USRowing NW Regional Masters Championship

  • Hosted By: USRowing

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 21, 2002
32 1:34 PM Womens 8+ B
6
Saturday, June 21, 2003
1 8:00 AM Womens 1x B
5
2 8:07 AM Mens 2x B
6
3A 8:14 AM Womens 1x D
2
3B 8:21 AM Womens 1x E-F
4
4 8:28 AM Mens 1x C
10
5 8:35 AM Womens 2x B
8
    Delta Deas Rowing Club
M. Kureluk/L. Dyde
 
    Delta Deas Rowing Club
C. Emery/T. Gambrel
 
    Gorge Rowing Club
T. Taylor/S. Geer
 
    Lake Union Crew
L. Mittendorf/T. Smith
 
    Pocock Rowing Center
V. Hatfield/S. Parkman
 
    Portland Rowing Club
E. Hamann/B. Kronick
 
    Vancouver Rowing Club
J. Reid/S. Sobat
 
    Victoria City Rowing Club
G. Wilson/H. Welch
 
6 8:42 AM Mens 2x D
8
    Corvallis Rowing Club
J. Russell/M. Lowery
 
    Delta Deas Rowing Club
A. Lamb/G. Chutter
 
    Portland Rowing Club
P. Creede/D. Robbins
 
    Sammamish Rowing Association
R. McQuin/S. Jones
 
    Vancouver Rowing Club
R. McDaniel/R. Myrand
 
    Victoria City Rowing Club
C. Molholm/H. Stoffelsma
 
    Victoria City Rowing Club
P. Walter/T. Lathrop
 
    Willamette Rowing Club
A. Stewart/R. OHern
 
7 8:49 AM Mens 1x B
10
    Pocock Rowing Center
W. Krause
 
    Pocock Rowing Center
J. Christiansen
 
    Pocock Rowing Center
R. Leet
 
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu
 
    Sammamish Rowing Association
M. Biery
 
    Unaffiliated (USA)
P. Hein
 
    Unaffiliated (USA)
B. Wellman
 
    Unaffiliated (USA)
R. Willenbring
 
    Vancouver Rowing Club
A. Lane
 
    Vancouver Rowing Club
R. Aguayo
 
8 8:56 AM Womens 1x C
7
9A 9:03 AM Mens 1x E
7
    Ashland Rowing Club
J. Sims
 
    Green Lake Crew
S. Hopley
 
    Unaffiliated (USA)
D. Howat
 
    Vancouver Rowing Club
J. OBrien
 
    Willamette Rowing Club
J. Kratochvil
 
    Willamette Rowing Club
P. Johnson
 
    Unaffiliated (USA) (B)
B. Erkelens
 
9B 9:10 AM Mens 1x F-H
9
10 9:17 AM Womens 1x AA-A
5
11 9:24 AM Mens 2x C
8
    Gorge Rowing Club
J. Paine/L. Chung
 
