National Selection Regatta I

  • Apr 8, 2004 To Apr 10, 2004
  • sprint
  • Mercer Lake
  • Mercer County, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 10, 2004
1 Mens 1x
45
    B-CC High School Crew Boosters
C. Fleschner
 
    Baltimore Rowing Club
J. Frank
 
    Baltimore Rowing Club
E. Winters
 
    Harvard University Boat Club
A. Holland
 
    Mariner Point Scullers
R. Ezold
 
    Mariner Point Scullers
 
    Narragansett Boat Club
B. Hutz
 
    Nereid Boat Club, Inc.
S. Cefalo
 
    New York Athletic Club
G. McClure
 
    New York Athletic Club
G. Hoffman
 
    New York Athletic Club
P. Antonik
 
    Penn A.C. Rowing Association
J. LaRoche
 
    Penn A.C. Rowing Association
C. Cantrell
 
    Penn A.C. Rowing Association
L. Agnini
 
    Penn A.C. Rowing Association
D. Schmunk
 
    Penn A.C. Rowing Association
A. McMarlin
 
    Pocock Elite Sculling Team
C. Groom
 
    Pocock Elite Sculling Team
G. Nichols
 
    Pocock Elite Sculling Team
T. Beyreuther
 
    Pocock Elite Sculling Team
C. Stoer
 
    Potomac Boat Club
S. Titus
 
    Potomac Boat Club
S. Gorman
 
    Riverside Boat Club
G. Ruckman
 
    Riverside Boat Club
I. Belakovskiy
 
    Riverside Boat Club
R. Vanderschoot
 
    Riverside Boat Club
K. Smack
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
S. Brooks
 
    Unaffiliated (USA)
T. Williamson
 
    Unaffiliated (USA)
K. Jurkowski
 
    Unaffiliated (USA)
S. Scholl
 
    Unaffiliated (USA)
B. MartinDoyle
 
    Unaffiliated (USA)
D. Friedericks
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
F. Bergen
 
    Union Boat Club
S. Tucker
 
    USRowing Training Center - Princeton
M. Perry
 
    USRowing Training Center - Princeton
S. DuRoss
 
    USRowing Training Center - Princeton
M. Blomquist
 
    USRowing Training Center - Princeton
E. Mueller
 
    USRowing Training Center - Princeton
B. Holbrook
 
    USRowing Training Center - Princeton
H. Nuzum
 
    USRowing Training Center - Princeton
A. Abdullah
 
    Vesper Boat Club
B. Borberg
 
    Vesper Boat Club
J. Burns
 
    Vesper Boat Club
P. Falcigno
 
    Iron Oarsman (B)
X. Muller
 
2 Womens 1x
40
3 Mens 2-
19
4 Womens 2-
8
5 Light Mens 1x
33
    Bantam Boat Club
B. Tryon
 
    Malta Boat Club
J. Steigerwalt
 
    Malta Boat Club
R. Montgomery
 
    Malta Boat Club
P. Marcella
 
    Malta Boat Club
M. Gerban
 
    Malta Boat Club
S. Madden
 
    Malta Boat Club
Z. Benevidez
 
    Malta Boat Club
M. Matiasek
 
    MLARC
B. Fedyna
 
    MLARC
C. Greenleaf
 
    Nereid Boat Club, Inc.
S. Portilla
 
    New York Athletic Club
J. Cashman
 
    Oklahoma Association for Rowing
M. Turman
 
    Penn A.C. Rowing Association
B. Larsen
 
    Penn A.C. Rowing Association
A. Liverman
 
    Potomac Boat Club
J. Anchukaitis
 
    Potomac Boat Club
B. MacLaughlin
 
    Riverside Boat Club
S. Wolf
 
    Riverside Boat Club
J. Tracey
 
    Riverside Boat Club
L. Gresham
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
R. Visinski
 
    Sigma Nu Crew
M. Laughter
 
    Sigma Nu Crew
M. Smith
 
    Southern Oregon University
S. Kominsky
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
C. Lowry
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
G. Kaplan
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
J. DAlba
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
S. Maloney
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
S. Wisnewski
 
    Undine Barge Club of Philadelphia
D. Urevick-Acklesb
 
    Union Boat Club
A. Zosuls
 
    USRowing Training Center - Princeton
G. Winkler
 
    USRowing Training Center - Princeton
T. Paradiso
 
6 Light Womens 1x
29
7 Light Mens 2-
6
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change