USRowing NW Regional Masters Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 22, 2007
1 Mixed C 4x
9
    Ashland Rowing Club (A)
E. Glatte/S. Knox/T. Knox/J. Oursler
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine/L. Ramsay/D. McGregor/J. Pletz
 
    Green Lake Crew (A)
A. Geier/D. Trop/N. Clement/K. Sebastian
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
W. Clark/B. Mc Issac/J. Trapp/D. Hoffman
 
    Lake Union Crew (A)
J. Moore/K. Reith/J. Sullivan/G. Pratt
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
J. Christiansen/S. Tilles/K. Aserlind/T. Goodwin
 
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Argo/W. Perez/T. Fraser/S. Sobat
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
D. Weller/M. Merta/L. Krisman/D. Jackson
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Alexander/J. Alexander/T. Storm/J. Gibbard
 
2 Womens A+ Ltwt 2-
3
    Lake Union Crew (A)
B. Read/M. Thayer
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Peichel/J. Frank
 
    Lake Union Crew (B)
B. Terrell/J. Gile
 
3 Mens F 2x
11
4 Mens D+ Ltwt 2x
3
5 Womens C+ Novice 1x
2
6 Mens B 1x
9
    Lake Union Crew (..)
T. Goodwin
 
    Ewauna Rowing Club (A)
J. Schindler
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
B. Thompson
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
m. fischer
 
    San Francisco Rowing Club (A)
P. Hein
 
    Victoria City Rowing Club (A)
P. Walter
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Willingbring
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Colwel
 
    Bainbridge Island Rowing (L)
G. Dull
 
7 Womens B 2-
3
    Sammamish Rowing Association (A)
H. Yuse/w. Beeman
 
    Vancouver Rowing Club (A)
S. O'Leary/L. Janes
 
    Lake Union Crew (B)
A. Harness/J. Hackworth
 
8 Mixed D 4x
8
9 Mens A Novice 4+
3
10 Womens C Ltwt 1x
9
    Ashland Rowing Club (A)
J. Wallis
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Madison
 
    Berkeley Rowing Club (A)
R. De Cossio
 
    Lake Union Crew (A)
J. Rogers
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
K. Page
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Thompson
 
    Ashland Rowing Club (B)
R. Eckert
 
    Vancouver Rowing Club (B)
D. Sorel
 
    Vancouver Rowing Club (C)
L. McCullough
 
11 Womens E 4x
9
12 Womens F+ 4x
4
13 Mens A+ Ltwt 2-
0
14 Mens E+ Ltwt 1x
8
15 Womens A+ Novice 4+
8
    Corvallis Rowing Club (A)
S. Wright/J. Ahrens/J. Firman/K. Anlauf/C. Magistrale (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
T. Buckner/N. Luke/N. Gulsrud/M. Thayer/S. Mickelberry (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. McGaw/D. Anton/A. Corn/w. ng/J. Lundgren (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
M. Hayden/M. Linder/T. Wood/J. White/L. Thomas (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
S. O'Leary/L. Janes/D. Burgess/S. Halfyard/R. McDaniel (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Albright/B. Hills/J. Leland/M. Bledsoe/J. Gile (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Hawkins/L. Mowbray/M. Symonds/J. Martin/D. Ellis (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (C)
M. Cesar/F. Beveridge/R. Praulina/K. St. George/K. Andrews (Cox)
 
16 Mens E 4+
10
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
B. Lamka/B. Woodman/C. Costigan/K. Sjoblom/D. Wright-Lonhein (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
T. Taylor/W. Manning/J. Frohnmayer/J. Elder/C. Tokuda (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
R. Love/J. Seabrook/J. Sullivan/T. Dreiling/M. Havey (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. White/N. Rambo/G. McNeil/P. Defliese/L. Reitzes (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
T. Boley/G. Mann/D. Draeger/M. Brown/E. Schwimmer (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
L. Healey/R. Lowe/D. Law/h. weisse/M. Toyama (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Bergdahl/T. Weatherby/S. Jones/S. Merritt/J. Shattuck (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
B. Horsley/C. Atwood/S. Haworth/G. Schoch/D. Macca (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
T. Wood/S. Cooper/J. Kratochvil/I. Townsend/J. Byrd (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
J. Hoyt/D. Wegner/J. Hauser/B. Stewart/C. Singer (Cox)
 
17 Mixed B 4x
7
    Deep Cove Rowing Club (A)
T. Fraser/W. Perez/B. Argo/L. Liden
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Roemer/D. Jenkins/T. Hill/G. Illmayer
 
    Lake Union Crew (A)
J. Moore/G. Pratt/K. Reith/L. Tschannen
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
m. fischer/A. Smith/K. Flynn/J. Bertolini
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong/A. Glasfeld/P. Edwards/M. Poirot
 
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Sobat/L. Benning/A. Lane/O. Kaddatz
 
    Willamette Rowing Club (A)
M. VanDerLaan/S. Kerin/C. Bertolone/J. Augsburger
 
18 Mens A+ Novice 1x
12
19 Mens AA-A 2x
6
20 Womens C 8+
10
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/K. Hart/J. Hastings/K. Weisman/V. Calvin/L. Reitz/P. King/J. Oliver/L. Gamache (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
S. Stein/B. Evans/L. Johnson/L. Bogard/S. Haerer/P. Trimmer/C. Holdorf/S. Wright/C. Magistrale (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Wetter/H. Dreiling/K. Roach/L. Roberts/O. Treciokas/D. Todd/J. Sullivan/M. Love/T. Boedecker (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Jacobsen/A. McGhee/C. Channing/C. Perry/C. Peichel/M. Sillman/G. Senear/S. Gardner/J. Weirman (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
K. Boyd/B. Merrell/C. Wallenfels/C. Battani/N. Skidmore/D. Altobelli/M. May/D. Jordan/M. Boland (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
R. Anderson/R. Stracener/M. Jensen/E. Booth/V. Phalen/J. Cullen/C. Weisse/M. Groothuis/M. Toyama (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
J. Redner/K. Poole/S. Daniell/L. Bee-Wilson/A. Schmidt/R. Thompson/S. Keller/D. Raile/R. Marcy (Cox)
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
K. Aserlind/L. Jackson/C. Schneider/M. Holladay/K. Baggett/L. Brumder/H. Roley/S. Peters/R. Warner (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
A. Vaughn/S. Shea/K. Robinette/M. Olson/A. Ryan/J. Niemer/M. Armstrong/P. Penberthy/P. Seng (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
H. Yuse/w. Beeman/T. Stevens/Y. Owen/S. Gorman/J. Shattuck/P. Miele/G. Scanlan/C. Moeller (Cox)
 
