USRowing Southeast Youth Championships
- May 13, 2023 To May 14, 2023
- sprint
- Lake Lanier
- Gainesville, GA (USA)
- Hosted By: USRowing
- USRowing Owned
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 13, 2023 | |||||
1 | Mens Youth 1x | 20 |
|||
Belen Jesuit Prep School |
L. DIAZ
|
|
|||
Cape Coral Rowing Club |
C. Borneman/
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
|
||||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC |
|
||||
Manatee County Youth Rowing |
H. Lesser
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club |
E. Poletaev
|
|
|||
Nashville Rowing |
J. Mendez
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club |
E. Miller
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. |
T. Kunkel
|
|
|||
Row Georgia |
C. Clearie
|
|
|||
Sarasota Crew |
J. Corr
|
|
|||
Sarasota Crew |
D. Schaffer
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
C. Hagan
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
B. Casaretti
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club |
O. Ensley
|
|
|||
Team Tampa Rowing |
G. Kleyman
|
|
|||
Triad United Rowing Association |
A. Berg
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
L. Eward
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc |
A. Mazzi/
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc |
M. Brown/
|
|
|||
2 | Womens Youth 1x | 21 |
|||
Charlotte Youth Rowing |
|
||||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC |
|
||||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC |
|
||||
Manatee County Youth Rowing |
I. Goitiz Cayer
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing |
R. Franqueiro
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club |
S. Toro/
|
|
|||
Miami International RowHouse |
E. Alfi/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
A. Miller
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
E. Huget
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. |
A. Tuggle
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. |
E. Parr
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club |
|
||||
North Palm Beach Rowing Club |
M. Chandler
|
|
|||
Orlando City Boat Club |
P. Hurley/
|
|
|||
Orlando City Boat Club |
B. Bradley/
|
|
|||
Sarasota Crew |
R. Bloom
|
|
|||
Sarasota Crew |
Y. Krivosheeva
|
|
|||
Team Tampa Rowing |
L. Tanner
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
A. Hahl
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Marold
|
|
|||
United Sculling Alliance |
C. Scott
|
|
|||
3 | Mens Youth 2- | 15 |
|||
Atomic Rowing (A) |
J. Melton/M. Garza
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
|
||||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
T. Guillen/J. Roman
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. (A) |
H. Daschbach/A. Coit
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
R. Twardowski/C. Rauch
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
T. Murphy/I. Ballard
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
C. Cornick/R. Jones
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
D. DeNiro/A. Lo
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
N. Griffith/L. Stanaland/
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
N. Haeske/A. Caiazzo
|
|
|||
The Bolles School (A) |
S. Mantegari/B. Lytle
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
C. Shaffer/A. Humbert
|
|
|||
Atomic Rowing (B) |
N. Shippy/O. Bender
|
|
|||
The Bolles School (B) |
Y. Abu Affan/I. Hendershot
|
|
|||
4 | Womens Youth 2- | 12 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
E. New/L. Melton
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
I. Martin-Jimenez/A. Singer/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
P. Gamallo/K. Vail
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
M. Chandler/V. zum Tobel
|
|
|||
Palm River Training Center (A) |
B. Wotovich/S. Warmbier
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
O. Pere/S. Bell
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
R. Williams/L. Maynard
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
A. Clark/L. DeMarco
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
A. Ward/K. Perry
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
S. Sturgell/L. Carter/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (B) |
H. Heppner/A. Cureton
|
|
|||
5 | Mens Youth 2x | 21 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
D. Brown/E. Goggin
|
|
|||
Atomic Rowing (A) |
E. Phillips/J. Trump
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
|
||||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A) |
|
||||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
I. Feldman/G. Schepis
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Spector/P. Little
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
J. Clodfelter/P. Huitt
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
M. Isaacson/C. Boykin
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
L. Smith/B. Sadler
|
|
|||
Row Georgia (A) |
L. Doyle/W. Gonzalez
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
B. O'Leary/L. Donnersmarck
|
|
|||
Sebastian River High School Crew (A) |
J. Watkins/J. Rincon
|
|
|||
Serbia RC (A) |
N. Stojanovic/T. Popovic
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
A. Walker/S. De La Espriella
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
G. Lynch/G. Borneman/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
