Stotesbury Cup Regatta
- May 14, 2004 To May 15, 2004
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 15, 2004 | |||||
1 | Boys Freshman Eight | 41 |
|||
Alexandria City HS (A) |
A. Lovo/J. Artemel/M. Besse/A. Benjamin/M. Noll/D. Kelly/P. Smealie/P. Franklin/Y. Habib (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
A. Stoltz/T. DAgostino/I. Dabik/M. Siegel/A. Rubin/A. Brooks/J. Owen/B. Jones/S. Day (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
R. Taylor/G. Scimeca/A. Kramer/K. Banker/A. DiDonato/D. Hutcheon/R. Johnson/R. LaPenta/T. Moreton (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
B. Schmitt/S. Gorzelnik/M. Marlowe/J. Reilly/M. DePasquale/D. Wagner/C. Morgan/P. Halbert/M. Galvin (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
T. McPhillips/C. Goetz/V. Berry/D. Berry/J. McLaughlin/S. Betzler/L. McElwee/J. Sheehan/K. Marfiluis (Cox)
|
|
|||
Canisius High School (A) |
I. Suchan/J. Thompson/P. Fernbach/J. Rost/M. Sacha/I. McGrath/Z. Stirling/B. Kostrzewski/R. Barba (Cox)
|
|
|||
CCCRC (A) |
A. Mastroyannis/J. Kiernan/G. Middendorf/C. Warner/B. Sullivan/L. Pierce/J. Thorne/T. Graham/M. Jawer (Cox)/
|
|
|||
Central Catholic Crew (Pittsburgh) (A) |
A. Crist/Z. Wallnau/R. Lavery/C. Maher/J. Dailey/G. Clair/J. Petraitis/J. Connolly/J. Quinn (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
C. Medford/M. Schiliro/G. Hawxhurst/W. Porter/J. Mazzola/C. Reddan/K. Kalibat/D. Nickel/A. Altimari (Cox)/
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
J. Bush/M. Glose/J. Yeksigian/P. Vogelsang/P. Gartner/W. Brown/S. Burgess/C. Roussel/M. Mahoney (Cox)/
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
R. Rickus/S. Cahill/Z. Wildsmith/M. Burns/N. Balasa/J. Bambrick/G. Mairone/J. Baran/D. Norris (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
D. Gallagher/B. Murphy/C. Thunman/K. Riordan/C. MacDougall/B. Stoto/P. Fleury/D. Santos/R. Degnan (Cox)/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
C. Mulholland/J. McGehee/C. Adams/A. Adams/C. Cameron/B. Baxter/S. Bogdanowicz/A. Rios/K. Luhmann (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
M. Schmitt/A. Huckin/A. Mikita/D. Miller/R. Moran/K. Adair/A. Henkel/T. Schafer/K. Ferguson (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
K. Cain/J. Dever/P. Bishop/J. Bakalian/M. Murphy/W. Nagle/R. Raymundo/R. Kelly/T. Biggins (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
N. Benkreira/S. Quinn/O. Wuerker/I. McInerny/A. Ferlo/J. McIntyre/J. Baker/W. Duggan/J. Keith (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
G. Walczak/G. Pierce/A. Mockaitis/S. Waters/M. Breen-Lopez/E. McGillin/R. Morton/C. Young/B. Drennen (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
S. Strong/P. Burke/J. Taylor, iii/R. Passarelli/K. Dallasasse/C. Shores/C. Schrantz/E. Bailey/J. Gordon (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
G. Norberg/D. Huska/J. Sepneski/D. Markiewicz/D. Rivas/C. Hee/H. Paul/J. Rolfs/S. Jasinski (Cox)
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
R. Alley/E. Mahan/J. Suh/M. Ellison/M. Valeiras/N. Pechstein/T. Richards/S. Healey/T. Glasgow (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
C. Policastro/K. Friedlander/A. Barker/B. Gage/R. Jackson/S. Krajewski/A. Ritterman/M. Meier/A. Greenspan (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
D. Malka/R. ODonnel/S. Hyberg/R. Hyberg/C. McAllister/S. White/J. Zale/B. Blair/B. Mathews (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
R. Alexander/S. Armen/C. Iordanou/M. Querci/P. Sharifi/S. Kumar/A. Egan/M. Gotimer/M. Lucente (Cox)
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
Z. Hutchings/A. Makmor/B. Snider/T. Chun/D. Bader/H. Lee/J. Dindleback/N. Portnoy/M. Thomson (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
E. Daniels/C. Weber/T. Warker/R. Gong/J. Fernandez/R. Kohl/A. McCabe/P. McCabe/S. Hoff (Cox)
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
A. Sharolli/J. Rothschild/C. Myers/A. Dykes/B. Friedman/C. Chapman/K. Bellus/J. Hayes/S. Woo (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
T. Caldwell/C. Connon/A. Song/M. Russell/W. Vega-Brown/J. Kane/J. McNinch/T. Kwak/D. Ventura (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
R. ONeil/M. Lucchesi/M. Repici/J. Lindenman/N. Catalana/J. Touhy/J. Talarico/M. Kliener/Z. Bajor (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
M. Luzano/M. Bindernagel/S. Tulley/D. Mossad/A. Browning/A. March/P. Fenner/M. Litam/M. Hess (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Gennaro/N. Barnes/M. Harker/C. Morell/M. Celano/J. Fenningham/B. Adams/G. McNeil/B. Hopkins (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
C. McConnell/A. Certo-Ware/R. Hiltbrand/Y. Shahidi/C. Sutter/A. Van Dusen/P. Russo/S. Squire/C. Henwood (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
R. Pilling/M. Grier/B. Grant/A. Islander/C. Dellaporta/J. Welljams-dorf/C. Lipsius/H. Cadwalder/W. Karr (Cox)
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
W. Zeng/T. Otto/M. Carzolio/B. Ward/L. Rumpf/T. Della Fera/D. Muir/B. Ranard/K. Ess (Cox)/
|
|
|||
Thompson Boat Center (A) |
J. Albrecht/D. Roberts/B. Miles/A. Essink/B. Comer/M. Lee/N. Isbister/C. Perkins/B. Bumpers (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
M. Sheehan/S. Moran/K. Kane/A. Valusek/E. Foster/K. Richey/S. McCarthy/S. Pleis/J. Lawer (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
J. Walton/J. Bauserman/J. McDade/S. Kibbe/J. Tsai/Y. Duong/J. Pak/S. Webb/S. Schargorodski (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
C. Jones/R. Johnson/J. Johnson/T. McPeek/C. Todd/R. Baker/O. Nathaniel/T. Miller/S. Haurie (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
A. Dragenich/H. Burridge/G. Funk/D. Keeler/A. Catalano/J. Reardon/C. Echols/A. Flickner/M. Judd (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (B) |
M. Miller/T. Crompton/T. Baldwin/A. Johnson/T. Robert/A. Payton/E. Brissey/S. Robinson/A. Ferraro (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (E) |
D. Boczar/B. Sorenson/Z. Greenwood/P. Schall/I. Pokres/D. Henderson/V. Smith/M. Beirne/C. Ruley (Cox)
|
|
|||
Mathews High School Crew (H) |
C. Brown/K. Hudgins/K. Daugherty/E. Stephens/W. Thompson/C. DeForge/K. Schaefer/Z. Hudgins/H. Fariss (Cox)
|
|
|||
10 | Girls Junior Quad | 20 |
|||
Academy of Notre Dame De Namur (A) |
L. Sestokas/C. McNair/E. Keyser/R. Sestokas/
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
E. Pegues/J. Karp/K. Collins/R. Popeck/
|
|
|||
Christchurch School (A) |
L. Pettyjohn/A. Bigg/S. Ward/A. Arnston/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
K. Murphy/J. Rohrbeck/G. Keough/S. Edelson/
|
|
|||
Friends Select School (A) |
S. Garner/S. Bishop/E. Williams/N. Purcell/
|
|
|||
Holy Cross High School (A) |
G. Kloss/K. Conner/L. Ulmer/L. Taati
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
J. Freund/J. Previti/T. Latado/K. Freund/
|
|
|||
Lyme-Old Lyme High School (A) |
A. Storm/A. Wells/C. King/J. Conroy
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
C. Collins/S. DAngelo/J. Koob/K. Faris
|
|
|||
Mohawk Homeschool Rowing Association (A) |
L. Robison/K. Niedhammer/S. Rhoades/B. Pflegl/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
K. Post/E. Einhorn/E. Gottesman/S. Fanous/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
K. Hodnik/M. Hudson/S. Whitby/K. Batykefer/
