CSSRA Championships
- Jun 2, 2023 To Jun 4, 2023
- sprint
- Royal Canadian Henley Regatta Course
- St. Catharines, ON (CAN)
- Hosted By: Canadian Secondary Schools Rowing Association
- Sanctioned by RCA & RO (2023)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, June 4, 2023 | |||||
1 | 8:00 AM | WJrLtw4x+ | Womens Jr Ltwt 59 kg. 4X+ | 3 |
|
2 | 8:10 AM | MJr4+ | Mens Jr 4+ | 17 |
|
3 | 8:20 AM | WSrLtw2x | Womens Sr. Ltwt 63 kg. 2x | 26 |
|
Blessed Trinity High School (A) |
J. Shkopiak/A. Worster/
|
|
|||
Brentwood College School (A) |
K. Myint/M. Almasi/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
E. Darling/J. Freure
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
O. Thornley/M. Rogne/
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
T. Oppelt/K. Meldrum/
|
|
|||
Governor Simcoe Secondary School (A) |
A. Durliat/S. DiProfio/
|
|
|||
Havergal Rowing Club (A) |
C. Xu/L. Jilesen Hancock/
|
|
|||
Holy Cross Catholic Secondary School (A) |
J. Stangroom/M. Hutt/
|
|
|||
Lakeshore Catholic High School (A) |
S. Lepp/A. Vanderlaan Bradley/
|
|
|||
Loyalist Collegiate and Vocational Institute (A) |
K. Bain/R. Hacket
|
|
|||
Loyola Catholic SS (A) |
J. Hambly/E. Boeva
|
|
|||
Northview High School (A) |
F. Berg/P. Vansetters/
|
|
|||
Notre Dame College School (A) |
C. Weeks/E. Spilotro/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
N. Dunn/C. Langlois/
|
|
|||
Saint Michael Catholic HIgh School (A) |
A. Fehr/A. Hodgson/
|
|
|||
Sir Frederick Banting S.S. (A) |
I. Odegaard/S. Odegaard/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
Thorold Secondary School (A) |
J. Kostecki/T. Pilon/
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School (A) |
H. Pepin/A. Welch/
|
|
|||
Westdale Rowing Community (A) |
K. McDonagh/G. Swanepoel/
|
|
|||
Blessed Trinity High School (B) |
K. Weninger/A. Chorley
|
|
|||
Forest Hills Central High School (B) |
K. Gleason/C. Sherman/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (B) |
Y. Gao/Y. Wang/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (C) |
A. Lind/J. Li/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (D) |
C. Thai/A. Dandamudi/
|
|
|||
4 | 8:30 AM | MNov8+ | Mens Novice 8+ | 10 |
|
5 | 8:42 AM | WJr4+ | Womens Jr 4+ | 16 |
|
6 | 8:52 AM | MSr4x | Sr. Mens 4x | 16 |
|
Brentwood College School (A) |
J. de Gruyter/C. Parks/T. Dahlstrom/L. OConnor/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Forest Hills Central High School (A) |
R. Brom/C. Bebout/W. Pointer/H. Bolter/
|
|
|||
Holy Cross Catholic Secondary School (A) |
O. Regier/N. Haramina/D. Garcia/S. VanderZalm/
|
|
|||
Lisgar Rowing Club (A) |
A. Anderson/D. Jefic/S. McMahon/L. Kristal-Polci
|
|
|||
Mercyhurst Prep High School (A) |
R. Chambers/S. Pesta/D. Warzynak/H. Razanauskas/
|
|
|||
Northview High School (A) |
W. Frahm/D. Norton/E. Benardino/J. Kay/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Pieckenhagen/E. Leal/B. Oabel/M. Radwan/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
K. Fitzpatrick/C. Lamotte/A. Acton/I. Gillmore/
|
|
|||
Sir Frederick Banting S.S. (A) |
C. Scott/C. Ferguson/W. Eastaugh/O. Ingram/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
T. Marion/L. Uttley/T. Kostyniuk/M. Pasquale/
|
|
|||
South Delta (A) |
