Crusader Erg Challenge

  • Hosted By Canisius High School Crew

MENS/WOMENS MASTERS
HEAT 1 - 9:00am
1 Bob Schaefer Unaffiliated
2 Robert O'Connor Western Reserve Rowing Association
3 Thomas Hagner West Side Rowing Club
4 Jeffrey Yurko Unaffiliated
5 Fred Luongo Unaffiliated
6 Charles Cook Unaffiliated
WOMENS NOVICE/FROSH
HEAT 1- 9:15am
1 Hillary Vossler West Side Rowing Club
2 Caroline Walter Nardin Academy
3 Delia Napolitano Holy Angels Academy
4 Lauren  Sauvageau Nardin Academy
5 Madeline McDonnell West Side Rowing Club
6 Emilie Kovacs West Side Rowing Club
7 Alexis Eagen Holy Angels Academy
8 Emily Herzig West Side Rowing Club
9 Jordyn Phillips West Side Rowing Club
10 Hanna Victor West Side Rowing Club
11 Eliza Frank Holy Angels Academy
12 Susan Miller West Side Rowing Club
13 Erin Clark Our Lady of Mercy - Rochester
14 MARLEE ROTHSCHILD West Side Rowing Club
15 Shannon Samuels Our Lady of Mercy - Rochester
HEAT 2- 9:30am
1 Colleen Kenney West Side Rowing Club
2 Maxine Sroda Holy Angels Academy
3 Alexia Guzman Holy Angels Academy
4 Emily Brucks West Side Rowing Club
5 Alaina Longo Holy Angels Academy
6 Brigid Daly Nardin Academy
7 Jennifer Griebner Holy Angels Academy
8 Maggie Downing West Side Rowing Club
9 Katherine Mahoney Nardin Academy
10 Lexie Eyerman Our Lady of Mercy - Rochester
11 Christal Moss Holy Angels Academy
MENS NOVICE/FROSH
HEAT 1- 9:45am
1 Andrew Karas Canisius High School
2 Michael Mistretta St. Josephs Collegiate Institute
3 T. Joseph McDonnell St. Josephs Collegiate Institute
4 Joseph Setlock-Weisbeck St. Josephs Collegiate Institute
5 Nicholas Danyluk Canisius High School
6 Nicholas Breeser Canisius High School
7 Jonathan Puma Canisius High School
8 Dan Luongo Unaffiliated
9 Adam Roaldi St. Josephs Collegiate Institute
10 Ryan Bartels Canisius High School
11 Thomas Warner St. Josephs Collegiate Institute
12 Christian Farah St. Josephs Collegiate Institute
13 Matthew Battaglia Canisius High School
14 Michael Hamp Canisius High School
15 Devin Martin Canisius High School
HEAT 2- 10:00am
1 Nick Sam Canisius High School
2 Daniel Sullivan Canisius High School
3 Mark Pitman Canisius High School
4 Michael Renier St. Josephs Collegiate Institute
5 Christopher Driscoll Canisius High School
6 Jack Crimmen Canisius High School
7 David Klawon St. Josephs Collegiate Institute
8 Joseph Peacock St. Josephs Collegiate Institute
9 Ryan O'Hara St. Josephs Collegiate Institute
10 stanley ezquerro Canisius High School
11 Michael Maue St. Josephs Collegiate Institute
12 Matthew Augustine Canisius High School
HEAT 3- 10:15am
1 Michael Hillery Canisius High School
2 Andreas Mantione Canisius High School
3 Charles Schaab St. Josephs Collegiate Institute
4 Anthony Mauro St. Josephs Collegiate Institute
5 Jeremy Crossman Canisius High School
6 Mike Cobler Canisius High School
7 Michael DiMichele Canisius High School
8 Kevin Liu Canisius High School
9 Jason Klinkman St. Josephs Collegiate Institute
10 John Kuebler Canisius High School
11 Zachery Harris West Side Rowing Club
12 MacKeever Craik West Side Rowing Club
HEAT 4- 10:30am
1 Gabriel Knoll Canisius High School
