USRowing NW Regional Masters Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 18, 2004
1 Mixed C 4x
8
    Gorge Rowing Club
J. Paine/D. Morris/L. Ramsey/L. Chung
 
    Green Lake Crew
G. Naden/P. Jackson/M. Freeman/S. Duncan
 
    Lake Union Crew
J. Sullivan/J. Wolf/H. Kwong/C. Nagy
 
    Sammamish Rowing Association
J. Gifford/T. Roller/T. Smith/T. Andrews
 
    Vancouver Rowing Club
B. Austin/J. Hoyt/K. Larsdotter/K. Gillies
 
    Vancouver Rowing Club
R. Myrand/S. Sobat/J. Reid/R. McDaniel
 
    Willamette Rowing Club
B. Griswold/J. Ochnser/M. Ryan/S. Regan
 
    Willamette Rowing Club
E. Hamann/S. Edwards/L. Dickenson/J. Kratochvil
 
10 Womens C Light 1x
4
11 Womens E 4x
3
12 Womens F+ 4x
3
    Marin Rowing Association
A. Killpack/C. Keller/B. Newhouse/H. James
23.1 (61)
    Montlake Rowing Club
K. Abramson/G. Oistad/A. Wolfe/R. Atkinson
21.8 (60)
    Vancouver Rowing Club
K. Perla/L. Krisman/M. Robbins/K. Larsdotter
24.5 (62)
13 Mens A+ Light 2-
2
14 Mens E+ Light 1x
4
15 Womens A+ Novice 4+
6
16 Mens E 4+
10
    Ancient Mariners Rowing Club
P. Harvey/G. Woodworth/C. Costigan/T. Olson/D. Wright-Lonheim (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club
B. Cameron/W. DHondt/A. Wright/R. Johnson/F. Kim (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club
T. Taylor/J. Dobis/B. Turner/P. Boyd/C. Tokuda (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club
B. Poole/S. Rogers/D. Rutherford/B. Thoreson/E. Sandoval (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club
K. Smith/D. Kuehn/J. Sullivan/D. Williams/N. Domingo (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club
B. Broadwater/T. Duryea/E. Alderman/D. Martin/M. Ruddell (Cox)
 
    Pocock Rowing Center
B. Pitlick/A. Rounds/J. McLaughlin/B. Woodman/T. Ultican (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
S. Haworth/J. Jannetty/J. Hauser/G. Schoch/N. Maxwell (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
B. Byrd/D. Costello/J. Rudoff/I. Townsend/J. Byrd (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
T. Wood/C. Johnson/T. Lathrop/S. Jensen/A. Titus (Cox)
 
17 Mixed B 4x
3
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu/M. Biery/T. Knakal/S. McGinnis
 
    Vancouver Rowing Club
G. Van Horn/A. Hamilton/S. Sobat/J. Reid
 
    Willamette Rowing Club
B. Griswold/J. Ochnser/M. Ryan/S. Regan
 
18 Mens A+ Novice 1x
4
19 Mens AA-A 2x
5
2 Womens A+ Light 2-
4
    Conibear Rowing Club
I. Baker/G. Young
12.1 (49)
    Conibear Rowing Club
C. Reid/M. Philbrick
16.9 (53)
    Lake Union Crew
A. Thompkins/S. Peterson
0.0 (26)
    Vancouver Rowing Club
T. Smith/D. Jackson
15.6 (52)
20 Womens C 8+
15
21 Mens C 2x
6
22 Mens AA-A 8+
4
23 Womens A 2x
11
    Community Rowing, Inc.
C. Graves/C. Frankenfeld
 
