USRowing Southwest Youth Championship

  • May 3, 2019 To May 5, 2019
  • sprint
  • Lake Natoma
  • Gold River, CA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2019 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 3, 2019
1 MV8+ Mens Varsity 8+
15
2 WV8+ Womens Varsity 8+
14
3 WN4X+ Womens Novice 4x+
14
4 WJV8+ Womens JV 8+
12
5 MJV8+ Mens JV 8+
10
6 WFr8+ Womens Frosh 8+
14
7 MN4+ Mens Novice 4+
22
8 M1X Mens 1x
21
9 Wlt2X Womens Ltwt 2x
20
10 MFr8+ Mens Frosh 8+
16
11 WN4+ Womens Novice 4+
25
12 M3V8+ Mens 3rd Varsity 8+
10
13 M4V8+ Mens 4th Varsity 8+
11
14 W3V8+ Womens 3rd Varsity 8+
11
15 W4V8+ Womens 4th Varsity 8+
8
16 MN4X+ Mens Novice 4x+
14
17 W1X Womens 1x
19
18 Mlt2X Mens Ltwt 2x
21
19 Mlt4+ Mens Ltwt 4+
14
20 W4X Womens 4x
37
21 M2- Mens 2-
15
22 Wlt4+ Womens Ltwt 4+
20
23 M4X Mens 4x
25
24 W2- Womens 2-
22
    Arizona Junior Rowing Inc. (A)
M. Wickers/L. Paddison
 
    Artemis Rowing (A)
N. Yaroschuk/C. Pers
 
    Capital Crew (A)
A. Bradus/T. Kasyanchuk
 
    Cathedral Catholic High School Crew (A)
M. Miller/S. Kerr
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
P. Knudsen/E. Rohloff
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
L. Rosen/S. Fry
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
K. Anderson/N. Loram
 
    Norcal Crew (A)
A. Honerkamp/S. Hope
 
    Oakland Athletic Rowing Society (A)
L. Simmons/L. McSweeney
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
M. Wright/E. Hosler
 
    Oakland Technical High School (A)
M. Wilson/M. Rice
 
    River City Rowing Club (A)
M. Dowson/J. Aubert
 
    San Diego Rowing Club (A)
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
S. Richelsoph/C. McCarville/
 
    Utah Crew (A)
T. Volmrich/C. Cornell
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
K. Klassen/A. Kringle
 
    Oakland Athletic Rowing Society (B)
A. Bluey/L. Mcleod
 
    Oakland Strokes, Inc. (B)
J. Adey/E. Kalmbach
 
    San Diego Rowing Club (B)
 
    Oakland Athletic Rowing Society (C)
C. Jin/L. Lawson
 
    Oakland Strokes, Inc. (C)
J. Ray/Y. Darcazallie
 
    Oakland Strokes, Inc. (D)
M. Lewis/A. Van Eeghen
 
25 M2N8+ Mens 2nd Novice 8+
9
26 W2N8+ Womens 2nd Novice 8+
9
27 MN8+ Mens Novice 8+
13
28 W2X Womens 2x
31
29 MO4- Mens Open 4-
8
30 MV4+ Mens Varsity 4+
35
    Berkeley High School Crew (A)
R. West/D. Bennett/H. Sowle/I. Whipple/S. Ruddick-Schulman (Cox)
 
    Capital Crew (A)
t. keating/E. Abraham/J. Backer/R. Robinson/C. Kinaan (Cox)
 
    Cathedral Catholic High School Crew (A)
S. Van de Grift/C. McHugh/D. Szepesy/C. Janikowski/N. Smith (Cox)
 
    Junipero Serra High School (A)
J. Maranghi/M. Collins/S. Singh/G. Giacotto/K. Putz (Cox)
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
A. Johnson/Q. Hurtley/I. Bohman/J. Hatcher/N. Sanduk (Cox)
 
    Lake Las Vegas Rowing Club (A)
G. Kristof/G. Robinson/A. Fata/J. Printup/T. Schmidt (Cox)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
A. Geller/L. McGee/N. Finley/N. Velazco/O. Johnson (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Im/P. Matan/J. Waiss/D. Richiuso/A. Martynova (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
G. Mandossian/K. Ryan/L. Unkovic/E. Johnson/W. Zec (Cox)
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
J. Brau/J. Kagan/E. Sanders/L. Shoenberger/l. king (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
G. Person/J. Ozaeta/C. Ras/G. Lewis/E. Dye (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
N. Porter/P. Kinney/T. Anthony/J. Buscaglio/A. Casler (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
N. Rao/J. Magliaro/D. Mangtani/R. Dahlgren/A. Riviello (Cox)/
 
    North Bay Rowing Club (A)
D. Forsman/W. Watson/L. MacKinney/M. Neufeld/R. Demsher (Cox)
 
    Oakland Athletic Rowing Society (A)
J. McColm-de Jong/A. Lai/k. good/W. Roesler/L. Vieira (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
A. Stoddard/A. Banis/M. Boranian/R. Tripp/E. Romero (Cox)
 
    Oakland Technical High School (A)
T. Zarobell/W. Margulis/J. Strayer/O. Strayer/C. Flor (Cox)
 
