USRowing NW Regional Masters Championship

  • Hosted By: USRowing

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 21, 2002
32 1:34 PM Womens 8+ B
6
Saturday, June 21, 2003
1 8:00 AM Womens 1x B
5
2 8:07 AM Mens 2x B
6
3A 8:14 AM Womens 1x D
2
3B 8:21 AM Womens 1x E-F
4
4 8:28 AM Mens 1x C
10
5 8:35 AM Womens 2x B
8
6 8:42 AM Mens 2x D
8
7 8:49 AM Mens 1x B
10
8 8:56 AM Womens 1x C
7
9A 9:03 AM Mens 1x E
7
9B 9:10 AM Mens 1x F-H
9
10 9:17 AM Womens 1x AA-A
5
11 9:24 AM Mens 2x C
8
12 9:31 AM Mens 1x AA-A
15
13 9:38 AM Womens 2x C
8
14 9:45 AM Mens 1x D
6
15 9:52 AM Womens 2x AA-A
7
16A 9:59 AM Womens Lt 1x C
4
16B 10:06 AM Womens Lt 1x D-F
6
    Marin Rowing Association
K. Calvin
19.6 (55)
    Norcal Crew
J. Ehrhardt
28.9 (61)
    Portland Boat Club
M. McCormick
21.0 (56)
    Portland Boat Club
A. Echeverria
21.0 (56)
    James Bay Athletic Association (B)
D. Taylor
13.2 (50)
    Oregon Association of Rowers (C)
S. Keller
15.6 (52)
17 10:30 AM Mixed 8+ C
7
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Evans/K. Laura/B. Turner/J. Dobis/C. Hoffer/W. Manning/E. Tappon/W. Jan/C. Tokuda (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/D. Biles/D. Bodmer/J. Crist/S. Butler/H. Odell/J. Jacobson/J. Burks/T. Kid (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
D. Drischell/A. Jones/G. Pratt/T. Hubert/J. Sullivan/S. Cox/K. Roach/O. Treciokas/T. Boedecker (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
J. Aguirre/C. Corcoran/T. Duryea/B. Broadwater/D. Buseck/D. Martin/S. Reekie/E. Winderl/M. Ruddell (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/M. Liptack/S. Isaac/S. Merritt/S. Gorman/N. Dalston-Johnson/H. Yuse/N. Myers/E. Eames (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Tilles/T. Wood/B. Dillard/E. Hamann/L. Jackson/K. Aserlind/S. Parkman/J. Byrd (Cox)
 
    Ashland Rowing Club (C)
S. Kiesling/D. Hirsch/R. Iverson/J. Lusa/P. Ruiz/C. Lombardi/E. Geismar/K. Latham/B. Hoffman (Cox)
 
18 10:30 AM Womens Open water 1x AA-F
0
19A 10:37 AM Womens Lt 1x AA-A
2
19B 10:44 AM Womens Lt 1x B
2
20 10:51 AM Mens 4+ C
5
21 10:58 AM Mens 4x B
2
22 11:05 AM Womens 2- D-F
10
23 11:12 AM Womens 2- B
2
24 11:19 AM Womens 4x AA-A
4
25 11:26 AM Womens Lt 4+ AA-B
3
26A 11:33 AM Mixed 4+ C
6
    Corvallis Rowing Club (A)
C. Otis/C. Hoffer/B. Evans/M. Marvin/L. Williams (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
K. Selder/H. Kwong/J. Ogliore/A. OReilly/T. Burnham (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
J. Hoover/T. Egami/L. Foster/D. Lee/R. Adamson (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
D. Horton/E. Offchiss/C. Palman/C. Baertlein/S. Grose (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/D. Uvelli/H. Yuse/N. Dalston-Johnson/E. Eames (Cox)
 
    Stumptown Rowing Inc. (A)
B. Griswold/J. Meyerhoff/J. Niemer/D. Perkinson/M. Lundburg (Cox)
 
