Peninsula Indoor Rowing Championships

  • Hosted By: St. Ignatius College Prep

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, January 29, 2023
1 8:00 AM MM80L Mens Masters Lightweight (80+)
0
2 8:00 AM MM80 Mens Masters (80+)
2
3 8:00 AM MM70L Mens Masters Lightweight (70-79)
0
4 8:00 AM MM70 Mens Masters 70-79
0
5 8:00 AM MM60L Mens Masters Lightweight (60-69)
0
6 8:00 AM MM60 Mens Masters (60-69)
3
7 8:00 AM MM50L Mens Masters Lightweight (50-59)
0
8 8:00 AM MM50 Mens Masters (50-59)
3
9 8:00 AM MM40L Mens Masters Lightweight (40-49)
0
10 8:00 AM MM40 Mens Masters (40-49)
0
11 8:00 AM MM30L Mens Masters Lightweight (30-39)
0
12 8:00 AM MM30 Mens Masters (30-39)
1
    North Bay Rowing Club
S. Crabb
 
13 8:00 AM MOLCL Mens Open Lightweight / Collegiate Lightweight
0
14 8:00 AM MOC Mens Open / Collegiate
0
15 8:20 AM WM80L Womens Masters Lightweight (80+)
0
16 8:20 AM WM80 Womens Masters (80+)
0
17 8:20 AM WM70L Womens Masters Lightweight (70-79)
0
18 8:20 AM WM70 Womens Masters (70-79)
1
19 8:20 AM WM60L Womens Masters Lightweight (60-69)
0
20 8:20 AM WM60 Womens Masters 60-69
1
21 8:20 AM WM50L Womens Masters Lightweight (50-59)
1
22 8:20 AM WM50 Womens Masters (50-59)
3
    North Bay Rowing Club
P. Hughes
 
    Pacific Rowing Club
D. Holcomb
 
    CRUfit
K. Renz/
 
23 8:20 AM WM40L Womens Masters Lightweight (40-49)
0
24 8:20 AM WM40 Womens Masters (40-49)
3
25 8:20 AM WM30L Womens Masters Lightweight (30-39)
0
26 8:20 AM WM30 Womens Masters (30-39)
2
27 8:20 AM WOLCL Womens Open Lightweight / Collegiate Lightweight
0
28 8:20 AM WOC Womens Open / Collegiate
0
29 8:40 AM MPR1 Mens Adaptive PR1
0
30 8:40 AM MPR2 Mens Adaptive PR2
0
31 8:40 AM MPR3 Mens Adaptive PR3
0
32 8:40 AM WPR1 Womens Adaptive PR1
0
33 8:40 AM WPR2 Womens Adaptive PR2
0
34 8:40 AM WPR3 Womens Adaptive PR3
0
35 9:00 AM U15M U15 Men
5
    Unaffiliated (USA)
H. Skey
 
    North Bay Rowing Club
E. Bass
 
    CRUfit
M. Greulich/
 
    North Bay Rowing Club
E. Sharp
 
    North Bay Rowing Club
M. Carney
 
36 9:00 AM U16M U16 Men
9
    Berkeley High Crew
B. Trotmore
 
    Berkeley High Crew
E. Murillo
 
    Oakland United Rowing
J. Alvarez Wedderburn
 
    North Bay Rowing Club
T. Morse
 
    North Bay Rowing Club
K. Hamann
 
    North Bay Rowing Club
J. Ramirez
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
37 9:20 AM U15W U15 Women
1
    North Bay Rowing Club
L. Harstad
 
38 9:20 AM U16W U16 Women
9
    North Bay Rowing Club
M. Rasmussen
 
    North Bay Rowing Club
L. Campbell
 
    North Bay Rowing Club
O. Carlomagno
 
    North Bay Rowing Club
M. DeFord
 
    North Bay Rowing Club
O. Ru
 
    Artemis Rowing
I. Dreyfus/
 
    Artemis Rowing
M. Tuden/
 
    Artemis Rowing
A. Arroyo/
 
    Artemis Rowing
Z. Underwood/
 
39 9:40 AM U17M U17 Men
16
    Berkeley High Crew
L. Tucker
 
    North Bay Rowing Club
R. Smith
 
    Oakland United Rowing
K. Bengs
 
    Oakland United Rowing
S. Khambatta
 
    Oakland United Rowing
A. Leeds
 
    Berkeley High Crew
E. Price
 
    Berkeley High Crew
T. Everett
 
    North Bay Rowing Club
L. Hess
 
    Artemis Rowing
N. Willacy/
 
    Artemis Rowing
J. Boyles/
 
    Artemis Rowing
P. Vergara/
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
K. Ho
 
