Muskoka Fall Classic

  • Hosted By Severn River Rowing Club

Results

Event Description Stage/Notes
Final Results for 2017 MFC Changes to High School Mens 1 X Noted
  2017 Muskoka Fall Classic
Division Event Description Club Avg Age Name Bow # Start Time Finish Time Elapsed Time Position #
1A 1 Mens Club/Sr 1x Don Rowing 27 Thomas, L. 1 9:19:00 9:31:46 0:12:46 5
1A 1 Mens Club/Sr 1x Ontario Inst. of Tech 24 Vantfoort, N. 2 9:19:21 9:31:54 0:12:33 2
1A 1 Mens Club/Sr 1x Don Rowing 32 Thomson, J. 3 9:19:44 9:32:17 0:12:33 2
1A 1 Mens Club/Sr 1x Severn River 31 Rand, J. 4 9:20:09 9:34:37 0:14:28 6
1A 1 Mens Club/Sr 1x Don Rowing 21 Kozak, B. 5 9:20:33 9:33:13 0:12:40 4
1A 1 Mens Club/Sr 1x Don Rowing 29 Pluzak, T. 6 9:20:59 9:33:28 0:12:29 1
1A 2 Mens Youth/High School 1x Hanlan 17 Shein, F. 7 9:21:37 9:34:38 0:13:01 3
1A 2 Mens Youth/High School 1x Don Rowing 16 Harris, S. 8 9:22:08 9:34:53 0:12:45 2
1A 2 Mens Youth/High School 1x Argonaut 17 Wing, D. 9 9:22:50 9:37:04 0:14:14 9
1A 2 Mens Youth/High School 1x Don Rowing 16 Pirie, W. 10 9:23:20 9:36:50 0:13:30 7
1A 2 Mens Youth/High School 1x Argonaut 15 Stathopoulos, E. 11 9:23:54 9:39:18 0:15:24 10
1A 2 Mens Youth/High School 1x Don Rowing 15 Michaud, J. 12 9:24:22 9:37:41 0:13:02 4
1A 2 Mens Youth/High School 1x Hanlan 17 Simpson, L. 13 9:24:39 9:37:40 0:12:39 1
1A 2 Mens Youth/High School 1x Don Rowing 15 Seawright, E. 14 9:25:01 9:38:42 0:13:18 5
1A 2 Mens Youth/High School 1x Leander 17 Bresolin, J. 15 9:25:24 9:39:24 0:13:32 8
1A 2 Mens Youth/High School 1x Tillsonburg 17 Gilvesy, A. 16 9:25:52 9:39:51 0:13:21 6
1A 2 Mens Youth/High School 1x Argonaut 14 Power, G. 17 9:26:30 9:44:39 0:18:09 11
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Argonaut 54 Blunt, R. 18 9:27:44 9:40:40 0:12:56 1
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Unaff. (CAN) 51 Forgeron, M. 19 9:28:18 9:42:03 0:13:45 4
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Ottawa 56 Taylor, s. 20 9:28:41 9:42:51 0:14:10 7
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Western 58 Matthews, S. 21 9:29:04 9:44:08 0:15:04 13
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Don Rowing 57 Saban, M. 22 9:29:24 9:43:30 0:14:06 6
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Don Rowing 51 Ensminger, I. 23 9:29:45 9:44:11 0:14:26 9
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Island Lake 59 Huet, M. 24 9:30:02 9:43:43 0:13:41 3
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Leander 61 Gumulak, H. 25 9:30:26 9:45:17 0:14:51 11
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x NRS 55 Murphy, J. 26 9:30:44 9:43:50 0:13:06 2
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Peterborough 57 Nelson, J. 27 9:31:20 9:45:19 0:13:59 5