N. Zufari/A. Ramirez
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
M. Shishkin/G. Kleyman
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
A. Mattern/W. Thompson
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
P. Gaston/I. Lartitegui
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (B) |
L. Messer/A. Plymell
|
|
|||
6 | Womens Youth 2x | 27 |
|||
Augusta Rowing Club, Inc. (A) |
N. Abdelnur/K. Nichols
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
First Coast Rowing Club (A) |
S. Whitin/E. Bosco
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
A. Gleason/E. VanDeusen
|
|
|||
Hilton Head Island Crew (A) |
M. Huizenga/E. White/
|
|
|||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A) |
|
||||
Lake Lanier Rowing Club (A) |
E. Lipscomb/M. Ming
|
|
|||
Miami International RowHouse (A) |
R. Saffar/S. Fernandez/
|
|
|||
Nashville Rowing (A) |
L. Halsell-Duncan/K. MENDEZ
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. (A) |
E. Schwennesen/S. Longwitz
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
J. Wehe/E. Anderson
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
K. Miller/A. Sharpe
|
|
|||
NSU University School (A) |
S. Leete/D. Morris
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
L. Scott/M. Travis
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
K. Serra/F. Lijesen
|
|
|||
Row Georgia (A) |
S. Kumar/N. Warren
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
C. Grobler/S. Stock
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
C. Terry/L. Hoffmann
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
M. Salars/A. Connor/
|
|
|||
The Bolles School (A) |
S. Wasserman/S. Quirk
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
|
||||
Triad United Rowing Association (A) |
K. Stewart/A. Bews
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
L. Elliott/Z. Diniz/
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (B) |
S. Williams/V. Albright
|
|
|||
Row Georgia (B) |
A. McAfee/M. Rigelman
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (B) |
H. Croft/P. Wallace
|
|
|||
Space Coast Crew (B) |
S. Norman/C. Buchanan/
|
|
|||
7 | Mens Youth 4+ | 19 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
D. Paull/C. Moore/J. Meyers/J. Lilly/L. Paladino (Cox)
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
K. Demirtas/K. Croom/S. Scalfi/Z. Lee/R. Greenspan (Cox)
|
|
|||
Baylor School (A) |
N. Short/F. Greenfeld/Y. Li/E. Eubanks/M. Pearce (Cox)
|
|
|||
Capital City Rowing (A) |
J. Garces/E. Hogan/E. Manning/P. Stafford/P. Paske (Cox)
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
W. Melker/W. Drenner/J. Kiker/C. Altbuch/R. Linebarger (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Nadal/C. Burns/S. Sanchez/G. Pesin/N. Narvaez (Cox)
|
|
|||
Nashville Rowing (A) |
A. Patil/P. Noon/K. Buchanan/H. McCollam/A. Tarquinio (Cox)
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. (A) |
J. Kinzie/O. Laurence/H. Kempt/T. Ruth/E. Ferguson (Cox)
|
|
|||
NSU University School (A) |
J. Crawford/B. Lefka/J. Bronstein/S. Steinberg/A. Shires (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
C. Wilson/G. Rancante/R. Bax/L. Mulloy/Z. Roberts (Cox)
|
|
|||
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health (A) |
G. Bishop/C. Cox/P. WEST/B. Van Dyke/O. Enkema (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
W. Mathes/C. Millar/J. RUTHVEN/C. Alexis/S. Fineman (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
O. Axt/W. Mikan/S. Shaener/C. Brighton/D. Bolles (Cox)
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
R. Cao/J. Kenney/M. Hammond/R. Garcia/O. Cenal (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
B. Banks/J. Shanahan/N. Gonzalez/J. Warren/W. Critchfield (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
C. Haines/R. Underwood/L. Peiper/N. Crawford/R. Tolleson (Cox)
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
W. Barton/C. Stoddard/E. Smith/G. Sullivan/S. Coakley (Cox)/
|
|
|||
Asheville Youth Rowing Association (B) |
T. Newnam/W. Love/L. Antonescu/N. Anderson/J. Maddox (Cox)
|
|
|||
8 | Womens Youth 4+ | 15 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
E. Linthicum/L. Coates/B. Bullard/M. Halfacre/S. Foxworth (Cox)
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
M. Lister/N. Hall/O. Verbeek/D. Naik/P. Jacobs (Cox)
|
|
|||
Baylor School (A) |
L. Franklin/E. Prantil-Evans/I. Nenadov/H. Rosser/S. Srihari (Cox)
|
|
|||
Capital City Rowing (A) |
R. Springer/L. McGuire/S. Plumb/A. Meis/M. Conn (Cox)
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
L. Spillane/T. Boudreaux/A. Mathews/H. Glover/C. Pulliam (Cox)
|
|
|||
Nashville Rowing (A) |
M. Solano/K. Miller/M. Sullivan/L. Benchekroun Clark/J. Bettis (Cox)
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
A. Krug/E. Cornwell/C. Roche/M. Miller/L. Gould (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
R. Kraut/I. Romain/M. D'Amico/M. Dansby/P. Menendez (Cox)
|
|
|||
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health (A) |
H. Gump/A. Fishmoore/Z. Smith/Y. Wang/L. Preston (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
K. Housley/S. Simone/C. Opstal/H. Hieger/C. Opal-Levine (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
C. Feurer/E. Cronin/A. French/A. Cronin/H. Barrett (Cox)
|
|
|||
The Bolles School (A) |
A. Mchayle/C. Dovellos/J. Farhat/G. Estepp/S. Gutta (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