|
|
|||
Springside School (A) |
C. Valiga/L. Sorensen/G. Palermo/J. Rorer/
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
A. Kantor/E. Pontecarvo/M. Ickowicz/J. Ostroth/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
L. OToole/N. Jones/K. Levine/J. Bartholdson/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
A. Latshaw/V. Michalopoulos/H. Dyles/N. Levin
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
A. Kelley/M. Lecos/K. Avery/K. Neubert/
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
S. Linker/K. Zeller/K. Mansbach/E. Rogers/
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
K. Itz/B. Defazio/L. Heffernan/J. Cassidy/
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (B) |
K. Schumacher/S. Groff/A. Dormans/C. Foley/
|
|
|||
11 | Girls Ltwt Eight | 22 |
|||
12 | Boys Ltwt Eight | 19 |
|||
13 | Boys Ltwt Four | 46 |
|||
14 | Girls Ltwt Four | 38 |
|||
15 | Girls Senior Double | 10 |
|||
16 | Boys Senior Double | 16 |
|||
17 | Boys Second Eight | 22 |
|||
18 | Girls Second Eight | 23 |
|||
19 | Girls Senior Quad | 11 |
|||
2 | Girls Freshman Eight | 47 |
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
J. Carmody/S. Leicht/A. Maguire/L. Ahrendtsen/D. Finnerty/B. Meekes/M. Walker/S. DiAntonio/J. White (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
K. Christian/S. Scotland/L. Steelman/H. Jewitt/B. Morris/A. Laschied/B. Lemenager/G. Fenerty/L. Tierney (Cox)/
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
A. Lax/R. Arch/L. Martin/A. Conlin/L. Martin/M. Abuteleb/S. VanderZwaag/S. Thompson/B. Feldman (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
K. Mcloughlin/J. Lance/C. Stopyra/A. Cleaver/A. Deal/A. Grant/K. Armenti/C. Ponzio/M. Messina (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
L. Bennett/J. Kim/K. McKenna/M. Lombardi/M. Craig/L. Schmaltz/A. Dowell/N. Chauriye/N. Bate (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
M. Howe/E. Kimball/E. Dick/M. Perman/C. Dye/K. Fletcher/G. Conly/M. Fauci/S. Rockwell (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
R. Shoemaker/R. Crutchfield/N. Gomez/G. Martin/E. Otegbeye/H. Rovario/M. Disser/A. Loudis/B. Wieczorek (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
A. Parmenter/E. Herron/K. Rome/M. Burgess/V. Kutch/T. Brady/A. Thyrring/K. Wiemer/K. Zompa (Cox)
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
K. Civitella/E. Piggott/A. Pastor/L. Studer/K. Kaufman/K. Fallon/M. Cerulli/J. Kaase/C. Girod (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
A. Colaianni/A. Zink/C. Patenaude/M. Silk/A. Kircher/C. Matthews/K. Pietranton/H. Anderson/B. Morrissey (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
T. Wells/T. Suter/D. Manochi/K. Barrett/R. Gross/N. DiVietro/G. Zwengler/K. Maugeri/M. Schlitt (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
E. Parker/A. Scott/L. Zoltick/H. Katz/P. Chang/A. Mecklenburg/E. Anderson/M. Lee/A. Jindia (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
B. Maher/D. Haneman/D. DiPentino/A. Busco/G. Ciallella/A. Stooks/K. Merz/B. Mooney/K. DiJosie (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
S. Roberts/S. DEsposito/A. Penny/F. Foty/L. Turner/L. Popadopoulos/B. Dye/K. Clark/A. Zara (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
C. Turck/N. McIntyre/N. Vaiana/A. Edwards/E. Moss/K. Haswell/J. Timmons/B. Underhill/E. Baker (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
K. Butler/B. Lively-Poley/J. Jackubowski/S. Joseph/A. Mulvaney/K. Faircloth/S. Matika/L. Astle/A. Bria (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
S. Moore/G. Tran/D. Steiner/M. Smirniotopoulos/Y. Farzaneh/R. Shams/E. Delaney/E. Bates/C. Pittman (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
K. Thompson/R. Reicherter/M. Trope/M. Frankford/P. Nguyen/A. Vargo/M. Cai/M. Cava/M. Abrams (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
R. Breslin/D. Fornier/K. Donnelly/L. Carrol/L. DePutter/K. Camara/K. Slatery/R. Jacobs/K. Armstrong (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Shepanzyk/M. Burch/K. Byrns/A. Liu/M. McCarney/M. Thermos/C. Carey/C. Gotimer/S. Choi (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
M. McCusker/M. Flynn/P. Murphy/S. Farris/A. Chain/K. Lederer/E. Walker/K. ONeill/J. Mieczkowski (Cox)/
|
|
|||
Nardin Academy Crew (A) |
M. Zupa/M. Mahoney/L. LaLond/A. Hubbard/C. Ruh/E. Russell/M. Plunkett/S. Singer/L. Henel (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
C. Keogl/M. Connors/K. Bellair/G. Degeneffe/O. Privitera/A. Tepper/E. LaDourceur/B. Murry/R. Nevins (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
K. Janosco/B. Pittman/E. Dauson/A. Crews/C. Olsson/L. Rusbarsky/K. Zemel/K. Jefferies/E. Reynolds (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
M. Kesselman/D. Palermo/R. Townsend/N. Perone/M. Constantini/J. OHara/S. Scheaffer/S. Pyle/H. Kelly (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
K. Fahy/L. Scully/D. Eiselen/C. Stranges/D. Brady/D. Landi/S. Steindl/M. Sobrinski/A. Young (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
K. Osborn/M. Mercede/B. Brogan/A. Baek/H. Volpert/E. Weber/M. Woehling/L. Bradberry/L. Grabell (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
K. Walker/J. Wandelt/M. Niemec/N. Haririnia/C. Dunbar/A. Ceasar/S. Friedman/K. Waddell/L. Deal (Cox)/
|
|
|||
Roland Park Country School (A) |
C. Randrup/M. Nyce/A. Ryan/J. Young-Hyman/M. Knipp/E. Bergbower/M. Thomsen/K. Gray/R. Meyer (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
E. Forbes/S. Otto/A. Bell/K. Moyer/K. Conway/C. Cole/K. Vittengl/K. Jagoda/A. White (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
E. Repeczky/M. Lea/N. Fleischer/G. Eisenbrey/E. Crawford/C. Elsas/K. Orfuss/I. Burbank/B. Washington (Cox)
|
|
|||
St. Pauls School for Girls (A) |
N. Abdulghani/A. Hodges/E. Barkdoll/D. Garcia/S. Williamson/J. Hashim/E. Mobbs/L. Barish/A. Mossovitz (Cox)/
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
K. Broderick/K. Duckett/A. Holmes/K. Nowakowski/C. Doncouse/A. Hillard/A. Quinn/C. Thiel/A. Thornton (Cox)/
|
|
|||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
B. Hofmann/C. Drumm/C. Nash/T. Hoige/N. Martin/M. Petti/M. Rawlings/K. Harroun/L. Dodge (Cox)/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
B. Housam/A. Vetrano/C. Vaganos/L. Somers/E. Lynn/E. Gretz/S. Welsh/K. Taylor/A. Hudes (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
K. OBrien/E. Espe/T. Giblin/M. Khandelwal/G. Lynn/B. McCormick/A. Penning/C. Vick-Kell/S. Maitra (Cox)
|
|
|||
Thompson Boat Center (A) |
J. De Guise/K. Buck/M. Saylor/N. Kilibarda/K. Orrick/A. Karimi/D. Smith/M. Plato/N. Tamulevich (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
G. Battaliga/W. Camerieri/M. Quinn/T. Brandt/A. Stengel/B. Middleman/B. Haines/M. Chamberlain/J. Wilcox (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
N. Ruhter/J. Mason/K. Racette/S. Kilbourne/K. Bustillo/E. Bolotas/K. Foelber/E. Joyce/K. Todd (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
M. Eboch/V. North/M. Moran/K. DeJong/A. Guttendorf/A. ORyon/M. Sevgili/S. Choman/K. McKinney (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
E. Macnamara/C. Cabiati/L. Gibbs/M. Veis/B. Spavins/D. Burgos/M. Abecia/S. Zugschwerdt/A. Moriarty (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