21 Mens C 2x
11
22 Mens AA-A 8+
5
    Lake Union Crew (A)
F. Durkan/H. Hurn/P. Estevenin/A. Jones/M. Miksis/C. Vondrasek/G. Pratt/M. McMullen/M. Havey (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Proctor/C. Russell/J. Tynan/J. Brooks/D. Banks/S. Dittrich/M. Rucier/A. Rees/A. Day (Cox)
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
K. Haefker/B. Herberholt/A. Rice/C. Peterson/H. Haefker/J. Sheehan/C. Winkler/R. Blythe/R. Erickson (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Milner/P. Evers/T. Robinson/R. Read/G. Steele/G. Wespi/D. Lumbard/Z. Michaud/J. Inouye (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Evans/A. Callison/J. Hill/J. Enemark/T. Howes/T. Kruspe/K. Galbraith/S. Balwin/J. Shum (Cox)
 
23 Womens A 2x
8
    Berkeley Rowing Club (A)
K. Furano/D. Davis
 
    Lake Union Crew (A)
M. Liston/L. Mittendorf
 
    Marin Rowing Association (A)
C. Cunningham/L. Thoron
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong/M. Poirot
 
    Victoria City Rowing Club (A)
H. Welch/M. Boss
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Borton/A. Smyth
 
    Lake Union Crew (B)
N. Gulsrud/M. Bledsoe
 
    Marin Rowing Association (B)
R. Berman/T. Chitnis
 
24 Womens AA 2x
1
25 Mixed E+ 4+
9
26 Mens A+ Ltwt 4x
1
27 Mixed B 4+
8
    Green Lake Crew (A)
D. Lundy/M. McKelvey/D. Stapp/E. Eriks/B. Lynch (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
S. Miksis/A. Jones/M. Miksis/S. Jones/T. Boedecker (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Marshall/E. Johnson/G. Smith/D. Zook/K. McComb (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Gorman/T. Andrews/P. Eames/T. Stevens/J. Shattuck (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Andrews/E. Hoess/C. McPherson/R. Chatterjee/D. Ellis (Cox)
 
    Green Lake Crew (B)
D. Williamson/S. Kimmel/B. Christie/H. McGraw/A. Noble (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
F. Durkan/C. Vondrasek/A. Harness/K. Estevenin/M. Havey (Cox)
 
    Green Lake Crew (C)
M. Johnson/M. Todd/A. Hooper/N. White/O. Hiskey (Cox)
 
28 Mens D 4x
9
29 Womens B Ltwt 4+
0
30 Womens D 4+
17
    Ashland Rowing Club (A)
C. McLaughlin/J. Wallis/D. Fairbanks/T. Achurra/L. Klecan (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Evans/S. Haerer/L. Bogard/M. Gover/C. Magistrale (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
A. Geier/R. Hackett/P. Jackson/C. Hartung/J. Peter (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
O. Treciokas/D. Todd/K. Roach/M. Love/D. Hollo (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
S. Gardner/M. Sillman/C. Perry/G. Senear/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
L. Hart/D. Altobelli/L. Arellano/B. Merrell/M. Boland (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
S. Jennings/M. Berg/S. Dean/J. Backman/J. Harder (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
E. Coppinger/S. Safranek/M. Booth/A. Malott/M. Moody (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
H. Miller/A. Wade/M. Jensen/P. DeNeui/M. Toyama (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
J. Redner/D. Cornitius/A. Schmidt/D. Raile/R. Marcy (Cox)
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
E. Hamann/L. Jackson/K. Aserlind/C. Schneider/R. Warner (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
S. Shea/M. Olson/P. Penberthy/M. Armstrong/P. Seng (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Jonas/N. Johnson/D. Stenson/W. Stearns/C. Moeller (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
S. Ford/S. Grossman/K. Coggan/D. Jordan/K. Forte (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (B)
C. Alkire/K. Bolin/S. Gulick/J. Smith/S. Franson (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Polis/S. Struzyna/D. Cassidy/G. Scanlan/C. Moeller (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (C)
P. McCabe/S. Fowler/L. Sweeney/H. Barrett/M. Havey (Cox)
 
31 Mens B 2-
8
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/A. Baxter
 
    Lake Union Crew (A)
M. Miksis/A. Jones
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Planke/W. Krause
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Eames/M. McGinnis
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Chatterjee/C. McPherson
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (B)
K. Haefker/H. Haefker
 
    Pocock Rowing Center (B)
C. Hoffman/P. Hoffmeister
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Biery/D. Voicu
 
32 Womens B 1x
9
33 Womens C Ltwt 2x
6
    Green Lake Crew (A)
S. Duncan/K. Page
 
    Green Lake Crew (A)
K. Sebastian/C. Buchanan
 
    Lake Union Crew (A)
J. Rogers/A. O'Reilly
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
K. Flynn/J. Michaud
 
    Victoria City Rowing Club (A)
S. Rudosky/S. Bassett
 
    Vancouver Rowing Club (B)
D. Sorel/L. Simpson
 
34 Mixed AA-A 8+
8
    Lake Union Crew (A)
F. Durkan/H. Hurn/P. Estevenin/M. McMullen/C. McClain/M. Liston/A. Ettel/R. Nebel/T. Boedecker (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Proctor/C. Russell/J. Brooks/C. Countryman/N. Sherey/M. Keyes/K. Tytus/J. Wilhelm/M. Hayes (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Marshall/E. Johnson/G. Narver/J. Veatch/J. Chan/J. Martins/E. Moeur/T. Saulsberry/T. Ultican (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Milner/P. Evers/T. Robinson/M. Wimmer/P. Luong/M. Holladay/M. Paddock/V. Hamm/J. White (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. St. George/F. Beveridge/R. Praulina/K. Shackleford/P. Harris/P. Hedberg/B. Myra/D. Buchanan/D. Ellis (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
T. Wood/S. Cooper/C. Henderson/S. Wlodarczyk/J. Borton/S. Parkman/T. Smolen/A. Kohn/J. Byrd (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
G. Gloystein/B. Taylor/P. Galin/A. Maia/S. Heinroth/D. Giblin/E. Pisano/J. Powell/D. Hollo (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
E. Taylor/B. Hills/C. Rudolph/M. Adams/M. Davis/J. Emery/N. Gulsrud/M. Bledsoe/S. Mickelberry (Cox)
 
