Michigan State Rowing Championships 2022
- May 21, 2022
- sprint
- Kathryn Bennett Race Course
- Milford, MI (USA)
- Hosted By: Skyline Crew, Scholastic Rowing Association of Michigan
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 21, 2022 | |||||
1 | Women's Varsity 2- | 6 |
|||
2 | Men's Varsity 2- | 10 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
R. Moulton/A. Shintre
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
A. Sherman/H. Townsend
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
A. Rhodes/T. Siemens
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
D. Prickett/A. Raffin
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
N. Momany/B. Nietling
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
D. DeAlmeida/B. Kemnitz
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Baker/B. Alexander
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
E. Guzek/W. McKarns
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
C. Rice/R. Lowery
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
O. Sansburn/D. Del Rio
|
|
|||
3 | Women's Varsity 2x | 11 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
S. Gough/R. Faust
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
K. Edison/E. Vander Ark
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
A. Henry/E. Osentoski
|
|
|||
Grand Haven HS (A) |
M. Wurm/C. Kendall/
|
|
|||
Northview High School (A) |
M. Tay/M. Dowhan
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
A. Zaar/P. Bobak
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
R. McNutt/I. Cooper
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
M. Gilding/E. Stubbs
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
K. Bauer/G. Ham
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
R. Speare/L. Hilden
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. (A) |
M. Witte/H. BROSNAN/
|
|
|||
4 | Men's Varsity 2x | 10 |
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
B. Lam/W. Gamble
|
|
|||
Grand Haven HS (A) |
Z. Bauer/O. Bergman/
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
E. schulte/M. stoner
|
|
|||
Northview High School (A) |
J. Farr/W. Frahm
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
R. Kretschmer/A. DiFrancesco
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
A. Wilkinson/B. Alexander
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
C. Balloid/D. McConnell
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
D. Sirbu/J. McCalla
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
P. HANSEN/N. Roxstrom
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. (A) |
T. Ruiz/G. Nash
|
|
|||
5 | Women's 2nd/Jr 1x | 6 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club |
S. Smith
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
E. Chapman
|
|
|||
Northville Rowing Club |
L. Gregory
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
A. Draper
|
|
|||
Rockford Crew |
C. Weiss
|
|
|||
Skyline Crew |
L. Losinski
|
|
|||
6 | Men's 2nd/Jr 1x | 7 |
|||
East Grand Rapids Crew Team |
A. Tjoelker
|
|
|||
Greenhills School Rowing |
T. Stoffel
|
|
|||
Northview High School |
G. Stelter
|
|
|||
Northville Rowing Club |
K. Atak
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
B. Parnin
|
|
|||
Saline High Crew Club |
L. Haase
|
|
|||
Skyline Crew |
P. Martins
|
|
|||
7 | Women's 2nd/Jr 8+ | 13 |
|||
8 | Men's 2nd/Jr 8+ | 13 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club |
F. lau/I. Park/A. Soman/T. Chau/G. Mikesell/C. Kyriakopoulos/G. Uhl/G. Yi/T. Tobai (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
S. Margherio/H. Townsend/A. Sherman/M. Fechtner/J. Maison/N. Iorio/S. Wessely/B. Kreitzer/A. Murphy (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
R. Brom/J. Woods/N. Kriekard/Z. Reiffer/G. cai/I. SPRATKE/H. Bolter/C. Bebout/L. Klaasen (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew |
G. Avequin/B. Kerlin/A. Vazquez/O. Bauer/S. Vanteru/R. Duncan/N. Cox/N. Conn/L. Saab (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew |
Z. Myers/J. Lieuwen/A. MARTIN/A. GEORGELOS/A. OLMAN/T. METTLER/R. MCNALLY/W. Kent/J. GROVER (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. |
D. Percha/S. Smart/I. Trombetta/A. Modrzejewski/B. Steffke/A. Sanfilippo/B. Stachak/C. Heim/C. Gilbert (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. DiFrancesco/M. Montgomery/A. Joshi/O. Johnston/L. DeMeo/W. Mack/M. Boissinot/B. DiMeo/K. Zeimen (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