    Green Lake Crew
G. Naden/M. Stanley
 
    Portland Rowing Club
P. Creede/D. Robbins
 
    Vancouver Rowing Club
S. Engelhard/B. Austin
 
    Vancouver Rowing Club
B. Stewart/J. Hoyt
 
    Victoria City Rowing Club
B. Feary/G. Armstrong
 
    Willamette Rowing Club
B. Byrd/T. Wood
 
    Willamette Rowing Club
S. Tilles/J. Kratochvil
 
12 9:31 AM Mens 1x AA-A
15
    Delta Deas Rowing Club
K. Hassanali
0.0 (20)
    Green Lake Crew
N. Clement
1.6 (35)
    Pocock Rowing Center
M. Schwartz
0.6 (32)
    Pocock Rowing Center
W. Krause
2.0 (36)
    Pocock Rowing Center
J. Christiansen
9.0 (46)
    Pocock Rowing Center
R. Meenk
4.9 (41)
    Portland Boat Club
C. Cole
1.2 (34)
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu
4.9 (41)
    Sammamish Rowing Association
M. Biery
3.6 (39)
    Unaffiliated (USA)
P. Hein
2.5 (37)
    Vancouver Lake Rowing Club
W. Kalenius
0.0 (23)
    Vancouver Rowing Club
A. Lane
4.2 (40)
    Vancouver Rowing Club
A. Karim
0.6 (32)
    Victoria City Rowing Club
L. Alexander
11.0 (48)
    James Bay Athletic Association (C)
J. Ishikawa
0.9 (33)
13 9:38 AM Womens 2x C
8
14 9:45 AM Mens 1x D
6
15 9:52 AM Womens 2x AA-A
7
    Gorge Rowing Club
C. Dibert/M. Sanders
1.1 (34)
    Green Lake Crew
H. Dietrich/D. Williamson
0.0 (24)
    Lake Union Crew
M. Liston/M. Barney
0.1 (29)
    Lake Union Crew
K. Speers/M. Pearlstein
0.8 (33)
    Portland Boat Club
C. Molloseau/J. Williams
0.8 (33)
    Vancouver Rowing Club
L. Benning/M. Moulds
0.5 (32)
    Vancouver Rowing Club
K. Klinger/S. Tucker
0.1 (29)
16A 9:59 AM Womens Lt 1x C
4
16B 10:06 AM Womens Lt 1x D-F
6
17 10:30 AM Mixed 8+ C
7
18 10:30 AM Womens Open water 1x AA-F
0
19A 10:37 AM Womens Lt 1x AA-A
2
19B 10:44 AM Womens Lt 1x B
2
20 10:51 AM Mens 4+ C
5
    OKC Riversport (A)
A. Filatov/M. Stokes/S. Johnson/T. Jenvey/A. Sarrett (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
B. Griswold/J. Meyerhoff/C. Robinette/S. Frederick/M. Lundberg (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Horsley/T. Roden/C. Atwood/G. Schoch/A. Jones (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
T. Wood/B. Dillard/A. Stewart/S. Jensen/A. Titus (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. OBrien/S. Engelhard/C. Knutson/B. Stewart/C. OBrien (Cox)
 
21 10:58 AM Mens 4x B
2
22 11:05 AM Womens 2- D-F
10
    Conibear Rowing Club
G. Eshom/R. Nowers
20.8 (58)
    Conibear Rowing Club
R. Pratt/P. Sparling
14.6 (53)
    Everett Rowing Association
M. Stewart/W. Simon
12.4 (51)
    Lake Washington Rowing Club
A. Klinke/N. Otterholt
16.9 (55)
    Lake Washington Rowing Club
B. Smith/C. Marshall
43.7 (72)
    Lake Washington Rowing Club
N. Richards/L. Robins
12.4 (51)
    Marin Rowing Association
E. Travers/A. Dupen
28.0 (63)
    Montlake Rowing Club
S. Ladd/S. McKain
22.1 (59)
    Portland Boat Club
A. Echeverria/M. McCormick
18.2 (56)
    Vancouver Rowing Club
T. Smith/D. Jackson
12.4 (51)
23 11:12 AM Womens 2- B
2
24 11:19 AM Womens 4x AA-A
4
    Lake Union Crew (A)
A. Ettel/M. Liston/M. Barney/A. Berner-Hays
0.3 (31)
    Pocock Rowing Center (A)
T. Gray/M. Berry/J. Lowe/P. Warman
0.7 (33)
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Sobat/J. Reid/K. Klinger/J. McEwen
1.3 (35)
    Pocock Rowing Center (B)
D. Zook/L. Jenkins/C. Barham/J. Olup
0.3 (31)
25 11:26 AM Womens Lt 4+ AA-B
3
26A 11:33 AM Mixed 4+ C
6
26B 11:40 AM Mixed 4+ D
7
    Ashland Rowing Club (A)
C. Tronquet/M. Maretska/D. Hirsch/J. Lusa/R. Ralston (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Poole/S. Rogers/J. Linse/S. Stein/C. Tokuda (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
J. McClaughlin/B. Woodman/R. Hodel/A. Watkins/F. Kim (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
S. Reekie/T. Duryea/D. Martin/N. Miner/J. Aguirre (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Isaac/S. Merritt/J. Millar/N. Neyland/E. Eames (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Roden/B. Austin/C. Singer/C. Congdon/C. OBrien (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
T. Lathrop/H. Stoffelsma/G. Wilson/J. Lamb/J. Alexander (Cox)
 
