USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2017 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 9, 2017
1 Womens Youth 1x
23
2 Mens Youth 1x
19
3 Womens Youth 2x
15
    Atomic Rowing (A)
A. Asbury/C. Hay/
 
    Baltimore Rowing Club (A)
C. Waters/L. McDaniel/
 
    Cambridge Boat Club (A)
A. Matthes/A. Phaneuf/
 
    City Island Rowing (A)
K. Thomas/M. Hogan/
 
    Episcopal School of Dallas (A)
I. Harrington/K. Smythe/
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
S. Rohlfs/A. Bormann/
 
    GMS Rowing Center (A)
E. Kemp/E. Schlyer/
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
O. Larder/I. Larder/
 
    New Canaan High School Crew (A)
N. Partlow/F. Aronson/
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
D. Petrova/A. Vassallo/
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
E. Bonham/C. Mahoney/
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Frisch/K. Beiler/
 
    South Jersey Rowing Club (A)
R. Carr/R. Pierce/
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Hong/A. Lyda/
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
K. Barker/M. Cowles/
 
4 Mens Youth 2x
17
5 Womens Youth 2-
22
6 Mens Youth 2-
24
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
J. Irving/T. Yadali/
 
    Atomic Rowing (A)
D. Lee/D. Dunn/
 
    Bergen Catholic High School (A)
C. Labozzetta/T. Murray/
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
A. Ewing/J. Hollenberg/
 
    Capital Crew (A)
N. Klaff/E. Robinson/
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
C. Schmidt/C. Drangsholt/
 
    Fordham Preparatory School (A)
R. Young/N. Chwalkowski/
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
S. Lindsay/J. Nelson/
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
R. Allon/E. Shen/
 
    Lakeside School (A)
C. Franklin/J. Kurlander/
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
M. Algert/J. Shannon/
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
O. Peacock/E. Reichgut/
 
    OKC Riversport (A)
A. Serven/C. MaGill/
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
J. Gerhard/N. Taylor/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
E. Kinter/L. Mersky/
 
    Row New York - Manhattan (A)
R. Pantaleon/S. Rojas/
 
    RowAmerica Rye (A)
S. Hayes/A. Rodriguez/
 
    Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A)
B. Stamato/J. Epstein/
 
    Sarasota Crew (A)
Z. FAGIANI/W. West/
 
    St. Louis Rowing Club (A)
I. Eastlund/C. Reagan/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
G. Stocker/W. Hathaway/
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (B)
M. Adams/B. Fay/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
D. Gajewski/A. Moss/
 
7 Womens Youth 4x
21
8 Mens Youth 4x
24
9 Womens Ltwt Youth 2x
23
10 Mens Ltwt Youth 2x
22
11 Womens Youth 4+
19
12 Womens Ltwt Youth 8+
24
13 Mens Youth 4+
19
14 Mens Ltwt Youth 4+
20
15 Womens Ltwt Youth 4+
22
16 Mens Ltwt Youth 8+
19
17 Womens Youth 8+
23
18 Mens Youth 8+
24
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change