L. Milani/N. Graysmark/S. Hinton/J. Salvatera/F. Mirjah/J. Leib/J. Sosnowski/B. Alexander/C. Dabish (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
H. Shakour/E. Simon/A. Saran/S. Levin/M. Metzger/K. ITOH/D. Martinez/L. Becker/C. Herz (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew |
C. Thornton/K. Pett/P. Guswiler/C. Balloid/K. Shellenbarger/N. Fan/L. Orlebeke/A. Behm/K. Peterson (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club |
R. Yarger/A. Schmaltz/G. Sykes/M. Girvan/K. Smyrnis/E. Mayhew/J. Ward/L. Chai/S. Sakel (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew |
O. Sansburn/A. Hendricks/A. Wang/I. Caldera/M. Rees/M. Turriff/J. Lee/L. Black/M. Lexcen (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School |
N. Szelag/S. Bovee/P. Ramirez/Z. Lukas/C. Gervasi/J. Burks/O. McMath/R. Ziegler/D. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
9 | Women's Varsity 4+ | 14 |
|||
10 | Men's Varsity 4+ | 14 |
|||
Crestwood High School Rowing |
S. Dubaisi/S. Lambert/A. Elhawli/F. Pizarro/P. Wieckowski (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
N. Pai/J. Van Houten/E. Prentice/S. Astrauskas/K. Edison (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
K. McPoland/R. Kalaczinski/S. Logan/T. Rutherford/K. Thompson (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew |
O. STAUFFER/W. SCHUTTE/E. Hebreard/J. NEUHAUS/T. KITCHEN (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
L. Fingar-Myers/N. Pontius/E. Bramson/R. Ilgen/S. Shavit (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club |
M. Jeromsky/R. Bis/J. Siddall/C. Huddy/R. Ajmera (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
J. Caldwell/M. Archer/A. Muchnik/G. Becker/A. Hubacker (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
E. Guzek/W. McKarns/G. De Souza De Almeida/G. Hobrecht/A. Kaganov (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School |
T. Zolynsky/D. Daniels/R. Galazyn/B. Nino/T. Roberts (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew |
S. Johnson/G. Floerchinger/C. Wolownik/L. Wells/K. Peterson (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew |
N. Pryplesh/Z. Czartoski/L. Jordan/K. Hayami/G. Lee (Cox)
|
|
|||
Southgate Anderson High School |
A. Pipta/J. Vignola/F. Vilardi/M. Bedard/O. Arreola (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School |
J. Tracy/J. Pizzo/L. Allen/R. Passuth/A. Santinello (Cox)
|
|
|||
Trenton High School |
A. Riley/R. Bradburn/G. Jimenez/I. Herbas/T. Weddington (Cox)
|
|
|||
11 | Women's Varsity 4x | 8 |
|||
12 | Men's Varsity 4x | 8 |
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
J. Mitchell/B. Lam/W. Gamble/S. Gamble
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
D. Prickett/A. Zurawski/B. Fowler/A. Raffin
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
E. schulte/N. Momany/M. stoner/B. Nietling
|
|
|||
Northview High School (A) |
E. Benardino/W. Frahm/J. Farr/J. Kay
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
A. Aydogan/M. Serafimovski/R. Baughman/V. Dimopoulos
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
B. Parnin/J. Barclay/A. Wilkinson/B. Alexander
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
J. McCalla/G. Male/B. Isaacson/Z. Lindemann
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
M. Sept/K. Foster/J. Jemison-Blais/D. Del Rio
|
|
|||
13 | Women's 3rd/Novice 8+ | 12 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
J. Vondell/M. Ober/N. Bhola/I. MICELI/A. Dalal/A. Sardar/I. Yang/H. Khan/E. Feles (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
K. Storms/E. Reynolds/G. Kamhout/C. Schmidt/J. Conant/H. Brown/S. Alvarez/M. Hefner/A. Sorota (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
C. Flowers-Stiles/E. Marbot/R. Maddox/L. Rodriguez/K. Gleason/C. Worth/K. Quach/A. Glass/G. Berlin (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
H. SIENKO/C. DU/H. Cook/N. PRICE/E. Petros/N. DeYoung/E. BUTH/T. MCGRATH/I. Hamilton (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
K. Lu/A. Prince/E. MacDougald/S. Chiravuri/A. Romero/F. Murray/K. Park/A. Burnstein/N. Aziz (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
R. Templer/V. Slamova/S. Hadley/C. Eastman/P. Vansetters/Z. Streeter/c. hutchins/K. Bannister/E. Skinner (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
M. Grobben/a. tyagi/S. Mansi/C. Urban/A. Gates/M. Milosavlevski/M. McInally/S. Davila/C. Ye (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
E. Azzato/S. Smith/L. Shin/S. Sosnowski/G. Mirjah/M. Attallah/A. Sullivan/A. Jenkinson/C. Kopmeyer (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