26B 11:40 AM Mixed 4+ D
7
    Ashland Rowing Club (A)
C. Tronquet/M. Maretska/D. Hirsch/J. Lusa/R. Ralston (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Poole/S. Rogers/J. Linse/S. Stein/C. Tokuda (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
J. McClaughlin/B. Woodman/R. Hodel/A. Watkins/F. Kim (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
S. Reekie/T. Duryea/D. Martin/N. Miner/J. Aguirre (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Isaac/S. Merritt/J. Millar/N. Neyland/E. Eames (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Roden/B. Austin/C. Singer/C. Congdon/C. OBrien (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
T. Lathrop/H. Stoffelsma/G. Wilson/J. Lamb/J. Alexander (Cox)
 
26C 11:47 AM Mixed 4+ E-F
4
    Green Lake Crew (A)
G. heffernan/A. Wright/R. Scholz/A. Martin/P. Lundquist (Cox)
26.5 (62)
    Norcal Crew (A)
D. Ehrhardt/E. Alderman/J. Ehrhardt/A. Williams/M. Ruddell (Cox)
26.5 (62)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Jannetty/M. Murray/K. Larsdotter/M. Robbins/A. Jones (Cox)
25.0 (61)
    Ashland Rowing Club (B)
C. Prufer/B. Kirkman/D. Holden/D. Fairbanks/M. Bashaw (Cox)
26.5 (62)
27 12:45 PM Mixed 2x B
12
28 12:52 PM Mens Lt 1x AA-B
10
29 12:59 PM Mens Novice Open Water 1x
2
30A 1:06 PM Mens 4x D
4
30B 1:13 PM Mens 4x E-F
4
    Unaffiliated (USA) (..)
L. Carter/M. Gefter/D. Howat/B. Erkelens
20.5 (59)
    Delta Deas Rowing Club (A)
A. Lamb/B. Wesemann/R. Straka/G. Chutter
16.8 (56)
    Green Lake Crew (A)
G. heffernan/A. Wright/B. Ketchum/S. Hopley
32.0 (67)
    Norcal Crew (A)
D. Ehrhardt/W. Rumsey/B. Conn/B. Broadwater
19.2 (58)
31A 1:20 PM Mens 2- AA-A
4
31B 1:27 PM Mens 2- B
4
33A 1:41 PM Womens 4x D
3
33B 1:48 PM Womens 4x E-F
5
    Ashland Rowing Club (A)
J. Crawford/C. Tronquet/S. Wright/S. Friend
23.1 (61)
    Green Lake Crew (A)
A. Martin/R. Scholz/B. Colven/R. Hackett
21.8 (60)
    Marin Rowing Association (A)
E. Travers/B. Berling/M. Ness/A. Killpack
20.5 (59)
    Montlake Rowing Club (A)
M. Swindley/M. Laliberte/S. Stelter/A. Matsen
24.5 (62)
    Norcal Crew (A)
J. Hoover/N. Miner/R. Adamson/P. Morrison
15.7 (55)
34 1:55 PM Mens Lt 2x AA-F
3
35 2:02 PM Mens 2- C
1
36A 2:09 PM Mens 2- D-E
2
36B 2:16 PM Mens 2- F+
2
37 2:23 PM Mixed 2x C
15
38 2:30 PM Womens Novice Open Water 1x
2
39 2:37 PM Mixed 2x AA-A
10
40 2:44 PM Womens 8+ C
11
    Ashland Rowing Club (A)
S. Cochran/C. Lombardi/P. Ruiz/K. Latham/E. Geismar/M. Wallace/K. Wennlund/C. Huffman/K. Carnival (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/P. Sparling/B. Hunter/K. Skanderup/C. Peterson/K. Bolstad/G. Young/I. Baker/I. Pearce (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Linse/S. Stein/B. Evans/M. Marvin/E. Tappon/W. Jan/A. Moyers/L. Duncan Allen/C. Tokuda (Cox)
 
