Hoover Invitational

  • Hosted By: Westerville Rowing Club
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 22, 2006
01 2:20 PM Mens V 8+
10
    Burning River Crew (A)
R. Uhle/M. Bohl/P. Wincek/F. Braun/M. Pierce/N. Miller/J. Simeone/C. Payne/A. Rajagopalan (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
N. Croak/J. Tafelski/C. Miles/J. Skelding/L. Siebeneck/C. Mcleod/K. Galumbos/J. Jones/S. Hendricks (Cox)
 
    Hampton High School Rowing Association (A)
B. Furrer/R. OToole/M. Huffman/B. Matthews/M. Parker/N. Wilt/R. Herring/M. McCann/M. Scarfone (Cox)
 
    St. Francis de Sales High School and Parents Association (LLC) (A)
J. Wilkowski/A. Dumas/P. Levering/S. Stager/D. Cottier/M. Velker/M. Luck/D. Rork/E. Sholl (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
N. Ohlrogge/E. Meister/J. McKenna/L. Robins/D. Grifo/S. Zavoda/A. Fath/K. Fiamingo/M. Wither (Cox)
 
    St. Johns Jesuit Rowing Club (A)
T. Montague/C. Ulrich/T. Valentine/D. Beyer/R. Obey/T. Towns/J. Martin/T. Moriarty/M. Barchick (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
A. Shaull/M. Bernsdorf/D. Blanco/E. Olson/B. Haxton/J. Carothers/M. Galuzzi/P. Moore/D. Young (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
S. Aberegg/S. Baker/B. Crowe/A. Davis/D. Fogle/B. Francis/C. Hill/J. Kelly/T. Rowland (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (B)
M. Wither/M. Monroe/J. Bell/W. Reichard/N. Bushak/J. Gallagher/M. Pienoski/B. Masin/M. Manuszak (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
M. Reisch/T. Hopkin/S. Halsey/M. Benedetti/A. Salmons/K. McGovern/G. Carswell/S. Galuzzi/K. McClanahan (Cox)
 
02 2:30 PM Womens V 4+
17
    Alaska Midnight Sun Rowing Association (..)
M. Cain/B. Johnson/J. O'Connor/J. Rower/B. A (Cox)
 
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
A. Morlock/J. Roudebush/A. Ford/C. Higgins/E. Higgins (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
K. Croak/J. Peatee/E. Iiams/M. Hoffman/A. Weber (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
L. Fattlar/A. Naegle/K. Dahlhausen/J. Benedict/R. Gaser (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
B. Brun/S. Davidson/K. Holtvogt/C. Burnham/J. Athmer (Cox)
 
    Hampton High School Rowing Association (A)
K. Malongowski/A. Raimondi/K. Carney/M. Deet/J. Byrnes (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
K. Wilkinson/E. Houts/H. Simone/A. Russell/M. DePaola (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
k. miller/B. Brownson/L. Hirt/K. Zenz/B. Mikolajczk (Cox)
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
A. Brunswick/M. Myers/A. Izzi/V. Ellis/D. Jensen (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
K. Guess/A. Vitkus/J. Wilson/E. Tuttle/E. Sullivan (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (A)
T. Dana/E. Ricker/K. Broderick/A. Bereksi/A. Thornton (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
D. Ewart/K. Rodway/K. Ramsey/B. Grimes/M. Marchese (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
J. Clark/M. Clark/K. Cole/A. Conkey/C. Sawich (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (B)
M. Gauntner/M. Gillespie/J. Mayer/M. McGraw/S. Raines (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (B)
M. Costic/S. Guy/B. Nowicki/H. Briel/L. Johns (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
M. Caligiuri/M. Colin/M. Milburn/J. Hunt/A. Racher (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
C. Kehres/C. Krinn/A. LaFollette/A. LaFollette/D. Durbin (Cox)
 
03 2:40 PM Mens 2nd V 4+
9
    Burning River Crew (A)
P. Barnes/M. Verner/I. Wilson/A. Rajagopalan/C. Payne (Cox)
 
    Hampton High School Rowing Association (A)
A. Lenz/K. Wielgus/K. Holesh/M. Rogers/M. Pagnotta (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
P. Yanosko/K. Roach/L. Brzozowski/D. Alonso/D. Anthony (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Reisch/T. Hopkin/M. Benedetti/K. McGovern/K. McClanahan (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
S. Aberegg/S. Baker/B. Crowe/A. Davis/J. Wagner (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (B)
M. Wither/M. Monroe/J. Bell/W. Reichard/N. Gervasi (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
G. Carswell/S. Halsey/A. Salmons/S. Galuzzi/J. Gill (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
D. Fogle/B. Francis/C. Hill/J. Larkin/T. Rowland (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (C)
Z. Cramp/J. Carothers/J. King/M. Galuzzi/M. Weiland (Cox)
 
