3rd Manny Flick / Horvat Series
- Mar 31, 2019
- sprint
- 39.9258,-75.06893
- Camden County, NJ (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, March 31, 2019 | |||||
1 | Boys Gig/Novice 1x | 5 |
|||
2 | Boys Freshman/Novice 2x | 6 |
|||
3 | Boys Novice 4+ | 6 |
|||
4 | Boys Freshman 4+ | 4 |
|||
5 | Boys Novice 8+ | 12 |
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
T. Torres/A. Garistina/A. Waldstein/S. Anderson/M. Tran/M. Stone/A. Marshall/Y. Mintzas/B. McCullough (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
W. Koran/B. Mattera/D. Hart/B. Beh/J. Jozefowski/M. Maiorano/B. Steinborn/S. Kabacinski/M. Callinan (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
R. Sansom/J. Curry/C. Hubbard/M. Berg/G. Thomas/N. Levering/J. Dorner/N. Simone/C. Luo (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Ricci/R. Genel/A. Genel/R. Cahill/D. Cathy/A. Murphy/L. Griffith/O. Thomas/T. Smith (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
C. Adams/S. Gondek/G. Boyle/C. Conboy/F. Zink/H. Rishel/K. Rozanski/J. Chattopadhyay/A. Bell (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
J. Yanzon/M. Martins/E. Rivera/W. Franco/M. Glazewski/V. Dill'Erva/W. Soares/I. Sanchez/J. Logue (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
N. Cengel/A. Hill/L. Dicriscio/L. Gordon/E. Thau/Z. Charlson/J. Miller/B. Scherluebbe/A. Pockers (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
M. Domingo/H. Sheppard/J. Frederick/A. Williams/L. Sobczak/D. Vitullo/p. smith/T. Clark/B. Profico (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
E. Coffey/C. Datto/R. VanTrieste/J. Young/P. Hogan/C. Smyth/A. Tereshko/J. Clark/K. Greed (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
D. Huffman/K. Tascione/D. Wickramasinha/K. Zhu/K. Wickremasinghe/G. McKnight/N. Hall/M. Schlemback/S. Holmes (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
N. Blauth/A. Kashani/J. Soto/E. Reynolds/N. Ramos/C. Triantos/J. Quiles/T. Russell/J. Munoz (Cox)/
|
|
|||
6 | Boys Freshman 4x | 8 |
|||
7 | Boys Novice 4x | 10 |
|||
8 | Boys Freshman 8+ | 10 |
|||
Chaminade High School (A) |
J. Koubek/N. Marotta/A. Pizzardi/A. Catinella/A. Koch/M. Small/R. Quinn/J. Casamassima/H. Larson (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
A. Lucio/F. Kaminski/P. Waters/S. Glazewski/N. Padron/I. Pooler/J. Landy/I. Jaramillo/S. Francisco (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
C. Milhous/O. Meade/B. Werber/C. Vasser/M. Kelley/C. Wimberg/R. Carraccio/Z. Wildman/A. Syed (Cox)
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
M. Phelps/c. pappas/J. D'Angelo/P. Racanello/K. Deosaran/A. Katsoulis/i. khalifa/M. Takahashi/E. Ginsburg (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Moore-Manakas/S. Welsh/T. Pitera/N. Loewy/N. Frank/D. Kim/A. Brown/R. O'Sullivan/O. Smith (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
C. Kazunas/R. Sullivan/S. weisbecker/G. Green/A. Vasti/A. Johnson/B. DiFranceisco/L. Barbera/A. Pulman (Cox)
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
B. Pineda/C. Lucero/C. Nunez/N. Martinez/J. Dasher/A. Paulin/Y. Harris/I. Efremenko/J. Perez (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
N. Stezzi/Z. Brosky/R. Knowlton/J. Jones/P. Murphy/T. Cullen/O. McBryan/W. Needham/J. Williamson (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (B) |
P. Renz/N. Barricelle/N. Fracasso/G. Massaro/R. Jones/A. Stemberger/A. Peluso/L. Auleta/R. Meyer (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
C. Kent/C. Short/A. Files/M. Zsembik/T. Crocker/F. Amuso/B. Ronkowski/M. Bello/R. Brady (Cox)
|
|
|||
9 | Boys JV 1x | 10 |
|||
10 | Boys JV 2x | 10 |
|||
11 | Boys JV 4+ | 24 |
|||
12 | Boys JV 4x | 11 |
|||
13 | Boys JV 8+ | 22 |
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
S. Bestany/D. Mendoza/B. Gould/G. Stamler/G. Remar/J. Mai/M. Boccella/J. Chen/E. Morris (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Marengo/T. Walsh/N. Romano/V. Galati/H. Reck/R. Console/H. Ludwick/C. Boivin/S. Barranger (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