35 Womens D+ Ltwt 8+
1
Saturday, June 23, 2007
36 Mens E 1x
12
37 Womens E 2-
2
38 Womens F+ 2-
2
39 Mens C 4+
15
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/A. Baxter/D. Dammann/S. Knox/B. Hoffman (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
D. Sengenberger/M. Schmidt/J. Shepard/A. Allen/R. Clark (Cox)
 
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
M. Lowery/R. McKernan/K. Stravens/M. Stacey/N. Arenz (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
D. Urey/T. Grubert/C. Otis/W. Manning/C. Tokuda (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
B. Christie/M. McKelvey/D. Madden/N. Clement/J. Peter (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
M. Miksis/C. Vondrasek/M. Heyn/A. Jones/M. Havey (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
M. Brown/M. Prater/G. Mann/F. Rinaldi/E. Schwimmer (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
s. marsh/P. Arnold/L. Healey/J. Harden/M. Toyama (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Henry/G. Narver/C. Hoffman/S. Tilles/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Andrews/S. Merritt/D. Scott/M. Liptack/J. Shattuck (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
G. Steele/G. Wespi/A. Glasfeld/D. Uldall/L. Thomas (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Chatterjee/C. McPherson/L. Peer/A. Barp/R. McDaniel (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley/D. Wegner/M. Merta/B. Stewart/D. Macca (Cox)
 
    Green Lake Crew (B)
S. Pinnick/M. Todd/M. Johnson/J. Hartung/A. Noble (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. O'Brien/J. Hossack/S. Litherland/O. Kaddatz/K. Andrews (Cox)
 
40 Womens C 4x
9
41 Womens A-B Novice 1x
6
42 Mixed F 2x
8
43 Mixed G+ 2x
5
44 Mens B 2x
11
    Gorge Rowing Club (A)
G. Illmayer/D. Jenkins
 
    Green Lake Crew (A)
D. Trop/N. Clement
 
    Lake Union Crew (A)
M. Heyn/G. Pratt
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. Jaffrey/H. Lee
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
K. Haefker/H. Haefker
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Liptack/M. McGinnis
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Walle-Jensen/A. Dinsdale
 
    Lake Union Crew (B)
P. Galin/D. Giblin
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Biery/D. Voicu
 
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Miskulin/R. Aguayo
 
    Vancouver Rowing Club (C)
J. Metras/A. Lane
 
45 Womens A-AA 8+
10
    Green Lake Crew (A)
D. Lundy/C. Hartung/D. Williamson/H. Dietrich/S. Sheridan/H. McGraw/J. Martin/S. Kane/B. Lynch (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Hackworth/M. Liston/S. Miksis/R. Nebel/C. McClain/K. Estevenin/A. Ettel/L. Mittendorf/N. Nelson (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
N. Sherey/M. Keyes/K. Tytus/L. Schlepp/C. Jacobsen/J. Frank/C. Channing/L. Oswald/J. Weirman (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
L. Thoron/C. Cunningham/N. Skidmore/T. Chitnis/M. May/R. Berman/K. Rockwell/E. Brewer/M. Boland (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
L. Burns/H. Nunn/A. Vaughn/V. Boyd/S. Shea/K. Robinette/M. Kamoshita/K. Wynn/P. Seng (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong/M. Holladay/M. Paddock/V. Hamm/E. Simeon/M. Schultz/K. Frank/S. Adams/J. White (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Janes/S. O'Leary/M. Symonds/J. Martin/J. Hawkins/L. Mowbray/E. Hoess/K. Andrews/R. McDaniel (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Borton/A. Smyth/H. Roley/M. VanDerLaan/D. Versteeg/S. Bastendorff/T. Smolen/A. Kohn/H. Fenner (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Albright/N. Bonora/S. Elliot/B. Hills/B. Read/A. Rudolph/T. Smith/M. Hullar/S. Mickelberry (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
G. Gloystein/B. Taylor/H. Christiansen/J. Powell/T. Buckner/E. East/E. Pisano/L. Hegrenes/D. Hollo (Cox)
 
46 Mens D 8+
9
47 Womens D 2x
16
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Hamann/L. Brumder
 
    Ashland Rowing Club (A)
L. Wingfield/D. Gordon
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
N. Mitchell/M. Madison
 
    Berkeley Rowing Club (A)
D. Davis/C. Brink
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/K. Hart
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Pletz/D. Morris
 
    Green Lake Crew (A)
P. Jackson/S. Duncan
 
    Lake Union Crew (A)
J. Rogers/A. O'Reilly
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
G. Senear/M. Sillman
 
    Mt. Baker Crew (A)
G. Calvin/L. Reitzes
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
K. Norelius/E. Garlisch
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
C. Schneider/K. Aserlind
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Struzyna/C. Espeseth
 
    Victoria City Rowing Club (A)
S. Hume/J. Alexander
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
J. Linse/S. Kinne
 
    Victoria City Rowing Club (B)
S. Harper/K. Gibson
 
48 Womens B Ltwt 1x
5
49 Mixed AA 2x
3
    Lake Union Crew (A)
J. Emery/S. Elliot
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
B. Herberholt/G. DeAngelis
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
T. Schatz/K. Benson
 
50 Mens B 4x
5
    Lake Union Crew (A)
C. Vondrasek/J. Moore/M. Heyn/G. Pratt
 
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Lane/J. Walle-Jensen/A. Dinsdale/M. Kepskyy
 
    Vancouver Rowing Club (B)
S. Litherland/J. Hossack/L. Peer/O. Kaddatz
 
    Vancouver Rowing Club (C)
R. Aguayo/M. Miskulin/M. Blackman/M. Fitzgerald
 
    Vancouver Rowing Club (D)
G. Cheyne/P. Harris/D. Reimer/D. Mayr
 
51 Womens B 4+
13
    Conibear Rowing Club (A)
L. Selle/M. VonBeck/P. McArdle/J. Hastings/L. Gamache (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
D. Lundy/C. Hartung/A. Hooper/S. Kane/A. Noble (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Harness/L. Mittendorf/L. Tschannen/S. Jones/N. Nelson (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
L. Oswald/C. Channing/C. Cha/C. Peichel/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. May/L. Thoron/C. Battani/D. Altobelli/R. Warner (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
E. Dury/D. Cornitius/R. DeLaurentis/C. Baertlein/R. Marcy (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Chan/D. Zook/G. Smith/P. Warman/C. Huntington (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
w. Beeman/S. Gorman/T. Stevens/J. Shattuck/T. Paniel (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
D. Versteeg/H. Roley/T. Smolen/A. Kohn/H. Fenner (Cox)
 