    Gorge Rowing Club (A)
K. Beuker/T. Taylor/J. Pletz/A. Scanlan/S. Geer/L. Ramsay/D. Morris/K. Crawley/T. Scott (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
K. Roach/S. Cox/D. Leach-Scampavia/A. OReilly/M. Sillman/S. Heurion/J. Papesh/L. Roberts/T. Boedecker (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
N. Richards/J. Smith/A. Klinke/P. Pesando/P. Nevler/P. Penrose/J. Harder/C. Rose/E. Lam (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
E. Wright/S. Pelmas/S. Grossman/J. Kellman/B. Merrell/E. Hart/M. Ness/L. Arellano/A. Sarrett (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
R. Hodel/J. Rogers/S. Nehring/J. Abe/F. Sulzbacher/A. Watkins/T. Glick/S. McKain/F. Kim (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
J. Aguirre/C. Corcoran/S. Reekie/E. Winderl/L. Foster/N. Miner/J. Hoover/A. Williams/M. Ruddell (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Gorman/N. Dalston-Johnson/J. Daniels/T. Stevens/J. Millar/N. Neyland/H. Yuse/N. Myers/E. Eames (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
E. Hamann/L. Jackson/K. Aserlind/M. Wyzga/M. McCormick/S. Parkman/L. Jensen/K. Walkly/R. Warner (Cox)
 
41 2:51 PM Mens Novice 4+
2
42 2:58 PM Womens Lt 8+ AA-F
3
43 2:58 PM Mens Open Water 1x
1
44 3:05 PM Mens 8+ D-F
7
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
B. Cameron/B. Woodman/T. Case/K. Sjoblom/J. McLaughlin/G. Woodworth/C. Costigan/T. Olson/F. Kim (Cox)
20.5 (59)
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/A. Baxter/M. Skibinski/P. Michael/R. Iverson/G. DelRosso/D. Hirsch/S. Toll/L. Klecan (Cox)
10.6 (50)
    Corvallis Rowing Club (A)
S. Rogers/B. Poole/W. Manning/M. Madson/J. Dobis/J. Russell/P. Boyd/B. Turner/L. Williams (Cox)
15.7 (55)
    Norcal Crew (A)
D. Buseck/B. Broadwater/B. Conn/T. Duryea/D. Lee/D. Martin/T. Egami/E. Alderman/R. Adamson (Cox)
10.6 (50)
    OKC Riversport (A)
A. Filatov/M. Stralka/S. Johnson/M. Stokes/T. Jenvey/J. Dupen/D. Hamilton/A. Ware/A. Sarrett (Cox)
10.6 (50)
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Haworth/B. Austin/T. Roden/J. Collins/J. Singer/C. Atwood/J. Hauser/G. Schoch/A. Jones (Cox)
15.7 (55)
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Jensen/S. Klarquist/S. Brown/R. Liebman/J. Kratochvil/J. Rudoff/I. Townsend/J. Byrd (Cox)
15.7 (55)
45A 3:12 PM Mixed 2x D
8
45B 3:19 PM Mixed 2x D-F
8
    Anchorage Rowing Association
M. Hall/T. Bridgeman
11.4 (50)
    Green Lake Crew
R. Scholz/G. heffernan
28.0 (63)
    Green Lake Crew
A. Wright/A. Martin
25.0 (61)
    Green Lake Crew
B. Ketchum/B. Colven
47.7 (74)
    Marin Rowing Association
E. Travers/R. Gelardin
32.9 (66)
    Norcal Crew
D. Ehrhardt/J. Ehrhardt
28.0 (63)
    Vancouver Rowing Club
M. Murray/K. Larsdotter
19.4 (57)
    Vancouver Rowing Club
S. Engelhard/M. Robbins
25.0 (61)
47 3:26 PM Womens 4+ AA-A
8
46A 4:00 PM Mens Lt 1x C-D
4
46B 4:07 PM Mens Lt 1x E-F
4
48A 4:14 PM Womens Lt 4+ C
5
    Ashland Rowing Club (A)
K. Wennlund/B. Smith/J. Oursler/J. Wallis/R. Ralston (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
L. Horton/J. Raney/G. Kogut/K. Sternberg/N. Nelson (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Johnson/K. Page/K. Rogers/N. Otterholt/S. Franson (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
J. Aguirre/C. Corcoran/E. Winderl/P. Morrison/M. Ruddell (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Reid/K. Sommer/C. Crosby/S. Gulick/H. Gregory (Cox)
 
