10th Head of the Quinobequin
- Oct 15, 2023
- head
- Charles River
- Boston, MA (USA)
- Hosted By: Cambridge Boat Club, Community Rowing, Inc., Riverside Boat Club, Union Boat Club
- USRowing Sanctioned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, October 15, 2023 | |||||
1 | Womens U13 1x | 4 |
|||
2 | Womens U15 1x | 15 |
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
E. Maxwell
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
A. Catalino
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
O. Catalino
|
|
|||
Community Rowing, Inc. |
M. Prodan/
|
|
|||
GMS Rowing Center |
S. Blyn
|
|
|||
GMS Rowing Center |
G. Bakle
|
|
|||
GMS Rowing Center |
M. Pierandri
|
|
|||
GMS Rowing Center |
M. De Jesus
|
|
|||
GMS Rowing Center |
R. Do Nascimento
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
E. Zyarska
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
A. Collins
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
E. Gokey
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
A. Kelly
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
I. Watson
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
T. Garrison
|
|
|||
3 | Womens U17 1x | 40 |
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
E. Daly/
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
M. Greenberg
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
C. Charland
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
B. Maxwell
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
M. Stoddard
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
B. Hartley
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
E. Yang
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
E. Kirk
|
|
|||
CRI- Row Boston |
E. Hughes
|
|
|||
CRI- Row Boston |
H. LeBlanc
|
|
|||
CRI- Row Boston |
B. Shippy
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
C. Alcott
|
|
|||
GMS Rowing Center |
C. Vesey
|
|
|||
GMS Rowing Center |
S. Do Nascimento
|
|
|||
Headington School Oxford Boat Club |
S. Haisman/
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
H. Smith
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
B. Bhatt
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
G. Bowers
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
P. Bittner
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
H. Hollenbeck
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
C. Schmults
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
E. Panagos
|
|
|||
New Haven Rowing Club |
N. Brock
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
A. Kreig
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
M. Adams/
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
R. Anderson/
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
H. Danko/
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
H. Garrett/
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center |
A. Varghese
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center |
I. Varghese/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
J. Bousquet-Smith
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
S. DeMartino
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
S. Ryan
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
R. Kapoor
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
J. Liu
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
E. Kungys
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
K. Clarke
|
|
|||
Riverside Boat Club |
E. Cressotti/
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
L. Durkin
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Stevens
|
|
|||
4 | Womens U19 1x | 36 |
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing |
E. Gregg
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
J. Reidy
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
L. Greenup
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
E. Cohen
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
P. Balazy
|
|
|||
CRI- Row Boston |
M. John
|
|
|||
CRI- Row Boston |
J. Pistorino
|
|
|||
CRI- Row Boston |
E. Chapuran
|
|
|||
CRI- Row Boston |
B. King
|
|
|||
CRI- Row Boston |
W. Wardwell
|
|
|||
CRI- Row Boston |
O. Hill
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
A. KOLESNIKOVA
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
M. Ho
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
A. Hug
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
K. Brookfield
|
|
|||
GMS Rowing Center |
A. Blyn
|
|
|||
GMS Rowing Center |
K. Do Nascimento
|
|
|||
GMS Rowing Center |
J. Alves
|
|
|||
GMS Rowing Center |
J. Ortega
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
K. Manii
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
M. Smith-Montross
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
A. Gaitskell
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
R. Schmidt/
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
C. Zaragoza/
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
N. Warrick/
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center |
S. Breimer/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
D. Besart
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
A. Kelly
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
K. Davis
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
E. Seidner
|
|
|||
Riverside Boat Club |
H. Merritt/
|
|
|||
The Hill School |
A. Gaither
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
S. Martinez
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
E. Carriero
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
K. Chambers
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
G. Tetreault
|
|
|||
5 | Mens U13 1x | 4 |
|||
6 | Mens U15 1x | 16 |
|||
7 | Mens U17 1x | 46 |
|||
Brunswick School Boat Club |
H. Saunders
|
|
|||
Brunswick School Boat Club |
H. Roth
|
|
|||
Brunswick School Boat Club |
Q. Evans
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
O. Spencer
|
|
|||
CRI- Row Boston |
E. Burke
|
|
|||
CRI- Row Boston |
C. Monteiro
|
|
|||
CRI- Row Boston |
C. Grabiel Butler
|
|
|||
CRI- Row Boston |
S. John
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
K. Kobayashi
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
O. Baumann
|
|
|||
GMS Rowing Center |
A. Gryb
|
|
|||
GMS Rowing Center |
I. Wagner
|
|
|||
GMS Rowing Center |
C. Kelly
|
|
|||
GMS Rowing Center |
R. Mihok
|
|
|||
GMS Rowing Center |
P. Rodrigues
|
|
|||
GMS Rowing Center |
O. Kent
|
|
|||
GMS Rowing Center |
L. Pippenger
|
|
|||
GMS Rowing Center |
A. Minsek
|
|
|||
GMS Rowing Center |
T. Setear
|
|
|||
GMS Rowing Center |
C. Brandel
|
|
|||
GMS Rowing Center |
S. Kayfus
|
|
|||
Lake Sunapee Rowing Club |
J. Wade
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
E. Johnson
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
M. Kolarich
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
C. Flaherty-Lovy
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
J. Cebulski
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
A. Lynch
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
N. Fortes
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
K. Tully/
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
D. Shahata
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
R. Dring
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
J. Raso
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
H. Hutzel
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
T. Delacroix
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
H. Lerner
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
S. Matijak
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
P. Liu
|
|
|||
Riverside Boat Club |
J. Suh/
|
|
|||
The Hill School |
M. Labaczewski
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
H. MacDonald
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
E. Brockman
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
E. Aguiar
|
|
|||
V-Sculls |
A. Chybowski
|
|
|||
V-Sculls |
M. Ladyzhensky
|
|
|||
V-Sculls |
A. Milgram
|
|
|||
V-Sculls |
D. Moses
|
|
|||
8 | Mens U19 1x | 42 |
|||
Brooks School Crew |
F. Clark
|
|
|||
Brophy College Preparatory Crew |
I. O'Riley
|
|
|||
Brunswick School Boat Club |
J. Schwarz
|
|
|||
Brunswick School Boat Club |
C. Giovine
|
|
|||
Brunswick School Boat Club |
J. McEntire
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
N. Arsenault
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
P. Holder 1 (M)
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
C. Dunn
|
|
|||
CRI- Row Boston |
J. Lanfer
|
|
|||
Fordham Preparatory School |
R. Romani/
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
O. McKendry
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
C. Cox
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
E. Stolyarov
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
A. Kim
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
R. Kahoussi
|
|
|||
Friends of Brookline Rowing |
T. Barber
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
A. Moor
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
W. Sexton
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
M. Flaim
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
J. Robertson
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
C. Williams
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
A. Lipinski
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
R. Vine
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
L. Rucolas
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
L. Pittaro
|
|
|||
Maritime Rowing Club |
Z. Santiago
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
L. Cicione
|
|
|||
Narragansett Boat Club |
C. Edgar-Smith
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
W. Eggert/
|
|
|||
Niskayuna Rowing |
Y. Rao/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
C. Stoneking
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
O. Watson
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
W. Gokey
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
H. Davison
|
|
|||
Riverside Boat Club |
Y. Bane
|
|
|||
The Hill School |
C. McLenaghan
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
A. Simoni
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
G. Garrison
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
A. Smith
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club |
F. Orofino
|
|
|||
V-Sculls |
G. Haroche
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. |
Z. Kano
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change