L. Laborde/M. McCormick/S. Araneda/S. Shah/K. MERCKEL (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
E. Huie/A. Burkhalter/E. Harrison/I. Self/S. Flynn (Cox)
|
|
|||
9 | Mens Youth 4x | 15 |
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
First Coast Rowing Club (A) |
V. Bosco/K. Ford/J. Walker/J. Roca
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
J. Hebebrand/B. Conde/M. Krzykowski/R. Goodman
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
|
||||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A) |
|
||||
Lake Lanier Rowing Club (A) |
A. McAndrews/N. Slattery/E. Wright/L. Harris
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
C. Alexander/C. Pfalzgraf/J. Smith/D. Figueroa
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
J. Biton/E. Ebizadeh/S. Sandkamp/I. Valle
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Hernandez-Ibanez/T. Segrera/C. Caban/B. Pesin
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
S. Isaacson/A. Machesky/M. Modie/B. Nobili
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
R. Twardowski/C. Rauch/G. Pancione/E. Miller
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
T. Carpenter/W. Hunsucker/R. Blunier/J. Sanchez
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
G. Borneman/M. Grillo/G. Lynch/J. Ogburn
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
H. Coughlin/A. Powers/S. Ferrell/M. Zych/
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (B) |
|
||||
10 | Womens Youth 4x | 15 |
|||
Atomic Rowing (A) |
E. Corbett/L. Dulin/T. Schmitt/V. Corbett
|
|
|||
Girls Preparatory School (A) |
E. Nash/G. Macziewski/E. McDonald/I. Ponce
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
|
||||
Lake Lanier Rowing Club (A) |
E. Lipscomb/R. Duff/M. Ming/H. Martin
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
C. Cabrera/N. Wrubel/S. Coombs/S. Landauer/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
F. Audisio/O. Guevara/I. Menoyo Kossick/C. Veiga de Roovere
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
K. Nordheim/V. Ekstrand/M. Chance/V. zum Tobel
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
N. West/H. Anderson/C. Miller/c. cadet
|
|
|||
Row Georgia (A) |
A. Cadwaladr/E. Retty/A. Williams/V. Sweatt
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
N. Winegar/J. Halbreich/H. Stevens/L. Segal
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
M. Romesberg/E. Marks/c. hall/K. Braman/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
R. Williams/M. Fernandez/T. Cuddapah/L. West
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
E. Glover/M. Artman/K. Sparks/C. Martin
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
S. McKinney/H. Edwards/L. Briggs/P. Clutter
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
D. Sonzini/K. Coughlin/A. Muller/J. Rich Royall/
|
|
|||
11 | Mens Youth 4- | 11 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
G. Landefeld/C. Whitley/J. Burnsworth/K. Prakash
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
G. CORTES/M. Kourakos/A. Kleinman/J. Roman
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
O. DeBoer/C. Newbold/T. Murphy/I. Ballard
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
R. Jones/C. Cornick/F. Berry/J. Soldani
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
D. Schaffer/J. Corr/J. Perrella/A. Musgrave
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
N. Griffith/L. Stanaland/L. Chen/W. Hilton/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
O. Ensley/G. Conley/I. Berg/N. Barooah
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
E. Griggs/N. Farmer/J. Cowan/M. Campbell
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
N. Rich Royall/G. Frankenberger/A. Keith/J. Murphy/
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (B) |
N. Secor/N. Pendell/J. Wind/B. Lyons
|
|
|||
12 | Womens Youth 4- | 11 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
N. Jihad/A. Britton/K. Hurd/E. Starnes
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
First Coast Rowing Club (A) |
M. Burt/A. DiMauro/E. Haynes/E. Daniel
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
E. Mayer/A. Morales/L. Mantilla/N. Fernandez/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
M. Sproul/K. Leon/K. Vail/S. Rule
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
M. Dansby/S. Roddy/L. Johnson/C. Dudek
|
|
|||
Row Georgia (A) |
R. Parker/C. Parker/C. Shaber/M. Foppe
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
N. Twarowski/V. Coppa/S. Yu/S. Bell
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
C. Kinsella/S. Schell/A. Dierken/S. Flamenbaum/
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
K. Sparks/E. Glover/M. Artman/C. Martin
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
L. Jones/K. Perry/O. Yeager/A. Ward
|
|
|||
13 | Mens Youth 2V 8+ | 4 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
P. Keeler/R. Prakash/S. Link/M. Song/D. Plachy/E. Paganucci/H. Mandell/P. Meinhardt/L. Looper (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Rucker/S. Dalton/S. Soboleski/M. Euker/C. Palmer/E. Traeger/M. Benson/C. Vedder/C. Yu (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
B. Hart/I. Shub/J. Hassig/J. Barber/R. Bachmann/E. Cristea/R. Troast/A. Rossi/A. Lynch (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
C. Sanderson/J. Marble/W. Steinwachs/A. Lo/A. Schaffer/B. Luehrman/A. Velliky/S. Rosenberg/Z. Kuipers (Cox)
|
|
|||