04 2:50 PM Womens 2nd V 8+
7
    Cleveland Foundry Juniors (A)
C. Carran/N. Hilaire/A. Horning/L. Hurley/C. Kalata/K. Levy/K. Fath/M. Keefe/S. Getz (Cox)
 
    Hampton High School Rowing Association (A)
J. Kelly/M. Deet/M. Whitman/B. Green/A. DiBucci/L. Machuga/A. McKelvey/G. Santonastaso/M. Weber (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (A)
A. Quinn/C. Thiel/A. Brown/K. Coen/S. Pacynski/L. Daniel/C. Holmes/K. French/S. Kronk (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
J. Perkins/T. Hardyman/J. Rouda/K. Coons/J. King/B. Drake/A. Harvey/L. Nelson/T. Zink (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
J. Clark/M. Clark/K. Cole/A. Conkey/A. Day/S. Frank/C. Johnston/C. Kehres/D. Durbin (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
C. Krinn/A. LaFollette/A. LaFollette/M. Machuta/S. McManis/E. Radigan/S. Roberts/A. Sobiech/J. Vermeire (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (C)
J. Ball/C. Chicoine/A. Czechowski/K. Enscoe/H. Hayter/V. Hookman/L. Hughes/J. Ostrzeniec/M. Frankenberg (Cox)
 
05 3:00 PM Mens Novice 8+
11
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
B. Flowers/B. Scherzer/E. Colburn/C. Pohlman/M. Hoeflinger/Z. Wassermann/K. Pohlman/C. Armelagos/A. Ford (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
C. Debo/P. Shank/P. Kitz/J. Knestrick/M. Knestrick/S. Naseem/R. Yates/S. Billmeier/S. Deca (Cox)
 
    St. Francis de Sales High School and Parents Association (LLC) (A)
J. VanDemark/J. Szczucinksi/M. Gilbert/B. Spinner/H. Rahm/K. Stanley/E. Sholl/A. Shortridge/J. Wilkowski (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
K. Mangan/C. Walters/T. Watson/E. Gorny/K. Jones/D. Black/M. Gannon/E. Brzozowski/R. Medas (Cox)
 
    St. Johns Jesuit Rowing Club (A)
J. Konieczny/J. Carder/A. Gaillardetz/Z. Ott/K. Connolly/C. Clemens/M. Eberly/J. Eberle/R. Estep (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Caligiuri/B. Haxton/M. Gramila/B. Johnson/A. Weiland/V. Edmonds/A. Chan/S. Barthlmeas/C. Brown (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. Baumbartner/G. Chamberlain/A. Cumming/R. Durso/D. Faybik/P. Fredrickson/S. Glenn/D. Grandjlan/B. McMahon (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (B)
N. Smalley/J. Asimes/T. Telep/M. Fechko/K. Beargie/D. Warren/J. McClusky/J. Prijaltel/R. Stidham (Cox)
 
    St. Johns Jesuit Rowing Club (B)
N. Parke/A. Frick/W. Butler/J. Southward/C. Hagemeyer/S. Hegde/A. Jacobs/D. Cross/M. Barchick (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
A. Guest/N. Heppner/J. Mikusa/G. Miller/L. Miller/G. Mohar/B. Palmer/J. Pierron/D. Zamora (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (C)
J. Pribonic/A. Schutz/A. Shirey/B. Stilson/M. Vawter/N. Wood/J. Kelly/B. Ruh/H. Keller (Cox)
 
06 3:10 PM Womens Novice 4+
11
07 3:20 PM Mens Ltwt 8+
6
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
M. Wither/M. Monroe/J. Bell/W. Reichard/N. Bushak/J. Gallagher/M. Pienoski/B. Masin/M. Manuszak (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Reisch/T. Hopkin/S. Halsey/M. Benedetti/J. King/K. McGovern/G. Carswell/S. Galuzzi/K. McClanahan (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
S. Aberegg/S. Baker/A. Davis/D. Fogle/B. Francis/C. Hill/J. Kelly/J. Larkin/T. Rowland (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (B)
D. Fortunato/K. Collins/D. Gorny/A. Browning/B. Cmolik/S. Moldovanyi/D. Schulte/D. Jaworski/N. Gervasi (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
A. Salmons/B. Benadum/O. Latif/A. Chan/M. Caligiuri/S. Barthlmeas/A. Weiland/P. Elliott/T. Bowen (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (C)
A. March/D. Alonso/S. Zavoda/K. Roach/D. Petkovsek/E. Lee/A. Hess/S. Petkovsek/B. Snider (Cox)
 