26C 11:47 AM Mixed 4+ E-F
4
    Green Lake Crew (A)
G. heffernan/A. Wright/R. Scholz/A. Martin/P. Lundquist (Cox)
26.5 (62)
    Norcal Crew (A)
D. Ehrhardt/E. Alderman/J. Ehrhardt/A. Williams/M. Ruddell (Cox)
26.5 (62)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Jannetty/M. Murray/K. Larsdotter/M. Robbins/A. Jones (Cox)
25.0 (61)
    Ashland Rowing Club (B)
C. Prufer/B. Kirkman/D. Holden/D. Fairbanks/M. Bashaw (Cox)
26.5 (62)
27 12:45 PM Mixed 2x B
12
    Delta Deas Rowing Club
L. Richards/P. Brassel
 
    Green Lake Crew
N. Clement/P. Jackson
 
    Pocock Rowing Center
P. Cypiot/G. Narver
 
    Pocock Rowing Center
J. Christiansen/V. Hatfield
 
    Portland Boat Club
J. Williams/J. Benz
 
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu/S. McGinnis
 
    Vancouver Rowing Club
S. Engelhard/N. Borges
 
    Vancouver Rowing Club
R. McDaniel/S. Tucker
 
    Vancouver Rowing Club
L. Benning/R. Aguayo
 
    Victoria City Rowing Club
G. Armstrong/H. Welch
 
    Oregon Association of Rowers (E)
J. Renner/J. Stokes
 
    Vancouver Rowing Club
A. Lane/S. Sobat
 
28 12:52 PM Mens Lt 1x AA-B
10
29 12:59 PM Mens Novice Open Water 1x
2
    Vancouver Rowing Club
A. Karim
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Aguayo
 
30A 1:06 PM Mens 4x D
4
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
T. Goodwin/J. McLaughlin/C. Costigan/K. Sjoblom
 
    Portland Rowing Club (A)
P. Creede/D. Robbins/R. Myrand/R. McDaniel
 
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Haworth/C. Atwood/M. Murray/G. Schoch
 
    Victoria City Rowing Club (A)
T. Lathrop/H. Stoffelsma/C. Molholm/B. Feary
 
30B 1:13 PM Mens 4x E-F
4
31A 1:20 PM Mens 2- AA-A
4
    Lake Union Crew
J. Daniels/S. Kong
0.3 (31)
    Pocock Rowing Center
J. Planke/W. Krause
0.5 (32)
    Pocock Rowing Center
J. Veatch/J. Huges
0.0 (24)
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Pearson/C. Keogh
0.3 (31)
31B 1:27 PM Mens 2- B
4
33A 1:41 PM Womens 4x D
3
33B 1:48 PM Womens 4x E-F
5
34 1:55 PM Mens Lt 2x AA-F
3
35 2:02 PM Mens 2- C
1
36A 2:09 PM Mens 2- D-E
2
    Corvallis Rowing Club
J. Russell/M. Lowery
11.4 (50)
    Vancouver Rowing Club
J. OBrien/B. Horsley
12.4 (51)
36B 2:16 PM Mens 2- F+
2
37 2:23 PM Mixed 2x C
15
    Delta Deas Rowing Club
C. Emery/G. Chutter
 