C. Neal/M. Houston/A. Becker/E. Davis/M. Loszewski/J. Huang/E. Gur/M. Risveglia/G. Busse (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
A. Buckler/K. Hollebeek/I. Stauffer/A. Horter/E. Leese/C. Bennie/L. Kinstle/M. Gilding/R. Bazuin (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
K. Hale/R. Kowalewski/A. Harrington/L. Hadley/N. Rozek/C. Cox/N. Balaji/S. Harwick/J. Mendoza (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
T. Hinojosa/A. Stone/A. Negrete/L. Zieger/E. Ray/E. Wicker/J. Burks/M. Samotis/M. Grant (Cox)
|
|
|||
14 | Men's 3rd/Novice 8+ | 12 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
L. Chang/D. Michaelson/M. Kiss/K. Romanov/Y. Choi/A. Tiwari/M. Meyer/H. Gursten/J. Gibson (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
H. Feyen/S. Bigler/C. Ferguson/O. Karpf/J. Matthews/J. Hessler/M. Fechtner/L. Taylor/A. Murphy (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
S. Grant/L. Achterhof/N. Kriekard/A. Oderkirk/J. VanSkiver/Z. Reiffer/M. Coppess/J. Rutherford/L. Bennett (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
J. LE/W. Venneman/D. SLADE/N. Luehmann/N. WONG/L. MISH/H. Grable/J. BEFUS/T. Patel (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
P. Batzdorfer/A. Dimcheff/N. Maldonado/A. Wang/T. Peters/W. Harris/R. Lin/X. Wang/Z. Kindrick (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
D. Tank/S. Kapoor/O. Fischer/D. Dommeti/H. Sandhu/J. Zaremski/V. Sambatur/E. Wan/H. Brown (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
E. Jenkinson/C. Mercier/J. Wieczorek/D. Filiatraut/L. Whalen/R. Kalasho/J. Hubacker/C. Abraham/C. Hollis (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
M. Palomares/A. Schairbaum/J. Stross/C. Duke/C. Ohi/H. Billionton/T. Russell/A. Bapat/A. Hsu (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
B. Schacht/l. davis/C. Buryta/S. McCoy/J. Layne/C. McGinnis/X. Nagy/L. Scheerhorn/D. Watson (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
D. McConnell/I. Landis/L. Poirier/D. Wells/P. Szabo/B. Bowman/L. Kogut/R. Contreras/T. Bennie (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
M. Musser/M. Rees/L. Castilho/Z. Swerdlow/J. Yankonis/K. Scott/A. Zheng/A. Rees/C. Zhu (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
N. Jamal/D. Hickey/B. Bates/D. Marion/J. Alaniz/Z. Allman/E. Oswald/N. Rodriguez/A. Dudzic (Cox)
|
|
|||
15 | Women's 2nd/Jr 4+ | 15 |
|||
East Grand Rapids Crew Team |
G. Lampen/V. Verduzio/S. Miller/N. Shorey/E. Hefner (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
E. Latunski/C. Logan/C. Sherman/A. Fauson/K. Berjawi (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew |
Z. Burkley/I. Pessoa/C. Whitmer/V. Sarsam/I. Eppinga (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew |
T. MORRILL/J. Archer/A. COX/A. GRIFFITHS/E. CARLSON (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School |
S. Boelter/T. Oppelt/D. Swetz/K. Meldrum/K. Holmes (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. |
A. Lauth/N. Gall/Z. Loveday/E. Miller/K. Bakas (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
A. Meggison/L. Kazi/N. Bohnsack/C. Nielsen/N. Muenz (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club |
O. Spradlin/r. miller/K. Moeller/H. Roberts/N. Muthusamy (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
R. McNutt/I. Cooper/O. Vallieres/A. Selby/A. Hegedus (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
A. Stephan/A. Sanogo/A. Stroud/S. Xu/C. Fortson (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School |
D. Abraham/A. Makowski/I. Green/M. Grundy/M. Schramm (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew |
C. Weiss/J. Jansma/A. Nezwek/M. Gilding/M. Jerome (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club |
L. Kucel/L. Gilpatrick/G. Burtell/M. Tokuyama/L. DeCaro (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew |
A. Kim/C. Alt/M. Farmer/M. Smith/M. Lexcen (Cox)
|
|
|||
Trenton High School |
S. Shaul/N. Glass/K. Barich/A. Macklin/C. Pattenaude (Cox)
|
|
|||
16 | Men's 2nd/Jr 4+ | 21 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club |
R. Kim/D. VEERAMANI/K. Newatia/S. Mallon/C. Che (Cox)
|
|
|||
Crestwood High School Rowing |
S. Dubaisi/A. Elhawli/P. Seryani/F. Pizarro/P. Wieckowski (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
S. Margherio/J. Maison/N. Iorio/S. Wessely/H. Townsend (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
L. Fors/T. VanSkiver/I. Stewart/J. Sitarski/L. Klaasen (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew |
B. Marquardt/L. Ruter/L. Kleff/H. Soho/L. Saab (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew |