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Peterborough 58 lapum, J. 28 9:31:52 9:46:40 0:14:48 10
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x South Niagara 58 Michaud, J. 29 9:32:19 9:47:15 0:14:56 12
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Island Lake 57 Stone, B. 30 9:32:39 9:48:55 0:16:16 14
1A 4 Mens Grand Masters (50+) 1x Western 54 Haines, T. 31 9:33:12 9:47:26 0:14:14 8
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Argonaut 75 Molloy, G. 32 9:33:41 9:51:49 0:18:08 11
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Argonaut 66 Gage, G. 33 9:34:00 9:48:42 0:14:42 4
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Severn River 61 Ruttan, S. 34 9:34:35 9:49:03 0:14:28 3
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Western 64 Dwyer, J. 35 9:34:58 9:49:47 0:14:49 5
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Argonaut 60 Tintor, G. 36 9:35:22 9:49:24 0:14:02 1
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Ridley Graduate 62 Pauls, J. 37 9:35:42 9:49:59 0:14:17 2
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x St. Catharines 61 Blackwood, C. 38 9:36:09 9:51:42 0:15:33 6
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Hanlan 73 Sherrick, J. 39 9:36:36 9:52:55 0:16:19 8
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Peterborough 77 Lienert, D. 40 9:36:57 9:54:39 0:17:42 10
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Hanlan 73 Vanderlugt, H. 41 9:37:26 9:53:02 0:15:36 7
1A 5 Mens Sr. Grand Masters (60+) 1x Leander 82 Andreychuk, C. 42 9:37:45 9:55:15 0:17:30 9
1B 6 Womens Club/Sr 1x Georgian Bay 27 Rusch, T. 43 10:17:09 10:31:20 0:14:11 2
1B 6 Womens Club/Sr 1x Argonaut 28 Meiklejohn, A. 44 10:17:25 10:31:32 0:14:07 1
1B 6 Womens Club/Sr 1x Durham 26 Jones, M. 45 10:17:51 10:33:21 0:15:30 4
1B 6 Womens Club/Sr 1x Leander 20 Akitt, K. 46 10:18:22 10:37:07 0:18:45 6
1B 6 Womens Club/Sr 1x Nipissing 23 Jeans, B. 47 10:18:38 10:34:11 0:15:33 5
1B 6 Womens Club/Sr 1x Western 26 Beland, V. 48 10:18:56 10:34:26 0:15:30 3
1B 7 Womens Youth/High School 1x Argonaut 17 Code, J. 49 10:19:18 10:35:29 0:16:11 5
1B 7 Womens Youth/High School 1x Argonaut 16 Mania, R. 50 10:19:34 10:35:45 0:16:11 6
1B 7 Womens Youth/High School 1x Don Rowing 15 Arps, A. 51 10:19:54 10:36:32 0:16:38 7
1B 7 Womens Youth/High School 1x Don Rowing 17 Caromicoli, A. 52 10:20:11 10:35:35 0:15:24 2
1B 7 Womens Youth/High School 1x Don Rowing 13 Najjar, A. 53 10:20:52 10:38:13 0:17:21 8
1B 7 Womens Youth/High School 1x Don Rowing 16 Olvet, R. 54 10:21:15 10:39:30 0:18:15 10
1B 7 Womens Youth/High School 1x Don Rowing 17 Asekomhe, I. 55 10:21:47 10:41:09 0:19:22 11
1B 7 Womens Youth/High School 1x Hatchets 17 Baker, L. 56 10:22:04 10:37:52 0:15:48 3