14 | Womens Youth 2V 8+ | 6 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
E. Dwoskin/O. Cheeley/M. Lister/D. Naik/O. Verbeek/N. Hall/M. Hurd/K. Nuar/K. Kirksey (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
G. Hazel/L. Ghamra/K. Adams/H. Schuh/Y. Krivosheeva/C. Steiner/S. Stock/C. Grobler/N. Wasluk (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
K. Harris/E. Harris/A. Addington/N. MENDONCA BLOCH/S. Melfi/S. Tiflati/A. Cook/S. Pavlica/E. Steward (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
K. Murrieta/K. Babb/A. Curley/R. Vincent/N. Powichroski/S. Snyder/M. Keneally/K. Bishop/S. Beach (Cox)
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
A. Moramarco/N. rubio/N. Soriano/S. Kenyon/N. Cenal/n. rios/G. Jimenez/H. Lacombe/A. Brock (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
A. Geist/L. Wiebe/C. Cotton/J. Van Valkenburgh/A. Sackett/A. Hakim/L. Smith/L. Coyne/G. williams (Cox)
|
|
|||
15 | Mens Youth 8+ | 6 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
K. Demirtas/K. Croom/S. Scalfi/Z. Lee/M. Allemeier/E. Hough/A. McCabe/T. Foree/R. Greenspan (Cox)
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
A. Castelo/N. Abril/V. Alberni/V. Salas/A. Madrigal/P. Schmidt/M. Mantecon/A. Schmidt/G. Maloof (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
G. McCurdy/T. Carpenter/C. Millar/W. Mathes/D. DeNiro/B. O'Leary/J. Sanchez/D. Rodriguez/S. Fineman (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
J. Marano/B. Cozzolino/G. Cobb/E. Frye/A. Lorente/J. Taylor/A. Li/J. Ogburn/C. Knight (Cox)/
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
E. Ramos/A. Vyskocil/O. Lagoueyte/S. Ramos/Q. Hamm/H. Taylor/D. Cimino/J. Ferraresso/G. Santos (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
L. Eward/A. Humbert/C. Shaffer/C. Saxenmeyer/A. Watson/N. Moore/A. Dick/M. Kane/G. Ng (Cox)
|
|
|||
16 | Womens Youth 8+ | 6 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
M. Czaplicki/A. New/P. Lee/M. Gartland/A. Lee/R. Boston/A. Schaff/A. Goforth/A. Lee (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
K. Housley/S. Simone/O. Pere/N. Winegar/J. Halbreich/A. Giraldo/M. Ginsberg-Klemmt/M. Schultz/C. Opal-Levine (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
M. Romesberg/E. Marks/K. Braman/c. hall/M. Salars/S. Norman/A. Connor/C. Buchanan/S. Bittar (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
C. Feurer/K. Crowe/E. Cronin/A. French/M. Lozada/A. Cronin/M. Curley/H. Andreen/H. Barrett (Cox)
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
M. Knickerbocker/E. Ferlita/J. Krutz/S. Ater/C. Muldowney/A. Wynn/A. Young/A. Schillace/M. Pleune (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
A. Clark/A. Hahl/S. Vann/M. Lannon/L. Kinnell/L. DeMarco/R. MASSEY/S. Harper/S. Cornetto (Cox)
|
|
|||
17 | Open Gender Youth 2x | 1 |
|||
18 | Mens U15 4x+ | 4 |
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Knipp/K. Huang/I. Michalopoulos/L. Downyok/A. Kim (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
M. Lavelle/I. Powell/J. Caltrider/L. McManus/C. Gray (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
K. Silva/M. Sachs/A. Alickolli/D. Evans/D. Band (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B) |
A. Stellatos/H. Hutchinson/L. Shallbetter/G. Barackman/A. Jenkins (Cox)
|
|
|||
19 | Womens U15 4x+ | 6 |
|||
First Coast Rowing Club (A) |
A. Cannon/O. Williams/R. Lee/J. Haynes/H. Jones (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
M. Kaplan/M. PAULSON/L. DIAMOND/G. Samuel/R. ANDRAS (Cox)/
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
L. Murphy/E. Schurr/S. Bellingham/E. Elliott/L. Harhi (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
K. Messina/C. Xia/J. Khalil/A. Smyth/L. Teague (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
K. Ingels/G. Singh/S. Mitchell/B. Townsend/K. Nathan (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
C. Spencer/K. Feret/A. Burkhalter/S. Simeone/M. Lange (Cox)
|
|
|||
20 | Mens U16 4x+ | 10 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
G. Landefeld/L. Shepherd/L. Tai/J. Shu/M. Wang (Cox)
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
N. Battistini/A. Furness/B. Rammos/E. MARTINEZ/G. Gipps (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
F. Milosavljevic/L. Montero/D. Valle/E. Hyman/L. Pastar (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
R. Reiss/A. Baker/S. Marin-Pava/J. Miranda Arroyo/L. Posey (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
C. DeBoer/m. dos santos/J. Arcella/T. Huurneman/A. Gardner (Cox)
|
|
|||
Row Georgia (A) |
G. Clearie/Z. Schilke/J. Reilly/A. Commons/A. Robbins (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Buzaiev/W. Warren/S. Guardado/E. Kelty/Z. Kuipers (Cox)
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
J. Martino/L. Jimenez/M. Cerchio/A. Ralston/A. Brock (Cox)
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
J. Kininmonth/J. Murphy/C. Hernandez/A. Crnjak/M. Ludemann (Cox)
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
T. Hall/B. Powers/D. Grall/S. Ogonoski/S. Sturgell (Cox)/
|
|
|||
21 | Womens U16 4x+ | 7 |
|||
Atomic Rowing (A) |
S. Hay/R. Hill/E. Bonner/E. Vogt/O. Cortazzo (Cox)
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
P. Calderon/A. Dotsenko/L. Singer/C. Mayer/T. Lake (Cox)/
|
|
|||
Row Georgia (A) |
R. Basham/K. goyal/N. Rodriguez/C. Caskey/E. MARTINO (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
