New Hampshire Championships George Dirth Regatta
- Hosted By: Amoskeag Rowing Club
- USRowing Sanctioned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, October 15, 2023 | |||||
1 | 9:00 AM | Mens Open 1x | 3 |
||
2 | Mens Masters 1x 40-49 | 2 |
|||
3 | Mens Senior Masters 1x 50-59 | 3 |
|||
4 | Mens Junior 1x | 4 |
|||
5 | Mens U17 Jr 1x | 3 |
|||
6 | Mens Veteran 1x 60+ (hndcpd) | 11 |
|||
Duxbury Bay Maritime School |
H. Spurway
|
338.0 (79)
|
|||
Independence Rowing Club |
R. Sengstaken
|
231.1 (70)
|
|||
Independence Rowing Club |
T. Hefferan
|
200.0 (67)
|
|||
Independence Rowing Club |
F. Maldari
|
190.1 (66)
|
|||
Independence Rowing Club |
B. LePard
|
242.0 (71)
|
|||
Maine Coast Rowing Association |
e. rowe/
|
162.0 (63)
|
|||
Royal Chester Rowing Club |
E. Wilson
|
253.1 (72)
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. St. James
|
210.1 (68)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation |
P. Gross
|
253.1 (72)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation |
r. versteeg
|
144.5 (61)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation |
T. Denny
|
231.1 (70)
|
|||
7 | Womens Open 1x | 1 |
|||
8 | Womens Masters 1x 40-49 | 0 |
|||
9 | Womens Senior Masters 1x 50-59 | 2 |
|||
10 | Womens Junior 1x | 3 |
|||
11 | Womens U17 Jr 1x | 6 |
|||
12 | Womens Veteran 1x 60+ (hndcpd) | 3 |
|||
13 | Mens Jr 4+ A Flight | 23 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
L. Freeman/R. Gandhi/L. Fenollosa/X. de Venecia/S. Simon (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
D. Stake/A. Sevigny/I. McDonough/R. Ripple/A. Upton (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
A. Keep/A. Nolde/L. Sullivan/U. Danilovich/W. Neville (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Eagle Hill School (A) |
H. Murray/T. Disotell/T. Fiore/T. Krimendahl/E. Starr (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
J. Argue/B. Jones/N. Valle/C. Martin/W. Fogg (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
J. Faulkner/R. Greenwood/H. McCaffery/B. Pinkham/C. MacLean (Cox)
|
|
|||
Haverhill High School (A) |
C. Sparrow/W. Zbitnoff/J. Howes/W. Becker/R. Ivancic (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
J. Burns/K. Strauss/W. Cassidy/C. Moriarty/J. Levy (Cox)/
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
L. Lawrence/T. Prout/A. Burgess/B. Gillis/A. Pacheco (Cox)
|
|
|||
Maine Coast Rowing Association (A) |
G. Baybutt/A. Moon/B. Duda/N. Kessler/N. Sahagian (Cox)/
|
|
|||
Marianapolis Preparatory School Crew (A) |
G. Baldaro/A. Shultz/E. Sanchez/M. Hroch/C. Givner (Cox)
|
|
|||
Medford High School (A) |
A. Wu/J. Campbell/T. Norton/C. O'Leary/E. Cohen (Cox)
|
|
|||
Neponset Rowing Club (A) |
|
||||
Northampton Community Rowing (A) |
J. Cleary/K. Anderson-Flynn/C. Casey/N. Friedman-Krantz/R. Corriveau-Roche (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School (A) |
N. Chase/C. Smirl/S. Anderson-Flynn/J. Sylvester/C. Adams-Beyea (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
J. Bruschi/R. Christman/Z. Bowley/J. Hess/Y. Belkhode (Cox)/
|
|
|||
St. John's High School Crew (A) |
J. Kokernak/C. Turcotte/P. Girolamo/B. Keats/C. Zannotti (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (A) |
K. Katragadda/N. Ferrari/H. Howard/J. Willett/A. Donovan (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Waynflete School (A) |
K. Sommers/N. Abbott/E. Werner/M. Marston/A. Marston (Cox)
|
|
|||
Westford Academy Crew (A) |
