FSRA Sculling Championships
- Apr 8, 2017 To Apr 9, 2017
- sprint
- Benderson Park
- Sarasota, FL (USA)
- Hosted By: Florida Scholastic Rowing Association
- 2017 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 8, 2017 | |||||
1 | GF2X | Girls Freshman 2x | 14 |
||
2 | BF2X | Boys Freshman 2x | 21 |
||
3 | GF4X | Girls Freshman 4x | 14 |
||
4 | BF4X | Boys Freshman 4x | 8 |
||
5 | GJ1X | Girls Junior 1x | 13 |
||
Berkeley Preparatory School (A) |
A. Ellinor
|
|
|||
Evans Rowing Club (A) |
G. Kirkey
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
C. Lucas
|
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. (A) |
C. Boyd
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
A. Stewart
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
G. Leon
|
|
|||
Orlando City Boat Club (A) |
T. Hosbein
|
|
|||
Palm Beach Crew (A) |
L. Meyaart
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
K. McGuire
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Ginsberg-Klemmt
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
G. Daigle
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (B) |
T. Bolton
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
A. Firlie
|
|
|||
6 | BJ1X | Boys Junior 1x | 14 |
||
7 | GJ2X | Girls Junior 2x | 15 |
||
8 | BJ2X | Boys Junior 2x | 19 |
||
Belen Jesuit Prep School (A) |
J. GarcĂa-Sarraff/R. Marin/
|
|
|||
Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A) |
A. Arias/I. Rojas
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
N. Furlow/G. Bauer/
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. (A) |
v. leffler/A. Khazraee
|
|
|||
HHS Rowing Club (Hillsborough) (A) |
S. Fordham/N. Jeske
|
|
|||
Intrepid Rowing Club (A) |
B. Pegrum/D. Hansen
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
N. Heskin/C. Rosenberg
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
r. Villarini/R. Lopez
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
B. Rodriguez/S. Berning
|
|
|||
NSU University School (A) |
V. Zeltsman/E. Perczek
|
|
|||
Palm Beach Crew (A) |
B. Hasbach/C. Guy/
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
D. Criser/M. Criser/
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
|
||||
Rowing Organization Of Citrus County Students (A) |
W. Mattingly/E. Gardner
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. O'Grady/C. Irving/
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
D. Gill/R. Martin
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
M. McMullen/Z. Buce/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
B. Fuson/D. Bennett/
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
B. Rodriguez/N. Mast/
|
|
|||
9 | GJ4X | Girls Junior 4x | 13 |
||
10 | BJ4X | Boys Junior 4x | 13 |
||
11 | GL1X | Girls Lightweight 1x | 10 |
||
Jacksonville Rowing Club, Inc. (A) |
B. Terrell
|
|
|||
NSU University School (A) |
D. Murcia
|
|
|||
Palm Beach Crew (A) |
E. Jensen
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
R. Hoskinson
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
g. ouellette/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. Vandroff
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
K. Baldassarra
|
|
|||
Tampa Preparatory School (A) |
T. Bell
|
|
|||
Tampa Training Center (A) |
C. Aitchison
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
E. Stock
|
|
|||
12 | BL1X | Boys Lightweight 1x | 15 |
||
Belen Jesuit Prep School (A) |
A. Maduro
|
|
|||
Evans Rowing Club (A) |
S. Calabrese
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
C. Cole
|
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. (A) |
C. Kellmanson
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
J. Greer
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
T. O'Shaughnessy
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
d. Pagan
|
|
|||
Orlando City Boat Club (A) |
J. Arnoletti
|
|
|||
Palm Beach Crew (A) |
A. Bereck
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
J. Martinez
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
C. Wolf
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
C. Kambach
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc (A) |
D. Johnson
|
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. (B) |
S. Giles
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
w. young
|
|
|||
13 | GL2X | Girls Lightweight 2x | 14 |
||
14 | BL2X | Boys Lightweight 2x | 14 |
||
Belen Jesuit Prep School (A) |
I. Cabrera/A. Pacios/
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
D. Soto-Montes/M. Asseng/
|
|
|||
HHS Rowing Club (Hillsborough) (A) |
J. Cuevas/Y. Liu/
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
Z. Morris/M. Klepper
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
S. Mokha/G. Dominguez
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Sanchez/N. Cordoves/
|
|
|||
NSU University School (A) |
K. Shechtman/S. Dechert
|
|
|||
Orlando City Boat Club (A) |
J. Hankerson/N. Horn
|
|
|||
Palm Beach Crew (A) |
D. Hinton/J. poncy/
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
J. Borchard/N. Baila/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
R. Choquette/M. dewolf/
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
K. Yelland/J. Johnson/
|
|
|||
Stanton-River Bank Rowing (A) |
J. Kaplan/J. Crews
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
W. Hoyt/R. Pena/
|
|
|||
15 | GL4X | Girls Lightweight 4x | 11 |
||
16 | BL4X | Boys Lightweight 4x | 13 |
||
Belen Jesuit Prep School (A) |
J. Menendez/R. Labrada/D. Giacosa/C. Marin/
|
|
|||
HHS Rowing Club (Hillsborough) (A) |
A. Balaraju/A. Barrow/D. Raab/L. Bincarousky
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
J. McNaughton/S. Thakkar/J. Squires/H. Ross
|
|
|||
Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A) |
S. Alcorn/N. Alban/N. Moore/M. Klingler/
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
L. Druckman/A. Da Silva/L. Arrow/F. Gallian
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
J. Biggs/D. Poirier/T. Biggs/S. Vidaurri/
|
|
|||
Palm Beach Crew (A) |
B. Garelick/T. Reed/V. Hariharan/K. Waxman/
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
J. Alvarez/M. Hoskinson/A. Villanueva/N. Rodriguez/
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
C. Abbott/T. Pinilla/C. Sahs/W. Mathes/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
M. Sullivan/J. Miller/C. Hirshberg/P. Dietz/
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
B. Rodriguez/A. Fentress/J. Robers/M. Williams/
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
S. Mackenzie/S. Arellano/W. Weldon/M. Sobel/
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
J. Earp/j. nickerson/L. Jeffries/J. Jarczynski/
|
|
|||
17 | GV1X | Girls Varsity 1x | 9 |
||
18 | BV1X | Boys Varsity 1x | 16 |
||
19 | GV2X | Girls Varsity 2x | 13 |
||
20 | BV2X | Boys Varsity 2x | 15 |
||
21 | GV4X | Girls Varsity 4x | 7 |
||
Hollywood Rowing Club (A) |
G. Plass/N. McPharlin/T. Abdalla/L. Dever/
|
|
|||
Palm Beach Crew (A) |
V. LePore/G. Baldwin/K. Fielding/B. Gagliardi/
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
c. norton/M. Ringewald/K. Trice/A. Ritzi/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
O. DeNiro/J. Braz/A. Szabo/E. Kennedy/
|
|
|||
The Academy of the Holy Names Rowing Club, Inc. (A) |
K. Kelly/G. Ragano/D. Howard/N. browne/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
K. Wojciechowski/H. Drapp/A. Ball/A. Klein/
|
|
|||
Sarasota Crew (B) |
E. johnson/S. Lopez/M. Weerasooriya/A. Jordan/
|
|
|||
22 | BV4X | Boys Varsity 4x | 11 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change