1B 7 Womens Youth/High School 1x Hatchets 14 Burrows, K. 57 10:22:19 10:38:26 0:16:07 4
1B 7 Womens Youth/High School 1x Island Lake 15 Hingorani, M. 58 10:23:04 10:44:17 0:21:13 12
1B 7 Womens Youth/High School 1x Leander 16 Maillet, A. 59 10:23:15 10:37:49 0:14:34 1
1B 7 Womens Youth/High School 1x Orillia 17 Little, R. 60 10:23:46 10:41:50 0:18:04 9
1B 7 Womens Youth/High School 1x Tillsonburg 17 Fink, R. 61 10:24:16 10:45:34 0:21:18 13
1B 8 Womens Masters (21+) 1x Argonaut 28 Sela, L. 62 10:24:36 10:40:41 0:16:05 6
1B 8 Womens Masters (21+) 1x Don Rowing 44 Oke, A. 63 10:24:59 10:39:39 0:14:40 1
1B 8 Womens Masters (21+) 1x Genesee 28 Neel, A. 64 10:25:28 10:44:41 0:19:13 8
1B 8 Womens Masters (21+) 1x Hatchets 34 Laforme, M. 65 10:25:51 10:40:58 0:15:07 2
1B 8 Womens Masters (21+) 1x Leander 30 Dunn, M. 66 10:26:17 10:42:04 0:15:47 5
1B 8 Womens Masters (21+) 1x NRS 42 Appelman, R. 67 10:26:44 10:50:18 0:23:34 9
1B 8 Womens Masters (21+) 1x Peterborough 47 Stranges, M. 68 10:27:05 10:42:34 0:15:29 4
1B 8 Womens Masters (21+) 1x St. Catharines 43 Stoutenburg, M. 69 10:27:20 10:42:35 0:15:15 3
1B 8 Womens Masters (21+) 1x Tillsonburg 38 McClure, B. 70 10:27:49 10:44:29 0:16:40 7
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x Argonaut 51 McNeill, S. 71 10:28:18 10:47:23 0:19:05 9
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x Argonaut 55 Schneider, B. 72 10:28:41 10:46:04 0:17:23 8
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x Georgian Bay 53 Baillie, D. 73 10:28:56 10:45:02 0:16:06 2
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x Island Lake 55 Huet, C. 74 10:29:14 10:44:44 0:15:30 1
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x Guelph 54 Richardson, M. 75 10:29:32 10:45:42 0:16:10 3
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x Peterborough 51 Fischer, N. 76 10:29:54 10:47:02 0:17:08 7
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x St. Catharines 53 Love, N. 77 10:30:18 10:46:38 0:16:20 5
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x Leander 51 Fabris-Brimble 78 10:30:34 10:46:49 0:16:15 4
1B 9 Womens Grand Masters (50+) 1x St. Catharines 59 Lancaster, J. 79 10:31:00 10:47:57 0:16:57 6
1B 10 Womens Sr. Grand Masters (60+) 1x Orillia 61 Pidgen, B. 80 10:31:23 10:47:23 0:16:00 1
1B 10 Womens Sr. Grand Masters (60+) 1x Don Rowing 61 MacDonald, H. 81 10:31:39 10:48:46 0:17:07 2
1B 10 Womens Sr. Grand Masters (60+) 1x Don Rowing 61 Ohberg, J. 82 10:32:04 10:50:33 0:18:29 4
1B 10 Womens Sr. Grand Masters (60+) 1x St. Catharines 64 Markarian, M. 83 10:32:22 10:49:40 0:17:18 3
2 11 Mens Masters (21+) 4x Argonaut 53 Farahbakhsh, B. 84 11:20:08 11:33:17 0:13:09 1
2 11 Mens Masters (21+) 4x Georgian Bay 50 Rankin, B. 85 11:20:42 11:35:54 0:15:12 3