Z. Myers/J. Lieuwen/A. MARTIN/A. GEORGELOS/M. CHAUHAN (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School |
A. Sandoval/H. Rajput/A. Gallagher/H. Brillhart/E. Szucs (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. |
D. Percha/S. Smart/B. Stachak/N. Clark/B. Ottenbreit (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
S. Fleming/T. Ashforth/S. Bertcher/T. Parrish/O. Barnett (Cox)
|
|
|||
Lowell Crew Club |
p. hoke/r. baker/a. stoner/h. postema/M. kemp (Cox)
|
|
|||
Northview High School |
B. Thompson/C. Burton/L. Price/S. Marshall/J. Zuker (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club |
A. Joshi/B. DiMeo/L. DeMeo/W. Mack/K. Zeimen (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
J. Salvatera/C. Whalen/R. Monaghan/S. Hinton/L. Casadei (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
R. Duke/G. Raux/O. Rozek/d. ko/C. Herz (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School |
T. Zolynsky/D. Daniels/C. Watson/K. Korogiannis/T. Roberts (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew |
C. Thornton/K. Pett/R. Lowery/A. Behm/D. Manthei (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club |
M. Girvan/R. Yarger/J. Brackenbury/A. Schmaltz/G. Orwig (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew |
I. Caldera/A. Hendricks/M. Turriff/J. Lee/A. Srinivas (Cox)
|
|
|||
Southgate Anderson High School |
A. Pipta/J. Vignola/I. Hachlinski/M. Bedard/O. Arreola (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School |
P. Monette/R. Greene/M. Makuch/J. Hinojosa/D. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
Trenton High School |
J. Koralewski/J. Medvich/E. Dorey/A. Sontoro/T. Weddington (Cox)
|
|
|||
17 | Women's Varsity 1x | 10 |
|||
Bloomfield Hills High School |
K. Bannon
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
R. Saydazamova
|
|
|||
Grand Haven HS |
G. Worthington/
|
|
|||
Lowell Crew Club |
M. kemp
|
|
|||
Northview High School |
M. Tay
|
|
|||
Northville Rowing Club |
K. May
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
A. Mydzian
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
H. Rochman
|
|
|||
Rockford Crew |
S. Cramer
|
|
|||
Skyline Crew |
K. Bellovin
|
|
|||
18 | Men's Varsity 1x | 10 |
|||
caledonia rowing |
N. Reynolds
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
S. Gamble
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew |
B. Orban
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. |
W. Bearden
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
R. Ilgen
|
|
|||
Lowell Crew Club |
p. hoke
|
|
|||
Northville Rowing Club |
J. Mallabo
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
A. Ciarlone
|
|
|||
Saline High Crew Club |
D. Sirbu
|
|
|||
Skyline Crew |
N. Roxstrom
|
|
|||
19 | Women's Freshman 4+ | 12 |
|||
East Grand Rapids Crew Team |
K. Storms/H. Brown/G. Kamhout/M. Hefner/A. Sorota (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
C. Flowers-Stiles/H. Chopp/A. Schanski/C. Worth/K. Cushman (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew |
E. Petros/N. PRICE/G. Kent/E. BUTH/J. Scott (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School |
A. Raffin/E. O'Neill/O. James/P. Hall/M. Morrison (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. |
E. Donnelly/L. Pistole/I. Bodea/E. Miller/K. Bakas (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
K. Lu/E. MacDougald/F. Murray/A. Burnstein/N. Aziz (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club |
M. Grobben/a. tyagi/M. Gibbons/M. Milosavlevski/V. Patel (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
E. Azzato/S. Sosnowski/L. Shin/S. Smith/C. Kopmeyer (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
C. Neal/M. Houston/A. Becker/Z. Richardson/M. Rivette (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew |
T. Bock/K. Hollebeek/B. Smith-Kok/I. Stauffer/R. Bazuin (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew |
K. Hale/A. Harrington/R. Kowalewski/N. Rozek/G. Lee (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School |
T. Hinojosa/A. Stone/A. Negrete/M. Samotis/M. Grant (Cox)
|
|
|||
20 | Men's Freshman 4+ | 13 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club |
I. Wagner/X. WU/R. Sampath/L. Padgett/R. Yu (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team |
J. Matthews/H. Feyen/C. Ferguson/S. Bigler/A. Murphy (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
S. Grant/L. Achterhof/M. Coppess/J. Rutherford/B. Lutz (Cox)/
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School |