L. Winbourne/C. Urban/A. Kraft/M. Tyquiengco/D. Carriker/E. Echols/D. Vance/S. Aitcheson/T. Wong (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
E. Harton/T. Ip/C. Rabil/K. DelToro/C. Sherrill/V. Sloan/K. Webbers/C. Sohn/R. Craft (Cox)
|
|
|||
Alexandria City HS (D) |
H. Casey/E. Gisiger/K. McCormick/S. Lunt/M. Underwood/M. Vasquez-Lang/E. Drone/M. Sauchyn/E. Wheeler (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (F) |
A. Johnston/A. Coogan/K. Hawald/A. Mutter/J. Junker/C. Levy/C. Sklar/M. Harman/E. Simmonds (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Durana/J. OBrien/J. Lampen/H. Burrel/K. Siebach/O. Walch/A. Simone/C. Bogden/A. Zhang (Cox)
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
S. Graley/N. Parker/K. Muschler/E. French/M. Propps/G. Chang/L. Porto/B. Holgate/K. Enriquez (Cox)
|
|
|||
20 | Boys Senior Quad | 11 |
|||
Christchurch School (A) |
J. Wilton/A. Potts/R. Walker/M. Auer/
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
R. Rickent/S. Hevner/D. Goldstein/B. Andrews/
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
A. Niedzwiecki/W. OConnor/T. OConnor/M. Delvecchio/
|
|
|||
Friends Academy Crew (A) |
A. OConnor/J. Vogel/N. Klass/M. Schoman
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
S. Graves/M. Pfeffli/J. Begleiter/S. Kader/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Ryan/J. Teti/R. Coyne/C. Wenger
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
T. Francis/D. Reynolds/R. Moravec/M. Ban/
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. Quigley/G. Ochal/D. Kronmiller/C. Bratton/
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
P. Seymour/J. Bown/T. Samph/T. Simone
|
|
|||
The Haverford School (A) |
I. McNabb/J. Belmont/T. Schreck/G. Coffin/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
J. Twigg/P. McKeag/P. White/T. Goodrich/
|
|
|||
21 | Boys Senior Single | 27 |
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
E. Heinbockel
|
|
|||
Cardinal OHara High School (A) |
R. McCall
|
|
|||
Central High School (A) |
S. Medcalf
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
C. Klotzbach
|
|
|||
Crefeld School (A) |
C. Friedan
|
|
|||
DelBarton High School (A) |
R. McCormack
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
G. Booker
|
|
|||
Haddam-Killingworth High School (A) |
C. Fusco
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
M. Hinz
|
|
|||
Lansdale Catholic High School (A) |
P. Hegedus
|
|
|||
Lorne Park Secondary School (A) |
M. Lausberg
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
T. Owston
|
|
|||
Lyme-Old Lyme High School (A) |
W. Bagdorf
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
B. Nasca
|
|
|||
Masterman High School (A) |
J. Mayer
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Canha
|
|
|||
Moorestown Friends High School (A) |
R. Flynn
|
|
|||
Plymouth Whitemarsh High School (A) |
J. Barker
|
|
|||
Rutherford High School (A) |
P. Raines
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
A. Bertoli
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
G. Halloran
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
J. Campbell
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
J. Medioli
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Fetter
|
|
|||
Thorold Secondary School (A) |
K. Ormerod
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
P. Van Vliet
|
|
|||
Annandale High School (D) |
T. Chiu
|
|
|||
22 | Girls Senior Single | 18 |
|||
23 | Boys Senior Four | 46 |
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
M. Elmes/P. Ronstein/K. Brokaw/K. Natasi/J. Shaffren (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
L. Paulino/M. Advena/J. Waldron/V. Arargil/M. Cadira (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
E. Grasso/B. Moran/D. Susko/J. Malave/J. Dublin (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
P. Brigandi/D. Wagner/M. Aurilio/R. Junod/A. Walker (Cox)
|
|
|||
Canisius High School (A) |
C. Harrington/M. Haydon/D. Kolkmann/C. Barrett/J. Knab (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
P. Talamo/Y. Lojko/J. Stedner/M. Grosso/K. Francolini (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
K. Steward/A. Warner/D. Tahamont/J. Zsmar/A. Wysocki (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
J. Hendrix/B. Tayman/P. Parham/P. Lynch/F. Ephraim (Cox)/
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
T. Baldassare/A. Douglas/P. DeNicola/S. Gangone/B. Mueller (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
J. Sheridan/N. Milone/R. Warker/B. Schmidt/T. Urbanek (Cox)
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
D. Horton/E. Quest/J. Williams/O. Brewster/J. Goldman (Cox)
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
P. Govender/R. Michanczyk/M. Michanczyk/P. Allbright/K. Gates (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
L. Maher/G. Adams/P. Kane/T. Strybuc/D. Locicero (Cox)/
|
|
|||
First Colonial Crew Club Auxiliary, Inc./ Patriot Rowing Club (A) |
M. Morse/K. Vitez/R. Russel/M. Camp/J. Robinson (Cox)
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
Z. Farmer/D. Orellano/U. Garg/J. Hudacek/I. Yaffe (Cox)/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
S. Rabago/B. Costella/M. VanOekel/J. Kneisler/B. Hughes (Cox)/
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team (A) |
M. Jones/B. Batey/G. Bouhuyzen-Wenge/R. Chambers/E. Tepper (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Nechemia/S. Chang/R. Kraus/C. Huber iv/N. Prince (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
S. Phelps/T. Kehoe/K. Sullivan/S. Dilmaghani/M. Abiles (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
D. Bono/Z. Taylor/M. Driscoll/M. Mintzer/W. Melvin (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
M. Ayivorh/T. Mathews/A. Horvath/F. Marcinkowski/K. Lyles (Cox)
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
R. Medeiros/S. Sheldon/J. Balthazar/N. Wallace/D. Cargo (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
M. McLain/J. Detzel/C. Nuekamn/I. Thatcher/K. Harness (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
D. Centofante/D. Johnson/B. Schryber/M. Archer/J. Hong (Cox)/
|
|
|||
Liverpool High School Crew (A) |
M. Bonaventura/B. VanBenschoten/D. Sorensen/A. Grant/T. Myers (Cox)/
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
L. Miller/C. Shultz/B. Mulvey/L. Eckhardt/R. LeFever (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Abrutyn/W. Colsher/M. Murray/D. Siegal/C. Prifti (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Leonardi/J. Egan/N. Vlahos/M. Gavalas/K. Burch (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Maley/A. Depenbrock/S. Zeidman/A. Jungclaus/C. Slim (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
D. Pucci/K. Wlosek/V. Woodkotch/F. Matos-Faro/K. Griesbach (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
S. Hardiman/R. Roesh/G. Varrelmann/R. McClain/E. Williams (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
Z. Reuter/R. Sinicio-tess./M. Niederhuber/C. Roeder/B. Perry (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
J. Heavey/D. Panzer/T. Chamberas/T. Woehlke/A. Maranon (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
B. Kibbe/J. Scanlon/A. Jastrebski/C. Harr/L. Causseaux (Cox)/
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
E. Calogerakis/E. Enisman/M. Tedesco/S. Amarillo/G. Rignanese (Cox)/
