HOCR 4702
- Jan 29, 2024 To Feb 4, 2024
- virtual
- Charles River
- Cambridge, MA (USA)
- Hosted By: Head Of The Charles Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Monday, January 29, 2024 | |||||
1 | Men's [Age 90+] - Erg | 0 |
|||
2 | Women's [Age 90+] - Erg | 1 |
|||
3 | Men's Grand Veteran [Age 80-89] - Erg | 11 |
|||
4 | Women's Grand Veteran [Age 80-89] - Erg | 6 |
|||
5 | Men's Senior Veteran [Age 70-79] - Erg | 66 |
|||
6 | Women's Senior Veteran [Age 70-79] - Erg | 57 |
|||
7 | Men's Veteran [Age 60-69] - Erg | 134 |
|||
8 | Women's Veteran [Age 60-69] - Erg | 258 |
|||
9 | Men's Grand Master [Age 50-59] - Erg | 183 |
|||
10 | Women's Grand Master [Age 50-59] - Erg | 291 |
|||
11 | Men's Senior Master [Age 40-49] - Erg | 100 |
|||
12 | Women's Senior Master [Age 40-49] - Erg | 148 |
|||
13 | Men's Master [Age 30-39] - Erg | 94 |
|||
14 | Women's Master [Age 30-39] - Erg | 108 |
|||
15 | Men's PR1 - Erg | 2 |
|||
16 | Women's PR1 - Erg | 0 |
|||
17 | Men's PR2 - Erg | 2 |
|||
18 | Women's PR2 - Erg | 1 |
|||
19 | Men's PR3 - Erg (PD, VI, ID) | 1 |
|||
20 | Women's PR3 - Erg (PD, VI, ID) | 4 |
|||
21 | Open Gender Erg | 8 |
|||
22 | Men's Open/Collegiate - Erg | 121 |
|||
23 | Women's Open/Collegiate - Erg | 173 |
|||
24 | Men's U-19 - Erg | 121 |
|||
25 | Men's U-17 - Erg | 89 |
|||
Bedford Crew Club |
D. Bergeron
|
|
|||
Bedford Crew Club |
B. Ahn
|
|
|||
Bedford Crew Club |
J. Dockins
|
|
|||
Bedford Crew Club |
J. Kenton-Frattaroli
|
|
|||
Bedford Crew Club |
H. Fine
|
|
|||
Bedford Crew Club |
N. Lee
|
|
|||
Bedford Crew Club |
L. Pray
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
P. Kessmeier/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club |
B. McGuire
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
C. Salm
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
R. Portteus
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
A. Moyer
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
S. Thompson
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
P. Medina
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
M. Leitner
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
L. DiCostanzo
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
R. Toole
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
B. Peck
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
J. Beaver
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club |
L. Machowinski
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club |
I. Petrosky-Harris
|
|
|||
Great Bay Rowing |
B. Fernald
|
|
|||
Great Bay Rowing |
J. Vanasco
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
S. Velagapudi
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
A. Bond
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
S. Behara
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
Y. Gosalia
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
D. Smirnov
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
H. Stasonis
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
J. Patel
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
H. McCaffery
|
|
|||
Groton School |
J. Eaton
|
|
|||
Groton School |
E. Liang
|
|
|||
Groton School |
M. Rothman
|
|
|||
Groton School |
A. Murray
|
|
|||
Groton School |
D. West
|
|
|||
Groton School |
J. Minda Chiriboga
|
|
|||
Hanlan Boat Club |
L. Gagarin/
|
|
|||
Holyoke Rows |
M. Santanello
|
|
|||
Holyoke Rows |
J. Burt
|
|
|||
Holyoke Rows |
W. Powell
|
|
|||
Holyoke Rows |
C. Chianciola
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
C. Brown/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
M. Boillet/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
A. Shetler/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
N. Della Ratta/
|
|
|||
Mendota Rowing Club |
S. munson/
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
L. Pearson
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
M. Quintyn
|
|
|||
Noble & Greenough School |
C. Young
|
|
|||
Noble & Greenough School |
N. Seetharam
|
|
|||
Noble & Greenough School |
L. Davidson
|
|
|||
Noble & Greenough School |
J. Hazen
|
|
|||
Noble & Greenough School |
V. Kulkarni
|
|
|||
Olden Bears Rowing Club |
J. Jackman/
|
|
|||
Port Rowing |
V. Villalobos/
|
|
|||
Port Rowing |
l. tizzano
|
|
|||
Port Rowing |
J. Macri/
|
|
|||
Port Rowing |
S. Baris
|
|
|||
Port Rowing |
