. Swick/M. Burton/B. Lively/J. Woods/J. Perry/R. Fennelly/J. Truong (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
R. Jones/A. Stemberger/J. Koubek/W. Koran/N. Fracasso/T. Robertson/M. Callinan/S. Kabacinski/T. Spatafora (Cox)
|
|
|||
D.C. National Rowing Club (A) |
A. Myler/F. Mulford/R. McFeely/J. Kiriacos/B. Steinki/O. Abushacra/A. Sinha/C. Davies/C. Burd (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
W. Drinkall/M. Raabe/A. Cavanaugh/M. Willott/w. lebrun/B. Mark/H. Waters/E. Genden, Jr./E. Seguin (Cox)
|
|
|||
Iona Preparatory School (A) |
|
||||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
G. Gwadz/A. Hohlt/V. Gootman/M. Epstein/A. Topa/C. Brainard/W. Kunert/T. Foxley/L. Antonazzo (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
J. Kolodner/C. Reavy/T. Harrison/M. Domeneghetti/J. Mayer/M. Weston/M. Domeneghetti/B. Wallace/J. Cutaia (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
B. Torio/H. Strecker/W. Taylor/J. Ritholz/T. Fazzari/E. Jhong/B. Schaffer/A. Sefanov/O. Wostenholme (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
J. Boucke/S. Mills/E. Rohloff/A. Straley/B. Wojnovich/N. Kaputa/E. Sands/K. Tewatia/E. Nghiem (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
M. Nusbaum/T. McKay/J. Craig/A. Lee/W. Weidner/A. Deitz/C. Mirzaian/T. Silverman/C. Mirzaian (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (A) |
L. Pare/E. Krop-Siegmund/T. Green/N. Wahab/A. Alvarez/L. Briggiler/J. Anderson/G. Lezama/D. Montanero (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Salisbury School (A) |
C. Christensen/J. Lambros/F. Griffin/J. Glomb/I. Linde/J. Hudson/J. Armstrong/R. Bommer/C. Ratcliffe (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
J. Kiely/A. Pushner/F. Kiely/F. Artia/G. Karacsonyi/G. Marshall/J. Herman/V. DiPasquale/G. Bentley (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Ricci/A. Genel/A. Reese/R. Genel/C. Palfy/A. Farkas/E. Rodriguez/A. Evans/R. Maffei (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
L. Helstrom/O. Finnerty/L. Smith/O. McKenna/P. Watson/G. Santaniello/B. Montgomery/M. Wilson/B. Paul (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
J. White/M. Rapp/O. Manganiello/C. Fulmer/A. Goeke/M. Labaczewski/C. McLenaghan/N. Whittemore/A. Mullins (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
P. McCoy/C. Stowe/R. Shore/H. Klepacki/H. Dougherty/C. Hart/A. Vohra/R. John/A. Acosta (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
C. Berwick/T. Blair/J. Cigoianu/R. Clark/J. Weinberg/C. Vachris/H. Halper/J. Mahoney/A. Aggarwal (Cox)
|
|
|||
13 | W4V8+ | Womens 4th Varsity 8+ | 6 |
||
14 | M4V8+ | Mens 4th Varsity 8+ | 7 |
||
15 | W3V8+ | Womens 3rd Varsity 8+ | 7 |
||
16 | M3V8+ | Mens 3rd Varsity 8+ | 13 |
||
17 | W2V4X | Womens 2nd Varsity 4x | 14 |
||
18 | M2V4X | Mens 2nd Varsity 4x | 19 |
||
Gordon Rowing Association (A) |
R. Warner/R. Jones/A. Sorrenti/L. Gruener
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
C. Nam/M. buckley/R. Hescock/M. Doepper
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
V. Ramakrishnan/G. Bannon/M. Miller/A. Fowler
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
E. Xia/L. McLaren/S. Busby/J. Sun
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
R. Salemi/L. Tucci/L. Thom/F. Asker
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
P. Kane/E. Rollins/E. Kalmar/L. Zaslow
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
R. Jerstroem/K. McCann/M. Levi/K. Cengiz
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
D. Safran/M. Simmons/H. Davison/T. Kelly
|
|
|||
Port Rowing (A) |
C. DENNINGER/T. Vaezi/L. Ficalora/A. Marra
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
A. Melchor/W. Jin/W. Dixon/D. Zhao
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
A. Dul/P. Roache/A. Eisenhart/W. Sullivan/
