World Rowing Masters Regatta

  • Sep 21, 2023 To Sep 24, 2023
  • sprint
  • Tshwane
  • Roodeplaat, Gauteng (RSA)
  • Hosted By: World Rowing Masters Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, September 21, 2023
101 WA 4- Womens A 4-
3
102 H 2- Mens H 2-
3
    Grêmio Náutico União
M. Dias Flor/S. Caldas
 
    Red Star Rowing Club
A. Plyushkin/G. Astakhov
 
    Sport Club Corinthians Paulista
M. Martins/M. Rodorigo
 
103 WD 1x Womens D 1x
14
104 G 4- Mens G 4-
6
    Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club
N. Price/I. Walter/K. Lawton/G. Price
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc.
C. Selden/M. Fountain/A. Adler/J. Green
 
    Composite: Red Star, Sons of the Thames, Bonner RG, RG Wiking e.V.
A. Andrev/M. Schumann/T. Whittle/L. Ostrowski
 
    Société Nautique d'Avignon
G. ARTAZ/P. Denis/C. MARQUIS/A. Dominique
 
    Sport Club Corinthians Paulista
D. Torres/G. De Mattos/G. Cardoso/V. Vieira/
 
    Composite: Wemmer Pan, Vikings, Mauritian Rowing Federation
D. Ingham/W. Meredith/A. Bentley/W. Dreyer
 
105 D 8+ Mens D 8+
3
106 WG-M 2- Womens G-M 2-
4
107 J-M 4- Mens J-M 4-
0
108 F 2x Mens F 2x
21
109 WB 2- Womens B 2-
3
110 A 1x Mens A 1x
33
    Aviron Grenoblois
E. Schwebel
 
    Banks Rowing Club
A. Goldstein
 
    Buffalo Rowing Club
L. Mcetywa
 
    Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca
D. Bartsch
 
    Club de remo Los Mauchos
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
J. Carvalho/
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
J. Gonçalves
 
    COASTAL ROWING CLUB PATAGONIA
b. cancino
 
    Daniel Rowing Centre
L. Hatskin
 
    Federacion Nacional de Remo de Guatemla
D. Sosa
 
    Gaborone Yacht Club Rowing
O. Healy
 
    Karachi Boat Club
M. Iftikhar
 
    KS Posnania RBW
R. Luczak
 
    Mannheimer RG Baden von 1880 e.V.
M. Schneider
 
    Poplar Blackwall and District Rowing Club
D. Bartlett
 
    Ravens Boat Club
R. Mitileni
 
    Red Star Rowing Club
D. Pavlov
 
    Red Star Rowing Club
I. Gushchin
 
    Red Star Rowing Club
M. Izotov
 
    Red Star Rowing Club
S. Shushin
 
    Soweto Rowing Club
R. Mampuru
 
    Stockholms Roddförening
H. Rashid
 
    Thames Rowing Club
A. Lester/
 
    Tideway Scullers School
W. Cloherty
 
    Tuks Rowing Club
C. Mittendorf
 
    Victoria Lake Rowing Club
P. Dabrytski
 
    Victoria Lake Rowing Club
B. Hill
 
    Victoria Lake Rowing Club
J. Nevin
 
    Vikings Rowing Club
S. wilkins
 
    Vikings Rowing Club
D. Graham
 
    Vikings Rowing Club
S. Graham
 
    Vikings Rowing Club
K. Manyike
 
    Wiener Ruder Club Pirat
M. Peterle
 
111 D 4- Mens D 4-
3
112 WF 2x Womens F 2x
14
113 G 1x Mens G 1x
35
    A.S.D. Canottieri L. Bissolati
E. Cantoni
 
    Alfred Rowing Club
M. Scott
 
    Alfred Rowing Club
T. Brummer
 
    Alfred Rowing Club
M. Vanlierde
 
    Athlone Boat Club
P. Gallen
 
    Belfast Boat Club
S. Lockwood
 
    Breisacher Ruderverein e.V.
I. Tucker
 
    Centenary Rowing Club
P. Hayes/
 
    Club Athletico Paulistano
L. Fonseca
 
    Clube de Regatas Aldo Luz
I. Lemos
 
    Clube Naval Barreirense
R. Faria
 
    Colonia Rowing Club
W. Mendiguibel
 
    Durban Rowing Club
S. Mullins
 
    Erster Kieler Ruder-Club
B. Klose
 
    Erster Kieler Ruder-Club
 
    Hollingworth Lake Rowing Club
N. Price
 
    Hunyani Rowing Club
R. Ettrick
 
    Lakeland Rowing Club
G. Jack
 
    Lee Valley Rowing Club
T. Corcoran
 
    Norske Studenters Roklub
B. Saga
 
    Norwalk River Rowing Association
G. Huang
 
    Nottingham & Union Rowing Club
C. Waumsley
 
    Palm Beach Crew
B. O'Connell/
 
    Pont-à-Mousson
d. gate
 
    Red Star Rowing Club
G. Astakhov
 
    Roodeplaat Rowing Club
J. Ingram
 
    Royal Club Nautique Tournai
P. Leulier
 
    Ruder Gemeinschaft Wiking e.V.
L. Ostrowski
 
    Ruder-Club Bergedorf e.V.
H. Longinus
 
    Schweriner Rudergesellschaft
M. Stecker
 
    Sons of the Thames
T. Whittle
 
    Veslařský Klub Neratovice
J. Brunhofer
 
    Vikings Rowing Club
N. Meyer
 
    Wemmer Pan Rowing Club
R. MacKinnon
 
    Wemmer Pan Rowing Club
A. Bentley
 
114 B 2- Mens B 2-
9
115 WD 4- Womens D 4-
2
116 WA 8+ Womens A 8+
3
117 F 4+ Mens F 4+
3
118 WF 4- Womens F 4-
4
119 I-M 8+ Mens I-M 8+
1
120 WC 2x Womens C 2x
26
121 A 8+ Mens A 8+
1
122 D 1x Mens D 1x
47
    A.S.D.Canottieri Retica
G. Poncia
 