    Gorge Rowing Club
S. Geer/J. Roemer
 
    Gorge Rowing Club
M. Sanders/C. Dibert
 
    Green Lake Crew
J. Verdugo/H. Dietrich
 
    Lake Union Crew
M. Liston/K. Speers
 
    Lake Union Crew
K. Klassen/S. Paulsen
 
    Pocock Rowing Center
M. Cowan/T. Goodwin
 
    Pocock Rowing Center
A. Schneider/K. Sommer
 
    Thunderbird Rowing Club
D. Wilson/L. Wallace
 
    Vancouver Rowing Club
S. Kelly/M. Williams
 
    Lake Washington Rowing Club (H)
R. McGovern/J. Reinauer
 
24 Womens AA 2x
4
25 Mixed E+ 4+
10
    Ancient Mariners Rowing Club
J. McLaughlin/B. Woodman/R. Hodel/J. Abe/D. Wright-Lonheim (Cox)
22.1 (59)
    Ancient Mariners Rowing Club
P. Harvey/K. Sjoblom/M. Swindley/J. Rogers/F. Kim (Cox)
18.2 (56)
    Ashland Rowing Club
C. Prufer/J. Lusa/M. Terrall/B. Sullivan/E. Newman (Cox)
23.5 (60)
    Ashland Rowing Club
D. Hirsch/R. Iverson/S. Wright/S. Friend/T. Knox (Cox)
31.2 (65)
    Corvallis Rowing Club
B. Turner/J. Dobis/P. Trimmer/L. Johnson/C. Tokuda (Cox)
16.9 (55)
    Green Lake Crew
G. Hefferrnan/R. Hackett/R. Scholz/A. Wright/E. Freeman (Cox)
28.0 (63)
    Los Gatos Rowing Club
S. Reekie/N. Miner/E. Alderman/M. Major/M. Ruddell (Cox)
18.2 (56)
    Los Gatos Rowing Club
B. Dana/A. Williams/B. Broadwater/T. Duryea/A. Fiona (Cox)
16.9 (55)
    Vancouver Rowing Club
D. Jackson/C. Congdon/J. Hauser/M. Murray/C. OBrien (Cox)
16.9 (55)
    Lake Washington Rowing Club (B)
R. Alexander/J. Sack/N. Miller/B. Connolly/E. Lam (Cox)
19.4 (57)
26 Mens A+ Light 4x
0
27 Mixed B 4+
5
28 Mens D 4x
5
    Corvallis Rowing Club
J. Russell/M. Lowery/S. Rogers/C. Otis
 
    Lake Stevens Rowing Club
B. McIsaac/W. Matheny/G. Williams/D. Hoffman
 
    Vancouver Rowing Club
J. OBrien/B. Horsley/J. Smith/S. Engelhard
 
    Vancouver Rowing Club
R. Myrand/R. Genske/D. Robbins/R. McDaniel
 
    Willamette Rowing Club
A. Stewart/C. Johnson/R. OHern/S. Donahue
 
29 Womens B Light 4+
1
3 Mens F 2x
4
30 Womens D 4+
15
31 Mens B 2-
3
32 Womens B 1x
5
33 Womens C Light 2x
2
34 Mixed AA-A 8+
4
35 Womens D+ Light 8+
2
4 Mens D+ Light 2x
2
5 Womens C+ Novice 1x
1
6 Mens B 1x
17
    Berkeley Paddling & Rowing Club
P. Treacy
 
    Ewauna Rowing Club
J. Schindler
 
    Green Lake Crew
N. Clement
 
    Lake Union Crew
J. Wolf
 
    Lake Washington Rowing Club
B. Thompson
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
W. Hutcheson
 
    Sammamish Rowing Association
M. Biery
 
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu
 
    Sammamish Rowing Association
J. Longley
 
    Sammamish Rowing Association
S. Isaac
 
    Unaffiliated (USA)
B. Willenbring
 
    Unaffiliated (USA)
C. Helsby
 
    Unaffiliated (USA)
P. Hein
 
    Vancouver Rowing Club
A. Lane
 
    Victoria City Rowing Club
L. Alexander
 
    Victoria City Rowing Club
P. Walter
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
M. Monplaisir
 
7 Mixed D 4x
6
    Ancient Mariners Rowing Club
T. Goodwin/T. Coyne/R. Hodel/J. Rogers
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
S. Schaffran/W. Rumsey/D. Davis/K. Furano
 
