Head of the Colorado (PumpkinHead)

  • Hosted By Austin Rowing Club
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, October 25, 2003
1 8:00 AM Mens Masters 8+
1
2 8:00 AM Womens Novice-1 8+
9
3 8:00 AM Mens Open 4+
12
4 8:00 AM Womens Jr 4x
9
5 8:00 AM Mens Open 2-
2
6 8:00 AM Womens Masters 1x
8
10 9:00 AM Mens Jr 2x
8
11 9:00 AM Mens Open 2x
4
12 9:00 AM Mens Masters 1x
18
7 9:00 AM Mens Novice-1 8+
7
8 9:00 AM Womens Open 4+
13
9 9:00 AM Womens Open 4x
3
13 10:00 AM Mens Ltwt 4+
3
14 10:00 AM Womens Novice 4+
14
15 10:00 AM Womens Open 2-
11
16 10:00 AM Womens Masters 2x
5
17 10:00 AM Womens Jr 1x
6
18 10:00 AM Womens Nov/Rec 1x
18
    Austin RC Juniors (..)
A. Waguespack
 
    Austin Rowing Club (..)
H. Thompson
 
    Austin Rowing Club (..)
C. Groves
 
    Austin Rowing Club (..)
L. Fleming
 
    Austin Rowing Club (..)
S. Houston
 
    Austin Rowing Club (..)
A. Erdener
 
    Austin Rowing Club (..)
S. Shubin
 
    Austin Rowing Club (..)
B. Owen
 
    Austin Rowing Club (..)
S. Ball
 
    Austin Rowing Club (..)
L. Ater
 
    Austin Rowing Club (..)
A. Swift
 
    Highland Park Crew (..)
A. Bowler
 
    Highland Park Crew (..)
G. Collins
 
    Texas Rowing Center (..)
L. Hamelton
 
    Texas Rowing Center (..)
J. Holdberg
 
    Texas Rowing Center (..)
E. Macdonald
 
    Texas Rowing Center (..)
J. French
 
    Unaffiliated (USA) (..)
D. Bell
 
19 11:00 AM Womens Masters 8+
0
20 11:00 AM Mens Novice 4+
10
21 11:00 AM Mens Jr 4x
6
22 11:00 AM Mens Masters 2x
7
23 11:00 AM Mens Ltwt 1x
7
    Austin Rowing Club (..)
K. Villamin
 
    Austin Rowing Club (..)
D. Kerth
 
    Austin Rowing Club (..)
B. Ravenscraft
 
    Bay Area Rowing Club of Houston (..)
T. Topalu
 
    Bay Area Rowing Club of Houston (..)
P. Tompkins
 
    Texas Rowing Center (..)
J. Nunn
 
    Unaffiliated (USA) (..)
L. OBrien
 
24 11:00 AM Womens Open 1x
3
25 1:00 PM Womens Open 8+
8
26 1:00 PM Mens Novice-2 8+
3
27 1:00 PM Mens Open 4x
2
28 1:00 PM Mens Jr Novice 4x
4
29 1:00 PM Womens Jr 2x
13
30 1:00 PM Womens Ltwt 1x
3
31 2:00 PM Mens Open 8+
3
32 2:00 PM Womens Novice-2 8+
8
33 2:00 PM Womens Jr Novice 4x
6
34 2:00 PM Womens Masters 4x
1
35 2:00 PM Mens Jr 1x
9
36 2:00 PM Mens Nov/Rec 1x
7
    Austin Rowing Club (..)
J. DeMello
 
    Austin Rowing Club (..)
M. Dring
 
    Austin Rowing Club (..)
P. Gosh
 
    Greater Houston Rowing Club (..)
C. Prados
 
    Rowing Dock Juniors (..)
C. Ditto
 
    Southern Methodist University (..)
Z. Shultz
 
    Unaffiliated (USA) (..)
J. Bell
 
37 3:00 PM Mixed Open 8+
5
38 3:00 PM Mens Jr 8+
0
39 3:00 PM Womens Jr 8+
3
40 3:00 PM Mens Masters 4x
4
41 3:00 PM Womens ltwt 4+
1
42 3:00 PM Womens Open 2x
4
43 3:00 PM Mens Open 1x
7
    Bay Area Rowing Club of Houston (..)
D. Beyers
 
    Dallas Rowing Club (..)
M. Morschauser
 
    Episcopal School of Dallas (..)
T. Howell
 
    Fort Worth Rowing Club (..)
P. McDonough
 
    Oklahoma Association for Rowing (..)
E. Lang
 
    Southern Methodist University (..)
B. Reid
 
    Unaffiliated (USA) (..)
L. OBrien
 
44 4:00 PM Mixed Masters 8+
2
45 4:00 PM Mixed Novice 8+
5
46 4:00 PM Mixed Open 4+
2
47 4:00 PM Mixed Jr 4x
2
48 4:00 PM Mixed Masters 4x
4
49 4:00 PM Mixed Open 2x
8
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change