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
L. Miller/A. Young/S. Stein/C. Nichilo
|
|
|||
Long Island Rowing Club, Inc. (B) |
K. Wagner/P. Yashchyshyn/L. Wagner/F. Giugliano
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
D. Milliken/L. Reed/l. miller/S. Figurski
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
J. Reda/M. BORAO/C. BORAO/M. BORAO
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (B) |
W. Gokey/N. Cesario/C. Hom/A. Kadirov
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (B) |
P. Coppolino/M. Smith/O. Crum/T. Neville/
|
|
|||
Maritime Rowing Club (C) |
K. Watson/G. Pittaro/A. Parrino/C. Dathan
|
|
|||
19 | WV4X | Womens Varsity 4x | 18 |
||
20 | MV4X | Mens Varsity 4x | 21 |
||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
K. Wood/R. Grin/R. Monagle/G. Giakouminakis
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
A. McLaughlin/A. Stern/g. margossian/J. Barausky
|
|
|||
Gordon Rowing Association (A) |
C. Leonard/H. Johnson/J. Douglas/J. de Rochemont, Jr.
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
J. Norton/S. Tishkoff/K. Benjamin/D. Kambas
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
R. Schulde/G. Round/K. Pennington/A. Grivner
|
|
|||
Long Island Rowing Club, Inc. (A) |
S. Hoerning/J. Hadjandreas/K. Wagner/R. Deremer
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
W. Hicks/H. Jones/C. Rooney/G. Graham
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
P. Flaherty/K. Crotty/G. Neubohn/J. Gill
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
A. DiBenerdini/C. Ragona/J. Kenny/J. Cohen/
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
O. Thurman/E. Kalmar/E. Good/L. Zaslow
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
J. YARUSSI/J. Brockmeyer/K. Rudolph/M. Iwanski
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
|
||||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
B. Fernandez/J. Andersson/P. Racanello/B. Beaman
|
|
|||
Port Rowing (A) |
J. Pittard/A. Ollendorff/E. Jhong/A. Gelb
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
D. Chawla/A. Montanaro/G. Beatty/V. Penna
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
A. Farkas/A. Reese/E. Rodriguez/S. Leming
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
L. Kelly/B. Kovacs/D. Vassanella/A. Canada/
|
|
|||
The Hun School (A) |
R. Shore/C. Stowe/P. McCoy/C. Hart
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club (A) |
A. Zheng/P. Biedenkapp/L. Dickhuth/W. O’Connell
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
B. Rhodes/J. Sayer/s. rawson/C. Potts
|
|
|||
21 | W3V4+ | Womens 3rd Varsity 4+ | 15 |
||
Blair Academy Crew (A) |
H. Bazylevsky/R. Tracey/K. Holmes/A. Zawoiski/M. Hayes (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
E. Maniatty/A. Sears/M. Royaee/L. Alpert/C. Volz (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
L. Nguyen/A. Fenaroli/E. Moore/D. Wilkowski/M. Prawl (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
M. Brick/G. Chung/G. Edelstein/A. Brady/E. Davis (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
A. Bansal/A. Shah/S. Flanagan/S. Solvibile/D. Sen (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
A. Daniel/V. Scorsune/H. Swistak/S. Kilcoyne/D. Loganathan (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
The Lawrenceville School (A) |
R. Abromavage/H. Irvine/N. Moore/E. Duda/M. Keller (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
E. Lowe/R. Hall/A. Sidlowskj/W. Rust/M. White (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (B) |
N. Hassan/K. Collins/K. Robinson/P. Schreiber/A. Bazylevsky (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
L. O'Brien/S. Schwarz/C. Wilkinson/E. Owens/L. Dodaro (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (B) |
|
||||
