Stotesbury Cup Regatta
- May 19, 2023 To May 20, 2023
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- USRowing Sanctioned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 20, 2023 | |||||
1 | Girls Junior Double | 28 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 28 |
|||
3 | Boys Junior Double | 38 |
|||
4 | Girls Freshman Eight | 26 |
|||
5 | Girls Ltwt Double | 20 |
|||
6 | Boys Junior Four | 52 |
|||
7 | Boys Ltwt Double | 21 |
|||
8 | Girls Junior Four | 56 |
|||
9 | Boys Freshman Quads | 20 |
|||
10 | Boys Junior Eight | 48 |
|||
11 | Girls Freshman Quads | 11 |
|||
12 | Girls Junior Eight | 41 |
|||
13 | Boys Junior Quad | 26 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 28 |
|||
15 | Boys Ltwt Four | 20 |
|||
16 | Girls Ltwt Four | 12 |
|||
17 | Boys Second Four | 24 |
|||
18 | Girls Second Four | 20 |
|||
19 | Girls Senior Double | 21 |
|||
20 | Boys Senior Double | 31 |
|||
Albemarle High School (A) |
J. Lewis/C. Bruen/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
J. McLaughlin/D. Vásquez/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
N. Waldhauser/A. Potts/
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
C. McCormick/J. Meermans/
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
G. Rosen/N. Long
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
M. Ferguson/E. Dilascio/
|
|
|||
Concord High School (A) |
M. Trungold/J. Cabanela/
|
|
|||
Devon Preparatory School (A) |
H. Shamlian/N. Shamlian
|
|
|||
First Colonial High School (A) |
J. MacDonald/S. Duff
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
L. Tarricone/C. Drew/
|
|
|||
Frank W. Cox High School Crew Club (A) |
W. Videll/T. Lankford/
|
|
|||
Friends Select School (A) |
C. Sun/P. Ryan/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
M. Goldman/M. Rinnander/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Cusack/J. Cappiello/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
D. Stewart/J. Futerman/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
T. Smith/H. Geist/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
C. Hurst/P. Cappuccio
|
|
|||
Justice High School (A) |
K. Wilson/Z. Hardy/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
B. Schuck/D. Zdancewicz
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
A. Borger/E. Behar/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
Z. Irani/J. Kellerman
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
T. Clark/S. Boogaert
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
A. Carlson/W. Talley
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
|
||||
St. Francis High School (A) |
L. Biancaniello/J. Schwandt/
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
T. Tighelaar/M. Topping/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Squillaro/J. Herd/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
R. Rabinowitz/J. Richards
|
|
|||
West Chester East High School (A) |
N. Wade/A. Wadyko
|
|
|||
West Niagara Secondary School (A) |
V. Hudson/M. Winslade/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
J. Glomb/S. Sweeney
|
|
|||
21 | Boys Second Eight | 22 |
|||
22 | Girls Second Eight | 18 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 19 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 25 |
|||
25 | Boys Senior Single | 36 |
|||
26 | Girls Senior Single | 32 |
|||
27 | Girls Senior Four | 46 |
|||
28 | Boys Senior Four | 45 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 27 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 27 |
|||
31 | Inclusion/Adaptive Double | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change