2 11 Mens Masters (21+) 4x Leander 67 Gumulak, H. 86 11:21:08 11:34:55 0:13:47 2
2 12 Mens Club/Sr 4+ Ontario Inst. of Tech 22 Reid, B. 87 11:21:31 11:33:20 0:11:49 1
2 12 Mens Club/Sr 4+ Don Rowing 40 Kozak, B. 88 11:22:12 11:34:37 0:12:25 2
2 13X Exhibition 4x+ Don Rowing 15 DeFrancesco, M. 89 11:22:51 11:39:25 0:16:34  
2 13 Mens Youth/High School 4+ Don Rowing 15 Harris, S. 90 11:23:17 11:36:04 0:12:47 2
2 13 Mens Youth/High School 4+ Hanlan 15 Li, C. 91 11:23:41 11:36:21 0:12:40 1
2 13 Mens Youth/High School 4+ Don Rowing 14 Duko, A. 92 11:24:06 11:37:25 0:13:19 4
2 13 Mens Youth/High School 4+ Don Rowing 15 Appleton, J. 93 11:24:55 11:38:05 0:13:10 3
2 14 Mens Masters (21+) 4+ Don Rowing 55 Whitford, D. 94 11:25:41 11:38:39 00:12:58 3
2 14 Mens Masters (21+) 4+ Georgian Bay 51 Greene, W. 95 11:26:06 11:38:15 00:12:09 1
2 14 Mens Masters (21+) 4+ Leander 44 Jansen, M. 96 11:27:00 11:39:46 00:12:46 2
2 15 Womens Club/Sr 2x Nipissing 20 Langill, E. 97 11:27:49 11:47:26 00:19:37 2
2 15 Womens Club/Sr 2x Nipissing 19 Littleton, J. 98       N/A
2 15 Womens Club/Sr 2x Nipissing 22 Jeans, B. 99 11:28:02 11:42:38 00:14:36 1
2 16 Womens Youth/High School 2x Argonaut 15 Blunt, J. 100 11:28:30 11:43:37 00:15:07 6
2 16 Womens Youth/High School 2x Muskoka 16 Foreman, J. 101 11:29:04 11:44:22 00:15:18 8
2 16 Womens Youth/High School 2x Argonaut 16 Filan, A. 102 11:29:20 11:43:55 00:14:35 3
2 16 Womens Youth/High School 2x Don Rowing 15 Forgeron, H. 103 11:29:54 11:46:45 00:16:51 15
2 16 Womens Youth/High School 2x Argonaut 17 Code, J. 104 11:30:08 11:44:42 00:14:34 2
2 16 Womens Youth/High School 2x Don Rowing 16 Breen, K. 105 11:30:31 11:44:11 00:13:40 1
2 16 Womens Youth/High School 2x Barrie 16 Macdonald, C. 106 11:30:47 11:46:35 00:15:48 9
2 16 Womens Youth/High School 2x Don Rowing 15 Mayrand, J. 107 11:33:53 11:48:45 00:14:52 4
2 16 Womens Youth/High School 2x Barrie 16 Chiodo, A. 108 11:31:34 11:48:17 00:16:43 14
2 16 Womens Youth/High School 2x Don Rowing 14 Dmytryshyn, S. 109 11:33:36 11:49:59 00:16:23 13
2 16 Womens Youth/High School 2x Barrie 15 Bamford, K. 110 11:34:26 11:50:44 00:16:18 12
2 16 Womens Youth/High School 2x Don Rowing 16 Warfield, L. 111 11:34:51 11:49:56 00:15:05 5
2 16 Womens Youth/High School 2x Durham 15 Igel, I. 112 11:35:28 11:51:23 00:15:55 11
2 16 Womens Youth/High School 2x Island Lake 16 Magee, K. 113 11:35:48 11:51:36 00:15:48 9
2 16 Womens Youth/High School 2x Leander 16 Henderson, R. 114 11:36:14 11:51:32 00:15:18 7
2 17 Womens Masters (21+) 2x Argonaut 48 Weston, H. 115 11:37:00 11:52:55 00:15:55 7
2 17 Womens Masters (21+) 2x Don Rowing 55 O'Neill, W. 116 11:37:19 11:51:03 00:13:44 1