    Green Lake Crew
M. Stanley/K. Sebastian
 
    Green Lake Crew
M. Freeman/C. Buchanan
 
    James Bay Athletic Association
D. Taylor/J. Cain
 
    Pocock Rowing Center
V. Hatfield/J. Christiansen
 
    Pocock Rowing Center
T. Goodwin/R. Leet
 
    Pocock Rowing Center
R. Meenk/D. Klein
 
    Portland Rowing Club
S. Edwards/E. Hamann
 
    Sammamish Rowing Association
T. Roller/R. McQuin
 
    Sammamish Rowing Association
P. Smith/T. Smith
 
    Unaffiliated (USA)
A. Howat/D. Howat
 
    Vancouver Rowing Club
L. Benning/R. Myrand
 
    Victoria City Rowing Club
J. Alexander/J. Alexander
 
    Victoria City Rowing Club
B. Feary/G. Wilson
 
    Sammamish Rowing Association
S. Isaac/T. Knakal
 
38 2:30 PM Womens Novice Open Water 1x
2
39 2:37 PM Mixed 2x AA-A
10
    Lake Union Crew
J. Cheung-Seekit/M. Havey
0.0 (23)
    Lake Union Crew
K. Selder/L. Mittendorf
0.8 (33)
    Passaic River Rowing Association (PRRA)
J. Williams/J. Benz
3.7 (40)
    Pocock Rowing Center
J. McCleery/W. Arnold
0.3 (31)
    Portland Boat Club
C. Molloseau/T. Green
0.8 (33)
    Vancouver Rowing Club
O. Kaddatz/M. Moulds
0.3 (31)
    Vancouver Rowing Club
R. Aguayo/M. Jackson
0.8 (33)
    Vancouver Rowing Club
K. Klinger/A. Karim
0.3 (31)
    Vancouver Rowing Club
A. Lane/S. Tucker
0.8 (33)
    Lake Union Crew
T. Hubert/M. Liston
0.8 (33)
40 2:44 PM Womens 8+ C
11
41 2:51 PM Mens Novice 4+
2
    Lake Union Crew (A)
M. Cheung/J. Hellriegel/D. Beyer/A. Leonard/H. Alhadeff (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Jannetty/B. Stewart/J. Hoyt/R. Jaguzny/C. OBrien (Cox)
 
