Chicago Sprints

  • Jul 17, 2004 To Jul 18, 2004
  • sprint
  • South Lagoon
  • Chicago, IL (USA)
  • Hosted By: Lincoln Park Boat Club
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 17, 2004
1 Mens Open 1x (MO1x)
10
2 Mens Ltwt 1x (ML1x)
6
3 Mens Junior 1x (MJ1x)
3
    Grand Rapids Rowing Association
T. Fields
 
    Quad Cities Rowing Association
Z. Sapato
 
    Quad Cities Rowing Association
B. Garter
 
4 Mens Masters 8+ (MM8+)
0
5 Womens Open 4+ (WO4+)
9
6 Womens Open 1x (WO1x)
5
7 Womens Ltwt 1x (WL1x)
5
    Grand Rapids Rowing Association
A. Varner
 
    Lincoln Park Boat Club
M. Schwarz
 
    Lincoln Park Boat Club
F. Tuite
 
    Unaffiliated (USA)
J. Davison
 
    Unaffiliated (USA)
D. Gerson
 
8 Womens Junior 1x (WJ1x)
5
    Grand Rapids Rowing Association
M. Musto
 
    Quad Cities Rowing Association
S. Leners
 
    Quad Cities Rowing Association
E. Strensrud
 
    Quad Cities Rowing Association
D. Kennedy
 
    St. Louis Rowing Club
A. Lottes
 
9 Mens Open 2x (MO2x)
6
10 Mens Junior 2x (MJ2x)
3
    Grand Rapids Rowing Association
T. Fields/G. Sadek
 
    Quad Cities Rowing Association
E. Chipanelli/B. Garter
 
    The Milwaukee Rowing Club
F. Robertson/J. Koenig
 
11 Mens Masters 2x (MM2x)
4
12 Womens Masters 8+ (WM8+)
3
13 Womens Junior 8+ (WJ8+)
5
    Chicago Rowing Foundation (A)
E. Schramm/A. Noto/T. Cho/M. Habibovic/C. Rivera/J. Silverman/J. Naudziunas/S. Jensen/G. Brewer (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
M. Wordelman/M. Musto/P. Tobin/J. VanDenBerge/K. Geske/L. Wilson/B. Doeuier/A. Marcotte/M. Eardley (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
K. Campbell/A. Wunderli/C. Henry/K. Curran/S. Johnson/S. Tinsley/E. Huge/G. Terril/B. Andrus (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
G. Morris/M. Readinger/C. Keefe/C. Mattrisch/R. LaCroix/K. Butler/K. Sarnoski/M. Hanbury/K. Otero (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (B)
A. Morely/S. Jackiewicz/B. Byrd/K. Evans/A. Kelleher/A. Gomez-Koski/C. Kraneis/O. Knott/J. Kiel (Cox)
 
14 Womens Open 2- (WO2-)
1
15 Mens/Womens Adaptive 1x (M/WA1x)
0
16 Womens Ltwt 4+ (WL4+)
5
17 Womens Masters Ltwt 4+ (WML4+)
2
18 Mens Open 4+ (MO4+)
10
19 Mens Novice 8+ (MN8+)
0
20 Womens Novice 8+ (WN8+)
4
21 Womens Open 4x (WO4x)
0
22 Womens Open 8+ (WO8+)
5
23 Mens Open 2- (MO2-)
10
24 Mixed Masters 2x (MxM2x)
3
25 Mixed Open 2x (MxO2x)
5
26 Womens Ltwt 8+ (WL8+)
1
27 Womens Masters 4x (WM4x)
3
28 Mens Ltwt 8+( ML8+)
1
29 Mens Masters 1x (MM1x)
9
30 Mens Masters Ltwt 1x (MML1x)
2
31 Womens Masters 1x (WM1x)
3
32 Womens Masters Ltwt 1x (WML1x)
3
33 Womens Junior 4+ (WJ4+)
10
    Chicago Rowing Foundation (A)
E. Schramm/A. Noto/T. Cho/S. Jensen/G. Brewer (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
M. Wordelman/J. VanDenBerge/P. Tobin/A. Marcotte/M. Eardley (Cox)
 