2 17 Womens Masters (21+) 2x Tillsonburg 37 McClure, B. 117 11:38:12 11:52:56 00:14:44 3
2 17 Womens Masters (21+) 2x Don Rowing 51 Ruggirello, C. 118 11:38:51 11:56:04 00:17:13 9
2 17 Womens Masters (21+) 2x South Niagara 48 Gula, D. 119 11:39:10 11:56:13 00:17:03 8
2 17 Womens Masters (21+) 2x St. Catharines 48 Stoutenburg, M. 120 11:39:36 11:54:04 00:14:28 2
2 17 Womens Masters (21+) 2x Tillsonburg 32 Hendriksen, A. 121 11:40:00 11:55:53 00:15:53 6
2 17 Womens Masters (21+) 2x Orillia 29 Towns, C. 122 11:40:28 11:55:37 00:15:09 4
2 17 Womens Masters (21+) 2x Tillsonburg 39 Newson, A. 123 11:40:49 11:56:01 00:15:12 5
2 18 Womens Grand Masters (50+) 2x Georgian Bay 56 Barr McGill, K. 124 11:41:02 11:54:11 00:13:09 1
2 18 Womens Grand Masters (50+) 2x Argonaut 55 Shepherd, J. 125 11:41:30 11:57:27 00:15:57 3
2 18 Womens Grand Masters (50+) 2x St. Catharines 61 Markarian, M. 126 11:41:49 11:57:02 00:15:13 2
2 19 Mixed Open 4+ Argonaut 33 Nebrat, D. 127 11:42:22 11:55:52 00:13:30  
3 21 Womens Masters (21+) 4x Argonaut 46 Weston, H. 128 13:35:00 13:49:23 00:14:23 4
3 21 Womens Masters (21+) 4x Don Rowing 47 Oke, A. 129 13:35:20 13:48:27 00:13:07 1
3 21 Womens Masters (21+) 4x Don Rowing 42 Fedderson, D. 130 13:36:02 13:50:40 00:14:38 6
3 21 Womens Masters (21+) 4x Leander 48 Akitt, T. 131 13:36:30 13:50:35 00:14:05 3
3 21 Womens Masters (21+) 4x Tillsonburg 34 Malott, A. 132 13:36:52 13:51:16 00:14:24 5
3 21 Womens Masters (21+) 4x St. Catharines 54 Markarian, M. 133 13:37:14 13:50:59 00:13:45 2
3 21 Womens Masters (21+) 4x Orillia 60 Bonsteel, J. 134 13:37:36 13:52:27 00:14:51 7
3 23x Exhibition 4x+ Don Rowing 15 Brooks, A. 135 13:48:41 14:03:13 00:14:32 2
3 23x Exhibition 4x+ Don Rowing 14 Osti, A. 136       N/A
3 23x Exhibition 4x+ Don Rowing 16 Breen, K. 137 13:49:16 14:03:29 00:14:13 1
3 23 Womens Youth/High School 4+ Argonaut 16 Code, J. 138 13:49:44 14:04:10 00:14:26  
3 24 Womens Masters (21+) 4+ Argonaut 36 Misner, B. 139 13:39:59 13:54:27 00:14:28 2
3 24 Womens Masters (21+) 4+ Georgian Bay 46 Abbott, T. 140 13:40:16 13:53:48 00:13:32 1
3 24 Womens Masters (21+) 4+ St. Catharines 37 Ceccato, R. 141 13:40:41 13:55:28 00:14:47 3
3 24 Womens Masters (21+) 4+ Don Rowing 55 O'Neill, W. 142 13:41:29 13:56:48 00:15:19 4
3 25 Mens Club/Sr 2x Argonaut 29 Bolychuk, C. 143 13:41:55 13:54:50 00:12:55 3
3 25 Mens Club/Sr 2x Ontario Inst. of Tech 22 Vantfoort, N. 144 13:42:19 13:54:20 00:12:01 1
3 25 Mens Club/Sr 2x Ontario Inst. of Tech 21 Jack, J. 145 13:42:31 13:54:56 00:12:25 2
3 26 Mens Youth/High School 2x Argonaut 14 Hansen, M. 146 13:43:29 13:58:36 00:15:07 8
3 26 Mens Youth/High School 2x Don Rowing 15 Harris, S. 147 13:43:49 13:56:42 00:12:53 2
3 26 Mens Youth/High School 2x Argonaut 16 Banh, B. 148 13:44:15 13:58:54 00:14:39 7