    Corvallis Rowing Club
B. Poole/S. Rogers/J. Linse/S. Stein
 
    Pisten Bully Rowing Club
L. Carter/S. Pelmas/K. Boyd/B. Erkelens
 
    Vancouver Rowing Club
J. Smith/S. Engelhard/C. Singer/C. Congdon
 
    Gorge Rowing Club
F. Rudge/R. Miller/K. Miller/K. Crawley
 
8 Mens A+ Novice 4+
3
    Lake Washington Rowing Club
P. Grigsby/J. Dielschneider/C. Denis/D. Linnertz/S. Striker (Cox)
1.4 (35)
    Oregon Association of Rowers
R. Mason/C. Feola/D. Lingenfelder/J. Renner/K. Feola (Cox)
12.4 (51)
    Vancouver Rowing Club
G. Van Horn/A. Hamilton/J. Hoskins/P. Klinkow/D. Ellis (Cox)
4.2 (41)
9 Womens B 2-
6
Saturday, June 19, 2004
36 Mens E 1x
11
    Ancient Mariners Rowing Club
J. McLaughlin
 
    Lake Natoma Rowing Association
P. Hodges
 
    Lake Stevens Rowing Club
W. Matheny
 
    Pisten Bully Rowing Club
D. Howat
 
    Pisten Bully Rowing Club
B. Erkelens
 
    Pisten Bully Rowing Club
M. Gefter
 
    Portland Boat Club
D. Kuch
 
    Sammamish Rowing Association
T. Lasseter
 
    Sammamish Rowing Association
J. Schwager
 
    Vancouver Rowing Club
J. OBrien
 
    Willamette Rowing Club
C. Johnson
 
37 Womens E 2-
3
38 Womens F+ 2-
2
39 Mens C 4+
7
    Ashland Rowing Club
D. Dammann/A. Baxter/R. Krant/M. Skibinski/B. Hoffman (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club
T. Cleland/T. Grubert/C. Otis/M. Lowery/J. Josef (Cox)
 
    Marin Rowing Association
M. Brown/B. Harte/V. Aron/T. Weitzel/F. Loutas (Cox)
 
    Marin Rowing Association
M. London/G. Dille/F. Gomez/D. Malone/J. Kimmel (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers
D. Horton/D. Ward/P. Schultz/J. Renner/J. Chamness (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
A. Stewart/S. Tilles/S. Jensen/R. OHern/J. Byrd (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
C. Knutson/D. Wenger/T. Roden/B. Stewart/C. OBrien (Cox)
 
40 Womens C 4x
10
41 Womens A-B Novice 1x
5
42 Mixed F 2x
7
43 Mixed G+ 2x
2
    Marin Rowing Association
B. Ollinger/P. Starr
41.8 (71)
    Vancouver Rowing Club
J. Singer/M. Robbins
38.1 (69)
44 Mens B 2x
7
    Green Lake Crew
N. Clement/D. Trop
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
R. Peterson/P. Plimpton
 
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu/M. Biery
 
    Vancouver Rowing Club
A. Lane/K. Obinata
 
    Vancouver Rowing Club
A. Hamilton/G. Van Horn
 
    Vancouver Rowing Club
C. McPherson/C. Minkovsky
 
    Victoria City Rowing Club
P. Walter/L. Alexander
 
45 Womens AA-A 8+
9
46 Mens D 8+
8
    Ancient Mariners Rowing Club
R. Seeman/B. Woodman/J. McLaughlin/K. Sjoblom/P. Harvey/G. Woodworth/C. Costigan/T. Olson/F. Kim (Cox)
 
    Ashland Rowing Club
D. Dammann/A. Baxter/J. Sims/R. Iverson/R. Krant/M. Skibinski/D. Hirsch/D. Johnson/B. Hoffman (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club
B. Poole/T. Grubert/T. Taylor/S. Rogers/T. Cleland/J. Dobis/C. Otis/W. Manning/C. Tokuda (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club
M. Heyn/P. Spencer/M. Tonelli/J. Test/K. Smith/D. Kuehn/J. Sullivan/D. Williams/N. Domingo (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
S. Johnston/D. Law/B. Cullen/J. Bertolini/J. Jacobson/S. Janny/P. Arnold/D. Hansen/M. Toyama (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
B. Byrd/S. Tilles/T. Wood/S. Edwards/A. Stewart/R. OHern/S. Jensen/S. Donahue/J. Byrd (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Morser/C. Atwood/J. OBrien/S. Engelhard/J. Smith/D. Wenger/B. Horsley/G. Schoch/N. Maxwell (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
C. Knutson/B. Austin/S. Haworth/B. Stewart/J. Hoyt/J. Hauser/J. Jannetty/M. Murray/C. OBrien (Cox)
 