    Amares Associação Master De Remo
G. Franco
 
    Belfast Boat Club
G. Gilpin
 
    Breisacher Ruderverein e.V.
M. Zipfel
 
    Calgary Rowing Club
M. Swain
 
    Club de Regatas Santa Fe
 
    Club de Regatas Vasco da Gama
M. Dalpiaz Payeras
 
    Club Nacional de Regatas
J. Poch
 
    Club Natacio Banyoles
D. Isern Pascual
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
R. Diefenthaeler
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
J. Gonçalves
 
    Clube Náutico Francisco Martinelli
L. Vieira
 
    Durban Rowing Club
D. Sivier
 
    Fairlop
K. Spence
 
    Fort Langley Community RC
J. chassay
 
    Hanauer Rudergesselschaft 1879 e.V.
F. Arnold
 
    Hannoverscher Ruder Club
H. Schlaab
 
    Hilton College
H. Steenkamp
 
    Hunyani Rowing Club
D. Balzer
 
    Hunyani Rowing Club
D. Landman
 
    Jönköpings Roddsällskap
R. Sulinskas
 
    Karachi Boat Club
A. Ali
 
    KS Posnania RBW
G. Bednarek
 
    KS Posnania RBW
P. Szczepaniak
 
    Old Dunstonians
G. Lodge
 
    Old Dunstonians
K. Mearns
 
    Old Edwardians Boat Club
V. Bird
 
    Old Edwardians Boat Club
E. Price
 
    Ravens Boat Club
B. Soll
 
    Ravens Boat Club
B. Burnand
 
    Ravens Boat Club
G. temlett
 
    Ravens Boat Club
R. Riccardi
 
    Red Star Rowing Club
D. Ovechko
 
    Seeclub Zürich
T. Veraguth
 
    Société Aviron Fribourg
C. Campolini
 
    Sport Club Corinthians Paulista
E. Gondin Jr/
 
    Tideway Scullers School
W. Cloherty
 
    Two Rivers Rowing Club
E. Oliver/
 
    Two Rivers Rowing Club
B. Price/
 
    Two Rivers Rowing Club
T. Randall/
 
    Victoria Lake Rowing Club
N. Bakker
 
    Victoria Lake Rowing Club
I. Johnson
 
    Victoria Lake Rowing Club
D. Drincil
 
    Victoria Lake Rowing Club
G. Pringle
 
    Wemmer Pan Rowing Club
H. Janse Van Rensburg
 
    Wiener Ruderclub Lia
M. Helbig
 
    Yarra Yarra Rowing Club
Z. Lockley
 
123 WE 2- Womens E 2-
2
124 WH-M 4x Womens H-M 4x
4
125 G 8+ Mens G 8+
4
126 J-M 1x Mens J-M 1x
9
127 WB 4x Womens B 4x
5
128 C 4+ Mens C 4+
2
129 WG 8+ Womens G 8+
0
130 E 4x Mens E 4x
10
131 I 2x Mens I 2x
6
132 WD 8+ Womens D 8+
2
133 B 4x Mens B 4x
11
    Alfred Rowing Club
T. Browne/F. Jean/D. Joaquim/A. Beard
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
F. Colodetti/A. de Carli/J. Carvalho/J. Gonçalves
 
    Composite: GPA, Los Mauchos
R. Roennau/L. Valdés/B. Caceres/R. Camarata
 
    Composite: Karlsruher Wiking 1879, Hannover, Deutscher RC
H. Schlaab/D. Rautmann/M. Damm/P. Höfer
 
    Composite: Kelowna, Old Eds, Rhodes University Rowing Club
B. Smith/A. Cruickshanks/S. Moore/A. Craig
 
    Composite: MRG Baden, Banyoles, HRG 1879 Hanau
M. Schneider/F. Arnold/A. Kornilov/B. Batine
 
    Red Star Rowing Club
D. Ovechko/M. Izotov/D. Pavlov/S. Shushin
 
    Thames Rowing Club
A. Lester/A. Mertens/T. Wischer/T. Andreesen
 
    Composite: Victoria Lake, Fairlop
K. Spence/I. Johnson/k. schuitema/D. Williams
 
    Vikings Rowing Club
S. wilkins/K. Manyike/S. Graham/D. Graham
 
    WITHUS Rowing Club
J. Lee/W. Yoon/H. Choi/J. Ma
 
134 WF 4+ Womens F 4+
5
135 WA 1x Womens A 1x
16
136 E 2- Mens E 2-
4
137 WE 4x Womens E 4x
10
138 WC 4+ Womens C 4+
0
139 C 2x Mens C 2x
34
    Alfred Rowing Club
G. Hood/G. Kneale
 
    Alfred Rowing Club
S. Aller/F. Jean
 
    Composite: ANA, Yarra Yarra
M. Easterbrook/Z. Lockley
 
    Composite: Vasco Da Gama, Estrella Blanca
D. Bartsch/M. payeras
 
    Club Nacional de Regatas
A. Elola/J. Poch
 
    Club Regatas Rosario
C. Maknis/N. Bodetto
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
R. Roennau/J. Gonçalves
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
R. Diefenthaeler/F. Colodetti/
 