I. Strauss/N. Scarano/J. Beimel/J. Walsh/J. Patterson (Cox)
|
|
|||
Worcester Academy (A) |
G. Qiao/F. Lyons/A. Yanco/K. Padgett/L. Burke (Cox)
|
|
|||
14 | Womens Jr 4+ A Flight | 20 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
B. Eringros/A. Ziegler/S. Jensen/Z. DeFrancisco/A. Adachi (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
H. Marks/L. Drown/M. Cole/B. Kidd/M. Saldanha (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
R. Argow-Sniderman/E. Feirouz/E. Lawson/Y. Yang/A. Venkatesh (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
B. McChesney/A. Twyon/I. Argue/A. Bhusari/L. White (Cox)
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
E. Gys/O. Bronson/M. Zucca/V. Scott/E. Bogosian (Cox)
|
|
|||
Haverhill High School (A) |
E. Janes/M. Conneely/T. McCormick/I. Leger/G. Miller (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
T. Tran/E. Tamayo/E. Hoff/J. Tran/M. Driscoll-Perez (Cox)
|
|
|||
Marianapolis Preparatory School Crew (A) |
A. Bidwell/S. DiPietro/V. Vinton/J. Jachimczyk/K. Gillette (Cox)
|
|
|||
Megunticook Rowing (A) |
A. Brainerd/F. Gurdon/N. Gill/L. Riordan/S. Howell (Cox)/
|
|
|||
Neponset Rowing Club (A) |
|
||||
Northampton Community Rowing (A) |
H. Mathews/F. Chambers/E. Hendricks/T. Ventola/G. Roessler (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School (A) |
M. Provencal/A. Brenner/M. Ollari/M. Moos/M. Pillsbury (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
K. Borelli/M. Keniry/S. Kinlocke/T. Shields/M. Cortes (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
S. Gupta/A. Hickson/C. Gale/H. Reddick/C. Strickland (Cox)/
|
|
|||
The Derryfield School Crew (A) |
H. Milford/A. Katragadda/A. Cole/A. Meehan/I. Christian (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
J. Stjernfeldt/A. Balukonis/N. Serov/S. Batista/A. Weeple (Cox)
|
|
|||
Waynflete School (A) |
O. Therrien/K. West/C. Niese/A. Simmons/N. Meek (Cox)
|
|
|||
Westford Academy Crew (A) |
C. Aeder/E. Crosby/E. Bellomy/K. Paxton/N. Howard (Cox)
|
|
|||
Worcester Academy (A) |
A. Brooks/S. Al-Rahman/K. Aytek/A. Yang/M. Sardella (Cox)
|
|
|||
15 | Womens Jr Novice 8+ | 14 |
|||
16 | Mens Jr Novice 8+ | 23 |
|||
17 | Womens Jr 4+ B, C & D Flight | 18 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
C. Weems/F. Lipman/A. Moyer/E. Campbell/L. Naod (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
C. Montagano/E. Doughty/R. Cariello/M. Campbell/E. Lewandowski (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
A. Dawn/A. Nichols/I. Walker/P. Sheehan/H. Baang (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
S. Spain/F. Lesser/C. Johnson/A. White/E. Brissette (Cox)
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
A. Driggers/C. Lavery/S. Borrero/a. nocera/A. Becker (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
A. Sao/C. Brito/J. Elegbede/R. Fieldsend/J. Tran (Cox)
|
|
|||
Marianapolis Preparatory School Crew (A) |
M. Joyce/B. Fracanzani/Z. Moore/A. Nichols/K. Gillette (Cox)
|
|
|||
Megunticook Rowing (A) |
L. Bournival/R. Weiss/T. Beynart/L. Morgenstern/M. Blood (Cox)/
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
S. Malzone/C. Hatch/F. Chambers/H. Niles/R. Harden (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School (A) |
A. McGowan/P. Toyloy/Y. Sun/J. Garcia/Z. Wallace (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
S. Dodds/O. Lill/A. Voorhies/E. Dierna/E. Miller (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