47 Womens D 2x
8
48 Womens B Light 1x
2
49 Mixed AA 2x
3
50 Mens B 4x
3
    Gorge Rowing Club
M. Papineau/F. Rudge/R. Miller/L. Chung
 
    Vancouver Rowing Club
R. Chatterjee/C. McPherson/C. Minkovsky/R. McDaniel
 
    Vancouver Rowing Club
S. Litherland/T. Tadsen/J. Hoskins/O. Kaddatz
 
51 Womens B 4+
12
52 Womens D+ Light 4+
6
53 Mens E+ 2-
5
54 Womens AA-A Light 1x
3
55 Womens E+ 1x
7
56 Mixed B 8+
5
57 Mens C 1x
16
58 Mens F 1x
13
59 Womens C 2-
6
60 Mens AA-A 4+
8
    Bainbridge Island Rowing
F. Brandon/J. Inslee/T. Anderson/F. Weisbrod/K. Olanie (Cox)
 
    Everett Rowing Association
C. McKenna/A. Haack/D. Morken/C. Seal/J. Carpenter (Cox)
 
    Lake Union Crew
D. Drischell/T. Hubert/G. Pratt/A. Jones/N. Nelson (Cox)
 
    Lake Union Crew
B. Scrace/H. Kwong/J. Forssen/M. McMullen/T. Burnham (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club
R. Mareddy/C. Russell/J. Coffman/J. Proctor/S. McConnell (Cox)
 
    Mt. Baker Crew
T. Lange/W. Krause/J. Planke/J. Veatch/M. Seymour (Cox)
 
    Mt. Baker Crew
B. Tuesley/S. Tilles/J. Bolcer/C. Hoffman/T. Ultican (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
J. Cameron/J. Pearson/D. Cairns/M. Mellinghaus/D. Ellis (Cox)
 
61 Mens C+ Light 4+
1
62 Womens AA-A 4x
5
63 Womens D+ Light 4x
2
64 Mixed D 8+
8
65 Mixed C 8+
8
    Corvallis Rowing Club
W. Manning/T. Grubert/B. Turner/T. Cleland/B. Evans/M. Marvin/A. Mcgovern/K. Laura/J. Josef (Cox)
 
    Everett Rowing Association
B. Armstrong/G. Rhoades/J. Porter/J. Crist/V. Glowaski/H. Odell/C. Stern/C. Armstrong/T. Warrington (Cox)
 
    Lake Union Crew
D. Drischell/T. Hubert/G. Pratt/A. Jones/J. Sullivan/A. Wunderlin/K. Roach/T. Connor/T. Burnham (Cox)
 
    Marin Rowing Association
M. Brown/B. Harte/T. Weitzel/V. Aron/K. Coggan/L. Wright/L. Hart/S. Grossman/F. Loutas (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers
L. Baker/S. Keller/D. Horton/D. Ward/P. Schultz/J. Renner/J. Hoyenga/D. Cornitius/J. Chamness (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
B. Morser/C. Atwood/M. Schoch/K. Gillies/C. Knutson/B. Stewart/C. Congdon/T. Smith/N. Maxwell (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
E. Hamann/L. Jackson/T. Lathrop/R. Schlichting/S. Jensen/S. Tilles/L. Dickenson/L. Jensen/J. Byrd (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
B. Tuesley/G. Narver/J. Bolcer/S. Tilles/M. Robinson/S. Cox/J. Reid/A. OReilly/R. Levine (Cox)
 
66 Mens D 2x
9
    Berkeley Paddling & Rowing Club
P. Treacy/S. Scraffran
 
    Corvallis Rowing Club
J. Russell/M. Lowery
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
R. Peterson/P. Plimpton
 
    Portland Rowing Club
R. Genske/D. Robbins
 
    Willamette Rowing Club
B. Byrd/T. Wood
 
    Willamette Rowing Club
P. Johnson/S. Edwards
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. OBrien/B. Horsley
 
