Shocker Sprints

  • Hosted By Wichita State University Rowing Team

Results

Event Description Stage/Notes
Results

Men's Junior Lightweight

Name

Time

Place

Will Harrelson (WRA)

07:26.0

1

EJ Cooper (WRA)

07:49.8

2

Miles Cooper (WRA)

08:31.4

3

 

2K Men's Novice Lightweight

Name

Time

Place

Jackson Whitcup (KU)

07:00.5

1

Kayle Schapmann(WSU)

07:01.1

2

Alex Kastrul (KU)

07:08.7

3

Manny West(WSU)

07:10.1

4

Thomas Groom(WSU)

07:17.1

5

Momin Khan(WSU)

07:24.0

6

Chris Reger(WSU)

07:28.7

7

Ian Moen (WSU)

07:31.1

8

Tanner Shirk(WSU)

07:31.7

9

Darryn Rohr (WSU)

07:38.4

10

Colby Moore(WSU)

08:06.8

11

Thien Le (WSU)

08:37.5

12

 

2K Men's Lightweight

Name

Time

Place

Caleb Wiens(WSU)

06:49.4

1

Max Kokurin (WRA)

06:49.4

2

River Meisinger (KU)

06:57.5

3

Eliot Alpert (KU)

07:04.5

4

Patrick Harms (Unaff.)

07:12.7

5

Ethan Pykiet(WSU)

07:13.7

6

Zach Davis(WSU)

07:29.6

7

Javin Martin(WSU)

07:51.0

8

 

2K Men's Masters

Name

Handicap (sec.)

Raw Time

Adjusted Time

Place

E.Smith (58) (KCRC)

48.1

06:57.9

06:09.8

1

Terry Gee (54) (Unaff.)

36.5

07:00.1

06:13.6

2

Greg Wiens (60) (Unaff.)

54.5

07:23.4

06:28.9

3

Allen Moore (40) (Unaff)

8.5

06:41.0

06:32.5

4

William Van Sickle (59) (Unaff.)

51.2

07:47.6

06:56.8

5

Jeremy Taylor (39) (WRA)

7.2

07:08.6

07:01.4

6

 

 

2K Men's Masters Lightweight

Name

Handicap (sec.)

Raw Time

Adjusted Time

Place

Jay Coffman (48)

22

07:22.2

07:02.2

1

T. Transiskus (49) (KCRC)

24.2

07:41.9

07:17.7

2

 

2K Men's Novice

Name

Time

Place

Sam Davis (KU)

06:32.1

1

Alex King (KU)

06:46.7

2

Ryan Gallagher (KU)

06:54.5

3

Brendan Fowler (KU)

07:03.0

4

Eliot Alpert (KU)

07:04.5

5

Amr Metwaly (WSU)

07:06.0

6

Carson Roberts(WSU)

07:07.1

7

Zach Summers (KU)

07:18.1

8

Jonathan Karstensen(WSU)

07:18.8

9

Tanner Bradfield (WSU)

07:24.0

10

Erik Maldonado (WSU)

07:27.1

11

Moses Maina(WSU)

07:52.3

12

Rogelio Peschard (KU)

Scratch

13

 

2K Men's Open

Name

Time

Place

Anthony Caruso (KU)

06:19.9

1

Sam Rider (KU)

06:31.4

2

Colton Hall(WSU)

06:33.9

3

Austin Christensen (KU)

06:36.0

4

Eric Gordon(WSU)

06:37.0

5

Jack Harrigan (KU)

06:40.1

6

Vincent Hermes (KU)

06:41.4

7

Mateen Shah (KU)

06:48.9

8

Kyle Sherwood(WSU)

06:56.8

9

Austin Thomas (KU)

06:57.4

10

R. Rhatican (MIZ)

07:06.1

11

J. Seus (MIZ)

07:38.5

12

Jeffrey Higgins (KU)

Scratch

13

 

 

 

 

2K Women's Junior

Name

Time

Place

Brooke Taylor(WRA)

08:09.9

1

Bella Petrakis(WRA)