F. Alfers/O. Caldecott/E. Rosler/t. MacMartin/
|
|
|||
St. George's School (A) |
J. Choi/W. Borritt/O. Kazimirski/K. Kim
|
|
|||
Trinity College School (A) |
G. Suddard/P. Whan Tong/K. Carriere/J. Sprayson
|
|
|||
West Niagara Secondary School (A) |
V. Hudson/M. Winslade/A. Djerfi/C. McMurtry/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (B) |
L. McFarland/E. Postma/Q. Kraus/B. Bradford-Andrew/
|
|
|||
7 | 9:02 AM | MX2x | Mixed 2x | 21 |
|
Argonaut - De La Salle (A) |
S. Whittaker/R. Shanahan McDonald/
|
|
|||
Argonaut - Husky Scullers (A) |
S. Bolton/N. Junyk/
|
|
|||
Argonaut - Monarch Park (A) |
A. Tracey/O. Richardson
|
|
|||
Bishop Tonnos CSS (A) |
A. O'Brien/T. Harvey/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Denis Morris Catholic High School (A) |
S. Parlatore/V. Rud/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
C. Leavens/D. Mayes
|
|
|||
Guelph Royals (A) |
E. Steele/R. Rintoul/
|
|
|||
Gulf Islands Secondary School (A) |
L. Bevan/R. McArthur
|
|
|||
Lakeshore Catholic High School (A) |
K. Camp/E. Yaromich/
|
|
|||
Notre Dame College School (A) |
C. Weeks/N. Smith/
|
|
|||
Regiopolis-Notre Dame (A) |
A. Duggan/C. Carter
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
S. Cottringer/C. Scott/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
K. Brown/L. Monkman/
|
|
|||
Sir Frederick Banting S.S. (A) |
L. Daly/G. Brouwer/
|
|
|||
South Delta (A) |
G. Hooper/L. Haughian/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. Michaels University School (A) |
T. Zhang/A. Tan/
|
|
|||
St. Peter Catholic Secondary (A) |
M. Kubica/R. Watson
|
|
|||
Walter Murray Collegiate (A) |
|
||||
Westdale Rowing Community (A) |
B. Wark/H. Rheinstadter/
|
|
|||
8 | 9:12 AM | WJr1x | Womens Jr 1x | 28 |
|
Brentwood College School |
S. Goodall/
|
|
|||
Claremont Sports Institute |
|
||||
Delta Secondary School |
L. Burt-Colgan/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School |
K. McKimm/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School |
R. HAMM/
|
|
|||
École secondaire catholique Monseigneur-Bruyère |
C. Durack/
|
|
|||
École secondaire Mosaïque |
E. Ronayne/
|
|
|||
Elmwood School |
s. khosla/
|
|
|||
Grand Island Senior High School |
G. Kucinski
|
|
|||
Guelph Highlanders |
S. Borden/
|
|
|||
Guelph Highlanders |
R. Conrad/
|
|
|||
Halifax Grammar School |
H. Clarke
|
|
|||
Holy Cross High School |
|
||||
Holy Cross High School |
|
||||
Jupiter High School |
M. Chance/
|
|
|||
Loyola Catholic SS |
E. Najjar
|
|
|||
Loyola Catholic SS |
M. Bellerby
|
|
|||
Nepean High School |
E. Ramunas
|
|
|||
Rosemere High School |
K. Pearce
|
|
|||
Saint Michael Catholic HIgh School |
A. Douglas/
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. |
V. Gates/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School |
P. Soyka Rozendaal/
|
|
|||
South Delta |
A. Hartnell/
|
|
|||
St. Mary's Academy |
K. Nazar
|
|
|||
St. Peter Catholic Secondary |
O. Watkins
|
|
|||
Thomas A. Stewart Secondary School |
L. Bleecker
|
|
|||
Twin Lakes Secondary School |
M. Hazel
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School |
C. Boitor/
|
|
|||
9 | 9:22 AM | WNov8+ | Womens Novice 8+ | 9 |
|
10 | 9:34 AM | WSr4x | Womens Sr. 4x | 19 |
|
11 | 9:44 AM | MJr2x | Mens Jr 2x | 20 |
|
Adam Scott Secondary School (A) |