42 2:58 PM Womens Lt 8+ AA-F
3
43 2:58 PM Mens Open Water 1x
1
44 3:05 PM Mens 8+ D-F
7
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
B. Cameron/B. Woodman/T. Case/K. Sjoblom/J. McLaughlin/G. Woodworth/C. Costigan/T. Olson/F. Kim (Cox)
20.5 (59)
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/A. Baxter/M. Skibinski/P. Michael/R. Iverson/G. DelRosso/D. Hirsch/S. Toll/L. Klecan (Cox)
10.6 (50)
    Corvallis Rowing Club (A)
S. Rogers/B. Poole/W. Manning/M. Madson/J. Dobis/J. Russell/P. Boyd/B. Turner/L. Williams (Cox)
15.7 (55)
    Norcal Crew (A)
D. Buseck/B. Broadwater/B. Conn/T. Duryea/D. Lee/D. Martin/T. Egami/E. Alderman/R. Adamson (Cox)
10.6 (50)
    OKC Riversport (A)
A. Filatov/M. Stralka/S. Johnson/M. Stokes/T. Jenvey/J. Dupen/D. Hamilton/A. Ware/A. Sarrett (Cox)
10.6 (50)
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Haworth/B. Austin/T. Roden/J. Collins/J. Singer/C. Atwood/J. Hauser/G. Schoch/A. Jones (Cox)
15.7 (55)
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Jensen/S. Klarquist/S. Brown/R. Liebman/J. Kratochvil/J. Rudoff/I. Townsend/J. Byrd (Cox)
15.7 (55)
45A 3:12 PM Mixed 2x D
8
45B 3:19 PM Mixed 2x D-F
8
    Anchorage Rowing Association
M. Hall/T. Bridgeman
11.4 (50)
    Green Lake Crew
R. Scholz/G. heffernan
28.0 (63)
    Green Lake Crew
A. Wright/A. Martin
25.0 (61)
    Green Lake Crew
B. Ketchum/B. Colven
47.7 (74)
    Marin Rowing Association
E. Travers/R. Gelardin
32.9 (66)
    Norcal Crew
D. Ehrhardt/J. Ehrhardt
28.0 (63)
    Vancouver Rowing Club
M. Murray/K. Larsdotter
19.4 (57)
    Vancouver Rowing Club
S. Engelhard/M. Robbins
25.0 (61)
47 3:26 PM Womens 4+ AA-A
8
    Green Lake Crew (A)
D. Williamson/H. Dietrich/B. Foxley/J. Verdugo/U. Coxswain (Cox)
0.0 (26)
    Lake Union Crew (A)
A. Berner-Hays/M. Liston/T. Conrad/M. Barney/C. Wade (Cox)
0.2 (30)
    Marin Rowing Association (A)
S. Pelmas/E. Thoron/J. Kellman/K. Boyd/A. Sarrett (Cox)
1.4 (35)
    Pocock Rowing Center (A)
T. Gray/J. McCleery/M. Berry/J. Lowe/T. Ultican (Cox)
0.3 (31)
    Station L Rowing Club (A)
E. Simeon/B. Wahlstrom/S. Craig/K. Robinette/A. Titus (Cox)
0.3 (31)
    Vancouver Rowing Club (A)
H. Gould/S. Tucker/K. Klinger/J. McEwen/D. Ellis (Cox)
0.2 (30)
    Lake Union Crew (B)
K. Gibson/S. Cottrell/A. Clancy/M. Redmond/D. Skoog (Cox)
0.0 (27)
    Pocock Rowing Center (B)
C. Quesada/C. Barham/J. Woodruff/D. Zook/M. Wong (Cox)
0.2 (30)
46A 4:00 PM Mens Lt 1x C-D
4
46B 4:07 PM Mens Lt 1x E-F
4
48A 4:14 PM Womens Lt 4+ C
5
48B 4:21 PM Womens Lt 4+ D-F
7
    Ashland Rowing Club (A)
J. Cope/M. Wallace/B. Sullivan/C. Huffman/K. Carnival (Cox)
15.7 (54)
    Lake Washington Rowing Club (A)
N. Johnson/J. Smith/C. Alkire/C. Marshall/S. Franson (Cox)
20.8 (58)
    Marin Rowing Association (A)
A. Dunning/L. Arellano/C. Keller/A. Killpack/A. Sarrett (Cox)
16.9 (55)
    Montlake Rowing Club (A)
S. Ladd/J. Rogers/S. Stelter/A. Matsen/F. Kim (Cox)
20.8 (58)
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Congdon/T. Smith/D. Jackson/C. Singer/A. Jones (Cox)
14.6 (53)
    Lake Washington Rowing Club (B)
B. Smith/P. Penrose/J. Harder/G. Hull/E. Lam (Cox)
32.9 (66)
    Portland Boat Club (A)
L. Jensen/S. Keller/A. Echeverria/M. McCormick/F. Carroll (Cox)
13.5 (52)
49 4:28 PM Mens 2x AA-A
8
    Delta Deas Rowing Club
B. Yau/K. Hassanali
0.0 (20)
    Pocock Rowing Center
R. Leet/S. Tilles
4.9 (42)
    Pocock Rowing Center
W. Krause/J. Planke
0.5 (32)
    Pocock Rowing Center
K. Selders/W. Arnold
0.0 (28)
    Pocock Rowing Center
J. Veatch/W. Kalenius
0.0 (23)
    Portland Boat Club
T. Green/C. Cole
1.4 (35)
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu/C. Petculescu
1.7 (36)
    Vancouver Rowing Club
C. Knutson/R. Jaguzny
0.5 (32)
50 4:35 PM Mens 8+ B
1
Sunday, June 22, 2003
51 9:15 AM Mens 4+ AA-A
5
    Lake Union Crew (A)
G. Pratt/A. Jones/D. Drischell/H. Kwong/C. Wade (Cox)
0.8 (33)
    Pocock Rowing Center (A)
J. Planke/W. Krause/J. Veatch/P. Hoffmeister/T. Ultican (Cox)
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Pearson/C. Keogh/S. Litherland/O. Kaddatz/R. McDaniel (Cox)
0.8 (33)
    Lake Union Crew (B)
K. Selder/T. Hubert/J. Daniels/M. McMullen/T. Burnham (Cox)
0.5 (32)
    Lake Union Crew (B)
M. Tonelli/N. Conrad/P. Galin/C. Wade/D. Skoog (Cox)
0.3 (31)
52 9:22 AM Womens 4x B
10
53A 9:29 AM Womens 2x D
4
53B 9:36 AM Womens 2x E-F
6
    Green Lake Crew
A. Martin/R. Scholz
19.4 (57)
    Marin Rowing Association
E. Travers/A. Killpack
31.2 (65)
    Norcal Crew
J. Hoover/N. Miner
16.9 (55)
    Pocock Rowing Center
N. Andrews/J. Johnson
20.8 (58)
    Station L Rowing Club
J. Chambers/K. Frederick
23.5 (60)
    Vancouver Rowing Club
K. Larsdotter/M. Robbins
34.6 (67)
54 9:43 AM Mens 8+ C
5
    Ashland Rowing Club (A)
P. Benedetti/A. Baxter/S. Kiesling/M. Skibinski/P. Michael/R. Iverson/S. Toll/G. DelRosso/E. Newman (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
S. Rogers/B. Poole/W. Manning/M. Madson/M. Lowery/C. Otis/P. Boyd/C. Hoffer/C. Tokuda (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. OBrien/B. Austin/B. Horsley/S. Engelhard/B. Stewart/T. Roden/S. Haworth/C. Atwood/N. Borges (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Tilles/T. Wood/B. Dillard/S. Klarquist/S. Brown/A. Stewart/S. Jensen/J. Byrd (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
C. Knutson/G. Schoch/J. Jannetty/J. Collins/J. Hoyt/R. Jaguzny/J. Hauser/M. Murray/A. Jones (Cox)
 
