VSRC Day 1
- May 4, 2024
- sprint
- Occoquan Reservoir
- Fairfax Station, VA (USA)
- Hosted By: Virginia Scholastic Rowing Association
- USRowing Sanctioned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 4, 2024 | |||||
1 | W - Fr -4x | 1 |
|||
2 | M - Fr -4x | 1 |
|||
3 | W - 3 - 4+ | 8 |
|||
4 | M - 3 - 4+ | 4 |
|||
5 | W - Fr - 4+ | 6 |
|||
Alexandria City HS (A) |
S. Tekle/M. Martin/D. Rogers/R. Stonehouse/F. Howard (Cox)
|
|
|||
Broad Run Crew Inc (A) |
B. Bunker/B. Burns/D. Wagner/E. Dix/A. Yudayeva (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
A. Lu/K. Miller/A. Haileab/A. Furlow/Z. Johnson (Cox)
|
|
|||
Oakton High School (A) |
C. Blasiol/M. Vinayak/a. Wu/M. Apakupakul/L. Edwards (Cox)/
|
|
|||
Riverside Crew (A) |
E. Aymard/J. Santucci/K. Anderson/d. adi/A. Farney (Cox)
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
J. Belk/W. Vyge/H. McLaughlin/N. Woidka/A. Hans (Cox)/
|
|
|||
6 | M - Fr - 4+ | 2 |
|||
7 | W - N - 4+ | 10 |
|||
8 | M - N - 4+ | 10 |
|||
9 | W - 3 - 8+ | 7 |
|||
10 | M - 3 - 8+ | 8 |
|||
11 | W - 4 - 8+ | 3 |
|||
12 | M - 4 - 8+ | 5 |
|||
13 | W - 5 - 8+ | 0 |
|||
14 | M - 5 - 8+ | 0 |
|||
15 | W - Fr - 8+ | 11 |
|||
16 | M - Fr - 8+ | 12 |
|||
17 | W - N - 8+ | 8 |
|||
18 | M - N - 8+ | 10 |
|||
Alexandria City HS (A) |
C. Paz/L. Border/C. McGlinchey/J. Gordon/P. Wolf/R. Gallion/D. Heatherington/J. Bermudez/J. Lee (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
K. Buie/L. Tweedy/E. Jorgenson/O. Holmes/D. Leistico/A. Clayton/J. Beltran/J. Carmean/B. Hinton (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
A. Meixell/P. Travis/B. Olmstead/M. Pickering/B. Gutierrez/W. Mueller/E. Santos/M. Farrell/R. Sheilds (Cox)
|
|
|||
Oakton High School (A) |
E. Wang/W. Brown/J. Manning/D. Small/M. Olmedo/D. Walter/L. Cerutti/C. Devine/S. Bitterman (Cox)/
|
|
|||
OP Crew (A) |
E. Blanchard/R. McMichael/S. McWilliams/M. Trunkey/N. Trunkey/S. Cho/K. Sasaki/C. Crocker/P. Teavahasakulthong (Cox)
|
|
|||
Riverside Crew (A) |
L. Brodsky/V. Reddy/J. Miller/K. Camacho/A. Slazinik/A. Belotti/J. Wenell/A. Zhao/K. McCabe (Cox)
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
J. Noonan/D. Warren/O. Marshall/A. Winter/D. Andress/E. Sajan/R. Forster/T. Gilbert/M. Lopez (Cox)/
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
J. Gower/C. Steele/T. Keane/A. Kitterman/L. Bennett/E. Gower/H. Larsen/A. Siegel/T. Learch (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
R. Kiflu/P. Bunek/J. Gravelle/G. Campos/M. Moore/I. Jones/I. Helms/S. Jones/K. McErlean (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
B. Harris/E. Barragan/A. Pavlovic/M. Hart/C. Hobbs/E. Carmen/L. Bamman/R. Roth/G. Corneretto (Cox)/
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change