I. Smith/G. Coupland
|
|
|||
Bicentennial School (A) |
M. Thomas/S. Birchall/
|
|
|||
Bishop Tonnos CSS (A) |
J. Guerreiro/Z. Chan
|
|
|||
Blessed Trinity High School (A) |
C. Stout/D. Klich/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
L. Riddle/N. Paquin
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
T. Joaquin/H. Brillhart/
|
|
|||
Gulf Islands Secondary School (A) |
P. Muscat/K. Papp
|
|
|||
Lisgar Rowing Club (A) |
G. Steinbachs/M. Froeschl
|
|
|||
Notre Dame College School (A) |
A. Falvo/r. servos/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
E. Postma/E. Leal/
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
M. Quintyn/L. Pearson/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Acton/J. Pickens/
|
|
|||
Sir Frederick Banting S.S. (A) |
S. Cooper/M. Athwal/
|
|
|||
South Delta (A) |
L. Haughian/F. Alfers/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. George's School (A) |
W. Callaghan/J. Nasrabadi
|
|
|||
West Niagara Secondary School (A) |
M. Winslade/Q. Rogers/
|
|
|||
St. Francis High School (B) |
|
||||
St. George's School (B) |
A. Kong/H. Wang
|
|
|||
12 | 9:54 AM | MJrLtw4+ | Mens Jr Ltwt 72 kg 4+ | 12 |
|
13 | 10:04 AM | MSr2- | Mens Sr. 2- | 14 |
|
Brentwood College School (A) |
P. Freccia/F. Dorward/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
M. Burget/J. Dodman
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
P. Darling/A. smouter
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
I. Stewart/J. Sitarski/
|
|
|||
Governor Simcoe Secondary School (A) |
C. Wilson/B. Kitchen/
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
S. Smart/D. Percha
|
|
|||
Ottawa Lions Rowing Club (A) |
E. Coulson/J. Coulson
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
B. Kracht/W. Schumacher
|
|
|||
Rothesay Netherwood School (A) |
C. Brainanta/D. Avila Maurer/
|
|
|||
St. Joseph's Collegiate Institute (A) |
E. Kania/J. O’Neill/
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
X. Chisholm/O. Herrera
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
K. Oh/W. Lam
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (B) |
C. Irvine/M. Giguere
|
|
|||
14 | 10:14 AM | MSrLtw2x | Mens Sr. Ltwt 72kg 2x | 18 |
|
Blessed Trinity High School (A) |
C. Fernick/T. Surface/
|
|
|||
Brentwood College School (A) |
A. Kim/H. Sastre/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Denis Morris Catholic High School (A) |
M. Hardy/L. Hardy/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
B. DiLorenzo/H. Stortz
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
R. Brom/H. Bolter/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
M. Radwan/L. McFarland/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
M. Hussey/T. Edgson/
|
|
|||
Sir Frederick Banting S.S. (A) |
C. Scott/O. Ingram/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
A. White/L. Patterson-Raby/
|
|
|||
St Marys School (A) |
B. Postma/A. Luciani/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. George's School (A) |
H. Wang/X. Ma
|
|
|||
St. Joseph's Collegiate Institute (A) |
J. Rebhabn/K. Williams/
|
|
|||
Thunder Crew-Kitsilano Scullers (A) |
Q. Kalheim/D. Orban
|
|
|||
Vancouver College Rowing (A) |
P. Bousalis/O. Madruga
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School (A) |