48B 4:21 PM Womens Lt 4+ D-F
7
49 4:28 PM Mens 2x AA-A
8
50 4:35 PM Mens 8+ B
1
Sunday, June 22, 2003
51 9:15 AM Mens 4+ AA-A
5
52 9:22 AM Womens 4x B
10
53A 9:29 AM Womens 2x D
4
53B 9:36 AM Womens 2x E-F
6
    Green Lake Crew
A. Martin/R. Scholz
19.4 (57)
    Marin Rowing Association
E. Travers/A. Killpack
31.2 (65)
    Norcal Crew
J. Hoover/N. Miner
16.9 (55)
    Pocock Rowing Center
N. Andrews/J. Johnson
20.8 (58)
    Station L Rowing Club
J. Chambers/K. Frederick
23.5 (60)
    Vancouver Rowing Club
K. Larsdotter/M. Robbins
34.6 (67)
54 9:43 AM Mens 8+ C
5
55 9:50 AM Mens Novice 1x
3
56 9:50 AM Womens Novice 1x
4
57 9:57 AM Womens 4x C
7
    Marin Rowing Association (A)
S. Pelmas/E. Thoron/A. Dupen/K. Boyd
 
    Norcal Crew (A)
L. Foster/R. Adamson/A. Williams/P. Morrison
 
    Pocock Rowing Center (A)
V. Hatfield/T. Goodwin/S. Parkman/K. Aserlind
 
    Portland Rowing Club (A)
E. Hamann/B. Kronick/K. Robinette/L. Dickinson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Gorman/J. Daniels/N. Myers/S. McGinnis
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Alexander/G. Wilson/H. Welch/J. Lamb
 
    Conibear Rowing Club (A)
G. Young/N. Liu/N. George/M. Philbrick
 
58A 10:04 AM Womens Novice 4+ A-B
6
58B 10:11 AM Womens Novice 4+ A-B
3
59 10:18 AM Womens Lt 4x AA-E
6
60 10:25 AM Mens 8+ AA-A
4
61A 10:32 AM Mens 2x E
6
61B 10:39 AM Mens 2x F-H
7
    Ancient Mariners Rowing Club
B. Cameron/R. Johnson
45.7 (73)
    Green Lake Crew
G. heffernan/A. Wright
34.6 (67)
    Green Lake Crew
S. Hopley/B. Ketchum
34.6 (67)
    Norcal Crew
B. Conn/D. Ehrhardt
25.0 (61)
    OKC Riversport
D. Hamilton/J. Dupen
39.9 (70)
    Vancouver Rowing Club
J. Collins/J. Hauser
28.0 (63)
    Victoria City Rowing Club
C. Molholm/J. Prentiss
26.5 (62)
62 10:46 AM Womens 2- AA-A
4
63 10:53 AM Womens 2- C
2
64 11:00 AM Womens Novice 8+
4
65A 11:07 AM Mixed 4x C
7
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine/K. Beuker/J. Pletz/L. Chung
 
    Norcal Crew (A)
S. Reekie/D. Buseck/B. Broadwater/J. Aguirre
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Christiansen/V. Hatfield/S. Parkman/S. Tilles
 
    Portland Rowing Club (A)
E. Hamann/S. Edwards/J. Kratochvil/L. Dickinson
 
    Victoria City Rowing Club (A)
P. Walter/J. Alexander/J. Lamb/J. Alexander
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/T. Wood/K. Aserlind/L. Jackson
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. McDaniel/R. Myrand/S. Sobat/J. Reid
 
65B 11:14 AM Mixed 4x D
4
65C 11:21 AM Mixed 4x E+
3
    Green Lake Crew (A)
G. heffernan/A. Wright/R. Scholz/A. Martin
 
    Norcal Crew (A)
D. Ehrhardt/B. Conn/E. Winderl/J. Ehrhardt
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Jannetty/J. Collins/K. Larsdotter/C. Singer
 