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
J. Russo/K. OBrian/E. Smith/M. Loeser/A. Wellward (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
M. Young/A. Colgan/D. Talbot/Z. Morse/M. Ciccotti (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
K. Atkinson/P. Fonseca/T. Demler/W. Kutzke/A. Kansupada (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
A. Iannocone/B. Gulick/G. Morrow/D. Feldman/E. Chi (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
S. Mahon/J. Keough/K. Fallon/J. Feld/M. Amoriello (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
J. Rowan/M. Greer/J. Charin/S. Marschall/S. Coaker (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
G. Buxton/N. Stanga/M. Essig/L. Beckman/F. Castillo (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
K. Wanser/L. Urban/P. Burgess/A. Norberg/A. Thompson (Cox)/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (A) |
M. Hantjis/J. Mcullin/R. Dickreide/R. Howe/S. Morgan (Cox)/
|
|
|||
Mathews High School Crew (I) |
W. Foster/N. Tucker/C. Ober/W. Ober/T. Smedley (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (C) |
T. ONeill/R. Taney/B. Spiwak/J. Maurer/C. Snyder (Cox)/
|
|
|||
24 | Girls Senior Four | 48 |
|||
Absegami High School (A) |
K. Warlich/L. Dornan/S. Taggart/B. Ford/B. Johnson (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
S. Turner/M. Berry/B. Moore/S. Morell/J. Teta (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
J. Woolley/B. Waltman/J. Tennis/S. Gonzalez/M. Chicaiza (Cox)
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
A. Wallis/A. Cala/E. Villalobos/A. Kane/J. Fischer (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
L. Anderson/I. Nelson/D. Clarke/E. Parra/L. Doyle (Cox)/
|
|
|||
Buffalo Seminary (A) |
P. Baritot/K. Hitt/E. Peterson/M. Baritot/C. Krug (Cox)/
|
|
|||
Burnt Hills High School (A) |
M. Smith/C. Levy/A. Meier/S. Button/K. Colville (Cox)/
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
K. Mullan/L. Honan/E. Korona/M. OHara/C. Watson (Cox)/
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
K. Giglio/B. Mahaney/M. Fleming/M. Alpizar/J. Whitney (Cox)/
|
|
|||
Concord High School (A) |
L. Rowe/K. Cardinal/J. Choe/C. McGregor/A. Heatwole (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia (A) |
E. France/E. Frazier/A. Varipapa/C. Coley/M. Parker (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
T. Cordier/J. Barrenger/J. Baczek/C. Dotterer/C. Baldascino (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
E. Hobson/A. Delehanty/K. Frecker/S. Valdizan/O. Grosh (Cox)
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
N. Jacobs/S. Gelman/E. Schachter/D. Seidel/L. Seidel (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
S. Hearn/S. Chauveau/J. Limbacher/C. Jones/J. Kleiner (Cox)/
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
W. Phaup/V. Trower/P. Thomas/K. Mixon/M. Molly (Cox)/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
N. Hoidal/L. Blair/S. Perera/K. Feckler/J. Milam (Cox)/
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team (A) |
J. Napper/R. Crawford/A. Sharpe/C. Dayboll/J. Walker (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
A. Corbett/B. Jones/K. Stavis/L. Thorton/J. Wenger (Cox)/
|
|
|||
Highland Park Crew (A) |
A. Bowler/G. Collins/L. Duerkson/K. Clifford/A. Knight (Cox)
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
S. Henochowicz/A. Wilde/J. Regan/N. Iqbal/J. Tipermas (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
H. Davis/M. McMorries/E. Spikell/K. Polhamus/K. Linn (Cox)
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
A. Didion/J. Hochberg/J. McEwan/S. Morgan/S. McKay (Cox)
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
M. Oldiges/E. Briskey/E. Hicks/K. Hinkel/D. Monaco (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
S. Hoops/L. McIntee/I. Kursman/C. Sullivan/J. Anderson (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
L. Care/K. Byrns/B. Sobol/A. Liu/F. Capone (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
A. Bubel/L. Mizerek/A. Yushkova/C. Miller/O. Abtahi (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
J. Mackell/E. Kuchinos/A. Burke/R. Voss/D. Ohman (Cox)/
|
|
|||
Nardin Academy Crew (A) |
A. DiLoreto/E. Connors/E. McCarthy/M. Daetsch/B. Rahill (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
T. Prader/K. Antimarino/K. Weaver/L. Seltz/D. Campana (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
K. Lugowe/C. Burke/C. OMara/M. Gagnon/K. Sussko (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
J. Pancurak/M. Palilonis/K. Burmaster/H. Boyle/E. Vlock (Cox)/
|
|
|||
Raleigh Charter High School (A) |
R. Hanks/J. Hales/R. Hales/M. Ring/R. Cannon (Cox)
|
|
|||
Rhinebeck Crew (A) |
J. Mahon/H. Siebold/K. Nowik/C. Ward/K. Henke (Cox)/
|
|
|||
Roland Park Country School (A) |
K. Pless/E. Fitzpatrick/E. Duke/L. Macdonald/S. Devine (Cox)/
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
S. Rist/E. DiUglio/L. Klein/A. Levine/S. Gil (Cox)/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
A. Moser/D. Squadrito/C. Vroome/S. Chappell/G. Vetrano (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
A. Walter/K. Stanley/E. Moens/C. LeBoeuf/L. Wirpsza (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
K. Engleman/L. Fox/M. Dever/A. Hoes/J. Jardine (Cox)/
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
A. Thomloudis/S. Adelsberger/B. Burchard/A. Mastrocola/J. Lewekowicz (Cox)/
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
R. Duffy/R. Donnelly/M. Donnelly/K. Reilly/E. Parness (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
K. Wernecke/T. Gillespie/N. Daoulas/D. Franks/S. Mullen (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
K. Perrin/N. Ross/J. Stader/J. Hunt/J. Carey (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
C. Mullen/S. Worthington/K. Kuehn/K. Campanola/I. Freemyer (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew (B) |
M. Heffron/M. McGrane/B. Boynton/J. Jalali/A. Dowd (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (B) |
M. Sobrido/A. Santos/J. Mc Shane/C. Rocha/E. Fabian (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (D) |
M. Kearney/A. Baker/A. Morris/N. Knight/A. Lapinsky (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (F) |
A. Zaniel/K. Welschenbach/C. Lawhead/K. Madsen/E. Simmons (Cox)/
|
|
|||
25 | Boys Senior Eight | 34 |
|||
26 | Girls Senior Eight | 42 |
|||
Alexandria City HS (A) |
A. Noritake/A. Summers/L. Lynam/C. Duechel/C. Fitzsimmons/C. Cosier/S. Low/C. Lawhorne/C. Runyun (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
M. Tracy/R. Mclaughlin/M. Patroni/K. Hagmire/M. Howarth/T. Nolan/A. Constantini/K. Biggins/K. Macelroy (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
J. Goroff/M. Swartz/E. Andrews/A. Kaufman/P. Jessell/J. Jurgovan/S. Koessel/S. Gordon/M. Pollard (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
J. Kelly/B. Splain/V. Gruss/J. Middendorf/A. Ochmanek/K. Hayes/A. Speights/C. Lambert/B. Wenner (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
D. Leigh/C. Cornell/B. Rathburn/L. Garcia/K. Lynch/R. Anderson/J. Crowell/S. Thompson/G. Wolfe (Cox)/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School (A) |
K. Williamson/J. Tacinelli/A. Doodeman/K. VanAken/K. Lyons/A. Garbacz/S. Jarvis/B. Giacomino/B. Steele (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