J. Everitt/M. Santoro/
|
|
|||
West Niagara Secondary School (A) |
J. Ewert/W. Davis/
|
|
|||
15 | 10:24 AM | WJr4x+ | Womens Jr 4x+ | 8 |
|
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Crofton House School (A) |
N. Franke/C. MacGowan/J. Borodow/S. Liu/A. He (Cox)/
|
|
|||
Island Lake Rowing Club (A) |
B. Price/D. Martin/A. Stenzel/M. Martin/E. Curzon (Cox)/
|
|
|||
Loyalist Collegiate and Vocational Institute (A) |
K. Bain/R. Hacket/E. Cook/O. Cowan/C. McMullen (Cox)
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
E. Egorova/Y. Yu/H. Tsuji/O. Alexander/T. Gentes (Cox)/
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
V. Gates/D. Sexton/V. Gigliotti/G. Parrent/S. Crocker (Cox)/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
K. Young/S. Platt/E. Robertson/C. Nakayama/D. Oldfield (Cox)/
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
R. Denis/C. Curry/J. Crowe/A. Bell/B. Batoni (Cox)/
|
|
|||
16 | 10:34 AM | MSr1x | Mens Sr. 1x | 31 |
|
Adam Scott Secondary School |
f. cogley
|
|
|||
Argonaut - Central Toronto Academy |
C. Samson
|
|
|||
Argonaut - De La Salle |
S. Whittaker/
|
|
|||
Argonaut - Earl Haig |
J. Chang
|
|
|||
Argonaut - Monarch Park |
A. Tracey
|
|
|||
Argonaut - Neil McNeil |
E. Curtis-Young/
|
|
|||
Ashbury College Rowing Team |
J. Bon
|
|
|||
Benjamin School |
S. logan/
|
|
|||
Blessed Trinity High School |
M. Gore/
|
|
|||
Cégep de L'Assomption |
X. Bouchard/
|
|
|||
Claremont Sports Institute |
|
||||
Dartmouth High School |
B. Martens/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School |
A. Perco
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
J. Ogilvie/
|
|
|||
Glebe Collegiate Institute |
N. Zakharchenko
|
|
|||
Gulf Islands Secondary School |
G. Williamson
|
|
|||
Hamburg High School |
W. Ozanne
|
|
|||
Holy Rosary High School |
|
||||
Northeast Kings Education Centre |
O. Baker
|
|
|||
Northview High School |
W. Frahm/
|
|
|||
Notre Dame College School |
A. Cooley/
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew |
J. Caldwell
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
N. Fulkerson
|
|
|||
Regiopolis-Notre Dame |
C. Carter
|
|
|||
Rothesay Netherwood School |
S. Oxley/
|
|
|||
Saltfleet District School |
B. Durcak/
|
|
|||
St. Francis High School |
|
||||
St. Michaels University School |
R. So/
|
|
|||
Suncoast High School |
B. Sadler/
|
|
|||
Westdale Rowing Community |
C. Dickson/
|
|
|||
Westmount High School |
E. Bokarev
|
|
|||
17 | 10:44 AM | WNov4x+ | Womens Novice 4x+ | 10 |
|
18 | 10:54 AM | WSr4+ | Womens Sr. 4+ | 23 |
|
19 | 11:04 AM | WJrLtw8+ | Womens Jr Ltwt 63kg 8+ | 3 |
|
20 | 11:16 AM | WSrLtw1x | Womens Sr. Ltwt 63Kg. 1x | 16 |
|
Adam Scott Secondary School |
O. Mills
|
|
|||
Amherst High School |
M. Ernst
|
|
|||
Claremont Sports Institute |
|
||||
Collège Jeanne-Sauvé |
M. Small
|
|
|||
Durham Rowing Club |
R. Whiteman/
|
|
|||
Kingston Secondary School |
e. abicht/
|
|
|||
Lakefield College School |
m. harris-stoertz
|
|
|||
Loyola Catholic SS |
J. Hambly
|
|
|||
Notre Dame College School |
E. Spilotro/
|
|
|||
Composite: Port Credit, Loyola Catholic Secondary School |
A. Birch
|
|
|||
Regiopolis-Notre Dame |
A. Duggan
|
|
|||
Saint Michael Catholic HIgh School |
A. Fehr/
|
|
|||
Sandwich |
F. Pedersen/