    Durban Rowing Club
D. Sivier/T. Whitfield
 
    Hunyani Rowing Club
D. Balzer/M. Carrie-Wilson
 
    KS Posnania RBW
G. Bednarek/R. Luczak
 
    Leander Rowing Club
D. Hartwanger/M. Chandler
 
    Composite: MRG Baden, HRG 1879 Hanau
M. Schneider/F. Arnold
 
    Minas Brasília Tênis Clube
A. Maia/C. Amorim
 
    Old Edwardians Boat Club
G. Stobie/P. Smith
 
    Ravens Boat Club
R. Kinloch/B. Maluleka
 
    Ravens Boat Club
N. Costa/T. Sibiya
 
    Ravens Boat Club
B. Skinner/P. Da Costa
 
    Red Star Rowing Club
D. Ovechko/M. Izotov
 
    Red Star Rowing Club
A. Kabailov/A. Fedorov
 
    Red Star Rowing Club
D. Pavlov/I. Gushchin
 
    Seeclub Zürich
T. Veraguth/C. Ernst
 
    Takon Soutajat ry
H. Haavikko/T. Patrikainen
 
    Thames Rowing Club
A. Mertens/T. Wischer
 
    Thames Rowing Club
A. Lester/T. Andreesen
 
    Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec
T. Drnek/P. Mátl
 
    Victoria Lake Rowing Club
J. Nevin/C. Leathwhite
 
    Victoria Lake Rowing Club
N. Bakker/T. Keegan
 
    Victoria Lake Rowing Club
k. schuitema/D. Williams
 
    Victoria Lake Rowing Club
B. Hill/D. Ceruti
 
    Vikings Rowing Club
C. Hale/M. Hale
 
    Composite: Pirat Wien, WRC Lia
M. Peterle/M. Helbig
 
    WITHUS Rowing Club
H. Choi/W. Yoon
 
    WITHUS Rowing Club
J. Park/J. Ma
 
140 WG 1x Womens G 1x
13
141 H 4x Mens H 4x
8
    Alfred Rowing Club
B. Christie/R. Moolenschot/M. Scott/M. Vanlierde
 
    Composite: Belfast BC, Athlone, Lee Valley Rowing Club
P. Gallen/S. Lockwood/G. Gilpin/T. Corcoran
 
    Composite: Minneapolis Rowing Club, Duluth, Chinook
P. Johnson/G. O'Sullivan/G. Peterson/C. Kopf
 
    Composite: Minneapolis Rowing Club, Red Star
T. Palmer/G. Astakhov/A. Plyushkin/A. Andrev
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc.
A. Adler/C. Selden/M. Fountain/J. Green
 
    Composite: Avignon, Schelcher
G. ARTAZ/P. Denis/C. MARQUIS/P. Monvoisin
 
    Composite: Vikings, Roodeplaat
N. Meyer/D. Hoets/J. Ingram/P. Odell
 
    Composite: Wemmer Pan, Vikings
M. Cronin/W. Dreyer/M. Hunt/J. Cluver
 
Friday, September 22, 2023
201 A 4x Mens A 4x
2
202 WH-M8+ Womens H-M 8+
1
203 I 1x Mens I 1x
10
204 WA 4x Womens A 4x
7
205 F 8+ Mens F 8+
5
206 WF 1x Womens F 1x
16
207 D 4x Mens D 4x
12
    Composite: Alfred, CCRC
J. Maurel/J. Myburgh/P. Coetzer/I. Heesom-Green
 
    Alfred Rowing Club
G. Hood/S. Aller/G. Kneale/D. Cherry
 
    Composite: Regatas Rosario, Vasco Da Gama, Estrella Blanca
D. Bartsch/C. Maknis/N. Bodetto/M. payeras
 
    Clube de Regatas Bandeirantes
H. Telleria/E. Barbosa Rodrigues/R. de Lima/A. Lemos
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
A. de Carli/F. Colodetti/J. Gonçalves/A. Donadio
 
    Composite: Durban, Palm Beach Crew, Parktown Boys
A. Higgins/S. Kraunsoe/B. O'Connell/J. Martin
 
    Minas Brasília Tênis Clube
A. Maia/C. SCHERER/A. Rangel/C. Amorim
 
    Old Dunstonians
D. Craig/K. Mearns/P. Hill/I. Coetzee
 
    Ravens Boat Club
G. temlett/J. Schickerling/A. Villanellla/A. Atrache
 
    Red Star Rowing Club
D. Ovechko/A. Kabailov/D. Pavlov/A. Fedorov
 
    Composite: RC Bergedorf, Posnania
P. Szczepaniak/G. Bednarek/R. Luczak/H. Longinus
 
    Victoria Lake Rowing Club
N. Bakker/T. Keegan/T. Temlett/A. Richardt
 
208 WB 4+ Womens B 4+
3
209 B 2x Mens B 2x
18
    Alfred Rowing Club
T. Browne/D. Joaquim
 
    Alfred Rowing Club
A. Beard/F. Jean
 
    Composite: Banks, Daniel
A. Goldstein/L. Hatskin
 
    Club Natacio Banyoles
B. Batine/A. Kornilov
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
R. Roennau/R. Camarata/
 