C. Gannon/M. Ma/O. Mulliner/M. Carpenter/S. Karanjai (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
B. Onori/S. Locke/E. Moncrief/M. Warnick/K. Bishop (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
G. Madera/S. FLYNN/E. Farmer/P. Saniger/H. Miller (Cox)
|
|
|||
22 | Mens U16 8+ | 9 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
I. Gray/F. Goodmanson/E. Wyatt/M. Trautman/J. Lemyre/L. McCormack/L. Mangone/D. Leung/A. Paredes (Cox)
|
|
|||
Atomic Rowing (A) |
J. Johnson/G. Christian/M. Sellers/T. Hodge/H. Shanafield/S. Hinson/D. Joseph/M. Burgin/N. Reynolds (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
B. Park/J. Tinsley/C. Warner/J. Wilson/V. Ruggero/C. McElwee/T. Barinas/D. Wehr/J. Watts (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
T. Lindell/N. Neves/S. Wang/A. Knipp/K. Huang/H. Votruba/J. Alickolli/G. Bower/A. Lalani (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
J. Seltenright/J. Bayruns/H. Christiansen/M. MENDOZA/K. Frye/A. Rodriguez/J. Fine/J. Riley/K. Braman (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
D. Calobrisi/W. Mikan/T. Patrick/B. Kalmin/M. Lozada/F. Winner/W. Russell/R. Bernhard/J. LaScala (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
J. Ward/M. Johnson/C. CARTER/C. Harrison/A. Park/F. Buchanan/C. Brown/L. Bond/K. Haines (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
R. Teffenhart/J. Cruikshank/J. Beckwith/N. Musmar/S. Cuellar/G. Naguib/B. Lu/C. Rodriguez/C. Reuter (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (B) |
D. Downs/G. Biser/B. Vowell/M. Feldmeier/M. Reyna/N. Warren/O. Rodriguez/J. Diamond/K. Blakeley (Cox)/
|
|
|||
23 | Womens U16 8+ | 7 |
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
G. Rivera/B. Koster/C. Kozak/M. Collot/P. Hinshaw/J. Sara/D. Moore/N. Goote/B. Freid (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Naylor/B. Qeraj/L. Reuter/C. Smith/I. Smith/E. Scarbrough/T. Teague/H. Furlow/A. Kim (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
H. Newmarch/R. Viegas/L. Ruda/A. Jones/S. Melfi/E. Johnson/H. LaJeune/A. Gracia-Munoz/D. Dobson (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
B. Licsko/D. Oakes/C. Kaduk/A. Klein/C. Liipfert/A. Onori/S. Ead/E. Barrett/A. Schultz (Cox)
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
S. McRae/G. Messerli/G. Ferraresso/P. Gopinath Vidhya/K. Breivis/S. Griffin/E. Cerchio/C. Parr/C. Bowen (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (B) |
G. Gottschall/C. Morris/L. Larsen/G. Spotts/K. Derda/G. Pena/M. Kunica/S. Belisle/C. Sandwell (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (B) |
A. McHenry/A. Babb/R. Andreen/A. Annicelli/L. Builder/L. Turner/P. Carlson/S. Megenity/K. West (Cox)
|
|
|||
24 | Mens U17 1x | 11 |
|||
Belen Jesuit Prep School |
M. Mantecon
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. |
E. Tapia
|
|
|||
Orlando City Boat Club |
D. Holloway/
|
|
|||
Orlando City Boat Club |
F. Chirinos/
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
C. Wakefield
|
|
|||
Sarasota Crew |
M. Lin
|
|
|||
Sarasota Crew |
Q. Newcomb
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
O. Hagan
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club |
A. Ramirez
|
|
|||
Team Tampa Rowing |
G. Santos
|
|
|||
Triad United Rowing Association |
C. Hrycay
|
|
|||
25 | Womens U17 1x | 16 |
|||
Augusta Rowing Club, Inc. |
L. Warren
|
|
|||
Lake County Rowing Association |
P. Strange
|
|
|||
Miami International RowHouse |
E. Alfi/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
I. Sanchez
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
E. Diaz
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. |
D. Cox
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. |
L. Lachmanek
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club |
P. Bouwman
|
|
|||
NSU University School |
N. Farris
|
|
|||
Orlando City Boat Club |
A. Perry/
|
|
|||
Row Georgia |
K. Crane
|
|
|||
Sarasota Crew |
I. Magna
|
|
|||
Sarasota Crew |
G. DeLeo
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
M. Gillum
|
|
|||
Triad United Rowing Association |
A. Bleakney
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc |
J. Juarez/
|
|
|||
26 | Mens U17 2x | 25 |
|||
Augusta Rowing Club, Inc. (A) |
J. Masserini/L. O'Brien
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
D. Arner/M. Avino
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
First Coast Rowing Club (A) |
V. Bosco/C. Decunto
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
S. Myers/I. Ang
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
|
||||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A) |
|
||||
Lake Lanier Rowing Club (A) |
N. Chuquiralao/F. Ferreira
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
W. McNaughton/C. Stewart
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
a. abbas-maurer/A. Borges
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
S. Cid/J. Alino
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
M. Montero Johnson/A. Sevillano
|
|
|||
Nashville Rowing (A) |
R. Throop/B. Paschal
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. (A) |
J. Kinzie/O. Laurence
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
L. Winterhoff/T. Studstill
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
S. Isaacson/J. Jakubek
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
P. Tighe/R. RODRIGUEZ
|
|
|||
Orlando City Boat Club (A) |
A. CHORAK/L. Chiappone/