J. Talbott/M. Bors/J. Oelschlagel/S. Mosquera/R. Jacobs/K. Jacobs/L. Skeens/E. Lee/A. Hawes (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
C. OReilley/M. McDonald/E. Stancioff/J. Gick/J. Alexander/E. Carr/C. Hodge/G. Gehring/A. Ungerleider (Cox)
|
|
|||
Greenwich Academy (A) |
L. Losch/L. Harris/N. Jamar/L. London/M. Lucy/I. Schless/K. Preziosi/C. Fossel/K. Morphy (Cox)/
|
|
|||
Guilderland High School (A) |
K. Herrmannsdoerfe/S. Jurczynski/A. Esler/E. Furr/K. Domalewicz/J. Condemi/K. Canavan/J. Keefe/A. Bailly (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
S. Wells/R. Alemi/M. Oberg/A. Perry/A. Lawson/K. Sikkema/M. Gallogly/G. Hazzouri/L. Burmaster (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
T. Francesco/J. Maslanka/K. Haneman/A. Haneman/K. Reehill/R. Cascioli/E. Coyle/R. Brennan/L. Cassidy (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
L. Clark/C. Hall/S. Brody-Declerk/L. Witt/M. Oliver/C. Murphy/N. Gomperts/S. Aldrich/E. Haber (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
L. MacTaggart/M. Sager/M. Aaronson/M. McCarl/S. Shor/A. DeBruyne/R. Shakespeare/A. Peter/E. Stewart (Cox)/
|
|
|||
Liverpool High School Crew (A) |
A. Yoest/J. Swieck/J. Hughes/E. Baxter/K. Mahardy/C. Harmon/A. Ehrhart/A. Dudley/C. Campagna (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Campisi/K. Donnelly/S. Klemic/D. Bateman/S. Ishman/K. Dowling/J. Harrison/L. Tunney/S. Schreiber (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
G. Klatte/M. Wixted/L. Schmetterling/K. Collier/C. Gordon/M. Nesbitt/D. Bonaccorsi/J. Callahan/L. DiSpirito (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
L. Sullivan/A. Hrycko/C. Lynch/M. Quinn/R. OMara/B. Fagan/K. Jasiukiewicz/M. LaSalle-Taranti/D. Bowers (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
D. Mitsche/M. White/S. Busse/L. Fisher/M. Grisham/S. Weinstock/B. Fogarty/J. Malkis/E. McNamee (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
L. Subbotin/M. Troupe/S. Mahmud/R. Showell/L. Melder/N. Riek/C. Milone/M. Torres/A. Bowen (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
C. Todorow/J. Savarit-Cosenza/G. Wendel/A. Gold/L. Gibbons-Neff/L. Hobson/K. Stamateris/K. Woehling/O. Scott (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
A. Moberley/M. Barkovic/M. Haughs/J. Quinlan/R. Post/A. Meek/A. Dupre/R. Suetterlein/J. Slocum (Cox)/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
A. Suprenant/J. Ashline/K. Zeh/K. Reilly/M. Brannigan/N. Finnegan/S. Davis/J. Juneau/K. Ahl (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
M. Saunders/S. Unger/L. Howard/L. Hardwick/A. Shenandoah/N. Graves/P. DeAngelo/M. Dieterle/Z. Baer (Cox)/
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
S. Kolodzaike/A. Sweeny/A. Goins/K. Stoll/S. Swanson/S. Wismer/M. Byers/K. Lucas/J. Gehring (Cox)/
|
|
|||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
T. Spagnoletti/D. Bryant/N. Hakes/A. Williams/K. Buschle/B. Gaworecki/T. Clark/L. Hoige/K. Karsten (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
C. Devlin/L. Donatiello/L. Owens/J. Stevenson/K. Johanson/A. Ballard/F. Shafer/R. Cox/A. Cross (Cox)/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
E. Cheston/M. Hannaway/A. Deardorff/L. Bessellieu/S. Thompson/E. Burman/A. Kahn/M. Reilly/C. Smith (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Micker/C. Reynolds/N. Dinion/V. Furman/A. Ainsworth/V. Bath/G. Reilly/E. Phersson/A. Herring (Cox)/
|
|
|||
Thompson Boat Center (A) |
B. Treseder/L. McGeehee/M. Auerbach/K. Faigen/L. Brindle/M. Mathis/A. White/B. Burgett/M. Yohe (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
S. Goetz/J. Sheehan/A. Goetz/C. McGlone/E. Esola/N. Kulyk/A. Sikorski/A. Rell/J. DAnscenzo (Cox)
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
J. Stage/J. De Var/N. Jones/V. Stilwell/K. Gragg/L. Withers/A. Flynn/L. Davis/A. Morris (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
C. Kim/V. Heruth/C. Martin/M. Bush/D. Geary/E. Ransom/J. Young/C. Clausen/J. Klynsma (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
K. Lane/K. Weakley/S. Elliot/K. Stark/L. Broida/E. Dick/C. Day/H. Young/J. Steele (Cox)/
|
|
|||
Fayetteville-Manlius H.S. Rowing (B) |
S. Fiorentini/K. Mackintosh/C. Alvarez/E. Emerson/A. Branson/J. Lawlor/M. Hinchey/E. Kernan/S. Miller (Cox)/
|
|
|||
Pine Crest School Crew (B) |
M. White/M. Bennett/B. Blosser/A. Crudele/B. Wittenberns/A. Gage/A. Murata/L. Bennett/K. Kovacs (Cox)/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (B) |
K. Frost/J. Streufert/C. Couch/M. Welty/A. Sitterly/K. Hunt/S. Hussain/A. Thomas/T. Stackley (Cox)/
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing (C) |
A. Thompson/T. Irvin/H. Richardson/S. Salgado/J. Lemle/J. Eichner/S. Bomstein/K. Schulman/C. Ickes (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
C. Brown/K. Higgins/K. Might/J. Sigalas/C. Natter/D. Dantzler/B. Quinn/E. Rick/M. Bonfils (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
C. Wick/A. Jackson/M. Eddy/N. Phillips/D. Senatre/A. Finan/A. Fredericks/M. Johnston-McInto/M. Huff (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
M. Lipperini/L. Sauter/M. Kennedy/C. Moylan/L. Sysol/K. Gillin/K. OConnell/K. OBrien/M. Sanchirico (Cox)/
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
K. Paratore/M. Wolfe/R. Amaral/K. Pace/J. Soltes/M. Vanikiotis/M. DiPasquale/J. Farrar/C. Kutner (Cox)/
|
|
|||
3 | Girls Junior Double | 20 |
|||
Academy of Notre Dame De Namur (A) |
J. Schmader/K. Tomarchio/
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
J. Karp/R. Popeck/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
A. Schmidt/C. Pierce/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. Dziegrenuk/C. Smith/
|
|
|||
Friends Academy Crew (A) |
J. McCann/K. Calligar
|
|
|||
Holy Cross Catholic Secondary School (A) |
H. Anderson/A. Stoddart
|
|
|||
Masterman High School (A) |
A. Vresilovic/A. Lipsey-Rahe
|
|
|||
Mohawk Homeschool Rowing Association (A) |
K. Kazmierczak/M. Cremins/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
L. Harp/M. Gesslin
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
S. Dauson/A. Bogart/
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
G. Moser/M. Davis
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
L. Sexton/M. DiCosomo
|
|
|||
Springside School (A) |
H. Cribbins/K. Prejsnar/
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
D. Rem/A. Mousin/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
A. Partridge/A. Donzanti/
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
L. Petersen/M. Randolph
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
M. Reid/L. Degitz/
|
|
|||
Upper Dublin High School Rowing Association (A) |
L. Corkery/H. Drucker
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
T. Parsons/S. Steele/
|
|
|||
St Marys School (A) |
L. Cers/E. Huddleston/
|
|
|||
4 | Boys Junior Double | 18 |
|||
5 | Boys Junior Four | 56 |
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
B. Malouf/C. Geyer/F. Tatem/M. Gass/F. Luisi (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
C. Carrera/J. Cassese/E. Cesario/J. Longo/C. Bini (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
S. Reed/J. Dougherty/T. Draper/M. Doyle/K. Turner (Cox)/
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
E. Rementer/E. Duffy/I. Baxter/N. Cox/J. Coyne (Cox)