    Green Lake Crew (B)
J. Martin/S. Roth/E. Eriks/H. McGraw/O. Hiskey (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
N. Gulsrud/B. Hills/J. Albright/A. Rudolph/S. Mickelberry (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
C. Wallenfels/C. Cunningham/K. Rockwell/T. Chitnis/M. Boland (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
E. Taylor/N. Luke/J. Leland/M. Hullar/B. Terrell (Cox)
 
52 Womens D Ltwt 4+
5
53 Mens E+ 2-
7
54 Womens AA-A Ltwt 1x
1
55 Womens E+ 1x
10
56 Mixed B 8+
9
    Corvallis Rowing Club (A)
D. Urey/T. Grubert/C. Otis/W. Manning/S. Wright/L. Johnson/K. Stewart/M. Gover/C. Tokuda (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
B. Christie/M. McKelvey/D. Madden/M. Johnson/N. White/H. McGraw/J. Martin/H. Dietrich/B. Lynch (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
S. Miksis/K. Estevenin/M. Miksis/M. McMullen/C. Miller/S. Butler/L. Roberts/D. Todd/T. Boedecker (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
B. Tuesley/P. Hoffmeister/G. Narver/G. Gardiner/K. Lawrence/M. Barry/J. Gresham/A. Hogue/E. Moeur (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Scott/J. Beach/J. Conlu/S. Merritt/T. Stevens/w. Beeman/P. Miele/J. Shattuck/T. Paniel (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Metras/S. Litherland/C. McPherson/S. Sobat/L. Benning/E. Hoess/K. Andrews/O. Kaddatz/D. Ellis (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Borton/S. Parkman/T. Wood/C. Henderson/S. Kerin/S. Cooper/A. Smyth/S. Bastendorff/J. Byrd (Cox)
 
    Green Lake Crew (B)
S. Pinnick/M. Todd/D. Stapp/S. Kimmel/A. Hooper/S. Roth/E. Eriks/S. Kane/A. Noble (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
E. McCue/K. Sabo/W. Foley/L. Biely/L. Rekevics/A. Miller/L. Schwefel/K. Domico/D. Morris (Cox)
 
57 Mens C 1x
18
    Lake Union Crew (..)
T. Goodwin
 
    Lake Union Crew (..)
S. Tilles
 
    Ashland Rowing Club (A)
E. Glatte
 
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
M. Lowery
 
    Ewauna Rowing Club (A)
J. Schindler
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
B. Thompson
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
R. Ramsey
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Christiansen
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Biery
 
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Lane
 
    Victoria City Rowing Club (A)
P. Walter
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Willingbring
 
    Ashland Rowing Club (B)
D. Dammann
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
H. Lee
 
    Sammamish Rowing Association (B)
B. Duba
 
    Vancouver Rowing Club (B)
R. Carr
 
    Sammamish Rowing Association (C)
J. Schnelle
 
    Bainbridge Island Rowing (K)
G. Dull
 
58 Mens F 1x
11
59 Womens C 2-
3
60 Mens AA-A 4+
11
    Lake Union Crew (A)
F. Durkan/H. Hurn/P. Estevenin/A. Jones/M. Havey (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Proctor/C. Russell/M. Rucier/A. Rees/S. McConnell (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Henry/C. Kenaley/J. Planke/J. Veatch/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Eames/J. Beach/R. Wike/J. Conlu/J. Shattuck (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Milner/R. Read/D. Lumbard/P. Evers/J. Inouye (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Kruspe/A. Callison/J. Hill/J. Enemark/J. Shum (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
M. Miller/C. Mordue/C. Rudolph/J. Emery/J. Gile (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
J. Tynan/J. Brooks/D. Banks/C. Countryman/M. Shi (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
M. Marshall/W. Krause/C. Hoffman/E. Johnson/K. McComb (Cox)
 
    Station L Rowing Club (B)
E. Derby/Z. Michaud/S. Urbatsch/M. Wimmer/L. Thomas (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
S. Balwin/T. Howes/M. Evans/K. Galbraith/R. McDaniel (Cox)
 
61 Mens C+ Ltwt 4+
0
62 Womens AA-A 4x
8
    Green Lake Crew (A)
D. Williamson/H. Dietrich/D. Lundy/A. Hooper
 
    Lake Union Crew (A)
A. Harness/M. Liston/L. Tschannen/L. Mittendorf
 
    Marin Rowing Association (A)
T. Chitnis/N. Skidmore/E. Brewer/R. Berman
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong/E. King/K. Buels/M. Poirot
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Mowbray/M. Cesar/K. St. George/R. Praulina
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Borton/H. Roley/C. Bertolone/A. Smyth
 
    Lake Union Crew (B)
M. Hullar/L. Hegrenes/E. East/E. Pisano
 
    Vancouver Rowing Club (B)
K. Shackleford/J. Hawkins/D. Burgess/S. Halfyard
 
63 Womens D+ Ltwt 4x
2
64 Mixed D 8+
7
65 Mixed C 8+
8
    Corvallis Rowing Club (A)
D. Urey/T. Grubert/C. Otis/W. Manning/P. Trimmer/C. Holdorf/K. Stewart/M. Gover/C. Tokuda (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
S. Pinnick/M. Johnson/D. Madden/D. Trop/N. White/A. Martin/S. Sheridan/A. Geier/A. Noble (Cox)
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
F. Brainerd/Y. Yahata/W. Clark/J. Trapp/D. Hoffman/W. Matheny/T. Potebnya/S. Perales/B. Mc Issac (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
E. Taylor/J. Miller/R. Love/J. Seabrook/J. Sullivan/T. Dreiling/J. Albright/A. Rudolph/J. Gile (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. Alexander/B. Connolly/J. Alberti/J. Brooks/K. Tytus/K. Page/A. Jaffray/H. Lee/M. Hayes (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
P. Schultz/M. Mason/R. DeLaurentis/J. Petry/J. Juhlin/J. Stacey/K. Staples/C. Baertlein/E. Dury (Cox)
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
E. Hamann/L. Jackson/D. Trosper/S. Edwards/K. Haefker/C. Schneider/K. Aserlind/H. Haefker/R. Warner (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
W. Perkins/S. Tilles/B. Tuesley/G. Gardiner/G. Smith/P. Warman/D. Zook/G. DeAngelis/C. Huntington (Cox)
 