|
|
|||
Shaftesbury High School |
L. Pronger/
|
|
|||
Thorold Secondary School |
J. Kostecki/
|
|
|||
Westdale Rowing Community |
H. Rheinstadter/
|
|
|||
21 | 11:26 AM | MJrLtw4x+ | Mens Jr Ltwt 66kg. 4x+ | 6 |
|
22 | 11:36 AM | WJr2x | Womens Jr 2x | 32 |
|
A.N. Myer Secondary School (A) |
S. Kelly/M. Higgs/
|
|
|||
Argonaut - De La Salle (A) |
A. Wong/J. Emanoilidis/
|
|
|||
Argonaut - De La Salle (A) |
|
||||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Crofton House School (A) |
N. Franke/S. Liu
|
|
|||
Delta Secondary School (A) |
A. Cox/i. Pici/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School (A) |
K. McKimm/R. HAMM/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
K. Irwin/K. Furtney
|
|
|||
Eden High School (A) |
|
||||
Gibraltar Carlson High School (A) |
A. Raffin/E. ONeill/
|
|
|||
Governor Simcoe Secondary School (A) |
H. Dodson/R. Weightman/
|
|
|||
Guelph Highlanders (A) |
R. Conrad/S. Borden/
|
|
|||
Halifax Grammar School (A) |
H. Clarke/I. Gray
|
|
|||
Havergal Rowing Club (A) |
M. Carmichael/E. Lacey/
|
|
|||
Holy Cross High School (A) |
|
||||
Kingston Secondary School (A) |
A. ormsbee/L. kreho
|
|
|||
Lakeshore Catholic High School (A) |
S. Lepp/K. Wilkinson/
|
|
|||
Lisgar Rowing Club (A) |
M. Cambron/V. Lokhonia
|
|
|||
Loyola Catholic SS (A) |
M. Attardo/B. Hayes
|
|
|||
Notre Dame College School (A) |
S. Mullins/e. leblanc/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
J. Li/R. Mason/
|
|
|||
Saint Michael Catholic HIgh School (A) |
A. Hodgson/A. Natale/
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
L. Laliberte/D. Sexton/
|
|
|||
South Delta (A) |
G. Hooper/A. Hartnell/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. Thomas Aquinas CSS (A) |
V. Hatfield/J. Huitema/
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School (A) |
N. Hauber/C. Boitor/
|
|
|||
Crofton House School (B) |
C. MacGowan/J. Borodow
|
|
|||
Delta Secondary School (B) |
S. Pici/H. Cox/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (B) |
F. Goedhart/A. Zavitz
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (B) |
C. Thai/A. Dandamudi/
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School (B) |
S. Pomeroy/A. Elzinga/
|
|
|||
23 | 11:46 AM | MSr4+ | Mens Sr. 4+ | 22 |
|
24 | 11:56 AM | WSr1x | Womens Sr. 1x | 33 |
|
25 | 12:06 PM | MNov4x+ | Mens Novice 4x+ | 8 |
|
26 | 12:16 PM | WSr2- | Womens Sr. 2- | 12 |
|
Blessed Trinity High School (A) |
A. Wely/D. Rogers/
|
|
|||
Brentwood College School (A) |
E. Kammann/M. Almasi/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Elmwood School (A) |
D. Rostom/M. Hembruff
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
E. Latunski/C. Logan/
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
T. Oppelt/K. Meldrum/
|
|
|||
Holy Cross High School (A) |
|
||||
Nardin Academy Crew (A) |
E. Littlefield/M. Mangan
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
M. Loszewski/K. Steinman
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
T. Nixon/J. Postma/
|
|
|||
St Marys School (A) |
E. Sienna/S. Coit/
|
|
|||
Blessed Trinity High School (B) |
M. McPherson/J. Johnston
|
|
|||
27 | 12:26 PM | MJr8+ | Mens Jr 8+ | 10 |
|
28 | 12:38 PM | MSr2x | Mens Sr. 2x | 27 |
|
Argonaut - Earl Haig (A) |
A. Bernamoff/J. Chang