    COASTAL ROWING CLUB PATAGONIA
D. Bartsch/b. cancino
 
    Composite: MRG Baden, HRG 1879 Hanau
M. Schneider/F. Arnold
 
    Old Dunstonians
R. Rawbone/M. Sindane
 
    Red Star Rowing Club
A. Sorokin/I. Gushchin
 
    Red Star Rowing Club
M. Izotov/S. Shushin
 
    Stockholms Roddförening
H. Rashid/A. Arastoupour
 
    Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec
T. Drnek/P. Mátl
 
    Victoria Lake Rowing Club
B. Massyn/C. Massyn
 
    Vikings Rowing Club
S. Graham/D. Graham
 
    Vikings Rowing Club
S. Cloete/O. Peters
 
    Vikings Rowing Club
G. Kent/K. Manyike
 
    Composite: Pirat Wien, WRC Lia
M. Peterle/M. Helbig
 
    WITHUS Rowing Club
J. Lee/W. Yoon
 
210 WD 4x Womens D 4x
13
211 E 2x Mens E 2x
23
212 WI-M 1x Womens I-M 1x
2
213 G 4x Mens G 4x
14
    Composite: Canottieri Retica, Bissolati
G. Superti/M. Varesi/E. Cantoni/G. Poncia
 
    Cape Coastal Rowing Club
D. Read/I. Heesom-Green/P. Thompson/P. Coetzer
 
    Composite: Río Paraná Corrientes, La Marina
J. Torrent/M. Negrette/G. Bolfson/N. Knezevic
 
    Minneapolis Rowing Club
J. Jablonic/K. Conroy/P. Johnson/T. Palmer
 
    Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club
N. Price/I. Walter/K. Lawton/G. Price
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc.
J. Green/M. Fountain/C. Selden/A. Adler
 
    Composite: Pont-à-Mousson, Schelcher
d. gate/T. Costa/J. Peltier/P. Monvoisin
 
    Composite: Red Star, Sons of the Thames, Bonner RG, RG Wiking e.V.
G. Astakhov/L. Ostrowski/T. Whittle/M. Schumann
 
    Composite: Rowing Club Port-Marly, Banyoles, Royal Club Nautique Tournai
S. Tadeusz/K. Giecold/A. Dutras/P. Leulier
 
    Société Nautique d'Avignon
G. ARTAZ/P. Denis/C. MARQUIS/A. Dominique
 
    Composite: VK Slavia Praha, VK Neratovice
J. Sulc/J. Knopp/E. Straube/J. Brunhofer
 
    Composite: Wemmer Pan, Vikings, Roodeplaat
N. Meyer/R. MacKinnon/J. Ingram/D. Hoets
 
    Composite: Wemmer Pan, S.N. Perreux, Roodeplaat
A. Bentley/A. Buddingh/T. Hutton/J. Rivet
 
    Composite: Wemmer Pan, Vikings, Mauritian Rowing Federation
D. Ingham/M. Cronin/W. Dreyer/J. Cluver
 
214 WC 1x Womens C 1x
19
215 I-M 2- Mens I-M 2-
2
216 WG 4x Womens G 4x
3
217 C 1x Mens C 1x
42
    Alfred Rowing Club
J. Maurel
 
    Alfred Rowing Club
T. Browne
 
    ANA Rowing Club
M. Easterbrook
 
    Circolo Canottieri Tirrenia Todaro
A. Petracci/
 
    Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca
D. Bartsch
 
    Club de Regatas Santa Fe
C. Favaccio
 
    Club Nacional de Regatas
J. Poch
 
    Clube Náutico Francisco Martinelli
L. Vieira
 
    Daniel Rowing Centre
L. Hatskin
 
    Elgin Rowing Club
W. Van Schalkwyk
 
    Fairlop
K. Spence
 
    Federacion Nacional de Remo de Guatemla
D. Sosa
 
    Fort Langley Community RC
J. chassay
 
    Hannoverscher Ruder Club
H. Schlaab
 
    Henley Midmar Rowing Club
J. Linfield
 
    Hunyani Rowing Club
M. Carrie-Wilson
 
    Minas Brasília Tênis Clube
C. Amorim
 
    Minas Brasília Tênis Clube
A. Maia
 
    Old Dunstonians
I. Coetzee
 
    Old Edwardians Boat Club
S. Ndlovu
 
    Old Edwardians Boat Club
J. Wood
 
    Poplar Blackwall and District Rowing Club
D. Bartlett
 
    Ravens Boat Club
T. Metzer
 
    Ravens Boat Club
Q. Venter
 
    Ravens Boat Club
B. Skinner
 
    Ravens Boat Club
B. Burnand
 
    Ravens Boat Club
N. Costa
 
    Ravens Boat Club
T. Sibiya
 
    Ravens Boat Club
P. Clarke
 
    Red Star Rowing Club
D. Pavlov
 
    Red Star Rowing Club
I. Gushchin
 
    Seeclub Zürich
C. Ernst
 
    Sha Tin Grace Rowing Club
N. Wu
 
    Société Aviron Fribourg
C. Campolini
 
    Stockholms Roddförening
A. Arastoupour
 
    Tideway Scullers School
W. Cloherty
 
    Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec
T. Drnek
 
    Victoria Lake Rowing Club
T. Temlett
 
    Victoria Lake Rowing Club
N. Bakker
 
    Wemmer Pan Rowing Club
J. Cooper
 
    Wiener Ruderclub Lia
M. Helbig
 
    Yarra Yarra Rowing Club
Z. Lockley
 
218 A 2- Mens A 2-
4
219 WE 4+ Womens E 4+
3
220 F 1x Mens F 1x
38
    A.S.D.Canottieri Retica
G. Poncia
 
    Alfred Rowing Club
M. Vanlierde
 
    Alfred Rowing Club
D. Cherry
 
    Belfast Boat Club
G. Gilpin
 
    Belfast Boat Club
S. Lockwood
 
    Breisacher Ruderverein e.V.
M. Zipfel
 
    C.D.E. Trasmerano
A. Garay
 
    Cape Coastal Rowing Club
I. Heesom-Green
 
    Club Nacional de Regatas
A. Elola
 
    Club Náutico Río Paraná Corrientes
F. Omar Teodoro
 
    Club Nautique Montreux
G. Catanzano
 
    Club Regatas Rosario
C. Chaina
 
    Clube de Regatas Bandeirantes
E. Barbosa Rodrigues
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
G. Nicholas Holland
 
