USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, June 5, 2004
1 8:00 AM Jr. Womens 2x
14
2 8:20 AM Jr. Mens 2x
14
3 8:40 AM Lt. Womens 8+
10
    Austin Rowing Club (A)
S. Fowler/M. Schocket/C. Groves/S. Shubin/B. Owen/S. Ball/A. Jones/C. Crawford/A. Swift (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
L. Farina/M. Stipp/C. Leugers/K. Adams/M. Duffy/E. Latham/C. Schwing/M. Thompson/M. Ellison (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
S. Dossbhoy/L. Kilroy/N. Pedra/E. Gonsiorowski/A. Gonsiorowski/M. Sarason/A. Nash/E. Zoloth/C. Dunning (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
A. Rodland/S. Holloway/L. Kimmons/L. McGinty/K. Schmitz/H. Leach/B. Phillips/E. Dykgraaf/K. Vandree (Cox)/
 
    Green Lake Crew (A)
E. Freeman/A. Sweet/S. MacLean/K. Quinn-Shea/G. Lautman/E. Dean/A. Sullivan/K. Mullins/K. Ellis (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
D. Chua/K. Burns/K. Erickson/M. Wuerz/E. Harper/A. Kheriotis/E. Muscatell/M. Morici/C. Oconner (Cox)/
 
    McCallie School (A)
S. Coulter/M. Limerick/E. Felton/J. Pollard/B. Yetter/S. Liu/B. Pittman/M. Gardner/S. Kent (Cox)/
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
E. Malmquist/L. Kunze/V. Peckham/L. Gerhardt/L. Huppert/A. Schier/J. Morgan/R. Khararrazi/E. Gibson (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
J. Coughlan/L. Spencer/A. Vanderweel/R. Perry/L. Clark/K. Joseph/E. Montgomery/K. Gaudion/J. Bartos (Cox)/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
A. Stellato/C. Stellato/M. Tully/M. Tarrant/M. Hensley-Lapham/C. Backus/M. Thompson/K. Vittengl/N. Falvo (Cox)/
 
4 9:00 AM Lt. Mens 4+
10
5 9:20 AM Jr. Womens 4+
12
    Baylor School (A)
J. Young/K. Sanger/H. Cumbest-Joyce/C. King/T. Grubbs (Cox)/
 
    Brooks School Crew (A)
V. Rathbone/L. Mulligan/E. Logan/C. Thomas/A. Caffrey (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Gardner/S. Lubin/K. Ou/R. Larson/D. Silberstein (Cox)
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
A. Bruno/E. Fisher/S. Pittz/K. Lucci/J. Cravetz (Cox)/
 
    Holy Names Academy (A)
G. Rzegocki/C. Finnerty-Ludwig/T. Kinsella/K. Sortun/C. Goodrich (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
E. Matykiewicz/A. Horak/S. Ellenburg/K. Meeks/E. McNally (Cox)/
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
C. Nelson/K. Haraldsdottir/M. Britson/L. Kruesel/M. Flannery (Cox)/
 
    Sarasota Crew (A)
S. Peshkin/M. Trefry/D. Kelly/L. Smith/C. Craig (Cox)/
 
    The Winsor School (A)
A. Kendrick/A. Leboff-Williams/B. Wagner/K. ODonnell/J. Brown (Cox)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
L. Buckley/N. Arrington/B. Fowler/E. Lane/L. Summers (Cox)/
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
S. VanFleet/A. Beitler/L. Director/M. Stephens/M. Duke (Cox)/
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
M. Pecora-Saipe/J. Veeneman/A. Johnson/M. Hynd/C. York (Cox)
 