3 26 Mens Youth/High School 2x Barrie 16 Gilbart, B. 149 13:44:35 13:58:44 00:14:09 5
3 26 Mens Youth/High School 2x Don Rowing 15 Pirie, W. 150 13:44:50 13:57:21 00:12:31 1
3 26 Mens Youth/High School 2x Barrie 16 MacDonald, L. 151 13:45:22 13:59:36 00:14:14 6
3 26 Mens Youth/High School 2x Don Rowing 15 DeFrancesco, M. 152 13:45:46 14:02:59 00:17:13 11
3 26 Mens Youth/High School 2x Tillsonburg 17 Gilvesy, A. 153 13:46:27 14:00:17 00:13:50 4
3 26 Mens Youth/High School 2x Don Rowing 14 Goff, C. 154 13:46:39 14:00:09 00:13:30 3
3 26 Mens Youth/High School 2x Georgian Bay 15 Rane, T. 155 13:51:00 14:06:10 00:15:10 9
3 26 Mens Youth/High School 2x Island Lake 15 Bradley, J. 156 13:51:23 14:06:39 00:15:16 10
3 26 Mens Youth/High School 2x Don Rowing 14 Yim, A. 157 13:52:00 14:09:27 00:17:27 12
3 26 Mens Youth/High School 2x Tillsonburg 16 Watters, C. 158 13:52:15 14:26:36 00:34:21 13
3 27 Mens Masters (21+) 2x Georgian Bay 48 Ingleton, B. 159 13:53:31 14:06:32 00:13:01 1
3 27 Mens Masters (21+) 2x Leander 47 Toy, F. 160       N/A
3 27 Mens Masters (21+) 2x Orillia 39 Cappella, J. 161 13:54:09 14:09:12 00:15:03 3
3 27 Mens Masters (21+) 2x Leander 40 Akitt, J. 162 13:54:36 14:08:54 00:14:18 2
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Western 61 Dwyer, J. 163 13:55:02 14:08:58 00:13:56 3
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Georgian Bay 52 Rourke, D. 164 13:55:17 14:08:08 00:12:51 1
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Don Rowing 55 Cameron, D. 165 13:55:43 14:10:33 00:14:50 5
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Leander 65 LaForme, M. 166 13:56:04 14:09:38 00:13:34 2
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Severn River 62 Ruttan, S. 167 13:56:28 14:11:34 00:15:06 6
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Don Rowing 54 Whitford, D. 168 13:56:51 14:12:16 00:15:25 7
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Peterborough 61 Love, B. 169 13:57:16 14:11:16 00:14:00 4
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Leander 72 Andreychuk, C. 170 13:57:38 14:14:30 00:16:52 8
3 28 Mens Grand Masters (50+) 2x Leander 72 Jeans, K. 171 13:58:00 14:16:09 00:18:09 9
3 28x Exhibition Mixed 2x Argonaut 36 Cooper, M. 172 13:58:20 14:13:31 00:15:11  
3 29 Rec 4+ Argonaut 32 Croteau, L. 173 13:58:56 14:14:32 00:15:36 2
3 29 Rec 4+ Argonaut 33 Cronin, K. 174 13:59:29 14:14:54 00:15:25 1
4 33 Womens Masters 8+ Don Rowing 56 O'Neill, W. 175 14:55:45 15:09:43 00:13:58  
4 35 Womens Youth/High School 8+ Don Rowing 15 Breen, K. 176 14:56:13 15:09:57 00:13:44  
4 36 Mixed Open 8+ Argonaut 33 Nebrat, D. 177 14:56:36 15:10:10 00:13:34  
4 38 Womens Club/Sr 4x Orillia 28 Towns, C. 178 14:57:15 15:12:38 00:15:23  