Princeton National Rowing Association/Mercer (B) |
F. Gamio/V. Bigga/S. Tuzun/A. Yu/A. Dashaputra (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (C) |
L. Petrie/M. Ratner/E. Feldmeth/F. Williams/I. Leao (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (C) |
|
||||
22 | M3V4+ | Mens 3rd Varsity 4+ | 13 |
||
Greenwich Crew (A) |
M. Hisler/L. Menin/H. Garcia/R. Conway/S. Jaffe (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
D. Bhattacharya/J. DiCola/T. Zoshima/B. Yang/A. Ali (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
L. Ficalora/A. Ollendorff/C. DENNINGER/A. Marra/E. Parodi (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
M. Benjamin/B. Matchin/N. Chase/T. Balavoine/R. Maguire (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
A. Gilenson/W. Qi/A. Rubano/A. TO/C. Nelson (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
B. Shaw/J. Fontanilla/R. Pelton/J. McGlynn/D. Kaiser (Cox)
|
|
|||
Peddie School (B) |
J. Barranco/R. liu/A. Poljevka/O. Vyas/d. jia (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (B) |
A. Leach/R. Pisano/J. Huang/A. Pujara/M. Lehman (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
H. Brickner/R. Kyle/L. Fraser/J. Sullivan/J. Trevisan (Cox)
|
|
|||
The Hill School (B) |
R. Liao/D. Slavtcheff/I. Ramon/P. Dunn/L. Ray (Cox)/
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (C) |
A. Patel/S. Sundararaman/A. Tien/Z. Sagirashvili/K. Bukosky (Cox)
|
|
|||
23 | WLWV4+ | Womens LWT Varsity 4+ | 9 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
A. Cook/A. Hall/L. Mulligan/N. Green/N. Green (Cox)/
|
|
|||
City Island Rowing (A) |
S. Tuck/H. Clark/R. McLean/R. Baez/C. Creutz (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
S. Curtis/E. Zukauskas/A. Lin/C. Cunningham/A. Sansone (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
M. Lanfant/M. Gottlieb/B. Lipset/N. Siff-Scherr/P. McLoughlin (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
S. Kaputa/S. Griesinger/V. Mitra/A. Garikapati/N. Ruzich (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
C. Stolarski/S. van Arendonk/E. Mora/K. Cheung/C. Kay (Cox)
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
A. DiChiara/A. Crandell/S. Obrien/A. Zarzycki/K. Ferenchick (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
M. Dawson/R. Graveline/E. Klein/K. Lincke/S. Finney (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (B) |
E. Dobrek/O. Helms/C. Quinones/M. Lee/S. Paxton (Cox)
|
|
|||
24 | MLWV4+ | Mens LWT Varsity 4+ | 10 |
||
25 | W2V4+ | Womens 2nd Varsity 4+ | 20 |
||
Blair Academy Crew (A) |
s. dooley/E. Walker/A. Wolff/e. tierney/A. Leonardo (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
C. Nickerson/A. Weneck/C. Maschoff/I. Howell (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
C. Ruf/P. Wayne/C. McKee/B. Bordier/F. McKenzie (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
D. Clune/M. Forker/S. Blessing/L. La Orden/L. Matte (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
A. Poddar/B. Dougherty/M. Multari/J. Kim/C. Vella (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
E. Spencer/E. Langhoff/K. Dicker/G. Arovas/L. Resnick (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
S. Angel/N. Granovsky/J. Franklin/O. Morin/C. Patrick (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
Y. Tur/N. Devine/E. Kupa/T. Jones/J. Qin (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
C. Fabiano/A. VAN EPPS/J. Bao/A. Blandon/S. Wilson (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Cottone/H. Collins/K. Jackson/C. McCord/M. Zeuli (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
K. Monzingo/M. Keane/S. Gill/I. Di Liberti/A. Short (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
M. Laws/A. Brown/S. Harf/A. Jahn/B. Georgieva (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