    Clube Náutico Francisco Martinelli
P. Silva Filho
 
    Clube Náutico Francisco Martinelli
E. Aquino dos Santos
 
    Clube Naval Barreirense
R. Faria
 
    Grêmio Náutico União
M. Dias Flor
 
    Hollingworth Lake Rowing Club
K. Lawton
 
    Hunyani Rowing Club
R. Ettrick
 
    Hunyani Rowing Club
R. Barrett
 
    Llandaff Rowing Club
C. skuse
 
    Minas Brasília Tênis Clube
C. SCHERER
 
    Norske Studenters Roklub
B. Saga
 
    Red Star Rowing Club
S. Chebanov
 
    Sons of the Thames
D. Smith
 
    Sport Club Corinthians Paulista
G. De Mattos/
 
    SV Energie Berlin Abt. Rudern
D. Kriemann
 
    Two Rivers Rowing Club
T. Sears/
 
    Two Rivers Rowing Club
E. Oliver/
 
    Veslařský klub Slavia Praha
J. Knopp
 
    Walbrook Rowing Club
N. Thomas
 
    Wemmer Pan Rowing Club
D. Phillips
 
    Wemmer Pan Rowing Club
A. Buddingh
 
    Wemmer Pan Rowing Club
K. Bradley
 
    Wemmer Pan Rowing Club
S. D'Hotman
 
    Wemmer Pan Rowing Club
H. Botes/
 
    Wimbleball Rowing Club
M. Colville
 
221 B 4+ Mens B 4+
2
222 WC 8+ Womens C 8+
4
223 H 2x Mens H 2x
9
    Erster Kieler Ruder-Club
 
    Composite: Grêmio, Aldo Luz
S. Caldas/C. de Melo Dutra
 
    Minneapolis Rowing Club
T. Palmer/K. Conroy
 
    Red Star Rowing Club
A. Andrev/A. Plyushkin
 
    Composite: Rowing Club Port-Marly, Avirons d’Armor
K. Giecold/G. Aubry
 
    Vikings Rowing Club
M. Hale/M. Hunt
 
    Vikings Rowing Club
N. Meyer/D. Hoets
 
    Composite: WSV Godesberg, Athlone
P. Gallen/A. Heyne
 
    Composite: Wemmer Pan, Vikings
J. Cluver/W. Dreyer
 
224 G 2- Mens G 2-
8
    Composite: Bonner RG, RG Wiking e.V.
L. Ostrowski/M. Schumann
 
    Composite: Llandaff, N&URC
C. Waumsley/C. skuse
 
    Minneapolis Rowing Club
J. Jablonic/P. Johnson
 
    Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club
N. Price/G. Price
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc.
C. Selden/M. Fountain
 
    Composite: Red Star, Rowing Club Port-Marly
K. Giecold/G. Astakhov
 
    Sport Club Corinthians Paulista
M. Munhoz/M. Rodorigo/
 
    Wemmer Pan Rowing Club
A. Bentley/R. MacKinnon
 
225 WF 8+ Womens F 8+
2
226 C 4- Mens C 4-
7
    Composite: Alfred, Old Eds
S. Ndlovu/F. Jean/J. Wood/E. Price
 
    Leander Rowing Club
S. Hartwanger/J. Jackson/D. Hartwanger/M. Chandler
 
    Old Edwardians Boat Club
A. Craig/G. Baker/T. van der Zee/P. Backes
 
    Ravens Boat Club
R. Kinloch/B. Maluleka/P. Clarke/J. Schickerling
 
    Red Star Rowing Club
D. Ovechko/M. Izotov/D. Pavlov/A. Kabailov
 
    Thames Rowing Club
A. Lester/A. Mertens/T. Wischer/T. Andreesen
 
    Victoria Lake Rowing Club
T. Temlett/A. Richardt/k. schuitema/R. Holness
 
227 J-M 4+ Mens J-M 4+
2
228 WD 2- Womens D 2-
4
229 A 4- Mens A 4-
4
230 WPR3 2x Womens PR3 2x
0
231 D 2- Mens D 2-
5
232 WH 2x Womens H 2x
4
233 WC 4- Womens C 4-
1
234 H 4+ Mens H 4+
2
    Composite: Minneapolis Rowing Club, Chinook
P. Johnson/G. O'Sullivan/J. Jablonic/C. Kopf/C. Tbd (Cox)
 
    Composite: Palm Beach, Red Star
J. Green/G. Astakhov/A. Plyushkin/A. Andrev/L. Astakhova (Cox)
 
235 WA 2- Womens A 2-
0
236 F 4- Mens F 4-
4
237 WE 2x Womens E 2x
22
238 C 8+ Mens C 8+
5
    Alfred Rowing Club
G. Hood/H. Moolman/T. Westhead/A. Rose/S. Estcourt/G. Kneale/F. Jean/A. Beard/I. Henkel (Cox)
 
    Composite: GPA, Santurtzi
R. Roennau/R. Camarata/A. de Carli/F. Colodetti/M. Brasil Cunha/J. Gonçalves/B. Caceres/J. Carvalho/C. Pagazaurtundua (Cox)
 