S. Albert/M. Kent/E. Barbosa/A. Rosenkrantz/S. Sivashankar (Cox)/
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Baboosic Lake Rowing Club (B) |
K. Helgerson/S. Swanson/V. Nandakumar/J. MacIntosh/P. Faucher (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (B) |
E. Yang/N. Klein/A. Hirschberg/N. Taherbhoy/S. Marder (Cox)
|
|
|||
Neponset Rowing Club (B) |
|
||||
Northfield Mount Hermon School (B) |
I. Cadena/E. Bradford/G. Mann/J. Cosentino/C. Takeuchi (Cox)
|
|
|||
Neponset Rowing Club (C) |
|
||||
18 | Mens Jr 4+ B, C & D Flight | 24 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
T. Ames/P. Bitteker/J. Taylor/H. Fenollosa/A. Der Stepanian (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
A. Chatterji/N. Tudal/J. Woods/S. Pearce/C. MacLean (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
C. Fieldsend/l. Flores/J. Gillis/Z. Austria/C. Brito (Cox)
|
|
|||
Marianapolis Preparatory School Crew (A) |
L. van Hese/R. Zekiri/J. Olivieri/P. Connolly/D. Myers (Cox)
|
|
|||
Medford High School (A) |
A. Purifory/J. Richardson/C. Su/C. Lynch/O. Benalia (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
N. Friedman-Krantz/I. Barnhart/D. Fetterman/B. Hermann/L. Adelmann (Cox)
|
|
|||
Northfield Mount Hermon School (A) |
R. Zuccotti/K. Oakley/J. Wang/D. Miller/A. Schonewald (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
C. Huchro/W. Kirchherr/L. D'Evelyn/C. Huchro/M. Lebed (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
M. Xie/A. Caricchio/E. Sax Silva/E. Stoessel/L. Edwardsen (Cox)/
|
|
|||
St. John's High School Crew (A) |
J. Granberg/S. Sullivan/M. Lee/O. Guelcher/D. Bui (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (A) |
Z. Martinez/B. Ziegler/F. Read/W. Dainiak/P. Kurtz (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Waynflete School (A) |
N. Chaney/G. Tagtmeier/F. Fernald/W. Masteka/C. Infantine (Cox)
|
|
|||
Westford Academy Crew (A) |
T. Loghin/A. Kollias/J. Richards/R. Bjelajac/J. Patterson (Cox)
|
|
|||
Baboosic Lake Rowing Club (B) |
S. Cotton/D. Bemis/G. Smith/T. Lund/M. Jacobs (Cox)
|
|
|||
Medford High School (B) |
M. Stricker/J. Sloan/H. Gregor/J. Cluggish/H. Matos (Cox)
|
|
|||
Neponset Rowing Club (B) |
|
||||
Northfield Mount Hermon School (B) |
C. Sparrow/A. Hyde/L. Kuhlefelt/L. Frenes/R. Huynh (Cox)
|
|
|||
The Derryfield School Crew (B) |
E. Zhan/W. Zhang/C. Keenan/N. Gagnon/B. Truebe (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (B) |
|
||||
Westford Academy Crew (B) |
w. laping/B. Vallance/C. Scott/M. Rivera/T. Kollias (Cox)
|
|
|||
Neponset Rowing Club (C) |
|
||||
Upper Valley Rowing Foundation (C) |
|
||||
Neponset Rowing Club (D) |
|
||||
19 | Mens Open/Mstr/Vet 4+ (hndcpd) | 5 |
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
M. Rooney/R. Whelan/S. Belhadj/J. Barry/A. Allen (Cox)
|
67.5 (52)
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
J. Mahoney/J. Buchheit/C. BURCHAM/M. Khanna/K. Riddle (Cox)
|
21.2 (41)
|
|||
University of Maine (A) |
N. Brennan/J. Francoeur/D. Guptill/N. Thackeray/K. Brennan (Cox)
|
0.0 (20)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
J. Jones/B. Harwood/S. Whalen/B. Bailey/A. Sniffen (Cox)
|
84.7 (55)
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
C. Poole/D. Sayner/R. Checkoway/N. Cram/S. Hancock (Cox)
|
147.9 (64)
|
|||
20 | Mens Open/Mstr/Vet 2x (hndcpd) | 4 |
|||
21 | Mens Jr 2x | 19 |
|||
22 | Mixed 2x (handicapped) | 5 |
|||
23 | Womens Open/Mstr/Vet 2x (hndcpd) | 9 |
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