G. Petruccelli/C. McManus/E. Hicks/B. Miller/O. Mudrick (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
E. Krywosa/M. Bidwell/L. Sutter/I. Blackburn/A. Aravides (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (B) |
L. Krigeris/C. Darcy/N. Mercora/M. Anderson/S. Paxton (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (B) |
T. Peralta/F. Jennings-Brown/M. Alschuer/C. Monroy/E. Schaer (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (B) |
H. Fineberg/R. Vincent/T. Lamanuzzi/C. Goldsholl/J. Kang (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (B) |
J. Van Meter/A. Deshpande/M. Kumar/H. Croddick/R. Saranath (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (C) |
M. Jhamb/A. O'Connell/M. Sweet/N. Urquiaga/M. Prawl (Cox)
|
|
|||
26 | M2V4+ | Mens 2nd Varsity 4+ | 20 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
S. Cingolani/E. CABUCANA/C. Knach/G. Harris/T. Bailey (Cox)/
|
|
|||
D.C. National Rowing Club (A) |
A. Cohen/C. Paksima/D. Holmberg/A. Groban/J. Shi (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
M. Chung/a. willott/G. Lathrop/B. Chung/N. Walding (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
|
||||
Maritime Rowing Club (A) |
T. Sheridan/R. Kelley/L. Rucolas/L. Hickey/C. Fullington (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
|
||||
Peddie School (A) |
A. Gupta/Z. Sandman/C. Vongkitbuncha/M. Zhang/R. Muroi (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
T. Fazzari/J. Ritholz/W. Taylor/J. Pittard/S. Blumenfeld (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
E. Sands/A. Straley/B. Wojnovich/S. Mills/S. Djeng (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
T. Hamilton/S. Simonfay/L. Sternberg/C. Moran/S. Doherty (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
E. Engelke/F. Lahey/A. Romeo/L. Miller Fitzpatrick/O. Mascera (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
J. Conti/A. Evans/C. Palfy/D. Lin/L. Eattock (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Rebar/P. Murphy/N. Haralambous/R. Green/K. Greed (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
C. McLenaghan/C. Fulmer/A. Goeke/M. Labaczewski/B. Wang (Cox)/
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
J. Rao/B. Xanthos/Q. Daly/m. caldero/M. Mandl (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (B) |
W. Begley/A. Karra/O. Brown/P. Murtland/l. feldman (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (B) |
T. Green/E. Krop-Siegmund/L. Pare/L. Briggiler/D. Montanero (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
N. Salvati/W. Stutzman/J. Young/P. Schmidt/J. Williamson (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (C) |
T. Leong/C. Onar/G. de la Force/E. Rosado/S. DeRose (Cox)
|
|
|||
27 | WV4+ | Womens Varsity 4+ | 21 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
E. Fowler/H. Klein/K. Gordon/R. Ondatje/L. Batrouni (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
P. Csanyi/D. Bentley/I. Dugan/C. Johnson/S. Goldman (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
S. Greco/G. Robson/C. Krantz/E. Knapp/M. Khamish (Cox)
|
|
|||
D.C. National Rowing Club (A) |
C. Derringer/P. Rajapatirana/R. Pollard/M. Selota/K. Morandi (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
E. Andersen/K. Alexander/M. Cracraft/L. Barratt/J. Fullington (Cox)
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
M. Burgess/J. Dean/O. Olsen/S. Rodriguez/H. Harlow (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
E. Trudeau/F. Anderson/A. Carpenter/S. Brauweiler/L. Bartilucci (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
C. Eldredge/M. Lougy/V. Stollenwerk/K. Gupta/N. Saffar (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
M. Spunberg/L. Brail/C. Van Praagh/C. Snyder Cox/D. Shearer (Cox)/
|
|
|||
Port Rowing (A) |
