SRAA National Championships Regatta
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 27, 2022 | |||||
1 | Girls Ltwt Varsity 2x | 7 |
|||
2 | Boys Ltwt Varsity 2x | 7 |
|||
3 | Girls JV 2x | 12 |
|||
4 | Boys JV 2x | 12 |
|||
5 | Girls Freshmen 8+ | 23 |
|||
6 | Boys Freshmen 8+ | 20 |
|||
7 | Girls Freshmen 4x | 9 |
|||
8 | Boys Freshmen 4x | 12 |
|||
9 | Girls JV 4x | 12 |
|||
10 | Boys JV 4x | 12 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 24 |
|||
12 | Boys JV 4+ | 24 |
|||
Atlantic City High School (A) |
J. Bulthuis/K. Graybill/J. Patel/A. Vu/j. clybourn (Cox)/
|
|
|||
Baylor School (A) |
N. Short/O. Phillips/E. Eubanks/O. Mynatt/M. Pearce (Cox)/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
A. Wittmann/M. Adams/B. Johnson/W. Oh/A. Shugg (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
H. Friend/A. Vieth/J. Larrabee/C. Avery/R. Daniels (Cox)
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
C. Kennedy/D. King/S. Baldwin/A. Fuchs/T. Higgins (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
A. Schwartz/M. Wojciechowicz jr/T. Routt/A. Jonuzi/Y. Lopez (Cox)
|
|
|||
Fayetteville-Manlius H.S. Rowing (A) |
|
||||
Forest Hills Central High School (A) |
L. Fors/T. VanSkiver/I. Stewart/J. Sitarski/L. Klaasen (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
M. Ingoglia/R. Canestrari/A. Potter/I. Wofford/J. Campione (Cox)
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
S. Williams/W. Hughes/D. Stewart/A. Link/A. Pastor (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
P. Ferguson/J. Crowell-Alvarez/A. McHugh/R. Hasson/R. Meyer (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
A. Geis/E. Richoux/M. Then/M. Koontz/P. Smith (Cox)/
|
|
|||
McCallie School (A) |
H. Collins/A. Mixon/E. Kyriakidis/w. zhao/I. Alvarez (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Kugelmass/H. Hummel/L. Cronin/E. Conk/K. Jumadiao (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
R. McNamara/V. Lubowiecki/J. Friend/A. Irwin/T. Souders (Cox)
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
J. Frazier/B. Marks/R. Barton/E. Casterline/E. Malatesta (Cox)
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
B. Pickels/J. Arthur/A. Landis/L. Francis/N. Martin (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
T. Flanagan/D. Kaper-Barcelata/P. Bragdon/W. Kent/M. Wang (Cox)/
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A) |
G. Covalle/R. Witzel/J. Staab/H. Drogosz/C. ODONNELL (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
A. Luchtefeld/L. Santos/S. Lake/Q. Funkhouser/S. Trent (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Collegiate Institute (A) |
E. Kania/K. Williams/J. ONeill/J. Rebhan/S. Prelewicz (Cox)/
|
|
|||
Tampa Preparatory School (A) |
P. Bohacek/W. Loosbrock/Z. Farrell/A. Lawler/A. Burden (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
R. Sivakumar/C. Shanahan/R. Tsundupalli/R. Nagar/D. Baldino (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
A. HERRMANN/J. Harrington/B. Pressman/J. Squillaro/R. Ford (Cox)/
|
|
|||
13 | Girls JV 8+ | 22 |
|||
14 | Boys JV 8+ | 24 |
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
P. Dockery/T. Henneberry/W. Carbonneau/A. Meurmishvili/J. Shumaker/M. Beeman/W. Kopp/S. Hallisey/T. Donnelly (Cox)/
|
|
|||
Blair Crew, Inc. (A) |
E. Stenzler/S. Jordanwood/D. Echols/A. Zennia/I. Schiffgens/Q. Bell/A. Eleftheriou/L. Rubin/I. Kalandros (Cox)