|
|
|||
Argonaut - Parkdale (A) |
M. Miller/S. Lippold/
|
|
|||
Blessed Trinity High School (A) |
J. Sudac/K. Campbell/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
L. Anderson/K. Stewart
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Dartmouth High School (A) |
B. Martens/I. Storm/
|
|
|||
Eden High School (A) |
M. Essig/C. Hughes/
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
C. Bebout/W. Pointer/
|
|
|||
Glebe Collegiate Institute (A) |
N. Zakharchenko/S. Cimon-Kassen
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
S. Smart/D. Percha
|
|
|||
Lisgar Rowing Club (A) |
S. McMahon/D. Jefic
|
|
|||
Northview High School (A) |
D. Norton/J. Kay/
|
|
|||
Notre Dame College School (A) |
A. Cooley/D. Krawchuk/
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Salvatera/N. Graysmark
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
M. Clynes/M. Metzger
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Pieckenhagen/B. Oabel/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
K. Fitzpatrick/I. Gillmore/
|
|
|||
South Delta (A) |
E. Rosler/O. Caldecott/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. George's School (A) |
X. Ma/M. Lee
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
F. Rolfe/R. So/
|
|
|||
Thunder Crew-Kitsilano Scullers (A) |
Q. Kalheim/D. Orban
|
|
|||
West Niagara Secondary School (A) |
V. Hudson/M. Winslade/
|
|
|||
Westdale Rowing Community (A) |
A. Gautrey/M. Wyatt-Stoffman/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (B) |
Q. Kraus/B. Bradford-Andrew/
|
|
|||
West Niagara Secondary School (B) |
A. Djerfi/C. McMurtry/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (C) |
S. Nesbitt/A. Schrompf/
|
|
|||
29 | 12:48 PM | MJr4x+ | Mens Jr 4x+ | 8 |
|
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
E. Barton/J. Bourgeois/W. Looby/N. Christopher/K. Luciani (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
B. Fowler/P. DeAngelis/R. Jones/C. Niezgoski/P. Hall (Cox)/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
A. MacPhail/C. Gong/A. Kidd/L. Winterbottom/V. Kie (Cox)/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
D. Sun/T. Ackerman/G. Bertagnolli/Z. Wang/L. Nolan (Cox)/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. George's School (A) |
T. Van Beek/R. Cherry/V. Zheng/A. Wittstock/C. Lai (Cox)
|
|
|||
St. Michaels University School (A) |
B. Hsu/O. Pressello/D. Kotze/C. Jones/N. Melo (Cox)/
|
|
|||
30 | 12:58 PM | WSrLtw4+ | Womens Sr. Ltwt 63Kg. 4+ | 13 |
|
31 | 1:08 PM | WJr8+ | Womens Jr 8+ | 12 |
|
32 | 1:20 PM | MSrLtw1x | Mens Sr. Ltwt 72Kg. 1x | 18 |
|
Blessed Trinity High School |
T. Surface/
|
|
|||
Blessed Trinity High School |
C. Fernick/
|
|
|||
Cégep de L'Assomption |
X. Bouchard/
|
|
|||
Central Memorial High School |
A. LaRochelle
|
|
|||
Claremont Sports Institute |
|
||||
Dartmouth High School |
I. Storm/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School |
S. Parlatore/
|
|
|||
Gulf Islands Secondary School |
G. Williamson
|
|
|||
Holy Rosary High School |
|
||||
Lakeshore Catholic High School |
K. Camp
|
|
|||
Lisgar Rowing Club |
M. Ibrahim-Qayyum
|
|
|||
Loyola Catholic SS |
D. Ovdiyenko
|
|
|||
Nichols School |
F. Balbach/
|
|
|||
Notre Dame College School |
D. Krawchuk/