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
J. Jones/A. Kazazian
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
L. Mello/E. Kelty
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
Z. Caiazzo/A. Cooley
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
G. Ramsaran/P. Caswell/
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
D. O'Neill/E. Brown/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
S. Gadala-Maria/L. Lin
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (B) |
A. Mohan/F. Strasser
|
|
|||
27 | Womens U17 2x | 18 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
G. Tyson/E. Williams
|
|
|||
Atomic Rowing (A) |
E. Taylor/M. Barron/
|
|
|||
First Coast Rowing Club (A) |
C. Calabrese/A. Rezaei
|
|
|||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A) |
|
||||
Lake Lanier Rowing Club (A) |
R. Duff/L. Hunley
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
F. Pontonio/L. Pontonio
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
M. Reynolds/N. Wehe
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
C. Davison/G. Christopherson
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
V. Ekstrand/M. Chance
|
|
|||
Row Georgia (A) |
Z. Schilke/C. Caskey
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
L. Harmon/S. Kideys
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
I. Ben-Herut/S. Flamenbaum/
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
A. Moramarco/N. rubio
|
|
|||
The Bolles School (A) |
S. Lankarani/E. Watkins
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
R. Franks/C. Varner
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
A. Ames/N. Bumgarner/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
C. Coffey/N. McCormick
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (B) |
M. Albright/N. Cotrone
|
|
|||
28 | Mens U17 4+ | 14 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
D. Lilly/A. Linton/j. davitt/C. Collie/J. Fleming (Cox)
|
|
|||
Baylor School (A) |
M. Hickman/G. Bailey/B. Webster/H. Taveau/C. Kaylor (Cox)
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
N. Battistini/A. Furness/B. Rammos/E. MARTINEZ/G. Gipps (Cox)
|
|
|||
Capital City Rowing (A) |
J. Moody/H. Fravel/F. Powell/C. Pernell/A. Rosenberg (Cox)
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
M. Loyd/B. Andreu/E. Wells/M. Turek/D. Conner (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
G. Mendoza/J. Wright/J. Berlin/J. Piramoon/S. Marks (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
E. Johnson/M. Smith/G. Mujica/Z. Sandwell/J. Watts (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
P. Kassin-Ball/H. Votruba/G. Bower/R. Teffenhart/A. Kim (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
M. Vincent/M. Herger/I. Berg/E. Wood/L. McFarlin (Cox)
|
|
|||
The Bolles School (A) |
A. Ketty/N. Reddy/P. Apparao/J. James/E. Smith (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
T. Kamper/D. Cockerham/D. Guo/C. Daria/J. McGuire (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
L. HANCOCK/N. Farmer/O. Shewmake/N. Lee/K. Haines (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (B) |
O. Axt/C. Brighton/D. Calobrisi/R. Patterson/K. Medrianto (Cox)
|
|
|||
29 | Womens U17 4+ | 9 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
M. Cowan/Y. Dobashi/M. Linthicum/M. Murray/F. Fleming (Cox)
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
M. Oppenheim/L. Jenkins/B. Henry/A. Abbas/K. Service (Cox)
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
A. Kade/H. Jones/D. Perez-Fletcher/C. Sullivan/J. Goen (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
L. Aouizerate/V. Butori Valdivia/C. Dupoyet/A. Guzman/G. Lee (Cox)/
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. (A) |
A. Finch/B. Muirhead/L. Daschbach/A. Guillory/H. Pasternak (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
J. Khalil/L. Hiemstra/L. Pufahl/C. Gannon/Z. Kuipers (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
H. Newmarch/R. Viegas/H. LaJeune/A. Jones/D. Dobson (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
K. Murrieta/K. Babb/A. Curley/H. Andreen/S. Beach (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
L. Jones/K. Feret/C. Brown/G. Madera/H. Miller (Cox)
|
|
|||
30 | Mens U17 4x | 16 |
|||
Atomic Rowing (A) |
C. Rogers/D. Rodabaugh/G. Naudin/S. Jackson
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
M. Alberni/F. Caceres/N. Scott/D. Caban
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
M. Burger/C. Altbuch/M. Krzykowski/N. Doody
|
|
|||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A) |
|
||||
Lake Lanier Rowing Club (A) |
E. Wright/A. Stolte/C. Couch/M. COUCH
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
M. Lopez/A. Wallen/S. Atkatz/D. Biton
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
J. Juodzevicius/M. Martinez/D. Santos/R. Abad
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
E. Comer/L. Winterhoff/O. hannam/C. Lux
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
J. Allison/A. Anderson/G. Alcorn/B. Phillips
|
|
|||
NSU University School (A) |
M. Ross/M. Olivieri/E. Peretz/A. Lyons
|
|
|||
Row Georgia (A) |
L. Doyle/M. Martino/Z. Schilke/R. Goembel
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
B. Simmons/E. Ward/B. Canfield/H. Lee
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
B. Kalmin/B. Shaener/J. Fernandez/R. Bernhard
|
|
|||
Team Tampa Rowing (A) |
M. Shishkin/J. Martino/M. Cerchio/A. Ralston