2 Joshua Ranallo St. Josephs Collegiate Institute
3 Alex Walters Canisius High School
4 MATTHEW EDWARD COUGHLIN St. Josephs Collegiate Institute
5 Brian Windschitl Canisius High School
6 Michael O'Neill St. Josephs Collegiate Institute
7 Gabriel Bialkowski St. Josephs Collegiate Institute
WOMENS JR B LIGHTWEIGHT
HEAT 1- 10:45am
1 Lexie Poudrier Our Lady of Mercy - Rochester
2 Rachel Hirschbeck West Side Rowing Club
3 Rachel Curran Our Lady of Mercy - Rochester
4 Amanda Truesdell West Side Rowing Club
5 Erica Lydon Nardin Academy
6 Jacqueline Sanders West Side Rowing Club
7 Serra Sevenler Our Lady of Mercy - Rochester
8 Jordan Ober Nardin Academy
9 Caitlin Peartree Our Lady of Mercy - Rochester
10 Olympia Gioulekas Nardin Academy
HEAT 2- 11:00am
1 Rachel Hirschbeck West Side Rowing Club
2 Elizabeth Daly Nardin Academy
3 Emma Keller Our Lady of Mercy - Rochester
4 Grace Liptak Nardin Academy
5 Kayla VanCleave West Side Rowing Club
6 Jillian Marshall West Side Rowing Club
7 Carolyn Stam Our Lady of Mercy - Rochester
MENS JR B LIGHTWEIGHT
HEAT 1- 11:15am
1 Eric Wilczynski West Side Rowing Club
2 Kyle Leinweber St. Josephs Collegiate Institute
3 James Roach Canisius High School
4 Richard Izzo St. Josephs Collegiate Institute
5 Andrew Adams Canisius High School
6 Abas Omar St. Josephs Collegiate Institute
7 Kevin Jones Super Hot in Tight Spandex R.C.
8 Andrew Kuch St. Josephs Collegiate Institute
9 James Zawodzinski Canisius High School
10 Liam Moffett Canisius High School
11 Thomas Heubusch St. Josephs Collegiate Institute
12 Kirk Kostrewski Canisius High School
WOMENS JR B
HEAT 1 - 11:30am
1 Anna Castonguay West Side Rowing Club
2 Corinne Kazmierczak West Side Rowing Club
3 Gabriela Ventura Nardin Academy
4 Brianna Sulenski Our Lady of Mercy - Rochester
5 Emily Freund Our Lady of Mercy - Rochester
6 Leiah Renford Nardin Academy
7 Courtney Cataudella Nardin Academy
8 Christy Micca Our Lady of Mercy - Rochester
9 Gabrielle Zacher West Side Rowing Club
HEAT 2  - 11:45am
1 Molly Oldfield Our Lady of Mercy - Rochester
2 Michela Gacioch West Side Rowing Club
3 Maggie Murray Nardin Academy
4 Tessa Yurko West Side Rowing Club
5 Jennifer Helfer Nardin Academy
6 Kara Desiderio Buffalo Seminary
MENS JR B
HEAT 1- 12:00pm
1 Steven Dowd St. Josephs Collegiate Institute
2 Joe Domino St. Josephs Collegiate Institute
3 David Bompczyk St. Josephs Collegiate Institute
4 Edward Pokoj St. Josephs Collegiate Institute
5 Eric Buescher Super Hot in Tight Spandex R.C.
6 Jamie Hamp Canisius High School
7 Taylor Tobias Canisius High School
MENS/WOMENS COX DASH
HEAT 1- 12:15pm
1 Rosie McCarthy West Side Rowing Club
2 Emily Glasgow West Side Rowing Club
3 Molly Clark Our Lady of Mercy - Rochester
4 Julia Morris Our Lady of Mercy - Rochester
5 Molly DePippo Our Lady of Mercy - Rochester
6 Meagan Brennan Denis Morris High School
7
8 Ian Forsyth Canisius High School
9 Christopher Blum Canisius High School
10 Connor Godfrey Canisius High School
11 Michael Haar Canisius High School
WOMENS LIGHTWEIGHT
HEAT 1- 12:15pm
1 Grace Anzalone Nardin Academy
2 Shannon McDonnell West Side Rowing Club