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. |
C. Scott/
|
|
|||
Shawnigan Lake School |
T. Edgson/
|
|
|||
South Delta |
t. MacMartin/
|
|
|||
St. Peter Catholic Secondary |
R. Watson
|
|
|||
33 | 1:30 PM | MSrLtw4+ | Mens Sr. Ltwt 72Kg. 4+ | 11 |
|
Canisius High School (A) |
E. Izatt/B. Johnson/A. Pusateri/K. Stewart/N. Rajecki (Cox)
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
M. Kirton/L. Shapland/J. Cuff/A. Nawrocki/D. Cirello (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
M. Coppess/I. Spratke/L. Tiggleman/D. Pomeroy/J. Saz-Kapteyn (Cox)/
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
E. Jenkinson/B. Alexander/S. Hinton/A. Ciarlone/V. Bayoff (Cox)
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
J. Hooper/J. Freeman/H. Sze/C. Wayland/L. Tenyenhuis (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Collegiate Institute (A) |
L. Ludwig/C. Hawthorn/M. Gavigan/H. Voelkl/S. Prelewicz (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
D. Hickey/J. Burks/E. Oswald/N. Jamal/A. Dudzic (Cox)/
|
|
|||
Upper Canada College Rowing (A) |
J. Liu/J. Guilfoyle/A. Radin/C. Guilfoyle/G. D'Souza (Cox)/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (B) |
B. DiLorenzo/C. Irvine/M. Giguere/D. Mayes/S. Kular (Cox)
|
|
|||
Upper Canada College Rowing (B) |
W. Finlayson/A. Li/X. Khan/S. Michell/J. Wachter (Cox)/
|
|
|||
34 | 1:40 PM | WNovLtw4x+ | Womens Ltwt 63Kg. Novice 4x+ | 0 |
|
35 | 1:50 PM | WSr2x | Womens Sr. 2x | 37 |
|
Argonaut - Birchmount Park (A) |
A. Semeniuk/N. Campbell/
|
|
|||
Argonaut - Husky Scullers (A) |
N. Junyk/P. Heyworth/
|
|
|||
Argonaut - Notre Dame (A) |
M. Taylor/L. Curtis-Young
|
|
|||
Argonaut - Parkdale (A) |
E. Debane/N. Law-Gallagher/
|
|
|||
Bishop Tonnos CSS (A) |
M. Pickard/C. O'Brien/
|
|
|||
Blessed Trinity High School (A) |
M. Bonehill/M. Berecz/
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
S. Pirigyi/A. Daley/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Denis Morris Catholic High School (A) |
G. Pingue/V. Rud/
|
|
|||
Eden High School (A) |
M. Penetito/D. Kong/
|
|
|||
Elmwood School (A) |
G. Jennings/M. Hickey/
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
A. Fauson/C. Logan/
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
S. Boelter/D. Swetz/
|
|
|||
Governor Simcoe Secondary School (A) |
R. Cloke/R. Voth/
|
|
|||
Gulf Islands Secondary School (A) |
M. Naphtail/A. Neish
|
|
|||
Havergal Rowing Club (A) |
D. Peng/H. Lee/
|
|
|||
Holy Cross Catholic Secondary School (A) |
G. Curvelo/P. McMeekin/
|
|
|||
Holy Cross High School (A) |
|
||||
Kingston Secondary School (A) |
A. ormsbee/C. tenant
|
|
|||
Lakeshore Catholic High School (A) |
K. Wilkinson/E. Yaromich/
|
|
|||
Loyalist Collegiate and Vocational Institute (A) |
E. Cook/B. Bain
|
|
|||
Mercyhurst Prep High School (A) |
I. Barbero/M. Webster/
|
|
|||
Northview High School (A) |
R. Templar/S. Hadley/
|
|
|||
Ottawa Falcons (A) |
J. Asselin/D. Wilson
|
|
|||
Ottawa Gryphons (A) |
K. Colby/E. Matiation
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Pieckenhagen/S. Swick/
|
|
|||
Riverdale Collegiate Institute (A) |
A. Brereton/I. Chant/
|
|
|||
Saint Michael Catholic HIgh School (A) |
A. Natale/A. Douglas/
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
S. Cottringer/V. Gigliotti/