|
|
|||
Cathedral Catholic High School Crew (A) |
|
||||
Chaminade High School (A) |
F. Castrofilippo/T. Schultz/M. Rincon/A. Pepitone/A. McBreen/A. Brites/L. Chatham/J. Mestousis/T. Spatafora (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
A. Tapinis/M. Taylor/S. Laffin/E. Lee/N. Alekshun/M. Giacona/H. Stastney/R. Matuch/A. Govignon (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
J. Williams/A. Goldenberg/A. Ahmed/B. Schnotala/B. Skinner/G. DeMarco/A. Wilks/E. Lonergan/E. Suh (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
J. Turner/W. Peot/B. Heafitz/K. McHugh/J. Corcoran/N. Gaston/W. Wolfe/T. Martino/J. Martino (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
L. Hearn/G. Kussay/K. McHugh/J. Gillon/J. Zeleznock/K. Gallagher/C. Gambel/r. lasky/W. Leddy (Cox)/
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
D. Hiatt/I. Vedder/A. Narey/W. Anthony/M. Damsma/G. Retelny/J. Fowler/P. Spalla/X. Trevino-Kniffin (Cox)/
|
|
|||
McCallie School (A) |
J. Testerman/B. Miltenberger/J. Grauley/G. Richmond/B. Honebein/A. Michels/J. Moran/M. McLelland/W. Lifsey (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
L. Faunce/C. DiPasquale/C. DeForest/J. Dunne/T. Kerrihard/E. Carroll/L. Ladik/O. Miller/A. Ventresca (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
C. Atteberry/J. Bucklew/B. Knudson/P. Xue/P. Lodolce/W. O'Donnell/K. Harris, III/J. Sandee/E. Rogalski (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
A. Ha/N. Wright/B. Waddell/T. Hopkins/S. Butani/T. Lin/L. Harts/M. Messina/C. BRAKE (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Tracy/J. Nilsen/D. Young/B. Wilson/W. Dice/T. Swift/C. Abbott/J. Pepe/J. Thurlow (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
M. Tyburski/T. He/N. McCreary/G. Payne/T. Ledbetter/I. Denham/L. MARTIN-LABILLE/T. Kellett/G. Teehan (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
K. Gordon/M. Sefcik/I. Sondhof/B. Hart/O. DeTeso/T. Arnason/A. Zanni/L. Law/C. Kerls (Cox)
|
|
|||
Seminole County Area Rowing (A) |
W. Sucich/H. Rubio/L. Mello/B. Field/C. Yager/J. Helton/S. Enders/T. Schoenly/A. Shilling (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
J. Plummer/W. Ngo/R. West/T. Benton/A. Dieffenbacher/R. Dang/D. Griffith/J. Jung/A. Chapman (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
P. Luongo/O. Dreier/C. Mulkerrins/O. Wagner/M. Boushey/J. Stecher/E. Louie/J. Callahan/A. O'Neil (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
C. Burke/A. Munro/P. Hill/N. Yeh/G. Kowalski/M. Enders/P. Robison/H. Demers/C. Knittel (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
P. McCoy/C. Stowe/R. Shore/H. Klepacki/O. Spodin/C. Hart/H. Dougherty/R. John/A. Acosta (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Vij/Z. Wolf/C. Svensson/A. Joshi/P. Karygiannis/N. CAPPS/P. Andreu/R. Bastianelli/J. Lee (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
T. arri/B. Roberts/R. Streaker/S. Liu/C. Chace/A. FRADET/R. Hsu/A. Alfelor/A. Isaac (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
G. Sachar/P. Evans/A. Seiger/L. Baird/M. McCordBrock/R. Smith/E. Tashima/W. Purcell/A. Duong (Cox)/
|
|
|||
15 | Girls Ltwt Varsity 4x | 3 |
|||
16 | Boys Ltwt Varsity 4x | 3 |
|||
17 | Girls Ltwt Varsity 4+ | 6 |
|||
18 | Boys Ltwt Varsity 4+ | 8 |
|||
19 | Girls Ltwt Varsity 8+ | 6 |