55 9:50 AM Mens Novice 1x
3
    Vancouver Rowing Club
A. Karim
 
    Vancouver Rowing Club
R. Aguayo
 
    Willamette Rowing Club
R. OHern
 
56 9:50 AM Womens Novice 1x
4
    Sammamish Rowing Association
E. Eames
 
    Stumptown Rowing Inc.
J. Niemer
 
    Vancouver Rowing Club
D. Jackson
 
    Vancouver Rowing Club
K. Klinger
 
57 9:57 AM Womens 4x C
7
58A 10:04 AM Womens Novice 4+ A-B
6
58B 10:11 AM Womens Novice 4+ A-B
3
59 10:18 AM Womens Lt 4x AA-E
6
    Green Lake Crew (A)
S. Duncan/K. Sebastian/R. Hackett/C. Buchanan
9.7 (49)
    Lake Union Crew (A)
K. Sternberg/L. Horton/T. Smith/M. Pearlstein
3.4 (40)
    Montlake Rowing Club (A)
J. Rogers/A. Matsen/S. Ladd/S. Stelter
19.2 (58)
    Pocock Rowing Center (A)
E. Corman/K. Sommer/E. Pittner/D. Kline
1.3 (35)
    Portland Boat Club (A)
L. Jensen/S. Keller/A. Echeverria/M. McCormick
12.5 (52)
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Congdon/D. Jackson/C. Singer/C. OBrien
12.5 (52)
60 10:25 AM Mens 8+ AA-A
4
    Lake Union Crew (A)
A. Jones/G. Pratt/H. Kwong/K. Selder/T. Hubert/D. Drischell/M. McMullen/J. Daniels/T. Burnham (Cox)
0.5 (32)
    Pocock Rowing Center (A)
J. Planke/W. Krause/J. Veatch/G. Narver/B. Tuesley/B. King/R. Leet/C. Hoffman/T. Ultican (Cox)
2.0 (37)
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Lane/R. Aguayo/O. Kaddatz/T. Tadsen/A. Karim/S. Litherland/C. Keogh/J. Pearson/D. Ellis (Cox)
1.0 (34)
    Lake Union Crew (B)
J. Cheung-Seekit/M. Tonelli/N. Conrad/R. Anderson/S. Kong/P. Galin/C. Wade/J. Forssen/D. Skoog (Cox)
0.2 (30)
61A 10:32 AM Mens 2x E
6
61B 10:39 AM Mens 2x F-H
7
    Ancient Mariners Rowing Club
B. Cameron/R. Johnson
45.7 (73)
    Green Lake Crew
G. heffernan/A. Wright
34.6 (67)
    Green Lake Crew
S. Hopley/B. Ketchum
34.6 (67)
    Norcal Crew
B. Conn/D. Ehrhardt
25.0 (61)
    OKC Riversport
D. Hamilton/J. Dupen
39.9 (70)
    Vancouver Rowing Club
J. Collins/J. Hauser
28.0 (63)
    Victoria City Rowing Club
C. Molholm/J. Prentiss
26.5 (62)
62 10:46 AM Womens 2- AA-A
4
    Green Lake Crew
D. Williamson/J. Verdugo
0.0 (26)
    Oregon Association of Rowers
R. Thompson/L. Baker
0.3 (31)
    Vancouver Rowing Club
H. Gould/J. McEwen
0.5 (32)
    Sammamish Rowing Association (F)
H. Yuse/C. Schepper
0.0 (28)
63 10:53 AM Womens 2- C
2
64 11:00 AM Womens Novice 8+
4
65A 11:07 AM Mixed 4x C
7
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine/K. Beuker/J. Pletz/L. Chung
 
    Norcal Crew (A)
S. Reekie/D. Buseck/B. Broadwater/J. Aguirre
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Christiansen/V. Hatfield/S. Parkman/S. Tilles
 