08:11.8

2

Emily Morton(WRA)

08:20.3

3

Amber Haden(WRA)

08:28.3

4

Aliyah Funschelle(WRA)

08:31.4

5

Noelle Relph(WRA)

08:38.4

6

M. Gragg (Unaff.)

08:58.1

7

 

2K Women's Lightweight

Name

Time

Place

Missy Daily(WSU)

08:03.2

1

Kaylee Ball(WSU)

08:04.1

2

Ednah Louie (KU COX)

08:27.8

3

Brandy Alexander(WSU)

08:43.3

4

 

2K Women's Novice Lightweight

Name

Time

Place

Anna Kindel(WSU)

08:13.3

1

Allyson Hansen(WSU)

08:27.2

2

Zephra Santhiapillai(WSU)

08:30.2

3

Harley Shockey(WSU)

08:48.3

4

Xochitl Hernandez(WSU)

08:52.6

5

Cinthia Romero (WSU)

10:06.2

6

 

2K Women's Masters

Name

Handicap

Time

Place

Anne Maack (WRA)

0

09:10.4

1

 

 

 

 

 

 

 

2K Women's Novice

Name

Time

Place

Miranda White(WSU)

07:47.0

1

Sadie Leiser(WSU)

08:13.9

2

Alyssa Foster(WSU)

08:14.5

3

Raven Hodges(WSU)

08:28.5

4

F. Schaefer (MIZ)

08:35.9

5

Alexa Steinkuhler (WSU)

08:43.7

6

H. Rodriguez (MIZ)

08:54.5

7

Janae Molinar (WSU)

09:01.0

8

 

2K Women's Open

Name

Time

Place

Valan Polley(WSU)

07:33.7

1

McKenna Douglass (WSU)

07:43.6

2

Kirsten Manson(WSU)

07:44.5

3

Laurel Lewellen(WSU)

08:06.5

4

R. Belson (MIZ)

08:25.0

5

Kathryn Alee (KU)

08:36.2

6

Christine Fuston(WSU)

08:37.3

7

J. Olson (MIZ)

09:23.0

8

M. Ricks (MIZ)

09:27.4

9

 

WSU Greek Men 500m

   

WSU Greek Women 500m

Name

Time

Place

 

Name

Time

Place

Jarod Lake

01:35.9

1

 

Krystal Fosnight

01:54.2

1

William Kluck

01:38.7

2

 

Carol Gibbon

02:01.4

2

Matthew Hankins

01:39.5

3

 

Heather Bondie

02:12.6

3

Trent Chamberlain

01:44.2

4

       

Aaron Kelly

01:46.3

5

       

Matt Miller

01:47.8

6

       

Kyle Sullivan

02:08.1

7

       

Drew Anderson

Scratch

         

 

Team 1K - WSU Greek

   

Name

Time

Place

SAE

03:54.5

1

SigEp

04:01.0

2

Tri Delta

04:45.0

3

     

500m Men's Masters

Name

Handicap (sec)

Raw Time

Adjusted Time

Place

G. Wiens (60) (Unaf

13.6

01:36.4

01:22.8

1

Terry Gee(Unaff)

9.125

01:33.0

01:23.9

2

William Van Sickle (59) (Unaff.)

12.8

01:41.6

01:28.8

3

T. Transiskus (49) (KCRC)

6.1

01:40.0

01:33.9

4

A. Moore (40) (Unaff.)

2.1

01:37.1

01:35.0

5

 

500m Men's Lightweight

Name

Time

Place

Manny West(WSU)

01:30.4

1

Ethan Pykiet(WSU)

01:33.5

2

Kayle Schapmann(WSU)

01:34.5

3

Thomas Groom(WSU)

01:37.3

4

Momin Khan(WSU)

01:39.1

5

Ian Moen (WSU)

01:39.4

6

Zach Davis(WSU)

01:40.0

7

Chris Reger(WSU)

01:41.3

8

Tanner Shirk(WSU)

01:41.7

9

Darryn Rohr (WSU)

01:42.8

10

Colby Moore(WSU)