|||
20 | Boys Ltwt Varsity 8+ | 4 |
|||
21 | Girls Varsity Second 8+ | 16 |
|||
22 | Boys Varsity Second 8+ | 15 |
|||
23 | Girls Varsity 1x | 16 |
|||
24 | Boys Varsity 1x | 17 |
|||
25 | Girls Varsity 2x | 16 |
|||
26 | Boys Varsity 2x | 13 |
|||
27 | Girls Varsity 4x | 11 |
|||
28 | Boys Varsity 4x | 12 |
|||
29 | Girls Varsity 4+ | 25 |
|||
30 | Boys Varsity 4+ | 27 |
|||
Absegami High School (A) |
L. Deibert/A. Del Pezzo/B. Wright/K. Razukas/K. Joga (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
O. Dewair/A. Simpson/E. Abreu/J. Aluise/J. Rico (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
M. Bailey/J. Kennedy/A. Murphy/M. Trible/K. Carchia (Cox)/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
P. Spira/C. Fortner/R. Neil/P. Cross/P. Zafuto (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
M. Welch/J. Dibernardo/H. DiVita/J. AMYOT/P. Lasko (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
K. McPoland/R. Kalaczinski/S. Logan/T. Rutherford/K. Thompson (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Yoon/M. DeMarco/W. Parr/M. Lee/C. Krichman (Cox)/
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
S. Gondek/C. Conboy/C. Smiley/J. Pintimalli/M. Huot (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
J. D'Angelo/M. Fulgieri/J. Gibbs/M. Phelps/E. Ginsburg (Cox)/
|
|
|||
McCallie School (A) |
M. Gibson/J. Compton/T. Closser/B. Moore/A. Negus (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
M. Boice-Dawson/A. Abbruzzi/B. Brown/J. Dorfner/R. Cho (Cox)/
|
|
|||
NSU University School (A) |
A. Vincent/B. Dison/B. Lefka/C. Lefka/S. Vincent (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Scarpelli/D. Harrington/T. Bednarz/P. Ziek/K. Hannon (Cox)
|
|
|||
Oakland United Rowing (A) |
O. Smith/I. Jones/H. Meyer/H. Gaw/S. Weiss (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Caldwell/M. Archer/A. Muchnik/G. Becker/A. Hubacker (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
C. Mucksavage/S. Irani/Z. Irani/J. Odorisio/W. Gallagher (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
D. Moy-Jacobs/A. Davis/A. Salomon/B. Mattice/G. Schulwitz (Cox)/
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
S. Johnson/G. Floerchinger/C. Wolownik/L. Wells/K. Peterson (Cox)/
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
P. Treacy/R. Ananias/L. Freijomil/C. Ferraro/M. Knewitz (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
J. Thibodeau/A. Van Meter/S. LeMay/R. Waugh/M. Bach (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
H. Mirkow/A. Vaca/F. Knight/B. Johnson-Bailey/P. OMOHUNDRO (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Collegiate Institute (A) |
L. Finlayson/A. Glenn/C. Trotter/C. Zilliox/M. Cannavo (Cox)/
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
D. Huelsmann/P. Tucker/S. McMichael/T. Sibley/J. Guilliano (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
B. Konopka/W. Vandiver/W. Antczak/C. Mandeville/J. Zhang (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Reller/M. Rosenberger/J. Payne/S. Walker/C. Pinsk (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
D. Huffman/R. O'Leary/S. Duncan/W. Kolman/A. Doyle (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
|
||||
31 | Girls Varsity 8+ | 27 |
|||
32 | Boys Varsity 8+ | 25 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change