R. Katz/S. Lucas/A. Woodside/F. Fraim/D. Seidman (Cox)/
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
E. Johnson/S. Sullivan/E. Rodriguez-Vazquez/G. Brown/S. Vemula (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
E. Enriquez/A. Hermey/V. Nicely/A. Nusbaum/C. Kay (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (A) |
A. Williams/N. Charland/G. Cabrera/S. Wojcik/E. Pelegano-Titmuss (Cox)
|
|
|||
Row New York - Queens (A) |
C. Palomino/C. Biswas/M. Sergeeva/H. Khan/C. Machuca (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
T. Innes/I. Schmitt/A. Beatty/M. Wright/I. Sareen (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
E. Sobieski/C. Leimkuhler/M. Zeuli/E. Jenkins/A. Ciano (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
A. Reigner/A. Gaither/E. Fairfield/L. Richter/E. Lee (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
A. Gruber/V. Teeley/A. Brown/C. Sutter/K. Axelsen (Cox)
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
E. WARDEN/N. Barth/S. Levensten/E. Rawson/M. Chung (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
H. Fagioli/A. Foresta/L. Kalish/G. Moore/J. Aguirre (Cox)
|
|
|||
28 | MV4+ | Mens Varsity 4+ | 21 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
A. Lauer/M. Henceroth/C. Fitzgerald/J. Henceroth/J. Truong (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
E. Anthony/A. Skida/M. Coblenz/M. Bazsa/A. Fried (Cox)
|
|
|||
D.C. National Rowing Club (A) |
K. Lee/J. Green/J. Groban/S. Puri/J. Shi (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
A. Cavanaugh/B. Mark/w. lebrun/E. Genden, Jr./E. Seguin (Cox)
|
|
|||
Iona Preparatory School (A) |
|
||||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
G. Gwadz/A. Hohlt/V. Gootman/T. Foxley/S. Gibbons (Cox)
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
J. Shillington/M. Piazza/R. Schulde/A. Grivner/J. McTamney (Cox)
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
D. Kleeger/A. Li/O. Hunter/J. Rao/A. Villafranca (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
|
||||
Peddie School (A) |
D. Maitekov/G. Dow/M. Gazin/K. Liu/K. Gray (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
C. Reavy/T. Harrison/B. Wallace/J. Mayer/J. Cutaia (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
B. Torio/H. Strecker/B. Schaffer/A. Sefanov/O. Wostenholme (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
J. Boucke/N. Kaputa/E. Rohloff/K. Tewatia/M. Peng (Cox)
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
J. Craig/A. Deitz/J. Sacks/T. Vitebsky/C. Mirzaian (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
J. Kiely/A. Pushner/F. Kiely/F. Artia/G. Bentley (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Ricci/A. Genel/R. Genel/A. Reese/R. Maffei (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
T. Cullen/M. Ferry/M. Zsembik/K. Grose/B. Paul (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
J. White/M. Rapp/O. Manganiello/N. Whittemore/A. Mullins (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
A. Scanlan/A. Mirza/P. Quillen/D. Seth/G. Zhao (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
I. Feldmann/J. Allen/D. Weber/Z. Shields/K. Lee (Cox)
|
|
|||
Sunday, April 24, 2022 | |||||
29 | WV1X | Womens Varsity 1x | 23 |
||
30 | MV1X | Mens Varsity 1x | 33 |
||
31 | WV2X | Womens Varsity 2x | 27 |
||
32 | MV2X | Mens Varsity 2x | 26 |
||
33 | WV2- | Womens Varsity 2- | 17 |
||
34 | MV2- | Mens Varsity 2- | 14 |
||
35 | WV4- | Womens Varsity 4- | 7 |
||
36 | MV4- | Mens Varsity 4- | 6 |
||
37 | WLW2X | Womens LWT Varsity 2x | 16 |
||
38 | MLW2X | Mens LWT Varsity 2x | 20 |
||
39 | W2V2X | Womens 2nd Varsity 2x | 20 |
||
40 | M2V2X | Mens 2nd Varsity 2x | 21 |
||
41 | WLWV4X | Womens LWT Varsity 4x | 5 |
||
42 | MLWV4X | Mens LWT Varsity 4x | 7 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change