C. delaBastide/S. Barry/K. Figueroa/G. Eller/C. Brandvold/J. Burke/R. Wrynn/E. DeNatale/S. Breitenbach (Cox)
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
M. Medroso/P. Lindvall/E. Reburn/C. Meredith/L. Henderson/C. Bramhall/D. Locke/J. Toto/A. Robinson (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
A. Accardo/P. Healey/M. Lee/A. Watkins/J. Manzo/A. Shotmeyer/J. LEE/M. Norden/T. Flynn (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
B. Raphael/N. Shukla/J. Winkler/J. Cave/E. Yoon/M. Lee/B. Martin/L. Lacey/S. Pontell (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
C. Berman/Z. Kelz/M. Forster/A. Barr Bono/P. DeSouza/B. Lustig/G. Rieke/A. Hancock/B. Wootton (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
B. Mack/N. Guidara/B. Somershoe/J. Byrnes/B. Kintish/A. Barris/A. Pena/S. DeGaetano/Z. Ahmed (Cox)
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
W. Apostolou/J. Donahue/L. Chan/M. cuneo/T. Tsimis/J. Li/A. Ottavio/R. Weisberg/S. Kim (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
B. Rose/V. de la Pena/M. Gugig/V. de Toustain/C. DeSmith/S. Stamas/G. Gammon/J. Miller/C. Higgins-Hart (Cox)
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
J. Gehringer/M. Miller/J. Shoemaker/D. Bridge/J. Andrews/W. Alley/H. Timberlake/P. Heaney/A. Sadati (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
M. Lewis/E. Doliszny/A. Tsikouras/A. Lam/A. Mazzochette/E. Brestle/J. LaScala/A. Lape/K. Kinkade (Cox)
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
C. Arias-Cespedes/A. Augustin/T. Chibuisi/X. Yon/M. HINDS/E. Lema/S. Sanchez/A. Cruz/F. Recalde (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
R. Maher/S. McFadden/L. Brickner/E. Brackman/R. Raics/A. Wegner/N. Edwards/A. Render-Katolik/J. Sigmund (Cox)
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
D. Yang/J. Andrews/E. Galbraith/Y. Choi/D. Joseph/F. Hamilton/J. Hida/T. Reinsdorf/D. Lerner (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (B) |
L. Doran/A. Towey/N. Henshaw/B. Lendino-Nieves/C. Nunez/v. montoni/H. PELUSO/C. Chu/C. Nolan (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (B) |
L. Zapana/E. DeBruyn/M. Marian/L. Martin/M. Serafin/I. Hamilton/J. Barbara/S. Duman/r. Cifelli IV (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (B) |
A. Wynne/R. Penza/A. Richards/E. Perez/S. Costello/L. Schroeder/L. Mansueto/M. MCCULLY/D. Lawlor (Cox)
|
|
|||
Manhasset Crew (B) |
M. Nickita/J. Chow/H. Panzik/A. Boutzalis/A. DiGirolomo/g. georgiou/P. Roditis/R. Saville/S. Chan (Cox)
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (B) |
I. Stradford/R. Teran/A. Crenshaw/C. Alexis/M. Tabron/N. Edwards/E. Brady/L. Guillen/J. Lema (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (C) |
D. Fitzpatrick/M. McBreen/J. Strauss/z. leonard/Q. Sullivan/L. Jozefowski/R. Varley/D. Taylor/T. Molgano (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (D) |
C. Scott/s. kelly/P. McKeever/J. Bailey/I. Quinn/K. Malloy/O. Amestegui/J. Berardi/K. Ahern (Cox)
|
|
|||
14 | Boys Ltwt 2x | 8 |
|||
15 | Boys Ltwt 4x | 4 |
|||
16 | Boys Ltwt 4+ | 2 |
|||
17 | Boys Ltwt 8+ | 3 |
|||
18 | Boys 2nd 8+ | 7 |
|||
19 | Boys Varsity 1x | 9 |
|||
20 | Boys Varsity 2x | 11 |
|||
21 | Boys Varsity 2- | 1 |
|||
22 | Boys Varsity 4+ | 24 |
|||
23 | Boys Varsity 4x | 13 |
|||
24 | Boys Varsity 8+ | 10 |
|||
25 | Girls Gig/Novice 1x | 2 |
|||
26 | Girls Freshman/Novice 2x | 4 |
|||
27 | Girls Novice 4+ | 10 |
|||
28 | Girls Freshman 4+ | 2 |
|||
29 | Girls Novice 8+ | 14 |
|||
30 | Girls Novice 4x | 4 |
|||
31 | Girls Freshman 4x | 6 |
|||
32 | Girls Freshman 8+ | 10 |
|||
33 | Girls JV 1x | 5 |
|||
34 | Girls JV 2x | 12 |
|||
35 | Girls JV 4+ | 16 |
|||
36 | Girls JV 4x | 11 |
|||
37 | Girls JV 8+ | 17 |
|||
38 | Girls Ltwt 2x | 6 |
|||
39 | Girls Ltwt 4+ | 9 |
|||
40 | Girls Ltwt 4x | 3 |
|||
41 | Girls Ltwt 8+ | 2 |
|||
42 | Girls 2nd 8+ | 6 |
|||
43 | Girls Varsity 1x | 4 |
|||
44 | Girls Varsity 2x | 15 |
|||
45 | Girls Varsity 2- | 2 |
|||
46 | Girls Varsity 4+ | 23 |
|||
47 | Girls Varsity 4x | 3 |
|||
48 | Girls Varsity 8+ | 9 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change