M. O'Halloran/M. Grossman
|
172.8 (67)
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
K. Kern/V. Loehle
|
2.7 (32)
|
|||
Gordon Rowing Association (A) |
43.2 (47)
|
||||
Greater Lawrence Rowing (A) |
L. Bicknell/H. Graham
|
0.0 (24)
|
|||
Maine Coast Rowing Association (A) |
G. Lemoine/A. Henshaw/
|
124.8 (61)
|
|||
Unaffiliated (AFG) (A) |
K. Fader/W. Hills
|
52.3 (49)
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
M. Whitcomb/Y. Van Gessel
|
78.7 (54)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
R. Carroll/E. Dade
|
117.6 (60)
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (B) |
D. Keller/C. Briere
|
62.2 (51)
|
|||
24 | Womens Jr 2x | 21 |
|||
25 | Mens Jr Novice 4+ | 16 |
|||
26 | Womens Jr Novice 4+ | 14 |
|||
27 | Mens Open/Mstr/Vet 8+ (hndcpd) | 3 |
|||
Friends of Concord Crew (A) |
R. Glaze/S. Chen/J. Jensen/J. Liebl/W. Cormack/H. Herndon/C. Perron/C. Spalding/W. Fogg (Cox)
|
22.5 (42)
|
|||
MIT Rowing Club (A) |
J. Haviland/R. Lopez Uricoechea/M. York/A. Sulaiman/D. Freeman/A. Nasr-Esfahany/A. Curth/C. Johnson/E. Mattingly (Cox)
|
0.4 (29)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
D. Mroszczyk-McDonald/B. Bailey/S. Whalen/T. Bergmeier/P. Swanson/T. Williams/P. Kutia/D. Kim/D. Cosentino (Cox)
|
52.9 (50)
|
|||
28 | Womens Open/Mstr/Vet 8+ (hndcpd) | 7 |
|||
Friends of Concord Crew (A) |
N. Butterfield/A. O'Keeffe/S. Bader/S. alger/S. Hirsh-Dickinson/K. Houston/K. Fox/W. Jensen/V. Butt (Cox)
|
90.0 (57)
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
H. Child/C. Westrick/K. Riddle/B. Garrity/C. Harrison/A. Allen/J. Hamilton/J. Melita/L. Machowinski (Cox)
|
2.5 (32)
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
16.9 (40)
|
||||
MIT Rowing Club (A) |
O. Akindele/N. Marr/M. Keane/K. Briggi/H. Hettrick/A. White/G. Tuckute/Z. de Beurs/D. Kafkes (Cox)
|
0.0 (26)
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
A. Rhodes/S. Linowski/B. Harrigan/M. Christie/J. Hettler/G. DiFulvio/E. Fronhofer/K. Elinevsky/D. Ramirez (Cox)
|
102.4 (59)
|
|||
Quinsigamond Rowing Club Inc. (A) |
I. Casady/K. Getchell/S. St. Pierre/S. Dupcak/S. Flynn/S. Davis/A. Sullivan/L. Hassler/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
72.9 (54)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
R. Kerr/J. Hayes/P. Tengdin/H. Shand/N. Beattie/E. Jones/D. Carey/B. Vale/A. Sniffen (Cox)
|
62.5 (52)
|
|||
29 | Womens Jr 8+ B, C & D Flight | 14 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
C. Weems/S. Irizarry/A. Moyer/F. Lipman/M. Buell/J. Franzoni/N. McGovern/E. Campbell/L. Naod (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
M. Cole/J. Dainesi/R. Andrews/S. Maters/N. Fenstermacher/A. Chisholm/B. Wilshire/P. Gilroy/L. Obreiter (Cox)
|
|
|||
Farmington High School Crew (A) |
A. Hwang/E. Ritter/L. Rubino/E. Sabonis/K. Kannan/S. Devlin/L. Picard/E. Hall/T. Pathak (Cox)/
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
T. Lavoie/E. Burnett/M. Noel/L. Doherty/S. Spain/M. Decker/M. Wineriter/F. Lesser/L. White (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
K. Flynn/C. Ratte/A. Hoover/B. Mohammed/S. Mridan/O. Horvath/E. Mamakos/T. Helle/E. Plante (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
L. Orth/D. Thayer/S. Santarelli/G. Vale/T. Sargent/A. Beaudoin/A. Green/S. Arseneau/A. Smith (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. Agati/C. Amicone Ren/R. Haarman/L. Caramadre/S. Fitch/M. Nolan/K. Reilly/O. Carulli/M. Cortes (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
