SRAA National Championships Regatta
- May 26, 2023 To May 27, 2023
- sprint
- Melton Lake
- Oak Ridge, TN (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- USRowing Sanctioned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 26, 2023 | |||||
1 | Girls Ltwt Varsity 2x | 10 |
|||
2 | Boys Ltwt Varsity 2x | 8 |
|||
3 | Girls JV 2x | 7 |
|||
4 | Boys JV 2x | 10 |
|||
5 | Girls Freshmen 8+ | 14 |
|||
6 | Boys Freshmen 8+ | 17 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
N. Battistini/M. Alberni/A. Furness/F. Caceres/B. Rammos/E. MARTINEZ/D. Caban/N. Scott/G. Gipps (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
M. Bianco/A. Lo Russo/L. Bellissimo/A. Priolo/W. Frohne/J. Whitsett/J. Vasquez/R. Donohue/c. Dell (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
L. Vrankovic/C. Ramos/S. Applebaum/C. Purcell/K. Feeney/C. Borao/A. Yachmetz/C. Johnson/J. Boehning (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
A. Hall/P. Francese/T. Stockwell/M. Popil/M. Corso/T. Corcoran/L. Barthel/S. Cruley/B. Erceg (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
A. DeBoer/D. Ford/M. Narva/J. White/C. Kletter/D. Brandt/K. Braunoehler/E. Zerwitz/M. Raj (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (A) |
M. Wylie/A. Mathur/J. Palladino/H. Allison/A. Allen/P. Ward/G. Buchanan/C. Deal/K. Shaikh (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Shandlay/T. Kennedy/C. McNamara/L. Coppolino/J. Dorsey/R. Lemanowicz/W. Zaro/C. Leone/M. Sloan (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
I. Canfield/I. George/J. Qi/K. Ho/L. Zhang/S. Mishulovich/A. Homayounmehr/C. Marshall/M. Brazier (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Bakos/O. Ford/O. Kahn/C. Howland-Kruse/F. Wilson/J. Murphy/W. BLIM/J. Vecchione/C. Loscalzo (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
O. Anderson/C. Vodnoy/L. Teasdale/J. O'Keef/A. O'Brien/J. Knigge/N. Feeley/E. Godbole/T. Karasick (Cox)/
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
J. Nelissen/D. Rounsavill/J. Bettinger/a. roche/A. ILHAN/Z. Gallinger/A. Hong/N. Di Stefano/P. Ward (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
|
||||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
T. Loughan/M. Leedy/T. Bryden/A. Uzl/S. Marko/N. Benedict/A. Gillespie/A. Brennan/H. Fuehrer (Cox)/
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
Z. Fritz/W. Wuillamey/M. Part/D. Callow/P. Chavez/J. Gambale/C. Brennan/W. Raeppold/P. Naughton (Cox)
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
F. Cupples/C. Cooper/K. Ettelt/G. Koehring/R. Lucier/W. Allen/I. Kalinichenko/C. DelVecchio/B. Blankinship (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
D. Eichberg/R. Melley/N. Smith/E. Conroy/A. Cidre/R. Basu/A. Shrivastava/W. Hughes/S. Rider (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
D. Leighton/T. Totten/F. Melnyk/R. McLaughlin/J. Martin/E. Koide/L. Vaughn/R. Nelson/M. Gaull (Cox)/
|
|
|||
7 | Girls Freshmen 4x | 10 |
|||
8 | Boys Freshmen 4x | 12 |
|||
9 | Girls JV 4x | 12 |
|||
10 | Boys JV 4x | 13 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 31 |
|||
12 | Boys JV 4+ | 23 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 21 |
|||
14 | Boys JV 8+ | 20 |
|||
15 | Girls Ltwt Varsity 4+ | 12 |
|||
16 | Boys Ltwt Varsity 4+ | 14 |
|||
17 | Girls Varsity Second 8+ | 15 |
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
K. May/H. Pomeranzeva/S. Borgstede/A. Teleki/M. chopra/S. Mallen/M. Markarian/W. Ngugi/D. Marcus (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
A. Wick/S. Park Jadotte/S. Rees/C. Miner/A. Cors/P. Musslewhite/A. Marchand/C. Hollingshead/N. Revilla (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
S. van Houten/C. Gibbs/Z. van Zelm/A. May/K. Narine/M. Hellstrom/M. Herman/L. Dotson/S. Xu (Cox)/
|
|
|||
Fayetteville-Manlius H.S. Rowing (A) |
|
||||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
F. Brooks/G. Tronoski/M. Williamson/A. Foster/S. Murnane/I. Guarnaccia/M. Minnich/G. Maguire/I. Yanez (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
K. Turpin/K. George/L. Pollock/G. Wackler/M. Wiechmann/J. Wiechmann/E. Grim/C. White/C. Jones (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Burke/S. Lawrence/L. Quinn/M. Hieb/M. Quinn/M. Carday/M. Werber/C. Thomas/M. Pruitt (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
A. Ledwith/M. McCottry/K. Prosperi/N. Rowello/A. Kennedy/E. Fazio/M. Krumenacker/A. Meacle/A. Baker (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