    Portland Rowing Club (A)
E. Hamann/S. Edwards/J. Kratochvil/L. Dickinson
 
    Victoria City Rowing Club (A)
P. Walter/J. Alexander/J. Lamb/J. Alexander
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/T. Wood/K. Aserlind/L. Jackson
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. McDaniel/R. Myrand/S. Sobat/J. Reid
 
65B 11:14 AM Mixed 4x D
4
65C 11:21 AM Mixed 4x E+
3
    Green Lake Crew (A)
G. heffernan/A. Wright/R. Scholz/A. Martin
 
    Norcal Crew (A)
D. Ehrhardt/B. Conn/E. Winderl/J. Ehrhardt
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Jannetty/J. Collins/K. Larsdotter/C. Singer
 
66A 11:28 AM Mixed 4x AA-A
3
    Gorge Rowing Club (A)
C. Dibert/M. McCartney/S. Martin/M. Sanders
0.3 (31)
    Pocock Rowing Center (A)
P. Hoffmeister/W. Kalenius/L. Jenkins/J. Olup
0.1 (29)
    Vancouver Rowing Club (A)
O. Kaddatz/T. Tadsen/L. Benning/M. Moulds
0.7 (33)
66B 11:35 AM Mixed 4x B
3
    Corvallis Rowing Club (A)
M. Lowery/C. Otis/A. Moyers/K. Laura
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. McDaniel/R. Myrand/S. Tucker/K. Klinger
 
    Victoria City Rowing Club (A)
B. Feary/G. Wilson/H. Welch/G. Armstrong
 
67 11:42 AM Mixed 4+ AA-A
4
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Seal/S. Butler/J. Jacobson/T. Kid (Cox)
1.4 (35)
    Lake Union Crew (A)
K. Selder/M. McMullen/A. Ettel/L. Mittendorf/N. Nelson (Cox)
0.3 (31)
    Norcal Crew (A)
J. Aguirre/T. Egami/L. Foster/D. Buseck/R. Adamson (Cox)
1.4 (35)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Pearson/C. Keogh/H. Gould/J. McEwen/D. Ellis (Cox)
0.5 (32)
68 11:49 AM Mixed 8+ B
2
69A 11:56 AM Womens 4+ D
8
69B 12:03 PM Womens 4+ E
6
70 12:45 PM Mens 4x AA-A
3
    Pocock Rowing Center (A)
W. Arnold/R. Leet/K. Selders/R. Meenk
1.0 (34)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Biery/M. McGinnis/S. Isaac/P. Eames
2.9 (39)
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Litherland/T. Tadsen/A. Karim/O. Kaddatz
1.0 (34)
71 12:52 PM Womens 8+ AA-A
4
    Lake Union Crew (A)
K. Gibson/S. Cottrell/A. Clancy/M. Redmond/A. Sturman/J. Crouch/H. Dreiling/T. Conrad/D. Skoog (Cox)
0.0 (25)
    Pocock Rowing Center (A)
M. Berry/T. Gray/C. Quesada/J. Lowe/J. Woodruff/E. Casey/J. Reid/E. Corman/T. Ultican (Cox)
0.1 (29)
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Benning/S. Tucker/H. Gould/J. McEwen/C. Mazerolle/J. Reid/M. Moulds/K. Klinger/D. Ellis (Cox)
0.5 (32)
    Pocock Rowing Center (B)
J. Olup/E. Fischer/D. Zook/L. Jenkins/K. Sommer/S. Gulick/C. Crosby/P. Warman/M. Wong (Cox)
2.0 (37)
72 12:59 PM Womens 4+ B
7
73A 1:06 PM Mens 4+ D
10
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/A. Baxter/J. Sims/R. Iverson/K. Lombardi (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Poole/S. Rogers/C. Otis/W. Manning/L. Williams (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
A. Filatov/M. Stralka/D. Hamilton/T. Jenvey/A. Sarrett (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Schwager/B. Cox/S. Jones/K. Will/E. Eames (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. OBrien/S. Engelhard/B. Horsley/C. Atwood/C. OBrien (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Alexander/T. Lathrop/C. Molholm/H. Stoffelsma/J. Lamb (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
A. Stewart/S. Tilles/J. Rudoff/S. Jensen/A. Titus (Cox)
 