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
N. Raper/N. Feret/W. Guiseppe/D. Vermillion
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
M. Owens/K. Wright/E. Gonzalez-Mendez/K. McDaniel
|
|
|||
31 | Womens U17 4x | 9 |
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Chattanooga Rowing (A) |
E. McKelvey/L. McDowell/E. Fischer/C. Curry
|
|
|||
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A) |
|
||||
Manatee County Youth Rowing (A) |
I. VIEIRA/L. Derrick/M. McKay/E. Davis
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
F. Audisio/O. Guevara/I. Menoyo Kossick/C. Veiga de Roovere
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
M. McDonald/K. Clark/S. Butler/C. Casciani
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
C. Jaehnel/G. Miller/J. Langley/B. Deaton
|
|
|||
Row Georgia (A) |
K. Crane/K. Goyal/V. Grivno/M. Soper
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
C. Steiner/M. Scarbrough/O. Mulliner/C. Opstal
|
|
|||
32 | Mens U17 8+ | 9 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
M. Mims/J. Ford/H. Ren/T. Wei/E. Li/C. Whitley/J. Burnsworth/K. Prakash/V. Momaya (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
A. Pendell/A. Matteson/A. Ballard/L. Mulloy/J. Johnson/J. Wilson/N. Sadek/L. Awad/M. Binkys (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
D. Vu/M. Euker/L. Mello/W. Warren/P. Monsul/A. Buzaiev/J. Alickolli/M. Lin/A. Kim (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
J. Ruda/J. Cobb/A. Yokas-Vidoni/K. Delaney/J. Buchanan/D. Connor/P. Lewis/N. Steen/K. Braman (Cox)/
|
|
|||
The Bolles School (A) |
D. Dow/A. Mark/S. Jorn/D. Nussbaum/C. Spohr/N. Wasserman/H. Dong/B. Body/M. Annett (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
|
||||
Triangle Rowing Club (A) |
C. Erickson/J. Fyfe/R. Bachmann/E. Cristea/A. Hingos/T. Lannon/J. DeMarco/A. Sanchez/D. Stadiem (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
N. Neves/Q. Newcomb/J. Beckwith/N. Musmar/L. Adams/B. Canfield/G. Naguib/K. Schwarzkopf-Bell/A. Lalani (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (B) |
J. Seltenright/J. Bayruns/H. Christiansen/B. Cozzolino/K. Frye/J. McKune/K. Velez Sierra/M. MENDOZA/B. Marks (Cox)/
|
|
|||
33 | Womens U17 8+ | 8 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
Z. Tong/G. Fays/O. Davis/S. Smail/D. Varma/L. Smith/M. Garimella/N. Estrada/A. Biddar (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
F. Pontonio/L. Pontonio/C. Coffey/I. Sanchez/N. McCormick/L. Santos/M. Gamez/E. Diaz/C. Camp (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
M. Dansby/M. D'Amico/L. Johnson/A. Peterson/H. Romain/S. Popat/C. Mulligan/E. Gould/L. Harhi (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
S. Yu/I. Mulliner/M. Riley/A. Raney/I. Magna/M. Carpenter/G. DeLeo/B. Qeraj/N. Wasluk (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
K. Crowe/B. Licsko/S. Snyder/M. Lozada/A. Klein/C. Liipfert/E. Barrett/K. Bishop/A. Schultz (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
P. McGee/M. Astras/A. Savard/J. Critchfield/A. Caltrider/A. Olsen/L. Laverty/J. Miller/E. Worley (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
L. Laborde/A. Calhoun/E. Causey/I. Guta/O. Chan/N. McLamb/Y. Sun/G. Menon/P. Scott (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (B) |
M. Rudolph/P. Whitmire/K. Wiebe/M. Hargroder/L. McElrath/L. Oshnock/F. Anderson/L. Schmidt/S. Stocking (Cox)
|
|
|||
34 | Mens/Womens Youth PR1 1x | 0 |
|||
35 | Mens/Women's Youth PR2 1x | 0 |
|||
36 | Mixed Youth PR2 2x | 0 |
|||
37 | Mixed Youth PR3 2x | 0 |
|||
38 | Mixed Youth PR3 4+ | 0 |
|||
39 | Mens/Womens/Mixed Youth Inclusive 2x | 2 |
|||
40 | Mens U15 8+ | 4 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
I. Gray/F. Goodmanson/J. Lemyre/C. Collie/J. zivony/D. Leung/F. Fleming/J. Fleming/A. Paredes (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
K. Silva/I. Michalopoulos/L. Downyok/D. Evans/S. Guardado/B. Lu/C. Lovell/M. Sachs/A. Kim (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
D. Downs/P. Caswell/H. Baker/N. Warren/O. Rodriguez/S. Lewis/H. Frye/G. Ramsaran/K. Blakeley (Cox)/
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
M. Lavelle/I. Powell/J. Caltrider/L. McManus/A. Stellatos/H. Hutchinson/G. Barackman/L. Shallbetter/C. Gray (Cox)
|
|
|||
41 | Womens U15 8+ | 4 |
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Naylor/A. Smyth/K. Messina/I. Smith/C. Smith/L. Teague/S. Karanjai/C. Xia/D. Band (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
D. Oakes/A. Babb/R. Andreen/A. Annicelli/L. Builder/L. Turner/P. Carlson/S. Megenity/A. Rentschler (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
K. Ingels/G. Singh/S. Mitchell/B. Townsend/A. Shanahan/B. Bernhard/A. Kisner/G. Maniscalco/K. Nathan (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
A. Burkhalter/C. Spencer/S. Simeone/J. Claiborne/R. Butler/E. Farmer/F. Franklin/C. Reed/B. Cruze (Cox)
|
|
|||
42 | Mens Youth 2V 4+ | 13 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
C. Lamb/R. Wade/M. Heth/S. Canipelli/R. Meredith (Cox)
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
T. Guillen/N. Dimitrakis/A. Spector/I. Hardin/M. Deschapelles (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
D. Hinshaw/B. DiMarzio/E. Johnson/M. Valencia/K. D'Amico (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
K. Morris/C. Christopher/B. Green/B. Scott/J. Watts (Cox)
|
|