    Mendota Juniors (A)
R. Larson/A. Dybdahl/A. Cox/S. Sweetnam/K. Koch (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
K. Campbell/A. Wunderli/E. Johnson/A. Lottes/A. Fortune (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
G. Morris/M. Hanbury/C. Keefe/C. Mattrisch/K. Otero (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (B)
A. Morely/S. Jackiewicz/J. Naudziunas/M. Habibovic/O. Knott (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
E. Huge/G. Terril/M. Sloan/E. Obermeier/A. Mikansi (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (B)
S. Flanagan/M. Wallace/A. Oelschlaeger/L. Georgen/J. Loeb (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (C)
K. Sarnoski/K. Butler/R. LaCroix/M. Readinger/J. Ladd (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (D)
A. Robertson/L. Cameron/K. Wallach/M. Cusik/S. Sattell (Cox)
 
34 Mens Junior 4+ (MJ4+)
8
    Chicago Rowing Foundation (A)
A. Sohn/V. Yelandi/A. Yelavarthy/J. Matthews/J. Kiel (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
G. Sadek/T. Fields/W. Grace/B. Hotz/B. Bacon (Cox)
 
    Mendota Juniors (A)
M. Neiderhuber/A. Brumsickle/B. Austin/B. McFadden/A. Kohl-Riggs (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
D. Cleveland/A. Goldstein/S. Hunter/A. Altvater/B. Andrus (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
J. Silverstein/F. Robertson/P. Helfer/A. Hoell/J. Ladd (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (B)
G. Mallek/N. Marquez/J. Cho/S. Feil/J. Chu (Cox)
 
    Mendota Juniors (B)
C. Foulke/C. Davis/N. Ossmann/D. Guthrie/J. Hinahara (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (B)
J. Koenig/J. Jacobson/P. Harper/G. Hellman/S. Sattell (Cox)
 
35 Mens/Womens Adaptive 2x (M/WA2x)
0
36 Mens Ltwt 4+) (ML4+)
1
37 Mens Masters Ltwt 4+ (MML4+)
0
38 Mens Rec 1x (MRec1x)
1
39 Mens Open 4x (MO4x)
2
40 Mens Open 8+ (MO8+)
6
41 Womens Masters 2x (WM2x)
6
42 Womens Open 2x (WO2x)
4
    Chicago River Rowing & Paddling Center
M. Whitmore/S. Urbas
 
    Grand Rapids Rowing Association
K. Schuiling/A. Varner
 
    Lincoln Park Boat Club
M. Conway/M. Trannel
 
    Pocock Rowing Center
M. Conway/M. Trannel
 
43 Womens Junior 2x (WJ2x)
4
    Grand Rapids Rowing Association
M. Musto
 
    Quad Cities Rowing Association
C. Howell/S. Leners
 
    Quad Cities Rowing Association
E. Strensrud/D. Kennedy
 
    Rockford YMCA Rowing Club
A. Iancu/D. Gill
 
44 Mens Masters 4+ (MM4+)
3
45 Mens Masters 4x (MM4x)
0
46 Womens Rec 1x (WRec1x)
0
47 Mens Junior 8+ (MJ8+)
2
48 Womens Masters 4+ (WM4+)
7
49 Mixed 8+ (Mx8+)
9
    Chicago Rowing Foundation (A)
T. Cho/M. Habibovic/J. Naudziunas/A. Kelleher/M. Barber/J. Iverson/C. Bonner/D. Ryerson/K. Aiken (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
G. Sadek/T. Fields/M. Wordelman/B. Hotz/P. Tobin/J. VanDenBerge/W. Grace/A. Marcotte/B. Bacon (Cox)
 
    Mendota Rowing Club (A)
J. Cox/S. Harding/C. Weick/C. Burrington/M. Blair/P. Grant/H. Webert/A. Zabel/M. Whitney (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
E. Johnson/K. Curran/B. Pierce/K. Strikovic/M. Sloan/C. Mcgruther/S. Johnson/J. Aul/B. Andrus (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
M. Bowers/J. Peters/J. Block/M. Campbell/E. Strubel/J. Yeado/L. Devitt/E. Milligan/C. Milligan (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
J. Silverstein/A. Hoell/P. Helfer/P. Harper/C. Keefe/C. Mattrisch/G. Morris/M. Readinger/K. Otero (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (B)
R. Booms/M. Tanner/R. Waterston/T. Tiberi/A. Noto/E. Schramm/A. Vucekovich/M. Ouskel/S. Cetera (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
N. Hazelwood/A. Samuels/R. Smith/J. Tobias/K. Vogel/M. Frievogel/B. Roewe/A. Vitale/E. Obermeier (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (B)
F. Robertson/B. Sara/G. Hellman/J. Koenig/A. Robertson/L. Cameron/G. Hanbury/K. Wallach/J. Loeb (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change