Opening Day

  • Feb 16, 2019
  • sprint
  • Canal 54
  • Fellsmere, FL (USA)
  • Hosted By Sebastian River High School Crew

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, February 16, 2019
1 MV8 Mens Varsity 8+
4
2 WV8 Womens Varsity 8+
4
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
J. Van Cleef/S. Whyte/T. Francis/E. Manecke/J. Huttmann/E. Smiley/C. Bell/E. Dominguez/M. Pallemaerts (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
M. spires/T. Jones/k. rutledge/K. Discenza/E. Dingus/A. Ramirez/K. Adams/O. Faria/A. Escobar (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
R. Gilman/S. Fessler/E. Eastwood/R. Barsiola/M. Fearon/C. Domey/K. Macom/M. Sink/E. Bowman (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
C. Castle/K. Oakes/B. Slone/G. Ragland/M. Scott/E. Starr/S. Tolton/K. Rosenberg/T. Sanders (Cox)
 
3 M2V8 Mens 2nd 8+
2
4 W2V8 Womens 2nd 8+
0
5 MJ8 Mens Junior 8+
4
    Space Coast Crew (A)
C. Schuck/p. Gouin/T. Decker/Z. Vaidic/M. Lunceford/R. Hoffman/J. Derby/L. Manuel/S. Jones (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
C. Gardner/J. Topley/T. Kolos/C. O'Connor/L. Guaglardi/T. Martinez/J. Nehme-Haily/J. DeVito/L. DiFederico (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
E. Losey/S. Myers/N. O'Neill/J. Navarro/J. Holton/E. Pines/L. Murphy/H. Moses/S. Buckley (Cox)
 
    Space Coast Crew (B)
S. Rhodes/E. Goswick/J. Henderson III/C. Casablanca/A. Dorfman/l. hawthorn/R. Cleasby/A. Song/M. Padgett (Cox)
 
6 WJ8 Womens Junior 8+
2
7 Mens Ltwt 8+
2
8 Womens Ltwt 8+
0
9 Mens Freshmen 8+
1
10 Womens Freshmen 8+
1
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
A. Tucker/M. Jorgensen/E. Glover/A. Foust/K. Grim/K. Kennedy/A. Heinemann/J. Mitchell/M. DeMaria (Cox)
 
11 Mens Varsity 4+
3
12 Womens Varsity 4+
3
13 Mens Junior 4+
5
14 Womens Junior 4+
5
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
M. Nelson/C. Bullard/I. King/C. Kaminski/M. Craig (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (A)
E. Dingus/A. Ramirez/K. Adams/O. Faria/N. Sparling (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
E. Cooper/M. Clarke/K. Cunningham/M. Decker Boice/L. DiFederico (Cox)
 
    Vero Beach Rowing, Inc (A)
G. Ward/S. Weaver/M. Milisec/M. Allerman/C. Hughes (Cox)/
 
    Sebastian River High School Crew (B)
B. Poff/M. Jones/H. Neumann/G. Salinas/m. Decker (Cox)
 
15 Mens Ltwt 4+
1
16 Womens Ltwt 4+
1
17 MS8 Middle School 8+
6
    Sebastian River High School Crew (A)
P. Patterson/H. Shelhamer/H. Campbell/D. Daubenmire/M. Daubenmire/a. neumann/N. O'Neill/A. Morrison/J. Phillips (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
C. Shelton/E. Marks/R. Copeland/C. Thomas/v. dima/S. Houston/E. McCormick/k. jackson/S. Jones (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
N. Harwood/E. Reeves/M. Foust/J. Raffenberg/M. Harwood/M. Coulter/K. Janke/M. BRODSKY/E. Steward (Cox)
 
    Space Coast Crew (B)
J. Crush/J. Bowman/J. Fischer/C. Wagner/R. Vannoy/S. Gata/J. Reavis/C. Miller/S. Gibbs (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
E. Martinez/T. Abbott/C. Keene/C. Rizzo/M. Milu/R. White/M. Harse/A. Fano/J. Clarke (Cox)
 
    Space Coast Crew (C)
J. Marano/T. Bridges/A. Song/A. Malek/E. Farmer/D. McFadden/R. Harden/M. Little/J. Mitchell (Cox)
 
18 MS4 Middle School 4+
5
    Sebastian River High School Crew (A)
J. Navarro/J. Phillips/T. Blais/J. Zoffer/J. Phillips (Cox)
 
    St. Johns Country Day School (A)
A. Anderson/S. Woolard/L. Lloyd/C. Nichols/A. Frisbee (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
E. Glover/K. McManus/R. Hochstetter/J. Mitchell/A. Tucker (Cox)
 
    Sebastian River High School Crew (B)
N. O'Neill/J. Holton/L. Prinsen Balu/N. O'Neill/K. Funnell (Cox)
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
T. Dye/A. Geiser/P. Harse/N. Fano/L. Vickery (Cox)
 
19 Mens Varsity 4x
2
20 Womens Varsity 4x
3
    Sebastian River High School Crew (A)
M. spires/T. Jones/k. rutledge/K. Discenza
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
K. Oakes/G. Ragland/B. Slone/C. Castle
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (B)
M. Scott/S. Tolton/K. Rosenberg/E. Starr
 
21 Mens Varsity 2x
4
22 Womens Varsity 2x
1
23 MJ4X Mens Jr 4x
2
24 WJ4X Womens Jr 4x
1
25 MJ2X Mens Jr 2x
1
26 WJ2X Womens Jr 2x
4
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
S. Edwards/B. White
 
    Space Coast Crew (A)
M. Fearon/S. Fessler
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
A. Shirrell/C. Collins
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (B)
I. King/C. Kaminski
 
27 Mens Ltwt 4x
1
28 Womens Ltwt 4x
0
29 ML2X Mens Ltwt 2x
1
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
W. Warner/J. DeVito
 
30 WL2X Womens Ltwt 2x
3
31 MF4X Mens Freshmen 4x
3
    Sebastian River High School Crew (A)
M. Daubenmire/R. Temino/A. Cagle/D. Daubenmire
 
    Space Coast Crew (A)
p. Gouin/Z. Vaidic/C. Schuck/R. Cardani
 
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
T. Hochstetter/C. Ragland/Z. Tucker/M. Conlon
 
32 WF4X Womens Freshmen 4x
1
    Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A)
M. Jorgensen/K. Grim/A. Heinemann/A. Tucker
 
33 Mens Novice 4+
3
34 Womens Novice 4+
2
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change