08 3:30 PM Mens V 4+
15
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
C. Ramlow/M. Ramlow/B. Flowers/B. Scherzer/A. Ford (Cox)
 
    Burning River Crew (A)
R. Uhle/F. Braun/P. Wincek/M. Pierce/M. Dahlhausen (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
N. Croak/J. Tafelski/L. Siebeneck/C. Mcleod/M. Siebenceck (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
F. Liam/B. John/B. Steve/W. Neil/B. Rachel (Cox)
 
    Hampton High School Rowing Association (A)
C. Janusz/R. OToole/B. Furrer/T. Lobb/M. Pagnotta (Cox)
 
    Perrysburg Rowing Club (A)
L. Serdar/M. Szozda/K. French/A. Appelhans/H. Szozda (Cox)
 
    St. Francis de Sales High School and Parents Association (LLC) (A)
C. Niswander/P. Wiederhold/C. Ertle/B. Jones/D. Cottier (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
J. McKenna/L. Robins/N. Ohlrogge/E. Meister/M. Wither (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
A. Shaull/M. Bernsdorf/D. Blanco/E. Olson/D. Young (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
L. Martindale/A. Mohar/C. Peterson/B. Ruh/J. Wagner (Cox)
 
    Burning River Crew (B)
N. Miller/M. Bohl/C. Payne/A. Rajagopalan/J. Simeone (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (B)
K. Galumbos/C. Miles/J. Skelding/J. Jones/S. Hendricks (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (B)
A. Fath/K. Fiamingo/D. Grifo/S. Zavoda/B. Snider (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (B)
M. Reisch/T. Hopkin/M. Benedetti/K. McGovern/K. McClanahan (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
A. Scott/E. Shoemaker/B. Sobiech/J. Swanson/T. Rowland (Cox)
 
09 3:40 PM Womens V 8+
10
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
A. Morlock/J. Roudebush/C. Higgins/B. Graves/E. Higgins/S. Levison/B. Reyes/B. Martin/S. Bales (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
J. Benedict/K. Dahlhausen/L. Fattlar/R. Gaser/A. Naegle/K. Phillips/S. Titera/J. Wolanin/S. Getz (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
B. Brun/S. Davidson/K. Holtvogt/J. Malone/S. Harvey/M. Tellers/L. Folkerth/G. Doepker/J. Athmer (Cox)
 
    Hampton High School Rowing Association (A)
S. Davis/C. Diperna/K. Deet/A. Raimondi/K. Lemke/K. Fritsch/A. Miller/B. Edwards/E. Cowan (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
A. Caldwell/A. Cornwell/S. Donnley/J. Duckro/H. Harpster/J. Karem/S. Matson/A. Russell/M. DePaola (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
B. Brownson/k. miller/S. Guy/L. Hirt/K. Zenz/M. Costic/H. Briel/B. Nowicki/B. Mikolajczk (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (A)
K. Broderick/D. Connors/T. Dana/K. Duckett/A. Holmes/K. Nowakowski/E. Ricker/A. Bereksi/A. Thornton (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
D. Ewart/K. Rodway/M. Caligiuri/S. Crook/K. Ramsey/M. Colin/J. Hunt/B. Grimes/M. Marchese (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. Thompson/S. Unser/M. Vanderhorst/B. VanDevelde/N. Wilson/B. Young/C. Zvansky/N. Zvansky/C. Sawich (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (B)
R. Ashford/C. Carran/N. Hilaire/L. Hurley/S. Raines/M. Keefe/J. Mayer/K. Charms/C. Kalata (Cox)
 