66 Mens D 2x
11
    Lake Union Crew (..)
T. Goodwin/S. Tilles
 
    Ashland Rowing Club (A)
J. Schindler/J. Sims
 
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
M. Lowery/M. Stacey
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine/L. Chung
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
R. Peterson/R. Ramsey
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Bergdahl/B. Duba
 
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Dinsdale/D. Craveiro
 
    Victoria City Rowing Club (A)
T. Storm/J. Alexander
 
    Gorge Rowing Club (B)
G. Illmayer/D. McGregor
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. O'Brien/J. Metras
 
    Vancouver Rowing Club (C)
R. Carr/P. Klinkow
 
67 Mens H+ 2x
2
68 Mens G 2x
2
69 Womens D 8+
8
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/K. Hart/L. Selle/P. McArdle/J. Hastings/P. King/I. Baker/J. Oliver/L. Gamache (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
K. Roach/M. Liston/K. Reith/J. Hackworth/O. Treciokas/D. Todd/J. Sullivan/M. Love/T. Boedecker (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
K. Boyd/L. Short/C. Wallenfels/L. Thoron/L. Hart/L. Edward/S. Ford/B. Merrell/M. Boland (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
S. Jennings/J. Backman/S. Dean/M. Berg/J. Smith/S. Gulick/C. Alkire/K. Bolin/J. Harder (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
J. Redner/K. Poole/S. Daniell/L. Bee-Wilson/A. Schmidt/M. Frey/S. Keller/D. Cornitius/R. Marcy (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Jonas/W. Stearns/E. Walker/N. Johnson/M. Polis/L. Zimmerman/D. Stenson/D. Morrison/C. Moeller (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
T. Chitnis/R. Berman/K. Rockwell/M. Donaldson/B. Berling/K. Coggan/C. Keller/A. Killpack/K. Forte (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (B)
C. Crosby/S. Fowler/J. Chow/H. Barrett/L. Sweeney/W. Johnson/M. Pratt/P. McCabe/S. Franson (Cox)
 
70 Mens B 8+
4
    Lake Union Crew (A)
F. Durkan/H. Hurn/P. Estevenin/A. Jones/M. Miksis/C. Vondrasek/M. Heyn/M. McMullen/M. Havey (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
M. Rucier/L. Lavery/D. Banks/J. Brooks/J. Claypool/A. Rees/M. Tonelli/C. Countryman/A. Day (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Henry/C. Kenaley/J. Planke/W. Krause/M. Marshall/J. Veatch/C. Hoffman/P. Hoffmeister/T. Ultican (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
D. Lumbard/G. Wespi/T. Robinson/R. Read/G. Steele/A. Glasfeld/P. Edwards/D. Uldall/J. Inouye (Cox)
 
71 Womens D+ Ltwt 2x
8
72 Womens B 2x
10
    Deep Cove Rowing Club (A)
T. Fraser/L. Liden
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Roemer/T. Hill
 
    Lake Union Crew (A)
J. Leland/N. Luke
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
M. Hagman/M. Kritchko
 
    Marin Rowing Association (A)
M. May/D. McLoughlin
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Goodwin/G. DeAngelis
 
    River City Rowing Club (A)
T. Le/T. Barry
 
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Sobat/L. Benning
 
    Victoria City Rowing Club (A)
H. Welch/M. Boss
 
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Symonds/J. Martin
 
73 Mens E+ 4x
9
74 Mixed C 4+
5
75 Womens E+ 4+
18
    Ashland Rowing Club (A)
J. Crawford/B. West/S. Friend/T. Achurra/L. Klecan (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
B. Emel/L. Desrosiers/A. Munrow/J. Syvertsen/K. McComb (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/K. Hart/P. King/J. Oliver/L. Gamache (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Haerer/L. Bogard/C. Holdorf/C. Magistrale (Cox)
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Bates-Smith/M. Paulson/C. Cooper/K. Bell/J. Hambleton (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
R. Scholz/A. Martin/R. Hackett/M. Wurster/J. Peter (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
O. Treciokas/D. Todd/J. Sullivan/M. Love/N. Nelson (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
L. Hart/L. Short/S. Ford/L. Edward/M. Boland (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
S. Jennings/J. Backman/S. Dean/K. Bolin/J. Harder (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
R. Hodel/M. Booth/S. Safranek/E. Coppinger/J. Miller (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
M. Groothuis/J. Cullen/V. Phalen/C. Weisse/M. Toyama (Cox)
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
K. Tobin/G. Anderson/J. Brink/C. DeRenne/J. Emblen (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
J. Niemer/M. Olson/A. Echeverria/M. Armstrong/P. Seng (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Walker/N. Johnson/D. Stenson/P. Jonas/C. Moeller (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
A. Killpack/M. Donaldson/C. Keller/B. Newhouse/K. Forte (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
J. Craddock/J. Hecht/M. Osterloh/C. Sias/L. La follette (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (B)
P. McCabe/J. Smith/C. Marshall/B. Smith/S. Franson (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (B)
M. Laliberte/K. Abramson/A. Wolfe/A. Matsen/M. Moody (Cox)
 
76 Mens C-D 2-
4
77 Mixed AA-A 4x
5
    Lake Union Crew (A)
P. Estevenin/J. Moore/M. Liston/L. Mittendorf
 
    Lake Union Crew (A)
P. Galin/B. Taylor/J. Powell/D. Giblin
 
    Sammamish Rowing Association (A)
H. Yuse/w. Beeman/M. Biery/D. Voicu
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Hedberg/K. Shackleford/D. Burgess/B. Mayer
 
    Willamette Rowing Club (A)
D. Versteeg/M. VanDerLaan/S. Wlodarczyk/J. Augsburger
 
78 Womens C 1x
11
79 Mixed E 2x
9
80 Mens G+ 1x
8
81 Mens A 1x
10
    Lake Union Crew (A)
J. Moore
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
B. Thompson
 
    OKC Riversport (A)
G. Willoughby
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Eames
 
    San Francisco Rowing Club (A)
P. Hein
 
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Robinson
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
J. Tynan
 
    OKC Riversport (B)
K. Clemmer
 
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Evans
 
    Vancouver Rowing Club (C)
M. Kepskyy
 
82 Womens AA-A 2-
9
    Lake Union Crew (A)
R. Nebel/C. McClain
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
K. Tytus/L. Schlepp
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Moeur/J. Martins
 