    Ashland Rowing Club (B)
S. Toll/M. Skibinski/G. DelRosso/P. Michael/E. Newman (Cox)
 
    Norcal Crew (B)
B. Broadwater/B. Conn/T. Duryea/D. Martin/M. Ruddell (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
S. Johnson/A. Ware/M. Stokes/J. Dupen/K. Goodman (Cox)
 
74 1:13 PM Mens Lt 4+ AA-F
0
75 1:20 PM Mens Novice 8+
1
76A 1:27 PM Womens Lt 2x AA-B
3
76B 1:34 PM Womens Lt 2x C-E
6
    Green Lake Crew
S. Duncan/K. Sebastian
11.4 (50)
    Green Lake Crew
R. Hackett/C. Buchanan
9.5 (48)
    Lake Union Crew
L. Horton/J. Raney
5.5 (43)
    Portland Boat Club
L. Jensen/A. Echeverria
11.4 (50)
    Portland Boat Club
S. Keller/M. McCormick
15.7 (54)
    Vancouver Rowing Club
C. Congdon/C. Singer
16.9 (55)
73B 1:41 PM Mens 4+ E-F
7
77 1:48 PM Womens 8+ D-F
10
78 1:55 PM Mixed 4+ B
2
79 2:02 PM Womens 4+ C
9
80 2:02 PM Mens Lt 4x AA-F
0
81 2:20 PM Mens 4x C
4
    Unaffiliated (USA) (..)
L. Carter/D. Howat/M. Gefter/B. Erkelens
 
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Russell/S. Rogers/M. Lowery/B. Poole
 
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Haworth/B. Austin/B. Stewart/G. Schoch
 
    Victoria City Rowing Club (A)
P. Walter/B. Feary/G. Armstrong/J. Alexander
 
82 2:27 PM Mens 4+ B
5
83 2:34 PM Mixed 8+ AA-A
6
    Green Lake Crew (A)
J. Verdugo/D. Williamson/B. Cameron/R. Johnson/H. Dietrich/B. Foxley/A. Wright/G. heffernan/U. Coxswain (Cox)
1.6 (36)
    Lake Union Crew (A)
G. Pratt/H. Kwong/D. Drischell/M. McMullen/T. Conrad/M. Barney/D. DeLappe/K. Speers/T. Burnham (Cox)
0.2 (30)
    Pocock Rowing Center (A)
J. Veatch/J. Huges/W. Krause/J. Planke/D. Zook/C. Quesada/J. Olup/J. Woodruff/H. Gregory (Cox)
0.1 (29)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Pearson/C. Keogh/S. Litherland/O. Kaddatz/H. Gould/K. Klinger/S. Tucker/J. McEwen/D. Ellis (Cox)
0.5 (32)
    Lake Union Crew (B)
J. Cheung-Seekit/R. Anderson/S. Kong/J. Forssen/O. Treciokas/G. Smith/E. Roth/D. Leach-Scampavia/C. Wade (Cox)
1.6 (36)
    Lake Union Crew (C)
M. Tonelli/J. Hellriegel/S. Bouckaert/J. Dahlstrom/D. OConnor/S. Morrison/D. Beyer/A. Leonard/H. Alhadeff (Cox)
1.3 (35)
84 2:41 PM Mixed 8+ D+
6
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/C. Lombardi/E. Geismar/D. Holden/C. Tronquet/G. DelRosso/M. Skibinski/S. Toll/M. Bashaw (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
C. Otis/P. Boyd/B. Turner/J. Dobis/E. Tappon/S. Stein/L. Duncan Allen/W. Jan/C. Tokuda (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
T. Coyne/L. Hull/T. Case/T. Olson/S. Nehring/S. Stelter/F. Sulzbacher/A. Matsen/F. Kim (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Schwager/B. Cox/M. Barrows/K. Will/R. McQuin/T. Roller/P. Miele/S. Rhinevault/T. Smith (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Knutson/J. Hoyt/C. Congdon/K. Larsdotter/J. Hauser/R. Jaguzny/C. Singer/M. Robbins/A. Jones (Cox)
 
    Norcal Crew (G)
S. Reekie/C. Corcoran/T. Duryea/D. Martin/D. Lee/E. Alderman/J. Aguirre/E. Winderl/M. Ruddell (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change