|||
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health (A) |
E. McCaughan/t. Moffat/R. Yates/J. WEST/L. Preston (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
C. Palmer/S. Dalton/C. Vedder/M. Benson/C. Yu (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
R. McLaughlin/E. Brock/T. Patrick/R. Patterson/J. LaScala (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
L. Reyburn/C. Stewart/G. MacFarland/J. Diapoules/J. Clarke (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
E. Griggs/J. Cowan/O. Shewmake/M. Campbell/C. Denny (Cox)
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (B) |
|
||||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
E. Pontonio/K. Zuccarini/A. Bartels/T. Tonsmeire/K. Multach (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (B) |
D. Vermillion/F. Sharkey/A. Harder/H. Veness/C. Croft (Cox)
|
|
|||
43 | Womens Youth 2V 4+ | 13 |
|||
Asheville Youth Rowing Association (A) |
A. Lane/R. Cassetta/J. Freeman/A. Hodges/L. Paladino (Cox)
|
|
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
E. Dwoskin/O. Cheeley/M. Hurd/K. Nuar/A. Dhir (Cox)
|
|
|||
Baylor School (A) |
A. Phillips/E. Herndon/M. Trammell/A. Smith/S. Douglas (Cox)
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
E. VanDeusen/A. Gleason/M. Van Hart/C. Sullivan/C. McIntyre (Cox)
|
|
|||
Nashville Rowing (A) |
K. MENDEZ/K. Franke/A. Fish/S. Reynolds/S. Braam (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
A. Peterson/N. Petty/A. Anderson/S. Martinez-Staudigl/J. Parish (Cox)
|
|
|||
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health (A) |
F. Cordell/L. Erminger/A. Rowe/E. Gump/O. Enkema (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
G. Hazel/N. Twarowski/K. Adams/L. Ghamra/N. Wasluk (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
R. Vincent/N. Powichroski/M. Keneally/M. Curley/H. Barrett (Cox)
|
|
|||
The Bolles School (A) |
M. Kaiser/A. Lankarani/E. Kasavaraju/S. Pakala/S. Naval (Cox)
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
S. FLYNN/I. Baker/A. Burkhalter/L. Goins/H. Butler (Cox)
|
|
|||
Asheville Youth Rowing Association (B) |
E. Washburn/B. Monk/M. Landin/O. Dull/K. Morton (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (B) |
F. Roniger/E. Petty/S. Torrento/A. Archer/J. Schafhauser (Cox)
|
|
|||
44 | Mens Youth 2V 4x | 8 |
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
First Coast Rowing Club (A) |
D. Piersztel/N. Rezaei/K. Lawton II/K. Mortimer
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
S. Gadala-Maria/I. Lartitegui/P. Gaston/D. Santos
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
J. Pierotti/T. Studstill/N. Taylor/L. Messer
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A) |
C. Schlumberger/A. Corbin/A. Day/S. Savino
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
D. Rodriguez/A. Rucker/W. Steinwachs/E. Traeger
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (B) |
|
||||
North Carolina Rowing Center Inc. (B) |
F. Strasser/J. Clodfelter/A. Mohan/P. Huitt
|
|
|||
45 | Womens Youth 2V 4x | 8 |
|||
Atomic Rowing (A) |
M. Piehl/F. Cooke/P. Willoughby/D. Wanderman
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
|
||||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
R. Williams/N. Cotrone/S. Williams/V. Albright
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
M. Ginsberg-Klemmt/A. Giraldo/H. Schuh/M. Schultz
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
E. Harris/N. MENDONCA BLOCH/K. Harris/A. Addington/
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
M. Donnelly/P. Lemon/C. O’Connor/A. Lie
|
|
|||
North Carolina Rowing Center Inc. (B) |
E. Parr/L. Lachmanek/A. Tuggle/M. Albright
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (B) |
N. Gaynor/A. Seeterlin/s. tesfamariam/L. Zufari
|
|
|||
46 | Mens Youth 3V 8+ | 4 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
M. Sayers/H. Ellsworth/A. Benater/J. Lawrence/C. Chen/F. Worley/W. Brown/J. Wade/S. Shrum (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
J. Perrella/W. Hunsucker/A. Musgrave/L. Donnersmarck/R. Blunier/J. RUTHVEN/C. Alexis/L. Adams/C. Reuter (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
J. Turner/M. Miller/L. Johnson/D. Cockerham/D. Guo/N. Reiser/B. Hansen/A. ElSheikh/M. Rouse (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
D. Vu/J. Pealer/P. Monsul/S. Wang/T. Lindell/B. Simmons/J. Pealer/H. Lee/A. Kim (Cox)
|
|
|||
47 | Womens Youth 3V 8+ | 7 |
|||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
L. New/B. Garcia/A. Soriano/M. Nix/S. Mellor/M. Oppenheim/L. Melton/E. New/M. Stich (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Raney/V. Coppa/H. Hieger/M. Riley/L. Segal/H. Stevens/R. Bloom/M. Scarbrough/A. Lalani (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
R. Williams/L. Maynard/H. Heppner/A. Cureton/R. Williams/T. Cuddapah/L. West/M. Fernandez/E. Raj (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
|
||||
Sarasota Crew (B) |
L. Harmon/E. Scarbrough/L. Hiemstra/L. Pufahl/L. Reuter/S. Kideys/H. Furlow/T. Teague/S. Karanjai (Cox)
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (B) |
A. Onori/C. Kaduk/A. McHenry/S. Ead/E. Moncrief/S. Locke/B. Onori/M. Warnick/A. Mong (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (B) |
E. Causey/P. Whitmire/K. Wiebe/M. Hargroder/M. Rudolph/S. Stocking/F. Anderson/L. Schmidt/K. MERCKEL (Cox)
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change