    Vancouver Rowing Club (A)
E. Hoess/K. Andrews
 
    Lake Union Crew (B)
G. Gloystein/B. Taylor
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
J. Wilhelm/M. Keyes
 
    Pocock Rowing Center (B)
K. Lawrence/M. Barry
 
    Lake Union Crew (C)
J. Powell/E. Pisano
 
    Lake Union Crew (D)
E. Taylor/N. Luke
 
83 Mens D 4+
11
84 Womens D 4x
12
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Hamann/L. Brumder/A. Moyers/S. Peters
 
    Ashland Rowing Club (A)
C. McLaughlin/D. Fairbanks/L. Wingfield/M. Bashaw
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/L. Selle/K. Hart/I. Baker
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Pletz/L. Ramsay/D. Morris/K. Crawley
 
    Lake Union Crew (A)
A. Miller/J. Kajanoff/K. Sabo/L. Schwefel
 
    Marin Rowing Association (A)
C. Wallenfels/S. Grossman/M. Donaldson/B. Newhouse
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Smith/K. Norelius/E. Garlisch/g. VanDusen
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
L. Jackson/K. Aserlind/C. Schneider/T. Goodwin
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Struzyna/G. Scanlan/D. Stenson/D. Cassidy
 
    Gorge Rowing Club (B)
M. Paulson/J. Hambleton/F. Sketch/C. Cooper
 
    Marin Rowing Association (B)
K. Boyd/L. Short/E. Brewer/A. Killpack
 
    Mt. Baker Crew (B)
G. Calvin/K. Weisman/J. Oliver/L. Reitzes
 
85 Mixed E+ 8+
10
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
B. Lamka/K. Sjoblom/T. Case/D. Gee/S. McKain/S. Safranek/R. Hodel/P. Compton/D. Wright-Lonhein (Cox)
 
    Ashland Rowing Club (A)
C. Prufer/J. Lusa/S. Friend/L. Nielsen/J. Schindler/R. Crawford/B. West/J. Crawford/B. Hoffman (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
R. Poole/S. Rogers/J. Frohnmayer/J. Elder/P. Trimmer/S. Poole/L. Bogard/C. Holdorf/C. Tokuda (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
K. Roach/D. Todd/R. Love/J. Seabrook/J. Sullivan/T. Dreiling/J. Sullivan/M. Love/T. Boedecker (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
L. Hart/L. Edward/T. Boley/D. Draeger/J. Schaefer/G. Mann/L. Arrellano/B. Merrell/M. Boland (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Weatherby/S. Jones/Y. Owen/P. Miele/S. Gorman/T. Stevens/R. Bergdahl/B. Duba/J. Shattuck (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
J. Hoyt/G. Schoch/B. Scheer/B. Stewart/L. Krisman/D. Jackson/J. Peterson/C. Singer/D. Macca (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
S. Harper/N. Paul/B. Williams/B. Lamb/N. Duckworth/J. Gibbard/K. Gibson/M. Peladeau/H. Welch (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (B)
P. Harvey/B. Woodman/C. Costigan/G. Woodworth/M. Booth/E. Coppinger/M. Swindley/A. Malott/H. Dow (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (C)
B. Cameron/T. Olson/B. Anderson/R. Johnson/M. Laliberte/K. Abramson/A. Wolfe/A. Matsen/L. Anderson (Cox)
 
86 Mixed B 2x
11
    Deep Cove Rowing Club (A)
W. Perez/L. Liden
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Roemer/G. Illmayer
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
F. Brainerd/W. Clark
 
    Lake Union Crew (A)
C. Vondrasek/L. Mittendorf
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Page/R. Leet
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Thompson/J. Walle-Jensen
 
    Gorge Rowing Club (B)
T. Hill/D. Jenkins
 
    Pocock Rowing Center (B)
S. Tilles/G. DeAngelis
 
    Vancouver Rowing Club (B)
A. Barp/F. Skawski
 
    Vancouver Rowing Club (C)
D. Buchanan/M. Lai
 
    Vancouver Rowing Club (D)
L. Simpson/M. Evans
 
Sunday, June 24, 2007
87 Mens A-B Ltwt 4+
0
88 Mixed AA-A 4+
5
    Everett Rowing Association (A)
A. Mazick/A. Haack/D. Morken/C. Seal/S. Mazick (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
P. Estevenin/H. Hurn/A. Ettel/K. Estevenin/N. Nelson (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Planke/J. Veatch/T. Saulsberry/J. Martins/K. McComb (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
F. Durkan/A. Jones/C. McClain/R. Nebel/M. Havey (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
G. Pratt/M. McMullen/J. Wetter/L. Roberts/D. Hollo (Cox)
 
89 Womens B 8+
13
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/K. Hart/L. Selle/P. McArdle/M. VonBeck/P. King/I. Baker/J. Hastings/L. Gamache (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Evans/S. Stein/S. Wright/L. Johnson/J. Firman/K. Anlauf/K. Stewart/M. Gover/M. McNeill (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
D. Lundy/C. Hartung/N. White/S. Roth/A. Hooper/S. Kane/J. Martin/E. Eriks/B. Lynch (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Harness/L. Mittendorf/S. Miksis/M. Liston/J. Hackworth/H. Dreiling/L. Tschannen/S. Jones/T. Boedecker (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Jacobsen/J. Wilhelm/K. Tytus/A. McGhee/C. Peichel/C. Cha/C. Channing/L. Oswald/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. May/C. Cunningham/L. Thoron/C. Battani/N. Skidmore/D. Altobelli/K. Rockwell/E. Brewer/M. Boland (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Lawrence/M. Barry/J. Chan/D. Zook/G. Smith/P. Warman/J. Gresham/G. DeAngelis/C. Huntington (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
H. Nunn/A. Vaughn/S. Shea/K. Robinette/M. Olson/K. Wynn/A. Ryan/J. Niemer/P. Seng (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
E. Simeon/M. Holladay/K. Collins/K. Feldman/K. Frederick/C. Hofrichter/M. Eastman/S. Adams/J. White (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Janes/S. O'Leary/M. Symonds/J. Martin/J. Hawkins/S. Halfyard/D. Burgess/L. Mowbray/R. McDaniel (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Borton/S. Bastendorff/H. Roley/M. VanDerLaan/T. Smolen/C. Bertolone/A. Bigelow/A. Kohn/H. Fenner (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
E. Taylor/N. Bonora/T. O'Sullivan/N. Luke/B. Read/M. Bledsoe/B. Terrell/M. Thayer/J. Gile (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
J. Albright/E. East/S. Elliot/B. Hills/J. Leland/A. Rudolph/T. Smith/M. Hullar/S. Mickelberry (Cox)
 