    Pacific Rowing Club (A)
J. McCarthy/Z. Vachal/M. krneta/C. Bottomley/R. Garzelloni (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
S. Niklov/O. Barandas/N. Yelle/A. Bagatelos/M. Verbrugge (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
N. Axford/c. coy/J. Hankee/B. Ball/J. Lobo (Cox)
 
    St. Ignatius College Prep (A)
J. Hickey/N. Love/N. Kostanecki/B. Burke/C. Francesconi (Cox)
 
    Table Mountain Rowing Club (A)
E. Mills/J. Appleby/W. Doornbos/T. Rohwer/R. Nelson (Cox)
 
    Utah Crew (A)
I. Thomas/E. Chowdhary/J. Fastre/W. Martin/A. Campbell (Cox)
 
    Berkeley High School Crew (B)
A. Frey/R. O'Sullivan/H. Nguyen/T. Rubino/N. Raimi (Cox)
 
    Capital Crew (B)
J. Ranker/E. Morris/S. Scotti/C. Gaylord/C. Trumbull (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
J. Koen/N. Fontana/G. Babalis/J. DeBoskey/J. Partridge (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
A. GOSMAN/M. Wagner/J. Giebler/s. gregoire/T. Folsom (Cox)
 
    Oakland Athletic Rowing Society (B)
E. Saunders/C. Xie/J. Ifcher/I. Tronstad/K. Coderre (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (B)
C. Young/R. Reid/T. Thompson/A. Simpson/A. Chang (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (B)
M. Roizen/K. Martin/G. Holm/J. Saroni
 
    Pacific Rowing Club (B)
N. Hills/M. Fisher/G. Le Meur/S. Sofman/A. Kapsack (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (B)
H. Gray/A. Champion/G. Scheibler/M. McInerney/N. Ahadian (Cox)
 
    Utah Crew (B)
W. Schulte/S. Steed/G. White/W. Jacquin/L. May (Cox)
 
    Marin Rowing Association (C)
H. Mills/J. Stauffer/J. Gunderman/C. sharp/G. Perozzi (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (C)
K. Tchakmakjian/D. Jarotzky/C. Noga/J. Fairbanks/J. Fu (Cox)
 
31 WN8+ Womens Novice 8+
13
32 Wlt8+ Womens Ltwt 8+
10
33 Mlt8+ Mens Ltwt 8+
14
34 M3N8+ Mens 3rd Novice 8+
6
35 W3N8+ Womens 3rd Novice 8+
9
36 WV4+ Womens Varsity 4+
21
37 WO4- Womens Open 4-
10
38 M2X Mens 2x
32
    Artemis Rowing (A)
R. Kasow/M. Martinez
 
    Berkeley High School Crew (A)
J. Kuzdovich/B. Stimpson
 
    Brophy College Preparatory Crew (A)
A. Rowland/G. Resley
 
    California Yacht Club (A)
T. Millar/D. Tofer
 
    Capital Crew (A)
D. Sert/N. Garcia
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
 
    Lake Las Vegas Rowing Club (A)
G. Robinson/N. McDonald
 
    Long Beach Junior Crew (A)
B. Chait-walter/I. Medina
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. McCulley/D. Blake
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
E. Sanders/L. Shoenberger
 
    North Bay Rowing Club (A)
K. Hoffman/T. Vaske
 
    Oakland Athletic Rowing Society (A)
M. Kreutzelman/S. Silberstein
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
M. Massullo/S. Mumtaz
 
    Oakland Technical High School (A)
T. Zarobell/L. Rouquette
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
I. Almogy/R. Krappe
 
    River City Rowing Club (A)
S. Niklov/O. Barandas
 
    Table Mountain Rowing Club (A)
T. Rohwer/W. Doornbos
 
    Tempe Town Lake Rowing (A)
D. Mayo-Shanahan/J. Rolfness
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
S. Grimenstein/E. Johnson
 
    Utah Crew (A)
E. Chowdhary/J. Fastre
 
    Artemis Rowing (B)
M. Camp/C. Fritz
 
    Berkeley High School Crew (B)
E. Hinshaw/D. Bennett
 
    Brophy College Preparatory Crew (B)
C. Roth/M. Stein
 
    California Yacht Club (B)
W. Kendall/R. Young
 
    Lake Casitas Rowing Association (B)
J. Loebl/A. Johnson
 
    Lake Las Vegas Rowing Club (B)
A. Fata/J. Printup
 
    Long Beach Junior Crew (B)
A. Mathison/C. DeRudder
 
    Redwood Scullers/PACJC (B)
R. Schierle/G. Ramm
 
    Upper Natoma Rowing Club (B)
S. Yendes/S. Sethi
 
    Long Beach Junior Crew (C)
c. ela/G. Abee
 
    Redwood Scullers/PACJC (C)
A. Mahaffey/K. Howe
 
    Redwood Scullers/PACJC (D)
J. Blecherman/N. Panaccione
 
39 Mens Frosh 4+
14
40 Womens Frosh 4+
20
41 Mens Frosh 4x+
14
42 Womens Frosh 4x+
14
43 Mens Inclusive 2x
0
44 Womens Inclusive 2x
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change