66A 11:28 AM Mixed 4x AA-A
3
66B 11:35 AM Mixed 4x B
3
67 11:42 AM Mixed 4+ AA-A
4
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Seal/S. Butler/J. Jacobson/T. Kid (Cox)
1.4 (35)
    Lake Union Crew (A)
K. Selder/M. McMullen/A. Ettel/L. Mittendorf/N. Nelson (Cox)
0.3 (31)
    Norcal Crew (A)
J. Aguirre/T. Egami/L. Foster/D. Buseck/R. Adamson (Cox)
1.4 (35)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Pearson/C. Keogh/H. Gould/J. McEwen/D. Ellis (Cox)
0.5 (32)
68 11:49 AM Mixed 8+ B
2
69A 11:56 AM Womens 4+ D
8
    Ashland Rowing Club (A)
J. Cope/D. Holden/D. Fairbanks/C. Huffman/K. Carnival (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
G. Eshom/N. Liu/R. Nowers/M. Philbrick/I. Pearce (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Haerer/L. Bogard/M. Clemens/C. Tokuda (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Sullivan/S. Cox/K. Roach/O. Treciokas/T. Boedecker (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
S. Nehring/J. Abe/F. Sulzbacher/S. McKain/F. Kim (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
S. Reekie/C. Corcoran/J. Hoover/N. Miner/M. Ruddell (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Gorman/N. Dalston-Johnson/J. Millar/N. Neyland/E. Eames (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Ogliore/C. Barry/D. Leach-Scampavia/A. OReilly/C. Wade (Cox)
 
69B 12:03 PM Womens 4+ E
6
    Ashland Rowing Club (A)
M. Wallace/J. Crawford/S. Wright/S. Friend/M. Bashaw (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
N. Richards/N. Otterholt/A. Klinke/J. Smith/E. Lam (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
S. Ladd/A. Watkins/M. Laliberte/M. Swindley/F. Kim (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
J. Ehrhardt/A. Williams/P. Morrison/R. Adamson/J. Aguirre (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
N. Bates/J. Chambers/M. Eastman/K. Frederick/S. Craig (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
N. Johnson/P. Pesando/P. Nevler/C. Rose/S. Franson (Cox)
 
70 12:45 PM Mens 4x AA-A
3
71 12:52 PM Womens 8+ AA-A
4
72 12:59 PM Womens 4+ B
7
73A 1:06 PM Mens 4+ D
10
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/A. Baxter/J. Sims/R. Iverson/K. Lombardi (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Poole/S. Rogers/C. Otis/W. Manning/L. Williams (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
A. Filatov/M. Stralka/D. Hamilton/T. Jenvey/A. Sarrett (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Schwager/B. Cox/S. Jones/K. Will/E. Eames (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. OBrien/S. Engelhard/B. Horsley/C. Atwood/C. OBrien (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Alexander/T. Lathrop/C. Molholm/H. Stoffelsma/J. Lamb (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
A. Stewart/S. Tilles/J. Rudoff/S. Jensen/A. Titus (Cox)
 
    Ashland Rowing Club (B)
S. Toll/M. Skibinski/G. DelRosso/P. Michael/E. Newman (Cox)
 
    Norcal Crew (B)
B. Broadwater/B. Conn/T. Duryea/D. Martin/M. Ruddell (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
S. Johnson/A. Ware/M. Stokes/J. Dupen/K. Goodman (Cox)
 