    Vancouver Rowing Club (B)
B. Austin/G. Schoch
 
    Green Lake Crew
G. Naden/M. Freeman
 
67 Mens H+ 2x
1
68 Mens G 2x
3
69 Womens D 8+
10
70 Mens B 8+
4
    Lake Washington Rowing Club
J. Coffman/C. Russell/M. Heyn/P. Spencer/M. Tonelli/D. Coultas/B. Bennet/D. Law/S. McConnell (Cox)
 
    Mt. Baker Crew
M. Marshall/G. Narver/B. Tuesley/W. Krause/J. Bolcer/J. Paynick/S. Tilles/C. Hoffman/M. Seymour (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association
M. McGinnis/J. Longley/M. Liptack/D. Bellinge/R. McQuin/S. Jones/R. Wike/S. Merritt/S. McGinnis (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
S. Litherland/T. Tadsen/J. Hoskins/J. Pearson/J. Cameron/O. Kaddatz/D. Cairns/M. Mellinghaus/D. Ellis (Cox)
 
71 Womens D+ Light 2x
3
72 Womens B 2x
10
    Bainbridge Island Rowing
M. Madison/N. Mitchell
 
    Community Rowing, Inc.
C. Graves/M. Sillman
 
    Corvallis Rowing Club
S. Stein/K. Rogers
 
    Gorge Rowing Club
T. Taylor/L. Ramsey
 
    Pocock Rowing Center
A. Schneider/K. Sommer
 
    Thunderbird Rowing Club
R. Lecky/L. Wallace
 
    Vancouver Rowing Club
K. Gillies/C. Congdon
 
    Vancouver Rowing Club
J. Reid/S. Sobat
 
    Pocock Rowing Center
V. Hatfield/A. Howatt
 
    Pocock Rowing Center
T. Goodwin/M. Cowan
 
74 Mens E+ 4x
3
    Ancient Mariners Rowing Club
T. Goodwin/T. Coyne/J. McLaughlin/B. Newman
21.8 (60)
    Pisten Bully Rowing Club
L. Carter/M. Gefter/D. Howat/B. Erkelens
21.8 (60)
    Vancouver Rowing Club
S. Haworth/J. Hoyt/M. Murray/G. Schoch
15.7 (55)
75 Mixed C 4+
7
76 Womens E+ 4+
9
77 Mens C-D 2-
2
78 Mixed AA-A 4x
4
79 Womens C 1x
4
80 Mixed E 2x
6
81 Mens G+ 1x
3
82 Mens A 1x
9
    Everett Rowing Association
A. Haack
 
    Everett Rowing Association
D. Morken
 
    Lake Washington Rowing Club
B. Thompson
 
    Lake Washington Rowing Club
E. Jacobs
 
    Portland Boat Club
T. Vogt
 
    Sammamish Rowing Association
R. Wike
 
    Unaffiliated (USA)
P. Hein
 
    Vancouver Rowing Club
A. Lane
 
    Nereid Boat Club, Inc.
M. Monplaisir
 
83 Womens AA-A 2-
8
84 Mens D 4+
8
    Ashland Rowing Club
D. Hirsch/R. Krant/J. Adams/D. Johnson/K. Carnival (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club
J. Russell/W. Manning/C. Otis/P. Boyd/C. Tokuda (Cox)
 
    Everett Rowing Association
B. Armstrong/G. Rhoades/J. Porter/J. Crist/T. Warrington (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
S. Johnston/P. Arnold/D. Hansen/J. Jacobson/M. Toyama (Cox)
 
    Pocock Rowing Center
B. Pitlick/A. Rounds/B. Tuesley/S. Tilles/T. Ultican (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
B. Horsley/J. OBrien/C. Atwood/B. Morser/C. OBrien (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
B. Byrd/R. Schlichting/T. Wood/A. Stewart/J. Byrd (Cox)
 
    Ashland Rowing Club (A)
D. Dammann/A. Baxter/J. Sims/R. Iverson/E. Newman (Cox)
 