01:46.6

11

Thien Le (WSU)

02:00.0

12

 

500m Men's Open

Name

Time

Place

Kyle Sherwood(WSU)

01:27.2

1

Eric Gordon(WSU)

01:31.2

2

Amr Metwaly (WSU)

01:31.9

3

Carson Roberts(WSU)

01:34.0

4

Jonathan Karstensen(WSU)

01:35.1

5

Tanner Bradfield (WSU)

01:35.5

6

Colton Hall(WSU)

01:37.8

7

Moses Maina(WSU)

01:40.3

8

Erik Maldonado (WSU)

01:40.5

9

B. Wolf (Unaff.)

Scratch

 

 

500m Women's Masters

Name

Handicap

Time

Place

Elisa Acosta (Unaff.)

0

01:45.0

1

 

 

500m Women's Lightweight

Name

Time

Place

Missy Daily(WSU)

01:49.1

1

Zephra Santhiapillai(WSU)

01:51.5

2

Kaylee Ball(WSU)

01:53.7

3

Allyson Hansen(WSU)

01:54.1

4

Xochitl Hernandez(WSU)

01:56.8

5

Harley Shockey(WSU)

01:56.8

5

Anna Kindel(WSU)

01:57.5

7

Brandy Alexander(WSU)

02:03.4

8

Cinthia Romero (WSU)

02:14.2

9

 

500m Women's Open

Name

Time

Place

Valan Polley(WSU)

01:41.7

1

Miranda White(WSU)

01:44.1

2

McKenna Douglass (WSU)

01:45.8

3

Sadie Leiser(WSU)

01:48.5

4

Raven Hodges(WSU)

01:49.2

5

Kirsten Manson(WSU)

01:50.4

6

Alyssa Foster (WSU)

01:50.4

6

Laurel Lewellen(WSU)

01:50.4

8

Christine Fuston(WSU)

1:53.3.

9

Alexa Steinkuhler (WSU)

01:58.0

10

Janae Molinar (WSU)

02:03.0

11

 

500m Men's Juniors

Name

Time

Place

Will Harrelson

01:38.3

1

EJ Cooper

01:43.1

2

Miles Cooper

02:00.1

3

 

500m WSU Faculty-Staff

Name

Time

Place

Andy Sykes (WSU -HC)

01:31.3

1

Jeffrey Sanchez(WSU-HC)

01:35.4

2

Eric Maki (WSU - HC)

01:54.6

3

 

 

500m Women's Juniors

Name

Time

Place

Bella Petrakis(WRA)

01:51.9

1

Amber Haden(WRA)

01:51.9

1

Noelle Relph(WRA)

01:53.4

3

Brooke Taylor(WRA)

01:54.5

4

Aliyah Funschelle(WRA)

01:54.9

5

Maddy Petzold(WRA)

01:57.6

6

M. Gragg (Unaff.)

01:59.2

7

 

Team 1K – Open

Team Name

Handicaps (sec)

Raw Time

Adjusted Time

Place

Swole Wars

19

03:29.0

03:10.0

1

KU 2

6

03:17.9

03:11.9

2

KU 1

0

03:14.9

03:14.9

3

50 Shades of Jay

3

03:19.9

03:16.9

4

Fly and Die

19

03:36.0

03:17.0

5

Cereal Killers

22

03:43.0

03:21.0

6

KU 4

11

03:34.5

03:23.5

7

Row Your Boat

6

03:31.0

03:25.0

8

Rowiors

25

03:51.6

03:26.6

9

League of Extraordinary Gentlemen

12

03:39.5

03:27.5

10

META

19

03:48.0

03:29.0

11

The Avengers

23.97

03:56.5

03:32.9

12

WRA Harrelson

24

03:58.0

03:34.0

13

Wenches+

35.39

04:10.5

03:35.1

14

Remember Franki

38

04:14.5

03:36.5

15

The Fresh Nov's

41

04:19.0

03:38.0

16

WRA Cooper

22

04:09.5

03:47.5

17

x[ d0ryutd0re54g67jb

12

03:52.0

03:40.0

18