|
|
|||
Burnt Hills High School (A) |
C. Leahy/B. Kravitz/E. Burgoyne/T. Bartlett/G. Haider (Cox)
|
|
|||
CCCRC (A) |
A. Jeong/C. Hart/K. Anderson/C. Mudd/T. Blemaster (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
M. Hennessy/P. LaPolla/J. Dougherty/T. Schirripa/A. Cleary (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
S. Stoia/A. Ozer/C. Ripski/J. Lyons/T. Griffin (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
J. Feldman/E. Carlon/J. Pickert/I. Campbell/B. Farmer (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
N. Brenneman/G. Samuel/J. Penafiel/N. Rabano/R. Lawrence (Cox)/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
G. Doornekamp/M. Flight/J. Gracin/K. Nickel/S. Shedden (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. Cray/S. Rodriguez/J. Lempka/R. Lesniak/A. Settle (Cox)/
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
A. Iaccio/P. Buckley/A. Gunsenhouser/K. Brierly/J. Czarnecki (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
D. Allen/A. Sloane/F. Stalone/B. Hoffman/A. Czaplicki (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
T. Shannon/P. Doherty/T. Cosgrove/M. Hrdy/N. Elliott (Cox)/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
C. Bresnahan/A. Elliott/M. Moreau/T. Humphrey/C. Laizure (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Blumberg/P. McCole/R. Schober/J. Pew/L. Steinberg (Cox)/
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
C. Blue/C. Imhof/M. Osip/B. Helms/B. James (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
T. Silverman/J. Duggan/M. Lamberton/Z. Foty/D. Bernstein (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
R. Green/H. Perez/J. Lockard/J. Bianchi/J. Fandino (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
E. Titterton/P. Playdon/J. Powers/B. Krasnisky/J. Vettori (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
T. Duba/R. Burke/C. Bradburn/R. Matika/A. Selis (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
C. Anderson/J. Fishbone/A. Germek/T. Hart/K. Shap (Cox)/
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
A. Palmiter/S. Gumpel/K. Kesting/C. Herman/A. Hobler (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
D. Klump/A. Goetz/J. Levy/A. McCarthy/C. Prifti (Cox)/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
M. Maggitti/A. Devlin/T. Mccurdy/C. Lindborg/B. Valenti (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
D. Can/N. Calluzzo/P. Shea/B. Cogan/F. Capone (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
M. Bender/M. Degnan/D. Wehmann/K. Mughal/C. Engel (Cox)
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
B. Maskrey/S. Marcus/I. Levy/P. Burdick/A. Dobson (Cox)/
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
J. Fromlak/P. Jakim/E. Steinmetz/B. Bouvy/C. Lober (Cox)/
|
|
|||
Northeast Catholic High School (A) |
M. Bateman/G. Gentner/M. OBrien/N. Gabriele/M. Walton (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
J. Raphael/B. Boehm/T. Buckley/C. Keener/M. Low (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
S. Jankiewics/M. McDevitt/C. LaNave/T. McCartney/G. Shankle (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
M. Leonard/J. Seyler/R. Manjrawala/G. North/G. Taylor (Cox)/
|
|
|||
Peddie School (A) |
K. Vincelette/D. Johnson/B. Bolla/J. Kelly/K. Finkel (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
J. Alphonse/S. Gorgen/M. Griffin/D. Creedon/M. Byrd (Cox)/
|
|
|||
Rhinebeck Crew (A) |
J. Heady/K. Witthans/M. Tremper/P. Berezney/M. Humphrey (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
T. Doughty/A. Pierce/M. Slutz/J. Oberoi/K. Facada (Cox)/
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
R. Rimkunas/B. McManus/H. Liu/J. Hughes/S. Thorpe (Cox)/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
R. Tien/M. Puffpaff/J. Mainella/F. Frederick/A. Burman (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
M. Pope/E. Hickman/M. Herman/M. Zolnick/J. Whitesell (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Sciblo/K. Connors/D. Mulhern/A. Simola/A. Lebrun (Cox)/
|
|
|||
St. Pauls School for Boys (A) |
M. Robson/P. Vanco/C. Vieth/J. Phelan/R. Rodrigues (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
K. Miller/J. Mathisen/J. Salameh/A. Raiken/E. Kauder (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
B. Dean/R. Lee/T. Caruso/M. Butcher/A. Perry (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
A. Furlong/I. Head/R. Uhrich/M. Smith/B. Murdock (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
A. Casey/N. Johnson/G. Wentworth/T. Keller/D. Sloane (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
C. McAndrew/P. De Grazia/M. Stoltz/Z. Ottoson/A. Pezzano (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
D. Fugelo/D. Dermond/C. Cressman/N. Tsipras/J. Sarver (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
S. Herring/M. Pankow/R. Payne/B. Pruiksma/J. Ward (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
S. Aramony/K. Roden/T. Luhring/K. Crandall/S. Lightle (Cox)
|
|
|||
West Side Rowing Club (A) |
T. Allen/A. Masterson/J. Piershalski/J. Ludders/T. Ivansic (Cox)/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (A) |
M. Dillion/D. Hyde/A. Havens/S. McMullen/K. Wheaton (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
B. Beckman/B. Peters/S. Knaub/S. Yang/G. Schleifman (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (D) |
A. Nomorosa/M. Villalobos/C. Burns/M. Bezold/E. Wallis (Cox)
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
L. Brown/M. Connolly/R. Millspaugh/S. Rosenblat/C. Norton (Cox)/
|
|
|||
6 | Girls Junior Four | 51 |
|||
Absegami High School (A) |
L. Syvertson/A. Bonanni/N. Price/S. Rauer/A. Showell (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
S. Grafstrom/M. Northrup/M. Hamel/E. Eichenhofer/R. McCoy (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
S. Field/C. Hackney/A. Rha/L. Ceiechanawski/M. Malano (Cox)
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
A. Noll/S. Lebovitz/K. Colgan/N. Gephart/E. Ginn (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
K. Graham/B. Pettinelli/A. McCarthy/M. McLaughlin/R. Tocco (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
K. Burroughs/M. Hickey/T. DeBenedictis/C. Blake/B. Candalor (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
C. Colman/T. Burgess/E. Dougherty/R. Hoffman/A. Hargis-Villanue (Cox)/
|
|
|||
Buffalo Seminary (A) |
M. Horrigan/J. Smith/G. ODell/L. Sacha/A. Judelsohm (Cox)/
|
|
|||
Cherry Hill East High School (A) |
D. Lindsey/L. Foster/A. Kerchersky/M. Perilstein/B. Berkey (Cox)
|
|
|||
Christchurch School (A) |
O. Clark/M. McNeal/E. Jessie/A. Lewis/C. Sullivan (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
L. Ramirez/K. Gerson/H. Dunnan/E. Grasser/C. Molina (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
M. McDonald/K. Duffy/M. Kwart/L. Mcelhenny/S. Garrity (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia (A) |
J. Hoffmann/J. Hartman/D. Rengers/C. Broyhill/J. Gant (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
T. Pastor/D. Kratz/M. Lysko/A. Sadrianna/K. Statseuko (Cox)/
|
|
|||
First Colonial Crew Club Auxiliary, Inc./ Patriot Rowing Club (A) |
P. Slepsky/B. Cummings/H. Rutledge/J. Paul/V. Rabchuk (Cox)
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
E. Wingrove/E. Baxter/J. Trower/A. Markwith/K. LaGuardia (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