K. Grossman/
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC |
Z. Perlroth/
|
|
|||
River City Rowing Club |
L. Gunasekara
|
|
|||
Riverside Boat Club |
D. Lou
|
|
|||
Riverside Boat Club |
E. Libman
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
R. Godinez/
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
J. Anderson/
|
|
|||
San Diego Rowing Club |
F. Melde/
|
|
|||
San Miguel Academy |
G. Laureano
|
|
|||
Sasquatch Scullers |
J. Jensen
|
|
|||
St. John's High School Crew |
N. Hintlian
|
|
|||
St. John's High School Crew |
J. MacDonough/
|
|
|||
Swan Creek Rowing Club |
J. Van Burik
|
|
|||
Sweeps and Sculls Rowing |
S. Sarma
|
|
|||
Sweeps and Sculls Rowing |
C. Tofts
|
|
|||
TriStar Rowing |
C. Brown
|
|
|||
TriStar Rowing |
T. Venendaal
|
|
|||
TriStar Rowing |
F. Buchanan
|
|
|||
TriStar Rowing |
C. CARTER
|
|
|||
TriStar Rowing |
C. Harder
|
|
|||
TriStar Rowing |
M. Johnson
|
|
|||
TriStar Rowing |
A. Park
|
|
|||
TriStar Rowing |
J. Ward
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Bladek
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Bao
|
|
|||
Unionville High School |
F. Koncir
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing |
A. Narmeta
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing |
A. Jacobs
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing |
J. Weeks
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing |
J. Lindsey
|
|
|||
26 | Men's U-15 Erg | 53 |
|||
Amoskeag Rowing Club |
T. Corcoran
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
O. McCaffery
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
G. Pinkham
|
|
|||
Groton School |
J. Clark
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
H. Tufts/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
A. Theakanath/
|
|
|||
Malta Boat Club |
L. Egen
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
W. Warkentin
|
|
|||
Olden Bears Rowing Club |
A. Jackman/
|
|
|||
Port Rowing |
R. Ertel
|
|
|||
Port Rowing |
B. Dietrich/
|
|
|||
Port Rowing |
B. Smith
|
|
|||
Port Rowing |
A. Dietrich/
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC |
R. Kawaja
|
|
|||
San Miguel Academy |
B. Perez
|
|
|||
San Miguel Academy |
J. Moreno
|
|
|||
San Miguel Academy |
M. Fisher
|
|
|||
San Miguel Academy |
R. Inge
|
|
|||
San Miguel Academy |
J. Lopez
|
|
|||
San Miguel Academy |
A. Lee
|
|
|||
San Miguel Academy |
R. Rodriguez
|
|
|||
San Miguel Academy |
H. Hernandez
|
|
|||
San Miguel Academy |
J. Stevens
|
|
|||
San Miguel Academy |
B. Lucero
|
|
|||
San Miguel Academy |
J. Ochoa
|
|
|||
San Miguel Academy |
S. Mayancela
|
|
|||
San Miguel Academy |
J. Magana
|
|
|||
San Miguel Academy |
D. Jimenez
|
|
|||
San Miguel Academy |
F. Chihuahua
|
|
|||
San Miguel Academy |
A. Wernikoff
|
|
|||
San Miguel Academy |
A. Gonzalez-Pascual
|
|
|||
San Miguel Academy |
J. O'Neal
|
|
|||
San Miguel Academy |
A. Cruz
|
|
|||
San Miguel Academy |
A. Castelan
|
|
|||
San Miguel Academy |
L. Mancilla
|
|
|||
San Miguel Academy |
T. Maldonado
|
|
|||
San Miguel Academy |
R. Gunera
|
|
|||
San Miguel Academy |
E. Cervantes
|
|
|||
San Miguel Academy |
B. Bravo
|
|
|||
San Miguel Academy |
L. Soriano-Zamudio
|
|
|||
San Miguel Academy |
D. Pina
|
|
|||
San Miguel Academy |
E. herrejon
|
|
|||
San Miguel Academy |
E. Alvarado
|
|
|||
TriStar Rowing |
C. Slinger
|
|
|||
TriStar Rowing |
G. Shaffer
|
|
|||
TriStar Rowing |
S. Pagodin
|
|
|||
TriStar Rowing |
G. Madera
|
|
|||
TriStar Rowing |
H. Langer
|
|
|||
TriStar Rowing |
L. Meade
|
|
|||
TriStar Rowing |
L. Hamby
|
|
|||
TriStar Rowing |
J. Flynn
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Palmer
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Smack
|
|
|||
27 | Women's U-19 - Erg | 154 |
|||
Amoskeag Rowing Club |
M. McCarthy
|
|
|||
Baldwin School Crew |
H. Hoffman
|
|
|||
Baldwin School Crew |
M. Horwitz
|
|
|||
Baldwin School Crew |
A. Quimby
|
|
|||
Baldwin School Crew |
G. Macziewski
|
|
|||
Baldwin School Crew |
L. Rang
|
|
|||
Baldwin School Crew |
G. Whamond
|
|
|||
Baldwin School Crew |
A. Cavanaugh
|
|
|||
Baldwin School Crew |
V. Benjamin
|
|
|||
Baldwin School Crew |
E. Esplin
|
|
|||
Bedford Crew Club |
H. Marks
|
|
|||
Bedford Crew Club |
M. Lee
|
|
|||
Bedford Crew Club |
C. Weatherbee
|
|
|||
Bedford Crew Club |
B. Radwich
|
|
|||
Bedford Crew Club |
L. Donahue
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