4 39 Mens Youth/High School 4x Argonaut 16 Stathopoulos, E. 179 14:58:11 15:11:38 00:13:27 4
4 39 Mens Youth/High School 4x Don Rowing 15 Harris, S. 180 14:58:28 15:10:16 00:11:48 1
4 39 Mens Youth/High School 4x Argonaut 15 McIntosh, H. 181 15:01:29 15:16:47 00:15:18 7
4 39 Mens Youth/High School 4x Barrie 16 MacDonald, L. 182 14:59:00 15:12:29 00:13:29 5
4 39 Mens Youth/High School 4x Don Rowing 15 Appleton, J. 183 14:59:28 15:13:10 00:13:42 6
4 39 Mens Youth/High School 4x Hanlan 16 Cleghorn, J. 184 14:59:49 15:11:43 00:11:54 3
4 39 Mens Youth/High School 4x Hanlan 16 Mcgregor, B. 185 15:00:17 15:12:05 00:11:48 2
4 40 Womens Youth/High School 4x Argonaut 16 Tintor, A. 186 15:01:05 15:15:35 00:14:30 2
4 40 Womens Youth/High School 4x Barrie 16 Thompson, J. 187 15:02:20 15:17:29 00:15:09 3
4 40 Womens Youth/High School 4x Don Rowing 15 Arps, A. 188 15:02:44 15:17:00 00:14:16 1
4 41 Mixed Open 4x Argonaut 32 Sela, D. 189 15:03:07 15:15:50 00:12:43 1
4 41 Mixed Open 4x Leander 43 Henry, K. 190 15:03:32 15:16:20 00:12:48 2
4 41 Mixed Open 4x Tillsonburg 30 Phillips, A. 191 15:04:10 15:18:28 00:14:18 5
4 41 Mixed Open 4x Leander 45 Akitt, J. 192 15:04:33 15:18:12 00:13:39 4
4 41 Mixed Open 4x Peterborough 55 Stranges, M. 193 15:04:58 15:17:58 00:13:00 3
4 41 Mixed Open 4x Island Lake 16 Magee, K. 194 15:05:23 15:20:40 00:15:17 6
4 42A Mixed Open Youth/High School 2x Georgian Bay 16 Rane, T. 195 15:06:02 15:21:09 00:15:07 2
4 42A Mixed Open Youth/High School 2x Leander 16 Maillet, A. 196 15:06:42 15:20:08 00:13:26 1
4 42B Mixed Open Masters (21+) 2x Georgian Bay 49 Greene, W. 197 15:07:04 15:20:44 00:13:40 5
4 42B Mixed Open Masters (21+) 2x Don Rowing 22 Caromicoli, A. 198 15:07:26 15:20:07 00:12:41 1
4 42B Mixed Open Masters (21+) 2x Georgian Bay 44 Rand, J. 199 15:07:53 15:21:23 00:13:30 3
4 42B Mixed Open Masters (21+) 2x Don Rowing 29 Pluzak, T. 200 15:08:15 15:21:35 00:13:20 2
4 42B Mixed Open Masters (21+) 2x Leander 40 Corrin, J. 201       N/A
4 42B Mixed Open Masters (21+) 2x Hatchets 49 Laforme, M. 202 15:08:39 15:22:18 00:13:39 4
4 42C Mixed Open Grand Masters (50+) 2x Argonaut 56 Paucha, P. 203       N/A
4 42C Mixed Open Grand Masters (50+) 2x Tillsonburg 52 Tamasi, F. 204 15:09:04 15:23:51 00:14:47 2
4 42C Mixed Open Grand Masters (50+) 2x Island Lake 57 Huet, C. 205 15:09:33 15:23:21 00:13:48 1
4 42C Mixed Open Grand Masters (50+) 2x Leander 53 Toy, F. 206 15:09:52 15:25:13 00:15:21 3
4 42C Mixed Open Grand Masters (50+) 2x South Niagara 56 Michaud, S. 207 15:10:23 15:26:05 00:15:42 4
4 43 Rec 8+ Argonaut 44 Carter, S. 208 15:11:03 15:26:25 00:15:22 3
4 43 Rec 8+ Don Rowing 48 Lachapelle, J. 209 15:11:25 15:26:30 00:15:05 2
4 43 Rec 8+ Argonaut 32 Gregory, K. 210 15:11:49 15:26:14 00:14:25 1