40 10:00 AM U17W U17 Women
7
    Artemis Rowing
K. Loghinov/
 
    Oakland United Rowing
A. Buluswar
 
    North Bay Rowing Club
N. Yataco
 
    Artemis Rowing
I. Warner/
 
    Artemis Rowing
A. Lavin/
 
    Artemis Rowing
R. Bartlett/
 
    Artemis Rowing
E. Haigh/
 
41 10:20 AM U19M U19/Youth Men
34
    Berkeley High Crew
S. Khayatei Houssaini
 
    Oakland United Rowing
H. Meyer
 
    Oakland United Rowing
W. Klatt
 
    Oakland United Rowing
A. Moakher
 
    Oakland United Rowing
T. West
 
    Oakland United Rowing
T. Bautts-Day
 
    Oakland United Rowing
M. Davis III
 
    Berkeley High Crew
H. Crabtree-Mansur
 
    North Bay Rowing Club
P. Carpenter
 
    Berkeley High Crew
J. Campbell
 
    Berkeley High Crew
L. Steinman
 
    Berkeley High Crew
S. Walsh
 
    Berkeley High Crew
N. McGlashan
 
    Berkeley High Crew
N. Packman
 
    Berkeley High Crew
T. Kim
 
    North Bay Rowing Club
K. Daigle
 
    North Bay Rowing Club
E. Sprague
 
    Berkeley High Crew
F. Gardner
 
    Berkeley High Crew
R. Alden
 
    Berkeley High Crew
N. Lunt
 
    Artemis Rowing
R. Kasow/
 
    Artemis Rowing
C. Fritz/
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
Q. Stallings
 
    St. Ignatius College Prep
S. Hirschler
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
T. Niclas
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
F. Freitag
 
42 10:40 AM U19W U19/Youth Women
14
    Oakland United Rowing
L. Brunato
 
    Oakland United Rowing
P. Keiter
 
    Oakland United Rowing
N. Rahim Roberts
 
    Oakland United Rowing
F. Rosales
 
    Oakland United Rowing
S. Stankievich
 
    Oakland United Rowing
J. Waltzer
 
    Berkeley High Crew
M. Johnson
 
    Berkeley High Crew
E. Novak
 
    Berkeley High Crew
O. Shoji
 
    North Bay Rowing Club
C. Anderson
 
    North Bay Rowing Club
A. VONDERKUHLEN
 
    Artemis Rowing
J. Landreth/
 
    Artemis Rowing
A. Campbell/
 
    St. Ignatius College Prep
K. Landers
 
43 11:00 AM U15M1K U15 Mens 1K
0
44 11:00 AM U15W1K U15 Womens 1K
0
45 11:00 AM MM1K Mens Masters 1K
3
46 11:00 AM WM1K Womens Masters 1K
2
47 11:15 AM YMCDash Youth Mens Coxswain Dash 500m
1
48 11:15 AM WJCoxDash Youth Womens Coxswain Dash 500m
1
49 11:30 AM U15MDash U15 Mens Dash 500m
1
    North Bay Rowing Club
C. Davis
 
50 11:30 AM U16MDash U16 Mens Dash 500m
4
    North Bay Rowing Club
E. Vaca
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
51 11:30 AM U17MDash U17 Mens Dash 500m
10
52 11:30 AM U19MDash U19/Youth Mens Dash 500m
15
    Artemis Rowing
R. Kasow/
 
    Artemis Rowing
C. Fritz
 
    North Bay Rowing Club
P. Carpenter/
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
P. Kuan
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
Q. Stallings
 
    St. Ignatius College Prep
S. Hirschler
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
T. Niclas
 
    St. Ignatius College Prep
 
    St. Ignatius College Prep
F. Freitag
 
53 11:45 AM U15WDash U15 Womens Dash 500m
1
    North Bay Rowing Club
M. Stearns
 
54 11:45 AM U16WDash U16 Womens Dash 500m
0
55 11:45 AM U17WDash U17 Womens Dash 500m
1
56 11:45 AM U19WDash U19/Youth Womens Dash
2
57 12:00 PM MMODash Mens Masters/Open Dash 500m
4
58 12:00 PM WMODash Womens Masters/Open Dash 500m
3
59 12:15 PM U15MRelay U15 Mens 4-Person Relay
0
60 12:15 PM U16MRelay U16 Mens 4-Person Relay
0
61 12:15 PM U17MRelay U17 Mens 4-Person Relay
2
62 12:15 PM U19MRelay U19/Youth Mens 4-Person Relay
5
63 12:30 PM U15WRelay U15 Womens 4-Person Relay
0
64 12:30 PM U16WRelay U16 Womens 4-Person Relay
0
65 12:30 PM U17WRelay U17 Womens 4-Person Relay
0
66 12:30 PM U19WRelay U19/Youth Womens 4-Person Relay
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change