    Old Edwardians Boat Club
S. Ndlovu/P. Backes/T. van der Zee/G. Baker/J. Wood/S. Moore/A. Craig/E. Price/L. Fortuin (Cox)
 
    Ravens Boat Club
M. Kapp/P. Da Costa/T. Metzer/J. Schickerling/R. Kinloch/G. temlett/Q. Venter/B. Maluleka/J. Kench (Cox)
 
    Composite: Red Star, Karlsruher Wiking 1879, Banyoles
A. Kornilov/B. Batine/D. Ovechko/M. Izotov/D. Pavlov/S. Shushin/A. Kabailov/A. Fedorov/M. van der Beck (Cox)
 
239 WG-M 4- Womens G-M 4-
1
240 E 4+ Mens E 4+
3
    Composite: Vasco Da Gama, GPA, Stithians
J. da Silveira/B. Barbosa/A. de Miranda/M. Dalpiaz Payeras/J. Dodgen (Cox)
 
    Composite: Red Star, Victoria Lake
I. Gushchin/A. Sorokin/A. Andrev/G. Astakhov/K. Gouws (Cox)
 
    SAK Tartu
I. Salk/U. Hein/T. Kliiman/L. Pind/K. Pind (Cox)
 
241 WB 2x Womens B 2x
13
242 MI 4- Mens I 4-
0
Saturday, September 23, 2023
301 H 4- Mens H 4-
2
    Palm Beach Rowing Association, Inc.
A. Adler/M. Fountain/C. Selden/J. Green
 
    Composite: Red Star, Rowing Club Port-Marly
K. Giecold/G. Astakhov/A. Plyushkin/A. Andrev
 
302 WB 1x Womens B 1x
13
303 A 2x Mens A 2x
14
    Composite: Banks, Daniel
A. Goldstein/L. Hatskin
 
    Club de remo Los Mauchos
 
    Club Natacio Banyoles
B. Batine/A. Kornilov
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
R. Roennau/R. Camarata/
 
    Composite: COASTAL ROWING CLUB PATAGONIA, Los Mauchos
B. Cancino/L. Valdés
 
    Deutscher Ruder-Club von 1884 e.V.
S. Schubert/P. Höfer
 
    KS Posnania RBW
P. Szczepaniak/R. Luczak
 
    Composite: Lake Merritt, De Maas
K. Dekoninck/W. Van Breda
 
    Composite: MRG Baden, HRG 1879 Hanau
M. Schneider/F. Arnold
 
    Composite: Ravens, University of Johannesburg
R. Mitileni/D. Rosslee
 
    Red Star Rowing Club
S. Shushin/I. Gushchin
 
    Saudi Rowing Federation
H. Qadri/K. Shaaker
 
    Stockholms Roddförening
H. Rashid/A. Arastoupour
 
    Tuks Rowing Club
J. Thompson/J. Smith
 
304 D 4+ Mens D 4+
3
305 WE 4- Womens E 4-
4
306 G 2x Mens G 2x
23
    A.S.D. Canottieri L. Bissolati
G. Superti/M. Varesi
 
    Alfred Rowing Club
M. Vanlierde/D. Cherry
 
    Composite: Athlone, Lee Valley Rowing Club
P. Gallen/T. Corcoran
 
    Belfast Boat Club
G. Gilpin/S. Lockwood
 
    Breisacher Ruderverein e.V.
M. Zipfel/I. Tucker
 
    Composite: Celler RV, RC Bergedorf
H. Longinus/T. Sliwonik
 
    Composite: Paulistano, Corinthians
V. Vieira/L. Fonseca
 
    Composite: Río Paraná Corrientes, La Marina
G. Bolfson/M. Negrette
 
    Composite: Martinelli, Aldo Luz
E. Aquino dos Santos/C. de Melo Dutra
 
    Composite: aix-les-bains, Aviron Carcassonne
F. ANDRE/D. ANDRE
 
    Erster Kieler Ruder-Club
 
    Henley Midmar Rowing Club
E. Cameron/D. Gibbs
 
    Hunyani Rowing Club
R. Ettrick/A. Lorimer
 
    Composite: Llandaff, N&URC
C. skuse/C. Waumsley
 
    Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club
G. Price/N. Price
 
    Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club
K. Lawton/I. Walter
 
    Composite: Palm Beach, GPA
G. Nicholas Holland/J. Green
 
    Composite: Red Star, RG Wiking e.V.
G. Astakhov/L. Ostrowski
 
    Roodeplaat Rowing Club
J. Ingram/T. Hutton
 
    Composite: Royal Club Nautique Tournai, Pont-à-Mousson
H. Bourquel/P. Leulier
 
    Composite: VK Slavia Praha, VK Neratovice
E. Straube/J. Brunhofer
 
    Wemmer Pan Rowing Club
A. Bentley/R. MacKinnon
 
    Composite: Wemmer Pan, Vikings
T. Clarke/A. Buddingh
 
307 WH 1x Womens H 1x
6
308 J-M 2x Mens J-M 2x
5
309 E 4- Mens E 4-
5
310 WC 2- Womens C 2-
5
311 B 1x Mens B 1x
28
    Akademischer Ruderverein zu Leipzig e. V.
F. Börner
 