10 3:50 PM Womens 2nd V 4+
12
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
J. Forche/C. McDonald/M. Iiams/A. Preston/N. Czech (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
K. Phillips/S. Titera/J. Wolanin/R. Ashford/K. Levy (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
L. Conroy/K. Kinsey/J. Beall/N. Loesch/E. Philips-Roth (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
S. Keller/C. Macritchie/c. bremer/C. Wymer/B. Davis (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
K. OBryon/C. Coverdale/C. Green-Mercer/A. Howard-Frank/E. Super (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (A)
R. Krajewski/E. Donnell/C. Doncouse/L. Sheehan/E. Leidy (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
H. Herbst/K. Coons/J. Rouda/B. Colin/A. Racher (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
C. Krinn/A. LaFollette/A. LaFollette/M. Machuta/D. Durbin (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (B)
K. Fell/K. Kurt/L. Ajaka/M. Albright/L. Johns (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (B)
H. Dabney/S. Goldfarb/L. Elliott/A. Cohen/E. Sullivan (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (B)
A. Socie/C. Thiel/A. Quinn/L. Daniel/C. Peters (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
S. McManis/E. Radigan/S. Roberts/A. Sobiech/J. Vermeire (Cox)
 
11 4:00 PM Mens Novice 4+
11
12 4:10 PM Womens Novice 8+
9
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
B. Reyes/B. Graves/K. Longnecker/A. Keil/K. Gibbs/T. Danko/B. Martin/J. Kirby/S. Bales (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
P. Arnold/A. Warwar/S. Lawler/Z. Lang/E. Striebech/C. Stransberry/K. Souve/N. Campbell/A. Meyer (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
A. Ayers/K. Bartoe/A. Fisher/L. Hall/L. Harrison/J. Kirschbaum/P. Long/L. Houts/P. Pellegrino (Cox)
 
    Notre Dame Academy Crew (A)
A. Farrell/C. Duet/C. Bailey/E. McCarthy/K. Martin/L. Scheiber/C. Rudolph/K. Tylinski/H. MacRitchie (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
A. Sanford/M. Nelson/C. Wang/A. Dietz/R. Rawat/B. McFadden/A. Taylor/T. Hill/D. Jack (Cox)
 
    St. Ursula Academy Crew (A)
K. Doncouse/E. Fenton/A. Grzeszczak/A. Mitten/S. Murphy/K. Nowakowski/C. Pawlaczyk/J. Sanders/A. Reisner (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
H. Sommerfelt/S. Galluzzi/L. Carswell/K. Bell/A. Oglesbee/A. Smart/G. Stroh/K. Moore/A. Williams (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
J. Ball/C. Chicoine/A. Czechowski/K. Enscoe/H. Hayter/V. Hookman/L. Hughes/J. Ostrzeniec/M. Frankenberg (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
E. Seipelt/A. Semmler/L. Tompkins/B. Young/A. LaFollette/A. LaFollette/S. Roberts/S. McManis/J. Vermeire (Cox)
 
13 4:20 PM Womens Ltwt 8+
4
    Notre Dame Academy Crew (A)
S. Keller/C. Macritchie/c. bremer/C. Wymer/J. Ireland/d. bishop/K. Fell/R. Thrun/B. Davis (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
K. Guess/A. Vitkus/J. Wilson/K. Ryan/M. Findling/M. Steiner/M. Qua/E. Tuttle/E. Super (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
M. Caligiuri/J. Hunt/M. Milburn/B. Drake/J. Perkins/A. Harvey/L. Nelson/M. Colin/T. Zink (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. Thompson/S. Unser/M. Vanderhorst/B. VanDevelde/N. Wilson/B. Young/C. Zvansky/N. Zvansky/C. Sawich (Cox)
 
14 4:30 PM Mens 2nd V 8+
6
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
P. Yanosko/D. Alonso/D. Mossad/K. Roach/L. Brzozowski/E. Lee/R. Zdankiewicz/S. Petkovsek/D. Anthony (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
Z. Cramp/G. Schmit/D. Shannon/A. Salmons/D. Larcomb/B. Benadum/P. Elliott/M. Weiland/T. Bowen (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
J. Larkin/L. Martindale/A. Mohar/C. Peterson/B. Ruh/A. Scott/E. Shoemaker/B. Sobiech/J. Wagner (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (B)
D. Fortunato/K. Collins/D. Gorny/A. Browning/B. Cmolik/S. Moldovanyi/D. Schulte/D. Jaworski/N. Gervasi (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
A. Baumbartner/G. Chamberlain/A. Cumming/R. Durso/D. Faybik/P. Fredrickson/S. Glenn/D. Grandjlan/B. McMahon (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (C)
A. Guest/N. Heppner/J. Mikusa/G. Miller/L. Miller/G. Mohar/B. Palmer/J. Pierron/H. Keller (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change