85 Womens D 4x
9
86 Mixed E+ 8+
6
    Ancient Mariners Rowing Club
R. Seeman/B. Woodman/P. Harvey/K. Sjoblom/M. Laliberte/S. McKain/M. Swindley/J. Rogers/F. Kim (Cox)
19.2 (58)
    Bainbridge Island Rowing
J. Foy/N. Davidson/D. Ward/K. Maher/R. McComb/D. Dale/S. Hanna/L. Desrosiers/D. McComb (Cox)
18.0 (57)
    Corvallis Rowing Club
T. Taylor/S. Rogers/T. Cleland/J. Dobis/C. Myles/L. Johnson/P. Trimmer/J. Wold/J. Josef (Cox)
12.5 (52)
    Los Gatos Rowing Club
S. Reekie/M. Thelen/N. Miner/A. Williams/B. Broadwater/E. Alderman/T. Duryea/M. Major/M. Ruddell (Cox)
15.7 (55)
    Vancouver Rowing Club
S. Haworth/D. Wenger/T. Smith/K. Larsdotter/J. Jannetty/D. Jackson/C. Singer/G. Schoch/N. Maxwell (Cox)
15.7 (55)
    Lake Washington Rowing Club (E)
N. Richards/K. Bolin/N. Miller/J. Sack/H. Lade/D. Rutherford/S. Jennings/B. Smith/E. Lam (Cox)
24.5 (62)
87 Mixed B 2x
7
    Green Lake Crew
P. Jackson/D. Trop
 
    Lake Union Crew
J. Daniels/T. Smith
 
    Sammamish Rowing Association
D. Voicu/S. McGinnis
 
    Sammamish Rowing Association
M. Biery/T. Knakal
 
    Station L Rowing Club
R. Willenbring/M. Gamburd
 
    Vancouver Rowing Club
A. Lane/S. Sobat
 
    Vancouver Rowing Club
J. Reid/C. McPherson
 
88 Mens A-B Light 4+
1
Sunday, June 20, 2004
100 Mens AA-A 2-
8
    Lake Union Crew
J. Daniels/S. Kong
 
    Lake Union Crew
J. Forssen/M. McMullen
 
    Lake Union Crew
B. Scrace/A. Jones
 
    Mt. Baker Crew
J. Planke/W. Krause
 
    Sammamish Rowing Association
J. Longley/P. Eames
 
    Vancouver Rowing Club
J. Cameron/J. Pearson
 
    Vancouver Rowing Club
D. Cairns/M. Mellinghaus
 
    Lake Washington Rowing Club (I)
M. Rucier/A. Rees
 
101 Mixed D 2x
9
    Berkeley Paddling & Rowing Club
K. Furano/S. Schaffron
 
    Gorge Rowing Club
D. Morris/L. Chung
 
    Gorge Rowing Club
F. Rudge/C. Cooper
 
    Gorge Rowing Club
K. Miller/R. Miller
 
    Green Lake Crew
G. Naden/S. Duncan
 
    Green Lake Crew
R. Scholz/D. Trop
 
    Sammamish Rowing Association
J. Gifford/R. McQuin
 
    Vancouver Rowing Club
R. Myrand/S. Sobat
 
    Willamette Rowing Club
B. Griswold/S. Regan
 
102 Mixed C 2x
12
    Ancient Mariners Rowing Club
T. Goodwin/J. Rogers
 
    Gorge Rowing Club
J. Paine/L. Ramsey
 
    Green Lake Crew
P. Jackson/M. Freeman
 
    Lake Washington Rowing Club
K. Rogers/B. Thoreson
 
    Pisten Bully Rowing Club
D. Howat/A. Howat
 
    Portland Boat Club
S. Cooper/H. Abby
 
    Sammamish Rowing Association
S. Isaac/S. Gorman
 
    Sammamish Rowing Association
T. Andrews/T. Roller
 
    Vancouver Rowing Club
J. Reid/R. McDaniel
 
    Willamette Rowing Club
E. Hamann/S. Edwards
 
    Delta Deas Rowing Club (B)
R. Straka/L. Holyoak
 
    Berkeley Rowing Club
P. Treacy/D. Davis
 
103 Mens A+ Novice 8+
1
104 Womens A 1x
8
105 Womens AA 1x
1
106 Mens AA 1x
7
107 Womens A+ Novice 8+
1
108 Mens C Light 1x
5
109 Mens D 1x
12
110 Womens D 2-
3
111 Mens B 4+
7
    Lake Union Crew
D. Drischell/T. Hubert/J. Daniels/A. Jones/N. Nelson (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club
M. Heyn/P. Spencer/M. Tonelli/D. Law/S. McConnell (Cox)
 