    Alfred Rowing Club
A. Beard
 
    Alfred Rowing Club
T. Browne
 
    Alfred Rowing Club
D. Joaquim
 
    Banks Rowing Club
A. Goldstein
 
    Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca
D. Bartsch
 
    Daniel Rowing Centre
L. Hatskin
 
    Elgin Rowing Club
W. Van Schalkwyk
 
    Federacion Nacional de Remo de Guatemla
D. Sosa
 
    Hannoverscher Ruder Club
H. Schlaab
 
    Kelowna Rowing Club
A. Cruickshanks
 
    Mannheimer RG Baden von 1880 e.V.
M. Schneider
 
    Old Dunstonians
R. Rawbone
 
    Old Edwardians Boat Club
J. Wood
 
    Poplar Blackwall and District Rowing Club
D. Bartlett
 
    Red Star Rowing Club
S. Shushin
 
    Red Star Rowing Club
M. Izotov
 
    Red Star Rowing Club
D. Pavlov
 
    Red Star Rowing Club
I. Gushchin
 
    Société Aviron Fribourg
C. Campolini
 
    Stockholms Roddförening
H. Rashid
 
    Tideway Scullers School
W. Cloherty
 
    Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec
T. Drnek
 
    Victoria Lake Rowing Club
P. Dabrytski
 
    Vikings Rowing Club
D. Graham
 
    Vikings Rowing Club
S. Graham
 
    Vikings Rowing Club
G. Kent
 
    Vikings Rowing Club
S. wilkins
 
312 H 8+ Mens H 8+
2
313 WB 4- Womens B 4-
4
314 A 4+ Mens A 4+
1
315 D 2x Mens D 2x
30
    Alfred Rowing Club
J. Maurel/D. Bennett
 
    Associação Desportiva e Cultural Juventude de Cerveira
H. Baixinho/F. Ferreira
 
    Cape Coastal Rowing Club
I. Heesom-Green/P. Coetzer
 
    Composite: Vasco Da Gama, Estrella Blanca
D. Bartsch/M. Dalpiaz Payeras
 
    Club Nacional de Regatas
A. Elola/J. Poch
 
    Club Regatas Rosario
C. Maknis/N. Bodetto
 
    Clube de Regatas Bandeirantes
E. Barbosa Rodrigues/R. de Lima
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
A. Donadio/J. Gonçalves/
 
    Frankfurter Rudergesellschaft Germania
H. Blum/T. Lange
 
    Henley Midmar Rowing Club
J. Linfield/G. Henderson
 
    Karachi Boat Club
A. Ali/A. Ali
 
    KS Posnania RBW
P. Szczepaniak/G. Bednarek
 
    Minas Brasília Tênis Clube
C. SCHERER/A. Maia
 
    Old Dunstonians
P. Hill/I. Coetzee
 
    Old Edwardians Boat Club
E. Price/V. Bird
 
    Ravens Boat Club
G. temlett/A. Villanellla
 
    Ravens Boat Club
J. Schickerling/P. Da Costa
 
    Ravens Boat Club
R. Riccardi/Q. Venter
 
    Red Star Rowing Club
A. Kabailov/A. Fedorov
 
    Composite: Rockland, GPA
M. Sharif/A. de Carli
 
    Roodeplaat Rowing Club
 
    Seeclub Zürich
T. Veraguth/C. Ernst
 
    Takon Soutajat ry
H. Haavikko/T. Patrikainen
 
    Thames Rowing Club
A. Lester/S. Lester/
 
    Two Rivers Rowing Club
T. Randall/B. Price/
 
    Victoria Lake Rowing Club
K. Berrada/D. Drincil
 
    Victoria Lake Rowing Club
K. Comodikes/R. Urquart
 
    Composite: Victoria Lake, Fairlop
K. Spence/I. Johnson
 
    WITHUS Rowing Club
H. Choi/J. Park
 
    Zwartkops Rowing Club
J. Probart/R. Lightning
 
316 WE 1x Womens E 1x
15
317 B 4- Mens B 4-
5
318 WG 2x Womens G 2x
8
319 WB 8+ Womens B 8+
0
320 G 4+ Mens G 4+
10
    Composite: Río Paraná Corrientes, La Marina
G. Bolfson/N. Knezevic/M. Negrette/J. Torrent/E. Sánchez Negrette (Cox)
 
    Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club
N. Price/G. Price/K. Lawton/I. Walter/R. Price (Cox)
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc.
C. Selden/M. Fountain/A. Adler/J. Green/A. Herman (Cox)
 
    Red Star Rowing Club
A. Plyushkin/A. Andrev/G. Astakhov/S. Chebanov/L. Astakhova (Cox)
 
    Société Nautique d'Avignon
G. ARTAZ/P. Denis/C. MARQUIS/C. Imbert/A. Imbert (Cox)
 
    Composite: Sons of the Thames, Ruderverein Empor, N&URC, Bonner RG, RG Wiking e.V.
C. Waumsley/M. Schumann/L. Ostrowski/T. Whittle/I. Deutschland (Cox)
 
    Composite: Corinthians, La Marina
D. Torres/M. Rodorigo/M. Munhoz/J. da Silveira/G. Lozano (Cox)
 
    Sport Club Corinthians Paulista
M. Martins/G. De Mattos/G. Cardoso/V. Vieira/S. De Mattos (Cox)/
 
    Sportclub Berlin-Koepenick e.V.
M. Buettner/D. Tobjinski/H. Schulz/A. Ludwig/P. Krawczyk (Cox)
 
    Composite: VK Slavia Praha, VK Neratovice, VK Vajgar Jindrichuv Hradec
J. Knopp/J. Sulc/J. Brunhofer/E. Straube/B. Matlova (Cox)
 
321 J-M 4x Mens J-M 4x
2
322 WF 2- Womens F 2-
2
323 WD 2x Womens D 2x
25
324 C 2- Mens C 2-
7
    Leander Rowing Club
S. Hartwanger/J. Jackson
 