C. Hemphill/P. DeAngelis/B. Fowler/T. Joaquin/B. Szucs (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
P. Batzdorfer/A. Wang/P. Goffas/Z. Xu/D. Lee (Cox)
|
|
|||
Northview High School |
D. Cross/M. Hossink/R. Heyboer/T. Schmidt/T. Palmer (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club |
D. DiNick/O. Johnston/M. Boissinot/C. Dooley/P. Patel (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
E. Jenkinson/C. Mercier/J. Wieczorek/D. Filiatraut/B. Hegedus (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
T. Wang/W. Schumacher/M. Ng/M. Martin/N. Herdrich (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School |
B. Schacht/C. Buryta/J. Layne/L. Scheerhorn/D. Watson (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew |
L. Kogut/I. Landis/I. Wright/R. Contreras/T. Bennie (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew |
Z. Swerdlow/L. Castilho/M. Musser/J. Yankonis/M. Lexcen (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School |
A. Cox/P. Conner/I. Bettis/J. Jones/A. Dudzic (Cox)
|
|
|||
21 | Women's 2nd/Jr 2x | 10 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
P. Schulte/T. Franklin
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
F. Babinski/A. Maclean
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
D. Swetz/T. Oppelt
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
M. carbines/E. plank
|
|
|||
Northview High School (A) |
E. Mulder/E. Butkevicius
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
M. Parulekar/A. Phillips
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
A. Selby/O. Vallieres
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
M. Mobius/R. Burns
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
C. Bennie/A. Buckler
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
Z. Abston/S. Chiang
|
|
|||
22 | Men's 2nd/Jr 2x | 14 |
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
F. lau/C. Dziewit
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
J. Mitchell/B. Kreitzer
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
R. Brom/W. Pointer/
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
A. Sandoval/A. Zurawski
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
K. Jin/J. Yang
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
r. baker/h. postema
|
|
|||
Northview High School (A) |
J. Kay/E. Benardino
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
A. DiFrancesco/M. Montgomery
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Baker/J. Barclay
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
O. Rozek/d. ko
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
N. Fan/L. Poirier
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
J. Brackenbury/A. Phillips
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
P. Martins/L. Black
|
|
|||
Spring Lake Crew Club, Inc. (A) |
T. Ruiz/D. McGrath/
|
|
|||
23 | Women's Varsity 8+ | 10 |
|||
24 | Men's Varsity 8+ | 10 |
|||
Forest Hills Central High School |
K. McPoland/R. Kalaczinski/S. Logan/T. Rutherford/L. Fors/T. VanSkiver/I. Stewart/J. Sitarski/K. Thompson (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew |
A. OLMAN/O. STAUFFER/W. SCHUTTE/T. METTLER/J. NEUHAUS/W. Kent/R. MCNALLY/E. Hebreard/T. KITCHEN (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. |
S. Fleming/L. Fingar-Myers/T. Ashforth/A. Drabant/N. Pontius/E. Bramson/T. Parrish/S. Bertcher/S. Shavit (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club |
R. Bis/M. Jeromsky/J. Siddall/C. Huddy/A. DiFrancesco/R. Kretschmer/B. Kemnitz/D. DeAlmeida/R. Ajmera (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
J. Caldwell/N. Graysmark/A. Muchnik/M. Archer/F. Mirjah/R. Monaghan/L. Milani/G. Becker/A. Hubacker (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
M. Clynes/G. Bassett/R. Higgins/J. Gronewold/B. Kracht/W. MacQueen/F. Dugan/M. Metzger/A. Kaganov (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew |
S. Johnson/G. Floerchinger/P. Guswiler/C. Rice/K. Shellenbarger/L. Wells/L. Orlebeke/C. Wolownik/D. Manthei (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew |
N. Pryplesh/M. Sept/K. Foster/P. HANSEN/J. Jemison-Blais/L. Jordan/K. Hayami/Z. Czartoski/J. Mendoza (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School |
J. Tracy/J. Pizzo/L. Allen/R. Greene/R. Passuth/J. Hinojosa/P. Monette/M. Makuch/A. Santinello (Cox)
|
|
|||
Trenton High School |
A. Riley/R. Bradburn/G. Jimenez/I. Herbas/J. Koralewski/J. Medvich/E. Dorey/A. Sontoro/C. Pattenaude (Cox)
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change