R. Dickenson/K. Lorr/E. Matthewson/A. Carr/L. Becker (Cox)/
|
|
|||
Holy Angels Academy (A) |
R. Israel/D. Celotto/S. Coyne/B. Pratt/J. Griffith (Cox)
|
|
|||
Holy Cross High School (A) |
K. Yannes/B. Yannes/M. Kukawski/S. Burns/S. Collins (Cox)
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
C. Kelly/A. Chabay/K. Carpenter/S. McMahon/E. Phillips (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
C. Elizabeth/S. Rosales/K. Jessica/L. Navin/H. Schwartz (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
K. Santiago/D. Lorenzo/M. Wrona/Y. Rodriguez/V. Emerich (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
B. Bouton/N. Randolph/M. Kamerow/J. Wilson/H. Harrison (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
B. Lamb/L. Reynolds/M. Hussman/C. Barth/S. Sempier (Cox)
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
L. Taylor/A. Mazol/J. McGrew/M. Horrine/S. Crapps (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
S. Welsh/R. Burns/M. Rubin/L. Hashemi/E. Anderson (Cox)
|
|
|||
Lenape High School (A) |
C. Phillips/K. Normoyle/C. Williams/N. Josko/A. Rosenthal (Cox)/
|
|
|||
Liverpool High School Crew (A) |
C. Cholmysak/K. McGillis/K. Vogelsang/J. Dudley/S. Brown (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
S. Zaremba/M. Lesser/R. Solomon/R. Mandelbaum/L. Rosenblum (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
G. Jamison/C. Peterson/D. Maas/M. Ford/J. Neldon (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
E. Wilson/L. Kenuk/K. Brown/H. Reissmann/D. Biddle (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
E. Whitham/M. Kelly/C. Pollock/K. Clarke/M. Maron (Cox)/
|
|
|||
Nardin Academy Crew (A) |
E. McGorry/S. Miskill/A. Kramer/C. Ludwig/L. Nasca (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
C. Costa/M. Gajdosova/S. Ammendola/L. Travers/M. Verdesco (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Cox/A. Eiselen/T. Laverty/R. Zweibel (Cox)/
|
|
|||
Peddie School (A) |
V. Sarron/N. Elghossain/K. Obolensky/A. Piacquad/P. Shagin (Cox)/
|
|
|||
Roland Park Country School (A) |
J. Sendler/C. Dierkes/C. Knipp/K. Pelsis/A. Seibert (Cox)/
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
C. Fields/S. Kellogg/K. Brownson/J. Thompson/C. Amarillo (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
K. Fanto/C. Meis/C. Da Parma/M. Dumas/L. Ragland (Cox)/
|
|
|||
St. Pauls School for Girls (A) |
M. Hashim/K. Burke/C. Smith/K. Moss/E. Collins (Cox)/
|
|
|||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
J. VanVlitet/J. Sanfilippo/K. Lamirande/E. Kouterick/L. Fraser (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
C. Clothier/C. Stokes/L. Hyde/K. Gunderson/C. Tarbox (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
L. Griesser/M. Khandelwal/J. Feldman/D. Kossuth/A. Marymor (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
M. St. Marie/N. Maeser/M. Johnson/E. Mills/N. Flotteron (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
E. Wilson/H. Robinson/A. Washburn/A. Fitzpatrick/S. Keithly (Cox)/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
H. Smith/C. Dittman/K. McNamara/M. Grant/R. Roberts (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
M. Franchi/A. Garro/J. Aldworth/L. Altimari/K. Simmons (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
K. Kazimer/S. Duric/J. Gilbert/A. Pomeroy/J. Jenkins (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (D) |
M. Wiener/J. Cahn/K. Friedrich/N. Russell/N. Laporta (Cox)/
|
|
|||
Lyme-Old Lyme High School (J) |
M. Spratt/L. Dickey/C. Conniff/K. Garland/E. Wilson (Cox)/
|
|
|||
Mathews High School Crew (E) |
A. Bridge/C. Shomaker/A. Hegamyer/W. Henry/S. Tucker (Cox)/
|
|
|||
7 | Girls Junior Eight | 37 |
|||
Absegami High School (A) |
C. Browne/B. Alexander/J. Barringer/M. Oliver/T. Sklarz/D. Chambers/H. Vanderslice/A. Baxter/J. Smith (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
J. Prince/A. Johanson/C. Crosby/M. King/H. Murphy/K. Cashin/C. Magee/M. King/K. Hutton (Cox)/
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
N. Miyake/J. Potter/T. Fidler/C. Talbot/E. Kessler/E. Cretekos/M. Mayen/L. VanVoorhis/R. Friedman (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
K. Cusenza/G. Guida/J. DAncona/J. Argueta/M. Polito/A. Jefferson/M. Mihneva/G. VanDuyne/E. Kersetter (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
L. Biddle/J. Fieldhouse/C. James/E. Benson/M. Moran/E. Fedchock/L. Schruben/L. Wolf/R. Conley (Cox)/
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
E. Pegues/R. Miller/K. Collins/L. Wilson/R. Montgomery/D. Marks/A. Stein/A. Comitta/A. Maloomian (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
N. Singh/P. Hurtado/J. Bever/A. Bustard/J. Carrera/M. Cedana/S. Pastor/V. Lu/D. Marosalvos (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
S. Littleton/C. DiSanto/C. Doolin/K. Brodwater/M. Mahoney/L. Wherty/C. Cella/M. Thompson/C. Rahter (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
M. Farrell/K. Bonfils/L. Miesel/J. Walczak/G. Ghilardi/K. DeSouza/A. Wallace/G. Bello/G. Worthington (Cox)
|
|
|||
Eden High School (A) |
N. Leyenhorst/J. Henry/J. VanderMaarel/R. Wiebe/S. Wiebe/C. Nichols/S. Henry/S. Janzen/E. Siebert (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
D. Burns/K. Cerulli/S. Rogers/K. Pink/G. Marotta/C. Sheeran/A. Walsh/A. Sheehy/A. Walaszek (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
M. Bovich/M. Hamm/S. Henriques-Payne/J. dePorter/M. Croghan/L. Gund/C. Cave/S. Cavanagh/M. Mooney (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Innis/S. Schindler/T. Cohen/C. Amsterdam/M. Krain/A. Alfonso/M. Carlino/J. Swerdlow/B. Rosen (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
K. Grant/M. Filoon/A. Strike/B. Frost/L. Brennan/L. Hokrien/C. McCusker/K. Kelly/M. McPherson (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
H. Fitzgerald/J. Froehlich/J. Magers/L. McCannell/D. Danner/M. Bounds/V. Maton/M. McMullin/J. Mutty (Cox)
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
D. McVey/J. Monsebroten/R. Renslow/T. Rogers/K. Chow/D. Obrart/L. Renninger/M. Guadagna/S. Everett (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
K. Sharkey/C. Boccarosse/M. Bos/K. Eaglestone/M. Harwood/M. Bane/B. Healey/G. Christ/J. Kumar (Cox)/
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
E. Brodie/K. Costigan/T. Demilio/C. Aregbesola/K. Shaffer/B. Cauchi/L. Kershaw/F. Nicole/M. Babiarz (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
T. Schmidt/A. Graves/S. Bechtold/A. Klever/K. Burke/A. Caprio/T. Hurt/A. Capasso/S. Schreiber (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
C. Quinn/L. McDonald/C. Edling/M. Walsh/K. Bolger/A. Bono/M. Merlini/C. Petermann/K. McDonald (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
M. McAllister/R. Klein/A. Williams/A. Jusquiak/K. Lehner/K. McCormick/E. Duoulas/K. Rushton/M. McIsaac (Cox)
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
E. Armenia/A. Bremser/K. Cusack/J. Endres/E. Goldman/W. Jess/K. Leone/G. Nadel/J. Brooks (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
J. Ball/A. DeGiacomo/R. Burke/J. Gagnon/L. Fahey/J. Ford/K. Teller/A. Casey/A. DeArmas (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
B. Camp/A. Bohrer/M. Read/S. Larsen/A. Evans/T. Stauffer/B. Larsen/D. Annarelli/M. Berenato (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