74 1:13 PM Mens Lt 4+ AA-F
0
75 1:20 PM Mens Novice 8+
1
76A 1:27 PM Womens Lt 2x AA-B
3
76B 1:34 PM Womens Lt 2x C-E
6
73B 1:41 PM Mens 4+ E-F
7
    Unaffiliated (USA) (..)
M. Gefter/L. Carter/D. Howat/B. Erkelens/A. Howat (Cox)
22.1 (59)
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
J. McLaughlin/B. Woodman/C. Costigan/K. Sjoblom/F. Kim (Cox)
18.2 (56)
    Ashland Rowing Club (A)
C. Prufer/J. Lusa/D. Hirsch/B. Kirkman/K. Lombardi (Cox)
31.2 (65)
    Corvallis Rowing Club (A)
M. Madson/J. Dobis/B. Turner/P. Boyd/C. Tokuda (Cox)
18.2 (56)
    Green Lake Crew (A)
B. Cameron/R. Johnson/A. Wright/G. heffernan/U. Coxswain (Cox)
8.6 (47)
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Brown/R. Liebman/I. Townsend/J. Byrd (Cox)
16.9 (55)
    Norcal Crew (J)
D. Ehrhardt/D. Lee/W. Rumsey/E. Alderman/R. Adamson (Cox)
26.5 (62)
77 1:48 PM Womens 8+ D-F
10
    Ashland Rowing Club (A)
J. Cope/M. Maretska/D. Fairbanks/D. Holden/C. Tronquet/M. Wallace/B. Sullivan/C. Huffman/K. Carnival (Cox)
14.6 (54)
    Lake Union Crew (A)
J. Sullivan/S. Cox/K. Roach/O. Treciokas/J. Ogliore/C. Barry/D. Leach-Scampavia/A. OReilly/T. Boedecker (Cox)
12.5 (52)
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Johnson/K. Page/A. Klinke/N. Otterholt/N. Richards/L. Robins/C. Alkire/J. Smith/E. Lam (Cox)
11.5 (51)
    Lake Washington Rowing Club (A)
K. Rogers/B. Smith/N. Johnson/P. Pesando/J. Harder/P. Penrose/P. Nevler/G. Hull/S. Franson (Cox)
24.5 (62)
    Marin Rowing Association (A)
E. Wright/A. Dunning/A. Dupen/B. Berling/M. Ness/C. Keller/A. Killpack/E. Travers/A. Sarrett (Cox)
16.8 (56)
    Montlake Rowing Club (A)
S. Ladd/M. Swindley/J. Abe/J. Rogers/R. Hodel/A. Watkins/M. Laliberte/S. McKain/F. Kim (Cox)
15.7 (55)
    Station L Rowing Club (A)
N. Bates/J. Chambers/L. Walker/R. Tobiga/J. Niemer/M. Armstrong/M. Eastman/K. Frederick/A. Titus (Cox)
12.5 (52)
    Conibear Rowing Club (D)
R. Pratt/K. Hart/G. Eshom/N. George/N. Liu/G. Young/R. Nowers/M. Philbrick/I. Pearce (Cox)
11.5 (51)
    Ashland Rowing Club (I)
S. Wright/J. Crawford/K. Mooney/M. Terrall/L. Inglis/S. Friend/L. Young/R. Ralston/B. Hoffman (Cox)
18.0 (57)
    Norcal Crew (H)
S. Reekie/C. Corcoran/E. Winderl/N. Miner/J. Hoover/A. Williams/J. Ehrhardt/P. Morrison/M. Ruddell (Cox)
13.5 (53)
78 1:55 PM Mixed 4+ B
2
79 2:02 PM Womens 4+ C
9
80 2:02 PM Mens Lt 4x AA-F
0
81 2:20 PM Mens 4x C
4
82 2:27 PM Mens 4+ B
5
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/J. Crist/D. Bodmer/G. Rhoades/T. Kid (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
A. Filatov/M. Stralka/M. Stokes/A. Ware/A. Sarrett (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
B. Tuesley/G. Narver/B. King/P. Hoffmeister/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/M. Liptack/C. Petculescu/S. Merritt/E. Eames (Cox)
 
    Norcal Crew (E)
D. Buseck/B. Conn/B. Broadwater/T. Egami/P. Morrison (Cox)
 
83 2:34 PM Mixed 8+ AA-A
6
84 2:41 PM Mixed 8+ D+
6
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/C. Lombardi/E. Geismar/D. Holden/C. Tronquet/G. DelRosso/M. Skibinski/S. Toll/M. Bashaw (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
C. Otis/P. Boyd/B. Turner/J. Dobis/E. Tappon/S. Stein/L. Duncan Allen/W. Jan/C. Tokuda (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
T. Coyne/L. Hull/T. Case/T. Olson/S. Nehring/S. Stelter/F. Sulzbacher/A. Matsen/F. Kim (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Schwager/B. Cox/M. Barrows/K. Will/R. McQuin/T. Roller/P. Miele/S. Rhinevault/T. Smith (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Knutson/J. Hoyt/C. Congdon/K. Larsdotter/J. Hauser/R. Jaguzny/C. Singer/M. Robbins/A. Jones (Cox)
 
    Norcal Crew (G)
S. Reekie/C. Corcoran/T. Duryea/D. Martin/D. Lee/E. Alderman/J. Aguirre/E. Winderl/M. Ruddell (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change