USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, June 5, 2004
1 8:00 AM Jr. Womens 2x
14
2 8:20 AM Jr. Mens 2x
14
3 8:40 AM Lt. Womens 8+
10
4 9:00 AM Lt. Mens 4+
10
5 9:20 AM Jr. Womens 4+
12
6 9:40 AM Jr. Mens 4+
13
    Belmont Hill School (A)
A. Rothmeier/S. Newark/C. Mannix/B. Luby/A. Sawitsky (Cox)
 
    Capital Crew (A)
B. Geist/P. Carlson/C. Pomer/D. McDonald/G. Nugent (Cox)/
 
    Chattanooga Rowing (A)
B. Corn/T. Doyle/B. Keegan/A. Paulsen/J. Buckner (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
A. Clair/J. Kleimeyer/B. Borek/J. Harmon/B. Dirkes (Cox)
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
A. Fisher/D. Halpin/J. Naglieri/A. Meunier/T. Olsen (Cox)/
 
    Gunnery School Crew (A)
C. Brown/M. Leonard/D. Tamaroff/G. Blume/C. Elston (Cox)
 
    Lakeside School (A)
D. Smith/M. Gilbert/P. Strombom/C. Belanich/A. Rose (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
K. OShea/J. Ward/W. Smith/F. Lewis/C. Reibman (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Hays/B. Lichter/S. Ames/F. Martin/A. Koski (Cox)/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
B. Steadham/D. Jaeger/H. Vogt/J. Otto/R. Schupp-Star (Cox)/
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
J. Johnson/L. Carney/B. Brooks-Stocking/E. Fontanesi/S. Goldberg (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
H. Schock/N. Ryan/P. Sullivan/E. Fleckenstein/A. Ballou (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
J. Lyons/J. Tamblyn/A. Madden/T. Berbert/I. McPheeters (Cox)/
 
7 10:00 AM Jr. Womens 1x
10
8 10:20 AM Jr. Mens 1x
11
9 10:40 AM Jr. Womens 4x
12
    Augusta Rowing Club Junior Program
M. Matta/A. Kemp/V. Kemp/A. Balbag/
 
    Austin Rowing Club
L. Healy/S. Cooper/T. Smith/S. Brownhill
 
    Capital Crew
C. Rediger/A. Rozowski-vogt/M. Sechser/M. Herman
 
    Chattanooga Rowing
T. Morgan/W. Lane/C. Berg/K. Wilkins
 
    Conestoga Crew Club
A. Sparano/C. Post/K. Edelson/K. Bagby/
 
    Hylton Crew Boosters Club, Inc.
D. Riddle/G. Driessnack/S. Heeren/A. Kehlet
 
    Lakeside School
S. Case/J. Mahoney1/1/88/H. Johnson/M. Asbridge
 
    New Canaan High School Crew
S. Allgood/M. Farnsworth/C. Dolan/J. Danford
 
    Quad Cities Rowing Association
C. Howell/K. Ortman/K. Gagnon/S. Leners/
 
    San Diego Rowing Club
K. Graaf/H. Thompson/N. Cavanagh/S. Becker
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. Rybzyck/J. Freeland/L. Murray/D. Navarro
 
    Steel City Rowing Club
J. Gregg/P. Zaitsoff/K. Roe/C. Bohner
 
10 11:00 AM Lt. Mens 8+
12
11 11:20 AM Lt. Womens 4+
11
12 11:40 AM Jr. Mens 4x
13
13 12:00 PM Jr. Mens 8+
14
14 12:20 PM Jr. Womens 8+
13
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change