E. Barbosa/S. Spitzer/S. Selvakumar/L. Camerer/S. Dondapati/M. Mulvena/P. Hathaway/Y. Mitros/P. Vohora (Cox)/
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
E. Genis/J. Segel/A. Nugent/E. McVie/E. Flanigon/A. Karklina/C. Walsh/T. Papageorgiou/A. Weeple (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (B) |
M. MacLeod/E. Janik/N. Palacios/A. Stabell/A. Gilbert-Arthur/J. Hui/E. Mansour/I. Rodgers/L. Hafeez (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (B) |
M. Kittinger/N. Shaw/L. Newth/E. Olin/E. Beaudoin/A. Sargent/R. Stocks/E. O'Sullivan/E. Gu (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B) |
C. Christy/M. Scarfo/L. Hussey/E. Brimhall/C. Byrne/T. Webster/A. Barone/I. Howe/O. Venditti (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C) |
L. Macdonald/M. Kempf/I. Bonitatibus/S. Dierna/O. Smith/R. Sheldon/S. Sampanthar/C. Fedoroff/E. Miller (Cox)
|
|
|||
30 | Mens Jr 4x | 8 |
|||
31 | Mens Jr Novice 4x | 4 |
|||
32 | Womens Jr 4x | 8 |
|||
33 | Womens Jr Novice 4x | 1 |
|||
34 | Mens Jr 8+ B, C & D Flight | 22 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
C. Naigamwalla/O. Phillips/W. Newberry/B. Lau/C. Forney/M. Warkentin/L. Dubois/R. Elverson/J. Woods (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
N. Lee/E. Stensgaard/A. Serino/C. Fish/C. Drown/M. Kass/C. Bellmore/O. Aguiar/L. Caouette (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
A. Horton/R. Poutasse/J. Wang/P. Tucker/S. Goldgar/G. Datta/D. Quek/N. Kim/C. Korka (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
T. Markosyan/K. Varasteh/A. Mozinski/A. Mande/G. Alderson/D. Gervits/J. Kleinbaum/C. Cohen/M. Jamas (Cox)
|
|
|||
Farmington High School Crew (A) |
I. Ruiz/A. Olea/Y. Natarajan Jegadeeswaran/T. Hodgman/G. Goldstein/Z. Dinshaw/J. Murtari/S. Mishra/M. Foley (Cox)/
|
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
P. Richard/C. Caron/G. Oake-Libow/C. Currier/B. Benkosky/J. Conant/M. Davis/J. Vanasco/M. Gray (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
O. Franklin/A. Maxwell/B. Engel/L. Knies/J. Stroka/T. Steiner/L. Connolly/N. Mangili/J. Levy (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
J. Murnan/D. Arnason/K. Graham/B. Reidy OSullivan/C. Alexander/J. Lowery (B)/D. Eddy/K. Borchardt/C. Fox (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
B. Vohora/L. Willingham/C. Bruschi/H. Dong/E. Shaw/N. Johnson/B. Miller/J. Chernosky/T. Jarvi (Cox)/
|
|
|||
St Benedict's College (A) |
J. Dos Santos/C. Chung/K. Krotz/D. Holm/J. Goncalves-Maluleka/M. Smit/Z. Scullard/T. Gregory/K. Pheko (Cox)
|
|
|||
St. John's High School Crew (A) |
M. Lee/O. Guelcher/C. Turcotte/S. Sullivan/J. Kokernak/C. Slicer/J. Granberg/F. Goppel/C. Zannotti (Cox)
|
|
|||
St. John's Preparatory School (A) |
J. Anderson/C. Gyllenborg/A. Bernstein/T. Canellakis/S. Groves/I. Herndon/M. Irwin/D. Cao/D. Pitman (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
C. Lane/F. Kissell/J. Zeng/Z. Kano/G. Schwendt/M. Johansson/A. DeGrenier/H. Kakabeeke/J. Feist (Cox)
|
|
|||
Arlington Belmont Crew (B) |
E. Veilleux/S. DeBrun/A. Apetauer/N. Zimkus/C. Rigby/N. Roof/O. Cadin/T. Michelsen/S. Simon (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (B) |
T. Mangus/C. Leuci/A. Zhang/D. Mehic/M. Zilinek/m. dusett/A. Han/K. Sharma/S. Marder (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (B) |
A. Bharmal/O. McLucas/R. Kost/O. Cerrato/J. O'Leary/R. Potter/W. Whitrap/B. Strauss/T. Bastia (Cox)/