3 Charlotte Lane Nardin Academy
4 Samantha King West Side Rowing Club
5 Charlene Meyer West Side Rowing Club
6 Puja Sztorc Nardin Academy
7 Rebecca Papaj Nardin Academy
8 Kaitlyn Koscielniak West Side Rowing Club
9 Kara Buchheit Nardin Academy
10 Paige Tesmer Nardin Academy
11 Emily Donnelly Nardin Academy
12 Monica Klenk West Side Rowing Club
HEAT 2- 12:30pm
1 Alexandra Getz Nardin Academy
2 brianna reinecke West Side Rowing Club
3 Elizabeth Grady Nardin Academy
4 Erin Wylie Nardin Academy
5 Reka Forgach Nardin Academy
6 Maria Siler Our Lady of Mercy - Rochester
7 Meg Sullivan Nardin Academy
8 Caitlin Cummings Nardin Academy
9 Chelsea Maisano Nardin Academy
10 Veronique Irwin West Side Rowing Club
HEAT 3- 12:45pm
1 Michelle Denninger Our Lady of Mercy - Rochester
2 Andrea Muffoletto West Side Rowing Club
3 Danielle Carlino West Side Rowing Club
4 Roza Forgach Nardin Academy
5 Ashley Dikeman Nardin Academy
6 Amanda Brown Nardin Academy
MENS LIGHTWEIGHT
HEAT 1- 1:00pm
1 Alex Frank St. Josephs Collegiate Institute
2 Zach Connerton St. Josephs Collegiate Institute
3 Dan Hayden St. Josephs Collegiate Institute
4 Greg Rusch Canisius High School
5 Rj Rubino Canisius High School
6 William Downing Canisius High School
7 Kyle Larkin Canisius High School
8 Tyler Sullivan Canisius High School
9 William Larkin Canisius High School
10 Mike Daigler St. Josephs Collegiate Institute
HEAT 2- 1:15pm
1 James Laversa Canisius High School
2 Ross Pedersen Super Hot in Tight Spandex R.C.
3 Zack Pappas Canisius High School
4 Tom Evangelista St. Josephs Collegiate Institute
5 Charles Cook St. Josephs Collegiate Institute
6 Alexander Breeser Canisius High School
7 Zachary Schaab St. Josephs Collegiate Institute
8 Josh Riefler Canisius High School
9 Mike Anczok St. Josephs Collegiate Institute
WOMENS SR
HEAT 1- 1:30pm
1 Danielle Ferguson Denis Morris High School
2 Mary Kate Frauenheim West Side Rowing Club
3 Bridget Whalen West Side Rowing Club
4 Samantha Symonds Our Lady of Mercy - Rochester
5 Sage Green West Side Rowing Club
6 Kellie Solowski West Side Rowing Club
7 Lauren Benz Our Lady of Mercy - Rochester
8 Jenna Sholk Nardin Academy
9 Jessica Juliano Nardin Academy
10 Sarah Castle Our Lady of Mercy - Rochester
HEAT 2 1:45pm
1 Leslie Snelgrove Denis Morris High School
2 Kate DeCaire Denis Morris High School
3 Elizabeth Murphy Nardin Academy
4 Valorie Hills Unaffiliated
5 Emily Hrichak Our Lady of Mercy - Rochester
6 Katherine Phillips Nardin Academy
7 Olivia Nail Denis Morris High School
8 Lily Keane West Side Rowing Club
9 Elizabeth Rutowski Nardin Academy
MENS SR
HEAT 1- 2:00pm
1 Chase Crimmen Canisius High School
2 Andrew Sauvageau Canisius High School
3 Steve Wilczynski West Side Rowing Club
4 Allan Amico Canisius High School
5 Ryan Gannon Canisius High School
6 Joshua Hirschbeck West Side Rowing Club
7 Erik Schiferle Canisius High School
8 Charles Englert St. Josephs Collegiate Institute
9 Patrick Schaefer St. Josephs Collegiate Institute

 

 

*ALL JR EVENTS ARE JR B

*ALL DAY OF REGISTRATION MUST BE DONE BY 10 AM

*ALL EVENTS ARE SUBJECT TO CHANGE BASED ON DAY OF REGISTRATION