    Minas Brasília Tênis Clube
A. Maia/C. Amorim
 
    Old Edwardians Boat Club
T. van der Zee/G. Baker
 
    Red Star Rowing Club
D. Ovechko/M. Izotov
 
    Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec
P. Mátl/T. Drnek
 
    Victoria Lake Rowing Club
T. Temlett/A. Richardt
 
    Victoria Lake Rowing Club
G. Gush/C. Kairuz
 
325 F 4x Mens F 4x
8
326 WA 4+ Womens A 4+
2
327 H 1x Mens H 1x
15
328 WG-M 4+ Womens G-M 4+
2
329 WC 4x Womens C 4x
11
330 E 1x Mens E 1x
33
    A.S.D.Canottieri Retica
G. Poncia
 
    Alfred Rowing Club
J. Myburgh
 
    Alfred Rowing Club
L. De Nicola
 
    Belfast Boat Club
G. Gilpin
 
    Breisacher Ruderverein e.V.
M. Zipfel
 
    Club de Remo Itsasoko Ama
C. Pagazaurtundua
 
    Club Regatas Rosario
C. Chaina
 
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
R. Diefenthaeler
 
    Clube Náutico Francisco Martinelli
L. Vieira
 
    Durban Rowing Club
M. Burgess
 
    Grammarians Rowing Club
G. Thomas
 
    Henley Midmar Rowing Club
G. Henderson
 
    Hilton College
H. Steenkamp
 
    Karlsruher Ruderverein Wiking 1879
D. Rautmann
 
    Kettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V.
R. Chávez Torres
 
    Llandaff Rowing Club
C. skuse
 
    Minas Brasília Tênis Clube
A. Rangel
 
    Old Dunstonians
G. Lodge
 
    Ravens Boat Club
P. Da Costa
 
    Red Star Rowing Club
A. Fedorov
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
M. Sharif
 
    Tideway Scullers School
W. Cloherty
 
    Two Rivers Rowing Club
T. Sears/
 
    Two Rivers Rowing Club
B. Price/
 
    Two Rivers Rowing Club
T. Randall/
 
    Two Rivers Rowing Club
E. Oliver/
 
    Victoria Lake Rowing Club
I. Johnson
 
    Victoria Lake Rowing Club
D. Williams
 
    Victoria Lake Rowing Club
N. Bakker
 
    Vikings Rowing Club
V. Blacking
 
    Walbrook Rowing Club
N. Thomas
 
    Wemmer Pan Rowing Club
P. Surjan
 
    Wemmer Pan Rowing Club
A. Roussos
 
331 WE 8+ Womens E 8+
1
332 I 4+ Mens I 4+
1
333 C 4x Mens C 4x
4
    Ravens Boat Club
R. Riccardi/G. Brown/Q. Venter/D. Smith
 
    Red Star Rowing Club
D. Ovechko/M. Izotov/D. Pavlov/S. Shushin
 
    Thames Rowing Club
A. Lester/A. Mertens/T. Wischer/T. Andreesen
 
    WITHUS Rowing Club
W. Yoon/H. Choi/J. Park/J. Ma
 
334 WA 2x Womens A 2x
14
335 F 2- Mens F 2-
8
    Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre
J. da Silveira/B. Barbosa/
 
    Composite: Llandaff, N&URC
C. Waumsley/C. skuse
 
    Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club
N. Price/G. Price
 
    Pont-à-Mousson
L. Peltier/B. Pasdeloup
 
    Red Star Rowing Club
A. Andrev/G. Astakhov
 
    Sons of the Thames
D. Smith/T. Whittle
 
    Sport Club Corinthians Paulista
M. Martins/J. da Silveira
 
    Victoria Lake Rowing Club
I. Pentz/J. Hagemann
 
336 MPR3 2x Mens PR3 2x
2
337 B 8+ Mens B 8+
4
338 WF 4x Womens F 4x
11
339 WI-M 2x Womens I-M 2x
2
340 E 8+ Mens E 8+
5
341 WD 4+ Womens D 4+
0
342 I 4x Mens I 4x
2
Sunday, September 24, 2023
401 Mix D 4x Mixed D 4x
16
402 Mix G 8+ Mixed G 8+
1
403 Mix B 2x Mixed B 2x
15
404 Mix E 4x Mixed E 4x
11
405 Mix PR3 2x Mixed PR3 2x
3
406 Mix H 8+ Mixed H 8+
0
407 Mix C 2x Mixed C 2x
26
408 Mix F 4x Mixed F 4x
7
409 Mix I-M 8+ Mixed I-M 8+
0
410 Mix A 2x Mixed A 2x
16
411 Mix D 8+ Mixed D 8+
3
412 Mix G 2x Mixed G 2x
10
413 Mix B 4x Mixed B 4x
6
414 Mix E 8+ Mixed E 8+
3
415 Mix H 2x Mixed H 2x
7
416 Mix C 4x Mixed C 4x
17
417 Mix F 8+ Mixed F 8+
4
418 Mix I-M 2x Mixed I-M 2x
3
419 Mix A 4x Mixed A 4x
5
420 Mix D 2x Mixed D 2x
25
421 Mix G 4x Mixed G 4x
6
422 Mix B 8+ Mixed B 8+
0
423 Mix E 2x Mixed E 2x
25
424 Mix H 4x Mixed H 4x
0
425 Mix C 8+ Mixed C 8+
7
426 Mix F 2x Mixed F 2x
22
427 Mix I-M 4x Mixed I-M 4x
2
428 Mix A 8+ Mixed A 8+
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change