|
|
|||
Sandwich (A) |
E. Rathbone/S. Greenham/
|
|
|||
Shawnigan Lake School (A) |
S. Wolfenberg/S. Pedersen/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
M. Harrison/K. Frick/
|
|
|||
West Niagara Secondary School (A) |
M. Dodgson/A. Miller/
|
|
|||
Westdale Rowing Community (A) |
E. Wehmeyer/C. Jackson/
|
|
|||
Havergal Rowing Club (B) |
S. Li/L. Zheng/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (B) |
T. Goertz/R. Mason/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (B) |
E. Suk/C. Fraser/
|
|
|||
36 | 2:00 PM | MJrLtw8+ | Mens Jr Ltwt 72Kg. 8+ | 6 |
|
37 | 2:12 PM | MJr1x | Mens Jr 1x | 21 |
|
Adam Scott Secondary School |
G. Coupland
|
|
|||
Argonaut - UTS |
A. Raman
|
|
|||
Bicentennial School |
M. Thomas/
|
|
|||
Blessed Trinity High School |
C. Lobo/
|
|
|||
Claremont Sports Institute |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School |
L. Riddle
|
|
|||
Eric Graves Memorial |
B. Gammon/
|
|
|||
Forest Hills Central High School |
E. Kazmierczak/
|
|
|||
Gulf Islands Secondary School |
L. Bevan
|
|
|||
Holy Cross Secondary School |
B. Dewal
|
|
|||
Karachi Boat Club |
R. Saad
|
|
|||
Kingston Secondary School |
O. Brennan/
|
|
|||
London Central Secondary School |
P. Constas-Malevanets/
|
|
|||
Loyola Catholic SS |
A. Concannon
|
|
|||
Notre Dame College School |
A. Falvo/
|
|
|||
Orchard Park High School |
J. Clayback
|
|
|||
Selwyn House |
A. Qin
|
|
|||
Shawnigan Lake School |
J. Pickens/
|
|
|||
St. George's School |
A. Wittstock
|
|
|||
St. Peter Catholic Secondary |
c. thurston
|
|
|||
Walter Murray Collegiate |
|
||||
38 | 2:32 PM | MNovLtw4x+ | Mens Ltwt Novice 72Kg. 4x+ | 3 |
|
39 | 2:22 PM | WJrLtw4+ | Womens Jr Ltwt 63Kg. 4+ | 7 |
|
40 | 2:42 PM | MX4x | Mixed 4x | 18 |
|
Argonaut - Parkdale (A) |
M. Miller/N. Law-Gallagher/E. Debane/S. Lippold/
|
|
|||
Bishop Tonnos CSS (A) |
J. Guerreiro/M. Pickard/A. O'Brien/T. Harvey
|
|
|||
Blessed Trinity High School (A) |
M. Bonehill/J. Sudac/K. Campbell/M. Berecz/
|
|
|||
Claremont Sports Institute (A) |
|
||||
Eden High School (A) |
|
||||
Gibraltar Carlson High School (A) |
S. Boelter/P. DeAngelis/D. Swetz/B. Fowler/
|
|
|||
Governor Simcoe Secondary School (A) |
S. DiProfio/A. Durliat/C. Wilson/B. Kortekaas
|
|
|||
Gulf Islands Secondary School (A) |
P. Muscat/K. Papp/E. Innes/R. McArthur
|
|
|||
Lisgar Rowing Club (A) |
A. Anderson/M. van Gameren/M. Cambron/L. Kristal-Polci
|
|
|||
Notre Dame College School (A) |
j. palma/t. muzah/l. briggs/h. John Patrick/
|
|
|||
Saint Paul Catholic S.S. (A) |
M. Quintyn/L. Laliberte/G. Parrent/L. Pearson/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
A. White/L. Patterson-Raby/P. Soyka Rozendaal/K. Frick/
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
St. Michaels University School (A) |
T. Zhang/A. Tan/F. Rolfe/R. Williams/
|
|
|||
Trinity College School (A) |
|
||||
Welland Centennial Secondary School (A) |
J. Everitt/M. Santoro/N. Hauber/A. Welch/
|
|
|||
Westdale Rowing Community (A) |
B. Wark/C. Dickson/E. Wehmeyer/C. Jackson/
|
|
|||
Trinity College School (B) |
S. Ceccato/N. Fludzinski/J. Sprayson/K. Carriere
|
|
|||
41 | 3:00 PM | MSr8+ | Mens Sr. 8+ | 10 |
|
42 | 3:15 PM | WSr8+ | Womens Sr. 8+ | 13 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change