    Mt. Baker Crew
M. Marshall/G. Narver/J. Bolcer/S. Tilles/M. Seymour (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
B. Austin/T. Roden/B. Stewart/C. Knutson/N. Maxwell (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
S. Litherland/O. Kaddatz/T. Tadsen/J. Hoskins/D. Ellis (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
A. Stewart/C. McHenry/R. Dunn/S. Edwards/J. Byrd (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association
M. McGinnis/S. Merritt/J. Longley/P. Eames/E. Eames (Cox)
 
112 Mens F+ 4+
5
113 Womens B 4x
8
114 Womens E+ Light 1x
5
115 Mens A-C Light 2x
4
116 Womens D Light 1x
6
    Green Lake Crew
S. Dandridge
 
    Green Lake Crew
S. Duncan
 
    Oregon Association of Rowers
S. Keller
 
    Unaffiliated (USA)
K. Strumwasser
 
    Vancouver Rowing Club
D. Jackson
 
    Willamette Rowing Club
J. Niemer
 
117 Mens E 2x
7
    Ancient Mariners Rowing Club
T. Goodwin/P. Harvey
 
    Ashland Rowing Club
D. Hirsch/J. Adams
 
    Corvallis Rowing Club
S. Rogers/B. Poole
 
    Lake Washington Rowing Club
D. Rutherford/R. Thoreson
 
    Sammamish Rowing Association
R. McQuin/T. Lasseter
 
    Vancouver Rowing Club
R. Myrand/R. McDaniel
 
    Willamette Rowing Club
C. Johnson/J. Kratochvil
 
118 Womens E+ 8+
5
119 Womens A-C Light 8+
1
120 Mens C 8+
6
    Corvallis Rowing Club
T. Taylor/T. Grubert/T. Cleland/W. Manning/J. Russell/J. Dobis/P. Boyd/M. Lowery/J. Josef (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club
M. Heyn/D. Law/K. Smith/P. Spencer/J. Coffman/M. Tonelli/B. Thoreson/D. Kuehn/N. Domingo (Cox)
 
    Marin Rowing Association
M. Brown/B. Harte/T. Weitzel/V. Aron/J. McCrea/M. London/G. Dille/F. Gomez/F. Loutas (Cox)
 
    Mt. Baker Crew
P. Opalka/S. Howard/C. Vondrasek/J. Cooper/T. OBey/D. Graham/C. Houchins/P. Luu/A. Lippitt (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
B. Morser/C. Atwood/J. OBrien/S. Engelhard/J. Smith/D. Wenger/T. Roden/B. Horsley/C. OBrien (Cox)
 
    Willamette Rowing Club
A. Stewart/S. Tilles/T. Wood/R. Schlichting/R. Dunn/C. McHenry/J. Rudoff/J. Ausburger/J. Byrd (Cox)
 
121 Womens C 2x
11
122 Mixed E+ 4x
5
    Ancient Mariners Rowing Club
T. Goodwin/T. Coyne/R. Hodel/J. Rogers
15.7 (55)
    Berkeley Paddling & Rowing Club
E. Braithwaite/W. Rumsey/S. Schaffran/C. Mace
21.8 (60)
    Green Lake Crew
G. Hefferrnan/R. Hackett/A. Wright/B. Colven
30.4 (66)
    Lake Washington Rowing Club
D. Rutherford/B. Thoreson/R. Pratt/S. Kinne
16.8 (56)
    Vancouver Rowing Club
K. Larsdotter/J. Jannetty/C. Singer/M. Murray
19.2 (58)
124 Womens AA-A 4+
12
125 Womens C Light 4+
3
    Lake Washington Rowing Club
K. Rogers/L. Robins/J. Chow/C. Alkire/E. Lam (Cox)
 