J. Frisenda/A. Cutchin/A. Laman/C. Mclean/B. Mcnair/A. Rivers/I. Silverstein/S. Watson/T. Thompson (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
K. Dougherty/E. Privette/C. Welde/E. Powers/L. Bryant/K. Ryan/M. Heppe/E. Martin/M. Underwood (Cox)
|
|
|||
Roland Park Country School (A) |
K. Werthman/S. Morehead/L. Hearn/M. Ricely/E. Flanigan/S. ONeil/K. Paterakis/A. Haberman/L. Lenrow (Cox)/
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
C. Fields/S. Kellogg/K. Brownson/A. Salom/J. Thompson/K. Feeley/K. Calhoon/M. Martinko/C. Amarillo (Cox)
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
A. Agnew/E. Goelet/A. Horn/J. Lehner/B. Zendt/L. Schwartzberg/L. Wertz/F. Campbell/A. Prevatt (Cox)/
|
|
|||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
S. Connors/E. Socia/M. Witte/A. Nemecek/A. Goulette/B. Fundalinski/A. Behm/L. Dodd/M. Handzel (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
L. Mullervy/L. Ross/A. Ruddle/A. Lagos/M. Macgill/J. Yuan/A. Rogove/D. Guenther/A. Joseph (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
D. McManus/M. McManus/E. Kane/J. Stengel/M. Dreger/L. DAllesandro/D. Routzahn/L. Flemming/L. Rachfalski (Cox)/
|
|
|||
Greenwich Academy (B) |
M. Arader/O. Frazao/N. Jafar/M. Kirnan/L. Jenks/E. McGirr/O. Harding/I. Spyrou/E. Zimmerman (Cox)/
|
|
|||
Alexandria City HS (C) |
C. Denne/R. Ball/C. Finnegan/K. Elman/A. Pecora/M. Schneider/E. Mannel/T. Eaton/T. Peabody (Cox)/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (D) |
E. Galliher/E. Derosa/L. Marchessault/L. Zima/C. Brown/L. Rappaport/G. Huang/K. Olstad/A. Bassett (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Sinclair/S. Choi/E. Gotimer/C. McGrath/E. Yee/L. Batalitzky/A. Fishlinger/K. DAgostino/S. McIntosh (Cox)
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
B. Ware-Colantuoni/C. Raines/E. Brady/K. Alam/J. Bogegrain/A. Alvarado/S. Argondale/N. Lober/L. Anderson (Cox)/
|
|
|||
8 | Boys Junior Eight | 35 |
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
K. Jemiolo/N. Vanikiotis/R. Fraleigh/V. Kucherov/C. Nuzback/A. Huff/M. Cantor/K. Elmes/J. Silverman (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
J. Peltonen/P. Colucci/D. Biddle/A. Morris/A. Dewair/K. Jesitar/R. Castro/E. Silverstein/L. Stiteler (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
A. Frankl/E. Swenson/B. Conradis/M. Helfgott/A. Newell/N. Streicher/T. Wyeth/J. Gale/W. Schlossberg (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
C. Mercado/A. Elamparo/B. Geronimo/O. Prasetyo/A. Manalo/J. Rodriguez/T. Soyosa/F. Cortes/L. Caza (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
T. Eichler/S. Kuhn/R. Kane/P. Quinn/W. Cantwell/M. Gill/C. Halpin/B. Cunningham/A. Novello (Cox)
|
|
|||
Burnt Hills High School (A) |
C. Leahy/T. Bartlett/E. Burgoyne/B. Kravitz/Z. Bell/T. Urbanski/M. Murphy/G. Miglin/M. Thrasher (Cox)/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
S. Evancho/M. Misiak/K. McHugh/M. Bickmire/B. Johns/J. Tyrpak/M. Seitz/B. Laffler/J. Evers (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
J. Bittner/M. Koslow/I. Hanes/S. Balbi/W. Koutrakos/R. Golden/B. Mulligan/J. ODonoghue/T. Berkery (Cox)/
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
G. Steele/A. Izzo/F. Coyne/R. Rondon/A. Izzo/T. Ott/M. Evola/R. Staszak/B. Girardi (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
N. Doan/B. Fair/J. Baird/M. LaRocca/L. Maser/E. Rodriguez/M. McGoldrick/B. Kang/R. Taclan (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
T. Will/D. Wonaka/J. Sheedy/C. Grotzer/M. Murray/D. Marrine/A. Ellott/P. Marshall/C. Witenko (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
J. Epley/R. Croghan/D. Dorn/K. Ripa/T. OBrien/M. Eggleston/J. Howes/D. Lucenti/D. Dowd (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
N. Sacco/M. Peterson/Z. Eberson/K. Fallon/J. Malecki/G. Stevenson/P. Busco/M. Flanagan/D. Giordano (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
R. Villafuerte/D. Serra/A. Zuza/M. Dean/R. Jewart/J. Dolahan/M. Brown/M. Gouveia/M. Kelly (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
S. Riley/R. Barrett/T. Clarke/P. Staudt/P. Montgomery/A. Sutkus/J. Millet/T. Mieczkowski/N. Pucci (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
P. Lang/J. Carrol/P. Feriozzi/M. Wolfe/J. Howarth/J. McGettigan/P. Tunney/J. Scanny/Z. Crane (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
D. Avasthi/N. Calluzzo/E. Gabriel/C. Moreno/C. Polcari/S. Quarantino/S. Ficano/J. Pace/F. Capone (Cox)
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
J. Burleson/A. Chin/A. Condello/E. Lababidi/A. Laufman/B. McCook/M. Sullivan/C. Wright/R. Kennedy (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
D. Beckett/D. Hendricks/D. Jones/W. Bowers/Z. McNeil/T. Swider/S. Vidales/R. Reynolds/S. Brandt-Vorel (Cox)
|
|
|||
Northeast Catholic High School (A) |
M. Bateman/B. Romaski/J. Loughrey/B. Higgins/D. Graham/D. Katzianer/G. Kravitz/S. Dozier/R. Arentzen (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Pospisil/D. Atlic/M. Holly/J. Lombardi/M. Cebuli/J. Sendros/S. Bien/C. Jones/C. Pastorino (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
J. Purdom/A. Barnes/A. Demerest/B. Hurley/Z. Wescoat/S. Ferguson/J. Canuscio/M. Flannelly/C. Gitto (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
T. Swayngin/J. Weiner/J. Hogaland/P. Baker/M. Lewis/R. Policarpo/C. Melder/J. Cuthbert/S. Stitler (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
M. Kavulich/K. Taganajan/D. Walcott/P. Kulka/F. Barth/W. Ross/N. Cooper/J. Geewax/P. Harland-White (Cox)/
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
R. Sullivan/K. Milazzo/J. Starkey/R. McGovern/A. Costea/A. El Sehamy/D. Nathan/M. Boone/M. Katharine (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
J. Kolojeski/R. Policastro/T. McClain/A. Jones/B. Mcgrath/R. Macluen/M. DAmico/M. Polisano/J. Germano (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
J. McKenna/B. Leenheer/N. Ohlrogge/R. Crew/A. Fath/M. Monroe/B. Dunn/B. Masin/N. Gervasi (Cox)/
|
|
|||
St. Pauls School for Boys (A) |
T. Weitzel/M. Bernard/J. Graeber/M. Scaife/S. Campbell/S. Grillo/A. Padussis/M. Stroud/J. Smith (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
M. Goldstein/K. Kim/H. Von Meister/J. Lee/R. Berns/D. Kennedy/N. Donohue/A. Linn/V. Smith (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
B. Chon/R. Coe/A. Maloche/J. Antsen/A. Putz/S. Glauber/C. Jones/M. Mahoney/M. Porter (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
M. Kozierachi/J. Foster/M. Schipper/R. Sullivan/J. Schmal/B. Cortese/T. Duffy/A. Smith/G. Creelman (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
J. Navarrete/B. Schmidt/A. Phengvath/K. Zelli/K. Kelly/K. Welsh/J. McVoy/M. Gallagher/G. Osinsica (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
J. Galvin/S. Bakalian/D. Young/M. Ellis/W. Parker/R. Owens/S. Kim/M. Donovan/M. DeLauder (Cox)/
|
|
|||
Liverpool High School Crew (C) |
D. Ryan/C. Dopkowski/T. Bloomingdale/S. McCarthy/P. Walker/M. Jaquin/W. Peck/J. Henty/P. Liseno (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
K. Ewell/J. Johnson/A. Golda/M. Lombardi/J. Rice/K. Bergman/J. Leonard/J. Hopkins/K. Quinn (Cox)/
|
|
|||
9 | Boys Junior Quad | 23 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change