K. Baker/E. Kahler/L. Schofield/C. Carson/S. Gao/S. Zivin/A. Macey/S. Hollis/J. Alexander (Cox)/
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
E. Johnstone/A. Rossi/S. Feulner/C. Ernst/C. Martin/C. Roeltgen/G. Bloomfield/E. Sule/G. Carvalho (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
E. Walti/B. Brandon/A. Keene/A. Tin/A. Landers/J. Ewing/C. Cranston/C. Foster/S. Cline (Cox)/
|
|
|||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (A) |
J. James/L. Graham/A. Keiser/J. Chapuis/S. Cogburn/C. Moore/B. Brindise/E. Galvez/K. Cappy (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
P. Byman/M. Backmeyer/R. Caswell/S. Rizk/A. Ruiz/M. Ros/S. Hundley/M. Sallot/I. Nguyen (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Covas/S. Proestel/K. Naum/I. Zitko/S. Counts/g. vermilye/E. Isaac/N. Rozek/J. Forman (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
M. Beller/J. Flannery-Goodman/K. Mangan/A. White/E. Schneider/K. Guith/M. Morris/I. Carvalho/S. Qadir (Cox)/
|
|
|||
18 | Boys Varsity Second 8+ | 15 |
|||
19 | Girls Varsity 1x | 14 |
|||
20 | Boys Varsity 1x | 9 |
|||
21 | Girls Varsity 2x | 12 |
|||
22 | Boys Varsity 2x | 9 |
|||
23 | Girls Varsity 4x | 10 |
|||
24 | Boys Varsity 4x | 10 |
|||
25 | Girls Varsity 4+ | 24 |
|||
26 | Boys Varsity 4+ | 19 |
|||
27 | Girls Varsity 8+ | 21 |
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
C. Torrecilla/G. DuFour/E. Boniface/E. Rosettie/I. Scott/S. Pentz/B. Johnson/C. Jiggens/S. Torres (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
L. Craven/A. Knight/L. Walker/E. Bowker/C. Lee/D. Lewis/M. Reilly/A. Granowitter/J. Cavallin (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
Z. DeFeo/H. Hill/A. Gormley/R. Harris/H. Scherr/A. Perrott/K. Miller/D. Brinton/E. Keith (Cox)/
|
|
|||
Fayetteville-Manlius H.S. Rowing (A) |
|
||||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
A. Murray/C. Van Mater/T. Naldzin/A. Holder/B. Delaney/E. Rossmeisl/S. Munoz/S. Yuen/E. Ernst (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
C. Cooke/O. Bencze/T. Anderson/A. Lee/J. Gorka/G. Amalfitano/A. Buccafurni/A. Solari/S. LaVigna (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
r. wix/A. Amolsch/K. Booth/J. Fletcher/A. Idriss/L. Carr/C. Comrack/L. Carrier/B. Holmes (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
G. DiRienzo/R. Toronto/J. Alcorn/L. Rummler/E. LaFleur/D. Smith/A. Orfitelli/A. Grgeta/J. Breddy (Cox)
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
E. Panagakis/A. Cominos/S. D’Ascenzo/S. Close/O. McPartlin/M. Golden/C. Caushaj/J. Narkun/Y. Grammas (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
G. Molosso/M. Naman/A. Perez - Mercedes/M. Gannon/M. Quinn/C. Obermeyer/L. Nirenberg/L. Gramlich/P. Whitley (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
M. Young/I. Moreno/E. Pitera/A. Auld/s. haynes/O. Sterry/O. Langton/E. Bender/A. Callanan (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
V. Ksiazek/K. Sponseller/C. Johnson/G. Hartzell/C. Pagano/A. Konowal/K. Cleary/Z. Truitt/C. Van de Meulebroecke (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
C. Salvi/L. Rush/S. Kahler/L. Hales/B. Bachman/R. Barnett/P. Ritchie/Z. Staelens/E. Orsic (Cox)/
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
M. Warren/R. Zusman/R. Clark/D. Sammis/A. Satterfield/C. Siler/I. Evjen/I. Ott/G. De La Torre (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
Z. Taylor/C. Coonley/H. Lyons/D. Long/K. Spykerman/A. Conen/K. Browne/M. Lebaudy/A. Sears (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
O. O'Neill/C. Alcantara/N. Concannon/L. Snipes/i. schlampp/C. Wong/M. Milham/K. Landers/S. Filice (Cox)/
|
|
|||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (A) |
C. White/A. Vitello/T. Collins/B. McLaughlin/S. Mitchell/G. Cossi/B. Moore/I. Lawrence/A. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
A. Hammond/E. McRobbie/L. Schechter/E. Vander Ploeg Fallon/V. Urban/E. Fossand/S. Backmeyer/B. Mays/D. O'Connor (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
M. Meek/N. Kaldahl/A. Duall/A. Berner/S. Middleton/I. Young-Smith/E. Watkins/E. Rickard/N. Blouin (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Lee/S. Goldman/L. Reilly/A. Loveday/I. Capps/P. Strunnikova/J. Cerione/E. Tinsky/R. Baker (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
A. Barnes/I. Warga/H. Offutt/I. Corbett/O. Corbett/T. Large/G. Gordon/M. Becknell/F. Pereira (Cox)/
|
|
|||
28 | Boys Varsity 8+ | 22 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change