6 9:40 AM Jr. Mens 4+
13
7 10:00 AM Jr. Womens 1x
10
8 10:20 AM Jr. Mens 1x
11
9 10:40 AM Jr. Womens 4x
12
10 11:00 AM Lt. Mens 8+
12
11 11:20 AM Lt. Womens 4+
11
    Community Rowing, Inc. (A)
S. Dossbhoy/N. Pedra/A. Gonsiorowski/E. Gonsiorowski/C. Dunning (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Congdon/L. Rice/E. Knudsen/S. Craine/C. Davis (Cox)/
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
C. Crasto/C. Ferneding/J. Closser/A. McCarty/A. Gomez (Cox)
 
    Highland Park Crew (A)
A. Bowler/G. Collins/B. Charbonneu/K. Clifford/H. Whitcomb (Cox)/
 
    Lakeside School (A)
L. Rooke/R. Chan/A. Hutchinson/S. Harris/M. Amkraut (Cox)
 
    Lincoln Park Boat Club Women's Rowing (A)
K. Barrett/B. Freitag/N. Barrett/L. Sykora/L. Peet (Cox)/
 
    Newport Aquatic Center (A)
J. Austin/A. Kiley/S. Coble/C. Campbell/J. Guess (Cox)
 
    Rochester Rowing Club, Minnesota (A)
B. Dean/K. Broich/L. Payne/C. Camilleri/S. Ojanen-Goldsmit (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Constant/A. Chuckolowski/B. Nolan/C. Curson/J. Kim (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Greiner/K. Mccusker/T. Fries/E. Mcgrath/C. Lyon (Cox)
 
    Wake Rowing (A)
H. Crouch/E. Portanova/M. McConnell/E. Hawley/J. Plexico (Cox)
 
12 11:40 AM Jr. Mens 4x
13
13 12:00 PM Jr. Mens 8+
14
14 12:20 PM Jr. Womens 8+
13
    Chicago Rowing Foundation (A)
M. Habibovic/S. Todus/T. Cho/A. Noto/E. Schramm/L. Poole/S. Wohlman/O. Noren/S. Cetera (Cox)/
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
K. Schwarz/A. Kolb/C. Butler/A. Clair/K. Kratzer/K. Brandt/C. Rettig/B. Murphy/E. Johnson (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Hedstrom/L. Gordon/R. Meissner/E. Martin/C. Glandorf/M. Schoellkopf/L. Doolittle/L. Glandorf/S. Williams (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
A. Richards/H. McPhail/M. Hoisington/A. Gayman/K. Barnhart/A. Perkins/E. Sheridan/K. Feld/P. Kavanagh (Cox)/
 
    Grosse Pointe South High School (A)
E. West/A. DeRoo/M. Getz/A. Couzens/K. Jasin/C. Sweeny/L. Shook/G. Danko/M. Deinek (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Allen/E. Herron/J. Grant/A. Keller/C. Wunsch/M. McCrea/J. Dwyer/C. Innes/M. Young (Cox)/
 
    McCallie School (A)
M. Lester/E. Wood/S. Neall/A. Campeau/S. Baucom/L. Watts/B. Myatt/K. Hughes/P. Patel (Cox)/
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
C. McGrath/M. Winter/L. Howard/C. Hill/C. Clark/M. Hertz/A. Neff/H. Hunsberger/L. Agnew (Cox)/
 
    Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A)
J. Grady/F. Heiner/R. Watson/K. Ogrodowski/N. Birdwell/E. Dayley/E. Burns/K. Campbell/B. Larson (Cox)/
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
L. Hofmayer/S. Moore/T. OConnell/E. Johnson/A. Jones/J. Jacob/K. Sherman/A. Kopkhe/A. Frost (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Stenbakken/J. Cromwell/E. Downing/K. Brevick/A. Brevick/K. Amsler/J. Linnenkohl/K. Jonas/K. Zagroba (Cox)/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
M. Lancto/A. Durrant/C. ODonnell/M. Fay/J. Deyette/C. Byrnes/L. Lentini/L. Piro/C. Saville (Cox)/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
C. Glennie/J. Waterhouse/K. Madden/J. Entringer/K. Beil/M. Jaffe/S. DeBlasi/Z. Rogers/S. Lipnick (Cox)/
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change