Atlantic County High School Championships

  • Hosted By: Atlantic County Rowing Association, Inc.
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, May 13, 2007
1 Womens Ltwt 4+
2
2 Womens 2x
3
3 Mens freshmen 8+
5
    Holy Spirit Alumni (A)
I. Deibert/M. Allen/A. Wolff/S. MacPhee/M. Gong/N. Roberson/K. Velichkov/M. McGinnis/J. Showell (Cox)
 
    Holy Spirit High School (A)
J. Musarra/D. Parker/I. Kosten/G. Goff/B. Libbey/R. Reid/B. Cain/N. Manera/C. Kelly (Cox)
 
    Mainland Regional High School (A)
R. Garrett/J. Feinberg/R. D'Andrea/C. Dabundo/T. Daily/S. Juckett/T. Whaley/R. Beattie/M. Lovitz (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
J. Clayton/B. Kerr/M. Nanfara/K. McNight/B. Roller/A. Kesselman/N. Seney/M. Gullio/A. Kisielewski (Cox)
 
    St. Augustine Preparatory High School (A)
S. Matyas/V. Granese/S. Devine/T. Lindeman/L. Levenson/K. Newcomb/D. Carmody/P. Gallagher/M. Smith (Cox)
 
4 Womens freshman 8+
4
5 Mens Ltwt 4+
4
    Holy Spirit High School (A)
R. Graziano/C. Bryz-Gornia/P. Kelly/P. McDevitt/J. Kadlecik (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
E. Hamilton/D. Lang/M. Enright/J. Bowers/P. Donahue (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School (A)
A. Cordi/J. Giuriglia/K. Whelan/J. Latwinas/C. Rummler (Cox)
 
    St. Augustine Preparatory High School (A)
M. Twardzik/B. Wilbraham/A. Carmody/Z. Farkas/S. Labrum (Cox)
 
6 Mens 2x
3
7 Womens 1x
2
8 Womens Novice 8+
10
9 Mens Novice 8+
6
10 Womens Novice 4+
2
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
H. Heffley/E. Fluharty/E. Pasche/B. Dawson/E. Eaton (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School (A)
S. O'Donnell/J. Dallett/M. Lavin/C. Dierolf/C. Gentilini (Cox)
 
11 Mens Novice 4+
3
    Holy Spirit Alumni (A)
J. Rann/T. Accardi/B. Beals/S. Kantz/M. Dempsey (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
P. DeSalis/C. Griffin/B. Schneider/K. Yiu/K. Jensen (Cox)
 
    St. Augustine Preparatory High School (A)
A. Kourakin/T. Kerley/A. Petracci/V. Suarez/J. Gentile (Cox)
 
12 Mens 1x
2
13 Womens 2nd Varsity 8+
3
    Holy Spirit High School (A)
N. Honan/A. Marchione/E. McDevitt/N. Sharpe/M. Barrett/A. Morrell/j. pagano/M. Coffman/K. Hudak (Cox)
 
    Mainland Regional High School (A)
S. Conley/K. Dods/A. Edwards/G. Maiuro/J. Lippman/N. Notaro/K. Park/J. Sutor/J. McKeone (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
C. Ingersoll/A. Mahmud/N. Rodriguez/L. Townsend/N. Lawson/R. Showell/J. Seney/J. Croll/R. Miller (Cox)
 
14 Mens 2nd Varsity 8+
4
15 Mens JV 4+
5
16 Womens JV 4+
3
17 Womens JV 8+
9
    Atlantic City High School (A)
K. Riley/J. Kachnic/A. Hirsch/R. Shanker/C. Gouliamberis/A. Mccue/T. Kane/E. Mangano/T. Loughney (Cox)
 
    Egg Harbor Township High School (A)
M. Stenger/H. Berenotto/K. Mierzejewski/C. Merendino/L. Ernst/D. Widecrantz/C. McElhenny/B. Badger-Watson/A. Paulin (Cox)
 
    Holy Spirit Alumni (A)
C. Stephens/K. McGinnis/J. Brown/C. Frigen/J. Fagan/M. Botto/M. Sharkey/N. Mancuso/K. Burke (Cox)
 
    Holy Spirit High School (A)
T. Stearns/K. Griggs/M. Goodwin/M. Birkbeck/K. McHale/N. Walker/B. Miller/V. Ciccone/S. Kanefsky (Cox)
 
    Mainland Regional High School (A)
M. Hanlin/J. Wilson/S. Bell/T. Bechtold/K. Hanlin/K. Maier/P. O'Sullivan/R. Palombo/K. Quinn (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
D. Upton/A. Enright/M. Lynch/M. Reese/H. Heffley/E. Fluharty/E. Pasche/B. Dawson/D. Tull (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School (A)
A. Russo/A. Dupont-Town/K. Stephens/K. Garbutt/A. Antonioli/C. Dierolf/A. Zauck/K. Gallagher/D. O'Brien (Cox)
 
    Vineland High School (A)
A. Venuto/J. McCarty/D. Mosely/B. Herrera/C. Cherwien/L. Kaspar/K. Corum/A. Farnoly/L. Fabbri (Cox)
 
    Mainland Regional High School (B)
J. Utz/A. Schiavo/S. Sage/A. Minckiwicz/K. Lajiness/T. Bollinger/C. King/Z. Gasparotti/J. Wanerick (Cox)
 
18 Mens JV 8+
7
19 Womens 4x
0
20 Mens Ltwt 8+
2
21 Womens Ltwt 8+
2
22 Mens 4x
2
23 Womens Varsity 4+
5
24 Mens Varsity 4+
5
    Atlantic City High School (A)
I. Pokres/Z. Mauler/S. Brenner/P. Zapata/C. Kurokawa (Cox)
 
    Holy Spirit Alumni (A)
E. Daniels/C. Weber/T. Warker/R. Gong/E. Williams (Cox)
 
    Mainland Regional High School (A)
J. Gerety/S. Hance/D. Gordan/T. Adamakos/R. McClain (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
C. Melder/E. Delvalle/S. Jankiewics/M. Lugg/H. Kelly (Cox)
 
    St. Augustine Preparatory High School (A)
C. Dupras/J. Dondero/K. Quigley/K. McClain/S. Labrum (Cox)
 
25 Womens Varsity 8+
4
    Atlantic City High School (A)
S. Scotland/M. Sykes/T. Levine/M. Miller/L. Steelman/J. Kerstetter/B. Morris/K. Christian/L. Tierney (Cox)
 
    Holy Spirit High School (A)
B. Kammerman/D. Haneman/J. Jackson/P. Funk/G. Ciallella/A. Busco/D. DiPentino/A. Stooks/K. DiJosie (Cox)
 
    Mainland Regional High School (A)
L. Carroll/D. Fournier/R. Breslin/C. Urban/A. Feinberg/K. Camara/K. Slattery/L. Cunius/N. Lovitz (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew (A)
M. Kesselman/D. Palermo/A. Perone/V. Townsend/K. Goldberg/B. Bowers/J. Zachowski/K. Archibald/H. Clayton (Cox)
 
26 Mens Varsity 8+
6
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change