    Pocock Rowing Center
P. Blanchard/E. Pittner/C. Crosby/J. Akers/A. Sweet (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
K. Gillies/T. Smith/C. Congdon/D. Jackson/N. Maxwell (Cox)
 
126 Mens A+ Light 8+
1
127 Womens A-C Light 4x
2
128 Womens D 1x
4
129 Mens D Light 1x
3
130 Mens A-B Light 1x
5
131 Mens AA-A 4x
2
89 Mixed AA-A 4+
3
90 Womens B 8+
7
91 Mens E+ 8+
6
    Ancient Mariners Rowing Club
R. Seeman/B. Woodman/J. McLaughlin/W. DHondt/P. Harvey/G. Woodworth/B. Cameron/B. Newman/D. Wright-Lonheim (Cox)
27.4 (64)
    Ashland Rowing Club
J. Sims/J. Lusa/D. Johnson/R. Iverson/J. Adams/M. Skibinski/D. Hirsch/C. Prufer/B. Hoffman (Cox)
20.5 (59)
    Bainbridge Island Rowing
J. Foy/B. Richards/D. Dale/K. Frost/D. Ward/G. Rogers/R. McComb/S. Dymoke/K. Olanie (Cox)
16.8 (56)
    Corvallis Rowing Club
B. Poole/S. Rogers/T. Taylor/W. Manning/J. Russell/J. Dobis/B. Turner/P. Boyd/C. Tokuda (Cox)
16.8 (56)
    Vancouver Rowing Club
B. Morser/C. Atwood/S. Haworth/J. Hauser/J. Hoyt/M. Murray/J. Jannetty/G. Schoch/N. Maxwell (Cox)
15.7 (55)
    Willamette Rowing Club
B. Byrd/S. Jensen/T. Lathrop/D. Costello/C. Johnson/J. Kratochvil/J. Rudoff/I. Townsend/A. Titus (Cox)
15.7 (55)
92 Womens A-B Light 2x
4
93 Womens E 2x
4
    Green Lake Crew
R. Scholz/R. Hackett
 
    Portland Boat Club
S. Seyl/M. McCormick
 
    Vancouver Rowing Club
K. Larsdotter/C. Singer
 
    Montlake Rowing Club
P. Compton/L. Bernstein
 
94 Womens F+ 2x
5
    Lake Washington Rowing Club
S. Kinne/B. Smith
28.0 (63)
    Marin Rowing Association
E. Braithewaite/P. Starr
28.0 (63)
    Montlake Rowing Club
C. Charlwood/S. Stelter
29.6 (64)
    Portland Rowing Club
M. Wurster/D. Ziff
23.5 (60)
    Vancouver Rowing Club
M. Schoch/M. Robbins
31.2 (65)
95 Mixed D 4+
9
    Ancient Mariners Rowing Club
J. McLaughlin/B. Woodman/R. Hodel/J. Abe/D. Wright-Lonheim (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club
P. Harvey/K. Sjoblom/M. Swindley/S. McKain/F. Kim (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club
B. Poole/S. Rogers/J. Linse/S. Stein/C. Tokuda (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club
S. Reekie/T. Marlyn/B. Broadwater/T. Duryea/M. Ruddell (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club
B. Dana/C. Wyatt/E. Alderman/M. Major/A. Fiona (Cox)
 
    Marin Rowing Association
M. Brown/J. McCrea/B. Berling/K. Coggan/F. Loutas (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
S. Johnston/P. Arnold/H. Miller/P. De Neui/M. Toyama (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers
R. Mason/C. Feola/K. Murdoch/D. Hardt/K. Feola (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club
J. OBrien/J. Smith/T. Smith/C. Congdon/C. OBrien (Cox)
 
96 Mixed A 2x
4
97 Mens C 4x
4
    Lake Stevens Rowing Club
B. McIsaac/B. Primozich/G. Williams/D. Hoffman
 
    Mt. Baker Crew
C. Vondrasek/P. Opalka/T. OBey/P. Luu
 
    Willamette Rowing Club
B. Byrd/R. Schlichting/A. Stewart/S. Jensen
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Chatterjee/C. McPherson/C. Minkovsky/R. McDaniel
 
98 Womens C 4+
14
99 Womens AA-A Light 4+
2
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change