|
|
|||
St. John's High School Crew (B) |
R. McKeon/P. Girolamo/A. Heo/Z. O'Connor/M. Benestad/G. Andrew/F. Cardinal/B. Keats/J. Edwards (Cox)
|
|
|||
St. John's Preparatory School (B) |
B. Ciampa/J. Rowen/V. Occhino/B. Sandford/A. Bertucci/F. Kranz/W. Clark/W. Boyd/J. Bonavita (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B) |
L. Moore/R. McInerney/M. Colsman/E. Boshart/A. Gill/N. Notargiacomo/A. Ohanian/C. Bradley/L. Vezza (Cox)
|
|
|||
St. John's High School Crew (C) |
C. Angelis/M. Crowley/T. Golsch/J. Hunter/A. Lynch/E. Oh/O. Purcell/T. Mendoza/D. Bui (Cox)
|
|
|||
St. John's Preparatory School (C) |
L. Schieber/G. Corsini/N. Aronson/D. Bussone/O. Copland/D. Stiles/C. von Jako/L. Nieves (Cox)
|
|
|||
35 | Womens Open/Mstr/Vet 4+ (hndcpd) | 12 |
|||
36 | Womens Jr 8+ A Flight | 12 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
L. Toulmin/M. Fessenden/O. Maksoudian/A. Thomenius/Z. Miller/Z. Czaha/A. Musial/R. Lavin/M. Keenan (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
C. Montagano/E. Doughty/R. Cariello/M. Campbell/G. Shaheen/S. Kasem/E. Wilkens/M. Lee/E. Lewandowski (Cox)
|
|
|||
Farmington High School Crew (A) |
B. Bylyshi/R. Wisniewski/M. Demkowicz/A. Wojciechowski/N. Lagosz/G. Lynch/M. Hannan/A. Kalajzic/S. Rostkowski (Cox)/
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
B. McChesney/F. Butterfield/J. Martel/S. Hood/I. Argue/E. Wineriter/A. Bhusari/A. Twyon/E. Brissette (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
k. Holmes Lavallee/M. Osborne/A. Fischer/H. Harrington/J. Roberts/A. Haskell/J. Zhao/A. Veloz/E. Diamantis (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
M. Schnorr/M. Knies/S. Kerr/I. Wagner/A. Sugrue/L. Ryan/M. Matthews/L. D'Arcy/a. fox (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
K. Borelli/M. Keniry/S. Kinlocke/T. Shields/S. Dodds/O. Lill/A. Voorhies/E. Dierna/L. Sica (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
S. Albert/A. Hickson/C. Gale/L. Dacey/S. Gupta/M. Kent/H. Reddick/A. Rosenkrantz/C. Strickland (Cox)/
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
N. Serov/A. Balukonis/J. Stjernfeldt/S. Flanigon/S. Roman/M. Genis/S. Batista/L. Kazlas/A. Hyman (Cox)
|
|
|||
Waynflete School (A) |
O. Therrien/A. Simmons/A. Wilkinson/N. Wilkinson/G. DeCubellis/l. hirschkorn/A. Meek/G. Barker/N. Meek (Cox)
|
|
|||
Westford Academy Crew (A) |
G. Kaur/S. Narula/E. Bellomy/K. Moran/I. Hesse/L. House/M. Nielson/R. Ward/N. Cincotti (Cox)
|
|
|||
37 | Mens Open/Mstr/Vet 4x (hndcpd) | 4 |
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
D. Barlow/T. McElmury/J. Wiseman/H. Grams
|
28.9 (44)
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
T. Rymes/F. Pampreen/E. Lewis/A. Tracksler
|
48.4 (49)
|
|||
Lake Quinsigamond Community Rowing (A) |
D. Greene/A. Becker/J. Elias/G. Sundin
|
36.1 (46)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
J. Jones/r. versteeg/T. Cox/P. Gross
|
136.9 (64)
|
|||
38 | Womens Open/Mstr/Vet 4x (hndcpd) | 11 |
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
C. Briere/D. Keller/M. O'Halloran/n. boussy
|
78.4 (55)
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (A) |
C. Harrison/W. Stopps/J. Truesdell Ellis/C. Bell
|
78.4 (55)
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
C. Levey/G. Green/L. Lewkowski/M. Church
|
78.4 (55)
|
|||
Lake Sunapee Rowing Club (A) |
K. Muller/k. wright/P. Coogan/S. Bragg
|
160.0 (67)
|
|||
Megunticook Rowing (A) |
S. Kuhn/M. read/L. Forand/M. Currier/
