Head of the Colorado (PumpkinHead)
- Oct 25, 2003
- head
- Colorado River
- Austin, TX (USA)
- Hosted By: Austin Rowing Club
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 25, 2003 | |||||
1 | 8:00 AM | Mens Masters 8+ | 1 |
||
2 | 8:00 AM | Womens Novice-1 8+ | 9 |
||
3 | 8:00 AM | Mens Open 4+ | 12 |
||
4 | 8:00 AM | Womens Jr 4x | 9 |
||
5 | 8:00 AM | Mens Open 2- | 2 |
||
6 | 8:00 AM | Womens Masters 1x | 8 |
||
Austin Rowing Club (..) |
V. Hoffman
|
|
|||
Austin Rowing Club (..) |
C. Gondran
|
|
|||
Austin Rowing Club (..) |
R. Mascot
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
A. Molenaar
|
|
|||
Fort Worth Rowing Club (..) |
A. Smith
|
|
|||
Greater Houston Rowing Club (..) |
A. Bearse
|
|
|||
Rowing Dock Juniors (..) |
M. Bray
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
G. Hovorka
|
|
|||
10 | 9:00 AM | Mens Jr 2x | 8 |
||
11 | 9:00 AM | Mens Open 2x | 4 |
||
12 | 9:00 AM | Mens Masters 1x | 18 |
||
Austin Rowing Club (..) |
D. Glasgow
|
|
|||
Austin Rowing Club (..) |
J. Parnell
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
T. Topalu
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
D. Beyers
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
D. Sperry
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
C. Ford
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
M. Morschauser
|
|
|||
Fort Worth Rowing Club (..) |
L. Smith
|
|
|||
Fort Worth Rowing Club (..) |
J. Trimble
|
|
|||
Greater Houston Rowing Club (..) |
G. Knight
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (..) |
L. Anderson
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (..) |
D. Buck
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (..) |
P. Cushing
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
J. Maxwell
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
M. Watts
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
O. OBryan
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
R. Yin
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
S. Ritchie
|
|
|||
7 | 9:00 AM | Mens Novice-1 8+ | 7 |
||
8 | 9:00 AM | Womens Open 4+ | 13 |
||
9 | 9:00 AM | Womens Open 4x | 3 |
||
13 | 10:00 AM | Mens Ltwt 4+ | 3 |
||
14 | 10:00 AM | Womens Novice 4+ | 14 |
||
15 | 10:00 AM | Womens Open 2- | 11 |
||
16 | 10:00 AM | Womens Masters 2x | 5 |
||
17 | 10:00 AM | Womens Jr 1x | 6 |
||
Austin Rowing Club (..) |
L. Healy
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
H. Tompkins
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
A. Beyers
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
J. Beyers
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
L. Petersen
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (..) |
C. Jones
|
|
|||
18 | 10:00 AM | Womens Nov/Rec 1x | 18 |
||
19 | 11:00 AM | Womens Masters 8+ | 0 |
||
20 | 11:00 AM | Mens Novice 4+ | 10 |
||
21 | 11:00 AM | Mens Jr 4x | 6 |
||
22 | 11:00 AM | Mens Masters 2x | 7 |
||
Austin Rowing Club (..) |
R. Senger/J. Dingwell
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
A. Parkman/H. Hofer
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
F. Woeste/R. Houston
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
P. Cushing/D. Sperry
|
|
|||
Fort Worth Rowing Club (..) |
L. Smith/J. Trimble
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (..) |
M. Morschauser/L. Anderson
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
J. Maxwell/E. Lee
|
|
|||
23 | 11:00 AM | Mens Ltwt 1x | 7 |
||
24 | 11:00 AM | Womens Open 1x | 3 |
||
25 | 1:00 PM | Womens Open 8+ | 8 |
||
26 | 1:00 PM | Mens Novice-2 8+ | 3 |
||
27 | 1:00 PM | Mens Open 4x | 2 |
||
28 | 1:00 PM | Mens Jr Novice 4x | 4 |
||
29 | 1:00 PM | Womens Jr 2x | 13 |
||
30 | 1:00 PM | Womens Ltwt 1x | 3 |
||
31 | 2:00 PM | Mens Open 8+ | 3 |
||
32 | 2:00 PM | Womens Novice-2 8+ | 8 |
||
33 | 2:00 PM | Womens Jr Novice 4x | 6 |
||
34 | 2:00 PM | Womens Masters 4x | 1 |
||
35 | 2:00 PM | Mens Jr 1x | 9 |
||
36 | 2:00 PM | Mens Nov/Rec 1x | 7 |
||
37 | 3:00 PM | Mixed Open 8+ | 5 |
||
38 | 3:00 PM | Mens Jr 8+ | 0 |
||
39 | 3:00 PM | Womens Jr 8+ | 3 |
||
40 | 3:00 PM | Mens Masters 4x | 4 |
||
Austin Rowing Club (..) |
D. Kerth/A. Griffith/N. Quiring/K. Smith
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
D. Beyers/A. Parkman/G. Knight/H. Hofer
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
F. Woeste/C. Ford/D. Sperry/R. Houston
|
|
|||
Texas Rowing Center (..) |
R. Sears/J. Maxwell/E. Lee/P. Thomas
|
|
|||
41 | 3:00 PM | Womens ltwt 4+ | 1 |
||
42 | 3:00 PM | Womens Open 2x | 4 |
||
43 | 3:00 PM | Mens Open 1x | 7 |
||
Bay Area Rowing Club of Houston (..) |
D. Beyers
|
|
|||
Dallas Rowing Club (..) |
M. Morschauser
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (..) |
T. Howell
|
|
|||
Fort Worth Rowing Club (..) |
P. McDonough
|
|
|||
Oklahoma Association for Rowing (..) |
E. Lang
|
|
|||
Southern Methodist University (..) |
B. Reid
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (..) |
L. OBrien
|
|
|||
44 | 4:00 PM | Mixed Masters 8+ | 2 |
||
45 | 4:00 PM | Mixed Novice 8+ | 5 |
||
46 | 4:00 PM | Mixed Open 4+ | 2 |
||
47 | 4:00 PM | Mixed Jr 4x | 2 |
||
48 | 4:00 PM | Mixed Masters 4x | 4 |
||
49 | 4:00 PM | Mixed Open 2x | 8 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change