90 Mens E+ 8+
6
91 Womens A-B Ltwt 2x
3
92 Womens E 2x
8
    Unaffiliated (USA) (..)
S. Peters/M. Armstrong
 
    Ashland Rowing Club (A)
C. Gerking/T. Knox
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Bates-Smith/K. Bell
 
    Lake Union Crew (A)
J. Rogers/R. Hodel
 
    Lake Union Crew (A)
K. Reith/J. Sullivan
 
    Portland Boat Club (A)
S. Keller/M. McCormick
 
    Gorge Rowing Club (B)
M. Paulson/C. Cooper
 
    Montlake Rowing Club (B)
M. Swindley/A. O'Reilly
 
93 Womens F+ 2x
10
94 Mixed D 4+
5
    Lake Union Crew (A)
L. Tschannen/T. Dreiling/R. Love/D. Todd/M. Havey (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
E. Booth/R. Lowe/D. Hansen/R. Anderson/C. Anderson (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B)
H. Miller/h. weisse/s. marsh/V. Phalen/M. Cuminsky (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (C)
L. Healey/P. Arnold/A. Wade/P. DeNeui/F. Livingston (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (D)
K. Flynn/J. Harden/D. Law/C. Weisse/M. Toyama (Cox)
 
95 Mixed A 2x
3
96 Mens C 4x
7
97 Womens C 4+
12
    Corvallis Rowing Club (A)
K. Stewart/L. Johnson/C. Holdorf/A. Moyers/C. Tokuda (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
S. Sheridan/C. Hartung/A. Geier/P. Jackson/J. Peter (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
O. Treciokas/M. Love/K. Roach/H. Dreiling/T. Boedecker (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Peichel/A. McGhee/C. Perry/G. Senear/J. Weirman (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
K. Boyd/S. Grossman/C. Wallenfels/D. Jordan/M. Boland (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
J. Redner/L. Bee-Wilson/M. Frey/D. Raile/R. Marcy (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
G. Smith/D. Zook/P. Warman/G. DeAngelis/K. McComb (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Polis/W. Stearns/D. Cassidy/L. Zimmerman/C. Moeller (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
E. Simeon/S. Adams/M. Eastman/C. Hofrichter/J. White (Cox)
 
    Watercat Rowing Club (A)
R. Alexander/B. Connolly/J. Linse/K. Page/M. Mason (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
N. Skidmore/L. Short/R. Berman/L. Edward/R. Warner (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
G. Scanlan/C. Espeseth/L. Pederson/S. Struzyna/C. Moeller (Cox)
 
98 Womens AA-A Ltwt 4+
3
    Lake Union Crew (A)
G. Gloystein/B. Taylor/T. Buckner/M. Thayer/D. Hollo (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Moeur/A. Hogue/J. Gresham/T. Saulsberry/C. Huntington (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
T. Smith/M. Bledsoe/B. Terrell/J. Gile/S. Mickelberry (Cox)
 
99 Mens AA-A 2-
10
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/D. Morken
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
S. Schneider/F. Brainerd
 
    Lake Union Crew (A)
C. Miller/S. Butler
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
E. Jacobs/J. Proctor
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
A. Rice/B. Herberholt
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Henry/C. Kenaley
 
    Everett Rowing Association (B)
A. Mazick/C. Seal
 
    Lake Union Crew (B)
P. Estevenin/H. Hurn
 
    Lake Union Crew (C)
S. Heinroth/A. Maia
 
    Lake Union Crew (D)
W. Foley/L. Biely
 
100 Mixed D 2x
15
101 Mixed C 2x
16
102 Mens A+ Novice 8+
2
    Lake Union Crew (A)
M. Miller/C. Mordue/C. Rudolph/A. Maia/P. Galin/D. Giblin/S. Heinroth/J. Emery/J. Gile (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
G. Cheyne/P. Harris/D. Reimer/D. Buchanan/D. Mayr/B. Mayer/P. Hedberg/M. Evans/D. Ellis (Cox)
 
103 Womens A 1x
8
    Green Lake Crew (A)
H. Dietrich
 
    Lake Union Crew (A)
J. Wetter
 
    River City Rowing Club (A)
T. Le
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
K. Benson
 
    Willamette Rowing Club (A)
A. Smyth
 
    Station L Rowing Club (B)
M. Poirot
 
    Vancouver Rowing Club (B)
W. Yuen
 
104 Womens AA 1x
1
105 Mens AA 1x
1
106 Womens A+ Novice 8+
5
    Lake Union Crew (A)
T. Buckner/N. Luke/J. Albright/B. Hills/J. Leland/M. Bledsoe/N. Gulsrud/M. Thayer/S. Mickelberry (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. McGaw/S. Nelson/l. Piper/D. Luby/K. Springe/M. Blum/K. Starr/D. Anton/C. McGaw (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
L. Bice/K. Manderbach/V. Crynes/C. Fahrenbruch/M. Heffernan/D. Curry Jensen/C. Mahoney/M. Fox/J. Harder (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Janes/S. O'Leary/M. Symonds/J. Martin/J. Hawkins/S. Halfyard/D. Burgess/L. Mowbray/R. McDaniel (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (B)
P. Carr/D. Atkinson/S. Bell/M. Matthews/D. Moreno/V. Speed/A. Vandor/C. McCabe-Gage/S. Franson (Cox)
 
107 Mens C Ltwt 1x
3
108 Mens D 1x
16
    Lake Union Crew (..)
T. Goodwin
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
G. Rhodes
 
    Marin Rowing Association (A)
E. Henderson
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
J. Bertolini
 
    Oregon Association of Rowers (A)
D. Horton
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
D. Trosper
 
    Pacific Rowing Club (A)
J. Boone
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Christiansen
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Klinkow
 
    Victoria City Rowing Club (A)
T. Storm
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. McGuire
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
G. Dull
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B)
S. Wade
 