|
96.1 (58)
|
|||
Quinsigamond Rowing Club Inc. (A) |
L. Guida/K. Duffy/T. Callahan/L. Baker
|
122.5 (62)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
D. Hannam/E. Glenshaw/D. Morris-Calvey/L. Marshall/
|
144.4 (65)
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (B) |
M. Tyson/C. Carroll/P. Teare/G. Walsh
|
115.6 (61)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (B) |
C. Perry/m. jacobs/K. harvard/L. Sonder
|
84.1 (56)
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (C) |
L. Carleton/B. Collins/L. Connors/H. Morris
|
144.4 (65)
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (D) |
K. McNamara/M. Elliott/H. Ditchfield/C. Redmond
|
136.9 (64)
|
|||
39 | Mens Jr 8+ A Flight | 19 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
J. Kutrolli/A. Doyle/H. Fenollosa/F. Williams/G. Andreev/J. Taylor/T. Ames/P. Bitteker/A. Der Stepanian (Cox)
|
|
|||
Bedford Crew Club (A) |
A. Sevigny/D. Stake/I. McDonough/R. Ripple/B. Ahn/J. Kelly/B. Fournier/W. Lu/M. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
A. Keep/A. Nolde/L. Sullivan/P. Cole/H. Belanger/J. Johannesen/S. Rao/U. Danilovich/W. Neville (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
G. Freeman/Z. Zipoli/C. Winder/E. Canty/A. Song/C. Kezer/G. Margulian/P. Kou/V. Sotelo Newhall (Cox)
|
|
|||
Farmington High School Crew (A) |
E. Wagner/R. Chernyshou/W. Naujoks/G. Iwanik/A. Mouradov/L. Yerkes/B. Solen/J. Marcella/C. Foley (Cox)/
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
T. Garside/S. Lowne/A. Blagden/E. Baer/N. Valle/B. Jones/C. Martin/E. Follomon/F. Krutsinger (Cox)
|
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
J. Diamonti/B. Fernald/G. Caron/J. Larson/T. Blanchard/H. Glutting-Gilsdorf/I. Davis/O. Johnson/C. Marrow (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
J. Faulkner/B. Pinkham/H. McCaffery/R. Greenwood/A. Chatterji/N. Tudal/S. Pearce/S. Patcha/C. MacLean (Cox)
|
|
|||
Haverhill High School (A) |
L. Pothier/A. Melanson/A. Levi/P. Rowe/J. Rubera/J. Prendergast/A. Menzie/A. Snay/C. Morse (Cox)
|
|
|||
Hingham High School Rowing Association (A) |
S. Ackerman/J. Feeley/W. Bogen/D. Drew/A. Doggett/W. Barry/J. Bradshaw/S. Fairfield/T. Tennebo (Cox)/
|
|
|||
Maine Coast Rowing Association (A) |
G. Baybutt/A. Moon/B. Duda/o. West/H. Ginsberg/A. Helfrich/C. Jacobs/N. Kessler/N. Sahagian (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
K. Gordon/C. Evans/E. Katz/I. Sondhof/P. Cuneo/L. Law/M. Digeso/M. Sefcik/C. Schalberg (Cox)
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
J. Bruschi/R. Christman/J. Hess/Z. Bowley/M. Xie/A. Caricchio/E. Sax Silva/E. Stoessel/Y. Belkhode (Cox)/
|
|
|||
St Benedict's College (A) |
G. Bastos/S. Daniel/G. Riccardi/B. Sikiotis/M. Jasson/J. Blignaut/Z. Dawoodjee/C. Sheasby/R. Zillen (Cox)
|
|
|||
St. John's High School Crew (A) |
F. Sullivan/R. Metivier/F. McGonagle/J. MacDonough/J. Roche/N. Christie/C. Angelis/L. Sandini/A. Moore (Cox)
|
|
|||
St. John's Preparatory School (A) |
W. Smyers/C. Angell/J. Driscoll/R. Blaeser/M. Flynn/C. White/C. Busa/G. Somi/C. Melillo (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
|
||||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
T. Dahl/A. Dremov/M. Reynolds/A. Orio/T. Lee/B. Simunovic/E. Brown/T. Kazlas/E. Taggart (Cox)
|
|
|||
Waynflete School (A) |
K. Sommers/N. Abbott/E. Werner/E. Falatko/W. Rana/E. Crabtree/R. Bennett/C. Chicoine/A. Marston (Cox)
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change