G. Handfield
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
C. Elliott
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
R. Gellman
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
M. Herbert
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
A. Szafran
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
G. Gerety
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School |
Z. Rent
|
|
|||
Gentle Giant Rowing Club |
J. DesAutels
|
|
|||
Great Bay Rowing |
A. Fernald
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
H. Harrington
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
A. Fischer
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
O. Horvath
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
J. Roberts
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing |
A. Veloz
|
|
|||
Groton School |
H. Gally
|
|
|||
Groton School |
A. Robert
|
|
|||
Groton School |
K. Knuppel
|
|
|||
Groton School |
I. Gardiner
|
|
|||
Hanlan Boat Club |
A. Brereton/
|
|
|||
Megunticook Rowing |
N. Gill
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
V. Gigliotti
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
A. Fehr
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
G. Parrent
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
A. Hodgson
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
S. Cottringer
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
M. Murray
|
|
|||
Niagara Falls Rowing Club |
D. Sexton
|
|
|||
Noble & Greenough School |
R. Delinsky
|
|
|||
Noble & Greenough School |
J. Durfee
|
|
|||
Noble & Greenough School |
L. Gibbons
|
|
|||
Noble & Greenough School |
V. Lane
|
|
|||
Noble & Greenough School |
T. Lewis
|
|
|||
Noble & Greenough School |
C. Schelter
|
|
|||
Noble & Greenough School |
K. Wei
|
|
|||
Noble & Greenough School |
B. Thomas
|
|
|||
Noble & Greenough School |
O. Charity
|
|
|||
Noble & Greenough School |
s. Soussou
|
|
|||
Noble & Greenough School |
A. Anousis
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association |
C. Koonce/
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
L. Yatak
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
S. Moreno
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
M. Rozenberg
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
E. Monteleone
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
C. Thies
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
S. Pritzker
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
L. Voskoff
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
I. Khosa
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
N. Levin
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
J. Berger
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
E. Rivere
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
M. Supple
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
A. Winn
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
A. McKee
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
C. Cervantes Flores
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
L. TATAROGLU
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
S. Grover
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
M. Nottingham
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
R. Sareli
|
|
|||
Pine Crest School Crew |
A. Teo
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club |
E. Plosky/
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC |
S. Tafoya
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC |
E. Pecore
|
|
|||
Ridley College Rowing Club |
S. Swick
|
|
|||
Ridley College Rowing Club |
J. Postma
|
|
|||
Ridley College Rowing Club |
T. Goertz
|
|
|||
Ridley College Rowing Club |
A. Lind
|
|
|||
Ridley College Rowing Club |
C. Langlois
|
|
|||
Ridley College Rowing Club |
Y. Gao
|
|
|||
Riverside Boat Club |
A. Kenney
|
|
|||
Riverside Boat Club |
H. Merritt
|
|
|||
Riverside Boat Club |
S. Schwartz
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. |
M. Tarpy/
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
F. Brown
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
E. Bryntesen
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
A. Cooper
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
N. El-Bahri
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
A. Longo