    Oregon Association of Rowers (B)
D. Lingenfelder
 
    Oregon Association of Rowers (C)
K. Keller
 
109 Womens D 2-
7
110 Mens B 4+
13
    Green Lake Crew (A)
S. Pinnick/M. McKelvey/S. Kimmel/J. Hartung/A. Noble (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
F. Durkan/C. Vondrasek/M. Miksis/A. Jones/T. Boedecker (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Tynan/L. Lavery/J. Claypool/M. Tonelli/S. McConnell (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
G. Willoughby/M. Prater/K. Clemmer/M. Brown/E. Schwimmer (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Henry/G. Narver/J. Planke/E. Johnson/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Eames/M. Liptack/M. McGinnis/D. Scott/J. Shattuck (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
D. Lumbard/R. Read/T. Robinson/G. Wespi/J. Inouye (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Harris/D. Mayr/D. Reimer/G. Cheyne/D. Ellis (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
C. Henderson/S. Cooper/S. Kerin/S. Wlodarczyk/J. Byrd (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
P. Galin/D. Giblin/M. Davis/M. Adams/J. Gile (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
M. Marshall/C. Kenaley/C. Hoffman/P. Hoffmeister/K. McComb (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Schnelle/J. Conlu/R. Wike/B. Duba/J. Shattuck (Cox)
 
    Station L Rowing Club (B)
E. Derby/S. Urbatsch/P. Edwards/A. Ward/J. White (Cox)
 
111 Mens F+ 4+
10
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
B. Lamka/G. Woodworth/C. Costigan/K. Sjoblom/D. Wright-Lonhein (Cox)
 
    Ashland Rowing Club (A)
J. Sims/J. Lusa/C. Prufer/R. Iverson/L. Klecan (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
R. Poole/S. Rogers/J. Frohnmayer/J. Elder/C. Tokuda (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
R. Love/J. Seabrook/J. Sullivan/T. Dreiling/M. Havey (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
D. Ehrhardt/J. VanNada/S. McRae/T. Duryea/K. Vannada (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
G. Mann/T. Boley/J. Schaefer/D. Draeger/E. Schwimmer (Cox)
 
    Pisten Bully Rowing Club (A)
J. O'Brien/D. Howat/S. Brown/B. Erkelens/A. Howat (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
H. Wurster/A. Wright/D. Harrison/T. Lathrop/J. Peter (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (B)
P. Harvey/B. Woodman/B. Anderson/T. Olson/H. Dow (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (C)
B. Cameron/W. D'Hondt/T. Case/R. Johnson/L. Anderson (Cox)
 
112 Womens B 4x
11
113 Womens E+ Ltwt 1x
8
114 Mens A-C Ltwt 2x
1
    Lake Union Crew (A)
D. Meyer/D. Morris
 
115 Womens D Ltwt 1x
5
    Conibear Rowing Club (A)
I. Baker
 
    Green Lake Crew (A)
K. Sebastian
 
    Lake Union Crew (A)
J. Rogers
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. McCullough
 
    Vancouver Rowing Club (B)
C. Thompson
 
116 Mens E 2x
8
    Lake Union Crew (..)
T. Goodwin/B. Woodman
 
    Ashland Rowing Club (A)
J. Sims/J. Schindler
 
    Gorge Rowing Club (A)
R. Bigauskas/R. Brown
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
W. Matheny/G. Rhodes
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
R. Peterson/P. Plimpton
 
    Pisten Bully Rowing Club (A)
D. Howat/J. O'Brien
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Sobo/P. Klinkow
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
S. Engelhard/S. Haworth
 
117 Womens E+ 8+
8
118 Womens A-C Ltwt 8+
2
    Lake Union Crew (A)
T. Buckner/M. Bledsoe/T. Smith/A. Rudolph/B. Read/M. Thayer/B. Terrell/J. Gile/D. Hollo (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Jonas/D. Morrison/T. Paniel/w. Beeman/H. Yuse/J. Shattuck/L. Pederson/M. Mayers/C. Moeller (Cox)
 
119 Mens C 8+
7
120 Womens C 2x
8
121 Mixed E+ 4x
10
122 Womens AA-A 4+
17
    Green Lake Crew (A)
D. Lundy/H. Dietrich/D. Williamson/S. Kane/B. Lynch (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
C. McClain/R. Nebel/A. Ettel/K. Estevenin/N. Nelson (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
M. Keyes/K. Tytus/J. Wilhelm/N. Sherey/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. May/L. Thoron/N. Skidmore/C. Cunningham/K. Forte (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
E. Dury/M. Mason/M. Petewon/R. Thompson/R. Marcy (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Lawrence/M. Barry/J. Chan/E. Moeur/C. Huntington (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
H. Nunn/L. Burns/V. Boyd/M. Kamoshita/P. Seng (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong/M. Holladay/M. Paddock/M. Schultz/R. Warner (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Cesar/F. Beveridge/R. Praulina/K. St. George/D. Ellis (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Borton/M. VanDerLaan/H. Roley/S. Bastendorff/H. Fenner (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Wetter/H. Dreiling/G. Gloystein/L. Roberts/T. Boedecker (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
L. Schlepp/A. Hildebrandt/C. Cha/J. Frank/J. Weirman (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
T. Chitnis/C. Battani/R. Berman/E. Brewer/M. Boland (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
J. Gresham/A. Hogue/T. Saulsberry/J. Martins/K. McComb (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
K. Andrews/E. Hoess/S. O'Leary/L. Janes/R. McDaniel (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
E. Pisano/J. Powell/M. Hullar/E. East/D. Hollo (Cox)
 
    Lake Union Crew (D)
J. Albright/N. Bonora/T. Smith/S. Elliot/S. Mickelberry (Cox)
 
123 Womens C Ltwt 4+
1
    Lake Union Crew (A)
B. Read/A. Rudolph/B. Terrell/M. Thayer/J. Gile (Cox)
 
124 Mens A+ Ltwt 8+
0
125 Womens A-C Ltwt 4x
1
126 Womens D 1x
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Madison
 
    Berkeley Rowing Club (A)
D. Davis
 
    Conibear Rowing Club (A)
I. Baker
 
    Lake Union Crew (A)
K. Reith
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Goodwin
 
    River City Rowing Club (A)
T. Barry
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Thompson
 
    Conibear Rowing Club (B)
R. Pratt
 
    Vancouver Rowing Club (B)
L. McCullough
 
127 Mens D Ltwt 1x
6
128 Mens A-B Ltwt 1x
3
    Lake Union Crew (A)
D. Meyer
 
    Lake Union Crew (B)
D. Giblin
 
    Lake Union Crew (C)
D. Morris
 
129 Mens AA-A 4x
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change