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
C. Masias
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
E. Pliske
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
J. Roy
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
S. Santarsiero
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
N. Stratmann
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
S. Wells
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
S. Wolfe
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
A. Pender
|
|
|||
St. Thomas Aquinas High School Rowing |
C. Vosdoganes Forman
|
|
|||
Sweeps and Sculls Rowing |
M. Koscielski
|
|
|||
Sweeps and Sculls Rowing |
D. Porter
|
|
|||
Sweeps and Sculls Rowing |
M. Kist
|
|
|||
Sweeps and Sculls Rowing |
A. McCreary
|
|
|||
The Hockaday School |
L. Cooper
|
|
|||
The Hockaday School |
S. Duncan
|
|
|||
The Hockaday School |
L. McKenna
|
|
|||
The Hockaday School |
A. Munoz
|
|
|||
The Hockaday School |
A. Thigpen
|
|
|||
The Hockaday School |
P. Brown
|
|
|||
The Hockaday School |
Z. Stone
|
|
|||
The Hockaday School |
F. Obert
|
|
|||
The Hockaday School |
E. Williams
|
|
|||
The Hockaday School |
N. Reddy
|
|
|||
The Hockaday School |
E. Stehel
|
|
|||
The Hockaday School |
C. Stevens
|
|
|||
The Hockaday School |
T. Joshi
|
|
|||
The Hockaday School |
P. Gentry
|
|
|||
The Hockaday School |
A. McGowan
|
|
|||
The Hockaday School |
L. Lockhart
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
S. Harper
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
A. Geist/
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
L. McElrath
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
L. DeMarco
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
A. Calhoun
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
L. Schmidt
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
E. Eward
|
|
|||
Triangle Rowing Club |
A. Hahl
|
|
|||
TriStar Rowing |
S. Flynn
|
|
|||
TriStar Rowing |
L. Goins
|
|
|||
TriStar Rowing |
E. Harrison
|
|
|||
TriStar Rowing |
E. Huie
|
|
|||
TriStar Rowing |
C. Landis
|
|
|||
TriStar Rowing |
C. Patterson
|
|
|||
TriStar Rowing |
M. Reynolds
|
|
|||
TriStar Rowing |
R. Roberts
|
|
|||
TriStar Rowing |
I. Self
|
|
|||
TriStar Rowing |
L. Shewmake
|
|
|||
TriStar Rowing |
A. Ward
|
|
|||
TriStar Rowing |
O. Yeager
|
|
|||
Unionville High School |
H. Levinson
|
|
|||
Unionville High School |
C. Kluender
|
|
|||
Unionville High School |
L. Holt
|
|
|||
Unionville High School |
M. Ritz
|
|
|||
Unionville High School |
I. Wahl
|
|
|||
Watuppa Rowing Center, Inc |
C. Delgado/
|
|
|||
Watuppa Rowing Center, Inc |
A. Duarte/
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. |
J. Stjernfeldt/
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. |
C. Walsh
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. |
S. Batista
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing |
L. Collins
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing |
S. Foad
|
|
|||
Y Quad Cities Rowing |
A. Everding
|
|
|||
28 | Womens U-17 - Erg | 108 |
|||
29 | Women's U-15 Erg | 39 |
|||
30 | Open Gender BikeERG | 1 |
|||
31 | Men's Open/Master BikeERG [9404 Meters] | 28 |
|||
32 | Women's Open/Master BikeERG [9404 Meters] | 47 |
|||
33 | Men's Youth BikeERG [9404 Meters] | 13 |
|||
Chicago Rowing Foundation |
J. Baker
|
|
|||
Chicago Rowing Foundation |
W. Fourness/
|
|
|||
Chicago Rowing Foundation |
C. Fourness
|
|
|||
Chicago Rowing Foundation |
J. Fourness/
|
|
|||
Chicago Rowing Foundation |
L. Milanesi/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
A. Roberts/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
C. Degraff/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
N. McKinnon/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club |
L. Austin/
|
|
|||
Port Rowing |
B. Lumi
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC |
D. Gurenkov
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC |
N. Hlupnov
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School |
P. Cuneo
|
|
|||
34 | Women's Youth BikeERG [9404 Meters] | 7 |
|||
35 | Men's Open/Master SKI Erg [4702 Meters] | 11 |
|||
36 | Women's Open/Master SKI Erg [4702 Meters] | 7 |
|||
37 | Open Gender SKI Erg | 1 |
|||
38 | Men's Youth SKI Erg [4702 Meters] | 2 |
|||
39 | Women's Youth SKI Erg [4702 Meters] | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change